PDA

View Full Version : Vret gruan shtatzene 6 muaj


roadrunner
01-12-10, 18:49
Skenderaj, 1 dhjetor - Njė femėr 24 vjeēare nga Buroja e Skenderajt, ka vdekur si pasojė e dhunės fizike tė ushtruar nga bashkėshorti i saj, ka njoftuar policia pėrmes njė komunikate, tė mėrkurėn.
“Rasti ėshtė regjistruar rreth 45 minuta pas mesnatės tė se mėrkurės, ndėrsa ekipi kujdestar nga QKMF nė Skenderaj, i cili ka dalė nė vend ngjarje, ka konfirmuar se viktima e kėtij rasti, S. Canaj (24), ishte pa shenja jete”, ka deklaruar toger Besim Hoti, zyrtar pėr informim publik i policisė rajonale nė Mitrovicė.
Nė bazė tė informatave preliminare tė policisė, besohet se i dyshuari 32 vjeēar, bashkėshorti i viktimės kishte pėrdorur forcėn fizike dhe njė mjet tė fortė, shufėr metalike, pėr tė goditur viktimėn nė pjesė tė ndryshme tė trupit, pėrfshirė kėtu edhe goditjet nė kokė, tė cilat dyshohet tė kenė qenė shkaktar pėr vdekjen e viktimės.
Toger Hoti mandej ka treguar se i dyshuari, F. H., 32 vjeē, ėshtė arrestuar dhe dėrguar nė stacionin policor pėr inicim tė procedurave tė parapara me ligj dhe sqarim tė rrethanave tė kėtij rasti tė rėndė. Ndėrkaq, prokurori publik i Prokurorisė sė Qarkut nė Mitrovicė, ka dalė nė vend tė ngjarjes dhe ka urdhėruar qė trupi i pajetė i viktimės tė dėrgohet nė Institutin e Mjekėsisė Ligjore nė Prishtinė, pėr autopsi.
“Viktima besohet tė ishte nė muajin e gjashtė tė shtatzėnisė ndėrsa hetuesit policor janė nė pritje tė raportit zyrtar tė ekspertėve mjekoligjor pėr sqarim tė shkaktarit tė vdekjes dhe rrethanave tjera tė dyshimta”, ka thėnė nė fund toger Besim Hoti.

premium
01-12-10, 19:05
Runnerka ,, sjellna ndonjė lajm tė mirė motėr ? si PS kush u martu , kush u feju, , kush u grabit etj .
boll na u zi zemra mo me kesi fare lajmesh tragjedie , e politike . :D

teutaA
01-12-10, 19:06
o zot sa gjynah

elvio
01-12-10, 19:07
Sa e veshtire eshte te dallosh kafshet e terbuara si rasti konkret qe i ka marr jeten te ndjeres.
S'ka fjale per te thene per ate,por mendoj c'fare ka ndiere ajo ne ato momente te atij xhesti makaber.

roadrunner
01-12-10, 19:08
Nuk po me bje ne mend, pasi e lexova kete artikull :(

Runnerka ,, sjellna ndonjė lajm tė mirė motėr ? si PS kush u martu , kush u feju, , kush u grabit etj .
boll na u zi zemra mo me kesi fare lajmesh tragjedie , e politike . :D

Qika^Me^Kule
01-12-10, 19:50
Uffa..... cfar lexova... cncncncncncn sa gjynah.... si ka mar guximin bre me mbyt e femiun :eek::mad:

Eh... zoti shkon e ju fale femi atyre qe nuk din se cka asht vlera e femiut....

premium
01-12-10, 20:00
Shtaza si shtazė keni parė se si mbron klyshin(vocrrakun) nga sulmet e rrezikshme , ndėrsa njeriut pa ndjenja tė njeriut eshte gjynah tė thuhet shtazė ( mos tė ulet perspekti i shtazės).

-

Pulebardha
01-12-10, 20:11
Pershendetje;

Lajm i dhimbshem... mizoré... me ndegjua se dikush vrau njé kafshé, duke goditur me shufer hekuri, isha trishtuar... por ja qe jemi déshmitaré té vdekjes sé nje gruaje, dhe nje fémije... i cili ende nuk e ka pare kété boté.

Dhe tashi ishte edhe kjo vallé pevaqice, edhe pse rasti nga rasti ndryshone...
ajo ishte keshtu kjo ishte ashtu !!! seciles i vihet njé bisht... dhe komodo-waran
vret secilen here me shume...

Dhe ato vazhdojné t“é heshtin... si kufoma... nuk bézéjné... edhe kur vdesin, vdesin né heshtje...

Gentiani
01-12-10, 20:14
kur ju kish thene qajo Albana kafshe, kogja ishin idhnue pisat, demek po na shane qishtu palidhje.

Jo kafshe po shtaze ishi -n do :mad:

DEA
01-12-10, 20:17
Runnerka ,, sjellna ndonjė lajm tė mirė motėr ? si PS kush u martu , kush u feju, , kush u grabit etj .
boll na u zi zemra mo me kesi fare lajmesh tragjedie , e politike . :D

Ky eshte realiteti i hidhur.............


Kurse tjetra eshte si kane mundur te tjeret te mos nderhyjne e per ti shpetuar dy jetera. Ku mbeti ajo qe i thone Civil- Courage... etj, etj

Ju lutem mos hezitoni te nderhyni kur jeni deshmitare te ndonje dhune fizike apo edhe psiqike.............

roadrunner
01-12-10, 20:20
Ne lajme u citua se nuk kishin patur telashe me heret....ishin vetem ne shtepi....Ky eshte realiteti i hidhur.............


Kurse tjetra eshte si kane mundur te tjeret te mos nderhyjne e per ti shpetuar dy jetera. Ku mbeti ajo qe i thone Civil- Courage... etj, etj

Ju lutem mos hezitoni te nderhyni kur jeni deshmitare te ndonje dhune fizike apo edhe psiqike.............

DEA
01-12-10, 20:25
Pershendetje;

Lajm i dhimbshem... mizoré... me ndegjua se dikush vrau njé kafshé, duke goditur me shufer hekuri, isha trishtuar... por ja qe jemi déshmitaré té vdekjes sé nje gruaje, dhe nje fémije... i cili ende nuk e ka pare kété boté.

Dhe tashi ishte edhe kjo vallé pevaqice, edhe pse rasti nga rasti ndryshone...
ajo ishte keshtu kjo ishte ashtu !!! seciles i vihet njé bisht... dhe komodo-waran
vret secilen here me shume...

Dhe ato vazhdojné t“é heshtin... si kufoma... nuk bézéjné... edhe kur vdesin, vdesin né heshtje...


Ke te drejt Pulebardha, me shume siguri se do ti mvishet ndonje mekat vetem e vetem se ishte femer dhe siq e ke cekur edhe ti ajo tashme eshte kufome nuk bezen, heshte................e te tjeret..........te tjeret..........te tjeret

Makresh
01-12-10, 20:46
Nje i pa-shpirt, mori dy shpirta !!

Zoti e vraft !

roadrunner
01-12-10, 20:53
Ja ka marr mendja se se mbyt, po insan halli aq ka :mad:Nje i pa-shpirt, mori dy shpirta !!

Zoti e vraft !

Drenusha_80
01-12-10, 21:00
Si do qe te jet ,rasti esht i rend shum .Askush nuk ka te drejt ti marr jeten tjetrit ,e aq me pak nje gruaje shtatzen .Edhe nese kan pas mosmarrveshje ,ka menyra tjera per ti dhen fund nje lidhje .GJykimit te Zotit nuk mundet mi ik askush .

premium
01-12-10, 21:10
Kėtė akt mir ish kan me zbatu me dėnimin e ''sheriatit;; sepse atij matrapazit mė ėshtė helmu gjaku .

halla e madhe
01-12-10, 21:15
...tragjedi,ate idiot e kisha eleminu ne karrigen elektrike!

emine
01-12-10, 21:32
Sa lajm i tronditshem sa dhimbje me lexu raste te tilla,sa e sa raste dhune ne nenen e femijve,dhe disa perfundojne me vdekje,athu qenkan me te vertet njerzit me te kqije se kafshet ,sepse kafsha sepaku mbrone femijen e tije,krim i dyfisht:(
Shpreh ngushllime familjes se viktimes edhe familjes te atij (manjaki)

tipi engjellor
01-12-10, 21:55
Rast i rende spo mundem me komentu

Shenjestra
01-12-10, 22:44
Lajm i hidhur...renqethes.
Si mund te ben njeriu ket makaber!!!!?????? http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon8.gif

ALlma
01-12-10, 22:56
Te pa shpirt...rast shum i rend....

Zeqiri
02-12-10, 00:24
eu pomajmuni qekoka kan ai far qeni poqysh mytet gruja he zoti paevra mos elashte ndy dyjet cka me ba drenice brebal qafetrashe emend asnja hiq ama hiq mend ezoti evraft ai koka kan budalle

~AnnA~
02-12-10, 16:20
Tmerr!!!!
Cfare maskarenjesh mban dhe kjo toke!!!

Guri i madh
02-12-10, 16:23
shum rast i ran


gruja e pa karakter e bjen gjendjen qe bashkshorti i saj te qmendet e i ben kto krime shum te rana

po ma mir me than mos u provofsha me kso raste

DEA
02-12-10, 16:57
Gruaja eshte viktima e ti e kjan Dorasin!


Me fal Guri po reputacioni i Annes eshte shume i ndrejt edhe une po matem ne ate drejtim......

Guri i madh
02-12-10, 17:11
Gruaja eshte viktima e ti e kjan Dorasin!


Me fal Guri po reputacioni i Annes eshte shume i ndrejt edhe une po matem ne ate drejtim......jo nuk je ka flet drejt


po te tregoj nji rast qe ka ndodh ne gjermani


burri ka ndertu shtepin ka arrit me formue nji firm bukur te qendrushme

ka ble dy hektar tok ka pas bukur nji kapital te mir po me te dashuren e vet nuk ka pas kuror

i teri aj kapital ka qen ne emer te djalit te tij qe e kishte me te dashuren ose bashkshorten pa kuror

po kjo e dashura e tij ,bashkshortja filloj diskotekat kurr nuk i tregonte se ku po shkon ,se me pyt as qe ka mendue

shkoj koh e gjat ajo veq krijonte bindje se askush nuk ka te drejt per me kshillue se qortimet nuk vishin ne shprehje


kalun bukur do muj ajo veq i zgjatete dizginat

me u da simbas ligjit fmia shkojn me nanen do me than krejt aj kapital i krijuar me tre vllezer po e merr dikusht tjter

qe nuk ka investue as pes cent

aj erifi e ka prit deri ne ora kater te mengjezit e ka krye misonin e tij i ka marr 25 vite burg po

edhe pa burg aj ka qen i humbur i deshtuar bile as at laviren nuk e ka lan me gzue qat pasuri me te dasdhurin tjeter


e ana ka shkel ne min kam me prit rastin e do ta gjej rastin se kam argumente

YanYan
02-12-10, 17:11
...e vrafte Zoti ishalla! :frown:

Suelaa
02-12-10, 17:13
Isha duke e lexuar kete teme, dhe ngjarjen, asht nje TRAGJEDI e pa besushme. Vtem zotin me ja u leshua ketyne dhoj njerzve.

YanYan
02-12-10, 17:16
po te tregoj nji rast qe ka ndodh ne gjermani

Po nuk jane te gjithe rastet si nje rast o Gur :/

Pastaj edhe sikur kjo te kishte ndodh, pse mendon ti se me e mbyt edhe rrugzgjidhja? Me mbyt gruan? Foshnjen ne bark te nanes?
Ti vec ne e pac zemren njashtu si nick-un do mendoje kshu...
E si i bjen mandej...sa burra te tradhtojne duhet me u cu grate me i mbyt? Mendim katastrof!

DEA
02-12-10, 17:22
jo nuk je ka flet drejt


po te tregoj nji rast qe ka ndodh ne gjermani


burri ka ndertu shtepin ka arrit me formue nji firm bukur te qendrushme

ka ble dy hektar tok ka pas bukur nji kapital te mir po me te dashuren e vet nuk ka pas kuror

i teri aj kapital ka qen ne emer te djalit te tij qe e kishte me te dashuren ose bashkshorten pa kuror

po kjo e dashura e tij ,bashkshortja filloj diskotekat kurr nuk i tregonte se ku po shkon ,se me pyt as qe ka mendue

shkoj koh e gjat ajo veq krijonte bindje se askush nuk ka te drejt per me kshillue se qortimet nuk vishin ne shprehje


kalun bukur do muj ajo veq i zgjatete dizginat

me u da simbas ligjit fmia shkojn me nanen do me than krejt aj kapital i krijuar me tre vllezer po e merr dikusht tjter

qe nuk ka investue as pes cent

aj erifi e ka prit deri ne ora kater te mengjezit e ka krye misonin e tij i ka marr 25 vite burg po

edhe pa burg aj ka qen i humbur i deshtuar bile as at laviren nuk e ka lan me gzue qat pasuri me te dasdhurin tjeter


e ana ka shkel ne min kam me prit rastin e do ta gjej rastin se kam argumente

Guri, njeriu eshte e vetmja krijes qe ka kapacitetin mendor. qe te mos i fusim gjitha gjerat ne nje thes. Mos ti gjeneralizojme gjerat por ti diferencojme ato.
Te besoj qe kjo eshte e vertet, por prap une nuk e di, ky tregim i shkurter nuk me bind qe gruaja eshte fajtore, e as burri ......

Guri i madh
02-12-10, 21:57
Guri, njeriu eshte e vetmja krijes qe ka kapacitetin mendor. qe te mos i fusim gjitha gjerat ne nje thes. Mos ti gjeneralizojme gjerat por ti diferencojme ato.
Te besoj qe kjo eshte e vertet, por prap une nuk e di, ky tregim i shkurter nuk me bind qe gruaja eshte fajtore, e as burri ......


e po ne rreshtin e fundit kam shkrue


duhet me ju lut perendis qe mos tna provoj me situata te tilla


do me than nuk kam para gjykue se nuk e di rastin


une veq e mora nji shembull qe ka ndodh ktu ku une jam

e dikujt nuk i pelqejn se ndoshta shohin andrra te tilla qe bin ne kundershtim me shembullin tim


po une nuk merzitem gjith,her mendimin tim haptaz e shprehi nuk e qaj koken se filan forumisti ,ose forumistja ma jap kartoninin e kuq


gati te gjith i njoh veq maskohen kot para meje

hasanmehmeti
03-12-10, 00:12
Nje rast shume i rende ,pa marre parasyshe rrethanat dhe shkaqet qe kane bere te vije deri ketu.

Me vjen keq!

Arkza
03-12-10, 13:03
Tmerr valla Tmerr e mos vet kush per neve Teper po na mban kjo Tok !!
Kur e kam degjuar Lajmin ne Tv sa su u qmenda aq me shume nje Femer Shtazane Phaaa :confused:

blertoni
03-12-10, 15:56
adotė kem jetė tė mbrri kohen kur shqiptarėt te vetdisohen ne ate mas dhe te kuptojnė sa vler ka gruja ne shoqeri .
eshtė turp t ejetosh ne kete kohė kur njerzimi pushton gjithėsin e shqiptarėt vrasin gruan dhe fėmiun ne menyr shtazarake ( me fal rodruner nuk u desh ti nenqmoj shtazėt se ato jan mete zgjuara shum se shum shqiptarė.).

uroj te mos del i gjall nga burgu kjo bish e kuhės se gurit.

roadrunner
03-12-10, 16:03
...shtaza kurr se kishte bere kete krim.... :mad:

lajm trishtues

adotė kem jetė tė mbrri kohen kur shqiptarėt te vetdisohen ne ate mas dhe te kuptojnė sa vler ka gruja ne shoqeri .
eshtė turp t ejetosh ne kete kohė kur njerzimi pushton gjithėsin e shqiptarėt vrasin gruan dhe fėmiun ne menyr shtazarake ( me fal rodruner nuk u desh ti nenqmoj shtazėt se ato jan mete zgjuara shum se shum shqiptarė.).

uroj te mos del i gjall nga burgu kjo bish e kuhės se gurit.

Crazy
03-12-10, 20:53
njeri qe ka problem mendor osht n'gjendje me bo ksi krimi
ai qe osht normal sbesoj qe e kish bo.