PDA

View Full Version : Ndarjet VIP te 2010-es...


Janna
05-01-11, 01:10
Viti 2010 nuk ka rezultuar shumė i mirė pėr ēiftet VIP nė Shqipėri. Kėshtu shumė nga personazhet e ekranit i kanė prishur planet pėr t’u fejuar a martuar me njėri-tjetrin. Tė tjerė kanė pėrfunduar nė dyert e gjykatės pėr tė zgjidhur martesėn e tyre. Po cilat janė ēiftet qė nuk i rezistuan dot 2010? Genta Ismajli, kėngėtarja e njohur kosovare i ka dhėnė fund lidhjes sė saj fare pak pėrpara se tė mbėrrinte 2010. Ēiljeta Xhilaga, gjithashtu u pėrball me ndarjen gjatė kėtij viti. Marrėdhėnia e saj 5-vjeēare me Romeon, ka pėrfunduar qė nė muajt e parė tė 2010. Gazetarja, Aida Shtino hyri gjithashtu gjatė kėtij viti nė mesin e beqareve. Gjykata e Tiranės nė fund tė qershorit tė kėtij viti firmosi divorcin e ēiftit tė njohur, Genc Pollo e Dajena Pollo (Kumbaro). Nė verė tė kėtij viti ėshtė firmosur edhe divorci mes ēiftit tė mirėnjohur tė artistėve, Inva Mula-Pirro Ēako. Seldi dhe Domenika, janė ēifti qė rrėmbyen vėmendjen mė tė madhe tė publikut, pas deklaratės shokuese qė Domi bėri nė lidhje me prirjet seksuale tė partnerit. Nuk i kanė shpėtuar kėtė vit ndarjes as Olsi me Noēen, ēifti i dashur i reality show-t “Big Brother”. Anbeta Toromani dhe Oni Pustina i janė bashkuar listės sė ndarjeve VIP pėr vitin 2010. Shkak pėr kėtė mendohet tė ketė qenė balerini italian, me tė cilin balerina e mirėnjohur Toromani ėshtė fotografuar vetėm pak ditė pas publikimit tė lajmit nė “Bluetooth”. Bashkėshortja aktuale e kreut tė opozitės, Linda (Basha) Rama, ėshtė gjithashtu njė nga personazhet e njohur tashmė tė ekranit, qė ka pėsuar divorc gjatė vitit 2010. 2010 nuk ka lėnė bashkė as ish-numrin dy tė Partisė Demokratike me Miss Buzėqeshjen e parė. Eduard Selami dhe Pegi Vreto, e njohur pėr shkak tė pjesėmarrjes nė konkursin e parė tė bukurisė, janė ndarė pėrfundimisht pas disa vitesh martesė, pėr shkak tė xhelozisė nė marrėdhėniet nė ēift. Ndėrkaq lajmi pėr divorcin e Ema Andreas qė u publikua nė gazetė vetėm para pak ditėsh ēuditi jo pak njerėz. Martesa e aktores sė suksesshme shqiptare, kishte marrė fund prej afro njė dekade.