PDA

View Full Version : Eliza kopjon Lepa Brenėn...


Jana
19-12-09, 12:58
Dueti fitues i “Kėnga Magjike” meritoi jo vetėm ēmimin e parė, por u vlerėsua edhe si llok-u i artistėve. Por, pak ditė pas festivalit zbulohet njė e vėrtetė e hidhur. Eliza Hoxha ka imituar kryekėput jo vetėm modelin e flokėve, por edhe stilin e fustanit.Ashtu siē ka ndodhun herėt e shkuara, artistėt kosovarė preferojnė tė anojnė nė imitimet e tyre drejt kolegėve nga Serbia. Kėtė herė ka qenė kėngėtarja Lepa Brena, ajo qė ka frymėzuar Elizėn, e cila ka zgjedhur njė model flokėsh tė ngjashėm me atė tė koleges serbe. Madje ajo ka veshur gjithashtu tė njėjtin fustan tė tipit gladiator, qė ka mbajtur Lepa Brena nė njė nga koncertet e saj.http://thashethe.me/wp-content/uploads/2009/12/eliza_hoxha.jpg

Sibora
19-12-09, 18:26
I kane pelqyer frizura dhe fustani,e ka imituar.Jo veq kengetaret,por edhe njerezit e thjeshte shohin dhe imitojne serbet dhe te huaj te tjere.

Arb
19-12-09, 18:32
Ka kohe kjo me u marr me kesi senesh. Ia ka bo gati 40 vjet, e beqare...

Drenushaa
19-12-09, 19:48
Ka kohe kjo me u marr me kesi senesh. Ia ka bo gati 40 vjet, e beqare...
Urime Eliza vertet ka qen e mrekullueshme ,edhe kenga ka qen shum e mir
Po nuk e di pse merresh me qeshtjen e saj shum personale martohet apo jo ,por kjo tregon qe ne shqiptaret e kem zakon te ham buken ton e ti bajm hallet e te tjerva.

Idila
19-12-09, 20:41
Unė kam menduar qė Lepa Brena ėshtė nga Bosnja. :rolleyes:

SANTANA-29
19-12-09, 22:57
Unė kam menduar qė Lepa Brena ėshtė nga Bosnja. :rolleyes:


Nje dreq jan si i bosnjes apo e serbis
Emri i vertete i Lepa Brenes eshte Fahreta Jahi

Lindur ne
Bosnje shtet qe ne ate kohe bente pjese ne Jugosllavi ka lindur me 20 tetor 1960 .

AlbaSoft
19-12-09, 23:15
O lepa bren njeher ben nena.

teutaA
19-12-09, 23:28
O lepa bren njeher ben nena.

hahahhahahhaha shuj se po te nien kush e thojn koka me shkie :wink:


opss edhe big mama e kish kopju kengen e brenes

~AnnA~
19-12-09, 23:59
Unė kam menduar qė Lepa Brena ėshtė nga Bosnja. :rolleyes:

Po Idila, Lepa Brena s'eshte serbe por eshte nga Bosnja.

Nje dreq jan si i bosnjes apo e serbis
Emri i vertete i Lepa Brenes eshte Fahreta Jahi

Lindur ne
Bosnje shtet qe ne ate kohe bente pjese ne Jugosllavi ka lindur me 20 tetor 1960 .]
SANTANA, dhe Maqedonia ka qene pjese e Jugosllavise dhe Kosova ka qene pjese e Jugosllavise...qe te dy ne kemi lind ne kohen kur keto dy shtete ishin nen Jugosllavine, por kjo s'na ben te ndjehemi sllav...

Kenga dhe interpretimi meritonin nje cmim.Eliza me kete kenge arriti te fitoj, jo vetem zemren e publikut, por dhe te gjithe kengetareve qe morren pjese ne "Kenga Magjike"...
Sa per Lukun, kjo eshte thjeshte, vetem nje shije e cdonjerit nga ne dhe s'do e quaja imitim...

sherri
20-12-09, 07:54
Pse po ja futni "kaupelce" qeshtu? a gjelozia a cka?Eliza esht njera nder kengetaret e rralla qe esht vet-vetja. Sa rastesia esht ne veshje ne stile,edhe pse ne ato foto nuk pash ndoj ngjajshmeri :P besoj qe Elizes as qe ka ekzistu "Lepa Brena" si ka ra ne mend deri sa esht pregadit per ate festival a ckaishte ai.

Nje dreq jan si i bosnjes apo e serbis
Emri i vertete i Lepa Brenes eshte Fikreta Jahic Lindur ne Brcko,(muslimane 5 vakte i ka fal) nje kohe te gjat ka jetu ne Novi Sad( tash s'po kallxoj qe kam pi kafe me te ,se me thoni tradhtar i kombit :D:P
Bosnje shtet qe ne ate kohe bente pjese ne Jugosllavi ka lindur me 20 tetor 1960 .

Makresh
20-12-09, 11:01
A Lopa brenen a mihrije bravėn e ka kopjue ??? Facat si motra mu kon.

Arb
20-12-09, 12:02
Urime Eliza vertet ka qen e mrekullueshme ,edhe kenga ka qen shum e mir
Po nuk e di pse merresh me qeshtjen e saj shum personale martohet apo jo ,por kjo tregon qe ne shqiptaret e kem zakon te ham buken ton e ti bajm hallet e te tjerva.

A ja nise edhe ti me, "Ne Shqiptaret keshtu...", "Ne Shqiptaret ashtu..."

Nuk ka te bej kjo me Shqiptaret, por ka te bej me njerezit. E njerezit kane te drejte paragjykojne edhe jeten private te sojit te Eliza Hoxhes.

Qeshtu ti magjupe, e magjupe te tjera, qe ju vjen marre qe jeni Shqiptare.

Drenushaa
20-12-09, 12:58
Jo Arb mua nuk me vjen marre qe jam shqiptare ,perkundrazi ,un jam vetvetja dhe merrem me vetveten pa dashur te paragykoj jeten e te tjerve .Ne fakt kjo nuk ka te bej me shqiptari ,ktu keni te drejt ,se kto komente i bejn njerzt injorant si ju ,e te till njerz ka te te gjitha nacionalitetet.

premium
20-12-09, 14:18
... mos deshtė t'ju dėrgoj kėngėt e Lepa Brenės . Dragana Mirkoviqit, Ceca etj .. se fort po ngohen nga Shqipetaret.
Si p.sh disa se e bajn cili-mili per kenget serbe , nga ata ma shumė ngohen , dhe u binda vet nė ēdo automjet te tyre ndegjohen ... vetėm me xhamat e mbyllta tė veturės,

-Une per vehti kurfar behone nuk i gjej tek kengėt e huaja (pėrveq patriotike), domthane nėse ngon kenget Amerikanēe nuk je Amerikan , faktikisht i ngoj kenget e Shemsa Suljakoviq, dhe Merlin , m'ka mbet shprehi nga koha e APJ's.

Idila
20-12-09, 15:12
... mos deshtė t'ju dėrgoj kėngėt e Lepa Brenės . Dragana Mirkoviqit, Ceca etj .. se fort po ngohen nga Shqipetaret.
Si p.sh disa se e bajn cili-mili per kenget serbe , nga ata ma shumė ngohen , dhe u binda vet nė ēdo automjet te tyre ndegjohen ... vetėm me xhamat e mbyllta tė veturės,

-Une per vehti kurfar behone nuk i gjej tek kengėt e huaja (pėrveq patriotike), domthane nėse ngon kenget Amerikanēe nuk je Amerikan , faktikisht i ngoj kenget e Shemsa Suljakoviq, dhe Merlin , m'ka mbet shprehi nga koha e APJ's.
Seē m`u kujtua kėnga "Udri Mujo", kėngė e mirė valla. :tongue:

premium
20-12-09, 15:37
Seē m`u kujtua kėnga "Udri Mujo", kėngė e mirė valla. :tongue:
..Po moj qashtut ishte '' udri mujo na tepsiju'':smile:
ose Merlin '' sve je lazh ... good konge ?

Sibora
20-12-09, 18:29
Bravo Eliza per kengen e bashkimit kombetar.Hiqu tjereve qe merren me pune personale:biggrin:
Premium,pse ma kujtove ate kengen e dyte?:biggrin:
Good song.

Elina
20-12-09, 18:44
Dueti fitues i “Kėnga Magjike” meritoi jo vetėm ēmimin e parė, por u vlerėsua edhe si llok-u i artistėve. Por, pak ditė pas festivalit zbulohet njė e vėrtetė e hidhur. Eliza Hoxha ka imituar kryekėput jo vetėm modelin e flokėve, por edhe stilin e fustanit.Ashtu siē ka ndodhun herėt e shkuara, artistėt kosovarė preferojnė tė anojnė nė imitimet e tyre drejt kolegėve nga Serbia. Kėtė herė ka qenė kėngėtarja Lepa Brena, ajo qė ka frymėzuar Elizėn, e cila ka zgjedhur njė model flokėsh tė ngjashėm me atė tė koleges serbe. Madje ajo ka veshur gjithashtu tė njėjtin fustan tė tipit gladiator, qė ka mbajtur Lepa Brena nė njė nga koncertet e saj.http://thashethe.me/wp-content/uploads/2009/12/eliza_hoxha.jpg


Ooooo e gjalle Eliza nuk e kish kopju ket tipken....pollavra jan keto :rolleyes:

Mesiguri keto dyjat jane fanse te medha te Tina Turner....se fustan te ngjashem ka pase ne filmin Mad max :biggrin:


Ps;Santana nuk jan bash te njejte Boshnjaket edhe Serbet,,,kete e dime te gjithe!

shfletuesi_
20-12-09, 18:50
Dikan duhet me kopju qy..

wiktor
20-12-09, 19:02
Ooooo e gjalle Eliza nuk e kish kopju ket tipken....pollavra jan keto :rolleyes:

Mesiguri keto dyjat jane fanse te medha te Tina Turner....se fustan te ngjashem ka pase ne filmin Mad max :biggrin:


Ps;Santana nuk jan bash te njejte Boshnjaket edhe Serbet,,,kete e dime te gjithe!


unė nuk e di kush na qenka koj far lopa brahes por eliza nuk ben nji gje te till se esht artiste e vertet.

premium
20-12-09, 19:35
Bravo Eliza per kengen e bashkimit kombetar.Hiqu tjereve qe merren me pune personale:biggrin:
Premium,pse ma kujtove ate kengen e dyte?:biggrin:
Good song.
Pode qeshtut duhet ej ??
sikur njė kryeplak qė kish tubu narodin meja tregu per vllaznim bashkimin , dhe e kish pas thonė ;
kush na prek vllaznim bashkimin ??! atij ja hekum kryt si shkaut . :biggrin:

teutaA
20-12-09, 19:36
Dikan duhet me kopju qy..

o po me vjen inati qe spo din me kopju e vjedh mir biles :wink:

Jana
20-12-09, 19:42
Edhe une jam Habit kur e kam lexu kete lajm...sepse Eliza eshte Kengetare shum e mir...

Por ja qe ndodh....
Sa per kete une s'kam ndyshu aspak mendim per Elizen...rastesi noshta ka qen...

teutaA
20-12-09, 19:47
Edhe une jam Habit kur e kam lexu kete lajm...sepse Eliza eshte Kengetare shum e mir...

Por ja qe ndodh....
Sa per kete une s'kam ndyshu aspak mendim per Elizen...rastesi noshta ka qen...

hahah rasisht vjedhin kengetaret tona :smile: kjo eliza nuk me paska ra ne sy veq nje nat ne youtube kur i kam pa do kengetar krejt me keng te kopjuara shum jam qudit sabri fejzullahu , big mama , gili (kjo kishe e ka burrin kompzitor ska nevoj me vjedh) e shum do tjer sdi qka me than per ket smundje te kengetarve ndoshta skan faj jan hargju melodit e tash po tingellojn krejt njojt :biggrin:

premium
20-12-09, 19:52
epo ... diken duhet tė emitojnė
tallavat na u banėn bajate ....

kenget tradicionale Shqipetare nuk po ngisun atmosferėn ... ndėrsa mbas tallavas mend pe lojnė.phi

Jana
20-12-09, 19:56
hahah rasisht vjedhin kengetaret tona :smile: kjo eliza nuk me paska ra ne sy veq nje nat ne youtube kur i kam pa do kengetar krejt me keng te kopjuara shum jam qudit sabri fejzullahu , big mama , gili (kjo kishe e ka burrin kompzitor ska nevoj me vjedh) e shum do tjer sdi qka me than per ket smundje te kengetarve ndoshta skan faj jan hargju melodit e tash po tingellojn krejt njojt :biggrin:

Pajtona me mendimin tuaj...
Perderisa "vjedh" bashkeshortja e Ilir Beranit po te tjeret/at....

p.s Eliza nuk eshte shum aktive...por edhe ato keng qe i ka jan t'mira...
Nje nder to eshte edhe nje kend qe i eshte kushtuar Te Pagjeturve te Kosoves...e qata em habiti me ket gjest....

emine
20-12-09, 21:17
shuni se shipezat u kallshin mas (lopa brenes) tash mu kan ba patriota krejt,u knaqte qetu tu ba dertin hallkut,a kini shti drute per dimen se a ba koha maraz:tongue:

teutaA
20-12-09, 21:19
shuni se shipezat u kallshin mas (lopa brenes) tash mu kan ba patriota krejt,u knaqte qetu tu ba dertin hallkut,a kini shti drute per dimen se a ba koha maraz:tongue:

moj spo merremi me hallk po me personalitete publike qy skemi faj ne qe ata/ato kan zgjedh te jen publik :wink:

emine
20-12-09, 21:24
moj spo merremi me hallk po me personalitete publike qy skemi faj ne qe ata/ato kan zgjedh te jen publik :wink:
kush te tha ty breh:biggrin:

Sibora
21-12-09, 08:42
shuni se shipezat u kallshin mas (lopa brenes) tash mu kan ba patriota krejt,u knaqte qetu tu ba dertin hallkut,a kini shti drute per dimen se a ba koha maraz:tongue:

ooooo ajo goje t'lumte ty.:wink:

thellenza
22-12-09, 15:49
Aiiii aaaaiiiii aiiiiiiiii, ēka paskeni thone, po i kopjojne bullgaret qe deri mbas luftes nuk e kan dite ku i bjen bullgaria, se leje mo llepabrenen jan rrite me te dhe e kan ngu deri sa ja ka fillu lufta :biggrin:. Edhe pse me duhet te them se nuk po shoh ngjashmeri te madhe ketu! Perndryshe Eliza eshte kengetare e mire dhe femer shume intelegjente per mendimin tim, e pelqej dhe i deshiroj suksese. :smile:

Antika
23-12-09, 09:09
Dueti fitues i “Kėnga Magjike” meritoi jo vetėm ēmimin e parė, por u vlerėsua edhe si llok-u i artistėve. Por, pak ditė pas festivalit zbulohet njė e vėrtetė e hidhur. Eliza Hoxha ka imituar kryekėput jo vetėm modelin e flokėve, por edhe stilin e fustanit.Ashtu siē ka ndodhun herėt e shkuara, artistėt kosovarė preferojnė tė anojnė nė imitimet e tyre drejt kolegėve nga Serbia. Kėtė herė ka qenė kėngėtarja Lepa Brena, ajo qė ka frymėzuar Elizėn, e cila ka zgjedhur njė model flokėsh tė ngjashėm me atė tė koleges serbe. Madje ajo ka veshur gjithashtu tė njėjtin fustan tė tipit gladiator, qė ka mbajtur Lepa Brena nė njė nga koncertet e saj.http://thashethe.me/wp-content/uploads/2009/12/eliza_hoxha.jpg

..shih shihh,ani e verte e hidhur!!!
Qy qy,ani edhe floket i paska sikur Lepa Brena,po ku me dite edhe cka ka si Lepa Brena,e artikull shkruesi nukka dashur ta publikoj,perndryshe skandal do behej.:biggrin:

Albonita
10-01-10, 20:32
Dueti fitues i “Kėnga Magjike” meritoi jo vetėm ēmimin e parė, por u vlerėsua edhe si llok-u i artistėve. Por, pak ditė pas festivalit zbulohet njė e vėrtetė e hidhur. Eliza Hoxha ka imituar kryekėput jo vetėm modelin e flokėve, por edhe stilin e fustanit.Ashtu siē ka ndodhun herėt e shkuara, artistėt kosovarė preferojnė tė anojnė nė imitimet e tyre drejt kolegėve nga Serbia. Kėtė herė ka qenė kėngėtarja Lepa Brena, ajo qė ka frymėzuar Elizėn, e cila ka zgjedhur njė model flokėsh tė ngjashėm me atė tė koleges serbe. Madje ajo ka veshur gjithashtu tė njėjtin fustan tė tipit gladiator, qė ka mbajtur Lepa Brena nė njė nga koncertet e saj.http://thashethe.me/wp-content/uploads/2009/12/eliza_hoxha.jpg


Eww shum e quditshme kjo tem..

Ehmm kam marr sulme thjehst se kam ndegjua kenget e Yllit t emuzikes..

E shqiptaret po bejn kopje gjdo dit e me shumee...

Po thjesht e them shans nuk ka as kush te ben kopje Lepa Brenen.

Pse ..them sepse ajo ce nga fellimi ajo e trrgoj veten ne Publik me Zerin origjinal...
Gjdo gje me kopju Zerine saj jo kurree..!

Une cuditemm ne kengataret tona ..shqiptare pse mundohen kot.:smile:


O7iRhRPtBIo#


p/s..e dija se marr sulme po thjesht vet po felloni..hahahahhah

Diana007
10-01-10, 21:11
Eww shum e quditshme kjo tem..

Ehmm kam marr sulme thjehst se kam ndegjua kenget e Yllit t emuzikes..

E shqiptaret po bejn kopje gjdo dit e me shumee...

Po thjesht e them shans nuk ka as kush te ben kopje Lepa Brenen.

Pse ..them sepse ajo ce nga fellimi ajo e trrgoj veten ne Publik me Zerin origjinal...
Gjdo gje me kopju Zerine saj jo kurree..!

Une cuditemm ne kengataret tona ..shqiptare pse mundohen kot.:smile:


O7iRhRPtBIo#


p/s..e dija se marr sulme po thjesht vet po felloni..hahahahhah

Jete jo qe te kam mike e dua te mbroj, por aspak mos i jep veti siketet kush te sulmon ... kam ndegjua e kam ndegjua shum shum ne Kosove qe ngoj muzike e ketyre , edhe jam shum e sigurt edhe ate qe te kan sulmuar ty nedegjojn nese jo ne publik por kur jan vetem ,anadoj mos tanin per te tjeter ....:smile:

Albonita
11-01-10, 07:46
Jete jo qe te kam mike e dua te mbroj, por aspak mos i jep veti siketet kush te sulmon ... kam ndegjua e kam ndegjua shum shum ne Kosove qe ngoj muzike e ketyre , edhe jam shum e sigurt edhe ate qe te kan sulmuar ty nedegjojn nese jo ne publik por kur jan vetem ,anadoj mos tanin per te tjeter ....:smile:


Ehh

:smile: ------ > :wink:

Oltiana1
11-01-10, 18:42
Sipas mendimit tim Eliza nuk e ka emituar Lepa Brenėn se kanė goxha dallime nė mes vete , Eliza ėshtė goxha njė kėngėtare e mirė me tė gjitha tė mirat mendoj .

diabllo82
13-01-10, 18:45
Eliza Hoxha esht nje nder kengetaret me te mira qe ka kosova ,edhe pse jo edhe ne veshje nuk dmth se nuk i perngjan dikujt nga kengetaret e botes , keshtu qe edhe per nga profesioni eshte e afet po ashtu edhe per nga muzika ka vlera te mira e te pasura qe te gjitha kenget i ka me tematika te mira .