PDA

View Full Version : Pak Konsipracion


the godfather
27-08-10, 00:08
Nje teme e tille kurr nuk u hap edhe pse e ngjajshme eshte nje kush e "zotron" boten USA-RUSIA.
kisha dasht qe skeptiket se kush e "zotron" boten te shikojne kete video edhe disa te tjera qe gjenden ne youtube pastaj te flasim edhe pse videot jane me permbajtje fetare perseri tema do ta aktualizoj ate qe duhet ta diskutojme ne kete forum.

Videot quhen MASHTRIMI I MADHE DHE JANE TE NDARA NE 13 PJESE,pjesa e pare eshte kjo me poshte mandej mund t'i gjeni edhe pjeset e tjera.
Edhe njehere edhe pse videot kan karakter fetar per ata te cilet jane ateist a po te krishtere perseri ja vlen per t'i shiquar.

http://www.youtube.com/watch?v=YJt3kzjcNCQ - pjesa e pare

http://www.youtube.com/watch?v=efKAnMdykFo -pjesa e dyte

http://www.youtube.com/watch?v=efKAnMdykFo - pjesa e trete

E keshtu me rradhe mund ti shiqoni duke i kerkuar ne baze te titullit "Mashtrimi i madh (pjesa ...... ...).

shiqim te kendshem pastaj edhe diskutim njerzor e jo me sharje e ofendime.

premium
27-08-10, 00:28
Nje teme e tille kurr nuk u hap edhe pse e ngjajshme eshte nje kush e "zotron" boten USA-RUSIA.
kisha dasht qe skeptiket se kush e "zotron" boten te shikojne kete video edhe disa te tjera qe gjenden ne youtube pastaj te flasim edhe pse videot jane me permbajtje fetare perseri tema do ta aktualizoj ate qe duhet ta diskutojme ne kete forum.

Videot quhen MASHTRIMI I MADHE DHE JANE TE NDARA NE 13 PJESE,pjesa e pare eshte kjo me poshte mandej mund t'i gjeni edhe pjeset e tjera.
Edhe njehere edhe pse videot kan karakter fetar per ata te cilet jane ateist a po te krishtere perseri ja vlen per t'i shiquar.

http://www.youtube.com/watch?v=YJt3kzjcNCQ - pjesa e pare

http://www.youtube.com/watch?v=efKAnMdykFo -pjesa e dyte

http://www.youtube.com/watch?v=efKAnMdykFo - pjesa e trete

E keshtu me rradhe mund ti shiqoni duke i kerkuar ne baze te titullit "Mashtrimi i madh (pjesa ...... ...).

shiqim te kendshem pastaj edhe diskutim njerzor e jo me sharje e ofendime.
-All'llahu të shpërbleft , me vërtet qenka video interesante .

mashtrime ka pasur gjithëhere ,, ku kemi mësuar edhe në kohën e pejgamberit tonë Mohammed s.a.s..
është e nënvizume se Islami kurrë nuk dotë këputet .
Kur pabesimtarët i luftojnë besimtarët, u premton se do të triumfojnë, pastaj kur ata pësojnë disfatë, ikë dhe i lë ata: “Përkujto (Muhammed) kur shejtani u dha guxim për veprat e tyre dhe u tha: “S'ka kush që mund t'ju mposhtë sot ju, unë jam mbrojtës i juaji! “E kur u ballafaquan të dy grupet (u takuan muslimanët me idhujtarët e Mekkës në Bedr), ai u tërhoq prapa e tha: “Unë jam i pastër prej juve, unë shoh çka nuk shihni ju (i pa Xhibrilin, Mikailin dhe melekët duke zbritur në
anën e muslimanëve të përgatitur për luftë), unë i frikësohem All-llahut. All-llahu ndëshkon shumë ashpër” .

the godfather
27-08-10, 00:40
Shiqoj te gjitha dhe shiqoni se si Illuminati dhe Freemasoneria na mashtron cdo dit e ne nuk i hetojme pse sepse na KONTROLLOJNE MENDJEN.

Diqka shum e rendesishme qe na mundon cdo dite se a ka jete Aliene dhe se a na kan vizituar UFO-t ndonjehere ja vlene te shiqojme kete video:

http://www.youtube.com/watch?v=Kq_9vaJexXk pjesa e 11 UFO-t


dhe nje e rendeshishme pjese e 12 flet per ADOLF HITLERIN se kush ishte ai ne te vertete Holokausti ne thonjza "" a ishte plan i tij a po i dikujt tjeter mmmmmmm...

Paramendoni ne Luften e II boterore vdiqen 261 milion te krishtere miliona Mysliman dhe kinse 6 cifut dhe askush nuk i permend 261 te krishteret e miliona mysliman te vrare ne ate lufte por vetem luften kinse anti-semite heheh Hitleri vet ishe cifut bile edhe nip i BARON de ROTHSCHILDS dhe ishte vegla me perfekte per ta realizuar planin per krijimin e shtetit te IZRAELIT.

SHIQONI ME KUJDES

http://www.youtube.com/watch?v=kHSn8VQWOIE pjesa e 12 MASHTRIMI I SHEKULLIT

the godfather
27-08-10, 00:42
ME FALNI 6 "MILION" CIFUT sepse e paskna shkruar 6 cifut nuk jan 6 po 6 milion,me falni per gabimin gjithkush mund te gaboj

4peace
27-08-10, 04:06
***

Mashtrimi i madh...

...Kush kë (cilin) eshte duke e mashtruar ketu?
Ata per te cilet po shkruhet (si teori konspirative...sa per sqarim: teori konspirative ne shqip i thuhet: shpim birash ne uje) apo keta qe po shkruajne.

Per mua, mashtruesit me te medhenj jane keta te dytet, keta qe po shkruajne per gjera qe nuk i njohin...Prandaj dhe shpojne bira ne uje...


***

Izraeliti
27-08-10, 12:49
***

Mashtrimi i madh...

...Kush kë (cilin) eshte duke e mashtruar ketu?
Ata per te cilet po shkruhet (si teori konspirative...sa per sqarim: teori konspirative ne shqip i thuhet: shpim birash ne uje) apo keta qe po shkruajne.

Per mua, mashtruesit me te medhenj jane keta te dytet, keta qe po shkruajne per gjera qe nuk i njohin...Prandaj dhe shpojne bira ne uje...


***
Edhe une jam i po të njejtit mendim. Një grup i vogël komunistësh dhe islamistësh me në kry udhëheqesin e tyre shpirtëror bullgarin e ndjerë Nikola M. Nikolov kanë filluar ti përpunojn teoritë e konspiracionit dhe ti akuzojn familjet hebreje si ROTHSCHILD, ROACH etj. se ata qenkan shkatar per krizat edhe luftërat e ndryshme në botë. Akuzat më duket se bëhen pa i ditur gjërat fare, vetem se nisen prej asaj, të flasim dicka, të akuzojm dikë për mosuksesin e tyre.

the godfather
27-08-10, 12:53
***

Mashtrimi i madh...

...Kush kë (cilin) eshte duke e mashtruar ketu?
Ata per te cilet po shkruhet (si teori konspirative...sa per sqarim: teori konspirative ne shqip i thuhet: shpim birash ne uje) apo keta qe po shkruajne.

Per mua, mashtruesit me te medhenj jane keta te dytet, keta qe po shkruajne per gjera qe nuk i njohin...Prandaj dhe shpojne bira ne uje...


***

shikoj videot pastaj fol permendsh mos fol un nuk dua as te te bindi asgje thjesht keto qe i kam postuar per ne shqiptaret jane gjera te panjohura edhe per ate i ka postuar tek Fenomenet Paranormale,ne boten Perendimore keto gjera jane krejtesisht normale por skan se cte bjene sistemi i instaluar i ka bere si rorbote.Ne shqiptaret edhe pjesa ballkanike kryesisht nuk po flas per Lindje te Mesme,Afrike e Azi se ata as qe kan kohe te mendojne dikush nga pasuria si p.sh ARABET skan kohe te mendojne disa te tjere nga puna si Japanet,kinezet etje dikush nga uria si AFRIKA skan kohe te mendojne edhe ata jetojne ne sistem robotik.
Kurse ne në Ballkan e sisdomos shqipetaret jetojme si dele cdo ujk na han pse nuk studiojme dhe per ate mos jep pergjigje palidhje z.4Peace se kerkush so ka te kupton,per ate shiko videot po perseri un te respektoj mendimin tend se kam njet me te bind as ty as veten kl mir

4peace
27-08-10, 13:05
shikoj videot pastaj fol permendsh mos fol un nuk dua as te te bindi asgje thjesht keto qe i kam postuar per ne shqiptaret jane gjera te panjohura edhe per ate i ka postuar tek Fenomenet Paranormale,ne boten Perendimore keto gjera jane krejtesisht normale por skan se cte bjene sistemi i instaluar i ka bere si rorbote.Ne shqiptaret edhe pjesa ballkanike kryesisht nuk po flas per Lindje te Mesme,Afrike e Azi se ata as qe kan kohe te mendojne dikush nga pasuria si p.sh ARABET skan kohe te mendojne disa te tjere nga puna si Japanet,kinezet etje dikush nga uria si AFRIKA skan kohe te mendojne edhe ata jetojne ne sistem robotik.
Kurse ne në Ballkan e sisdomos shqipetaret jetojme si dele cdo ujk na han pse nuk studiojme dhe per ate mos jep pergjigje palidhje z.4Peace se kerkush so ka te kupton,per ate shiko videot po perseri un te respektoj mendimin tend se kam njet me te bind as ty as veten kl mir

O, shoku, une nuk po flas kuturu...
Nese nuk e ke ditur, ky forum ekziston edhe me heret: me teper se 10 vite. Keshtuqe edhe para 10 vitesh ka pasur plot shkrime te ngjashme me ketofare konspiracionesh (shpuarje e birave ne uje), ca nga te cilat tekste (te postuara ne po kete forum) i kam perkthyer, perpunuar, studjuar...edhe une (nese s'po e ditke).

Keto qe i ke sjelle ti me kete rast jane vetem "burgia" me te reja per shpim birash ne uje...

Ose, po ta them me shkurte, megjithese jam 100% i sigurte se nuk e kupton:
Keto teori konspirative burimin e kane pikerisht ne ate qe e quajme Dexhall, Antikrisht...


***

panta_rhei
27-08-10, 13:29
O, shoku, une nuk po flas kuturu...
Nese nuk e ke ditur, ky forum ekziston edhe me heret: me teper se 10 vite. Keshtuqe edhe para 10 vitesh ka pasur plot shkrime te ngjashme me ketofare konspiracionesh (shpuarje e birave ne uje), ca nga te cilat tekste (te postuara ne po kete forum) i kam perkthyer, perpunuar, studjuar...edhe une (nese s'po e ditke).

Keto qe i ke sjelle ti me kete rast jane vetem "burgia" me te reja per shpim birash ne uje...

Ose, po ta them me shkurte, megjithese jam 100% i sigurte se nuk e kupton:
Keto teori konspirative burimin e kane pikerisht ne ate qe e quajme Dexhall, Antikrisht...


***

Shokit,

Rishikoje edhe njehere pikeveshtrimin tend per fjalen dhe fenomenin KONSPIRACION.

Nje shoqeri e organizuar ose nje Shtet, mbahet ne kembe veq permes konspiracionit.

Se qysh e tek, nese ki bock, flasim!

4peace
27-08-10, 13:50
***


Die 21 besten Verschwörungstheorien

1 Die Mondlandung wurde von der Nasa nur vorgetäuscht.
2 HIV wurde in CIA-Labors entwickelt, um in den USA ethnische Gruppen wie Afroamerikaner oder Minderheiten wie Homosexuelle auszurotten.
3 Es gibt eine jüdische Geheimorganisation, die die Weltherrschaft anstrebt.
4 Martin Luther King wurde in Zusammenarbeit von Mafia und FBI- Chef J. Edgar Hoover ermordet. Der verurteilte Täter James Earl Ray war nur ein Köder für die Polizei, die örtlichen Behörden und die Öffentlichkeit.
5 Der amerikanische Präsident John F. Kennedy wurde von der Mafia oder der CIA oder Regierungsmitgliedern ermordet. Genaueres weiß nur der Filmregisseur Oliver Stone ("J.F.K.").
6 Papst Johannes Paul I. wurde '78 von der vatikan-eigenen Mafia (Kardinal Marcinkus!) und angeschlossenen Kräfte um die "Bank zum Heiligen Geist" vergiftet.
7 Jedes dritte Mädchen wird sexuell mißbraucht - nach Angaben von "Wildwasser", "Zartbitter" oder ähnlichen "professionellen" Organisationen.
8 In einem Hangar auf der amerikanischen Air Force Base Wright- Patterson lebt ein Außerirdischer.
9 Jemand hat einen Vergasermotor entwickelt, der 4 Liter Benzin auf 240 Kilometer verbraucht, die Autokonzerne haben das Patent aufgekauft und halten es unter Verschluß.
10 Die Russen haben an einem geheimen Stützpunkt in Sibirien Kinder in außersinnlicher Wahrnehmung ausgebildet. Die Kinder können allein mit ihren Gedanken Menschen an jedem beliebigen Ort auf der Welt töten.
11 Die Scharrbilder von Nazca in Peru sind ein Raumflughafen von Außerirdischen.
12 In Istanbul gibt es eine Zeichnung aus dem 10. Jahrhundert, die die Erde vom All aus zeigt.
13 Das Stanford Research Institute hat einen Mann gefunden, dessen Körper im Dunkeln leuchtet.
14 Die Bundeswehr hat einen Stützpunkt in Texas, damit der UN-Generalsekretär am Tag X mit ihrer Hilfe die USA erobern kann.
15 Paul McCartney ist tot und wurde durch einen Doppelgänger ersetzt, denn auf dem Cover des Albums "Sgt. Pepper" trägt er einen Aufnäher mit der Aufschrift "OPD", was ein kanadisches Akronym für officially pronounced dead ist. Der ebenfalls auf dem Cover abgebildete VW-Käfer trägt außerdem das Nummernschild "28 IF": exakt das Alter, das McCartney erreicht hätte, wäre er noch am Leben gewesen; und schließlich ergibt der Refrain des Songs "Revolution Number Nine" rückwärts abgespielt die Worte "Get me out! Get me out".
16 Der am 10. Oktober 1988 im Genfer Hotel "Beau Rivage" tot aufgefundene Ex-Ministerpräsident Uwe Barschel soll wahlweise von arabischen Waffenhändlern, der Stasi oder anderen undurchsichtigen Mächten ermordet worden sein. Davon überzeugt sind zumindest seine Witwe und der Bruder, trotz Untersuchungsergebnissen, die einen Selbstmord belegen.
17 Lady Diana Spencer wurde im Auftrag des britischen Königshauses vom Geheimdienst MI6 oder einer ähnlichen Organisation in Paris umgebracht, weil die Windsors von ihrer neuen Schwangerschaft erfahren und einer Heirat mit dem ägyptischen Kaufhausbesitzersohn Dodi al-Fayed niemals zugestimmt hätten. Dies sei "zu 99,9 Prozent sicher", meint Dodis Vater Mohammad al-Fayed.
18 Jitzhak Rabin wußte, daß der eigene Sicherheitsdienst ein Attentat auf ihn plante, weshalb er anordnete, seine Leibwächter sollten Platzpatronen einsetzen. Auf Anweisung von Schimon Peres wurden die Platzpatronen jedoch wieder gegen scharfe Munition ausgetauscht, so daß das Attentat planmäßig ausgeführt werden konnte.
19 Daß der amerikanische Präsident Bill Clinton eine Affäre mit der Praktikantin Monika Lewinsky gehabt habe, in deren Mittelpunkt "oraler und Telefonsex" (dpa) gestanden habe, sei eine "rechte Verschwörung" gewesen, meinte Präsidentengattin Hillary Clinton in einem "NBC Today"- Interview. Wenige Tage später erhielt Clinton Unterstützung von Kubas máximo lider Fidel Castro, der anmerkte, er wünsche aufrichtig, daß dieser seine "persönlichen Schwieigkeiten" überwinden werde. Der US-Präsident sei Opfer einer "schmutzigen Verschwörung" seiner politischen Gegner.
20 In einem Bericht des amerikanischen Magazins George erklärt der Schauspieler John Travolta, daß ihm US-Präsident Bill Clinton bei einem persönlichen Gespräch zugesichert habe, die "Scientology"- Sekte vor allem bei ihren Schwierigkeiten in Deutschland zu unterstützen. Dieses Versprechen sei erfolgt, damit in dem Hollywood- Film "Primary Colors" ein positiveres Bild Clintons gezeichnet werde. Nach Angaben des Präsidentenberaters Sandy Berger seien Travoltas Aussagen und der Bericht völlig unzutreffend, vielmehr handle es sich um eine konstruierte "Verschwörungstheorie".
21 Bill Gates ist der Teufel, denn korrekt heißt er William Henry Gates III. Wandelt man die Buchstaben seines Namens in ASCII- Werte um, erhält man folgendes: B 66 - I 73 - L 76 - L 76 - G 71 - A 65 - T 84 - E 69 - S 83 + 3 = 666. Die 666 ist die Ziffer und das Zeichen des Teufels.
Quelle: Das Internet, Presseagenturen u. andere für gewöhnlich gut unterrichtete Kreise
Aus: "Das listenreiche Buch der Wahrheit", Michael Ringel (Hg.), Fischer-TB, 15 Mark
taz Nr. 5657 vom 12.10.1998 Seite 24 166 Zeilen
Dokumentation


***