PDA

View Full Version : Illuminati


Crazy
05-12-10, 01:05
1 Maji i vitit 1776 eshte data me e rendesishme per planet luciferiane per Rendin e Ri Boteror te Masoneve te Lire. Ne kete date nje jezuit obskurantist, profesor i te drejtes kanonike ne Universitetin e Ingolstadt ne Bavari, Adam Weishaupt krijoi nje organizate ose shoqeri sekrete te quajtur Ancient and Illuminated Seers of Bavaria qe me pak fjale do te thote Profetet e Lashte dhe te Ndricuar (ne kuptimin mendjendritur) Bavarez ose si term i shkurter nga anglishtja AISB.

Illuminati si doktrine u be nje perzjerje e sekreteve masonike (doktrina luciferiane), misticizmi islamik (Sufism) dhe disiplina mendore jezuite (Hatha Yoga). Nje element shume i rrezikshem ne filozofine e kesaj organizate dhe doktrines se saj eshte perdorimi shkencor i drogave, hashashi, per te prodhuar nje gjendje te iluminuar ose te ndricuar te mendjes nje komponent qe lidhet direkt me binomin Knights Templar (Kaloresit e Tempullit) dhe Order of the Assassins (Urdheri i Vrasesve) qe daton vitin 1050 mbas Krishtit.

Teknikisht nje Illuminati eshte nje Master Mason qe ka perftuar gjithe njohurine dhe "ndricimin" dhe niveli i tij i reputacionit apo dhe hierarkise e kalon ate te grades 32 madje edhe 33. (Keto jane gradat me te larta ne Masonery dhe qe te arrish aty duhet perkushtim, pergatitje dhe dedikim absolut.)

Strukturat e Illuminatit :

Bankat dhe Grupi Monetar

1- Bankat Nderkombetare Qendrore
2- Bankat Qendrore
3- Fondi Monetar Nderkombetar
4- Banka Boterore
5- Banka Nderkombetare e Te Ardhurave
6- Banka Boterore e Kursimeve
7- Korporatat Shumekombeshe
8- Fondacionet

Grupet e Shoqerive Sekrete

# Freemasonry
# Skull & Bones
# Grand Orient Lodge
# Grand Alpina Lodge
# Knights Templar
# Royal Order of the Garter
# Priory De Sion
# Rosicrucians
(Edhe ketu e quajta me vend qe te mos i perktheja emrat sepse keto jane emrat qe njihen sot ne te gjthe boten. )

Grupet Politike

1- Udheheqesit e Qeverive te vendeve te ndryshme te botes
2- Kombet e Bashkuara
3- Bilderbergers
4- Komisioni Trilateral
5- Keshilli i Mardhenjeve me Jashte
6- Klubi i Romes
7- Instituti Aspen
8- Korija Bohemiane
9- Federatat Rajonale (Nato, EEC, etj)
10-Sindikatat Nderkombetare te Punetoreve

Grupet e Inteligjences

# CIA
# KGB
# British Intelligence
# Mafia/Krimi i Organizuar
# Kartelet e Droges
# Interpol
# Partite Komuniste

Grupet Fetare

1- Keshilli Boteror i Kishave
2- Keshilli Kombetar i Kishave
3- Parlamenti Boteror i Feve
4- Vatican, The Sovereign Military Order of Malta (SMOM)
5- Grupet dhe Kultet e te ashtuquajtures New Age
6- Protestantet Liberal Te Denominuar
7- Unity Church
8- Unitarian / Universalist Church Baha'i
9- Tempulli i Kuptimit

Grupet qe merren me edukimin

# UNESCO
# World PeacCongress
# World Constitution ande Groups
# Planetary Parliamentary Assoc.
# Environmental Groups
# Lucis Trust
# World Goodwill
# World Union
# Esalen Institute
# Media Establishment

Qellimet e Illuminatit jon krijimi i nje Rendi te Ri Boteror.Ata duan te krijojne kete rend te ri boteror dhe nje qeveri te vetme boterore, nen drejtimin e tyre natyrisht, per te mbajtur nen kontroll komplet globin ne nje sistem fashist dhe dhune.

Personat qe kontrollojne shoqerine sot dhe Illuminatin jane Magjistar te Zinj (ata qe ushtrojne Magjine e Zeze) dhe okultise. Zoti i tyre eshte Luciferi dhe nepermjet praktikave okultiste ata manipulojne dhe influencojne masat. Pak rendesi ka nese ju apo une qe po e shkruaj ketu, besojme ne kete gje. Ata e besojne dhe bejne dhe e kane shume seriozisht.

Crazy
05-12-10, 01:05
Synimet e tyre ata i mbeshteten ne keto pika dhe vazhdohet te punohet ne kete drejtim:


- Drejtimi tjeter ne te cilen duhej punuar per te realizuar qellimin ishte shkaterrimi i identitetit dhe krenarise kombetare gje qe ishte nje nga synimet primare nese do pretendohej qe NWO te funksiononte.
- Fabrikimi dhe shkaterrimi i feve, sidomos besimit kristian, me nje perjashtim, ai i besimit qe do krijonin vete Illuminati sic e permenda me siper.

- Krijimi i nje sistemi i afte te kontrolloje cdo njeri nepermjet kontrollit te mendjes ose sic e quan Zbignew Brzezinski. Technotronics qe do te krijonte nje lloj shoqerie te terrorrizuar, gjysem robote. (Ne mes te viteve 60 CIA filloi nje program te quajtur MKultra i cili merreshe me studimin e menyres se kontrollit te mendjes njerezore dhe kontrollit te saj ne distance.

- Duke e cuar drejt fundit procesin e industrializimit dhe prodhimit te energjise nukleare (elektricitetit) dhe duke krijuar nje te ashtuquajtur Shoqeri post-industriale, me rritje ZERO. Perjashtim do kene kompjuterat dhe sherbimet industriale. Pjesa e industrise qe do te mbetet ne SHBA do te eksportohet ne vende si Meksike ku krahu i punes ose "sklleverit" jane te bollshem. Dhe kjo gje mori drejtimin e saj dhe u be nje fakt sic e kemi pare ne vitin 1993 me aprovimin e North American Free Trade Agreement (Marrveshja per SHkembimin e Lire ne Ameriken e Veriut) i njohur ndryshe si NAFTA. Te papunet ne Amerike ose do shnderrohen ne adictiv te drogave si heroi apo kokaine, ose do konsiderohen thjeshte nje statistike ne procesin e eleminimit te mbipopullimit, proces i cili eshte bere i njohur per te gjithe qe nga viti 2000 dhe po qartesohet dite pas dite.

- Kurajimi dhe eventualisht legalizimi i perdorimit te drogave dhe shnderrimi i pornografise ne nje "forme arti" e cila do te behet e zakonshme dhe e pranuar nga te gjithe.

- Depopullizimi i qyteteve te medha ne stilin e asaj qe perdori Pol Poti ne Kamboxhia. Eshte interesante te theksohet qe planet e genocidit te Pol Potit jane hartuar ne SHBA nga nje fondacion kerkimor i cili eshte nen kontrollin e Klubit te Romes dhe i mbikqyrur si projekt nga Thomas Enders, nje zurtar i larte departamentit te shtetit. Eshte gjithashtu interesante te mesohet se nga i njejti grupim po ka nje inisiative per te mbeshtur intalimin e nje sistemi te ngjashem ne Kamboxhia, kete rradhe me kasapet qe dikur kane qene nen urdherat e Pol Potit.

- Ndalimi i cdo lloj zbulimi apo zhvillimi shkencor, pervec atyre te sponsorizuar apo sipas interesave te Illuminatit. Ne menyre specifike, nen shenjester eshte perdorimi i energjise nukleare per qellime paqesore. Dhe sidomos eksperimentet qe kane te bejne me fusionin. Keto jane shenjstra kryesore dhe po te shikohet me vemendje jane te parat qe sulmohen nga Illuminati si fantazi dhe mbulohen me tallje apo diskreminim nga mjetet e tyre te medias.

- Krijimi i luftrave te pjesshme ne vendet e zhvilluara, uria dhe semundjet ne vendet e Botes se Trete me synimin e vetem zhdukjen e rreth 3 miliard njereze brenda vitit 2050, njerez qe ata i quajne si goje te kota per tu ushqyer. Komiteti i te 300-ve (Illuminati) ngarkoi Cyrus Vance te shkruante nje raport per kete subjekt dhe sesi mund te realizohet nje genocid i permasave te tilla.

- Dobesimi i normave morale te vendit dhe demoralizimi i klases punetore duke shkaktuar papunesi masive. Ne momentin qe vendet e punes reduktohen masivisht nen efektin e Post-Industrise Zero (hedhur si ide nga Klubi i Romes) raporti nenvizon qe detyrimisht klasat e demoralizuara do behen nje kontigjent i fuqishem i perdorimit te drogave dhe alkolit.

Crazy
05-12-10, 01:06
Duke ndaluar njerezit te vendosin per fatet e tyre nepermjet krijimit te krizave dhe menaxhimit te tyre. Kjo do te konfuzoje popullaten dhe do shkaktoje demoralizim masiv ne ate pike qe askush sdo jete ne gjendje te marri nje vendim, i ndodhur perballe kaq shume kaosi.

Ne nje rast te tille, eshte bere gati institucioni qe do merret apostafat me menaxhimin e krizave dhe nga te gjithe njihet me emrin Federal Emergency Management Agency (Agjensia Federale e Menaxhimit te Emergjencave) ose FEMA e cila dihet qe ekziston qe ne vitin 1980.

- Prezantimi i Kulteve te Reja dhe mbeshtetja e atyre aktuale qe perfshin gangsterat e muzikes rock te tipit Rolling Stones (nje grup gangsterash i favorizuar me se shumti prej Fisnikerise Se Zeze Europiane) dhe krijime te tjera te grupve rock te krijuara nga Tavistock duke filluar qe me Beatles.

- Vazhdimi i krijimit te nje Kulti Fondamentalistash Kristian i filluar nga Darby (nen sherbimin e British East India Company) qe do te shperdorohet per te forcuar regjimin sionist te Izraelit duke e identifikuar me cifutet nepermjet mitit te "Njerezve te Zgjedhur Nga Zoti) dhe dhuruar nje sasi te madhe monetare.

- Perpjekja per perhapje te metejshme te ektremiteteve fetare te tipit Vellazira Myslimane, Fondamentalizmin Mysliman, Sikh, etj dhe vazhdimi i eksperimenteve te kontrollit te trurit te tipit Jim Jones dhe te ashtuquaturit "Djali I Semit". (Keta emra jane te personave te cilet ne menyre te pavllnetshme kane kryer krime, pa e patur kontrollin e mendjes se tyre, apo te tipit Lee Osvald (nje nga atentatoret e Kenedit), Surhan Surhanit (atentaroi i Bob Kenedit) etj . Ja vlen te permendet qe ardhja ne pushtet e Khomeinit eshte pergatitur nga sherbimet e inteligjences ushtarake britanike, divizioni i 6 i quajtur MI6. Dalja ne drite e ketij fakti, hap pas hapi implikoi direkt dhe qeverine amerikane per dijenin dhe hartimin e ketij plani si bashkepuntor.

- Eksportimi i ideve te "clirimi fetar" ne te gjithe globin me perpjekjen per te shkaterruar besimet fetare ekzistuese dhe sidomos besimin kristian. Kjo filloi me Jesuit Liberation Theology i cili solli fundit e mbreterimit te familjes Somoza ne Nikaragua dhe qe po vazhdon dhe po shkaterron prej 25 vjetesh me nje lufte civile Salvadorin. Kosta Rika dhe Hondurasi po ashtu jane te zhytura ne nje aktivitet revolucionar te iniciuar nga Jezuitet. Nje qenie shume aktive e angazhuar ne te ashtuquajturen Clirimi Fetar eshte Mary Knoll Mission me orientim komunist. Kjo ra ne sy me vrasjen e kater te ashtuquajtureve prifterinj te Mary Knoll Mission te cilet u vrane ne Salvador dica vite me pare. Te kater prifterinjte ishin agjente subversive komunist dhe aktiviteti i tyre u dokumentua ne menyre te hollesishme nga qeveria e Salvadorit. Shtypi amerikan dhe mediat e reja refuzuan ti kushtonin qofte edhe nje pjese te vogel ne faqet e tyre ketij fakti, ndonese materialet qe disponoheshin nga qeveria e Salvadorit ishin te bollshme dhe shume te faktuara. Mary Knoll kryen nje sherbim aktiv ne shume vende dhe eshte pergjegjese kryesore per ardhjen e komunizmit ne vende si Rodezia, Mozambiku, Angola dhe Afrika e Jugut.

- Krijimi i nje kolapsi total te ekonomise boterore dhe kaosi politik

- Te marri nen kontroll te gjithe sistemin e brendshem dhe te jashtem te politikes amerikane

- Dhenia e nje mbeshtetje totale ndaj organizatave si UN, Fondi Monetar Nderkombetar, Banka Nderkombetare e Rezervave, Gjykaten Nderkombetare dhe gradualisht te eleminoje rrolin e institucioneve lokale duke i kaluar ato ne kolaps te plote dhe vene nen kontrollin e UN

- Te penetroje ne menyre subversive cdo qeveri ne bote dhe duke bashkepunuar me to te shkaterroje integritetet kombetare te vendeve qe perfaqesojne.

- Te organizoje nje aparat nderkombetar terrorrist dhe te krijoi negociata me terrorristet kudo ndodhen ne bote. Ketu mund te kujtojme rastin e Bettino Craxit i cili insistioi qe qeveria italiane dhe ajo amerikane te negocionin me Brigadat e Kuqe qe rrembyen kryeministrin Aldo Moron dhe gjeneralin Dozier. Mbas lirimit te tij, Dozier u urdherua te heshte njehere e pergjithmone per ate qe dinte. Nese ai flet, do dali ne shesh e verteta e temerrshme sesi Henry Kissinger arriti marrveshjen per Aldo Moron, Ali Bhutto dhe Gjeneralin Zia ul Haq.

- Duke marre ne kontroll sistemin shkollor ne Amerike me qellimin e vetem per ta atrofizuar ate dhe shkaterruar plotesisht. Qe nga viti 1993 kjo gje eshte shnderruar ne nje fakt qe po behet gjithmone e me shume real dhe do behet akoma dhe me shume shkaterrues sidomos me aprovimin e sistemit Outcome Based Education (OBE) per ciklet fillore dhe ato tetevjecare.

Izraeliti
05-12-10, 23:52
Artikulli ėshtė i kopjuar nga faqe islame dhe shėrben pėr propagandė fetare islame. S’mendoj se ėshtė e udhės tė mirremi me propaganda, ose tė biem pre e tyre, sepse dihet se ē’farė ėshtė propaganda dhe qėllimin e saj.

Nėse dikush se dinė, atėhere krejt shkurt i’u tregoj se propaganda ėshtė njė temtim sistematik i manipulimit me tė vėrteten, rezultatet dhe situatat. Mė sė shpeshti pėrdoret nė politikė dhe religjion.

Crazy
06-12-10, 00:34
Artikulli ėshtė i kopjuar nga faqe islame dhe shėrben pėr propagandė fetare islame. S’mendoj se ėshtė e udhės tė mirremi me propaganda, ose tė biem pre e tyre, sepse dihet se ē’farė ėshtė propaganda dhe qėllimin e saj.

Nėse dikush se dinė, atėhere krejt shkurt i’u tregoj se propaganda ėshtė njė temtim sistematik i manipulimit me tė vėrteten, rezultatet dhe situatat. Mė sė shpeshti pėrdoret nė politikė dhe religjion.

hahaha pot dhem ty po?
n'kofsh ti asi jahudi i '' LESHIT '' adin mem tregu kush o zoti jot.

jadore
06-12-10, 11:17
hahaha pot dhem ty po?
n'kofsh ti asi jahudi i '' LESHIT '' adin mem tregu kush o zoti jot.
mire bre Crazy, a dine ti me me tregu a me besu une a jo keto shenime qe ti i solle se nese i referohem nickut tend i bjen qe te gjitha qe thua jane qmendurina .
ah, harrova ..sa per mua nese ato qe thua dalin te sakta ,le te behen ,aman le te behen ..pasi edhem ne kete shkalle te qeverisemi nga injoant te pashkolle ,pse te mos diktohemi nga mendje ndriturit .
..p.s.
kuku cka paske me hjek, ruju..hala se paska lexu murrizi i forumit kete temen tonde ,se e pate ...

Makresh
06-12-10, 11:41
Ka lloj - lloj te ndritur ! Te mir, e te kqinjė.

Keta qeveritaret tan jan te paditur, por nuk jan te kqinje sa jan keta te ndriturit masonik (perjashto murrizin ketu :p)

Edhe nime, ku po i dhem keti ēifuti nga tel-avivi ?!… Ah po, po - > po e di tani,.. ! ;-) Hajt mos ke dert, se e gjithe kjo ēfar po ndodhe eshte dashur qe te ndodhe dhe me vie mir qe po ndodhe e koha po kalon. Do ju vie rradha edhe juve, dhe ate dit, fatėkeqėsisht per ty, s'ke ku do ikesh !

Izraeliti
06-12-10, 14:40
hahaha pot dhem ty po?
n'kofsh ti asi jahudi i '' LESHIT '' adin mem tregu kush o zoti jot.

Ēka i kontribon temės nėse flas pėr vehten, edhe “leshin”? A paska shumė Zota a?

Makresh: Edhe nime, ku po i dhem keti ēifuti nga tel-avivi ?!… Ah po, po - > po e di tani,.. ! ;-) Hajt mos ke dert, se e gjithe kjo ēfar po ndodhe eshte dashur qe te ndodhe dhe me vie mir qe po ndodhe e koha po kalon. Do ju vie rradha edhe juve, dhe ate dit, fatėkeqėsisht per ty, s'ke ku do ikesh ! Jo nuk kam dhimt, se nuk jam shtatzanė, mashkull jam.
Mos hek keq kot zotni Makreshi, tu sopozu vendbanimim ose rezidencen time. Nėse edhe aq fort t’intereson, pyet, se ndoshta edhe tė tregoj.

roadrunner
06-12-10, 15:02
turli feje ka dal mas luftes, e turli turli ***** me gjith to

jadore
06-12-10, 15:11
turli feje ka dal mas luftes, e turli turli ***** me gjith to
eh mo de , qe kjo e fundit dol mbasi u ndreq Dardania ,
mos e bone te madhe ,Murrrizi valla e ka themelu...
hahaha

roadrunner
06-12-10, 15:16
jo jo, un veq po kqyri, se gjithqka eshte e mundur ne kete bote....kurgjo per mu qudit hahaha

murrizi
06-12-10, 16:13
Dardania.de- Shkenca- Shkenca dhe Teknologjia-Fenomene paranormale-Njėfar Ilum-Inati....
masanej dofar crazy, melesha e jadushka .........phyyyyyy

Po mirė, mbase u gjeta ktu ja t'u rahatoj pak.
Flini dath ju, se jon punė tė mdhoja kto pėr koka tė vogla si tė juajat, thjesht keni njė pauz nė jetė, e qė nė shkenc quhet Amnezi :wink:

tashi unė sjom kėtu, se kom "halle" ma t'mdhoja sa tu ndihmoj nė zbutjen e hallėve tuja, tė mė ndjeni a !

Crazy
06-12-10, 17:00
pershendetje !.

pik spari djem kto sjon pallavra.
pik sdyti qikjo gjenerata juve 30vjet e te nalt jon rrit 1agoni t'flliqt ku ska pas as kushte minimale per shkollim t'duhur tash i keni mush trut tallash. (realitet qe dhem o kjo).
pik streti illuminati u kriju per qit qellim illuminati MASONERI kta jon 1mut nuk osht kjo veq 1shkres per illuminati lyp kontrollo ne google ose ku tdush ki me gjet pjes illuminati sjom un me ta ''illuminati'' nfakt un thom killuminati (vraje kit sistem).
amo kjo i ka fell rrajt so diqka e shpikur ka shum adhurus killuminati nese i njeh dikush yjet e amerikes si Jay z, rihanna, lady gaga, deri von edhe eminemi u kan pjes e tina.
osht ne doren e juve me besu ose jo kit histori qe veq pak ju njoftova me to se me i hi fellit dalin shum fakte po ate jau la juve kush ka interes me lexu per ta.

panta_rhei
06-12-10, 17:17
pershendetje !.

pik spari djem kto sjon pallavra.
pik sdyti qikjo gjenerata juve 30vjet e te nalt jon rrit 1agoni t'flliqt ku ska pas as kushte minimale per shkollim t'duhur tash i keni mush trut tallash. (realitet qe dhem o kjo).
pik streti illuminati u kriju per qit qellim illuminati MASONERI kta jon 1mut nuk osht kjo veq 1shkres per illuminati lyp kontrollo ne google ose ku tdush ki me gjet pjes illuminati sjom un me ta ''illuminati'' nfakt un thom killuminati (vraje kit sistem).
amo kjo i ka fell rrajt so diqka e shpikur ka shum adhurus killuminati nese i njeh dikush yjet e amerikes si Jay z, rihanna, lady gaga, deri von edhe eminemi u kan pjes e tina.
osht ne doren e juve me besu ose jo kit histori qe veq pak ju njoftova me to se me i hi fellit dalin shum fakte po ate jau la juve kush ka interes me lexu per ta.

E ti, n'Google i zbulove kta illuminatin, a kshtu vet?

Personalisht kom ndigju per ni rast ma moti, kallxojshin o kon njani ma i ri se 30 vjec tu i rujt lopt edhe ka shku ni illuminat tinza e ka kafshu n... (nejse spo kallzoj ma tuqje)... veq e dij qe kan than qi shtaga pi dore i kish pas ra ktinaj...
...e len ky qashtu shtagen, shtritė atjetekoft, edhe drejt e n'Google... me ymyt m'e kill kit lluminatin me cyber metoda prej laptopit...

...a i ka kill hala, s'kan kallzu, veq i tranoj qato lop te shkreta, than.

Murgesha
06-12-10, 17:19
E ti, n'Google i zbulove kta illuminatin, a kshtu vet?

Personalisht kom ndigju per ni rast ma moti, kallxojshin o kon njani ma i ri se 30 vjec tu i rujt lopt edhe ka shku ni illuminat tinza e ka kafshu n... (nejse spo kallzoj ma tuqje)... veq e dij qe kan than qi shtaga pi dore i kish pas ra ktinaj...
...e len ky qashtu shtagen, shtritė atjetekoft, edhe drejt e n'Google... me ymyt m'e kill kit lluminatin me cyber metoda prej laptopit...

...a i ka kill hala, s'kan kallzu, veq i tranoj qato lop te shkreta, than.


Ha,hahahahahaahahahahaha.

Masi ti shkrove si paska mbyt ende krejt ha,haahahahahahahaha!

4peace
06-12-10, 17:52
***Ka shumė sekte, shoqata „religjioze“…okulte (tė fshehta) anembanė rruzullit.
Ka nė mesin e muslimanėve, krishterėve, brahmanėve, budistėve…sikur qė ka edhe nga religjionet tjera mė pak tė njohura. Pastaj vijnė kabalistėt (kabala nuk ėshtė vetėm me karakter ēifut), spiritistėt, gnostikėt, theurgėt, kalldejėt, nazarenėt, rozenkrojcerėt, jezuitėt, druzėt…sikur edhe muratorėt e lirė (freemassonery) apo iluminatėt.

Tė gjitha kėto e kanė njė emėrues tė pėrbashkėt: ritualet sekrete.

Sa herė mbahen/manifestohen kėto rite, pos atyre qė janė anėtarė tė rrethit mė tė ngushtė, tė tjerėt, nuk dijnė e as qė mund ta kenė idenė se pėr ēfarė bėhet fjalė aty. Veēanėrisht rrethi mė i ngushtė i tyre, siē janė „priftėrinjtė“ e lartė, tė mirėinformuarit (angl. Initiate) kanė kodeks jashtėzakonisht tė ashpėr: pėrcjellja e informatave tutje, drejt njerėzve tė painformuar apo laikė iu kushton me jetė. Nė kėtė mėnyrė kemi tė bėjmė me njė dry, ēelėsin e tė cilit e mbajnė vetėmse ata qė iu takon.


Ky ėshtė dhe sekreti qė njerėzit e thjeshtė, sidomos ata tė painformuar nė kėtė drejtim, i bėn aq kurioz, sa qė tė thurrin pėrralla, siē ėshtė kjo…Temė kjo qė ėshtė hapur me dhjeta herė kėtu si dhe shumė forume e medie tjera tė shkruara e elektronike…
Ca nga emrat qė i ceka mė lart, pėr fat tė mirė, megjithėse mjaft tė devijuara nė aspektin religjioz, megjithėse (top) sekrete, janė jo materialiste… Cdo gjė jomaterialiste ėshtė e parrezikshme.

Nė anėn tjetėr, edhe kur ėshtė fjala pėr iluminati, bėhet fjalė pėr dy llozha: Llozha e bardhė (e drejtė) dhe llozha e zezė (llozha e forcave te materialitetit, djallit, dexhallit apo si do ta quajmė…)

Ajo qė sot ėshtė vėrtetė problematike dhe mė e rrezikshme, ėshtė siē ėshtė pėrmendur nė kėto temat:

http://dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=28950
http://dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=28869
http://dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=16876
http://dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=16190
http://dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=23934

Ku ėshtė e keqja nėse diku pėrmendet shprehja „Rendi i Ri Botėror“, nėse mendohet seriozisht? A mos ndoshta sot kemi Rend aq tė mirė botėror, ashtuqė ai nuk meriton tė ndėrrohet me njė tė Ri?
Apo, ndoshta, paska aq shumė ėndėrrimtarė, duke menduar se bota nuk ėshtė nė rrezik? Bota ėshtė nė rrezikun e saj mė tė madh nė histori. Nė botė kemi 28 shtete qė posedojnė bomba atomike. Shteti mė i dobėt nga kėta 28 mund ta asgjėsojė pėr disa fish (jo vetėm pėr njė herė) gjithė jetėn qė ekziston nė planet.

Sigurisht qė shumica absolute as qė ėshtė nė gjendja ta dallojė se pikėrisht teoritė konspirative si kjo vijnė nga forcat e materialitetit (forcat e errėta, djallit, dexhallit) pėr arsye se pjesa mė e madhe kanė tė bėjnė me spekulime, gjysmė tė vėrteta dhe, pjesa mė e madhe, me gėnjeshtra – pjellė e imagjinatės sė krijesės shpirtkeqo-dashakeqe.***

Crazy
06-12-10, 18:42
E ti, n'Google i zbulove kta illuminatin, a kshtu vet?

Personalisht kom ndigju per ni rast ma moti, kallxojshin o kon njani ma i ri se 30 vjec tu i rujt lopt edhe ka shku ni illuminat tinza e ka kafshu n... (nejse spo kallzoj ma tuqje)... veq e dij qe kan than qi shtaga pi dore i kish pas ra ktinaj...
...e len ky qashtu shtagen, shtritė atjetekoft, edhe drejt e n'Google... me ymyt m'e kill kit lluminatin me cyber metoda prej laptopit...

...a i ka kill hala, s'kan kallzu, veq i tranoj qato lop te shkreta, than.


shyqyr sti ka fal zoti trut jasht, mir pom rren
njeri i prapambetur so ngjendje me diskutu ket tem veq blun blla blla na shkrive kejt.

Murgesha
06-12-10, 18:59
Sa her lexoj shkrimet e 4peaces per keto lloj tema disi vetvetiu me vjen mendimi qe edhe 4peace-ja eshte anetar i ndonje nga keto sekte!


Pa qellim te keq!

4peace
06-12-10, 19:45
Sa her lexoj shkrimet e 4peaces per keto lloj tema disi vetvetiu me vjen mendimi qe edhe 4peace-ja eshte anetar i ndonje nga keto sekte!


Pa qellim te keq!

Eshte, ashtu te themi, gje normale kur dikush thot dicka te re...pastaj lind dyshimi.

Problemi yne eshte se, nese s'je me ne - duhet te jesh me dike tjeter. Nese une jam me keta, ai duhet te jet me ata...
Kjo ka te beje me paragjykime. Kurse, paragjykimet eshte veshtire te eliminohen 100% dhe ne rast se punohet me zell ne kete drejtim, e lere me nese nuk punohet fare (natyrisht, une nuk e di kush sa e si per cka punon e as me intereson...)

Ajo me cka merrem une eshte e permbledhur ne te dhenat e profilit tim.


P.S.
Nese ende (deri sot) nuk i ka ra ne sy, une kycem vetem ne ato tema per te cilat kam njohuri apo zgjojne interesimin tim.


***

Murgesha
06-12-10, 19:52
Eshte, ashtu te themi, gje normale kur dikush thot dicka te re...pastaj lind dyshimi.

Problemi yne eshte se, nese s'je me ne - duhet te jesh me dike tjeter. Nese une jam me keta, ai duhet te jet me ata...
Kjo ka te beje me paragjykime. Kurse, paragjykimet eshte veshtire te eliminohen 100% dhe ne rast se punohet me zell ne kete drejtim, e lere me nese nuk punohet fare (natyrisht, une nuk e di kush sa e si per cka punon e as me intereson...)

Ajo me cka merrem une eshte e permbledhur ne te dhenat e profilit tim.


***

Nuk jan edhe gjera shum te reja keto gjera per mua!

Nuk deshta as te te fyej e as te interesohem se me cfar pune mirresh, vetem shpreha pershtypjen time pasiqe nuk ke shkru ende nje shkrim mbi keto tema e qe nuk e kam lexu. Ajo qe me beri te shkruaj si shkrova ishte:

Veēanėrisht rrethi mė i ngushtė i tyre, siē janė „priftėrinjtė“ e lartė, tė mirėinformuarit (angl. Initiate) kanė kodeks jashtėzakonisht tė ashpėr: pėrcjellja e informatave tutje, drejt njerėzve tė painformuar apo laikė iu kushton me jetė. Nė kėtė mėnyrė kemi tė bėjmė me njė dry, ēelėsin e tė cilit e mbajnė vetėmse ata qė iu takon.

4peace
06-12-10, 19:56
Nuk jan edhe gjera shum te reja keto gjera per mua!

Nuk deshta as te te fyej e as te interesohem se me cfar pune mirresh, vetem shpreha pershtypjen time pasiqe nuk ke shkru ende nje shkrim mbi keto tema e qe nuk e kam lexu. Ajo qe me beri te shkruaj si shkrova ishte:

Amani, larg qofte,

por s'e kam marre as 1% shkrimin tend si negativ.

Ate qe e thash, e thash sa per informim (te shkurte).

*

Makresh
06-12-10, 22:42
Masonet s'jan me sekret..
Qellimet e tyre sot jan te ditura, dhe s'jan sekret me per aske !
Rendi i ri boteror nese nuk eshte veper e Dexhallit e kujt atėher ?!

Le ta pergadisin argatet e tij terrenin para se ti shfaqej botes, sepse nje gje eshte e sigurt : Qellimi i luftės sė tij do te jet devijimi dhe shkatėrrimi i Islamit !

Kjo eshte era e re ne te cilen kemi hyr qe nga 11 shtatori, dhe ky eshte vetem fillimi.

valiii
06-12-10, 22:53
Av av av Illuminati = me "te perndriturit" lol lol lol...
keta mund ta quajne veten edhe "te pastertit" po ne realitet jane flliqesira qe i sherbejne vetem shejtanit dhe keta skane te bejne me hyjnoren/shpirtroren/jo materialen...
Thjeshte Argat te Dexhallit bile per kete deklarohen edhe vet dhe identifikohen me shenjen e dexhallit.
Ja paska nis dikush ksajde prap me certana e me potpuri feshe .
Crazy nuk e di se ku e ki marr kete material vetem mund te them se fund e krye e pike per presje se lun as topi i allamonit. Shume e sakte !

4peace
06-12-10, 23:12
[1]Masonet s'jan me sekret..
Qellimet e tyre sot jan te ditura, dhe s'jan sekret me per aske !
Rendi i ri boteror nese nuk eshte veper e Dexhallit e kujt atėher ?!

Le ta pergadisin argatet e tij terrenin para se ti shfaqej botes, sepse nje gje eshte e sigurt : [2]Qellimi i luftės sė tij do te jet devijimi dhe shkatėrrimi i Islamit !

Kjo eshte era e re ne te cilen kemi hyr qe nga 11 shtatori, dhe ky eshte vetem fillimi.

[1]Kurrfare deshmi per sekretet e tyre nuk jane keto.
[2] Islami, a pak i devijuar po te duket, a?
Edhepse jo deri ne ate mase sa, ta zeme, krishterimi e judaizmi, por, megjithate.

Ja nje shembull:
Ajeti me i keqinterpretuar e qe shte blasfemia me e madhe:
[3:85] Kushdo qė pranon tjetėr pos Nėnshtrimit si fe tė tij, nuk do i pranohet, dhe nė Pėrjetėsi, do tė jetė me dėshtakėt.
(krahasoje me atė qe e ke ne rekllame [avatar] edhe e sheh dallimin e keqinterpretimit)
Kurse, sa i perket Islamit burimor, ai nuk do te devijohet kurre.

etj. etj.


***

Makresh
06-12-10, 23:55
[1]Kurrfare deshmi per sekretet e tyre nuk jane keto.
[2] Islami, a pak i devijuar po te duket, a?
Edhepse jo deri ne ate mase sa, ta zeme, krishterimi e judaizmi, por, megjithate.

Ja nje shembull:
Ajeti me i keqinterpretuar e qe shte blasfemia me e madhe:
[3:85] Kushdo qė pranon tjetėr pos Nėnshtrimit si fe tė tij, nuk do i pranohet, dhe nė Pėrjetėsi, do tė jetė me dėshtakėt.
(krahasoje me atė qe e ke ne rekllame [avatar] edhe e sheh dallimin e keqinterpretimit)
Kurse, sa i perket Islamit burimor, ai nuk do te devijohet kurre.

etj. etj.


***


Egzistojn shume hadithe qe i ēvesh masonet nga sekretet duke treguar fytyren e tyre te vertet, ate te Dexhallit. E sidomos nje hadith qe flet per simbolin e tyre e qe me siguri e din. E pas kesaj ēfar dyshimi mund te kemi ?

Shumica e atyre qe bejn ligje kundėr Islamit ne Francė e Zvicėrr, jan mason. Bile mund te sjelli edhe deshmin e njerit nga tyre ku shprehet kjart qe Islami eshte problem per realizimin e rendit te ri, eshte nje barrier qe duhet shkatėrruar njesoi si krishterizmin duke sjell fejen e romakve ; materializmin, nese duan te shkojn me larg !

Sa i perket ajetit qe postove e qe kam ne avatar, un mendoj qe eshte njeri nder ajetet qe konfirmon fejėn e Zotit 1.
Ti e ke perkthyer "nenshtrim" po te nenshtruar jan edhe te krishteret, hebrenjt, budistat e hinduistat,.. por jo ndaj Zotit 1. Kurse ne gjuhen arabe dhe ne gjuhet e tjera eshte perkthyer << …pos Islamit …>>.

Tani ēfar quan ti Islamin burimor ? Kte nuk po e kuptoj.
A ka devijuar islami ? Po ka devijuar, por jo teresisht. Nese bazohem ne hadithe, vetem nje grup do te jet i shpetuar nga te gjithe ata qe thirren ne Islam. E keta jan ata te Ehli Sunnetit, pra pasuesit e Sunetit dhe te Kuranit.

4peace
07-12-10, 00:25
[QUOTE]Egzistojn shume hadithe qe i ēvesh masonet nga sekretet duke treguar fytyren e tyre te vertet, ate te Dexhallit. E sidomos nje hadith qe flet per simbolin e tyre e qe me siguri e din. E pas kesaj ēfar dyshimi mund te kemi ?

Nese nuk e meson me pervoje dallimin ndermjet te keqes e te mires, badihava e ka sejcili qe lexon neper internet perralla per iluminatet.
Une shpeshhere qeshem vetmevete se si, disa muslimane (nje numer goxha i madh) flasin kunder Dexhallit kurse, faktikisht e kryejne punen e tij (ta pavetedijshem per kete, natyrisht)

Shumica e atyre qe bejn ligje kundėr Islamit ne Francė e Zvicėrr, jan mason. Bile mund te sjelli edhe deshmin e njerit nga tyre ku shprehet kjart qe Islami eshte problem per realizimin e rendit te ri, eshte nje barrier qe duhet shkatėrruar njesoi si krishterizmin duke sjell fejen e romakve ; materializmin, nese duan te shkojn me larg !

Shumica qe bejne ligje kunderislame e kunderhyjnore ne Zvicerr, sikurse edhe ne Parlamentin Europian e gjetke...
...jane kryesisht parti te djathta. (Cka eshte parti e djathte dhe e majte mund t'i gjesh ne shkrimin e pare kur jane paraqitur temat, per te cilat kam shkruar me heret).
[B]Djathtizmi, qofte ne politike, shkence, kulture apo edhe ne shkence eshte e keqja e dynjase SOT.
Dhe ja, pikerisht djathtistet jane ata qe nuk duan ndryshime. Ndryshim edhe nje lloj "Rendi i Ri" (ama jo sipas teorise iluminatike).
Pra, boten e sotme e mbajne pikerisht djathtistat, te cilet njekohesisht jane edhe dexhallista.
Dhe kjo ben qe te bie ne uje teoria konspirative mbi iluminatet, e cila eshte paraqitur ketu.

Sa i perket ajetit qe postove e qe kam ne avatar, un mendoj qe eshte njeri nder ajetet qe konfirmon fejėn e Zotit 1.
Ti e ke perkthyer "nenshtrim" po te nenshtruar jan edhe te krishteret, hebrenjt, budistat e hinduistat,.. por jo ndaj Zotit 1. Kurse ne gjuhen arabe dhe ne gjuhet e tjera eshte perkthyer << …pos Islamit …>>.

Pos atyre njerezve qe i perkasin fese Islame, te gjithe te tjeret jane kafshe, apo cka?
Mendo me mire, edhe nje here, cfare ke thene? Hė!

Tani ēfar quan ti Islamin burimor ? Kte nuk po e kuptoj.
A ka devijuar islami ? Po ka devijuar, por jo teresisht. Nese bazohem ne hadithe, vetem nje grup do te jet i shpetuar nga te gjithe ata qe thirren ne Islam. E keta jan ata te Ehli Sunnetit, pra pasuesit e Sunetit dhe te Kuranit.

Islami burimor eshte Islami origjinal.
Ne njefare menyre, ke shtruar pyetjen (ne fillim) dhe je pergjigjur vet (me pastaj). Kurse, kjo krejt ne fund, eshte "marumje e qejfit" vetvetes. Te gjitha "sektet" e thone te njejten gje: Ne shpetojme, tjeret shkaterrohen.
Eshte dashur te lexosh dicka edhe nga te tjeret, per te kuptuar se te gjithe e kane gabim!!!


***

valiii
07-12-10, 00:36
Sa i perket ajetit qe postove e qe kam ne avatar, un mendoj qe eshte njeri nder ajetet qe konfirmon fejėn e Zotit 1.
Ti e ke perkthyer "nenshtrim" po te nenshtruar jan edhe te krishteret, hebrenjt, budistat e hinduistat,.. por jo ndaj Zotit 1. Kurse ne gjuhen arabe dhe ne gjuhet e tjera eshte perkthyer << …pos Islamit …>>.

----------------------------
O Makresh shoqi mos gabo me lyp pahiri linkun se nga furnizohen keta me 'ajete' se t qohet lemza tu kesh tan naten ose tu qajte qe besa. Behet fjale per nje perkthim tragjikomik te njifar Alban zezes ku ne te gjithe Kur'anin per ilaē asnjehere nuk permendet fjala Allah edhe me bo me studiju mire te dalin 2 ajete mongi (te sures et tewbe) se qashtu i kane pas vyfte tyneherit profetit te rejshem nifar rashid khalifa (qasi far gabeli i egjiptit) per me "zbulu kodin matematik" te Kur'anit.
Hin lexo qaty makresh me pa qysh knokiraten hadithet qysh bohehet sallata me 3 fete duke u thirrur ne islam/nenshtrim "burimor".
Veq prap se prap ma perpara ta kisha sugjeru cartoon netoworkin.

Crazy
07-12-10, 00:48
Av av av Illuminati = me "te perndriturit" lol lol lol...
keta mund ta quajne veten edhe "te pastertit" po ne realitet jane flliqesira qe i sherbejne vetem shejtanit dhe keta skane te bejne me hyjnoren/shpirtroren/jo materialen...
Thjeshte Argat te Dexhallit bile per kete deklarohen edhe vet dhe identifikohen me shenjen e dexhallit.
Ja paska nis dikush ksajde prap me certana e me potpuri feshe .
Crazy nuk e di se ku e ki marr kete material vetem mund te them se fund e krye e pike per presje se lun as topi i allamonit. Shume e sakte !


dul 1njeri qe man fund din diqka rreth ksaj organizate sdi as vet sa jon te sakata kto info amo veq e kom bo me debatu kit tem tu menu qe pernime kan njohuri njerzt rreth ksaj organizate edhe e bojm 1tebat te mirfillt po kta ja nisen si thmia 22vjet i kom edhe ma i pjekt se kta po tregona qe i kan 30e kumedit sa. :S
respekt .

Izraeliti
07-12-10, 01:16
Ka rrethė 7 vite qe kam filluar tė lexoj shkrime tė kėtij lloji qė e ka sjellur „crazy“ nė kėtė temė. Nė fillim kam menduar se janė interesante, mirėpo duke lexuar dhe njohur idetė e atyre qė i lansojn nė treg kėto shkrime (sot nė internet „for free“), atėherė jam bindur se nuk meritojn as tė lexohen, e as komentohen.

Une jam i sigurt se ka grupe raciste, grupe tė interesit, grupe tė organizuara tė krimit qoftė nėpėr grupime politike e shtetėrore, qoftė nėpėr bashkėsi fetare, mirėpo pėrgjithsimi i gjerave nė kėtė mėnyrė ėshtė shumė i pasakt. Mė sė lehti pėr ta kuptuar ėshtė nėse tėrhiqni njė paralele; kush e ka botuar (shkruar), kush e ka pėrkthyer nė shqip, dhe kush janė ata qė e mbrojn njė teori tė till, atėhere vini te pėrfundimi shumė lehtė.

diabllo
07-12-10, 05:09
illuminati-fremason-nwo ,, eshte e vertete ... kqyre ne youtube ose ne history channel

Makresh
07-12-10, 13:46
Un s'kam lexu ndoshta sa 4Peace e Vali,. po nese mund te ju keshilloj qe t'lexoni diēka tjeter sa per ti freskuar pakes mendimet dhe sjelljet e juaja,.. do ju kisha sygjerue librin e Marshall B. Rosenbergut rreth komunikimit jo te dhunshem (« Nonviolent Communication » ).

Ciao edhe Peace & Love 4, Allah !
Se vllezėr jemi !

Makresh
07-12-10, 16:54
Ajeti ne fjal nuk eshte interpretuar fare, " sa per dije."

Mua s'me pelqen menyra se si debatohet ketu.
Ka shum per te then rreth Iluminatit, Masonet dhe grupacioneve tjera qe kan punuar ne te kaluaren dhe vazhdojnn duke punuar per ardhjen e Dexhallit.
Por ne kesi lloj kushtesh, nuk ia vlen te thuhet gje.

Selam paqshi.

vjeshta
11-12-10, 00:26
Zotėrinjėt e Botės

Kush kontrollon botėn sot ?


Vertetimi i kerkimeve te mija vjen nga nje shkrim i publikuar me 7 qershorė 1999 te Corriera della Sera ku flitej per nje grup njėrzish "Bilderbergers". Artikulli i riferohej ribashkimit zyrtar vjetor te tyre qe ishte i mbajtur ne Portugali .Ne kete tubim eshe diskutu ,ne mes temash te ndryshme,edhe per mbas luften e Kosovės .

Nese e mendojme gjendjen e planetit tone ,mundemi qe te behemi qe nuk na intereson e me qene te lumtur ,ose mundemi qe te pytemi se ne cilen bote jemi jemi ka i pregadisimi gjeneratat e ardheshme e mbi te gjitha ,se per qka gjindemi ne kete : lufterat civile dhe religjose ne qdo kontinent.dhune dhe korrupsion gjithekund edhe ne shtetet qe definohen si me evolutive ,perdorimi i droges ne rritje (edhe te legalizuar),varfėria ne zhvillim e rritje ne gjithe boten ,me ndjenjen e padrejtesise se perhapur ,skandale qe i perfshin gati te gjithe persona qe zejne pozita te fuqise etj...per fat te keq ,trendi,i shoqeris sone eshte dramatikisht negativ .

Pyetja eshte dhe ia vlene a bejme :mos eshte dikush qe i ushqen keto ,kush qendron mbasė ,kushe perfiton e nga gjitha kjo ? Te shohim se kush jan dhe se si duken ata qe komandojne !

Te perndriturit (illuminati),jane sjelles te drites ,vetem qe drita e tyre eshte ,me sa duket ,Lucifero apo Santana .
Ata i perkasin 13 familjeve me te pasura te botes e jan personat qe me te vertet e komandojne boten mbas perde :

ASTOR
BUNDY
COLLINS
DUPONT
FREEMAN
KENNEDY
LI
ONASSIS
ROCKFELLER
ROTHSCHILD
RUSSELL
VAN DUYN
MEROVINGI


Vijne te definuar edhe Bujaria e Zezė ,jane keta qe i bejne rregullat qe duhet ndjekur nga presidenti dhe qeverite.

Forca e tyre qendron ne okult dhe ne ekonomi ,njera nga motot e tyre jan :paraja e krijon fuqine por ,mbi te gjithat me se shumti jan te infiltruar ne politike dhe ne organet internacionale ,e para nga te gjithat eshte ONU dhe Fondi Monetar Nderkombtar .

Ja nje shembull i tyre qe e perdorin per zgjedhjen e kryetarit te SHBA-ve ,cili nga kandidatet ka me shume sponzor ,ne forme parashe ,i fiton zgjedhjet ,sepse me ato para e ka fuuqine me e "shkatrru" kandidatin tjeter .Dhe ,kush kend sponzorizon ? Sigurishte te Perndriturit nepermjet organizatave te ndryshme ,fasada. E bejne ne ate menyre qe i financojne te dy kandidatet vetem qe ta mbajne lojen "gjalle" edhe pse kandidati eshte vetem i zgjedhur .Njėri nga keta te zgjedhurit ,dyshohet ,te kete qene Bill Klintoni i cili ishte i pergaditur per misioni e Presidentit ,nga Iluminati ,qe nga rinia ...! (vazhdon)

Makresh
15-12-10, 09:41
Vjeshta, na thuaj pakes se cili eshte qellimi i tyre, ku duan te arrijn keta ?

vjeshta
15-12-10, 15:29
Faleminderit Makresh per kerkesen ,edhe ashtu duhej te vazhdohej ...


Cili eshte qellimi i tyre?

Qellimi i tyre eshte me e kriju nje Qeveri Unike Boterore ne krye me vetveten per me e nenshtru boten ne nje roberi te re ,jo fizike po "shpirterore ".

Ja disa shembuj mbi te cilat punojne!

- Me kriju ndasi permes politikes ,ekonomikes,ne aspektin social,fetar ,etnik ...etj !Nese eshte nevoja me i armatu ,provokue aresye per qellime lufte dhe dobesimi ...siq e kemi edhe rastin e ish Jugosllavise .

-Korrupsioni (me para apo seks) qellim shantazhimi tek politikanet apo tek ata qe zejne nje pozite ne qeverin e nje shteti (pak nag keto jan permend edhe ne shkrimin me larte)

-Zgjedhja e kryetarit tek nje shteti i cili eshte me servil dhe me i nenshtruar pa kushte .

-Me pas kontrollin e shkollave (Univerziteteve) qe nxenesit me me talent dhe te familjeve te mira ku ne menyre te pavetedijeshme behen agjente te komploteve .

-Me pas kontrollin e Shtypit ,per me mujt me e manipulu masen me informazione .

-Me e bind masen qe me jetu vetem me paraqitje(pamja) dhe me u kenaq ne nevojat e veta ,sepse me nje shoqerite prisht njerzit humbin besimin ne zot .

-Zbehja e besimeve ,tek katolikizmi: me prifterinjet pedofil dhe tek muslimanizmi:me kamikazet per nje lufte te shenjte duke e keqinterpretu Kuranin .

Krijimi dhe paraqitja e problemeve qe nuk egziston fare si psh: ngrohja globale ,ku e gjitha eshte shkak i kushteve atmosferike pa nderhyrjen e njeriut .Ku shtetet kan paguar tatime te larte ,e kush i inkasoi keto?

Kemi edhe perhapjen e viruseve ,si shembullin e fundit :H1N1,me paraqitjen e ketij virusi vetem ishte ne shtepite farmaceutike injeksioni i gatshem per ne treg !!

Te gjitha keto jane qe ne mase (njerzit), te krijojne nje gjendje degradimi lodhjeje dhe konfuzioni .