PDA

View Full Version : SHBA, tmerr perdhunimesh e abuzimesh ne familje


AlbaSoft
14-11-09, 13:44
Horror ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes. Nje burre me kater djemte e tij jane akuzuar per perdhunim te gjashte niperve dhe femijeve te tyre.
Te akuzuarit jane Burrell Edward Mohler 77 vjec dhe djemte e tij David A. Mohler, 52 vjec, Burrell Edward Mohler jr, 51 vjec, Jared Leroy Mohler, 48 vjec dhe Roland Neil Mohler, 47 vjec.

http://top-channel.tv/foto/lajme/FAMIGLIA_b1.jpg

Policia po kerkon te gjithe zonen e fermes se tyre per te pare nese ka trupa te varrosur aty. Autoritetet po perpiqen te kuptojne nga shenimet e femijeve se c'lloj abuzimesh kane pesuar.

"Kur viktimat ishin ne moshe te vogel shkruanin cfare kishte ndodhur, duke i fshehur ne token e fermes, ne perpjekje per te harruar cfare kishin hequr", thone autoritetet.

E gjitha kjo histori u zbulua kur nje 26-vjecare shkoi ne polici per te treguar se ishte viktime e perdhunimit nga i ati, nga xhaxhallaret dhe nga gjyshi i saj.

Kater motrat dhe vellai i saj bashkepunojne me policine. Deshmitarja tregoi se per here te pare eshte perdhunuar ne moshen 5-vjecare, ndersa ne moshen 15-vjecare mbeti shtatzene duke e abortuar femijen.

Perdhunimet ishin te shoqeruara nga ceremoni 'martesash' ku vajzat duhet te mblidhnin lule dhe t'i vinin kurore ne koke, si dhe duhet te mbanin veshje speciale.

Vajza tha se ne nje nga keto raste gjyshi i saj mbulonte porten dhe dritaret dhe thoshte "argetohuni".

Ajo tregoi se ishte detyruar qe te kishte raporte seksuale me nje qen dhe te shihte te vellane, ndersa perdhunohej.