PDA

View Full Version : 9 dasmat qe i dhane shkelqim vitit 2010...


Janna
05-01-11, 01:11
2010 ka pasur shumė martesa VIP. E para qė ēeli siparin e dasmave ishte kėngėtarja e njohur maqedonase, Tuna Sejdiu. Martesa e saj me Rilind Rekėn, zgjoi vėmendjen e tė gjithė gazetarėve, tė cilėt nė pėrfundim tė saj publikuan edhe shifrėn e kripur tė kėsaj ceremonie. Deputeti i Partisė Demokratike, Gerti Bogdani, i ka dhėnė gjithashtu fund beqarisė gjatė kėtij viti. Mė 16 korrik tė 2010,Gerti dhe Edlira, ka zhvilluar ceremoninė e parė tė martesės sė tyre, ku tė ftuar ishin shumė personalitete tė vendit. Pas Gertit, ishte prezantuesja Xhemi Shehu, ajo qė pėrjetoi emocionet e martesės. Pas njė lidhjeje tė gjatė me biznesmenin Elvis Sula, kėtė fillim vjeshte prezantuesja bukuroshe ka kurorėzuar lidhjen e saj nė njė dasmė tradicionale. Vetėm njė javė pas saj, kolegia e Top-it, Amarda Toska lidhi kurorė me humoristin e dashur, Ermal Mamaqi. Tre ceremoni, secila me njė stil tė veēantė, mė pas njė muaj mjalti pėr t’u pasur zili nė Aruba…Kjo ka qenė axhenda e ngjeshur e dasmės sė ēiftit tė dashur tė ekranit. Kėngėtari Blero Muharremi, nuk i ka shpėtuar dot martesės gjatė kėtij viti. Pas lindjes sė vajzės Tara, Blero dhe aktorja Teuta Krasniqi kanė celebruar lidhjen e tyre nė njė dasmė plot ngjyra. Jo mė pak e pėrfolur ka qenė edhe dasma e Elvis Pupės, aktorit tė njohur tė “Portokalli”, me Belinėn, vajzėn shqiptare qė prej vitesh jetonte nė Amerikė. Megjithatė dasma e kreut tė opozitės, Edi Rama, ėshtė ajo qė do tė lėrė mė shumė gjurmė nė gjithė martesat e 2010. Pas gjithė zhurmės qė ka bėrė me jetėn e tij private, Rama vendosi tė vėrė kurorė kėtė tetor me Linda Bashėn, pedagogen e shkencave ekonomike. Mbi 800 tė ftuar, ka qenė numri i pjesėmarrėsve nė dasmėn e liderit tė opozitės, ndėrkohė qė mė qindra zarfe e dhurata kanė mbėrritur nė adresė tė ēiftit gjatė ditės sė shėnuar. Modelja e famshme shqiptare nė Amerikė, Valbona Ēoba, qė nga ky vit nuk do tė futet mė nė radhėt e beqareve. Bona lidhi kurorė me menaxherin amerikan, Todd, me tė cilin njihej prej disa vitesh. E fundit nga vajzat e famshme tė ekranit qė lidhi kurorė gjatė kėtij viti ishte prezantuesja dhe kėngėtarja Gerta Heta. Dasma e saj me futbollistin kroat Matko Djarmati, ka qėndruar pėr javė nė faqet e suplementit “Bluetooth”, duke zbuluar herė pas here detaje tė reja nga lidhja e tyre, e cila u celebrua nė njė ceremoni fantastike.