PDA

View Full Version : Si u pasuruan politikanet prej paslufte deri sot ?


Januzbrahimi
01-04-11, 21:04
me pune te ndershme

me pune te pandershme

Guri i madh
01-04-11, 22:21
interesant gjithmon po qilloj i pari per me votue


une ja dhash kokrren hashim thaqit

panta_rhei
01-04-11, 23:00
Po hyj edhe njeher me prepotence, elhyqmerilah,

Pytje edhe opcione teper driteshkurtera. Driteshkurtera i bjen, pyetje prej dikujt ose per dikend qe nuk sheh.

Cka meson te re njeriu prej ketij sondazhi?
Cka synohet prej ketij sondazhi?
A ka mundesi me u deklaru "nuk e dij qysh jane pasuru"?
A ka femije mbi 5 vjec ne Kosove qe nuk e din qysh o pasuru akecili politikan?

nejse,

Nje sondazh, do te duhej te zgjonte interes, te ofronte ide, te ofronte zgjidhje, te perfaqesonte shqetesimin aktual te publikut qe i drejtohet, dhe te perfaqesonte shperndarjen e ngjyrave klasore, partiake e individuale ne raport me problemin e shtruar. Per shembull:

Cila mendoni se eshte zgjidhja me e mire per te dale nga kriza e vazhdueshme institucionale, politike dhe ekonomike ne Kosove???

opcionet:

1. Opozita duhet te reflektoje mbi qendrimet e veta dhe te mbeshtete vendimet e mazhorances
2. Mazhoranca duhet te reflektoje mbi qendrimet e veta dhe te negocioje me opoziten per mundesite e kompromisit
3. Duhen zgjedhje te reja
4. Permes protestave gjithepopullore dhe rebelimit, populli duhet te ngritet dhe te rrezoje njehere e pergjithmone te gjithe kasten aktuale politike te Kosoves, dhe te vendose nje qeveri tranzitore ekspertesh
5. Demokracia duhet ta veterregulloje situaten pa nderhyrje, pra mire eshte puna
6. Zoti na paste n'dore, se s'ka shprese per ndonje zgjidhje

p.s.
je qe dishka. po 42 vjet une me haverin tem naper zvicerr kena arganizu sundasha

Januzbrahimi
02-04-11, 08:55
I nderuari Pantha rei, Ne populli i bejme pyetjet me shume opsione jo ata njerz, une i parashtrova ashtu siq ata vet kan vepru , sepse po ata te bejshin keto pyetje qe ti ii parashtrove vehtes nuk iu kishin hy atyne puneve, po siq thot populli ł"i kan ra trup "! Un e shoh se me pune te ndershme nuk ben kurgja ne dit te sotit, veq e siguron njefar ekzistence sa mos me dal me lyp ne rruge. e ketu kur flasim per pasurim te politikaneve tan, flasim per nje pasuri te hatashme, e flasim per njerez qe para 10 viteve nuk kishin asgje pas shčpirtit, siq ju thoshte Daut Haradinaj disa gazetareve italian, duke mendu se nuk do te del ne shesh, kur gazetari ia beri pyetjen, pasiqe i pabn te gjite at Nam qe kan be ne Gllogjan "prej nga ju erdh kjo pasuri?" Dauti pergjigjet "Ne katund perpara baba ka pas shum delme e tu shit lesh te delmev e me gja " Ani pasuria e ketyre po na vika prej LESHIT

prototyp
02-04-11, 09:39
Zona e argetimit http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif
Votime & Sondazhe http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif
Si u pasuruan politikanet prej paslufte deri sot?http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

Une personalisht votova me pune te ndershme. Se pari nese eshte fjala vetem per politikanet. E nese me politikane mendohen edhe "luftetaret" kriminel atehere shpallne voten time te pavlefshme sepse per mua ata persona nuk jane politikane por kriminel te para-, gjate- dhe pasluftes.

Pata -haj, lexoj tre rreshtat e pare qe i kam shkruar dhe ndoshta kupton se nuk gjindemi ne zonen filozofike http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif, dhe besoj se asnje anetare nukj ka nevoje qe ketu te Dardania.de http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif te blej mend.

http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon6.gif Pershendetje http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon6.gif
http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon6.gifNje fundjave te kendshmehttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon6.gif

panta_rhei
02-04-11, 09:51
Zona e argetimit http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif
Votime & Sondazhe http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif
Si u pasuruan politikanet prej paslufte deri sot?http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

Une personalisht votova me pune te ndershme. Se pari nese eshte fjala vetem per politikanet. E nese me politikane mendohen edhe "luftetaret" kriminel atehere shpallne voten time te pavlefshme sepse per mua ata persona nuk jane politikane por kriminel te para-, gjate- dhe pasluftes.

Pata -haj, lexoj tre rreshtat e pare qe i kam shkruar dhe ndoshta kupton se nuk gjindemi ne zonen filozofike http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif, dhe besoj se asnje anetare nukj ka nevoje qe ketu te Dardania.de http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif te blej mend.

http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon6.gif Pershendetje http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon6.gif
http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon6.gifNje fundjave te kendshmehttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon6.gif

Pse pra po mendon se duhet me ble mend pikerisht prej teje tash?

Neferta
02-04-11, 11:29
Privatizimi ne kosove vala e pare , vala e dyte.......vala e tridhjete , ua cunami i miljonave.http://i60.servimg.com/u/f60/12/20/13/63/3dflag10.gif

4peace
02-04-11, 11:40
***

Te gjithe jane pasuruar ne menyre "te ndershme".

Pas perfundimit te luftes tu Kosova kishin shperthyer shume bomba... Shperthimi i bombave kishte shkaktuar edhe hudhjnen ne ere te shume trezoreve... Ne kete menyre, te gjitha paret e tu Kusoves ishin ngritur ne ajer...Pastaj, pas nje kohe kishin filluar te biejne sikur shiu, te shperndara gjithandej Kusoves....

...Ne kete menyre, keta "trimat" (ende) me pushka (dhe alltija) e kishin nderruar profesionin mbrenda nates: ishin bere mbledhes te puplave, asish parave... Keshtu, kush ka mbledhe me shume, aq me shume edhe eshte pasuruar... Krejt me "pune" te rende fizike...:biggrin:


***

valiii
02-04-11, 15:29
Tayp Erdogan kur morri pushtetin tha:
"objektivi kryesor i joni ėshtė rritja ekonomike.
Si do e beni kėtė?!!!- i pyetur nga gazetaret.
Tha, shume thjeshtė...duke mos vjedhur!.."

LaDy_Diaspora
29-07-11, 17:42
Me hajni, korrupsion e ndoshta edhe "punė" tjera...

tipi engjellor
29-07-11, 19:11
me hajni....me emrin me te njohur...tender.....kuku qka ish tenderi.....e pse nuk po pyesni sa jane pasuruar....po persrei skam pergjigjeje se smundte askush te marre me emnd se sa kane e aq me pak as ata vet se dine....