PDA

View Full Version : Katėr vite pas....!


MemphiSx
27-01-10, 21:47
Katėr vite pas...vdekjes se Presidentit Historik te Kosoves,sot gjendemi ne nje gjendje te njejte sikur te fillimit te veprimtaris kombetare te Ibrahim Rugoves,vetem akteret jan te ndryshem!
Sot Kosova udhehiqet nga nje qeveri qe mbrenda saj ka kriminel,vrases me pages,agjent,kontrabandues,te korruptuar..dmth njejt si ne vitet e 90-ta!
Ibrahim Rugova para kater vitesh,e kishte lane nje Kosove krejtesisht tjeter,politikisht me te forte,anipse krimin e zhvillonin agjenturat e SHIK,UDB etj,para syve te misionit te UNmikut qe i kishte gjitha kompetencat e siguris ne vend!
Sdo te flas shume per keta njerz qe Kosoven e kan shnderruar ne cerdhe te krimit....

Katėr vite pas...LDK-ja nuk pat guxim e as moral qe ti mbroj vlerat qe Presidenti Rugova i kishte ne programin e tij,dhe te LDK-s qe e ruajti fuqishem berthamen e saj,pamvarsisht disa personave mbrenda LDK-s,qe e enderronin veten Kryetar te LDK-s!
Katėr vite pas...eshte dashur qe te miratohet ne Parlament ndarja e buxhetit per ndertimin e Memorialit te Presidentit Rugova,qe te realizohet nje deshir e gjithe popullit Shqiptar,e gjithe atyre qe Ibrahim Rugoven e kan idhull te perjetshem!
Kater vite pas...Varri i Presidentit Rugova me shum vizitohet nga Hashimi e Ramushi se nga ata qe LDK-n,po e mbajn me infuzion te vazhdueshem,pa gjet rrugdalje qe ket parti ta ngrisin aty ku e ka vendin,si parti e djathte Evropiane me vizion te qarte per nje Kosove ekonomikisht te qendrushme,per nje standard me te mir te jeteses se qytetarve te Kosoves!
Deputetet e LDK-s,qe jan ne Parlament,sot jan ne meshir te Hashimit,dhe po punojn per interesa te Hashimit!
Kater vite pas...dot vijn edhe shum vite tjera,me Fatmir Sejdiun kjo gjendje sdot ndryshoj ne te mir te qytetarve te Kosoves!!

murrizi
27-01-10, 21:49
qeshtu s'osht...
Qysh osht nuk e dijė, veq po t'siguroj qė qeshtu s'oshtė !

Guri i madh
15-04-10, 11:58
http://www.google.de/images/icons/sectionized_ui/play_c.gif
(http://www.google.de/url?url=http://www.youtube.com/watch%3Fv%3D6PN8nL3Fnus&rct=j&ei=yPDGS4TPDJSdOLeM6coM&sa=X&oi=video_result&resnum=1&ct=thumbnail&cad=16785897248780558059&ved=0CA0QuAIwAA&q=ibrahim+rugova+presidenti+i+par+i+kosoves&usg=AFQjCNGar85oLZjMz0rjJNfOmEjAU2AyrA)Ibrahim Rugova presidenti i par i Kosoves (http://www.youtube.com/watch?v=6PN8nL3Fnus)