PDA

View Full Version : promovohet filozofia politike e Ibrahim Rugoves


Guri i madh
14-01-11, 16:22
Njerėz si Rugova* fatkeqėsisht lindin rrallė


(http://*****facebook*****/sharer.php?u=http%3A%2F%2Fkosova.info%2F2011%2F01% 2Fsi-rugova-fatkeqesisht-lindin-rralle%2F&t=Njer%C3%ABz%20si%20Rugova%2C%20fatkeq%C3%ABsisht %20lindin%20rrall%C3%AB%20%7C%20kosova.info&src=sp)
http://kosova.info/wp-content/uploads/2011/01/IMG_9737-300x200.pngPrishtinė* 14 janar 2011 – Nė sallėn e Bibliotekės Kombėtare dhe Universitare tė Kosovės* tė premten* nė Prishtinė* u promovua libri ”Filozofia politike dhe nacionale e Ibrahim Rugovės”.
Nė kėtė promovim folėn rreth librit dhe vlerave tė tij* Prof. Dr. Jusuf Bajraktari-drejtor i Institutit te Historisė nė Kosovė* Dr. Imzot Don Lush Gjergji* ambasadori Lauka autori i librit dhe shkrimtari e botuesi i njohur* Nazmi Rrahmani.
Folėsit thanė se njerėzit si Ibrahim Rugova* fatkeqėsisht lindin rrallė* por fatbardhėsisht nuk vdesin kurrė* dhe se Ibrahim Rugova i duhet Kosovės* jo pėr ta nderuar Rugovėn* por pėr ta nderuar Kosovėn.
Nė fund z. Ibrahim Rugova iu nda ēmimi “Faik Konica”* nga Qendra Shqiptare e Studimeve Amerikane e Britanike.
Nė promovim morėn pjesė personalitetet mė tė larta tė shtetit* politikės* kulturės dhe shkencės nė Kosovė. /KI/