PDA

View Full Version : Illuminati! Kulti i syrit qė sheh ēdo gjė


valiii
20-05-11, 16:56
Cfare eshte Illuminati? Kur eshte krijuar dhe cfare perfaqeson ky emer qe po permendet shpesh e me shpesh kohet e fundit dhe qe per ata qe e njohin mire se cfare perfaqeson, shkakton dritherime dhe frike?

(Ka shume elementa ne kete shkrim qe do te kerkojne nje sqarim ne detaje por si fillim po perqendrohem vetem tek Illuminati dhe me vone do mundohem te shtjelloj ato emra dhe faktore qe dalin per here te pare ne nje teme te tille. Darius.)

1 Maji i vitit 1776 eshte data me e rendesishme per planet luciferiane per Rendin e Ri Boteror te Masoneve te Lire. Ne kete date nje jezuit obskurantist, profesor i te drejtes kanonike ne Universitetin e Ingolstadt ne Bavari, Adam Weishaupt krijoi nje organizate ose shoqeri sekrete te quajtur Ancient and Illuminated Seers of Bavaria qe me pak fjale do te thote Profetet e Lashte dhe te Ndricuar (ne kuptimin mendjendritur) Bavarez ose si term i shkurter nga anglishtja AISB[/b]
Illuminati si doktrine u be nje perzjerje e sekreteve masonike (doktrina luciferiane), misticizmi islamik (Sufism) dhe disiplina mendore jezuite (Hatha Yoga). Nje element shume i rrezikshem ne filozofine e kesaj organizate dhe doktrines se saj eshte perdorimi shkencor i drogave, hashashi, per te prodhuar nje gjendje te iluminuar ose te ndricuar te mendjes nje komponent qe lidhet direkt me binomin Knights Templar (Kaloresit e Tempullit) dhe Order of the Assassins (Urdheri i Vrasesve) qe daton vitin 1050 mbas Krishtit. (Keto te dyja jane pjese te organizates masone, nje nga shkallet e hierarkise se saj qe do me duhet ti shpjegoj ne nje shkrim me poshte. Darius.)
Illuminimi eshte nje nga elementet me kryesor te Masoneve dhe levizjeve te tjera me karakter okult. Cdo kandidat i levizjes masone kerkon kete lloj ndricimi mendor dhe kjo gje i premtohet. Sa me lart ngjitet ne hierarkine e levizjes aq me shume "ndricim" ai merr. Eshte per shkak te ketij objektivi "te ndricimimt" qe ka kjo shoqeri, pra Masonet, qe AISB u bei njohur nga te gjithe si Illuminati.
Termi Illuminati eshte shumesi i fjales latine illuminatus qe do te thote DIKUSH QE ESHTE I NDRICUAR dhe ne rastin konkret ka parasysh dike qe ka marre bollekun dhe forcen e mendimit te Masonve te Lire ose sic njihet rendom ne ambientet e ndryshme sot Freemasonry.
Teknikisht nje Illuminati eshte nje Master Mason qe ka perftuar gjithe njohurine dhe "ndricimin" dhe niveli i tij i reputacionit apo dhe hierarkise e kalon ate te grades 32 madje edhe 33. (Keto jane gradat me te larta ne Masonery dhe qe te arrish aty duhet perkushtim, pergatitje dhe dedikim absolut. Darius)

Ja ne cfare nivelesh shtrihen Illuminati

Njerez qe arrijne nivele te tilla njihen si Mjeshtra te Mjeshtrave te Tempullit dhe pervec emrit Illuminati njihen ndryshe edhe si:


#The Society of the Elect
# Great White Brotherhood
# Argenteum Astrum (Silver Star)
# Order of One
# Torch-bearers
# Invisible College
# Custodians of the Plan
# The Lords of Compassion
# Guardians of the Grail
# Society of Illumined Minds
# World Mind
# Council of Masters
# Hesychasts
# Order of the Perfectibilists
# The Council of All Beings
# Wisemen
# Invisible Order
# Secret Brotherhood
# The Brain Trust
# Crusaders of the Green Cross
# Seekers on the Threshold
# Masters of Wisdom
# The Hierarchy
# Council of Nine
# Fraternitas Saturni
# Hermetic Brotherhood of Light
# All Souls Group
(spo e quaj te nevojshme perkthimin e ketyre emrave sepse jane te thjeshte per tu kuptuar edhe nga ata qe skane njohuri ne anglisht. Darius)

Deri ketu nuk ka asgje te vecante qe mund te krijoje ndonje pershtypje apo ndjenje paniku per ate qe degjon Illuminatin per here te pare. Por ja kush jane strukturat e Illuminatit dhe ku shtrihen ato:

Bankat dhe Grupi Monetar

1- Bankat Nderkombetare Qendrore
2- Bankat Qendrore
3- Fondi Monetar Nderkombetar
4- Banka Boterore
5- Banka Nderkombetare e Te Ardhurave
6- Banka Boterore e Kursimeve
7- Korporatat Shumekombeshe
8- Fondacionet

Grupet e Shoqerive Sekrete

# Freemasonry
# Skull & Bones
# Grand Orient Lodge
# Grand Alpina Lodge
# Knights Templar
# Royal Order of the Garter
# Priory De Sion
# Rosicrucians
(Edhe ketu e quajta me vend qe te mos i perktheja emrat sepse keto jane emrat qe njihen sot ne te gjthe boten. Darius)

Grupet Politike

1- Udheheqesit e Qeverive te vendeve te ndryshme te botes
2- Kombet e Bashkuara
3- Bilderbergers
4- Komisioni Trilateral
5- Keshilli i Mardhenjeve me Jashte
6- Klubi i Romes
7- Instituti Aspen
8- Korija Bohemiane
9- Federatat Rajonale (Nato, EEC, etj)
10-Sindikatat Nderkombetare te Punetoreve

Grupet e Inteligjences

# CIA
# KGB
# British Intelligence
# Mafia/Krimi i Organizuar
# Kartelet e Droges
# Interpol
# Partite Komuniste

Grupet Fetare

1- Keshilli Boteror i Kishave
2- Keshilli Kombetar i Kishave
3- Parlamenti Boteror i Feve
4- Vatican, The Sovereign Military Order of Malta (SMOM)
5- Grupet dhe Kultet e te ashtuquajtures New Age
6- Protestantet Liberal Te Denominuar
7- Unity Church
8- Unitarian / Universalist Church Baha'i
9- Tempulli i Kuptimit

Grupet qe merren me edukimin

# UNESCO
# World Peace Groups
# Planetary Congress
# World Constitution and Parliamentary Assoc.
# Environmental Groups
# Lucis Trust
# World Goodwill
# World Union
# Esalen Institute
# Media Establishment

Illuminati quhet ndryshe dhe Vellazeria e fshehte ose The Secret Brotherhood.

Elita e kesaj organizate mbi organizatat, ne pjesen me te madhe kane lindur e tille. Pra jane femije te ish-elites dhe prinderit e tyre kane qene masone, sick akne qene gjysherit dhe stergjysherit.
Ja si eshte shprehur nje nga kreret e Masonve, i grades me te larte:
Eksistojme sot ne kete bote sic kemi ekzistuar prej mijera vjetesh, nje trup i ndricuar humanesh te gjithe se bashku ne ate qe mundt e quhet Urdheri i Kalvarit. Perbehet nga ata te cilet me forcen e mendimit dhe ate shpirterore kane arritur te gjejne fatin e fshehte te ketij qyteterimi. E ardhmja e ketij fati
sekret eshte nje Rend Boteror i drejtuar nga nje Mbret me fuqi te mbinatyrshme. Ky mbret i ardhshem do jete nje pasardhes i denje dhe pjestar i Urdherit te Illuminati, qenie e denje dhe qe i perket nje familje heronjsh te qenies njerezore. Manly P. Hall 33° Mason

Po e nderpres kete shkrim ketu per ta vazhduar me pas sepse eshte shume i gjate dhe ka elementa te shumte qe duhen shpjeguar me detaje ne menyre qe te behet i kuptueshem per ate qe skane njohuri te mjaftueshme ose qe e degjojne per here te pare. Sa per tju mbajtur me ne korrent te ngjarjeve, prej disa kohesh qarkullon termi NWO ose New World Order ose Rendi i Ri Boteror qe ne menyre paksa te mekur eshte permendur nga media zyrtare dhe qe ka filluar te kundershtohet haptazi ne qarqet progersive, shkencore, politike dhe sociale. Hapat e para te ketij NWO jane stabilizuar me krijimin e bashkimit Europian dhe synimi eshte qe te shtrihet ne te gjithe boten. Mbase ju kujtohen protestat e fuqishme ne Gjermani para disa muajve gjate mbledhjes se bere nga Bilderbergers ku pati edhe te demtuar nga demonstruesit. Bilderbergers jane nga grupimet me te fuqishme ekonomike sot ne bote, qe disponojne mjete financiare dhe politike kaq te pamasa sa mund te rrezojne ne gjunje cdo lloj qeverie brenda 24 oreve.
Per ta mbyllur pjesen e pare te ketij shkrimi dua te shtoj qe familja Bush eshte nje pjestare e Masonve, madje e Freemasonry. Vete George Bush i riu dhe i vjetri jane pjestare te njeres nga gradat e freemasonry Skull & Bones dhe po i tille eshte dhe ish kandidati per president John Carry.
Me poshte po postoj foton e Adam Wieshaupt dhe simbolin e Illuminatit qe quhet ndryshe edhe The Cult Of All Seeing Eye ose Kulti i Syrit qe Sheh Cdo Gje. Ky simbol eshte pjese e simboleve te freemasonry.
Dua te shtoj edhe dicka. Ky simbol i masoneve dhe i Illuminati ndodhet edhe ne kartmonedhen prej 1 $ amerikan i vene aty nga njeri prej masonve qe fatkeqesisht sme kujtohet si emer.

P.S| Tema eshte e huazuar nga FSH me leje te autorit .

valiii
20-05-11, 17:02
Le te kthehemi perseri per pak caste tek Adam Weishaupt dhe tek Illuminati qe ai krijoi. Ideja e priftit kanonik ne vetvehte dukej e paster. Krijimi i nje klase elitare me idera utopike bazuar ne nje filozofi qe ne vetvehte dukej te kishte pastertine, shkallen e larte te pergatitjes arsimore, duhej te ngrinte vlerat morale dhe virtytet. Pra nje baze e fuqishme per nje reformim te botes qe ti kunderviheshe veprimeve dhe influencave djallezore. (Ne vetvehte Illuminati ashtu si dhe Masoneria ka baze fetare dhe ne cdo epoke, nivel apo shkalle elitare, fetaret kane qene ata qe kane luajtur rrolin kryesor. Darius). Ashtu si te gjithe ata qe promovonin dicka te re ne ate kohe, Weishaupt kerkoi ndihmen e Freemasonry te cilen e terhoqi mbas vetes por pa i dhene ndonje ndihme iluminizmit ne ate kohe. Weishaupt ndonese ishte nje prift jezuit, brenda nje kohe shume te shkurter u shnderrua ne nje freemason te terbuar duke siguruar nje vend te nderuar ne njeren prej lobeve freemasove qe ironikisht quhej Lobi i Kujdesit. Ne momentin qe ai krijoi Illuminatit ishte i brymosur nga mesimet e Rusoit ne France dhe mesimeve antrikristiane te Manikeans. (Manikeans eshte nje doktrine qe frymezohet nga okultizmi egjyptian dhe lidhet ngushte me ritet e lashta te Egjyptit te vjeter. Darius).
Kjo doktrine po perhaphej disi ne Europen e asaj kohe dhe fillestari ishte nje i ashtuquajtur tregetar ambulant me emrin Kolmer i cili kishte kaluar shume vite ne Egjypt duke studiuar egjyptologjine dhe ne menyre me specifike doktrinen sekrete te Manikeaizmit.
Ne fillimet e saj Illuminzimi kishte pese anetar te vetquajtur reformiste liberal dhe partizane te barazise absolute. Nje moment kyc ne progresin e Illuminatit dhe menyres sesi infiltruan ne instancat me te larta te kohes ishte perpjekja qe Weishaupt ben per te promovuar doktrinen dhe thithur ne gjirin e saj emra te fuqishem te kohes. Akoma nuk dihet me saktesi sesi ai arriti te terheqi mbas vetes Adolph Franz Friedrich Ludwig Baron Von Knigge, njeriun me te fuqishem te asaj kohe, nje kristian i flakte dhe i pushtetshem dhe qe i ndiqte me plogeshti zhvillimet e freemasonry qe ne ate kohe perflitej veteme ne nivelet e larta te jetes aristokrate. Qe te mos zgjatem me detaje te merzitshme dhe duke shmanguar karakterin fetar te temes, Weishaupt terhoqi ne gjirin e tij brenda nje kohe shume te shkruter mbi 2000 fisnike te gjithe me lidhje te vogla ose te rendesishme me masonet dhe mjaft te fuqishem ekonomikisht dhe me nje shpejtesi te frikshme arriti te perhapte doktrinen e tij ne gjithe europen e asaj kohe. (Duhet permendur qe ne ate kohe kjo doktrine dhe ajo qe proklamonte zgjoi interesin e madh dhe te personaliteteve si Shiler, Gete, Mozart..Darius)
Nderkohe reaksioni nga ana e kishes filloi i forte dhe Illuminati u akuzuan sikur ishin agjente te Jezuiteve duke shenuar fillimin e nje konflikti fundi i te cilit dihet mire se ke pati per fitues. Qe nga ai moment Illuminati kaluan ne nje ilegalitet dhe sekret te plote. Madje edhe ne komunikimin me njeri tjetrin perdornin pseudonime. Psh Weishaupt ishte Spartaku, Knigge ishte Pilati, etj.
Jehona e Illuminatit te Bavarise shkoi deri ne Token e Re (Amerike) dhe implikoi emra si George Washington si suportues i fshehte i Freemasonry. Ne te njejten kohe analizat, kundershtimet dhe hetimet shenuar rastin e pare te lindjes se se ashtuquajtures Teori Konspirative qe flet per organizata sekrete me aktivitete te dyshimte, veprime financiare te erreta, komplote ndaj vendeve, kryetareve te shteteve, arme dhe cdo gje tjeter qe lidhet me mungesen e ligjshmerise.
Pra ajo qe quhet sot Teori Konspirative, lindi midis faqeve te pamfleteve, librave, artikujve qe denonconin Illuminati. Epiqendra e akuzimeve paraqitet qarte ne nje liber te shkruar ne vitin 1797 me nje titull shume te gjate: Prova Per Nje Konspiraci Kunder te Gjitha Feve Dhe Qeverive Te Europes Qe Mbahen Ne Mbledhjet Sekrete Te Masoneve Te Lire (Freemasonry)Illuminati...
Prova 170 vjecare e konspiracise u ribotua ne vitin1 967 pak kohe mbas vrasjes se Kennedit. John Birch Society e cila botoi librin e konsideron Illuminatin si nje rrezik te qarte dhe shume te madh te diteve te sotme.
Kjo ishte nje pamje e pergjithshme sesi u krjua Illuminati, si u shpernda dhe ca perfshiu ne gjirin e saj. Shume prej jush qe e lexoni ne kete forum mund te pyesni se cfare eshte ky rrezik qe perfaqeson ky grup apo doktrine. Per te kuptuar kete une po ju bej nje paranteze dhe sugjeroj nje dicka. Per nje moment, mendoni vetem per veten tuaj. Per nje moment flakni tutje cdo gje qe ju kane thene, gjerat qe ju kane mesuar ne shkolle, cfare keni degjuar ne radio, cfare keni pare ne televizor apo cfare ju kane thene politikanet. Vetem per nje moment te fillojme te mendojme per veten tone dhe sipas menyres sone te pa influencuar nga ajo mori shprehjesh, informacioni dhe shpelarje truri e perditshme. Le te provojme pra te mendojme sipas mendjes sone. Jo shume shpesh e kemi kete mundesi.
Besoj se shume prej nesh jemi te nje mendje nese themi qe ka dicka gabim me kete boten e sotme tonen. Ka dicka qe nuk shkon. Luftra civile, mjerim, semundje, uri, pastrime etnike, luftra fetare, dhunime te ndryshme te te drejtave te njeriut... lista eshte goxha e gjate. A jane keto fenomene te shkeputura apo kane te njejtin burim?
Ne, vazhdimisht jemi te ushqyer me propagande, lajme te keqija, genjeshtra, opione dhe nje tufe me sekrete te pathena. Jeten e bejme shume te percaktuar, duhet te sigurojme jetesen, kemi frike se mos humbasim punen. Mbijetesa jone eshte e rrezikuar dite perdite dhe enrgjite e te menduarit tone konsumohen ne pjesen me te madhe ne kete drejtim. Cfare eshte qe krijon kaq frike dhe pasiguri ne jeten tone? A thua jeta eshte kaq e frikshme apo eshte dikush dhe dicka qe e krijon qellimisht nje ndjesi te tille? Pjesa me e madhe e frikes dhe e terrorrit shperndahet nga media e cila zoterohet nga nje pjese e vogel njerezish ne majat me te larta dhe qe natyrisht kane agjenden e tyre.
Illuminati eshte nje grup shume sekret te cilet praktikojne okultizmin dhe qe ekzistojne prej mijera vjetesh. Nuk eshte nje klub kalmajash apo "prinderisht" te cilet kerkojne ndopak eksitim ne kete jete, jane shume shume me teper se kaq. Eshte nje organizate e strukturuar ne menyren me te persosur dhe me njerez qe jane ne pozicione shume te larta elitare. Keta njerez jane super te pasur ekonomikisht dhe qendrojne mbi ligjet. Shume prej ketyre njerezve nuk e kane emrin ne listen e njerezve me te pasur te botes, ata e mbajne sekret kete fakt.

valiii
20-05-11, 17:03
Keta njerez jane sot aktoret kryesore te cdo gjeje qe ndodh, politikisht dhe ekonomikisht. Jane perfaqesuesit e familjeve me te pasura ne bote dhe jane keta aktoret e vertete qe kontrollojne cdo gje ne bote, mbrapa skenes, nese mund te shprehemi keshtu. Ata jane Fisnikeria e Zeze (e zeza ketu eshte ne kuptimin jo te ngjyres se lekures po te qellimeve dhe planeve apo projekteve qe kane), jane Vendimarresit te cilet hartojne rregullat qe duhet te ndiqen nga presidentet dhe qeverite. Ata veprojne ne hije, heshtje larg vemendjes se pulbikut. Lidhjet e tyre te gjakut midis njeri tjetrit jane te vjetra, disa mijera vjecare dhe ata kujdesen me fanatizem ti mbajne keto lidhje te paprekura.
Fuqia e tyre qendron ne okultizem dhe ne ekonomi, paraja krijon fuqi. Illuminatit kontrollojne dhe kane nen pronesi te gjitha bankat nderkombetare, biznesin e naftes, bizneset me te fuqishme te industrise dhe te tregetise, ata infiltrojne politikanet dhe kontrollojne pjesen me te madhe te qeverive sot ne bote. Nje shembull i tille eshte zgjedhja per president ne Amerike. Nuk perben sekret fakti qe kandidati qe sponsorizohet me shume materialisht, fiton. Dhe kush sponsorizon "kandidatin e duhur" ? Natyrisht qe Illuminatit. Ne disa raste ata sponsorizojne te dyja krahet e kandidimit ne menyre qe loja te vazhdoje dhe te duket si nje proces i rregullt elektiv. Ata vendosin se kush do jete presidenti i ardhshem dhe e mbrojne me cdo kusht ate kandidat edhe sikur te jene te detyruar te veprojne si ne rastin kur bush "fitoi" ndaj Al-Gore ne Florida. Financimi per fushata te tila behet me leke droge dhe eshte e kuptueshme po te kihet parasysh qe jane Illuminati ata qe kontrollojne trafikun global te droges. Ne kete pike zgjedhjet nuk jane te rendesishme, por ata na lejojne ne te votojme ne menyre qe loja te vazhdoje dhe ne kete menyre ata pretendojne se ndjekin dhe zbatojne kushtetuten.
Por a eshte presidenti ai qe me te vertete ben lojen? Aspak ! Fuqia nuk qendron tek politikanet por tek Illuminati, elitaret e te ciles jane krere te komplet bankave nderkombetare. Kandidatet per presidente, zgjidhen me kujdes nga linja e gjakut te 13 familjeve Illuminati. Nese bejme nje kerkim te vogel del se pothuasje te gjithe presidentet e Amerikes jane nga e njejta linje gjaku ose sic e quajne bloodline "mbreterore" familje te lidhura ne menyre te ngushte me njera tjetren.
Pra kush jane qellimet e Illuminatit dhe objektivat e tij? Kjo tashme dihet dhe termi NOW eshte mese i pranishem sot. NWO (New World Order) Rendi i RI Boteror. Ata duan te krijojne kete rend te ri boteror dhe nje qeveri te vetme boterore, nen drejtimin e tyre natyrisht, per te mbajtur nen kontroll komplet globin ne nje sistem fashist dhe dhune. Ky eshte qellimi i vjeter i tyre. Qe te kuptohet me mire duhet mbajtur parasysh qe nuk eshte nje qellim qe mund te arrihet ne disa vjet apo ne nje gjenerate. Eshte nje qellim qe kerkon kohe dhe dalengadale po i vjen momenti te stabilizohet. Ata perpiqen prej shekujsh te arrijne qellimin e tyre dhe tentakulat jane shtrire me ne fund gjithandej. Fatkeqesisht brenda disa dhjetevjecareve te fundit ata kane arritur shume me teper sec kishin arritur ne disa qindra vjete fale teknologjise, industrializimit dhe informacionit. Pikesynimi kryesor i Illuminatit eshte ulja e standartit te jetesen ne vendet te zhvilluara si psh ne USA dhe vende te Europes, ne menyre qe qeveria ta kete me te lehte te kontrolloje masat (gje qe besoj ju po e shikoni qe po ndodh). Ne te njejten kohe standarti ne vendet e botes se trete ose jo te zhvilluara duhet te ngrihet qe te arrihet nje lloj balance. Pra ne gjtihe globin te krijohet nje standart i njejte. Qe te arrihet nje Rend i RI Boteror (qe ketej e tutje per shkurtim po perdor termin anglisht NWO. Darius) duhet qe standarti te jete i perafert ne te gjitha vendet. Edhe kete gje besoj se e shikoni qe po ndodh. Artikulli i meposhtem e tregon qarte Africa and Asia Push for 'New World Order (http://www.mg.co.za/articlePage.aspx?articleid=235755&area=/breaking_news/breaking_news__international_news/).
Ky synim eshte planizuar larg syve te publikut, ne sekret te plote ne bashkepunim me Shoqerite Sekrete. Te gjitha shoqerite sekrete jane te kontrolluara nga Illuminati dhe Freemasonry eshte ndoshta me e njohura prej tyre. Personat qe kontrollojne shoqerine sot dhe Illuminatin jane Magjistar te Zinj (ata qe ushtrojne Magjine e Zeze) dhe okultise. Zoti i tyre eshte Luciferi dhe nepermjet praktikave okultiste ata manipulojne dhe influencojne masat. Pak rendesi ka nese ju apo une qe po e shkruaj ketu, besojme ne kete gje. Ata e besojne dhe bejne dhe e kane shume seriozisht.

vazhdon...

valiii
21-05-11, 20:33
Per te realizuar stabilizimin e nje Rendi Te ri Boteror, me nje sistem te vetem monetar dhe me nje besim te vetem fetar, Illuminatit krijuan ne vitet 1920-1930 kishen e tyre. Duke hasur ne besimet e shumellojshme te njerezve dhe forcen qe sillte perkushtimi fetar, ata kuptuan qe per gjithe qeniet njerezore, besimi fetar duhet te kete nje objekt adhurimi qe perforecon besimin dhe kontrollon me mire psikologjine kolektive, pra me fjale te tjera duhej krijuar nje lloj suporti anesor qe te cohej besimi ne drejtimin qe ata donin. Synimet e tyre ata i mbeshteten ne keto pika dhe vazhdohet te punohet ne kete drejtim:

- Drejtimi tjeter ne te cilen duhej punuar per te realizuar qellimin ishte shkaterrimi i identitetit dhe krenarise kombetare gje qe ishte nje nga synimet primare nese do pretendohej qe NWO te funksiononte.
- Fabrikimi dhe shkaterrimi i feve, sidomos besimit kristian, me nje perjashtim, ai i besimit qe do krijonin vete Illuminati sic e permenda me siper.
- Krijimi i nje sistemi i afte te kontrolloje cdo njeri nepermjet kontrollit te mendjes ose sic e quan Zbignew Brzezinski. Technotronics qe do te krijonte nje lloj shoqerie te terrorrizuar, gjysem robote. (Ne mes te viteve 60 CIA filloi nje program te quajtur MKultra i cili merreshe me studimin e menyres se kontrollit te mendjes njerezore dhe kontrollit te saj ne distance. Arsyeja pse CIA dhe cfare lidhje ka midis te dyjave do e sqaroj shkurtimisht ne fund te ketij shkrimi.(Pepi).
- Duke e cuar drejt fundit procesin e industrializimit dhe prodhimit te energjise nukleare (elektricitetit) dhe duke krijuar nje te ashtuquajtur Shoqeri post-industriale, me rritje ZERO. Perjashtim do kene kompjuterat dhe sherbimet industriale. Pjesa e industrise qe do te mbetet ne SHBA do te eksportohet ne vende si Meksike ku krahu i punes ose "sklleverit" jane te bollshem. Dhe kjo gje mori drejtimin e saj dhe u be nje fakt sic e kemi pare ne vitin 1993 me aprovimin e North American Free Trade Agreement (Marrveshja per SHkembimin e Lire ne Ameriken e Veriut) i njohur ndryshe si NAFTA. Te papunet ne Amerike ose do shnderrohen ne adictiv te drogave si heroi apo kokaine, ose do konsiderohen thjeshte nje statistike ne procesin e eleminimit te mbipopullimit, proces i cili eshte bere i njohur per te gjithe qe nga viti 2000 dhe po qartesohet dite pas dite.
- Kurajimi dhe eventualisht legalizimi i perdorimit te drogave dhe shnderrimi i pornografise ne nje "forme arti" e cila do te behet e zakonshme dhe e pranuar nga te gjithe.
- Depopullizimi i qyteteve te medha ne stilin e asaj qe perdori Pol Poti ne Kamboxhia. Eshte interesante te theksohet qe planet e genocidit te Pol Potit jane hartuar ne SHBA nga nje fondacion kerkimor i cili eshte nen kontrollin e Klubit te Romes dhe i mbikqyrur si projekt nga Thomas Enders, nje zurtar i larte departamentit te shtetit. Eshte gjithashtu interesante te mesohet se nga i njejti grupim po ka nje inisiative per te mbeshtur intalimin e nje sistemi te ngjashem ne Kamboxhia, kete rradhe me kasapet qe dikur kane qene nen urdherat e Pol Potit.
- Ndalimi i cdo lloj zbulimi apo zhvillimi shkencor, pervec atyre te sponsorizuar apo sipas interesave te Illuminatit. Ne menyre specifike, nen shenjester eshte perdorimi i energjise nukleare per qellime paqesore. Dhe sidomos eksperimentet qe kane te bejne me fusionin. Keto jane shenjstra kryesore dhe po te shikohet me vemendje jane te parat qe sulmohen nga Illuminati si fantazi dhe mbulohen me tallje apo diskreminim nga mjetet e tyre te medias. Zhvillimi i ketij te fundit pra fusion, ose sic e quajne ne gjuhen e fizikes Fusion Torch, do shkaterronte planet e Illuminatit dhe pretendimet e tyre per Burime Natyrore te Kufizuara. Nje fusion torch i perdorur ne menyren e duhur do te krijonte burime energjie nga cdo substance dhe aq te bollshme dhe te lire sa nuk mund te imagjinohet.
- Krijimi i luftrave te pjesshme ne vendet e zhvilluara, uria dhe semundjet ne vendet e Botes se Trete me synimin e vetem zhdukjen e rreth 3 miliard njereze brenda vitit 2050, njerez qe ata i quajne si goje te kota per tu ushqyer. Komiteti i te 300-ve (Illuminati) ngarkoi Cyrus Vance te shkruante nje raport per kete subjekt dhe sesi mund te realizohet nje genocid i permasave te tilla. Ky raport u titullua Global 2000 Report dhe u pranua si i arsyeshem dhe nga vete ish-presidenti James Earl Carter dhe Edwin Muskie, ne ate kohe Sekretari i Shtetit per llogari te qeverise amerikane. Duke u bazuar ne raportin Global 2000, popullata e Ameriken, brenda vitit 2050 duhet te reduktohet ne 100 milione banore me pak.
- Dobesimi i normave morale te vendit dhe demoralizimi i klases punetore duke shkaktuar papunesi masive. Ne momentin qe vendet e punes reduktohen masivisht nen efektin e Post-Industrise Zero (hedhur si ide nga Klubi i Romes) raporti nenvizon qe detyrimisht klasat e demoralizuara do behen nje kontigjent i fuqishem i perdorimit te drogave dhe alkolit. Rinia e vendit do inkurajohet nepermjet muzikes, psh asaj rock dhe drogave, ti kundervihet Status Quo-s gje qe do te coje ne menyre te pashmangshme shkaterrimin e familjes. Ne kete kuader, Komisioni ngarkoi Institutin Tavistock, te pergatiste nje lloj raporti sesi mund te arrihet ky "objektiv". Tavistock nga ana e tij ngarkoi grupine kerkimeve Stanford nen drejtimin direkt te Profesor Willis Harmon. Ky raport ose kerkim me vone u njoh nga te gjithe me emrin Aquarian Conspiracy.
- Duke ndaluar njerezit te vendosin per fatet e tyre nepermjet krijimit te krizave dhe menaxhimit te tyre. Kjo do te konfuzoje popullaten dhe do shkaktoje demoralizim masiv ne ate pike qe askush sdo jete ne gjendje te marri nje vendim, i ndodhur perballe kaq shume kaosi. Ne nje rast te tille, eshte bere gati institucioni qe do merret apostafat me menaxhimin e krizave dhe nga te gjithe njihet me emrin Federal Emergency Management Agency (Agjensia Federale e Menaxhimit te Emergjencave) ose FEMA e cila dihet qe ekziston qe ne vitin 1980.
- Prezantimi i Kulteve te Reja dhe mbeshtetja e atyre aktuale qe perfshin gangsterat e muzikes rock te tipit Rolling Stones (nje grup gangsterash i favorizuar me se shumti prej Fisnikerise Se Zeze Europiane) dhe krijime te tjera te grupve rock te krijuara nga Tavistock duke filluar qe me Beatles.

(qe te shmanget ndonje ekuivok apo ndonje ndjesi e proklamimit te ndonje morali bosh, ne kete shkrim ska asgje me karater fetar te pakten nga une dhe ne kendveshtrimin tim ska asgje qe lidhet ne anen spirituale apo dogme fetare. Personalisht kam qene adhurues i Beatles ne vogeline time. Materialet qe une po hedh ketu, jane te punuara nga une dhe dua te paraqes me cdo menyre realitetin qe na rrethon dhe rrezikun qe paraqitet per te gjithe. Nese gjate ketyre shkrimeve shume gjera do dalin te paqarta apo do kete nje tendence per tu keqkuptuar, mbase edhe me keq per tu mbuluar me qeshje dhe tallje, do ti lutesha lexuesve qe te jene te lire te shprehin mendimin e tyre si dhe jam i hapur per pyetje te ndryshme. (pepi)

valiii
21-05-11, 20:34
- Vazhdimi i krijimit te nje Kulti Fondamentalistash Kristian i filluar nga Darby (nen sherbimin e British East India Company) qe do te shperdorohet per te forcuar regjimin sionist te Izraelit duke e identifikuar me cifutet nepermjet mitit te "Njerezve te Zgjedhur Nga Zoti) dhe dhuruar nje sasi te madhe monetare.
- Perpjekja per perhapje te metejshme te ektremiteteve fetare te tipit Vellazira Myslimane, Fondamentalizmin Mysliman, Sikh, etj dhe vazhdimi i eksperimenteve te kontrollit te trurit te tipit Jim Jones dhe te ashtuquaturit "Djali I Semit". (Keta emra jane te personave te cilet ne menyre te pavllnetshme kane kryer krime, pa e patur kontrollin e mendjes se tyre, apo te tipit Lee Osvald (nje nga atentatoret e Kenedit), Surhan Surhanit (atentaroi i Bob Kenedit) etj (pepi). Ja vlen te permendet qe ardhja ne pushtet e Khomeinit eshte pergatitur nga sherbimet e inteligjences ushtarake britanike, divizioni i 6 i quajtur MI6. Dalja ne drite e ketij fakti, hap pas hapi implikoi direkt dhe qeverine amerikane per dijenin dhe hartimin e ketij plani si bashkepuntor.
- Eksportimi i ideve te "clirimi fetar" ne te gjithe globin me perpjekjen per te shkaterruar besimet fetare ekzistuese dhe sidomos besimin kristian. Kjo filloi me Jesuit Liberation Theology i cili solli fundit e mbreterimit te familjes Somoza ne Nikaragua dhe qe po vazhdon dhe po shkaterron prej 25 vjetesh me nje lufte civile Salvadorin. Kosta Rika dhe Hondurasi po ashtu jane te zhytura ne nje aktivitet revolucionar te iniciuar nga Jezuitet. Nje qenie shume aktive e angazhuar ne te ashtuquajturen Clirimi Fetar eshte Mary Knoll Mission me orientim komunist. Kjo ra ne sy me vrasjen e kater te ashtuquajtureve prifterinj te Mary Knoll Mission te cilet u vrane ne Salvador dica vite me pare. Te kater prifterinjte ishin agjente subversive komunist dhe aktiviteti i tyre u dokumentua ne menyre te hollesishme nga qeveria e Salvadorit. Shtypi amerikan dhe mediat e reja refuzuan ti kushtonin qofte edhe nje pjese te vogel ne faqet e tyre ketij fakti, ndonese materialet qe disponoheshin nga qeveria e Salvadorit ishin te bollshme dhe shume te faktuara. Mary Knoll kryen nje sherbim aktiv ne shume vende dhe eshte pergjegjese kryesore per ardhjen e komunizmit ne vende si Rodezia, Mozambiku, Angola dhe Afrika e Jugut.
- Krijimi i nje kolapsi total te ekonomise boterore dhe kaosi politik
- Te marri nen kontroll te gjithe sistemin e brendshem dhe te jashtem te politikes amerikane
- Dhenia e nje mbeshtetje totale ndaj organizatave si UN, Fondi Monetar Nderkombetar, Banka Nderkombetare e Rezervave, Gjykaten Nderkombetare dhe gradualisht te eleminoje rrolin e institucioneve lokale duke i kaluar ato ne kolaps te plote dhe vene nen kontrollin e UN
- Te penetroje ne menyre subversive cdo qeveri ne bote dhe duke bashkepunuar me to te shkaterroje integritetet kombetare te vendeve qe perfaqesojne.
- Te organizoje nje aparat nderkombetar terrorrist dhe te krijoi negociata me terrorristet kudo ndodhen ne bote. Ketu mund te kujtojme rastin e Bettino Craxit i cili insistioi qe qeveria italiane dhe ajo amerikane te negocionin me Brigadat e Kuqe qe rrembyen kryeministrin Aldo Moron dhe gjeneralin Dozier. Mbas lirimit te tij, Dozier u urdherua te heshte njehere e pergjithmone per ate qe dinte. Nese ai flet, do dali ne shesh e verteta e temerrshme sesi Henry Kissinger arriti marrveshjen per Aldo Moron, Ali Bhutto dhe Gjeneralin Zia ul Haq.
- Duke marre ne kontroll sistemin shkollor ne Amerike me qellimin e vetem per ta atrofizuar ate dhe shkaterruar plotesisht. Qe nga viti 1993 kjo gje eshte shnderruar ne nje fakt qe po behet gjithmone e me shume real dhe do behet akoma dhe me shume shkaterrues sidomos me aprovimin e sistemit Outcome Based Education (OBE) per ciklet fillore dhe ato tetevjecare.

Ne fillim te shkrimit permenda nje fakt qe lidheshe me eksperimentet e kontrollit te trurit ose mind control qe jane kryer nga CIA, programi MKultra dhe pse lidhen me shkrimin qe po bej une ketu. Duhet patur mire parasysh se nga kush eshte krijuar CIA dhe instanca me e larte e saj NSA dhe ke ka patur ne gjirin e saj. Per te patur me mire nje ide po ju jap disa te dhena. Mbas mbarimit te luftes se dyte boterore Bavarian Illuminati nepermjet agjenteve te tyre te strukturuar ne instancat me te larta te jetes ekonomike dhe asaj politike ne amerike, realizojne projektin Paperclip qe njihet publikisht sot si operacioni qe solli ne Amerike mbi dy mije naziste SS, te gjithe te perfshire ne krime lufte, eksperimente me te burgosurit e kampeve te perqendrimit, shkenctare nazist dhe SS aktiv dhe familjeve te tyre. Nje nga Illumitatit me te rrezikshem qe ka sot toka amerikane familja Rockfeller, gjermane bavarez te emigruar ne Amerike ne vitet 1700 (JOHANN ROCKEFELLER) dhe bashkepuntor i ngushte me Prescott Bush (gjyshi i presidentit te sotem te Amerikes) ne menyre te vazhdueshme kane sponsorizuar ardhjen ne pushtet te Hitlerit. Dhe jane po elita e klases politike, ushtarake dhe te inteligjences se Hitlerit ( pa llogaritur ata qe u sakrifikuan en Gjyqin e Hages) qe krijuan CIA-n. Gjenerali Reinhard Gehlen, nazist i thekur dhe Illuminati i devotshem ne bashkepunim me Allen Dulles (nje bavarian Illuminati dhe nazist amerikan) krijuan berthamen e CIA-s dhe me pas ate te NSC (national security counsil) dhe me pas NSA (natinal security agency) dhe ne berthamen e saj ishin te gjiteh ata naziste SS te cilet erdhen ne Amerike nepermjet operacionve Sunrise, Overcast, dhe Paperclip. (Reinhard Gehlen dhe Allen Dulles nga Vatikani dyshohen te jene pjestare elitar te Knights of Malta). Jane po keta te cilet vazhduan eksperimentet e kontrollit te trurit te inicuara nga shkenctaret nazist neper kampet e perqendrimit dhe po keta qe i i aplikuan ne popullaten amerikane. Ky eshte funksioni edhe i HAARP ne Alaska, nje qender e fuqishme transmetimi dhe shperndarjes se mikrovaleve me frekuence te shkurter te cilat ndikojne dhe manipulojne trurin e njeriut. Nese ju kutjohen ngjarjet ne Los Angeles ne vitin 1992 kur u krijuan trazirat e tipit racial nepermjet zezakeve dhe te bardheve. Shume nga analistet kane faktuar prezencen e furgonave te NSA me transmetues te tipit satelitar, grupe te rinjsh qe deshmuan se ishin te instruktuar ti vinin zjarrin ndertasave shteterore, perdorim te armeve ndaj populltes me ngjyre, prani e disa helikoptereve te zinj pa numer identifikimi dhe ajo me e derrmuesja si fakt ishte raporti i nje qendre kerkimore per elektromagnetizmin qe tregonte pranine e nje sasie shume te madhe mikrovalesh me frekuence te ulet ne sasine mbi 40 % se normalja. Ky ishte nje shpjegim paska i gjate per termin MKultra qe perdora ne fillim te shkrimit por isha i detyruar sepse sa me shume shkruhet per Illumintatit, jam koshient qe dalin shume elementa te rinj qe do me duhet ti shpjegoj me detaje, per aq sa di.
Po ashtu mund te lindi pyetja se perse amerika dhe pse sidomos ne kete shkrim po perqendrohen gjerat tek Amerika. Shpjegimi eshte shume i thjeshte. Nga Illuminatit dhe cdo organizate freemasone, USA konsiderohet si bastioni i fundit i lirise dhe duhet sulmuar me te gjitha menyrat.. Darius

vazhdon...

valiii
21-05-11, 20:36
Pra beme nje pasqyre te shkurter te Illuminatit, origjines se tyre, ajo qe perfaqesojne, synimet qe kane, shtrirjen e tyre dhe potencialin ekonomik dhe ate politik qe kane. Ne nje shkrim kaq te shkurter eshte pothuajse e pamundur te flitet per ta dhe e permenden faktet dhe projektet ku Illuminatit jane te perfshire por sidoqofte besoj se eshte e mjaftueshme sa per te krijuar nje ide dhe me pas seicili nese ndihet i interesuar mund te bej kerkime dhe internet apo neper librarite e ndryshe dhe do gjeje informacion me bollek.
Ka nje lidhje direkte midis Illuminatit dhe symboleve qe perdor, masoneve, freemasoneve dhe te gjitha shoqerive sekrete qe ne baze te tyre kane konspiracine si element themelor dhe qe ne nje menyre apo tjetren jane te gjitha te lidhura dhe kulminojne me ILLUMINATI.
Simboli kryesor i illuminatit eshte piramida me nje sy ne maje (e kam postuar ne shkrimin e pare) qe eshte huazuar nga Egjypti i Lashte. Eshte simboli i Horusit, perendia Diell, qe simbolizon ndricimin, illuminimin. Syri siper piramides simbolizon syrin e zotit ne besimin e Egjyptit te Lashte. Ne praktikat e Illuminatit gjehen shume simbole te Egjyptit te Lashte dhe ne shkrimin tjeter do e shpjegoj arsyen pse.
Ky shkrim do perqendrohet me shume ne anen e erret te Illuminatit, ajo qe tremb me shume ata qe e kane studiuar dhe qe ne filozofine e New Age po merr permasa te medhaja dhe po krijon nje koncept te ri per boten qe na rrethon si dhe per rite apo praktika qe dikur me tallje i quanin fantazira, pallavra apo prodhime imagjinare te mendjeve te semura. Po bej nje shkeputje te vogel nga Illuminati ne menyre qe tju shpjegoj me mire kete qe sapo thashe me siper. Ne shkrimin e pare kam permendur faktin qe Illuminati u pervetesoi filozofine masone dhe ate freemasone dhe u be kreu i te gjitha organizatave sekrete me drejtim okult.
Po cfare jane vete masonet apo freemasonet dhe pse flitet me kaq dritherime kur bie fjala per kete grupim?
Masoneria ose Masonry (qe vjen nga frengjishtja maēon dhe ne latinisht e gjejme me termin matio), qe ka kuptimin murator ose ndertues muresh, u krijua ne shekullin e 13 si nje bashkim punetoresh qe ndertonin katedralet ne ate kohe per te ndihmuar njeri tjetrin. Besimi i tyre eshte ekzistenca e nje qenie supreme por qe nuk bie ndesh me besimet e tjera, te pakten ne aparence. Kane nje strukture te perzjere dhe aspak te qarte per ate qe eshte jashte ketij grupimi. Pra fillimisht ishte nje klase e thjeshte dhe injorante, por shume shpejt ky grupim u mor nga njerezit intelligjent te asaj kohe dhe ne fshehtesi u pa si arma qe i kundervihej katolizicmit dhe vete konformizmit te kohes. Simboli i Masoneve ose emblema e tyre eshte nje kompas dhe nje katror qe formojne trekendeshin e zotit dhe ne mes kane germen G, ose "syrin e zotit" ne maje te nje bible te hapur. Jane tre parimet baze te masonerise qe i konsiderojne si xhevaire, Barazia, Liria dhe Vellazeria (term qe u huazua edhe nga Revolucioni Francez equality, liberty, and fraternity). Kompasi ne vetvehte paraqet mashkullin dhe solidaritetin e tij, ndersa katrori personifikon elementin femeror dhe drejtesine e saj.
Pra ne vetvehte masoneria ne fillimet e saj ishte progresiste po te kemi parasysh kohen dhe obskurantizmin mesjetar. Por shume shpejt ne gjirin e saj u futen elementa qe i perkisnin jo vetem klasave fisnike te kohes, por sidomos ato elementa, pjestare te familjeve me te pushtetshme te botes qe prej shekujsh dominonin arenen nderkombetare ne heshtje, duke filluar qe me mbreterine e shenjte romake dhe ate jo te shenjte sic e quajne studiuesit. U krijuan disa grade ose nivele ne rangjet masone dhe ngjitja sa me shpejt e shkalleve te tyre, perkonte me forcen ekonomike dhe politke dhe si me influencen qe kishin ne arenen nderkombetare. Ata me mendime me liberale dhe me synime me te qarta kaluan nga masen ne nje krah akoma me esktremist dhe u vetquajten freemasone ose Freemasonry. Sidoqofte per tu bere nje freemason fillimisht duhet te jesh mason. Pra kane shkalle te caktuara dhe jane te lidha ngushte me njera tjetren. Nga studiuesit freemasonry perkufizohet si nje urdher vellazerie masonesh te lire dhe te pranuar si te tille dhe qe eshte perhapur nga mbreteria britanike me aktualisht 5 milione anetare ne te gjthe boten nga te cilet 3 milion jane vetem ne USA.
Zyrtarisht Freemasonry eshte krijuar ne vitin 1717 kur kater nga lozhat masone u bashkuan ne nje taverne ne Londer te quajtur The Apple Tree Tavern ku dhe stabilizuan nje fare kushtetute per te pranuarit si masone dhe te lire ne te njejten kohe. Keta deklaruan qe rrenjet e tyre jane shume te vjetra dhe fillojne qe ne kohen e Sirise, Babilonise dhe Egjyptit te Lashte dhe nga gurethyesit e Tempullit te Solomonit, sidomos Hiram Abiff nje figure qe konsiderohet gjysem mitologjike. Nen kete kendveshtrim per shume masone Krishti eshte nje figure ironike qe nuk mund te vihet perpara apo me siper sesa mjeshtrat e vjeter dhe krijuesit e vertete. Sic e shikoni dhe ju nga ky shkrim (megjithese do mundohem te shmang karakterin fetar por ne te njejten kohe me duhet te paraqes anen e erret te freemasonry) freemasonry ikundervihet besimeve standarte.
Duke pare tendencat e tyre si dhe aktivitetin qe u perfshine dhe sidomos besimin e tyre komplet ndryshe, freemasonry u perjashtua dhe mohua nga kisha katolike. Vete papa Klementi XII i denoi ata dhe i quajti si armiq te kishes. Fakti me i cuditshem eshte qe shume masone apo freemasone ishin jezuite (te njohur si nje krah opozitar i besimit te ngurte fetar).
Qe te mos zgjatem shume me kete pike rangjet e larta masone dhe freemasone dhe shoqerite sekrete qe poerfaqesohen prej tyre sic i kam permendur ne shkrimet e mesiperme kane cdo gje pervec besimit kristian. Perkundrazi, jane partizane te flakte te satanizmit, besojne tek Luciferi, kryejne rite satanike madje edhe sakrifica njerezore, magji te zeze, okultizem cdo gje qe konsiderohet e ndaluar dhe e denuar sidomos nga kisha.
Ne kete pike Illuminati jo vetem qe pershin cdo gje masone dhe freemasone po ka edhe praktika akoma me te egra dhe mizore.
Kjo eshte ana me e erret dhe akoma me e papenetrueshme. Jane disa dokumenetime te njerezve shume kurajoz qe kane arritur te infiltrojne ne ceremonite sataniste te freemasonvete bejne edhe foto ose ndonje freemason i terhequr nga organizata qe ka dale publikisht dhe ka thene informacione per ate qe ndodh ne brendesi te organizates. Nje nga ata qe kane arritur te infiltrojne organizatat freemasone Albert Pout shprehet:
Masonet dhe freemasonet kane nje pike veshtrimi alternative kur vjen puna tek besimi fetar dhe sidomos krishterimi. Per ta besimi duhet te jete universal duke perfshire cdo perfaqesues apo profet, krishti, muhameti, buda etj, emri ska rendesi. Per masonin ka rendesi burimi i drites dhe per te burimi i drites eshte Luciferi i cili sipas masoneve eshte pare me keqdashje nga kisha dhe keqinterpretuar rroli dhe pozicioni i tij. Pra per masonet Luciferi eshte burimi i drites, burimi i drites masonike.
Po perseri eshte shume e veshtire te futesh ne mesin e tyre.
Ata (kur them ata, tashme skam parasysh vetem freemasonet por edhe vete Illuminati) kane simbolet dhe menyrat e tyre te komunikimit. Kane shenja te vecanta dhe nje gjuhe figurash te pakuptueshme per te tjeret. Dy nga lobet me te fuqishme freemasone sot ne bote jane Skull & Bones krijuar ne Universitetin e Yale (pjestar i te ciles eshte familja Bush prej me shume se 6 brezash) dhe The Knights of Malta (pjestar i te ciles eshte familja Blair, kryeministri anglez). Ka dhe organizata te tjera qe i kam permendur me siper dhe sidomos ajo angleze Round Table drejtohet dhe kontrollohet direkt nga Familja Mbreterore Anlgeze.
Ne nje shkrim me siper permenda faktin e gradeve ne lozhet masonike dhe me i larti eshte grada 33. Por ka dhe me shume ajo qe quhet 33 + dhe qe nuk dihet deri ne sa shkon. Psh ish presidenti Bush ka qene nje freemason i terbuar, drejtues i The Order Of Skull and Bones i klasifikuar si 42 +. Pra mjaft i fuqishem dhe shume siper mbi ligjin. I pakapshem dhe i paarritshem nga cdo gje. Te gjitha gradet 33+ jane po ashtu Illuminati mjaft te rendesishem dhe te larte ne pozicionin e tyre.
Qe te kthehemi tek simbolet qe perdorin dhe sidomos shenjat. Nga te gjithe besoj se njihet shenja qe perdoret rendom nga fansat e muzikes heavy metal, pra gishti tregues dhe ai i vogel lart ndersa te tjeret te mbledhur grusht. Nganjehere perdoret edhe gishti i madh. Mbase nuk dihet nga te gjithe po ajo eshte shenja tipike qe perdoret nga satanistet dhe sidomos nga freemasonry dhe lozhet e saj neper bote.
Me poshte une po postoj disa foto me simbolin e freemasonve fillimisht dhe me pas foto nga personalitete te sotme qe jane pjestar te lozheve freemasone dhe qe nuk jane druajtur as pulbikisht te perdorin simbolin e tyre.

valiii
21-05-11, 20:47
Foto 1 Pershendetja sipas menyres satanike nga Clinton (antar i Skull & Bones)
Foto 2 Silvio Berlusconi (anetar i Club Of Rome, Illuminati)
Foto 3 Disa personalitete te gjithe freemasone dhe anetar te lozheve te ndryshme satanike, perfshi Liz Taylor dhe Paul McCartney

valiii
21-05-11, 20:53
Foto 1 Presidenti Bush me vajzen e tij dhe pershendetja sataniste qe ajo ben
Foto 2 Princi Williams, i graduar freemason ne knights Templar dhe Round Table kohet e fundit
Foto 3 Laura Bush dhe i shoqi. Laura Bush freemasone e vjeter me rrenje te forta ne Scotish Rite of Freemasonry

valiii
21-05-11, 20:56
THE ROUND TABLE-BILDERBERG NETWORK
by N. Chomsky, Reginald Angus Argue

Nje nga pjeset kryesore te Illuminatit qe kerkimet tona te reja arriten te zbulonin eshte grupi i organizatave qe lidhen me shoqerine sekrete britanike te quajtur Round Table (Tryeza e Rrumbullaket).
Ketu perfshihet Grupin Bilderberg, Institutin Mbreteror te Puneve te Jashtme, Keshillin e Marrdhenieve me jashte, Komisionin Trilateral dhe Klubin e Romes. Shiko ilustrimin e me poshtem.
http://img92.echo.cx/img92/1878/roundtable7tv.jpg
Ky network eshte me i fuqishmi i Illuminatit. Ka shume grupe te tjera elitare ne brendesi te Illuminatit, por Round Table eshte grupimi kyc ne manipulimin e sotem te politikes, bankave, biznesit, ushtarake (sidomos Nato), arsimimit dhe me tej...
Ky network eshte krijuar ne Londer (Qendra operative e Illuminatit) nga fundi i shekullit te 19. Lideri i tij zyrtar ka qene Cecil Rhodes http://img63.echo.cx/img63/4691/crhodes3il.jpg
njeriu i cili ne menyre te pameshirshme manipuloi Afriken e Jugut dhe u mori tokat zezakeve. Teorikisht ne Afrike zezaket jane kthyer ne nivelet politike drejtuese por faktikisht, vendimet e verteta merren ende nga elita europiane dhe ajo amerikane qe perdorin presidentet kukull te ketyre vendeve. "Pavaresia" eshte thjesht nje iluzion.
Rhodes nxiti mosmarrveshjet dhe luftrat midis tribuve te ndryshme deri sa ato shkaterruan njera tjetren duke lejuar keshtu Rhodes dhe Britaniket te hynin ne skene. E njejta gje po ndodh sot me luftrat e vazhdueshme civile ne Afrike, detaje te te cilave gjeni me bollek ne shtyp. Rhodes ka thene qe qellimi i Round Table eshte te krijoje Qeverine Boterore te kontrolluar nga Britania (ose Illuminati te vendosur ne Britani).
Kur ai vdiq ne vitin 1902, pasurine e tij e la me trashigemi qe te krijohej "Bursa Rhode" me ane te te ciles studentet e pertej detit do te paguanin shpenzimet per te studiuar ne Universitetin e Oksfordit, qendra kryesore e Illuminatit ne manipulimin nepermjet arsimimit. Numri i ketyre studentave qe studiojne me bursa nga Rhode dhe qe shkojne me pas ne vendet e tyre duke zene pozicione ne jeten politike, ekonomikedhe media, eshte shume i madh po te krahasohet me numrin e pergjithshem te studentave. Ata veprojne si agjente te Illuminatit. Me i famshmi sot ne bote qe ka studiuar me burse nga Rhode eshte Bill Clinton, dy here president i Amerikes. Por nese Rhode ishte nje njeri qe vepronte hapur dhe njihej mire nga te gjithe, ata qe kontrollonin me te vertete cdo gje mbrapa skene ishin dhe jane The House of Rothschild, dinastia e bankiereve qe eshte ne qender te konspiracise globale. Kjo qe thashe nuk eshte nje verejtje apo shprehje keqdashese ndaj cifuteve meqe Rothschild kane deklaruar se jane te tille. Perkundrazi, vete Rothschild kane manipuluar cifutet me shume se cdo kush tjeter. Berthama elitare e kesaj Round Table ne USA dhe Britani ishin aktoret kryesore ne qeveri dhe administrate, perpara dhe mbas Luftes se Pare Boterore. Sic eshte provuar me dokumentacion, ata punuan bashkarisht, fillimisht duke krijuar problemin dhe me pas duke ofruar zgjidhjen per te. Ata donin te shkaterronin status quo-ne globale me ate lufte dhe ne te njejten kohe te terhiqnin gjithe boten ne axhenden e tyre duke i dhene imazhin sikur lufta kishte mbaruar. Dhe kjo eshte ne menyre precize ajo qe ata bene. Fuqia, mbas luftes u perqendrua ne duar te disave dhe kjo gje u cua akoma me perpara me arkitektimin e Luftes se Dyte Boterore. Kjo gje vazhdon edhe sot e kesaj dite dhe ne menyre te frikshme po behet me e shpejte se kurre.
Ne vitin 1919 u be Konferenca e Paqes ne Versaje afer Parisit dhe elita e Round Table nga Britania dhe USA, njerez si Alfred Milner, Edward Mandel House dhe Bernard Baruch u caktuan te paraqisnin vendet e tyre ne mbledhje te cilat do vendosnin sesi duhej ndryshuar bota si rezultat i luftes, nje lufte qe ata vete e krijuan. Ata vendosen te quanin te pamundur investimin per Gjermanine e mbas Luftes ne menyre qe te siguronin rrezimin e Republikes se Weimar dhe te krijonin nje kaos politik dhe ekonomik duke mundesuar ardhjen ne pushtet te Hitlerit (nje Rothschild).
http://img117.echo.cx/img117/8111/rothschildfamily1au.jpg
Ka qene gjate kohes se konferences ne Paris kur keta Illuminati, pjestare te Round Table u takuan ne hotel Majestic dhe filluan procesin per krijimin e The Bilderberg-CFR-RIIA-Trilateral Commission network. Po ashtu ata vendosen ne Versaje te mbeshtetnin krijimin e nje shteti cifut ne Palestine. Sic del qarte ne disa libra te mijat (Chomsky) SEICILI PREJ TYRE ishte ose nje Rothschild ne gjak ose i kontrolluar prej tyre.
Presidenti amerikan Woodrow Wilson u "keshillua" ne Versaje nga Colonel House dhe Bernard Baruch, te dy Rothschild dhe lidere te Round Table ne Amerike ndersa kryeministri britanik Lloyd George u "keshillua" nga Alfred Milner, nje i punesuar tek Rothschild dhe kryetar i Round Table, Sir Phillip Sassoon, me prejardhje direkte nga Mayer Amschel Rothschild, themeluesi i dinastise. Lideri francez Georges Clemenceau u "keshillua" nga ministri i tij i brendshem Georges Mandel emri i vertete i te cilit ishte Jeroboam Rothschild.
Pra kush mendoni se po i merrte vendimet?
Si rezultat i takimeve te tyre sekrete ne Hotelin Majestik, u krijua Instituti Mbreteror i Marrdhenieve me Jashte ne Londer qe daton vitin 1920 dhe qe pasohet ne vitin 1921 nga Keshilli i Marrdhenieve me Jashte dhe me pas erdhi Grupi Bilderberg ne vitin 1954, Klubi i Romes ne vitin 1968, Komisioni Trilateral ne vitin 1973. Keto jane te dominuara nga Rothschild dhe Rockfelleret dhe manipulator te kalibrit te madh si puna e Henry Kissinger i cili ne shkembim jep llogari perpara kokave te medhaja te Illuminatit.
Keto organizata kane ne gjirin e tyre nga njerezit me te shquar te politikes globale, bisnesit, bankave, ushtarakeve dhe medias, arsimit etj. Keto jane kanalet ne te cilat te njejta rregulla globale jane te koordinuara pa dijenine e masave te gjera, nepermjet lidhjeve me vendet te cilat ne aparence nuk ekzistojne, partive politike dhe institucioneve. Nivelet e larta te Shoqerive Sekrete si Freemasonry, Knights of Malta etj lidhen gjithashtu ne kete rrjet me Round Table.

Pra besoj se e ke te qarte tani madje te shkruar dhe nga intelektuali qe e admiroke kaq shume. Per ta mbyllur kete pjese te shkrimit dua te citoj kete shprehje te ish presidentit amerikan Woodrow Wilson, The New Freedom (1913)
Disa nga njerezit me te rendesishem te Amerikes ne fushen e tregetise dhe manifakturave jane te trembur nga dicka. Ata e dine qe eshte nje fuqi diku, kaq e organizuar, kaq e shkolluar, kaq survejuese, kaq e mbyllur, kaq e perkryer, kaq depertuese dhe kaq e temerrshme sa ata kur flasin per te, mundohen te ulin zerin sa me shume, ndersa kur perpiqen ta denojne ate, fryma e tyre humbet per fare...

valiii
21-05-11, 21:06
Ne pjesen e fundit te ketij shkrimi sick e kam thene do flas per simbolet e Illuminatit dhe lidhjen e tyre me lashtesine, nderthyrjen me freemasonry dhe okultizmin dhe satanazmin.
Kur flet per kete pike eshte e pamundur qe te mos e perzjesh me fene duke perfshire dhe besimet pagane.
Ne fillim te ketij shkrimi fola per simbolin karakteristik te Illuminatit qe eshte syri qe shikon cdo gje ne maje te piramides dhe poshte eshte shkrimi latin Novus Ordo Seclorum qe do te thote Rendi i ri i Koherave. Kur i referohesh bibles del se Gjarperi i premtoi Adamit dhe Eves se syte e tyre do "hapeshin" nese hanin frutin e pemes se diturise te se mires dhe djallezores. Fjala kyce ne kete fraze eshte "SY" qe ne hebraishte perkthehet si dituri. "I Hapur" perkthehet si plotesisht, teresisht, pra me pak fjale ajo qe Gjarperi i premtoi Adamit dhe Eves nese ata do hanin frutin e ndaluar ishte qe syte e tyre do te hapeshin nga dija e plote.
"Syri" qe shikohet ne simbol pra nuk eshte thjesht shqisa fizike e te parit, por syri i mendjes dhe i shpirtit. Ky Sy tek ne besimin Hindu quhet si "syri i trete" i mendjemprehtesise, Syri i Osirisit ne Egjyptin e Lashte dhe Syri qe Sheh Cdo Gje ne Freemasonry.
Simboli tjeter i perdorur nga Illuminati eshte Pishtari i Ndezur qe simbolizon diturine dhe Diellin. Nje mason qe sapo ka hyre ne grup dhe arrin nje lloj niveli te caktuar ne piramide, i thuhet qe tashme ai eshte "ndricuar" dhe pishtari i ndezur paraqit forcen dhe nivelin e tij ne vellazeri. Nje nga figurat mitologjike ne boten antike (psh Prometeu) merr zjarrin "njohurine" nga perendite dhe ja jep nje grupi te zgjedhur njerezish. Sipas Librit te Enoch midis atyre qe i dhane njerezimit pishtarin e diturise ishin Azazel dhe Shemyaza, pra ata qe shikonin zhvillimin e njeriut. Simbolin e flakes se perjetshme te pishtarit, pra te diturise, e gjejme te perdorur gjeresisht sot. (cdo koment i bere dhe cdo shembull, do shoqerohet me foto te caktuara ne fund te shkrimit.)
Nje nga me te famshmit nga ata qe shikonin zhvillimin e njeriut eshte Prometeusi, qe besoj te gjithe e njihni nga mitologjia greke. Sipas mitologjise ai i dha zjarrin njerezve dhe u denua nga Zeusi me torturen e perjeshtme i lidhur me zinxhin ne nje shkemb dhe nje shqiponje qe i hante gjithmone te brendeshmet e trupit.
Ne qendren Rockfeller ne New York sot eshte vendosur nje statuje prej ari e Prometeusit (ari eshte metali diellor i perendive) i cili mban ne dore driten, zjarrin. Per Rockfeller kjo nuk eshte thjesht nje statuje po personifikon perfshirjen e tyre ne Shoqerite Sekrete.
Simboli tjeter qe eshte tipik sidomos per Scotich Rite Of Freemasonry eshte Janus, perendia me dy fytyra ose shqiponja me dy koke qe shikojne ne drejtim te ndryshem qe e gjejme tek Babilonasit e Lashte me emrin Nimrod dhe me vone me emrin Janus.
Te njejtin simbol e gjejme te perdorur shume shpesh ne rangje te ndryshme te organizates dhe ne vende te ndryshme. I njejti simbol ndodhet ne dy nga fotot e George Washington.
Piramida e Syrit qe Sheh Cdo Gje perdoret edhe nga agjensia MI5, pjese e inteligjences Britanike qe nuk eshte gje tjeter vecse qendra e rrjetes se inteligjences se Illuminatit.
Obelisku dhe Kupola, jane dy simbole shume te pershira ne ndertesat e organizates dhe kane kuptime te rendesishme. Obelisku eshte personifimi i lashte i forces mashkullore dhe energjise diellore, ndersa kupola personifikon femren dhe energjine henore. Ato shpesh jane te vendosura bashke ose afer njera tjetres. Ne egjyptin e lashte, oblelisku, kupola dhe ylli me pese cepa te marra sebashku, ishin simboli i tyre per yllin Sirius.
E shume e shume te tjera qe po te permenden do me duhej te mbushja faqe te tera. Kur i shikon keto simbole dhe lexon burimin e tyre historik te bie ne sy nje fakt. Pjesa derrmuese e tyre eshte me origjine nga Egjypti i lashte. Pse?? Perse kjo lidhje me Egjyptin E Lashte dhe cfare eshte kaq okultike ne historine antike te kesaj rrace, sidomos ne simbolet e saj?
Natyrisht asgje nuk eshte rastesore. Sa me shume mesohet per Iluminatin, sa me shume hetohet per ta, aq me shume gjera dalin ne pah per studiuesit. Elemente dhe faktore qe deri dje konsideroheshin si bestytni apo supersticione, tani te para nen driten e Eres se Re si koncept dhe filozofi marrin tjeter kuptim dhe zbulojne forca te reja te erreta, okulte dhe misterioze, energji negative, kontroll te mendjes, fenomene parapsikologjike dhe paranormale etj.
Shkurtimisht une do perpiqem te jam nje shpjegim te disa shenjave te lidhura me Egjyptin e Lashte ndersa per me shume nese jeni te interesuar mund te kerkoni ne internet.
Sic e thashe me siper Syri qe Sheh Cdo Gje, simbolizon Osirisin (krijuesin) ne Egjyptine Lashte. Po kush eshte Osirisi?? Ne Egjyptin e Lashte ishte perendia qe kreu incest me motren e tij Isis dhe si rezultat lindi Horus, zoti egjyptian i vdekjes dhe po ashtu Zoti Diell. Osirisi njihet me emra te ndryshem ne shume vende te botes. Ne Thrake dhe Greqine e Lashte njihej me emrin Dionisi si zot i kenaqesise festave dhe veres. Ne Greqine e Lashte festat e bera per nder te Dionisit shpesh perfundonin me flijime njerezore dhe orgjira seksuale. Tek Frigianet e Lashte Osirisi njihej me emrin Sabasius, ku paraqitej nga dy brire dhe si embleme ishte gjarperi. Ne vende te tjera me pas kemi emra te ndryshem si Deouis, Centauri, Orioni, Dardanus (tek iliret e lashte), Iswara, Ormuzds, Thamus, Shiva, Moloch dhe e besoni apo jo edhe BAAL ! Ky zbulim i fundit eshte ngjethes apo jo??? Syri Qe Sheh Cdo Gje perfaqeson BAAL, zotin demoniak, faljet dhe peruljet ndaj te cilit u denuan nga Perendia. Sipas bibles apo materialeve te tjera fetare, Perendia i urdheroi te gjithe mbreterit qe ne vendet e tyre te ndalinin faljet ndaj BAAL sidomos ne Izrael. Perendia e ndaloi faljen ndaj BAAL, nje falje qe lidhej direkt me Syrin Qe Sheh Cdo Gje.
Por per masonet dhe freemasonry ky nuk ishte nje problem. Madje Albert Pike (i famshmi qe krijoi dhe drejtoi me gjak organizaten famekeqe Kaloresit e Ku Klux Klan) i beri nje introduksion fantastik simbolit dhe e legjitimoi ne mbare boten peruljen dhe faljen ndaj tij. Pra me pak fjale ky simbol personifikon okultizmin dhe anen e erret te dijes dhe drites. Eshte simboli satanik i besimit ndaj Luciferit dhe i peruljes dhe faljes ndaj tij. Cdo gje qe lidhet me kete simbol (ato qe permenda me siper) jane pjese e ketij besimi dhe te lidhura ngushte me njera tjetren.
Nuk mund te zgjatem ne kete pike sepse e thashe ka shume per te permendur dhe do me duhet te shkruaj faqe te tera. Seicili nese ka deshiren mund te kerkoje neper biblioteka ose edhe ne internet dhe informacionin e merr.
Pra simbolet qe i gjejme tek Illuminati dhe te gjitha organizatat e fuqishme sekrete, shoqerite sekrete qe kulmojne me illuminatin, kane ne bazen e tyre besimin e kundert me ate kristian apo mysliman apo budist. Pra ata besojne tek Luciferi si zoti i vertete qe i eshte mohuar e drejta e shenjte per te udhehequr mendjen njerezore. Besojne tek BAAL (nje tjeter emer per Luciferin), Satani dhe gjithe demonet qe i rrethojne dhe si rrjedhoje edhe praktikat e tyre i kane te lidhura ngushte me kete besim qe do te thote edhe sakrificat njerezore.
U mundova te beja nje permbledhje te Illuminatit, cfare perfaqesojne, ku jane te shtrire ne cfare nivelesh dhe cfare rreziku sjellin. Po ashtu dhe grade me te uleta te Illuminatit sidomos masonerine dhe Freemasonry gradi 33 i te cilit eshte automatikisht nje Illuminati i fuqishem. Besoj se informacioni qe prura ketu ju ndihmoi te krijoni nje ide dhe ju zgjoi kureshtjen per te shkuar me tutje dhe lexuar me shume.
Me poshte po botoj disa foto qe ilustrojne nje pjese te shkrimit.

1- Simboli i syrit ne egjiptin e lashte.
2- Skema e ngritjes ne grade si mjeshter tek masonet dhe freemasonet deri sa shnderrohen ne Illuminati
3- Dhe disa menyra te pershendetjes satanike masone si dhe simbole te tyre

valiii
21-05-11, 21:11
Rothschilds.

Gjate shkrimit per Illuminatin shpesh eshte permendur emri Rothschilds dhe lidhja qe kane me rrjetin e shoqerive sekrete ne bote. Kam permendur shpesh dhe faktin qe Illuminatit ne origjinen e tyre kane qene jezuite dhe si te tille kane botkuptim te vecante ne lidhje me marrdheniet me cifutet por ne rastin e Rothschilds eshte ndryshe. Ndonese kjo familje eshte me origjine cifute, vetem origjina eshte e tille dhe ata ne vetvehte skane asgje cifute, madje jane nga te paret qe kane shfrytezuar cifutet dhe pasurite e tyre. Nga shume studiues kjo familje konsiderohet si berthama e Illuminatit dhe jane gjigande financiare te tille qe me levizjet e tyre mund te shkaktojne termete ne kuptimin e plote te fjales ne fushen e finances ne bote. Per te dhene nje paraqitje me te detajuar te kesaj familje po i referohem nje studiuesi kanadez te quajtur David Livingston i cili prej kohesh eshte "mbas gjurmeve" te Rothschilds, Illuminatit, Freemasonry dhe gjithe "rrjetes se merimanges" qe
perbehet sot ne bote nga shoqerite sekrete.

(Per te ndihmuar lexuesit ne gjera qe mund te mos jene permendur ne kete teme do bej disa nderhyrje te vogla me sqarime qe do i kufizoj me kllapa - Darius).

Jacob Rothschild, aktualisht drejtuesi i dinastise Rothschild eshte martuar me nje pjestare te familjes Sinclair duke u shkrire ne nje aleance te rendesishme midis familjes kryesore te Illuminatit dhe pasardhesit te supozuar te familjes Grail. (Fjala Grail ketu perdoret ne menyre specifike dhe jo thjesht si mbiemer. Ne traditen kristiane Holy Grail presupozohet te jete Kupa e Shenjte me te cilen Jezusi pinte vere ne darkat e tij me apostujt. Por nga shoqeria sekrete Priory of Sion na vjen mesazhi qe Grail nuk ishte thjesht nje kupe por nje simbol shenjterie i familjes se Jezusit ose e thene me qarte personifikon dhe nje gjak te shenjte. Ne fakt dhe vete titulli i shkrimit te Livingstonit quhet Rothschilds and the Grail Bloodline qe nuk eshte gje tjeter vecse linja e
gjakut Grail ose familja e supozuar e Jezu Krishtit dhe e gruas se tij Maria Magdalena dhe brezat e kesaj trashigime qe vijoi ne shekujt e mepashem. -Darius)

Sic eshte popullarizuar kohet e fundit ne Dan Brown ne librin e tij Kodi i DaVincit ose dhe perpara tij ne librin Gjaku i Shenjte, Grail i Shenjte (Holy Blood, Holy Grail) Stuartet e Skocise supozohet se jane pasardhes te Mbretit Artur dhe Jezu Krishtit. Keto familje natyrisht qe nuk jane pasardhes te Jezuit. Ideja eshte absurde.

Por ato jane te lidhura me Grailin e Shenjte dhe nuk jane Kristiane por Kabbaliste.
Ne realitet, ata, si te gjithe ata aristokrate me prejardhje gjaku te tille qe perbejne berthamen e Illuminatit, jane pasardhes te Guillaume de Gellone te shekullit te 8-te eres sone. Babai i Guillaume ishte Rabbi Makhir, njeri nga te merguarit qe drejtoi cifutet ne Bagdad dhe qe u dergua ne Perendim mbas nje mosmarrveshje qe pati me mekembesin e tij. Ne France ai mori emrin Theodoric, u martua me Alden, tezen e Charlemagne dhe u caktua si "Mbreti i Cifuteve" ne rajonin e Langedokut, kryeqyteti i te cilit ishte qyteti i Narbones.

Me pas Narbona u be zemra e kabbalizmit mesjetar. Kabbalistet e Narbones duket se jane ata qe shkaktuan fillimin e Kryqezatave me qellimin e vetem qe te merrnin tekstet e shenjta te varrosura aty por qe ishte e pamundur te futeshin ne dore per shkak te dominimit Roman fillimisht dhe me pas atij Mysliman. Kur Jeruzalemi u pushtua, nje urdher kaloresisht kabbalist te njohur me emrin Templars ose Kaloresit e Tempullit (Knight Templars), kryen germime dhe zbuluan tekstin e Sepher ha Bahir i cili ringjalli traditen e humbur te
misticizmit dhe u be fillesa e revolucionit kultural te Kabbalizmit mesjetar.

Nje tjeter aspekt i penetrimit te ketyre ideve Kabbaliste ishte dhe herezia e Katareve. Kryeqendra e Katareve ishte ne rajonin e Tuluzes, bastioni i trashigimtareve te Guillaume, te njohur gjithashtu si familja e Guilhemids,
shume prej te cileve ishin mbrojtes te flakte te herezise. Ndonese Kataret jane idealizuar nga nje numer i madh propaganduesish Illuminati si viktima te pafajshme te persekutimeve te Kishes, ne fakt Kataret refuzuan Zotin dhe Biblen duke e zevendesuar ate me Luciferin dhe praktikimin e magjise. Kane qene Kataret ata qe influencuan aspektin heretik te Templareve dhe per kete arsye Urdheri u shpernda ne vitin 1307.

Pjese e ketij revolucioni kabbalist eshte dhe legjenda e Grailit te Shenjte e cila perfshin tema te Katareve dhe Templareve dhe u formulua ne rajonin e Aquitaine, nje tjeter bastion i Guilhemids. Holy Grail (po e quaj keshtu per ti ndejtur fanatik termit origjinal) ose San Grail duhej te ishte perkthyer si Sang Real (Gjaku mbreteror) sepse i referohet linjes se shenjte te gjakut qe supozohet se ka dale nga Guillaume de Gellone dhe perfundimisht Mbreti David por ne realitet u kuptua te ishte perfaqesuesi i pasardhesve te Engjejve te Rrezuar dhe liderit te tyre Luciferit.

Sinclair ishin pasardhes te Guillaume de Gellome nepermjet ster-ster-mbese se tij Poppa e Bavarise, e cila u martua me nje lider viking Rollo Ragnvaldsson. Midis pasardhesve te Rollos, ka qene William Pushtuesi i Normandise (William the Conqueror of Normandy). Sinclair ose St. Clair ju dhane keshtjella te tjera neper territorin e Frances. Megjithate ata te gjithe u shperngulen ne Angli bashke me Pushtuesin. Por njeri nga Sinclair, i quajtur William, nuk e pelqente Pushtuesin dhe sebashku me baronet e tjere qe ishin te pakenaqur, shkoi ne Skoci dhe e vuri veten e tij ne sherbim te Mbretit Malcolm III te Skocise.

Malcolm III Mbreti i Skocise ishte babai i Davidit I "Shenjti" Mbreti i Skocise. Ne vitin 1128, fill mbas Keshillit te Troyes, Hugh de Payens, Grand Masteri i pare i Templareve u takua me Mbretin David I te Skocise. Me pas Mbreti David e dorezoi veten e tij tek Templaret dhe i caktoi ata si "Ruajtes te moralit te tij, dite e nate".
Davidi u martua me mbesen e Lambert II, vellai i Godefroi de Bouillon, lideri i kryqezates se pare dhe motra e motres se William Pushtuesit. Vellai i vogel i Godefroi, Eustace III u martua me motren e Davidit, Mary Scots.
Vajza e tyre u martua me Stephen I Mbreti i Anglise, biri i Adela de Normandie, vajza e William Pushtuesit.
Vellai i Adeles, Henry I Mbreti i Anglise u martua me motren e Davidit, Editha e Skocise. Vajza e tyre, Mathilda Perandoresha e Anglise u martua me Geoffrey V, Comte d'Anjou (Konti i Anzhuenit) djali i te cilit, Henry II u martua me Eleanor of Auitaine.

Mbreti David i dhuroi Hugues dhe kaloresve te tij, tokat e Balantrodoch ne gjirin e ngushte te te Katerve, tashme te emertuar Tempull, afer vendndodhjes se Rosslyn. Dhe legjenda thote se kur Templaret u gjykuan,
lideri i tyre de Molay ju mundesoi kthimin ne Skoci ku ata u asistuan nga Robert de Bruce ne Betejen e Bannockburn.

Robert de Bruce deklaroi fronin e Skocise si te tijin me pretendimin e te qenurit ster-ster-ster-nipi i Davidit. Walter Stewart, i gjashti i Stuarteve te Larte te Skocise po ashtu ka luajtur nje rrol te madh ne Betejen e
Bannockburn. Ai me pas u martua me Majory, vajzen e Robert de Bruce dhe djali i tyre Roberti II i Skocise u be trashigimtari i Shtepise Bruce. Me pas ai trashegoi fronin e Skocise mbas vdekjes se xhaxhait te tij David II i Skocise.

Ne Skoci, Templaret i sherbyen Robert de Bruce si pjestare te Gardes Skoceze ne te cilen merrnin pjese dy familje te rendesishme, ajo e Stuarteve dhe ajo e Sinclair. Henry Sinclair ishte nje mbeshtetes i Robert de Bruce dhe njerit prej pasardhesve te tij. William Sinclair disenjoi Kishen e Rosslyn, nje kishe ne fshatin Roslin, e mbushur me simbolizem okult dhe qe besohet se ka qene njeri nga vendet ku mund te jete varrosur Grail. Me ne fund Sinclair u bene Trasheguesit Grand Masters te Masoneve te Skocise.

Mbas vdekjes se Mbretereshes Elizabeth pa lene trashigimtare. ajo u pasu ne fron nga djali i Mary Mbreteresha e Skoteve, James Stewart I i Anglise i njohur ndryshe dhe si Mbreti James. Eshte kjo arsye qe Freemasonet e shekullit te 18 intriguan ne mbeshtetje te kauzes se Stuart, kur monarku i tyre i fundit James II Stuart, Mbreti i Anglise u rrezua dhe u zevendesua nga William of Orange. Kauza e Stuarteve u be me pas esenca e Scottish Rite of Freemasonry e cila i konsideronte Stuartet si pasardhesit e Templareve te cilet kishin shpetuar traditen sekrete e Lindjes, te njohur ndryshe si Kabbalah.

Qe nga fundi i shekullit te 18, Illuminatit u vune nen lidershipin e familjes Rothschild. Themeluesi i dinastise, Mayer Amchel Rothschild, urdheroi djemte e tij te martoheshin vetem me kusherinjte e pare, duke vazhduar me kujdes traditen e martesave brenda familjes te aplikuar me pare nga paret e tij.
Sidoqofte perjashtimi i pare ishte Hannah, vajza e djalit te Amschel Mayer, i mirenjohuri Nathan Mayer Rothschild i cili u martua me Rt. Hon. Henry Fitzroy, nje pasardhes direkt i Charles II Stuart Mbreti i Anglise, babai i James II.

Shume kohe me pas, pra me afer me kohen tone eshte ster-ster-ster-nipi i Nathan Mayer, Nathaniel Charles Jacob Rothschild, i katerti baron Rothschild qe u martua me Mary Serena Dunn. Mamaja e Mary Serenas ishte Lady Mary Sybil St. Clair-Erskine e cila ishte bija e James Francis Harry St. Clair-Erskine, Konti i Peste i Rosslyn.

Jacob Rothschild eshte kreu aktual i familjes Rothschild ne UK pasi trashegoi qenien baron i katert nga babai i tij, Viktor, nje zoologjist i njohur dhe nganjehere dhe agjent i MI5 (nje nga seksionet e sherbimit sekret Britanik) dhe mik i agjenteve te KGB Anthony Blunt dhe Guy Burgess. Jacob dha doreheqjen nga banka e familjes se tij NM Rothschilds ne vitin 1980, drejtuar nga kusherira e tij Evelyn dhe filloi RIT Capital Partners.
Ai eshte kryetari i Yad Hanadiv, fondacioni Rothschild i cili ndertoi dhe dhuroi ndertesat qeveritare Knesset dhe Gjyqin Suprem te Izraelit dhe kryeson Jewish Policy Research, dedikuar promovimit te ceshtjeve qe i perkasin cifute ne mbare boten.

valiii
21-05-11, 21:13
Ndertesat Knesset dhe ajo e Gjyqit Suprem te Izraelit jane te mbushur me simbole masonike dhe ate te piramides se Syrit Qe Shikon Cdo Gje te Illuminatit.Jacob Rothschild ka qene nje mik i ngushte personal i princeshes Diana dhe mban lidhje te forta miqesore dhe biznesi me Henry Kissinger. Ai njeh mire Rupert Murdoch pasi kane qene shoke qe nga koha kur pronari i
gazetes Australiane erdhi per here te pare ne UK ne vitet 1960. Shtepia e tij e pushimit ne nje vend turistik ka qene nje vend ku rregullisht jane kryer vizita nga kryetare shtetesh perfshi presidentit Ronald Reagan dhe Bill Clinton. Margaret Thatcher ka pritur presidentin e Frances Francois Mitterrand aty ne samitin e vitit 1990.
Rothschild organizoi konferencen e Tryezes se Rrumbullaket Ekonomike Europiane ne vitin 2002 ne te cilen moren pjese figura te tilla si James Wolfensohn, presidenti i Bankes Boterore, Nicky Oppenheimer, Warren Buffet dhe Arnold Schwarzenegger.

Ja dhe nje foto e Jacob Rothschild, dhe tre foto te vogla qe tregojne e para Rothschild me Buffet dhe Schwarzenegger, e dyta shtepia e tij ku jane zhvilluar pritje qeveritare dhe e treta tregon ndertesat Knesset dhe Gjyqin Suprem te Izraelit ne maje te te ciles duket qarte piramida e Illuminatit.

panta_rhei
21-05-11, 21:59
Ani Noam Chomsky :biggrin:

pash familjen, valiii, a shkrime e mendimet e chomskyt po te intrigojkan ty a? Po ti tuk je kapacitet more.

Po ky Chomsky krejt bota e din qe osht marksist psikopat, antikapitalist i semure.
Sipas tij: per me ndiku ne njerez nuk duhet me iu drejtu arsyes, por anes emotive.

nejse nejse, vazhdoni, besoni illuminatit, perderisa qoheni e besoni ne melaqe, shejtana, rrjeta te marimangav, pse mos me iu besu edhe mahsunav, lluminatav, kirmizigulav e freemahsunav?!

A e din ti qe edhe google machina me syrin e tij eshte duke e pergju edhe kete bisede?
Kot e kemi, na kane mujt.

Aq sa kam une informacion, asnje femer nuk eshte pjese e illuminatit.
Edhe bash me ju dhane doren per qit pune femnave a.
Thjeshte, truri pragmatik dhe aftesia intuitive e femrave nuk i lejon me u marre me budallakina te tilla.

valiii, me 11/9/2001 gjate sulmeve, xhorxh bushi ka qene i veshur me jelek antiplumb.
Jane incizimet.
Nese, ky dmth dicka per ty si fakt.

Tjetra, qiky Chomsky me jarant e tij, po thojne qe qita masonet e illuminatit, i kane rrzu TwinTowers te NY, sepse aty paska pase rreth 4000 dero 5000 dokumente qe kane pase me ia marre ftyren Amerikes me shoqni. Keshtu i rane me mina me dinamita edhe i rrzun kullat, krenarine e kapitalizmit.
Per qato letra?! Thu se ti Administrata Amerikane nuk ka degju kurre per "paper shredder".

Neqoftese, krejt lideret ma te forte te botes jane pjese e freemasoneve e illuminatit, pse nuk i ra Amerika Irakut e Afghanistanit pa i rrzu hiq kullat binjake te Nju Jorkut? Kush pat me ia prishe?

valiii,
mbase me kete teme jemi mu ne zemer te teorive te konspiracionit, mbaje mend nje gje:
Teoria ma e madhe e konspiracionit ne historine e njerezimit, edhe FEJA.

Te tjerat, keto qe po i perhskruan ti, jane ffluska sapuni.
Sincerisht, nuk ia vlejne.

p.s.

nese per cfaredo arsye kjo nderhyrja ime te duket fyese ose tendencioze, lirisht kerko nga moderuesit qe te fshihet ky postim, seriozisht, asnjitrohe nuk m'jet hatri, bile edhe t'kerkoj falje.

Tekefundit, tema jote eshte, Interesimi yt. Te mbaje mendimin tim, une e mbaj mendimin tend (apo e shkrujta gabim?) :smile:

valiii
21-05-11, 22:56
p.s.

nese per cfaredo arsye kjo nderhyrja ime te duket fyese ose tendencioze, lirisht kerko nga moderuesit qe te fshihet ky postim, seriozisht, asnjitrohe nuk m'jet hatri, bile edhe t'kerkoj falje.

Tekefundit, tema jote eshte, Interesimi yt. Te mbaje mendimin tim, une e mbaj mendimin tend (apo e shkrujta gabim?) :smile:
Panta egziston nje teme e njejte, nje ma poshte se kjo, tu kisha lute me shfletu edhe me pa se si behet masakrimi i temes me komente futkotiste ...
Do i vie radha edhe Chomskyt, Alex Jonesit, Bill Cooperit Ickes kullave binjake, lindjes se mesme, Kosoves e Shqiperise e me gjere...
Nuk kisha pas asgje kunder ne qofte se replika do ishte kunderargumentuse, sepse tek e fundit askujt nuk i intereson bindja e tjetrit. Vet tema eshte e karakterit informues ...

valiii
21-05-11, 23:01
Po e vazhdoj shkrimin per Illuminatin me nje material te zgjeruar nga nje autor i cili ka trajtuar ne shume libra te tij Shoqerite Sekrete, Illuminatin dhe Rendin e Ri Boteror.
Autori, materialin e te cilit po e perpunoj per ketu ne forum quhet William Milton Cooper, konspiraci teorist shume i njohur dhe per aq kohe sa ka qene gjalle (eshte vrare ne nentor te vitit 2001) ka qene konsideruar nga administrata e Klintonit dhe e Bushit si njeriu me i rrezikshem ne Amerike. I rrezikshem jo per skeden penale te tij apo ndonje aktivitet kriminal por per materialet qe botonte dhe zbulimet qe ka bere i ndihmuar dhe nga pozicioni qe ka patur si nje ish-punonjes i inteligjences se Marines se SHBA-se. Materiali eshte relativisht i gjate por me shume interes sepse shpjegon shume qarte jo vetem menyren sesi funksionojne shoqerite sekrete por edhe lidhjet qe kane me njera tjetren si dhe vendin qe ze Illuminati si kreu i tyre.


Shoqerite Sekrete dhe Rendi i Ri Boteror


Historia eshte e mbushur me peshperitje mbi shoqerite sekrete. Kronika te trashegimtareve ose prifterinjve te cilet kane ruajtur me fanatizem njohurine e ndaluar te njerezve te lashte. Njerez te rendesishem te cilet mblidheshin ne fshehtesi te plote te cilet kane drejtuar rroten e civilizimit, jane te rregjistruar neper shkrimet e te gjithe popujve.

Me e vjetra eshte Vellazeria e Gjarperit e quajtur ndryshe edhe si Vellazeria e Dragoit qe vazhdon te ekzistoje edhe sot e kesaj dite nen emra te ndryshem. Eshte e qarte qe feja ka luajtur nje rrol kryesor ne rrjedhen e ketyre organizatave. Komunikimi me nje burim me te larte, shpesh hyjnor, eshte nje deklarate e zakonshme per ata.

Sekretet e ketyre grupeve thuhet se jane kaq te thella dhe te fshehura sa vetem nje pjese e mire arsimuar dhe e zgjedhur jane ne gjendje ti kuptojne dhe ti perdorin. Keta njerez i perdorin njohurite e tyre per te miren e njerezimit. Te pakten kjo eshte ajo qe ata deklarojne. Si mund ta dime ne kete gje kur njohurite dhe veprimet e tyre kane qene sekrete? Per fat te mire disa prej tyre tashme jane shnderruar ne njohuri publike.

E konsideroj si shume intriguese qe shume, ne mos ne te gjitha shoqerite tribale primitive te gjithe adultet jane pjestare. Zakonisht ata jane te ndare ne grupe meshkujsh dhe grupe femrash. Zakonisht eshte mashkulli ai qe dominon kulturen. Ne menyre surprize kjo ngjan ne menyre te perpikte me disa nga shoqerite sekrete te civilizuara. Dhe kjo do te thote vetem qe shoqeria nuk punon kunder autoritetit te vendosur por per te. Ne fakt mund te thuhet per autoritetin aktual te stabilizuar. Kjo ka tendencen te rrezoje poshte pretendimin dhe vleren e cdo argumenti qe shoqerite sekrete jane te dedikuara ndaj “shkaterrimit te autoritetit kushtetues”. Dhe kjo mund te aplikohet natyrisht atehere kur shoqerite sekrete perbejne pjesen me te madhe te gjithe popullates qe preket nga ky aksion. Vetem nje grup i vogel ben pjese ne kete kategori.

Shoqerite sekrete ne fakt pasqyrojne shume nga aspektet e zakonshme te jetes. Ka gjithmone nje ekskluzivitet ne anetaresi qe ka si rezultante rendesine e bashkangjitur te te qenurit ose berit anetar. Kjo gje eshte hasur gjate gjithe orvatjeve te njerezimit, madje edhe ato qe nuk jane sekrete si psh skuadrat e futbollit ose klubet e te pasurve. Ky ekskluzivitet anetaresie eshte aktualisht nje nga armet me te fuqishme te shoqerive sekrete. Ato perdorin shenja, fjalekalime dhe mjete te tjera. Keto gjera kane krijuar gjithmone funksione te vlefshme ne organizatat kudo qe ndodhen. Arsyeja e deklaruar, pothuajse gjithmone e ndryshme nga arsyeja e vertete perben rendesine e ekzistences se vete shoqerise.

Sidomos miqesia eshte e nje rendesie te vecante. Te ndash vuajtjen dhe sekretin ka qene gjithmone nje trill special per njeriun. Sidomos ata qe kane kaluar eksperienca neper kampet e stervitjes se veshtire nuk kane per ta harruar kurre rendesine dhe ndjesine speciale i perkatesise dhe miqesise qe ndahet midis viktimave te tekave te rreshtereve dhe komandanteve te skuadrave. Eshte nje emocion qe lind nga nisja ose fillimi. Mjeti me i fuqishem i cdo shoqerie sekrete eshte rituali dhe miti qe e rrethon fillimin. Keto ceremoni te detyrueshme kane nje kuptim thellesisht te vecante per pjestaret.
Nisja permban disa funksione te cilat perbejne zemren dhe shpirtin e nje shoqerie sekrete te vertete. Ashtu si dhe kampi i stervitjes se veshtire, nisja ose fillimi ne ushtri, jane aspekte te rendesishme te mendimit njerezor qe shkrihen ne menyre universale dhe qe sherbejne per trajnimin dhe mirembajne perpjekjet e nje grupi njerezish qe operojne ne nje drejtim te caktuar. Nisja i lidh te gjithe pjestaret ne misticizem.

Neofitet fitojne njohuri per nje sekret duke ju thene atyre nje status special. Kuptimi i lashte per neofite eshte “i mbjelle perseri ose i rilindur.” Nje nisje me e larte eshte ne realitet nje ngritje ne pozite qe frymezon besnikeri dhe deshire per te shkuar me lart, ne rangun tjeter. Qellimet e shoqerive jane perforecuar duke bere qe i nisuri te reagoje ndaj ketyre qellimeve ne cdo moment te jetes se zakonshme. Kjo sjell nje ndryshim ne veprimet shoqerore dhe politike te nje anetari. Ndryshimi eshte gjithmone ne interes te qellimeve te lidereve te shoqerive sekrete. Lideret quhen adepts. Kjo mund te krahasohet duke dhene si shembull ushtarin qe eshte trajnuar ti bindet urdherave pa menduar. Rezultati eshte shpesh plagosja ose vdekja e ushtarit per te realizuar qellimin e komandantit qe mund te jete ose mund te mos i jete i mire per gjithe komunitetin.

Nisja eshte nje menyre per te shperblyer njerez ambicioze te cileve mund tju besohet. Mund te vini re qe sa me lart te shkoje niveli i nisjes, aq me i paket eshte numri i anetareve qe kane ate nivel. Kjo nuk ndodh sepse anetaret e tjere nuk jane ambicioz por sepse behet nje proces selektimi shume i kujdesshem. Arrihet nje pike ku asnje perpjekje nuk mjafton me dhe ne kete moment duhet nje shtyrje nga ndonje anetar i kupoles. Shume anetare nuk e kalojne asnjehere kete pike dhe nuk e mesojne kurre te verteten dhe arsyen reale te grupit. Qe nga ky moment, anetari i “ngrire” sherben vetem si pjese e bazes se fuqise politike. Pra ne kete pike besoj se ju keni arritur te kuptoni se Nisja eshte nje proces per te determinuar se kujt mund dhe kujt smund ti besohet.

Nje menyre per te percaktuar me saktesi se kush do behet nje adept eshte kur gjate Nisjes i kerkohet kandidatit qe te peshtyje mbi kryqiin kristian. Nese kandidati refuzon, atehere anetaret e pershendesin ate dhe i thone, “Ju moret vendimin e duhur pasi asnje adept i vertete nuk do te mund te bente nje gje kaq te temerrshme.” Me pas i Nisuri i ri mund te jete i pakenaqur nga fakti qe ai nuk po avancon me lart ne oligarki. Por nese kandidati peshtyn mbi kryq atehere ai ose ajo demonstron qe ka njohuri per nje nga misteret dhe shume shpejt do e shikoje veten si nje kandidat per nje nivel me lart. Misteri eshte qe feja eshte vetem nje mjet per te kontrolluar masat. Dituria [ose urtesia] eshte zoti i vetem nepermjet te cilit vete njeriu mund te behet zot. Gjarperi dhe Dragoi jane te dy bashke simbole te Urtesise. Luciferi eshte personifikimi i simbolit. Ishte Luciferi ai qe shtuy Even te joshte Adamin qe te hante nga pema e diturise duke u shnderruar keshtu ne nje njeri te lire dhe i cliruar nga injoranca. ADHURIMI [shume i ndryshem nga STUDIMI] i diturise, shkencave ose teknologjise eshte Satanizmi ne formen e tij me te paster dhe simboli i tij sekret eshte Syri qe Sheh Cdo Gje ne maje te piramides.

Efektet e padeshirueshme te shoqerive sekrete si dhe aureola e misterit qe i shoqeron, shpesh i ka dhene atyre reputacionin e te qenurit nje shoqeri abnormale, madje edhe klasifikime si grup i cuditshem njerezish. Ne momentin qe besimi i tyre perben ate te shumices atehere ata nuk konsiderohen me si antisociale. Nje shembull i sakte eshte ai i kishesh kristiane e cila vete njehere e nje kohe ka qene nje shoqeri sekrete nen Perandorine Romake. Ne fakt Shoqeria Sekrete Miqesore e Hapur [Vatikani] ka sunduar pjesen me te madhe, ne mos gjithe boten e njohur te asaj kohe.

Shume nga shoqerite sekrete ne pergjithesi konsiderohen te jene antisociale, ato besohet se permbajne elemente qe nuk pelqehen ose qe jane te demshme per komunitetin ne pergjithesi. Dhe ne fakt ky eshte rasti ne shumicen e fakteve. Komunizmi dhe Fashizmi ne shume vende te botes jane shoqeri sekrete dhe ndalohen me ligj. Ne Amerike partia Naziste dhe Ku Klux Klan ajne shoqeri sekrete per shkak te faktin qe publiku i pergjithshem ka mospelqim te madh ndaj tyre. Aktivitetet e tyre ndonjehere jane ilegale dhe si rrjedhoje edhe vete anetaresia eshte sekrete. Kristianet e hershem ishin nje shoqeri sekrete sepse autoritetet e Romes i konsideronin ato qe nga fillimi si te rrezikshme per sundimin perandorak. E njejta gje ishte e vertete edhe per pasuesit e Islamit. Drused dhe Yezidis ne Siri dhe Irak i konsideronin Arabet nje shoqeri sekrete e rrezikshme e dedikuar per te marre kontrollin e gjithe botes. Sot, Arabet mendojne te njejten gje per Cifutet. Katoliket dhe Freemasonet kane patur te njejtat ide per njeri tjetrin.

Qe nga fillimi i historise se rregjistruar, leva te cdo qeverie jane perfshire ne perpjekje per te mbajtur nje statu quo qe do te mbronte qeverisjen nga grupet e minoriteteve te cilat duan te veprojne si shtet brenda shtetit ose te nxjerrin jashte loje autoritetin kushtetues dhe te zene vendin e tij.

vazhdon...

valiii
22-05-11, 00:04
Shume nga keto perpjekje kane dale mbane por jo gjithmone kane zgjatur. Deshira njerezore per tu bere nje nga te zgjedhurit eshte njera nga ato qe asnje nga fuqite ne kete bote ja ka dale ta mundi. Eshte nje nga “sekretet” e shoqerive sekrete. Eshte ajo qe i jep atyre nje baze politike dhe shume pushtet. Anetaret shpesh votojne te njejtin person dhe i japin njeri tjetrit preferencat e tyre ne bizneset e perditshme, aktivitetet legale dhe ato sociale. Eshte deshira me e thelle e te gjitheve ajo qe te thone “Bej pjese tek te zgjedhurit.”

Ne qytetet e lashta kane ekzistuar shtepi per sakrifica dhe falje. Ato kane qene ne fakt tempuj te ndertuara per nder te shume perendive. Keto ndertesa shpesh kane funksionuar si vende takimi per filozofet dhe mistiket te cilet besonin se zoteronin sekretet e natyres. Keta njerez diskutonin me njeri tjetrin per ndasite filozofike dhe ato te shkollave fetare.

Me i rendesishmi nga keto grupe te lashte eshte Vellazeria e Gjarperit ose e Dragoit dhe njihej thjesht me emrin Misteret. Gjarperi dhe Dragoi jane simbole qe perfaqesojne urtesine. Babai i urtesise eshte Luciferi i quajtur ndryshe edhe si Mbartesi i Drites. Fokusimi i adhurimit per Misteret ishte Osiris, emri i nje ylli te shndritshem per te cilin antiket besonin se kishte ardhur ne Toke. Kuptimi i sakte per Luciferin eshte ‘pruresi i drites’ ose ‘ylli i mengjesit’. Kur Osiris u largua nga qielli, antiket pane diellin si perfaqesues te Osirisit. [...eshte deklaruar se kur Luciferi ra nga Qiejte, ai solli fuqine e mendimit si nje dhurate per njerezimin.]

Shume nga mendjendriturit me te medhenj qe kane jetuar ne kete planet kane qene te Nisur ne shoqerine e Mistereve nga rite sekrete dhe te rrezikshme disa prej te cilave jane shume mizore. Disa nga me te famshmit qe njihen kane qene Osiris, Isis, Sabazius, Cybele dhe Eleusis. Platoni ishte njeri nga te Nisurit dhe pershkruan disa nga misteret ne shkrimet e tij.

Nisja e Platonit kerkoi qe ai te varrosej per tre dite ne Piramiden e Madhe, kohe gjate te ciles ai vdiq [ne menyre simbolike] dhe me pas rilindi dhe ju dhane sekretet qe ai duhet te ruante. Shkrimet e Platonit jane plot te dhena per Misteret. Ne librin e tij Mesimet Sekrete te te Gjithe Koherave, Manly P. Hall shkruan se; “...te ndricuarit e lashtesise...hyne ne portat e Piramides se Gizes si njerez dhe dolen qe andej si perendi.”
Fjala e lashte egjyptiane per piramidat ishte khuti qe do te thote “drite e lavdishme”. Zoti Hall shprehet per piramidat si Tempujt madheshtore egjyptian te Nisjes...

Sipas disave, piramidat e medha jane ndertuar per te perkujtuar dhe observuar nje shperthim te nje supernova qe ndodhi ne vitin 4000 p.e.s. Dr Anthony Hewish, fitues i cmimit Nobel ne vitin 1974 ne fizike, zbuloi nje sere pulsimesh radioje qe ishin ritmike dhe qe u provuan se leshoheshin nga ylli qe shpertheu ne vitin 4000 p.e.s.
Freemasonet e fillojne kalendarin e tyre nga A.L. “Ne Vitin e Drites” qe gjehet kur i shtohen 4000 vitit modern. Pra 1990 (koha kur eshte shkruar ky material) + 4000 = 5990 A.L. Po ashtu kete informacion e gjejme tek shkrimet kuneiform te Sumeraneve ne te cilet pershkruhet; “nje shperthim gjigand i nje ylli ne forme trekendeshe i formuar nga Zeta Puppis, Gamma Velorum dhe Lambada Velorum... vendndodhur ne qiellin jugor... nje katalog i sakte tani deklaron se ylli shndritshem qe shpertheu brenda trekendeshit, do shikohet perseri nga njeriu brenda 6000 vjeteve.”
Sipas kalendarit Freemason do te ndodhi pak mbas vitit 2000 dhe me te vertete do te ndodhe.

Anija kozmike e quajtur Galileo qe eshte duke ju afruar Jupiterit, nje yll i vogel me nje perberje gazesh te ngjashme me diellin tone, ka nje ngarkese prej 49.7 paund me plutonium qe supozohet se perdoret si bateri per te furnizuar anijen. Kur te perfundoje orbiten e tij finale ne dhjetor 1999, Galileo do leshoje ngarkesen e tij ne qender te Jupiterit. Presioni i pabesueshem qe do prodhohet, do shkaktoje nje reaksion te njejte me ate qe ndodh kur nje bombe atomike shperthehet nepermjet nje ndezesi te brendeshem. Plutoniumi do shpertheje ne nje reaksion atomik duke ndezur atmosferen prej hidrogjeni dhe heliumi te Jupiterit qe do rezultoje ne lindjen e nje ylli i cili po ashtu i eshte vene emri qe me pare, Luciferi. Bota do ta interpretoje si nje shenje te temerrshme fetare. Do permbushi profecine.
Ne te vertete eshte vetem nje demonstrim i aplikimit te cmendur te teknologjise nga Shoqeria Jason, gje qe mund edhe te mos funksionoje. Ata kane kryer prova te shumta per te garantuar suksesin por sidoqofte duke ju referuar dokumentave qe kam lexuar kur kam qene ne Inteligjencen e Marines, deklarohet se Projekti Galileo kerkon vetem 5 paund plutonium per te ‘ndezur’ Jupiterin dhe per te filluar epoken e akullit. Ngrohja globale eshte nje mashtrim. Eshte me e lehte per publikun qe te merret me te dhe ti japi me shume kohe elites sunduese perpara se paniku dhe anarkia te zevendesoje qeverine.
Por ne realitet temperaturat globale po behen gjithmone e me te ulta. Stuhite po behen me te fuqishme dhe me pak te parashikueshme. Majat e akullnajave neper Pole po zmadhohen. Zonat me klime te bute ku mund te mbillen dritherat po zvogelohen gjithmone e me shume. Hapesirat e shkretetirave jane duke u zgjeruar ne zonat tropikale.
Nje epoke e re akullnajash eshte duke u afruar dhe do ndodhe krejt pa pritur. Ne menyre simultane do hapet nje qemer ne Egjypt ku ndodhen shkrime antike mbi token. Hapja e qepenit do ndodhi ne mijevjecarin e ri. (Skam lajme te sakta per kete gje por di nje fakt qe celebrimet per mijevjecarin e ri ishin vendosur te beshin ne Egjypt ku do merrnin pjese gjithe personalitetet boterore. Cuditerisht fare pak perpara konfirmimit te plote, evenimenti u anullua. Pati zera qe ndodhi per shkak te zbulimit te dickaje ne afersi te piramidave, ku ishte dhe vendi ne te cilin do kryhej festa. –Darius). Nje feste madheshtore eshte planifikuar te zhvillohet nga Shoqeria e Mijevjecarit tek Piramidat e Egjyptit. Sipas numrit te 3 janarit te vitit 1989 te Arizona Daily Star “Presidenti i Amerikes, Bush po i kalon pushimet e vitit te ri ne Camp David, Maryland por mbas 10 vjetesh ai mund te jete ne Egjypt. Organizatoret e Shoqerise Millenium jane duke punuar per promovimin e festimeve te Mijevjecarit te Ri tek Piramida e Madhe e Keopsit ne Giza.”

valiii
22-05-11, 00:05
Sekreti i pare qe dikush duhet te dije qe te filloje te kuptoje Misteret eshte qe anetaret e tyre besojne se ka vetem fare pak mendje te ndritura ne kete glob. Ata besojne se keto mendje i perkasin ekskluzivisht atyre. Filozofia qe pason eshte kendveshtrimi klasik i shoqerive sekrete ndaj njerezimit.

Kur nje person me intelekt te forte konfrontohet me nje problem qe kerkon perdorimin e arsyes, ai i qendron besnik pozicionit te tij dhe perpiqet te gjeje nje zgjidhje duke mbledhur prova qe i japin pergjigje pyetjeve qe shtrohen. Nga ana tjeter ata qe jane te papjekur, kur perballen me ndonje problem te vogel dorezohen menjehere. Pra ne rastin e pare personi mund te jete i kualifikuar te zgjidhi misterin e vete fatit te tij ndersa i dyti mund te terhiqet prej hunde si nje kafshe dhe ti mesohet gjuha me e thjeshte. Ashtu si bagetite ata jane komplet te varur nga bariu. Me pak fjale intelektit te spikatur i mesohen Misteret dhe e verteta spirituale ezoterike. Ndersa masave ju mesohet interpretimi ezoterik i drejtperdrejte. Ndersa masat i falen 5 shqisave, ata pak te zgjedhur observojne dhe dallojne ne gjirin midis tyre simboliken e ngurte te te vertetes se madhe abstrakte.

I Nisuri i zgjedhur komunikon direkt me Zotat [Alienet?] te cilet ju pergjigjen mbrapsht. Masat sakrifikojne bagetite e tyre neper altare idhujsh te gurte qe as degjojne dhe as flasin. Te zgjedhurve ju jepet dituria e Mistereve dhe ndricohen, ja pse ata quhen Illuminati, ruajtesit e “Sekreteve te Koherave”.

Tre shoqeri sekrete te koherave te hershme qe mund te lidhen direkt me pasardher modern jane Kulti i Roshaniya, Mithras dhe e kunderta e tyre Ndertuesit. Ata kane shume gjera te perbashketa me Freemasonet e sotem si dhe me disa krahe te ndryshem te Illuminatit. Ne rastin konkret, te perbashketa per Vellazerine [ne kohet moderne nuk quhet me e tille por thjesht Organizate] pra per Organizaten jane; rilindja simbolike ne nje jete te re duke kaluar me pare neper porten e vdekjes gjate Nisjes; termi Luani dhe Shtrengimi i Putres se Luanit ne shkallet e Master Mason, tre shkallet e te cilit jane te njejta me ritet e lashta masonike, perpara se te shtoheshin shkallet e mevonshme; shkalla e shtate shkallezimeve dhe se fundit Syri qe Sheh Cdo Gje.

E nje interesi te vecante eshte nje shoqeri e fuqishme e koheve te lashta ne Afganistan e quajtur Roshaniya – te ndricuarit. Ka referenca aktuale per kete kult mistik qe shkojne mbrapa ne kohe deri tek Shtepia e Urtesise ne Kairo. Parimet kryesore te ketij kulti ishin; zhdukja e prones private, eleminimi i fese, eleminimi i shteteve si kombe, besimi se ndricimi u shpernda nga Qenia Supreme e cila deshironte nje klase perfekte burrash e grash per te marre ne dore drejtimin dhe organizimin e botes, besimi ne nje plan per te riformuar strukuren shoqerore te botes duke marre fillimisht kontrollin mbi vende individuale nje e nga nje dhe besimi qe mbasi te arrihet shkalla e katert mund te komunikohet direkt me Mbikqyresin e Panjohur i cili shperndare njohuri tek te Nisurit gjate koherave. Dhe keshtu te Urtet do e pranojne edhe njehere Organizaten.

Nje fakt i rendesishem qe duhet te kujtojme eshte qe lideret, qofshin te majte apo te djathte, jane nje grup i vogel, nje berthame e ngjeshur njerezish te cilet kane qene dhe vazhdojne te jene Illuminista ose pjestare te Organizates. Ata mund te kene qene ose mund te jene anetare te besimeve fetare kristiane ose cifute por kjo vlen vetem per te mbuluar qellimet e tyre te verteta. Ata i ofrojne besnikeri cdo vendi ndonese e kane perdorur nacionalizmin si arme per te arritur qellimet e tyre.
I vetmi preokupim qe ata kane eshte fitimi nje fuqie me te madhe ekonomike dhe politike. Ndersa qellimi perfundimtar i te gjithe grupeve eshte identik. Ata jane te vendosur per ti dhene vetvehtes nje kontroll te padiskutuar monetar, burime natyrore si dhe fuqi politike ne te gjithe planetin. Ata kane per qellim te kthejne boten ne nje koncept te tyren te shtetit totalitar socialist. Gjate ketij procesi ata do eleminojne Kristianet, Cifutet dhe Ateistet. Ju sapo mesuat nje, por vetem nje nga Misteret.

Roshaniya e quan veten e saj dhe Urdheri. Te Nisurit kryejne nje betim qe i cliron ata nga detyrimi i cdo besnikerie pervec asaj ndaj Urdherit. Ja si eshte ky betim; “E detyroj veten time me nje heshtje te plote dhe besnikeri te patundshme ndaj Urdherit...I gjithe njerezimi qe nuk mund te identifikoje veten e tij me shenjat tona sekrete, eshte preja jone e ligjshme.” Betimi ne esence vazhdon te mbetet i njejte edhe sot e kesaj dite. Shenja sekrete ishte prekja e ballit me kurrzin e dores nga jashte ndersa kunderpergjigja ishte te kapje veshin me gishta dhe te mbeshtesje berrylin tek dora tjeter e bere grusht. A ju tingellon familjare kjo shenje? Urdheri eshte Urdheri i Kalvarit. Kulti predikonte qenien e nje gjendje shpirterore ndryshe nga forma jetesore qe njohim ne. Shpirti mund te vazhdonte te ishte i fuqishem ne toke nepermjet pranise se tij tek njeri prej anetareve te Urdherit por vetem nese vete shpirti kishte qene nje anetar i Urdherit perpara vdekjes. Ne kete menyre anetaret e Urdherit moren fuqi nga shpirterat e anetareve te vdekur.

vazhdon...

valiii
22-05-11, 00:08
Roshaniya mori ne gjirin e saj udhetare si te Nisur dhe i dergoi ata qe te gjeni kapituj te tjere te Urdherit. Mendohet se Assassins (Vrasesit) ishin nje krah i Roshaniya. Degezime te Roshaniya ose “te te ndricuareve” ose te Illuminatit ekzistonin dhe vazhdojne te ekzistojne kudo. Njera nga rregullat ishte mosperdorimi i te njejtit emer dhe sidomos shmangia e te permendurit te ILLUMINATI. Ky rregull eshte ne fuqi edhe sot. Mendoj se eshte thyerja e ketij rregulli ajo qe coi ne rrezimin e Adam Weishaupt.

Njeri nga sekretet me te medhenj te te gjithe koherave eshte historia e vertete e Grailit te Shenjte, manteli i Jezusit, mbeturinat e Kryqit te Kryqezimit dhe fakti nese Jezusi aktualisht vdiq apo mbijetoi dhe solli ne jete edhe nje femije. Shume mite qe rrethojne Kalorsit e Tempullit [Knights Templar] ne lidhje me kete relik si dhe shume mite te tjera qe na vijne nga historia kane te pakten disa elemente te bazuara ne fakte reale. Nese burimet e mija te informacionit jane te sakta, Kaloresit e Tempullit kane mbijetuar sot e kesaj dite si nje degezim i Illuminatit dhe ruajne keto relike te cilat mbahen ne nje vend te te ditur vetem prej tyre.

Ne dime se Templaret jane Illuminati sepse Freemasonet absorbuan dhe mbrojten ata qe i shpetuan persekutimit te kishes ne France, ashtu sic Freemasonet do mbronin Adam Weishaupt shekuj me mbrapa. Knights Templar ekzistojne sot e kesaj dite si nje shkalle e larte e Freemasonerise perbrenda Urdherit te Tempullit. Ne fakt vetem Knights Templar eshte nje degezim i Urdherit te Kalvarit. Shoqeria Demolay eshte nje degezim i Freemasonerise qe shenjteron kujtimin e persekutimeve te bera ndaj Knights Templar dhe ne menyre te vecante te liderit te tyre Jacques deMolay. Kete gje e di mire sepse kam qene nje anetar i Shoqerise Demolay kur kam qene i ri. Gjithmone ne kam dashur shume misterin dhe ritualin. U shkeputa nga kjo Shoqeri kur familja ime u transferua ne nje zone ku nuk kishte asnje lozhe afer. Edhe sot e kesaj dite besooj se pjesmarrja ime ne Shoqerine Demolay ka qene arsyeja per perzgjedhjen time ne rradhet e Inteligjences se Sigurise se Marines.

Sipas pjestareve te komunitetit te Inteligjences, kur Rendi i Ri Boteror do jete i konsoliduar, reliket do nxirren nga vendi i fshehte dhe do bashkohen me Shtizen e Fatit dhe, sipas legjendes, do i japin sunduesit te botes nje fuqi absolute. Kjo gje mund te konfirmoje besimin qe na vjen nga shekuj te kaluar dhe qe pershkruan domethenien e ketyre relikeve nese bashkohen ne doren e nje njeriu te vetem. Kjo shpjegon dhe kerkimin e deshperuar te Hitlerit gjate Luftes se Dyte Boterore per keto relike.

Kaloresit e Tempullit jane themeluar diku nga shekulli i 11-te, ne Jeruzalem nga Te Urtet e Sionit [Prieure de Sion] me qellimin e vetem per te ruajtur reliket e mbetura te Jezusit dhe per te siguruar nje mbrojtje ushtarake per udhetaret fetare gjate pilgimazhit te tyre per ne Qytetin e Shenjte.

Te Urtet e Sionit ishin nje Urdher fetar i themeluar ne Malin Sion ne Jeruzalem. Urdheri i vuri qellimin vetes qe te mbronte dhe te rregjistronte trashegimine e Jezusit dhe te Shtepise se Davidit. Duke perdorur cdo rruge dhe menyre te mundeshme Te Urtet e Sionit arriten te gjenin dhe te merrnin cdo relik te mbetur. Keto relike ju besuan per ti ruajtur Kaloresve te Tempullit. Jam i mrekulluar me autoret e librit Holy Blood, Holy Grail dhe informacionin qe ata kane zbuluar. Por me shume jam i shtangur nga paaftesia e tyre per te vene sebashku pjeset e mozaikut. Thesari i fshehur ne France nuk eshte thesari i Tempullit te Izraelit. Eshte vete Holy Grail, manteli i Jezusit, pjeset e mebtura nga Kryqi i Kryqezimit dhe, sipas informacioneve qe kam, mbeturina kockash te dikujt. Nese me kane thene te verteten, atehere realiteti i atyre kockave do trondisin boten mbare nga themelet. Reliket jane te fshehura ne France. E di vendin se ku dhe po ashtu e dine dhe autoret e librit, por ata nuk e dine qe ne fakt e dine vendin.

valiii
22-05-11, 00:08
Adam Weishaupt ishte nje prift jezuit dhe nje i Nisur i Illuminatit. Dega qe ai themeloi ne Gjermani ishte e njejta ajo qe diskutuam me siper. Lidhja me jezuitet eshte shume e rendesishme sic do e shikoni me vone ne kete material. Studiuesit ne pergjithesi bien dakort qe ai u financua nga Shtepia Rothschild. Weishaupt mbronte idene e zhdukjes se prones private, zhdukjen e patriotizmit, zhdukjen e te gjitha qeveria nacionale, zhdukjen e pasurise se trasheguar, zhdukjen e jetes familjare si nje qelize ku jane mbeshtetur te gjitha civilizimet si dhe zhdukja e cdo forme besimi fetar ekzistues ne menyre qe ideologjia e totalitarizmit mund te imponohet kollaj mbi njerezimin.

Ne te njejtin vit kur ai themeloi Illuminatin, Weishaupt publikoi Pasurine e Kombeve, libri i cili krijoi bazat e Kapitalizmit dhe te Revolucionit Industrial. Nuk eshte aspak rastesi qe Deklarata per Pavaresi eshte shkruar ne te njejtin vit. Ne anen e perparme te Stemes se Madhe te Shteteve te Bashkuara kush eshte i mencur se ka te veshtire te dalloje Syrin qe Sheh Cdo Gje si dhe shenja te tjera te Vellazerise se Gjarperit.

Cdo doktrine ishte e njejta. Te dhenat dhe studimet konfirmojne se Illuminati i Weishaupt ishte i njejte me Te Ndricuarit e Afganistanit dhe kulte te tjera qe e quanin veten e tyre “te ndricuar”. Alumbradosit e Spanjes ishin te njejte me Guerinetet e Ndricuar te Frances. Ne Shtetet e Bashkuara ata njiheshin me emrin Klubi Jakobin. Sekrete mbi sekrete dhe vetem sekrete... por gjithmone berthama ishte Vellazeria.

Mendoj se Weishaupt u tradhetua dhe u manipulua qe te persekutohej sepse ai injoroi rregullin qe fjala Illuminati ose ekzistenca e Vellazerise nuk duhej te eskpozohej kurre ne publik. Megjithate ekspozimi qe ai beri pati nje vlere te madhe per vete Vellazerine sepse ju lejoin atyre te shperndanin lajmin qe Illuminati ekziston por qe u shkaterrua dhe nuk eshte me pjese e realitetit. Kjo i mundeson anetareve te tij qe te kundershtojne idene e konspiracise. Ne kete rast mund te jete dhe ana tjeter e medaljes qe Weishaupt nuk u tradhetua por veproi sic u urdherua te vepronte.

Ai ka thene: “Fuqia me e madhe e Urdherit tone qendron tek fshehtesia e tij, asgje nuk ndodh ne emer te tij dhe gjithmone mbulohet nga nje emer tjeter dhe profesion tjeter.”

Dyshimet se organizatat Freemasone u infiltruan nga Illuminati gjate periudhes se Weishaupt jane mbrockulla. Freemasonet ne rrangjet e tyre te larta gjithmone kane perbere zemren e Illuminatit dhe kjo eshte arsyeja pse i moren ne mbrojtje dhe i fshehen me aq deshire pjestaret e grupit te Weishaupt. Ju nuk besoni me te vertete qe nese Freemasonet do ishin nje organizate e thjeshte vellazerore do rrezikonin aq shume te fshihnin ne gjirin e tyre anetare te nje organizate te jashteligjshme dhe te denueshme nga gjithe monarkite e Europes. Jane vete autoret Freemasone ata qe shperndane mitin qe Adam Weishaupt ishte themeluesi i Illuminatit dhe se Illuminati u shkaterrua qe te mos rilinde me kurre.

Ne vitin 1826 nje Amerikan Freemason shkruajti nje liber qe zbulonte sekrete te Masonerise, te quajtur Ilustrime te Freemasonerise. Njeri nga sekretet qe ai nxorri ne shesh ishte qe misteri i fundit ne maje te piramides Masonike eshte Falja [adhurimi, lutja] ndaj Luciferit. Ne kemi mesuar te verteten mbi sekretin e “historise se vrasjes se Hiram Abif.” Hiram Abif perfaqeson inteligjencen, lirine dhe te verteten dhe u godit me furi ne qafe nga nje vizor qe perfaqeson ndrydhjen e fjales se lire nga kisha; me pas ai u godit ne zemer nga nje katror qe perfaqeson ndrydhjen e besimit nga Shteti; dhe sefundi u godit ne koke nga nje cekic qe perfaqeson ndrydhjen e inteligjences nga masat. Ne kete menyre Freemasoneria barazon Kishen, Shtetin dhe masat me Tiranine, intolerancen dhe injorancen. Ajo qe Morgan [autori i librit] beri publike ishte Freemasonet ishin te betuar te hakmerreshin per Hiram Abif dhe se plani i tyre ishte te rrezonin Kishen , Shtetin dhe lirine e masave. Nxjerrja ne shesh e ketyre fakteve shkaktoi nje levizje te fuqishme anti-masonike. Dhe kjo levizje u kthye ne nje terbim te vertete kur u mesua se autori, William Morgan, u gjet i mbytur ne Liqenin e Ontarios. Pretendohet se kjo u be nga anetaret masone por edhe sot e kesaj dite ata e mohojne nje fakt te tille. Betimi qe kryhet ne momentin e Nisjes percakton qarte qe nese nxirren sekretet atehere i Nisuri do vritet. Fakte te tilla bene qe levizja masonike te pesonte nje humbje te madhe anetaresie dhe duke filluar nga viti 1800 deri ne vitin 1840 rradhet e saj rane ndjeshem. Pra zgjati vetem 40 vjet dhe ne vitin 1840 partia anti-masonike u shperbe. Koha eshte ilaci me i mire apo jo?

Ne dime qe Freemasonet Britanike jane nje grup qe i sherbejne vetem vetvehtes dhe qe diskriminojne ne favor te perfitimeve personale per vende pune, emerime me te mira, kontrata apo karriera. Organizatat Freemasone angleze jane perdorur nga KGB-ja per te infiltruar dhe marre nen kontroll Inteligjencen Britanike. Inteligjenca Britanike eshte nje sinonim i Shtepise Catham, e njohur ndryshe si Instituti Mbreteror per Punet e Jashteme, organizata meme e Keshillit per Marrdheniet me Jashte ne Shtetet e Bashkuara. Policia shteterore angleze, Scotland Yard urdheroi personelin e saj qe te mos anetaresohej tek Masonet duke ju druajtur faktit qe e njejta gje do i ndodhte dhe atyre. Natyrisht qe ju keni degjuar gjithe jeten tuaj tju thuhet se Freemasonet jane nje organizate vellazerore pozitive dhe e perkushtuar ne sherbimet shoqerore. Pra beni mire te lexoni keto qe shkruajta me siper o njerez te pafajshem.

Mbase lozha me e njohur Freemasone eshte lozha P2 ne Itali. Ky grup ka qene i implikuar ne cdo gje, qe nga vjedhjet dhe grabitjet e rendomta deri tek vrasjet. P2 eshte e lidhur direkt me Vatikanin, Kaloresit e Maltes [Knights of Malta] dhe me Agjensine Qendore te Inteligjences [CIA] ne Amerike. Eshte shume e fuqishme dhe e rrezikshme. Lozha P2 ja ka dale mbane te infiltroje Vatikanin dhe me nje rezultat domethenes. Papa John Paul II ka hequr mallkimin ndaj Freemasonerise. Shume pjestare te rangut te larte te Vatikanit tani jane Freemasone.

Pra mund tju them me plote gojen qe Freemasoneria eshte nje nga organizatat me djallezore dhe te temerrshme ne faqen e dheut. Masonet jane lojtaret kryesore ne luften per dominimin e botes. Grada 33 eshte ndare ne dy pjese. Njera nga pjeset permban berthamen e Illuminatit Luciferian ndersa pjesa tjeter permban ata qe nuk kane dijeni per tjetren.

Te gjithe oficeret e inteligjences per te cilet kam punuar kur isha ne Inteligjencen e Marines ishin Masone. Sic e thashe me siper, besoj se anetarisa ime ne Shoqerine DeMoley kur kam qene i ri, ka qene arsyeja qe u zgjodha si pjestar i Sigurise dhe Inteligjences se Marines. Sidoqofte ky eshte mendimi im.

Kisha nder mend te sqaroja me detaje lidhjet e P2 me te Urtet e Sionit, Vatikanin, CIA, organizaten per nje Europe te Bashkuar dhe Grupin Bilderberg. Per fat te mire, Michael Baigent, Richard Leigh dhe Henry Lincoln, ma kaluan. Them per fat te mire sepse ata konfirmuan theniet e mija qe kam publikuar me pare.

“Qeveria Sekrete” per te cilen CIA kishte planet e saj njoftoi agjentet qe kishte ne brendesi te Vatikanit. Ju duhet te lexoni Holy Blood, Holy Grail si dhe Trashegimine Mesianike, te dyja nga Baigent, Leigh dhe Lincoln. Cdo librari me reputacion duhet ti mbaje keto libra. Midis faqeve 343 dhe 361 tek Trashegimia Mesianike ju mund te lexoni per aleancen e fuqisve e cila rezultoi ne krijimin e qeverise sekrete boterore.


vazhdon...

valiii
22-05-11, 00:10
Shume nga anetaret e Freemasonerise nuk jane ne dijeni qe Illuminati praktikon ate qe quhet “sekret perbrenda sekretit” ose “organizate perbrenda organizates” dhe kjo eshte njera nga qellimet e Nisjes. Nuk mund te shfajesoj asnje nga anetaret apo ata qe anetaresohen ne nje shoqeri pa patur idene ose pa mesuar me pare cdo gje mbi ate organizate. Kjo eshte me te vertete nje budallallek. Vetem ata qe jane ne krye dhe qe kane kaluar cdo sprove, dine se cfare fshehin Masonet dhe si rrjedhim eshte e pamundur per ata qe jane jashte ketij rrethi vicioz te mesojne me shume detaje per grupin. Clidhje ka kjo me anetaret e rinj ose ata qe jane anetare aktuale por qe nuk kane dijeni per sekrete te tilla? Asgje pervec faktit qe shtohen budallenj me bollek. Ne kundershtim me autoret te cilet nga frika kane kerkuar ndjese ndaj Freemasoneve, une refuzoj ti shfajesoj ata nga detyrimi dhe faji. Freemasonet di kushdo tjeter jane pergjegjes per pastertine e shtepive te tyre. Banori i nje shtepie sekrete perbrenda nje shtepie sekrete e perseri perbrenda nje tjeter shtepie sekrete nuk mund ta mbaje ate paster nese nuk mund te shikoje numrin e dhomave ose ate qe ato permbajne. Shtepia e tyre eshte nje vend i ndyre qe kuterbon. Nese mua me ndodh ndonje gje, drejtoini syte nga Masonet. Besoj se ata kane vrare me pare dhe kjo do ndodhi perseri ne te ardhmen.

Qellimi i tyre eshte te sundojne boten. Doktrina e ketij grupi nuk eshte demokracia or komunizmi por nje forme e fashizmit. Doktrina eshte nje socializem totalitar. Ne kete pike sejcili duhet te hapi syte dhe te mendoje ne menyren e duhur. Illuminati nuk jane Komunista ndersa disa Komunista jane Illuminati. (1) Monarkia [teza] u perball me Demokracine [antiteza] ne Luften e Pare Boterore qe rezultoi me formimin e Komunizmit dhe te Lidhjes se Kombeve [sinteza]. (2) Demokracia dhe Komunizmi [teza] u perballen me Fashizmin [antiteza] ne Luften e Dyte Boterore dhe qe rezultoi ne nje organizate akoma me te fuqishme te Kombeve te Bashkuara [sinteza]. (3) Kapitalizmi [teza] tani po perballet me Komunizmin [antiteza] dhe rezultati do jete nje Rend i Ri Boteror totalitar socialist [sinteza].
Ne vitin 1953 raporti i Komitetit Investigativ te Senatit te Kalifornise mbi Edukimin deklaroi: “I ashtuquajturi Komunizmi modern eshte mesa duket e njejta konspiraci hipokrite per te shkaterruar civilizimin qe eshte themeluar nga Illuminati dhe qe ngriti koken ne vendin tone ne momente kritike te historise perpara se te adoptohej Kushtetuta jone. “ Senati i Kalifornise e kuptoi qe komunizmi eshte veper e Illuminatit. Por ata deshtuan ne te kuptuarin e faktit qe Keshilli i Mardhenieve me Jashte dhe Komisioni Trilateral jane po ashtu veper e Illuminatit. Ju DUHET te filloni te mendoni ne menyre te drejte. Armiku nuk eshte komunizmi, eshte Illuminati. Komunistet sdo jene me te lumtur se ne me Rendin e Ri Boteror.
Shpresoj tju bej te kuptoni qarte se shumica e shoqerive moderne sekrete dhe sidomos ato qe praktikojne shkalle te Nisjes dhe ky eshte celesi, jane ne te vertete shoqeri me nje qellim te vetem. Ju mund ti quani ato me cfare do emri qe deshironi; Urdheri i Kalvarit, Shoqeria Jason, Roshaniya, Qabbalah, Knights Templar, Knights of Malta, Knights of Columbus, Jezuite, Masone, Urdheri i Lashte dhe Mistik i Rosea Crucis [Rosicrusianet], Illuminati, Partia Naziste, Partia Komuniste, Anetaret Ekzekutiv te Keshillit per Mardheniet me Jashte, Grupi, Vellazeria e Dragoit, Rosicrucianet, Instituti Mbreteror i Mardhenieve Nderkombetare, Komisioni Trilateral, Grupi Bilderberg, Shoqeria Sekrete e Hapur dhe Miqesore [Vatikani], Russell Trust, Kafka dhe Kockat, Lista dhe Celesi, Urdheri, jane te gjithe te njejte dhe te gjithe punojne drejt nje qellimi te caktuar, Nje Rend i Ri Boteror.
Sidoqofte shume prej tyre nnuk bien dakort se kush ekzaktesisht do sundoje ne kete Rend Te Ri Boteror dhe kjo shkakton ate qe disa here ata veprojne ne drejtime te kunderta ndonese ne linje te pergjithshme procedojne drejt te njejtit qellim. Nje shembull konkret eshte Vatikani qe do qe Papa te drejtoje koalicionin boteror. Disa duan Lordin Maitreya qe te drejtoje Rendin e Ri Boteror. Lordi Maitreya eshte nje nga lojtaret kryesore qe del sipas deshmive te personave qe e kane pare ne takimin ne nje anije ne Malte me Bushin dhe Gorbacovin si dhe 10 lidere te tjere rajonal, koka te rendesishme te Rendit te Ri Boteror. “Rreth 200 personalitete nga e gjithe bota moren pjese ne nje konference te madhe te ideuar nga Maitreya ne Londer ne 21 dhe 22 prill te vitit 1990. Perfaqesues te qeverive [perfshi edhe USA], pjestare te familjeve mbreterore, lidera fetare dhe gazetare, te gjithe ata qe ishin takuar me pare me Maitreya moren pjese ne kete konference...

Dikush ka shpenzuar dhe nje sasi te madhe parashe per te deklaruar pranine e vet ne kete konference. Papa duhet te aprovoje nese Maitreya eshte i zgjedhuri ose jo por sidoqofte kjo do permbushte profecine e Bibles ne Librin e Apokalipsit qe thote se bisha e pare do i jepet fuqia nga Roma. Nese ju mund te interpretoni Biblen si une atehere ju do e shikoni qarte qe Papa do jete fituesi dhe sunduesi ne rrolin e bishes se dyte.

valiii
22-05-11, 00:11
Ne vitin 1952 u krijua nje alenance per here te pare ne histori duke i bashkuar gjithe grupet. Familjet e Zeza, Illuminiati [urdheri], Vatikani dhe Freemasonet tani punojne sebashku per te sjelle Rendin E Ri Boteror. Ata te gjithe do pretendojne qe jane te pafajshem dhe do bejne cdo gje qe kane ne dore dhe ne fuqine e tyre per te shkaterruar kedo qe guxon te thote te kunderten. Pa dyshim qe mbas botimit te ketiji libri une do vihem ne shenjester prej tyre.

Ju mund te vini re ne paragrafet e sapo permendura qe ata qe jane te listuar ketu nuk jane ose duket sikur nuk jane praktikante te shkalleve te Nisjes. Kjo eshte per syte e publikut. Shikoni Keshillin e Mardhenieve me Jashte. Disa anetare ne fakt sepse pjesa me e madhe nuk sherben ne Komitetet Ekzekutive. Ata asnjehere nuk kalojne ne asnje lloj Nisje. Ata jane vete pushteti baze dhe perdoren per te fituar konsensusin e opinionit. Pjesa me e madhe nuk jane aspak anetare por ju krijohen rrethanat qe tju duket se jane ne te vertete anetare. Ne realitet ata jane duke u perdorur dhe kete gje ata ose nuk duan ose nuk arrijne ta kuptojne. Komiteti Ekzekutiv eshte nje berthame e brendeshme bashkepuntoresh intim, anetare te nje shoqerie sekrete te quajtur Urdheri i Kalvarit, e njohur ndryshe dhe si Shoqeria Jason, e perkushtuar ne nje qellim te vetem. Anetaret jane nje rreth i jashtem ku qendra vepron sipas interesave te saja, patronazhit dhe presionit shoqeror. Ne kete menyre ata bene per vete Henry Kissinger. Rockefeller i ka Kissinger nje shume prej 50 mije dollaresh ne fillim te viteve 50-te shume qe perbente nje pasuri te vertete ne ate kohe dhe e beri Henry nje anetar te Keshillit per Mardheniet me Jashte. Cdokush ne rrethin e jashtem qe nuk ndjek vijen qe duhet perjashtohet dhe kjo behet nje mesim per ata qe mbeten. A e kujtoni deshiren e madhe njerezore per te qene pjestar i te Perzgjedhurve? Ky eshte principi qe ata ndjekin.

Pushteti i vertete jane ata njerez te cilet rekrutohen pa dallim nga shoqerite sekrete te Harvardit dhe Yale e njohur ndryshe si Kafka dhe Kockat dhe Lista dhe Celesi. Te dyja shoqerite jane dege sekrete (e njohur ndryshe dhe si Vellazeria e Vdekjes) e asaj qe njihet historikisht si Illuminati. Ata jane te lidhur me organizatat meme ne Angli (grupi i Universitetit te Oksfordit dhe sidomos me Kolegjin e Te Gjithe Shpirterave) dhe Gjermani (Shoqeria Thule e quajtur po ashtu Vellazeria e Vdekjes). E mesova kete gje kur isha ne Inteligjencen e Marines. Nuk kam qene ne gjendje te kuptoja pse disa nga pjestaret e Komitetit Ekzekutiv nuk ishin te listuar tek “Adresat” e Kapitullit 322 te Shoqerise Kafka dhe Kockat deri sa lexova Njerezit e Urte nga Walter Isaacson dhe Evan Thomas. Nen ilustrimin #9 ne qender te librit ju do te gjeni foton e “Lovett me skuadren e Yale, ne te djathte siper dhe nje tjeter ne plazh: Nisja e tij tek Kafka dhe Kockat u krye ne nje baze ushtarake ajrore afer Dunkirk.” Kam zbuluar se anetare te ketyre dy shoqerive ishin zgjedhur nen nje praktike rutine e bazuar ne meritat e mbas kolegjit dhe nuk ishte kufizuar vetem te studentat e Harvardit apo Yale.

Vetem anetare te Urdherit bejne Nisje ne Urdherin e Kalvarit, shoqeria Jason qe perben anetaret ekzekutiv te Keshillit per Mardheniet me Jashte si dhe vete Komisionin Trilateral. Anetaret ekzekutive te Keshillit per Mardheniet me Jashte jane te zgjedhurit e vertete ne kete vend. George Bush eshte nje anetar i Urdherit. U habitet? Nuk keni pse. Babi i tij ishte po ashtu anetar dhe qe ndihmoi ne financimet ndaj Hitlerit.

Eshte e rendesishme te dini qe anetaret e Urdherit kryejne nje betim i cili i detyron ata te jene jashte cdo aleance me cdo komb, mbret apo qeveri ose kushtetute dhe kjo perfshin edhe mohimin e cdo betimi qe mund tju jete kerkuar te bejne me pare. Ata betohen per besnikeri ndaj Urdherit dhe qellimit te tij, Rendi i Ri Boteror. George Bush nuk eshte nje qytetar besnik ndaj Shteteve te Bashkuara por eshte besnik vetem ndaj shkaterrimit te USA dhe themelimit te Rendit Te Ri Boteror. Sipas betimit qe kreu Bushi kur u Nis ne Kafka dhe Kockat, betimi qe beri kur mori postin e presidentit nuk ka asnje vlere.

Komisioni Trilateral eshte nje grup elitar, perfaqesues te rreth 300 bizneseve, politikane dhe intelektuale vendim marres nga Europa Perendimore, Amerika e Veriut dhe Japonia. Kjo nderrmarje eshte nje agjensi private qe punon per te ndertuar nje bashkepunim politik dhe ekonomik midis tre rajoneve. Projekti i tyre i madh te cilin nuk e fshehin me eshte vetem nje, Rendi i Ri Boteror.

Komisioni Trilateral ishte ideja e themeluesit te tij, manjatit bankar amerikan David Rockefeller. Arsyeja e vertete per formimin e tij ishte mohimi i pushtetit te Keshillit per Mardheniet me Jashte si rezultat i pakenaqesise se popullsise ndaj Luftes ne Vietnam. Arsyeja e vertete per te kaluar ne Komisionin Trilateral ishte e njejte sikur te fusje ne gare dy kuaj. Dyfishon shanset e fitores. Pushteti i vertete ka mbetur ne doren e Keshillit per Mardheniet me Jashte. Familja Rockefeller ka qene dhe do jete gjithmone mireberesi i te dyja organizatave. Rockefeller ndonese eshte i pushtetshem, nuk eshte ne kontroll as ne kete vend dhe as ne vende te tjera. Celesi i pushtetit te VERTETE eshte fakti qe Rockefeller futi agjentet e tij ne nje mbledhje te Grupit Bilderberg ne vitin 1972 ku hodhi idene per krijimin e nje grupi privat me lidera trepalesh [trilateral].
Grupi Bilderberg u lekunden para idese dhe njeriu i Rockefeller Zbigniew Brzezinski mblodhi firmat per anetaresine dhe organizoi Komisionin Trilateral ne vitin 1972 dhe jo ne vitin 1973 sic deklaron vete Komisioni.

Nje pike kyce i rrezikut qe paraqet Komisioni Trilateral eshte “Paqja Themelore” e shkruar per ta nga Profesori i Harvardit Samuel P.Huntington ne mes te viteve 70-te. Ne leter, profesori Huntington rekomandon se demokracia dhe zhvillimi ekonomik duhet te zhvleftesohen sepse jane ide te vjetra. Ai shkruajti ne bashke autoresi, librin Krizat e Demokracise; “Ne kemi arritur ne perfundimin se rritja ekonomike ka kufij te deshirueshem dhe po ashti edhe zgjerimi i demokracise politike. Nje qeveri te ciles i mungon autoriteti, ka pak aftesi per te impnuar mbi njerezit sakrifica qe jane te domosdoshme ne raste krizash kataklizmike. “

...Kujtohuni qe George Bush ka qene anetare i Komisionit Trilateral dhe dha doreheqjen vetem qe te behej i pershtatshem per postin e presidentit. Ai beson me shpirt ne idete dhe idealet e Komisionit. Ne kemi zgjedhur nje president qe beson se demokracia dhe zhvillimi ekonomik duhen zhvleftesuar. Mund tju them me plote gojen se ai tani eshte duke punuar drejt ketij qellimi. Bush vazhdon te jete nje anetar i Urdherit dhe i Keshillit

vazhdon...

valiii
22-05-11, 00:14
Shoqeria JASON ose shkenctaret e Jasonit e ka marre emrin e saj nga legjenda e Jasonit dhe Lekures se Arte (Kujtoni Legjenden e Argonauteve –Darius) dhe eshte nje dege e Urdherit te Kalvarit nje nga shkallet me te larta te Illuminatit. Lekura e Arte per anetaret e Jasonit merr kuptimin e te vertetes. Jasoni perfaqeson kerkimin e te vertetes. Megjithate emri JASON shkruhet me germa te medhaja kur flitet per Shoqerine Jason. Vete emri Jason si dhe Lekura e Arte mund te kene nje kuptim akoma dhe me te fshehte pasi e hasim shpesh gjate rrjedhes se historise neper shoqeri te ndryshme sekrete.

Sipas dokumentave sekrete qe kam lexuar thuhet se Presidenti Eisnhower kishte ngarkuar Shoqerine JASON per te ekzaminuar te gjithe te dhenat, faktet, genjeshtrat dhe mashtrimet per te gjetur te verteten mbi ceshtjen aliene.

Themeluesit e Grupit JASON (Jo te njejte me Shoqerine JASON) perfshin anetare te te famshmit Projekti Manhatan qe bashkoi pothuajse te gjithe fizikantet me ne ze te vendit per te ndertuar bomben atomike gjate Luftes se Dyte Boterore. Grupi ishte i perbere ne shumicen e tij nga fizikiante teoriciene dhe qe ishte pjesa me elitare e komunitetit shkencor te Shteteve te Bashkuara. Deri ne vitin 1987, anetaresia perfshinte kater fitues te cmimit Nobel. Sot JASOn vazhdojn ti ofroje nj ndihme shkencore qeverise qe ska ku e gjen ne vend tjeter. Ata mbase jane i vetmi grup shkencor qe njeh me hollesi gjendjen e vertete te zhvillimit teknologjik te Amerikes.

JASON eshte i ndrydhur nga ajo qe duket si nje fshehtesi e kote. Grupi refuzon te nxjerre emrat e anetareve te tij. Asnje nga anetaret nuk perfshin emrin e JASON ne kurrikulumin e tyre. Duke punuar teresisht mbrapa skenes, JASON ka drejtuar vendim me te rendesishme per sigurine kombetare. Kjo perfshin, por qe nuk eshte e kufizuar vetem ketu, Luften e Yjeve, luften me nendetese si dhe parashiket per efektin e seres [green house]. Anetaret e JASON paguhen 500 $ ne dite per rrolin e tyre si keshilltare. Sipas dokumentave qe kam lexuar JASON kane parashikuar qe efekti sere do e coje planetin ne menyre te padiskutuar ne nje Epoke Akullnajash.

Sipas Pentagonit, JASON zene vendet me te larta dhe me akses sigurie me te madhe ne vend. Ata kane pozicionin protokollar te nje Admirali [rezerve] me dy yje ne rastet kur vizitojne ose udhetojne neper anijet per ne bazat ushtarake. E vetmja reference qe kam qene ne gjendje te zbuloj eshte ajo e Letrave te Pentagonit. Ne to thuhet se JASON ishin pergjegjes per disenjimin e barierres elektronike midis Veriut dhe Jugut te Vietnamit me qellimin per te bllokuar hyrjen e veriut Vietkongeve ne Jug gjate luftes se Vietnamit. Kam qene vete ne nje nga vendet ku ishte instaluar kjo mbrojtje dhe mund tju deklaroj qe nuk punonte.

Vello e sekretit qe eshte hedhur mbi Grupin JASON eshte kaq e dendur dhe kaq e puthitur qe nga krijimi i tij saqe kur ndonje nga ata qe punon aty mendon se qeveria nuk eshte ne gjendje te ruaje sekretin atehere ata vendosin te rishikojne pozicionin e vete qeverise. Vete qeveria ka qene ne gjendje te mbroje sekretin e JASON, pervec nje rasti ndersa kur bie fjala per vete Grupin JASON, nje grup civil, asnjehere nuk ka dale fjala me e vogel prej tyre. JASON eshte e administruar nga Mitre Corporation. Kontratat qeveritare qe i jepen Mitre Corporation ne fakt i jepen vete shkenctareve te JASONIT. Kjo eshte bere per arsyen qe emri i JASONIT mos shfaqet kurre neper dokumenta dhe te terheqi ne kete menyre vemendjen e publikut.

Kush eshte diferenca midis Shkenctareve te JASONIT apo Shoqerise JASON dhe Grupit te JASONIT? Dokumentat qe kam lexuar i referohen shoqerise JASON saktesisht me keto fjale. Ne dokumentat publike e vetmja reference per JASON eshte ajo e Grupit JASON i administruar nga Mitre Corporation. Besoj se Shoqeria JASON eshte nje nga shkallet me te larta mbi Kafka dhe Kockat dhe Letra dhe Celesi ne Illuminati. Me fjale te tjera eshte nje nivel me i larte i Nisjes. Grupi JASON eshte nje organizate shkencore e formuar dhe e punesuar nga Shoqeria JASON dhe Qeveria Amerikane per arsye te qarta.

Di shume me teper per Shoqerine JASON dhe Grupin JASON por sdua te nderhyj ne punen e zotit Grant Cameron i cili ka kryer studime te medha ne lidhje me kete subjekt. Ai do e publikoje studimin e tij ne muajt qe vijojne. Ju garantoj se zbulimet e tija do ju lene me goje hapur.

Keshilli per Mardheniet me Jashte ka qene krahu kryesor i politikes se jashteme amerikane per me shume se gjysem shekulli. Keshilli per Mardheniet me Jashte eshte nje organizate private i ekzekutivit te bizneseve, shkenctareve, lidereve politike qe studiojne problemet globale dhe luajne nje rrol kyc ne zhvillimin e politikes se jashtme te USA. KMJ eshte nje grupet gjysem zyrtare me te fuqishme ne rrolin e Amerikes ne punet nderkombetare. Kontrollohet nga nje grup i zgjedhur me njerez te rekrutuar nga shoqerite Kafka dhe Kockat dhe Letra dhe Celesi te Harvardit dhe Yale te cilat nuk jane gje tjeter vecse nje kapitull i krahut sekret te Illuminatit te njohur me emrin Kapitulli 322 i Urdherit. Anetaret e Urdherit perbejne Komitetin Ekzekutiv e Keshillit per Mardheniet me Jashte mbasi me pare jane Nisur ne Urdherin e Kalvarit, i njohur ndryshe dhe si Shoqeria JASON.

valiii
22-05-11, 00:27
Keshilli per Mardheniet me Jashte eshte nje organizate simoter e Insititutit Mbreteror Britanik i Puneve te Jashteme. Qellimi i tyre eshte Rendi i Ri Boteror. Ndonese ka ekzistuar si nje dinner club ne New York, nuk ka marre fuqine qe ka aktualisht deri ne vitin 1021 kur u shkri me Institutin Britanik dhe mori ndihmen financiare baze nga J.P.Morgan, Carnegie Endowment, familja Rockefeller dhe interesave te tjera bankare nga Wall Street.

Keshilli per Mardheniet me Jashte kontrollon qeverine tone. Gjate viteve anetaret e tij kane infiltruar te gjithe krahun ekzekutiv, Departamentiin e Shtetit, Departamentin e Drejtesise, CIA dhe kreret e larte ushtarake. Cdo drejtor i Agjensise Qendrore te Inteligjences ka qene nje anetar i KMJ. Shume nga presidentet qe nga koha e Roosevelt kane qene anetare te tij. Anetaret e KMJ dominojne kontrollin mbi shtypin dhe shumica, ne mos te gjithe gazetaret me ne ze te Amerikes jane pjestare. KMJ nuk eshte konform me politiken e qeverise ndersa qeveria eshte konform me politiken e KMJ.

Gjate kohes qe kam punuar ne Inteligjencen e Marines kam lexuar dokumenta top sekrete qe deklaronin se presidenti Eisenhower kishte caktuar gjashte nga pjestaret e Komitetit Ekzekutiv te KMJ per tju bashkangjitur nje paneli te quajtur Majestic-12 e njohur ndryshe dhe si Mazhoriteti Dymbedhjete per arsye sigurie. Majestic-12 eshte nje grup sekret qe supozohet se kontrollon informacionin mbi jashtetokesoret dhe projektet. Dokumenti percakton qe Eisenhower kishte caktuar po ashtu gjashte anetare nga krahu Ekzekutiv i qeverise te cilet ishin ne te njejten kohe dhe anetare te Keshillit per Mardheniet e Jashteme. Numri total i anetareve te Majestic-12 ishte 19, perfshi ketu Dr. Edward Teller dhe gjashte anetare nga grupi shkencor JASON. E perseris, eshte apo jo e vertete kjo gje varet vetem nga fakti i ekzistences se alieneve.

Knights of Malta kane luajtur nje rrol te fuqishem ne kete skenar. Ne vitin 1930 Gjenerali Smedley Butler u rekrutua qe te ndihmonte marrjen e Shtepise se Bardhe. Atij ju tha se kishin nevoje per popullaritetin e tij ne rradhet e ushtarakeve. Gjenerali Butler nxorri te palarat ne shesh duke treguar dhe emrat e disa amerikaneve te rendesishem si pjese e komplotit. Ne krye te listes ishte John J.Raskob i cili ishte anetari themelues i krahut Amerikan te Knights of Malta. Ai ishte drejtor i bordit te General Motors. Ne ate kohe ai ishte dhe thesaruajtesi i Knights of Malta ne Amerike. Seanca te kongresit u pergatiten per te degjuar fakte mbi komplotin por asnjeri nga ata qe u permenden, perfshi ketu dhe Raskobin nuk u thirren kurre per te deshmuar dhe si rrjedhoje nga senacat nuk doli asgje ne drite. Ndonese ju mund te gjeni te dhena per kete gje ne arkiven e Kongresit, keto gjera sdo i gjeni kurre neper librat e historise.

Eshte me rendesi te permendet qe episodi Iran-Contra (skandali i krijuar gjate vitin 1980 gjate administrates se Reganit me shitjen e armeve ndaj Iranit per te ndihmuar sandinistet e Nicaraguas per grushtin e shtetit – Darius) ka shume ngjashmeri me komplotin e vitin 1930. William Casey ishte nje anetar i Knights of Malta. William Casey me ndihmen e nenpresidentit Bush, Anne Armstrong dhe Donal Reagan bene qe Presidenti i Bordit te Keshillimit te Inteligjences me Jashte ti humbiste fuqia qe kishte dhe ne kete menyre Bush, Casey, North dhe te tjeret mund te kryenin punet e tyre te ndyra pa rene ne sy te askujt. Ata po ashtu kishin hartuar nje plan per te pezulluar Kushtetuten Amerikane dhe po beheshin gati ta implementonin kur u kapen. Keto fakte dolen nga degjimet por qe u eleminuan nga Kryetari i Komitetit, Senatori Daniel Inouye nga Hawai. Ju duhet te kuptoni qe nje pushtet i frikeshem ishte i pranishem ne te dyja skandalet dhe dy perpjekjet per te rrezuar qeverine e Shteteve te Bashkuara.

William Casey ka qene Drejtor i CIA-s. Ai ishte dhe anetar i KMJ. Casey ishte po ashtu nje Knights of Malta. Gjate zgjedhjeve presidenciale te Reganit, Casey drejtoi fushaten e tij elektorale. Me pas ai ishte drejtuesi i Komisionit te Sigurise dhe Shkembimeve ndersa gjate administrates se Nixon ka qene kreu i Bankes Export-Import.

Casey ujdisi financimin ndaj uzines se kamionave Kama River ne Bashkimin Sovjetik duke perdorur 90 % fondeve nga taksapaguesit amerikane. Kjo uzine prodhon kamiona ushtarake dhe motora tankesh per Ushtrine Sovjetike. Ka qene dhe ka mundesi qe vazhdon te jete uzina me e madhe ne bote dhe qe mund te prodhoje me shume kamiona te rende sesa te gjitha uzinat e Amerikes te marra sebashku. Besoj se Casey u vra.

Knights of Malta jane nje organizate boterore me tentakulat e shtrira kudo, biznese, banka, politike, CIA dhe oranizata te tjera te Inteligjences, P2, Fe, edukim, ligje, ushtri, fondacione, Agjensia Informative e Shteteve te Bashkuara, Kombet e Bashkuara si dhe nje numer i madh organizatash te tjera. Ata nuk jane me te vjetrit por nje nga me te vjetrit krah ekzistues te Urdherit te Kalvarit. Kreu boteror i Knights of Malta zgjidhet per gjithe jeten e tij me vete aprovimin e Papes. Knights of Malta kane kushtetuten e tyre dhe jane te betuar te punojne drejt vendosjes se Rendit te Ri Boteror me ne krye Papen. Anetaret e Knights of Malta jane po ashtu anetare te fuqishem te Keshillit per Mardheniet me Jashte dhe Komisionit Trilateral.

vazhdon...

valiii
22-05-11, 00:28
Vatikani eshte infiltruar gjate viteve nga Illuminati. Kjo provohet lehtesisht nga fakti qe ne vitin 1738 Papa Klementi XII leshoi nje urdher ne te cilin thuhej se cdo Katolik qe behej nje Mason duhej ckisheruar, nje denim ky shume serioz. Ne vitin 1884 Papa Leo XIII leshoi nje shpalle duke thene se Masoneria ishte nje nga shoqerite sekrete qe po perpiqej te ringjallte ritet dhe zakonet pagane dhe vendosjen e mbreterise se Satanait ne Toke. Piers Compton ne librin e tij Kryqi i Thyer zbulon gjurmet e infiltrimit te Kishes Katolike nga Illuminati. Ai ka gjetur perdorimin e Syrit qe Shikon Cdo Gje ne nje trekendesh te perdorur nga Katoliket dhe Jezuitet. Kjo u perdor ne stemen e Kongresit Eukarist ne Filadelfia ne 1976. Po ashtu u perfshi dhe nje pulle postale speciale te leshuar nga Vatikani ne vitin 1978 duke deklaruar keshtu fitoren perfundimtare te Illuminatit ndaj gjithe botes. Zoti Compton deklaron se Papa John XXIII mbante te veshur Syrin Qe Shikon Cdo Gje ne trekendesh ne kryqin e tij personal. Comton eshte i bindur se disa qindra prifterinj elitare Katolike, peshkope dhe kardinale jane pjestare te shoqerive sekrete. Ai citon nje artikull te nje gazete italiane qe liston me shume se 70 zyrtare te Vatikanit, perfshi sekretarin personal te Papes Paul VI, drejtorin e pergjithshem te Radio Vatikanit, kryepeshkopi i Firencez, prelati i Milanos, asistent redaktori i gazetes se Vatikanit, disa peshkope italiane dhe abati i Urdherit te St. Benedict. Keta jane ata qe njihen ne Itali. Por gjeresisht besohet se ky Pape, John Paul XXIII eshte nje pjestar i Illuminatit. Duke ju referuar studimeve te mija e besoj kete gje. Treguesi me i mire i infiltrimit eshte se ne 27 Nentor 1983, Papa zhvleftesoi te gjitha urdheresat papale te meparshme kunder Freemasonerise dhe i lejoi katoliket, mbas qindra vjetesh, qe te behen perseri anetare te shoqerive sekrete pa patur friken e ckisherimit. Qellimi i Illuminatit per te zgjedhur njerin nga njerezit e tyre si Pape duket se i ka dhene frytet e saja. Dhe nese ky eshte rasti qe thuhet atehere Rendi i Ri Boteror eshte pothuajse ne Horizont. Tani i ka ardhur me ne fund koha.

Ambasadori i pare amerikan ne Vatikan ka qene William Wilson, nje Knight of Malta. Caktimi i tij ka shume mundesi te kete qene ilegal per faktin se ishte shume i papershtatshem. Ai nuk mund ti sherbente interesave amerikane kur ishte betuar para Papes qe ti sherbente atij.
Neqofte se ju kujtohet Wilson kreu nje udhetim te paautorizuar ne Libi dhe u takua privatisht me zyrtaret libian ne nje kohe kur udhetimi per ne Libi ishte i ndaluar nga Presidenti. Presidenti Ronald Reagan kishte quajtur Kolonel Kedafin nje “qen te terbuar” dhe kishte leshuar disa kercenime te fuqishme ndaj tij. SHBA-ja ishte autorizuar te bobmardonte Libine edhe sikur kjo te shkaktonte viktima ne rradhet e civileve. Duke pasuar udhetimin e Wilson ne Libi, Kedafi dha nje deklarate per shtyp duke u shprehur se “nje diplomat amerikan ishte derguar per te ulur tensionet me Libine”. Departamenti i Shteti e mohoi vertetesine e ketij fakti. Ambasadori Wilson mbylli gojen dhe refuzoi cdo lloj komenti. Sot e kesaj dite ai ska thene asnje fjale ndonese veprimet e tij i nxorren Shtetet e Bashkuara si genjeshtare ne syte e gjithe botes.

Ne lidhje me kete qe po ndodhte eshte dhe fakti qe ndersa ishim shkeputur nga ceshtja Libiane, madje edhe i bombarduam ata dhe ndersa udhetimi per shtetasit amerikan ne Libi ishte i ndaluar, pese konglomerate gjigande te naftes mbushnin xhepat e tyre duke bere marrveshje me Kedafin. Njera nga kompanite drejtohej nga J. Peter Grace, Presidenti i W.R.Grace. Tete anetare te kompanise W.R. Grace jane anetare te Knights of Malta. Sipas nje artikulli nga Leslie Geld ne New York Times, zyrtaret e administrates kishin shprehur shqetesimin e tyre ne lidhje me aktivitetet e Zotin Wilson. Keto veprime, thoshin ata, duken sikur vertiten vetem per interesin e tij personal ne biznesin e naftes.

Wilson duhej te ishte pushuar por ne fakt asgje e tille nuk ndodhi pervec faktit qe njehere ai dhe gruaja e tij moren pjese ne nje nga Pashket papale dhe ishin njgitur me George Shultz dhe gruan e tij. Ne gjuhe diplomatike kjo tregon nje aprovim privat te veprimeve te tij. George Shultz eshte natyrisht nje pjestar i KMJ, i Bohemian Club dhe i Korporates Bechtel te cilat te gjitha sebashku kane lidhje te ngushta me Urdherin e Kaloresve te Maltes.

Wilson u angazhua ne disa aksione te tjera jo te pershtatshme gjate kohes qe ishte ambasador. Perseri ne asnjerin prej ketyre rasteve atij nuk ju prek asnje fije floku. Me ne fund ai jep doreheqjen. Me pas, nese ju kujtohet, Presidenti Reagan pesoi nje rrezim nga kali ndersa ndodhej ne pronen e William Wilson ne Mexico. Me gjithe mend mendoni ju se Presidenti Reagan do vizitonte shtepine e Wilson nese nuk do kishte aprovuar veprimet e tij ndersa ishte ambasador i Amerikes ne Vatikan?

Kaloresi i Maltes Myron Taylor ishte i derguari i presidentit Roosevelt. Kaloresi i Maltes John McCone ishte i derguari i presidentit Kennedy dhe ishte po ashtu drejtor i CIA-s gjate fillimit te viteve 60-te. Ish kryetari i bashkise se New York, Robert Wagner ishte i derguar i presidentit Jimmy Carter. Frank Shakespeare zevendesoi William Wilson. Frank Shakespeare eshte nje Kalores i Maltes dhe keshtu me rradhe. Presidenti Reagan nje here ka mbajtur nje fjalim ne nje darke vjetore te Knights of Malta.

Te gjithe Knights of Malta kane imunitet diplomatik. Ata mund te kalojne cdo mall neper kufinj duke ju shmangur detyrimeve doganore ose duke shmangur kontrollet e rendomta. A nuk eshte kjo domethenese? Sidoqofte, ky eshte PUSHTETI.

Knights of Malta mbahet nga nje shtylle qe konsiston me familje fisnike. Pothuajse gjysma e 10 mije anetareve i perkasin familjeve me te vjetra dhe me te fuqishme Europiane. Kjo gje cimenton te gjitha aleancat midis Vatikanit dhe Fisnikerise se Zeze. Fisnikeria e Zeze eshte me e fuqishmja dhe me e pasura e Europes. Koka e saj eshte familja qe mund te provoje prejardhje direkte nga perandori i fundit i Romes. Mbase ju tani mund te shikoni sesi po shkojne gjerat ne vendin e tyre. Anetaresia ne Knights of Malta imponon bindje te plote ndaj Urdherit dhe se fundi ndaj Papes. Megjithate nje ambasador i SHBA-se qe eshte dhe nje Kalores i Maltes perballet me nje konflikt. Pse anashkalohet nje fakt i tille? Presidenti Bush caktoi Kaloresin e Maltes Thomas Melledy ne postin e ambasadorit amerikan ne Vatikan.

Vatikani ka themeluar Qendren per Lutje dhe Studime per Paqen Papa John Paul II ne 1711 Ocean Avenue, Springlake, New Jersey, ne nje ndertese qe shikon nga oqeani. Shtepia ju dha Arqipeshkvise se New York nga prona e Elmer Bobst i cili vdiq ne vitin 1978. Ai ishte nje multimilioner dhe drejtuesi i kompanise Warner Labert. Richard Nixon ishte nje vizitor i rregullt aty. Drejtor i Qendres ishin Kurt Waldheim, ish Sekretar i Pergjithshem i Kombeve te Bashkuara, ish nazist dhe kriminel lufte; Cyrus Vance ish Sekretar i Pergjithshem i Shtetit gjate administrater se Carterit dhe anetar i te dyjave, KMJ dhe Komisionit Trilateral; Clare Booth Luce, nje zonje e Knights of Malta; dhe J. Peter Grace i W. R. Grace Company i cili eshte drejtuesi i Knights of Malta ne Amerike.

Qendra u ndertua nga Vatikani si pjese e planit te ri per paqen i Papes, plan i cili do bashkonte boten. Qendra ka dy detyra: (1) Te edukoje Katoliket dhe femijet e tyre qe te pranojne Rendin e Ri Boteror. (2) Te siguroje nje rezidence per kompjuterin e zgjidhjes se paqes ne bote si dhe nje studim ne proces per zgjidhje paqesore te cdo problemi te ardhshem qe mund te rrezikoje paqen boterore. Kompjuteri eshte i lidhur me kryeqytetet e gjithe botes nepermjet satelitit. Te gjitha kombet kane rene dakort te heqin dore nga pavaresia e tyre dhe tja lene Papes te zgjidhi problemet. Natyrisht qe kjo sdo behet efektive deri sa te deklarohet publikisht Rendi i Ri Boteror. Besoj se Rendi i Ri Boteror lindi ne sekret te plote ne 19 Janar 1989. Tani edhe ju e dini kete gje.

Vatikani ka deklaruar disa here qe “Papa eshte per carmatimin total; Papa eshte per eleminimin e pavaresise e shtetit komb; Papa deklaron po ashtu se te drejtat mbi pronen nuk duhen konsideruar si te drejta te verteta mbi pronen. Papa beson se vetem Vatikani e di se cfare eshte apo jo e drejte per njeriun.”

Ne fillim te viteve 1940 Kompania Kimike I.G.Farben punesoi nje shites polak i cili i shiti Cianid Nazisteve qe ta perdornin ne Auschwitz. I njejti shites punoi gjithashtu si kimist ne prodhimin e gazit helmues. I njejti gaz cianid sebashku me Zykon B dhe Malatonin u perdoren per te zhdukur miliona cifute. Me pas trupat e tyre u dogjen dhe u bene hi neper krematoret. Mbas lufte, shitesi duke u trembur per jeten e tij u be pjese e Kishes Katolike dhe u pranua si prift ne vitin 1946. Njeri nga miqte e tij me te ngushte ishte Dr Wolf Szmuness, truri organizues per vaksinen eksperimentale te hepatitit B te vitit nentor 78/tetor 79 dhe mars 80/tetor 81 e kryer nga Qendra per Kontrollin e Semundjeve ne New York, San Francisco dhe ne kater qytete te tjera amerikane duke shenuar fillimin e semundjes se SIDES ne popullsine amerikane. Shitesi u emerua peshkop dhe ishte peshkopi me i ri i Polonise ne vitin 1958. Mbas 30 diteve mbreterimi, paraardhesi i tij u vra dhe ish shitesi yne i gazit cianid pranoi emerimin e papatit si Papa John Paul II.

Viti 1990 eshte koha e duhur me lideret e duhur; ish-shefi i KGB-se Mikhail Gorbacov, ish-shefi i CIA-s George Bush, ish-shitesi i gazit cianid per nazistet Papa John Paul II, te gjithe te lidhur nga nje aleance e pashenjte i rane ziles per krijimin e Rendit te Ri Boteror.


vazhdon...

valiii
22-05-11, 00:29
Papa ka sfiduar lideret boterore kur ka deklaruar qe njerezit e botes tashme e pranojne autoritetin absolut te Romes sepse ata observojne Te Dielen Sabbath qe u urdherua nga Papa ne Keshillin e Loadiceas (364 p.e.s.). Dhjete Urdherat origjinale qe ju dhane Mojsiut urdherojne qe ne: “Te kujtojme Diten Sabbath dhe ta mbajme te shenjte. Gjashte dite ne duhet te punojme dhe te kryejme cdo pune por te shtaten dite eshte Sabbath e Perendise Zot; ne kete dite nuk duhet punuar, as djali, as vajza, as sherbetori, as gruaja e tij, as bagetite e tyre, as i huaji qe ndodhet brenda gardhit; sepse per gjashte dite Perendia krijoi parajsen dhe token, detin, dhe cdo gje qe ndodhet ne to dhe pushoi diten e shtate te cilen Zoti e bekoi dhe e quajti Dita Sabbath. “ Dita e Shtate, Sabbath sic ju dha Mojsiut eshte e Diela. Celebrimi i te Dieles si Sabbath eshte verifikimi qe njerezit njohin Papen si superior i perendise. Te vetmit njerez qe nuk kane pranuar autoritetin e Papes jane populli cifut dhe kjo eshte arsyeja pse Vatikani nuk ka dhe nuk do njohi kurre shtetin e Izraelit. Vatikani refuzon edhe ta quaje Izrael. Ne vend te atij emri Vatikani thote Palestina kur flet per Izraelin. Perseri duhet tju kujtoj se ajo qe ju besoni nuk ndryshon as gjene me te vogel. Ajo qe eshte e rendesishme te kuptoni eshte qe nese ata e besojne kete gje, ata do ju bejne te provoni makthe.

“Papa ka shume karizem dhe ne nje sistem boteror ju keni nevoje per nje drejtues fetar si pushtet. Khomeini eshte prova e gjalle e kesaj. Ky Pape ka pasues te mjaftueshem dhe karizem qe te jete ajo qe mund ta konsiderojme si nje rrezik aktual drejt ketij objektivi.” [Citim nga Raporti Mantooth]

“Papa John Paul II eshte ne shume ankth per te realizuar qellimin e tij. Qellimi i tij eshte te bashkoje boten e krishtere nen lidershipin e papatit. Nese do jete e mundur ai shpreson te arrije qellimin ne perfundim te mijevjecarit. Kjo eshte arsyeja e vertete ne udhetimet e tija te shuma neper bote.” [Nga nje artikull i Gene H. Hogberg, Nentor/Dhjetor 1989, E Verteta Sic Eshte.]

A kishit ju dijeni qe Hitleri dhe i gjithe stafi i tij ishin Katolike? A e dinit ju qe nazistet llapaciteshin ne okultizem? A e dini ju qe New York Times i 14 Prillit 1990 citon George Bush qe ka thene: “Le te falim kriminelet naziste te luftes.” Pyes veten pse e tha ate gje. A e dini ju qe Los Angeles Times i 12 Dhjetorit 1984 citon Papen John Paul II te kete thene: “Mos shkoni tek Zoti per tju falur mekatet tuaja, hajdeni tek une.” Pra Papa kreu nje blasfemi duke permbushur ne kete menyre profecine sipas Librit te Apokalipsit. Papa po na thote se ai eshte Zoti!

Kujtohuni, asnjehere mos adhuroni nje lider. Nese adhuroni [faleni] nje lideri, atehere ju nuk e keni me aftesine per te kuptuar se kur jeni mashtruar!

Ne 21 Korrik 1773, Papa Klementi XIV “anulloi pergjithmone dhe asgjesoi Urdherin Jezuit.” Franca, Spanja dhe Portugalia ne menyre te pavarur kishin arritur te kuptonin qe Jezuitet po nderhynin ne punet e shtetit dhe qe ishin armiq te qeverise. Veprimi i Papes ishte nje pergjigje ndaj presionit te aplikuar nga monarkite. Mbreti Joseph i Portugalise firmosi dekretin “nga i cili Jezuitet denoncoheshin si tradhetare, rebele dhe armiq te sistemit...” Papa Piu VII ne Gusht 1814 i riktheu Jezuiteve te gjitha te drejtat dhe privilegjet e meparshme.

Ish-presidenti John Adams i shkruajti pasardhesit te tij Thomas Jefferson: “Nuk me pelqen rishfaqja e Jezuiteve. Nese do kishte ndonje qenie ne kete toke qe duhej te merrte mallkim te perjetshem... eshte kjo shoqeri...” Jeffersoni i pergjigjet: “Ashtu si dhe ju e disaprovoj restaurimin e Jezuiteve. Per mua do te thote nje hap mbrapa nga drita ne erresire...”

Jezuitet vazhdojne te kene probleme edhe sot e kesaj dite sic kane patur gjithmone gjate ekzistences se tyre. Ne 28 Shkurt 1982 Papa Paul II ju tha Jezuiteve qe te respektojne politiken dhe te nderojne traditen e Kishtes Katolike Romane.” News dhe World Report ne USA deklaruan se Jezuitet jane perzjere ne punet e brendeshme te vendeve te ndryshme. Artikulli thote: “Jezuitet kane luajtur nje rrol drejtues ne revolucionin Sandinist ne Nikaragua. Disa Jezuite u bashkuan me partite Komuniste. Nje prift ne El Salvador ka deklaruar se urdheri i tij po punon per avancimin e marksizmit dhe revolucionit dhe jo per Zotin... Jezuitet jane bashkuar me levizjet e majta ne Ameriken Qendrore dhe ne Filipine dhe kane mbrojtur idene e perfshirjes se marksizmit dhe te Katolicizmit Roman ne te ashtuquajturen “teologjia cliruese”.

Kur Shtetet e Bashkuara donin te adoptonin format me te uleta te politikes se cpopullimit te hartuara nga Haig-Kissinger per Ameriken Qendrore, ishin Jezuitet ata qe organizuan dhe i shtyne njerezit ne lufte civile. Kudo qe shkojne jezuitet, mbas pak kohe pasojne revolucione. Trishtohem gjithmone kur shikoj ose degjoj per njerez qe lendohen; por sipas studimeve te mija prifterinjte Jezuite te vrare ne Ameriken Qendrore mbase e meritonin vdekjen .

Organizata me e fuqishme sekrete sot ne bote eshte Grupi Bildeerberg i organizuar ne vitin 1952 duke e marre emrin nga hoteli ku u organizua mbledhja e pare ne vitin 1954. Njeriu i cili organizoi Grupin Bilderberg, Princi Bernhard i Hollandes ka fuqine e vetos ne Vatikan per zgjedhjen e papes. Princi Bernhard ka kete fuqi vote sepse ai eshte lideri i Familjeve te Zeza. Ai deklaron se prejardhjen nga Shtepia e Davidit dhe ne kete menyre mund te thote me plote gojen se ka afersi me Jezusin. Princi Bernhard me ndihmen e CIA-s solli ne drite trupin drejtues te Illuminatit qe per syte e publikut njihet si Grupi Bilderberg. Kjo eshte aleanca zyrtare qe perben trupin drejtues te botes.

Berthama e organizates perbehet nga tre komitete me nga 13 anetare sejcili. Pra zemra e Grupit Bilderberg permban 39 anetare te Illuminatit. Te tre komitetet jane perbere ne menyre ekskluzive nga anetare te grupeve te ndryshme sekrete qe perbejne Illuminatin, Freemasonet, Vatikanin dhe Fisnikerine e Zeze. Keto komitete punojne 365 dite ne vit neper zyra e tyre ne Zvicer. Aty percaktohet se kush do ftohet neper takimet dhe se per cfare planesh do te flitet. Cdo propozim ose plan qe do diskutohet ne takimin vjetor te Grupit Bilderberg duhet te jete kryer zakonisht brenda 1 ose 2 vjetesh nga takimi pararendes. Grupi Bilderberg eshte duke drejtuar “luften pa zhurme” qe po kryehet ndaj nesh. Si ja arrijne ata kesaj gjeje? Keta jane njerezit qe drejtojne ne te vertete boten.

Numrat 3, 7, 9, 11, 13, 39 dhe cdo shumezim i ketyre numrave kane nje kuptim special per Illuminatin. Vini re qe Grupi Bilderberg ka nje berthame prej 39 abetaresh te cilet ndahen ne 3 grupe me nga 13 anetare sejcili. Vini re qe berthama e 39 pyetjeve eshte 13 qe perben Komitetin e Politikave. Po ashtu vini re ne menyre te vecante qe 13 anetaret e Komitetit te Politikave i pergjigjen Tavolines se Rrumbullaket te te Nenteve. Ju e dini qe numri origjinal i shteteve te Shteteve te Bashkuara te Amerikes ka qene 13. Kushtetuta ka 7 artikuj dhe eshte firmosur nga 39 anetare te Mbledhjes Kushtetuese.

Shtetet e Bashkuara linden ne 4 Korrik 1776. Korriku eshte muaji i 7 i vitit. Shtojini 7 [per korrikun] 4 dhe do keni 11; 1+7+7+6=21 qe eshte shumezimi i 3 me 7. Shtoni 2+1 dhe keni 3. Shikoni numrat ne 1776 dhe dalin dy 7 dhe nje 6 e cila eshte nje shumezim i 3. Koencidence? Per ata qe jane midis jush dhe thone qe kjo eshte thjesht nje rastesi po ju ofroj evindencen e meposhtme per te cilen mund te shkruaj nje liber te tere per lidhjen numerike. Sidoqofte skam nder mend ta bej.

Manly P. Hall, Mason i grades 33, mbase eskperti me i madh ne kete subjekt, ka shkruar ne librin e tij Fati Sekret i Amerikes, “Kohe me pare se 3 mije vjet te shkuara, shoqerite sekrete kane punuar qe te krijojne nje baze njohurishe, te nevojshme per te vendosur nje demokraci te ndritshme midis kombeve te kesaj bote... te gjithe kane vazhduar... dhe vazhdojne te ekzistojne si Urdheri i Kalvarit. Njerez te lidhur nga nje betim sekret per te punuar per kauzen e demokracise boterore vendosen qe ne kolonite Amerikane ata do mbillnin rrenjet e nje menyre te re jetese. Urdheri i Kalvarit u krijua ne Amerike perpara mesit te shekullit te 17-te ... Franklin foli per llogari te Urdherit te Kalvarit dhe shumica e njerezve qe punuan me te ne ditet e para te Republikes Amerikane ishin po ashtu anetare...
Shume nga themeluesit e Qeverise se Shteteve te Bashkuara jo vetem qe ishin Masone por ata edhe merrnin ndihma nga grupe sekrete qe ekzistonin ne Europe te cilat i ndihmuan ata qe te ndertonin kete vend per nje qellim te caktuar te ditur vetem prej tyre.

Mund ti hedhim nje sy Urdherit te Kalvarit te ndihmuar nga Sekretari per Bujqesine i Franklin D. Roosevelt, Henry Wallace, njeriu qe ka qene pergjegjes direkt per stampimin mbrapsht te Stemes se Madhe te Shteteve te Bashkuara ne kartmonedhen 1 dollarshe. Zoti Wallace, nje anetar i Urdherit te Kalvarit ka shkruar ne nje leter drejtuar artistit dhe misticistit rus Nicholas Roerich: “Kerkimi, ska rendesi nese eshte per boten e humbur te Masonerise apo per Lekuren e Arte ose per potencialin e epokave qe do vijne, eshte nje dhe vetem nje objektiv qe ja vlen. Cdo gje tjeter eshte thjesht nje detyre. Po natyrisht qe kushdo eshte nje Galahad i fuqishem? Pra ne mund te perpiqemi per Lekuren dhe flaken siper saj.” Graili i Shenjte vazhdimisht shfaqet ne shkrimet e shoqerive sekrete.

valiii
22-05-11, 00:31
Ne Stemen e Madhe te Shteteve te Bashkuara ne shikojme nje simbol te lashte te Vellazerise se Gjarperit (ose Dragoit) qe sic e dini edhe ju eshte Syri qe Sheh Cdo Gje ne maje te piramides qe paraqet formen e urtesise. Pak me poshte se piramida mund te vini re “Novus Ordo Seclorum” qe do te thote Rendi i Ri Boteror (ose perkthimi i sakte nga latinishtja do te ishte Rendi i Ri i Koherave –Darius). Aty ja:

9 bishta puplash tek shqiponja;
13 gjethe ne deget e ullirit;
13 viza dhe shirita;
13 shigjeta;
13 germa ne “E Pluribus Unum;

16 nga 22

13 yje ne kreshten e siperme;
13 gura ne piramide;
13 germa ne “Annuit Coeptis”

Te gjithe keto numra mistike kane po ashtu nje kuptim special per Freemasonet. Ju duhet te jeni nje skeptim i devotshem qe tju shpetoje domethenia e frikshme e gjithe ketyre koencidencave te supozuara. Kush prej jush mund te thote ene qe ska asnje lidhje ne kete mes?

vazhdon...


p.s. Po postoj dy fotot qe i perkasin Stemes se Madhe. Pamja i perket te dyja kraheve te Stemes. Aty jane shpjeguar edhe njehere numrat qe u permenden ne shkrim.

Neferta
22-05-11, 21:19
........ Dhe pas pushtimit te Irakut Bushi tha'"Tani po fillon nje rende i ri boterore pra rendi i Vartburgve, Rotfelerve, Rotshilve etje a ishte kjo rastesi.

valiii
22-05-11, 22:05
........ Dhe pas pushtimit te Irakut Bushi tha'"Tani po fillon nje rende i ri boterore pra rendi i Vartburgve, Rotfelerve, Rotshilve etje a ishte kjo rastesi.

Rendi i ri boteror po ju shkon sipas planit. Tash me e kane bindur masen per "egzistimin" alieneve/UFO, ku edhe keta do t'i perdorin per reduktimin e popullsise (rule nr1- illuminati).
Para kesaj do e perdorin projektin "blu beam" ku permes sateliteve te shumte ne hapesire do te shfaqin imazhe ne hapsire, kjo vetem eshte testuar shume here deri tash (Norvegji, Rusi, Armeni, tash me se voni ne Bregun e Fildishte- do vijoje materiali me vone).
Mbrenda kesaj dekade do te jemi deshmitar te nje lufte te ashper mes Izraelit dhe popujve arab, ku Izraeli do te perdore armatimin me te sofistikuar qe syri jone ende nuk e ka pa. Plani po ju ecen mire, kushtet per kete lufte po krijohen. Tash pas rezimit te rezhimeve diktatoriale ("kukullave" te ketyre) ne vendet arabe do instalohen qeveri te reja ku me kete "shteti" izraelit nuk do te ndihet i sigurt dhe do ta filloje luften. Por ketu ka nje pengese te vogel per ata e ajo eshte bomba nukleare e Pakistanit, porse nuk do ju krijoje shume veshtiresi kjo, do ti eliminojne lehte edhe ato baza nukleare.

P.S| kisha pas deshire qe kjo teme te kursehet nga replikat e ndryshme. Per kete le te sherben tema tjeter "illuminati" qe gjindet ne te njetin nenforum. Keto materiale dhe tjerat qe do pasojne nuk jane te googles e as te wikipedias, por jane permbedhje e materialeve te teoricienteve me te medhenje konspirative ku shumica e tyre shkaku kesaj sot jane te vrare mizorishte ne rethana te ndryshme.
Edhe ne realitet kur flas me skeptiket per keto ēeshtje, shumica i percjellin me tallje kurse ne shtetet tjera eshte me se normale te diskutohet per keto ēeshtje. Keta po veprojne para syve tane e ne ende jemi te verber. Te mjafton nje kenge e Rihannas ose Lady Gagas te e ndegjosh me vemendje dhe i kupton mesazhet Luciferiane qe ato percjellin. Simbolet e tyre na percjellin kudo, ato i kemi edhe ne institucionet e kosoves (po per te gjitha keto do te flasim me vone).
Ju falenderoje paraprakishte per mirkuptimin :))

valiii
27-05-11, 14:21
Kur ndodhesha ne Inteligjencen e Marines kam lexuar dokumenta qe thonin se te pakten nje here ne vit ose dhe me shume, dy nendetese berthamore bashkoheshin ne akujt e polit dhe nepermjet nje tubi lidhes takoheshin perfaqeses te Bashkimit Sovjetik dhe te Komitetit te Politikave te Grupit Bilderberg. Ruseve ju jepeshin direktivat per aksionet e mepasshme. Ne agjende perfshiheshin perpjekjet e perbashketa per programin sekret hapsinor ne lidhje me Alternativen 3. Tani qe po shkruaj kam ne dore nje foto zyrtare te NASA-s te nje baze ne hene ne kraterin Kopernikus.

Kjo metode takimi eshte e vetmja qe eshte e sigurt nga renia ne sy ose pergjimi. Reagimi i publikut ne rast se do vihej ne dijeni per permbajtjen e ketyre takimeve do shkaterronte cdo gje. Nje program televizim i BBC-se i titulluar “Raporti Shkencor” zbuloi te njejtat fakte por krejt papritur ata u terhoqen. Ne terheqjen e tyre ata deklaruan se programi ishte me permbajtje fantastiko shkencore. Duhet theksuar qe “Reporti Shekncor” ishte nje dokumentar shume i respektuar ne Britani dhe aspak fantastiko shkencor.

Asnjehere gjate historise se tij nuk ka transmetuar gjera te fanta shkences. Ky subjekt pershkruhet me detaje ne nje tjeter kapitull. Me aq sa di une ska asnje menyre tjeter per te verifikuar keto takime vetem nese behesh nje pjestar i ekuipazhit te vete nendetesve. Eshte Alternativa 3 e vertete apo eshte thjesht pjese e nje plani te sajuar, pjese e Rendit te Ri Boteror? Ne kete pike me te vertete qe ska rendesi sepse sido qe te jete ne e pesojme perseri. Sa me shpejt ta kuptoni, aq me te mencur beheni.

Anetaret e Grupit Bilderberg jane financieret me te fuqishem, industrialiste, politikane dhe intelektuale qe mblidhen cdo vit per nje konference private mbi ceshtjet globale. Takimi siguron nje lloj konference private informale per lideret nderkombetare te cilet jane te njohur per mbajtje sekretesh. Zyra qendrore eshte ne Hage, Zvicer, vendi i vetem ne Europe qe nuk eshte pushtuar apo bombarduar kurre gjate luftrave te para dhe te dyta boterore. Zvicra eshte froni i pushtetit boteror. Qellimi i Grupit Bilderberg eshte nje sistem me qeveri boterore totalitare ekonomike socialiste. Behuni te kujdesshem pasi koha po mbaron.

Ju duhet te kuptoni se sekretei eshte gabim. Fakti i vertete qe nje takim eshte sekret flet qarte qe aty fshihen gjera qe ju nuk do ti aprovonit. Sma ha mendja se besoni qe njerez adulte takohen rregullisht vetem per te veshur rroba shik, mbajtur qirinj apo tokur duart me njeri tjetrin. Kur George Bush u Nis ne Kafken dhe Kockat natyrisht qe nuk u shtri lakuriq ne altar me nje kordele te lidhur tek organet gjenitale dhe te bertiste per detajet e jetes se tij seksuale sepse kjo ishte argetuese. Ai fitonte shume duke pranuar Nisjen ne Urdher, sic mund ta shikoni dhe ju vete. Keta njerez takohen me njeri tjetrin per aryse shume te rendesishme dhe keto takime jane sekrete sepse ajo qe diskutohet aty nuk do pranohej kurre nga publiku i gjere. Vete fakti qe ka dicka sekrete, tregon qe ka dicka per tu fshehur.

Ne vitin 1798 John Robinson shkruajti librin Prova te Konspiracise dhe besoj se ka dhene kuptimin me te drejte me keto fjale: “Nuk ka asgje me te rrezikshme se nje shoqeri mistike. Objekti mbetet nje sekret ne duart e drejtueseve ndersa pjesa tjeter thjesht ju vene nje hallke ne hunde dhe i terheqin si bagetite. Nje objekt mistik i jep mundesine liderit te ndryshoje pozicionet e tij sipas qejfit dhe ti pershtatet cdo situate apo paragjykimi me lehtesi te madhe. Kjo i jep atij pothuajse nje fuqi te pakufishme.”

Po a eshte me te vertete kaq budalla njeriu i zakonshem sa pretendon Elita? Nese ai eshte i tille atehere qytetari mesatar e meriton te jete injorant dhe te manipulohet ne kete menyre sipas qejfit te Elites. Ne do e zbulojme pergjigjen per kete gje shume shpejt kur njeriu i zakonshem te zbuloje se bileta e tij per ne Token e Fantazive tashme ka skaduar.

“Presidenti i USA, Bush dhe presidenti Sovjetik, Gorbacov erdhen dje ne kete ishull mesdhetar per nje konference samit qe fillon sot dhe qe gjate te ciles ne te gjithe shpresojme te filloje kerkimi per Rendin e Ri Boteror.” –New York Times 1 Dhjetor 1989.

Shume pak njerez jane te ndergjegjshem qe drama intensive e shekullit te 20-te – perpjekja per jete a vdekje midis Kapitalizmit dhe Komunizmit, lirise dhe skllaverise – i ka rrenjet e saj ne shekullin e 18-te. Te gjithe amerikanet e dine qe Deklarata e Pavaresise eshte hartuar ne vitin 1776. Pak veta e dine qe libri “Pasuria e Kombeve” e Adam Smith qe hodhi bazat ideologjike te kapitalizmit dhe te Revolucionit Industrial, u publikua ne vitin 1776. Dhe akoma dhe me pak veta jane ne dijeni qe ne te njejtin vit, pra 1776 Adam Weishaupt, profesori i ligjeve kanonike ne Universitetin e Ingolstadt, Gjermani, themeloi Urdherin Illuminati, nje organizate konspirative qe perfaqesonte te gjitha qellimet, metodat e asaj qe ne sot quajme Komunizem. Te gjitha librat historike do e konfirmojne ngjarjen e pare. Ndonje njeri i mire do ju tregoje ju per te dyten. Por aktualisht askush nuk do permendi te fundit. Pse? Ne momentin qe ju kuptoni pergjigjen e kesaj pyetje, atehere ju do e dini historine me mire se vete historianet.

Dy burimet e para te informacionit qe kemi mbi konspiracine e Illuminatit te Adam Weishaupt jane “Provat e Konspiracise” nga Profesor John Robinson i publikuar per here te pare ne vitin 1778 dhe librin “Kujtimie qe Illustrojne Historine e Jakobinizmit” nga Abati Augustin Barruel, i publikuar ne vititn 1799, pak muaj mbas daljes ne treg te librit te Robinsonit. Te dy autoret, njeri Profesor i Filozofise Natyrale ne Universitetin e Edinburgut ndersa tjetri klerik francez, duke shkruar ne gjuhe te ndryshme, pa patur njohuri per njeri tjetrin trajtuan te njejtin subjekt dhe dolen ne te njejtat konkluzione. Pra fatmiresisht tani kemi dy vepra te mrekullueshme qe na tregojne ne menyre virtuale cdo gje qe kemi nevoje te dime mbi origjinen e konspiracise me te gjate dhe me djallezore te historise njerezore.

Ndersa libri i Barruel eshte me i zgjeruar, me mire i dokumentuar dhe mbase me i sakte, libri i Robinsonit eshte me letrar, me i sofistikuar dhe reflektues. Dokumentimi i tij eshte i gjere por me nje kendveshtrim intelektual. Puna e tij eshte me shume se histori, eshte filozofike, morale, komentuese sociale, observuese e mencur e veprimeve njerezore, shkencore, kritike dhe e stilizuar.

vazhdon...

valiii
27-05-11, 14:23
Robinsoni kishte te gjitha virtytet e te ndricuarit, racionalizmit, shkences, shpirtin human dhe ate fetar qe karakterizoi themeluesit e vendit tone dhe qe perfaqesonte ajken e intelektualeve angleze te shekullit te 18-te. Ai kishte udhetuar shume ne boten e re dhe ate te vjeter dhe ishte njeri nga mesuesit me te famshem te gjithe shekullit ne shkencen qe ne e quajme “filozofia natyrale”. Ai ishte mik i ngushte me James Watt, shpikesin e motorit me bobina i cili mbas vdekjes ne vitin 1805, e pershkroi Robinson si nje nga njerezit me te zgjuar dhe personalitet shkencor qe kishte njohur.
Profesor Robertson ishte anetar i nje rrethi te mirenjohur intelektual i cili ne ate kohe shperndante famen e Universitetit te Edinburgut. Me pak fjale, Robertson ishte nje nga intelektualet me te spikatur te asaj kohe, i interesuar thellesisht per te gjitha aspektet e jetes njerezore, si morale ashtu dhe shkencore ne nje shoqeri te civilizuar.

Revolucioni Francez me mizorite e tija te pabesueshme, militantizmin ateist, mbreterine e tij te terrorit, pulsin shkaterrimtar ndaj vlerave te civilizimit, ishte ngjarja me e madhe qe tronditi Europen gjate viteve te pjekurise se Robinsonit. Tronditja e tij e madhe ishte vecanerisht e dhimbshme sepse ndodhi ne nje kohe qe shkenca, racionalizmi dhe ndricimi po benin nje progres te pabesueshem. Sidoqofte Revolucioni i filluar ne emer te ketyre gjerave, plus “liri, barazi, vellazeri” rezultoi ne prerje kokash ne gijotine te gjenive te shkences si Antoine Lavoisier i cili ishte shume i njohur dhe i vleresuar nga koleget e tij angleze.

Njerez te arsimuar mese miri ne Europe e kishin te qarte qe Revolucioni Francez ishte parapergatitur nga nje periudhe e gjate trazire intelektuale ne te cilen ngriheshin pikepytje te medha per vete themelet e civilizimit te shoqerise. Ide dhe doktrina per te eleminuar cdo besim fetar, rrezimet e cdo qeverie civile, krijimi i nje bote utopike dhe eleminimi i prones private mund te gjeheshin ne shume libra, trakte, pamflete, te shkruara shpesh nen rrezikun e provokimit ndaj autoriteteve. Por parajsa e vertete per te shprehur ide te tilla kaq revolucionare ishin disa lozha Masone ne Kontinent te cilat filluan si praktikant te thjeshte te Freemasonerise Angleze dhe u shnderruan ne forume te fuqishme ku opinione dhe morale te ndryshme, feme dhe politika mund te shpreheshin lirshem. Ky ‘zhvillim’ ishte nje shpikje e “novatoreve” franceze por qe u adaptua shume shpejt nga lozhat Masonike ne shume pjese te tjera te Europes, sidomos ne Gjermani.

Per shkak se Freemasoneria vete brenda saj i trajtonte gjerat me kendveshtrim thelbesor filozofik dhe mistik, u ndalua qe te ishte nje vend ku mund te mblidheshin dhe te shqyrtoheshin gjera te karakterit filozofik dhe mistik, sidomos ne ate periudhe te historise kur filozofia ishte duke u fermentuar mese miri. Por edhe me shume e rendesishme, lozhat siguruan nje strehez te sigurt mbrojtese nga autoritetet duke mbajtur rregullin e sekretetit te tyre. Robinson qe ishte edhe vete ai nje ish-mason zbuloi se mosndeshkimi gradualisht kishte inkurajuar njeriun me principe te shendosha qe te behej akoma dhe me shume guximtar dhe te fillonte te mesonte doktrinat subversive te te gjitha nocioneve tona te moralit.

Nuk jam aspak i habitur qe nje njeri si Adam Weishaupt, nje profesor progresiv ne Universitetin e Ingolstad, i udhehequr nga nje ambicie djallezore per te sunduar boten, do terhiqej nga lozhat Masonike ku mund te gjente fshehtesi, mbrojtje dhe disa kolege me mendje te ngjashme. Weishaupt nuk ishte nje ushtarak i edukuar per te pushtuar boten nepermjet forces se ushtrise; as edhe nje hajdut qe te organizonte dhe te drejtone nje bande hajdutesh. Weishaupt ishte nje intelektual, nje profesor i lendes juridike ne nje universitet shume te mirenjohur per mentalitetin superior arrogant qe mendoi se ata duhet te drejtonin boten dhe kedo qe ndodhej ne te. Dhe ne kete menyre ai hartoi krijimin e nje mjeti shume te mencur per pushtimin e botes qe ishte nje Urdher Sekret qe do terhiqte shume vemendjen dhe anetaresine e qenieve te tjera me te njejtin mentalitet superior dhe me te njejten strukture mendore. Ai e quajti “Urdheri Illuminati” dhe e shtriu ate ne segmente te caktuara te Freemasonerise si nje kerpudhe.

Qellimi kryesor i Urdherit ishte te sillte lumturine universale per rracen njerezore. Ideja ishte, sipas fjaleve te vete Weishaupt, “krijimi i nje strukture te forte e kombinuar me personat me me vlere te shoqerise te cilet duhet te punojne sebashku per te pastruar rrugen nga pengesat qe frenojne lumturine njerezore, te shnderrohej nje lubi ndaj te pasurve dhe djallezoreve dhe te hapi rrugen e “parajses” per masat e gjera. A nuk eshte kjo nje ide qe do merrte bekimin e gjithe botes?”

Per te qene me te detajuar, Urdheri Illuminati u formua simbas idese qe qellimi – lumturia e rraces njerezore – justifikonte mjetin!

Fakti qe Urdheri kishte si qellim te sundonte gjithe boten eshte evidentuar qarte nga Weishaupt ne definicionet e tija te cituara ne Fjalorin e Madh Larousse i publikuar ne vitin 1873 ne te cilin ai thote se qellimi i Urdherit eshte qe “te bashkoje nepermjet nje ndjenje interesi te larte te perbashket, njerez nga gjithe anet e botes, nga te gjitha klasat sociale dhe nga te gjitha besimet fetare, pa i kushtuar rendesi ndryshimeve te tyre ne mendime apo opinionet dhe pasionet, per ti bere ata qe ta duan kete interes te perbashket dhe te arrijne ne ate pike qe vetem apo sebashku te veprojne si nje individ.”

Anetaret e Urdherit Sekret betoheshin per binde te verber ndaj superioreve te tyre dhe do kishin dijeni per organizaten vetem aq sa do ju thuhej nga superioret e tyre. Anetareve ju kerkohej qe te spiunonin njeri tjetrin dhe te paraqesnin raporte dhe autobiografi te cilat do kompromentonin ata vete nese vendosnin te iknin nga Urdheri.

Qellimi perfundimtar despotik i Urdherit Illuminati ishte sekret. Vetem sipas gradave - -qe fillojne nga ato te ultat me ‘cerdhen’ e Pergatitjes, Fillestar, Minerval dhe Illuminatus Minor – deri tek ato te lartat si “Misteret” e Prifterinjve, Regjent, Magus dhe Rex ku i Nisuri mesonte misterin dhe qellimin e vertete te Urdherit. Cdo hap ishte i ndertuar me kujdes nga Weishaupt dhe koleget e tij ne menyre qe ai qe nuk konsiderohej i denje, nuk i kalonte kurre gradat e larta ndersa ata qe plotesonin kushtet dhe qe ishin te gatshem te mohonin fene e tyre, moralin dhe patriotizmin, kapnin majat me te larta.


vazhdon...

valiii
27-05-11, 14:25
Nepermjet kesaj menyre Weishaupt beri te mundur qe brenda nje dhjete-vjecari te selektonte dhe te zgjidhte me kujdes ne Urdherin e tij mendjet me djallezore dhe te mencura te Europes se asaj kohe. Qellimi i vertete i Urdherit ishte sundimi i botes. Per te realizuar kete qellim ishte e nevojshme per Urdherin qe te shkaterroheshin te gjitha fete si dhe pronat private duke u perpjekur ti mbushej mendja popullsise qe prona private, feja dhe qeverite ishin pengesat e vertete te lumturise njerezore.
Kjo eshte me saktesi ajo qe kane bere Komunistet qe nga viti 1848!

Ju lutem kini parasysh qe Robinsoni e thote qarte qe Urdheri i Illuminatit ishte i ndryshem dhe i ndare nga Freemasoneria. Freemasoneria ka ekzistuar shume kohe me pare se te dilte ne skene Weishaupt. Por duke qene se Illuminati perdoren ‘pjese’ te Freemasonerise si nje mbulese, Robinsoni e quan te arsyeshme te shpjegoje si dhe pse u nderthuren keto gjera me njera tjetren.

Cfare vlere ka puna e Robinsonit sot? Ne rradhe te pare hedh drite mbi nje periudhe te rendesishme te historise e cila eshte shtrembruar masivisht nga historianet dhe novelistet. Na tregon me qartesi origjinen e kesaj konspiracie e cila tani qe po flas ka ne doren e saj gjithe boten. Na meson sesa pak ka ndryshuar konspiracia ne metodat dhe ideologjine e saj si dhe me sa sukses ka hipnotizuar masat dhe ka mbuluar gjurmet e saj. Por gjeja me e rendesishme eshte zbulimi qe kjo konspiraci u konceptua, organizua dhe aktivizua nga profesioniste dhe intelektuale, shume prej tyre mendjendritur dhe brillante te cilet vendosen te vinin mendjet e tyre ne sherbim te djallit. Nje konspiraci e konceptuar jo nga Masonet si Masone por nga njerez djallezore te cilet perdoren Freemasonerine si nje mjet per qellimin e tyre.

Eshte e qarte qe kjo konspiraci duke ju apeluar botekuptimit te intelektualeve gjysem te formuar, do terhiqte mesues, shkrimtare, filozofe, botues dhe klerike. Homologet e tyre te cilet drejtojne Ameriken sot kane te njejten arrogance, mendjemadhesi qe mesa duket karakterizon njerezit shume te mencur ne cdo epoke, ne cdo civilizim. Ajo qe ofroi Illuminati eshte nje induktim akoma me shume atraktiv dhe qe ka nje largepamesi akoma dhe me te madhe; ofroi nje sukses imediat dhe te sigurt. Nepermjet lidhjeve dhe intrigave konspiracia ishte ne gjendje te vendoste anetaret e saj te zgjedhur ne pozicione kyce te pushtetit ku ata mund te gezonin cdo perfitim dhe si rrjedhoje duke i sherbyer Urdherit te tyre akoma me mire dhe duke e avancuar ate. Sic shpjegon dhe Weishaupt, ne momentin qe kandidati ka arritur shkallen e larte ekzaltuese *Illuminatus Minor* superioret e tij do e asistojne qe te veje ne jete talentet e tija dhe do e vendosin ate ne situata shume te favorshme sipas interesit te tyre dhe duke i siguruar ne te njejten kohe nje sukses te padiskutueshem.

Dikush mund te mendoje per profesoret, folozofet dhe shkenctaret si njerez qe rrine ne kullat e tyre te fildishta dhe komplet te pademshem per boten. Historia ka provuar te kunderten. Shkenctaret aktiviste dhe profesoret si Karl Marks dhe Weishaupt kane patur nje influence te thelle ne latimin e nje bote irracionale ne te cilen ne jetojme. Qe nga Woodrow Wilson –edhe ky nje profesor—deri tek Lyndon Johnson ne nuk gje tjeter vecse presidente te rrethuar nga profesore dhe shkenctare te cilet duket se ja detyrojne aleancen e tyre vetem nje ideje, asaj te nje Qeverie Boterore. Gje e cila te sjell ne mendje planin e Weishaupt per te rrethuar autoritetet sunduese me anetare te Urdherit te tij.

Ai shkruan: “Keto forca jane despotike kur nuk i nenshtrohen principeve te Urdherit dhe si rrjedhoje eshte detyra jone qe te rrethojme ata me anetaret tane dhe ne kete menyre profani mund te kete akses ne keto nivele. Pra keshtu ne arrijme te promovojme ne menyre te fuqishme interesat e tij. Nese cdo peson eshte me i disponueshem qe te degjoje Princat ne vend te Urdherit atehere ai nuk eshte i pershtatshem per te avancuar ne hierarki. Ne duhet te bejme perpjekjet tona me te medha qe te sigurojme perparimin e Illuminatit ne cdo zyre te rendesishme civile.”

A i mbijetoi Illuminati ekspozimit qe ju be nga autoritetet Bavareze ne vitin 1783? Robinsoni eshte i bindur qe po dhe se Urdheri vazhdon te jete po aq i rrezikshem dhe i fuqishem sa ishte kur u publikua libri i tij ne vitin 1789. Midis atij viti dhe lindjes se Levizjes Komuniste ne vitin 1848 ka nje boshllik te konsiderueshem per te cilen me aq sa dime, historianet skane bere asnje perpjekje per ta mbushur me informacion. Sidoqofte natyra e vete Urdherit te shtyn te mendosh se eshte mjaft i afte qe ti mbijetoje edhe eskpozimit me verbues. Nje ekspozim i tille sdo i bente gje aspak zemres se forte te Urdherit te cilet e dinin mire se cfare ndodhte.

Ne fushen e ideologjise linja nga Urdheri i Illuminatit tek Manifesti Komunist eshte e drejte dhe e panderprere ndonese e modifikuar qe ti pershtatej kushteve te Revolucionit Industrial. Weishaupt, eshte me interes qe te theksohet, jetoi deri ne vitin 1822 dhe Enciklopedia Kristiane ne thote se ne fund te jetes ai u pendua dhe ju rikthye Kishes. Ishte apo jo i sinqerte ne kete nuk do e mesojme dot kurre.

Do ishte viti 1826 kur ndjenjat anti-Illuminati do te ngrinin krye perseri si rezultat i zhdukjes te William Morgan, freemasonit amerikan i cili kishte shkruar nje liber ku zbulonte sekretet e Masoneve te titulluar “Illustrime te Freemasonerise”. Sic e kam thene me lart ai ishte rrembyer dhe mesa duket mbytur ne Liqenin e Ontarios.

Qellimi i ketij materiali nuk eshte qe te hapi plage te vjetra ose te krijoje paqartesi dhe mosbesim ndaj Freemasonerise ne rradhet e te ciles sot aderojne plot njerez pozitive, antikomuniste dhe patriote. Qellimi eshte qe te illustroje dhe tregoje sesi nje konspiraci intelektualesh te cilet perdoren Freemasonerine, u themelua dhe u rrit ne proporcionet e frikshme aktuale. Prej kohesh konspiratoret e kane zhvleftesuar Freemasonerine si mjetin e tyre. Nese konspiratore kaq djallezore mund te perdorin nje grup si Masonet atehere ne duhet te hapim mendjen tone dhe te konsiderojme mundesite e pafundme qe ata kane ne dispozicion ne shoqerine tone aktuale. Vendndodhja e tyre sot duket se eshte neper Universitete, fondacione qe nuk taksohen nga shteti, sisteme komunikimi te mas medias, zyra qeveritare si Departamenti i Shtetit dhe nje mori organizatash private si Keshilli i Mardhenieve me Jashte. Nese publikimi i ketij materiali do sherbeje per te bere njerezit te kuptojne qe konspiraci te tilla kane ekzistuar dhe vazhdojne te ekzistojne dhe si rrjedhoje duhen shkulur nga rrenjet, atehere ky material e ka kryer detyren e tij. Te gjithe njerezit me deshire te mire qe jane te paepur per te ruajtur vlerat e lirise, do e shikojne rendesine e materialeve si ai i Robinsonit dhe duhet te reagojne qe te mos humbasin vlerat njerezore dhe njerezimi te clirohet njehere e mire nga kthetra te tilla qe po i zene frymen prej shekujsh...


William Cooper e perfshiu kete material ne librin e tij Behold a Pale Horse i botuar ne vitin 2000. Ne nentor te vitit 2001 ai u vra ne menyre barbare perpara shtepise se tij. Disa muaj me mbrapa ne nje hark kohor shume te shkurter, e gjithe familja e tij, gruaja, femijet dhe te afermit, vdiqen ne rrethana misterioze. Sot e kesaj dite kur permendet emri i Bill Cooper ne ambjentet e teoricienve konspirative, ufologeve dhe shkenctareve te ndryshem, ai rrethohet me nje rrespekt absolut.
Ne vitin 1991 William Cooper eshte konsideruar nga administrata e presidentit te atehershem George Bush dhe nga vete presidenti, si njeriu me i rrezikshem i Amerikes.
Merret me mend arsyeja pse...

valiii
27-05-11, 14:30
Tani per te dhene nje ide me te qarte te vazhdimesise se Illuminatit si dhe disa nga pikat e tjera qe jane kontestuar ne lidhje me Skull & Bones une po bej nje devijim fare te vogel dhe po paraqes nje material per zgjerimin e aktivitetit te Illuminatit dhe krijimin e shoqerive leva mbeshtetese te tyre. Materiali mund te zgjatet disi por eshte e nevojshme per te treguar me detaje menyren sesi Illuminati u shtri ne Amerike dhe faktuar vazhdmesine e tij ne ditet e sotme.

Illuminati infiltrojne Pi Beta Kappa

Vellazeria e njohur si Pi Beta Kappa u organizua ne vitin 1776 nga studentet e Kolegjit William and Mary ne Williamsburg, Virginia (i dyti per nga vjetersia ne gjithe Ameriken, i themeluar ne vitin 1694) si nje klub sekret debatimi. Me vone u infiltrua dhe u perdor per te prezantuar parimet e Illuminatit ne Amerike. Emri i tyre e kishte prejardhjen nga fjalekalimi Grek dhe motoja, "Filozofia Biou Kuberuetes" qe do te thote "Filozofia Eshte Udhrrefyesi i Jetes". I hapur vetem per studentet e universitetit, qellimi i kesaj vellazerie ishte te debatonin dhe te benin filozofi dhe jo per fene, parimet udherrefyese te veprimeve njerezore. Ata kishin sinjale dhe dhenie te duarve ne menyre sekrete deri ne vitin 1831 dhe me pas vellazeria u riorganizua dhe ndryshoi
nga nje organizate sociale ne nje shoqeri te nderuar per klasat e larta te shkenctareve.

Gjate viteve 1700 ndersa kishte marre pamjen e plote te nje vellazerie, njeri nga anetaret e tij, Elisha Parmele mori nje grant per te stabilizuar nje degezim ne Yale ne vitin 1780 (Profesori i Historise ne Yale, Gaddis Smith ka thene: "Yale ka influencuar Agjensine Qendrore te Inteligjences (CIA) me shume se cdo universitet tjeter duke i thene CIA-s atmosferen e nje takimi shokesh klase.) dhe ne Harvard ne vitin 1781. Me pas ata u zmadhuan me degezime te tjera ne 270 kampuse universitare me me shume se 500 mije anetare.
Midis anetaresise se tyre kane qene:Tom Brokaw (komentator i NBC), Glenn Close (aktore), rregjisori i njohur Francis Ford Coppola, Henry Kissinger, Sekretari i Shtetit ne vitin 1973-1977 dhe asisteni i Presidentit per Punet e Sigurise se Brendeshme nga viti 1969-1975, aktori/kengetari Kriss Kristofferson, keshilltari i Presidentit Dean Rusk, Howard K. Smith (komentator i ABC), Caspar Weinberger Sekretari per Mbrojtjen i USA ne vitin 1981-1987, John D. Rockefeller Jr, Nelson Rockefeller, Presidenti George H. W. Bush,
Presidenti Jimmy Carter, Presidenti Bill Clinton, Presidenti Franklin Roosevelt, Presidenti Woodrow Wilson, Governatori Jeb Bush (nga Florida), Senatori Joseph Lieberman (nga Connecticut), Byron White (Gjykata Supreme e Drejtesise) dhe Elihu Root (Sekretar i Shtetin ne vitin 1905-1909).

http://img128.imageshack.us/img128/2756/screenshot11rl.jpgNatyrisht ketu gjerat mbeten ne siperfaqe dhe ajo qe behet eshte nje deduksion i thjeshte. Virtualisht ska indikim qe Pi Beta Kappa ka manipuluar me arritjet akademike te mijera anetareve te saj ose ti kete dhene drejtimin qe do bente nje organizate djallezore. Por sidoqofte eshte shume i dyshimte fillimi i saj dhe sidomos fakti qe shume njerez ne pocizione te fuqishme kane ardhur nga kjo organizate. Dhe pika me kulminante eshte ajo kur shikon kryqezimin e ketyre pozicioneve ne organizata si Bilderbergers, Keshilli i Marrdhenieve me
Jashte dhe Komisioni Trilateral. Ne kete pike deduktimi llogjik te con tek ajo qe Phi Beta Kappa eshte nje toke pjellore dhe shtrat gjenetik per ata njerez te cilet jane te favorizuar ne agjendat internacionale te cilat te gjitha sebashku te cojne ne nje vend, Nje Qeveri Boterore.

valiii
27-05-11, 14:31
Skull And Bones (ose Kafka me Kockat)

http://img160.imageshack.us/img160/8033/screenshot26rh.jpg


Kjo organizate sic dihet eshte themeluar ne vitin 1832 ne Universitetin Yale nga Gjenerali William Huntington Russell (i cili me pas sherbeu ne legjislaturen e Shtetit te Connecticut 1846-47) dhe Alphonso Taft (Sekretari amerikan per Luften ne vitin 1876, Ligjvenesi i Pergjithshem 1886-87, Ministri Amerikan ne Austri 1882-84, ambasadori i USA ne Rusi 1884-85 dhe babai i ish presidentit William Howard Taft); dhe u inkorporua ne vitin 1856 nga Russel dhe Daniel Colt Gilman nen emrin "The Russell Trust Association."
Russell ate vit kishte vizituar Gjermanine ne te njejtin vit ku dhe u ekspozua ndaj Illuminatit dhe u be njeri nga te Nisurit e tij. Ai donte te stabilizonte nje grup ne Amerike ku femijet e tyre te mund te beheshin anetare te Urdherit sekret dhe te perfitonin favore te ndryshme.
Ky urdher u be nje nga lozhat e zeza te Freemasonerise. Ne vitin 1873 disa nga studentet e yale hyne me force ne qendren e tyre, nje ndertese pa dritare e quajtur "Varri" e cila ndodhej ne krahun tjeter te kampusit
universitar dhe zbuluan simbolin e tyre - kafken me kocat, sebashku me disa kafka dhe kocka te verteta. Ata shkruan ne gazeten e Yale, The Iconoclas: "Vit mbas viti djalli vdekjeprures Skull and Bones eshte duke u rritur dhe forcuar."

Russell Trust u financua me 54 milion $ ne grante per ish-studentet dhe jane keta ish-studente qe kontrollojne grupin. Antony C. Sutton nje ish profesor i Ekonomise ne Universitetin e Stanford shkroi nje liber me kater vellime mbi kete grup dhe zbuloi emrat e 30 familjeve amerikane me shume influence te cilat kane kontribuar ne rangjet e organizates (disa prej te cilave mund tu gjenden rekordet deri ne vitet 1600, kohe kur erdhen nga Anglia), perfshi ketu Whitney, Lord, Phelps, Wadsworth, Allen, Bundy, Adams, Harriman, Rockefeller, Payne, Davidson dhe Pratt. Cdo vit 15 te rinj zgjidhen per tu bere pjestare dhe quhen "Kalores". Gjate diplomimit ata quhen "Patriarket e Urdherit".

Qe nga koha e themelimit, mbi 2500 te laureuar te Yale kane qene te Nisur. Pjestaret e tij kane asimiluar vetvehten ne cdo hapesire biznesi dhe ambjenti qeveritar. Anetaret perfshijne: W. Averell Harriman (guvernator i New York dhe keshilltar i disa presidenteve demokrate), William P. Bundy (redaktor i gazetes se Keshillit per Mardheniet me Jashte), J Hugh Liedtke (bashke themeluesi i Pennzoil Oil Corp.), John Kerry (senator i US nga Massachusetts dhe ish kandidati per president i Amerikes), David Boren (senatori i US nga
Oklahoma), William Sloane Coffin (President i SANE/FREEZE, Phi Beta Kappa), William F. Buckley (Komentator konservativ, redaktor i National Review magazine), Gifford Pinchot (babi i levizjes per ambjentin), Potter Stewart (Supreme Court Justice), William H. Taft (presidenti i 27-te), Archibald MacLeish (theneluesi i UNESCO), Harold Stanley (bankier dhe investitor, themelues i Morgan Stanley), Dean Witter, Jr. (bankier dhe investitor), Henry Luce (kreu i Time/Life magazines), Henry P. Davison (partner i Morgan Guaranty Trust), Alfred Cowles (i Cowles Communications), Richard Ely
Danielson (i Atlantic Monthly magazine), Winston Lord (kryetar i CFR, Ambasador ne Kine dhe asistent Sekretar i Shtetit ne administraten e Clinton), Russell Wheeler Davenport (i Fortune magazine), McGeorge Bundy (keshilltar i sigurise kombetare per Presidentin John Kennedy), John Sherman Cooper (U.S. Senator nga Kentucky), John H. Chafee (U.S. Senator nga Rhode Island), Henry Stimson (Sekretari i Shtetit per Presidentin Herbert Hoover), Robert A. Lovett (Sekretari i Mbrojtjes per Presidentin Harry Truman), George H.W. Bush. (41st President, Bilderberger, CFR dhe anetar i Komisionit Trilateral deri ne vitin 1980) dhe George W. Bush (Presidenti i 43-te).

http://img128.imageshack.us/img128/8985/screenshot49ln.jpg


Te mbiquajtur "Bonesmen" kjo elite tashe e stabilizuar eshte bere anetare e Komisionit Trilateral dhe Keshillit per Marrdheniet me Jashte si dhe ka arritur pozicione shume te larta ne Administrata te Presidenteve te ndryshem, Kongres dhe qeveri ne nivele te ndryshme. Nga keto pozicione ata mund te ushtrojne influencen e tyre per te punuar drejt qellimit te vetem qe eshte qeveria e vetme boterore.
Te dyja, Phi Beta Kappa dhe Skull and Bones jane treguese te menyres sesi funksionon Illuminati. Ata e dine mire se nese mund te kontrollojne dhe ngerthejne mendjet e te rinjve, atehere ata do kene dore komplet te lire per te realizuar qellimet e tyre. Historia e hershme e Illuminatit nuk ishte as me shume dhe as me pak se mbjellja e nje fare. Ja pse u be nje perpjekje e madhe nga ana e tyre per te infiltruar institutet e edukimit me doktrinen e tyre. Sa me shume klasa diplomohen ne sistemet e ndryshme shkollore neper bote aq me shume njerez behen pre e planeve te tyre. Me kalimin e kohes Illuminati bindeshin gjithmone e me shume se nje dite do kishin njerezit e duhur, ne pozicionet e duhura per te perfunduar me sukses qellimet e tyre sekrete.

valiii
27-05-11, 14:32
Ne vitin 1918 nje Leter nga Arkiva e Yale verteton faktin qe mbeturina te eshtrave te Geronimo jane ne shtabin e pergjithshem te S&B.

Letra qe eshte postuar kohet e fundit ne webin e Yale Alumni Magazine deklaron se Bonesmen te inkuadruar ne forcat ushtarake qe ishin te pozicionuara ne Fort Sill, Oklahoma ne vitin 1918 (ku midis te cileve ishte dhe Prescott Bush - gjyshi i presidentit te sotem George Bush, germuan varrin e Luftetarit te Famshem Apache dhe kapos se indianeve Geronimo duke rrembyer kafken dhe femurin e tij si dhe disa eshtra te kalit per ti cuar ne bazen e tyre te S&B ne Universitetin e Yale. Studiuesi Marc Wortman zbuloi letren ne arkivat e Universitetit te Yale.

Indianet Apache prej kohesh jane perpjekur qe te marrin mbrapsht pjeset e eshtrave te heroit te tyre por pa rezultat. Njeri prej tyre, Ned Anderson qe eshte ish kryetari i Apache ne San Carlos, Arizona eshte nga indianet qe ka bere perjekjet me masive per rekuperimin e tyre. Ne vitin 1983 disa lidera Apache u mblodhen sebashku per te diskutuar idene e rikthimit te eshtrave te Geronimos dhe varrosjen e tyre me nder ne Arizona. Nga burimet e informacionit qe ata kishin, varri ishte dhunuar nga Prescott Bush dhe eshtrat ishin cuar ne New Haven, Connecticut ne nje vend te njohur si Varri, shtepia e Shoqerise Kafka dhe Kockat.
Pak kohe me pas nga ky takim nje ish Bonsmen i pakenaqur nga Shoqeria dergon nje leter duke dhene detaje te metejshme dhe jo vetem konfirmuar historine por edhe shpjeguar menyren sesi mbaheshin kockat dhe sesi paraqitej ne nje stende e futur ne nje ene xhami per pjestaret e ceremonive. Informatori misterioz dergoi dhe disa foto te kafkes dhe kockave dhe nje kopje te librit te llogarive te Shoqerise ku ishte dokumentuar akti i vitit 1918.

Mbas marrjes se ketij informacioni vete Anderson shkon ne New Haven per te konfirmuar informacionin dhe mbasi bindet per vertetesine e tij denoncon faktin ne zyrat e FBI-se. Avokati i Anderson i kerkoi ketij te fundit qe te dorezonte tek FBI cdo prove dhe evidence qe kishte ne menyre qe keta te fillonin veprimet ligjore por Anderson i bindur per faktin qe provat e tij mund te zhdukeshin shume kollaj e refuzoi.

Ne vitin 1986 ai u takua ne Manhatan me Jonathan Bush, vellain e George Bush i cili u perpoq te fitonte kohe ne menyre qe Shoqeria te mund te fshihte gjurmet e kafkes. Avokati Endicott P. Davison qe perfaqesonte interesat e Skull & Bones mohoi faktin qe Shoqeria kishte kafken dhe e quajti nje mashtrim. Ndersa Anderson perpjekjet per fshehjen e te vertetes i quajti sakrilegj dhe nje fatkeqesi kombetare.

"Kudo qe kam shkuar per ndihme kam hasur pengesa. Kam kontaktuar Kongresmenin e Arizona, Morris "Mo" Udall perpara se te vdiste dhe Senatorin John McCain dhe ata nuk ishin ne gjendje te me ndihmonin. Dua vetem te jem perpara trupit gjykues dhe Kongresit ne menyre qe te kem mundesi te paraqes kete ceshtje dhe evidencat qe kam," thoshte Anderson.

Ne nje interviste telefonike te bere me Anderson ai jep detaje te metejshme per takimin e zhvilluar me Jonathan Bush dhe permend faktin qe ky i fundit i paraqiti kafken qe perdornin per rituale dhe qe i perkiste nje femije 10-vjecare. Po kjo kafe nuk perputhej aspak me ate qe ishte ne foto dhe nuk kishte aspak gjurmet e acidit karbolik te perdorur nga Prescott Bush dhe shoket e tij per te pastruar kafken nga floket dhe pjeset e tjera te mbetura.

Materiali i Anderson eshte paraqitur ne gazeten e indianeve Apache "Lakota Journal"

Tim Giago (Nanwica Kciji)

(c) 2000 The Lakota Nation Journal

vol.1 Issue 30 August 28-Sept.3rd, 2000

vazhdon...

valiii
27-05-11, 14:46
Kongresi i Vienes

Ne vitin 1802 Europa ishte e perbere nga disa qindra shtete te cilat ishin te dominuara nga Anglia, Austria, Rusia, Prusia dhe Franca. Kjo e fundit ishte vendi me i fuqishem ne ate kohe. Ne vitin 1804 Napoleon Bonoparti mori kontrollin e Frances dhe fuqia e tij ushtarake virtualisht kontrollonte gjithe Europen. Edhe ne ditet e sotme Franca ka me shume toke se cdo vend tjeter ne Europen Perendimore. Ne vitin 1812 Napoleoni ben levizjen e tij kunder Rusise, Anglise ndersa Spanja dhe Portugalia nderkohe ishin ne lufte me Francen. Atyre me pas ju bashkangjit Suedia, Austria dhe ne vitin 1813 Prusia ju bashkua koalicionit per ti dhene fund agresionit ne Europe per te siguruar nje te ardhme paqesore duke ristabilizuar dhe ekuilibruar forcat.

Ne vitin 1814 koalicioni mundi Francen dhe ne Mars te atij viti marshoi drejt Parisit. Kufijte e Frances ishin rikthyer ne zonat e meparshme qe i perkiste vitit 1792 ndersa Napoleoni u denua me internim ne ishullin e Elbes, pjese e bregdetit italian.

Mbas Luftrave Napoleonike, Illuminati mendoi se bota do ishte e lodhur me luftrat dhe do pranonte nje zgjidhje per paqen. Nepermjet Kongresit te Vienes (1814-1815) Rothschilds shpresonin te krijonin nje lloj Lidhje te Kombeve.
Nga shtatori 1814 deri ne qershor 1815 kater fuqite e koalicionit te aleateve, fitues te luftes ndaj Napoleonit u takuan ne nje Kongres ne Viene, sebashku me nje numer te madh te sundimtareve dhe zyrtareve qe perfaqesonin vende te vogla. Ky ishte takimi me i madh politik ne historine e Europes. Perfaqesuesi i Anglise ishte Lord Robert Stewart, Viskonti i dyte Castlereagh; France, me Ministrin e Jashtem Charles-Maurice Talleyrand de Perigord; Prusia, me Mbretin Friedrich Wilhelm III; dhe Austria me Perandorin Franz II.

Perfaqesues te tjere ishin: Frederick VI, Mbreti i Danimarkes; Maximilian Joseph, Mbreti i Bavarise; Friedrich I, Mbreti i Wurttemburg; Napoleoni II, Mbreti i Romes; Eugene de Beauharnais, Mekembesi i Mbretit ne Itali; Mbreti Friedrich August I i Saksonise, Konti Lowenhielm i Suedise; Kardinali Consalvi i
Shteteve Papnore; Duka i Madh Charles of Baden; Elector William i Hesse; Duka i Madh George i Hesse-Darmstadt; Kalr August, Duka i Wimarit; Mbreti i Bohemise; Mbreti i Hungarise dhe emisare nga Spanja, Portugalia, Danimarka, Hollanda dhe shtete te tjera Europiane.


http://img141.imageshack.us/img141/6762/screenshot15zo.jpg


Shqetesimi kryesor i Kongresit ishte rikthimi i tokave te pushtuara, krijimi i balances se fuqise, rikthimi i rendit perpara Napoleonit nepermjet Mbretit Luis XVIII, rikthimi i pushtetit familjeve qe sundonin ne vitin 1789 dhe rikthimi i Kishes Katolike Romake ne pushtetin e saj te meparshem. Diskutimet u perqendruan ne krijimin e nje Federate Europiane qe do stabilizonte nje grup mbreterishe te pavarura te cilat do ishin te lidhura me njera tjetren nepermjet nje trup te vetem qeverises drejtues dhe qe ndermjet te tjerave do siguronte nje mbrojtje ushtarake. Ne planet e tyre Zvicra u la te ishte nje vend neutral qe do sherbente si depozite per financat e tyre.

Ne Mars 1815 Napoleoni largohet nga Elba sepse pensioni i premtuar nga Mbreti Louis XVIII u nderpre dhe se ai besonte se Austria po pengonte shoqen e tij Maria Louise dhe djalin e tij, ish Mbretin e Romes (qe me pas u be Duka i Reichstadt ne Viene) qe te bashkoheshin me te. Plus ai ishte vene ne dijeni per pakenaqesine e madhe ne popull ndaj mbretit. Per keto arsye Napoleoni rikthehet dhe fillon te famshmen Lufta 100-ditore ku dhe u konsiderua menjehere si 'armik publik". Koalicioni ne Kongres la menjeane bizneset e tyre diplomatike dhe u bashkuan ne beteje.

Fill mbas humbjes se Napoleonit ne Waterloo, u kompletuan negociatat ne Kongresin e Vienes dhe marrveshja u firmos ne 9 Qershor 1815. Kete rradhe Napoleoni u internua ne ishullin e Shen Helenes, 1000 milje larg brigjeve afrikane ku vdiq ne vitin 1821.

Cari i Rusise nderkohe ne planet e nje Federate Europiane pa doren komplotuese te Illuminatit dhe nuk pranoi te vazhdonte koekzistencen. Ne 26 Shtator 1815 Marrveshja e Aleances se Shenjte u firmos nga Aleksandri i I
i Rusise, Francis II i Austrise dhe Frederick William III i Prusise ndersa aleatet po vazhdonin negociatat ne Konferencen e dyte te Paqes ne Paris. Marrveshja garantonte pavaresine e cdo monarku i cili do ndiqte parimet kristiane ne punet e Shtetit. Marrveshja i shnderroi ata ne nje Vellazeri te vertete te patundeshme.

Aleksandri deklaroi se kjo ide ishte huazuar nga nje bisede me Castlereagh. Castlereagh me pas thote se Aleanca ishte nje "cope misiticizmi sublim dhe i pakuptimte". Prusia dhe Austria deklaruan qe ju bashkangjiten per shkak te frikes se nje shpagimi te mundshem nga ana e Rusise. Ndonese Aleanca nuk kishte asnje influence ne ceshtje thelbesore ajo i indikoi vendeve te tjera qe ishin grupuar kunder tyre dhe ja arriti qe perkohesisht te shkaterronte levizjen gjithmone ne rritje liberale ne Europe.

Ministri i Jashtem i Austrise, Princi Klemens Furst von Metternich, njeriu me me influence nga pushtetaret europiane dhe nje agjent i Rothschild shprehet se qellimi per idene e tij mbi nje Federate Europiane ishte vetem qe te ruante rendin publik dhe se ai ishte i bindur qe Aleksandri ishte i cmendur.

Ne realitet, arsyeja per Kongresin e Vienes ishte qe Illuminati te krijonte nje Federate dhe ne kete menyre ata mund te merrnini kontrollin e plote politik mbi pjesen me te madhe te civilizuar te botes. Shume nga qeverite
Europiane ishin ne borxh tek Rothschilds dhe menduan se mund ta perdornin kete si nje mjet per te dale nga situata. Illuminati ne perpjekjen e tyre te pare arriten temerrsisht shume afer marrjes se kontrollit total te botes. Kreu i familjes, Nathan Rothschild priste diten kur familja e tij do merrte shpagim duke shkaterruar Carin dhe familjen e tij, gje qe e bene te mundur ne vitin 1917.

Ne vitin 1916 Rekordet Kongresionale te Senatit (faqja 6781) riprodhoi nje dokument te njohur si "Marrveshja Sekrete e Verones" qe ishte firmosur ne 22 Nentor 1822 nga Austria (Metternich), Franca (Chateaubriand), Prusia (Bernstet) dhe Rusia (Nesselrode); dhe ishte pjeserisht arsyeja per stabilizimin e Doktrines Monroe.
Qellimi i saj ishte te realizonte disa ndryshime ne marrveshjen e Aleances se Shenjte dhe ne Nenin e Pare thuhet: " Fuqite e medha te koncentruara, duke qene se jane te bindura se sistemi i qeverise perfaqesuese eshte i paperputhshem me principet e monarkise si nje aksiome e pavaresise se njerezve me te drejten e tyre hyjnore, angazhohet ne menyre solemne qe te perpiqet me cdo menyre per te ti dhene fund sistemit te qeverisjes perfaqesive, ne cdo vend qe mund te ekzistoje ne Europe dhe ta ndaloje qe te prezantohet ne vende qe nuk eshte ende i ditur." Pa asnje dyshim ky dokument paraqet qarte qellimet e bankiereve Nderkombetare ne planet e tyre per rritjen e kontrollit dhe dominimit mbi nje bote gjithmone ne zhvillim.

http://img141.imageshack.us/img141/1808/screenshot23qk.jpg

valiii
27-05-11, 14:48
Po te ndiqet kronologjia e ngjarjeve ajo qe vijon eshte shkeputja aparente e Masoneve nga Illuminati si rezultat i vrasjes se William Morgan gje qe une e kam pershkruar me siper ne lekturen e Bill Cooper. Qe mos perseriten gjerat ne teme une po e kapercej kete subjekt dhe po trajtoj perhapjen dhe organizimin e Illuminatit ne USA.Illuminati ne Shtetet e BashkuaraNe vitin 1829 Illuminati bene nje mbledhje sekrete ne New York qe permendet nga nje Illuministe Britanike e quajtur Frances ‘Fanny’ Wright nga Skocia dhe qe ishte bashkepuntore e socialistit Robert Dale Owen. Ajo kishte ardhur me pare ne Amerike ne vitin 1818 dhe me pas ne vitin 1824. Ne vitin 1828 ajo u be ko-redaktore e New Harmony Gazette me Owen. Ne vitin 1829 ata u shperngulen ne New York dhe e quajten gazeten e tyre Free Enquirer. Ne takim ndersa promovonte Ndihmen e Femrave te Illuminatit ajo foli per te drejta te barabarta, ateizem dhe dashuri te lire. Atyre qe ishin te pranishem ju tha se nje levizje nderkombetare subversive po krijohej perbrenda linjave te parimeve te Illuminatit dhe qe do perdorej per te fermentuar luftera te ardhshme. Ata me pas do quheshin me emrin ‘komuniste’. Kjo levizje do perdorej per te bere idene e nje qeverie boterore dicka me konkrete duke sjelle kaos ne bote nepermjet luftrave dhe revolucionit dhe ne kete menyre Illuminati mund te conin drejt realizimit stabilizimin e urdherit te tyre.

Ne vitin 1843 poeti Heinrich Heine zbulon ate qe dinte ne lidhje me kete grup te ri duke shkruar nje liber te titulluar Letece dhe qe permbante nje permbledhje te artikujve qe ai kishte shkruar per Augsburg Gazette nga viti 1840-1843. Ne nje pasazh te ketij libri thuhet: “Komunizmi eshte emri sekret i nje kundershtari te temerrshem nepermjet te cilit forca e proletariatit, me cdo gje qe permban ajo, ka nder mend ti kundervihet rregjimit borgjez... Komunizmi nuk eshte gje tjeter vecse heroi i erret, nje rrol pjese e nje tragjedie moderne i cili po pret momentin e duhur per te hyre ne skene.”


http://img160.imageshack.us/img160/8300/screenshot11wf.jpg


Clingon Roosevelt, Horace Greeley (1811-72, redaktor i New York Tribune te cilen e themeloi ne vitin 1841) dhe Charles Dana (1819-97, Redaktor i qytetit ne New York Tribune dhe me pas Redaktor i New York Sun), nje botues i spikatur gazetash ne ate kohe, u caktuan ne komitet per te siguruar fondet per projektin i cili po financohej nga Rothschilds. Aksidentalisht Greeley, per shkak te ambicjes se tij per poste te larta ne zyrat publike dhe bindjet e tija anti skllaveri, ndihmoi ne themelimin dhe organizmin e Partise Republikane ne vitin 1854. Ne vitin 1872 ai kandidoi per postin e presidentit kunder Ulysses S. Grant, per llogari te Liberal Republikaneve. Grant e mundi ate me diference te konsiderueshme.

Ne vitin 1841, Clinton Roosevelt shkruajti nje liber te titulluar Shkenca e Qeverisjes Bazuar ne Ligjet Natyrore qe nuk ishte gje tjeter vecse planimetria konspirative per te eleminuar kushtetuten amerikane dhe komunizimi i vendit bazuar ne principet e Weishaupt. Libri permbante plane te detajuara per Marrveshjen e Re dhe Aktin e Rigjenerimit Kombetar i cili u implementua 92 vjet me pas nga pasardhesi direkt i tij Franklin D. Roosevelt.


http://img160.imageshack.us/img160/1208/screenshot33mw.jpg


Illuminatit vepronin nepermjet nje organizate frontale te njohur si Partia Lokofoko (1835-45) e cila ishte e organizuar nga radikalet Jacksonian Demokrat qe ishin te influencuar shume nga Partia e Njeriut Punetor (1828-30) si klasa suportuese e saj. Kjo parti u shkri me partine e Te drejtave te barabarta ne vitin 1833 qe me vone polli Partine Socialiste ne 1901. Lokofokos e moren emrin e tyre kur rrezuan me vote kadidatin e porositur per kreun e Partise Demokratike dhe ne ate moment te gjitha dritat qe furnizoheshin me gaz u fiken nga aktivistet e Partise gjate takimit te rregullt te 1835 ne Tammany Hall. Shkrepset e perdorura per te ndezur qirinjte u quajten ‘lokofokos’.


Me forcen e tyre politike te koncentruar me se shumti ne Verilindje ata kishin si qellim nje thesar te pavarur dhe dekretimin e nje legjislacioni anti monopol. Me pas ata u shkrine me levizjen per te drejtat e Shteteve te Senatorit John C.Calhound nga Karolina e Jugut, Senatorin Henry Clay nga Kentucky dhe Senatorin Daniel Webster nga Massachusetts i cili u bashkua me Republikanet Jeffersoniane dhe Partine Anti-Masonike (qe u krijua mbas vrasjes se William Morgan) per te formuar Partine Whig e cila perfaqesonte fermeret, pronaret e plantacioneve te jugut dhe interesat e bizneseve te verilindjes. Ankesa e tyre kryesore i adresohej refuzimit te Presidentit Andrew Jackson ndaj Akti i Bankes se Dyte te Shteteve te Bashkuara. Ata ja dolen mbane te zgjidhnin ne Presidence Gjeneralin Willian Henry Harrison dhe Gjeneralin Zacharu Taylor por u zmbrapsen nga veto presidenciale kur u perpoqen te kalonin projektet e tyre legjislative, sidomos mbas rivendosjes se Bankes Kombetare. Partia Whig me pas u bashkua me te sapo formuaren Partine Republikane.


http://img160.imageshack.us/img160/1681/screenshot47lu.jpg

valiii
27-05-11, 14:59
Lidershipi i Illuminatit ndryshon


Mbasi Weishaupt vdiq ne 18 Nentor, 1830 ne moshen 82 vjecare, Giuseppe Mazzini (1805-72), nje patriot italian dhe lider revolucionar u caktua kreu i Illuminatit ne vitin 1834. Besohet se Weishaupt ne shtratin e vdekjes ju rikthye Kishes Katolike me nje pendim te thelle.

http://img135.imageshack.us/img135/5830/screenshot13qw.jpg

Ndersa kryente studimet ne Universitetin e Gjenoves, Mazzini u be nje Mason i grades 33 dhe ju bashkangjit nje organizate sekrete te njohur si ajo e Karbonareve (qellimi i tyre i deklaruar ne vitin 1818: “Synimi yne perfundimtar eshte ai i Volterit dhe i Revolucionit Francez – zhdukja e teresishme e Katolicizmit dhe perfundimisht e gjithe Krishterimit.”) ku ai ju perkushtua kauzes se bashkimit te Italise. Ne vitin 1831 ai u debua ne France ku themeloi levizjen “Shoqerite e Reja” ku perfshihej Giovane Italia (Italia e Re), Anglia e re etj. Ky grup bashkoi ata te cilet kerkonin bashkimin nepermjet forces. Mazzini ne vitin 1837 levizi ne Angli dhe ne vitin 1848 u rikthye ne Itali per te drejtuar revolucionin nda Austriakeve. Perseri ai debohet. Ne vitin 1859 Mazzini drejtoi disa aktivitete revolucionare dhe fale veprimeve te tija Italia u bashkua ne vitin 1861 si nje mbreteri e vetme dhe jo republika qe deshironte Mazzini.
Mazzini i cili filloi te njihej me emrin “Gjenia Djallezore e Italise” u perpoq te perconte aktivitetet e Illuminatit nepermjet Lozhes se Alta Vendita, lozha me e larte e Karbonareve.

Nga viti 1814-1848 grupi i njohur me emrin Haute Vente Romaine drejtoi aktivitetet e pjeses me te madhe te shoqerive sekrete ne Europe. Ne prill 1836 koka e Haute Vente pseudonimi i te cilit ishte “Nubius” i shkruan ‘Beppos’: “Mazzini sillet shume si nje konspirator melodrame per te realizuar rrolin qe ne i kemi vene vehtes per te luajtur deri ne oren e triumfit tone. Mazzinit i pelqen te flase mbi shume gjera te medha dhe sidomos per veten e tij. Ai s’pushon se shkruajturi qe po rrezon frone dhe altare dhe qe fertizilon njerezit me idene qe ai eshte profeti i humanitarizmit...”

Ne vitin 1860 Mazzini kishte formuar organizaten e quajtur ‘Oblonica’, nje emer ky me prejardhje latine ‘obelus’ qe do te thote “Le shenje me kame”. Nepermjet ketij grupi ai themeloi nje sfere ndikimi te brendeshme te quajtur Mafia.

Rreth vitit 1000 te eres sone mbasi Normanet kishin perzene Arabet nga Sicilia, ata themeluan nje sistem feudal. Si mbikqyres te feudeve ishin caktuar kriminelet me te njohur. Konfliktet midis baroneve perballoheshin nga keta luftetare kriminele. Ndonese privilegjet feudale u shfuqizuan ne vitin 1812 keta mbikqyres moren kontrollin e tokave nepermjet marrveshjeve te qirave. Ishte kjo bande kriminelash te ciles Mazzini i dha emrin ‘Mafia’ qe nuk eshte gje tjeter vecse nje akronim i fjaleve Mazzini, Autorizza, Furti, Incendi dhe Avvelengmenti. Te njohur si Mafioze ata u autorizuan nga Mazzini qe te kryenin vjedhje, djegie dhe vrasje. Ka qene kjo organizate ajo qe erdhi ne Amerike gjate viteve 1890 me fillimin e emigracionit italian.

Ne vitin 1859 Albert Pike (1809-1891) nje avokat dhe lider i deges amerikane te Scottish Rite of Freemasonry (qe quhej si “Pontifi i Pavarur i Freemasonerise Universale”, “Profeti i Freemasonerise” dhe “Freemasoni me i madh i shekullit te 19-te”) i cili ishte i mrekulluar me idene e nje qeverie boterore, u zgjodh te koordinonte aktivitetet e Illuminatit ne Shtetet e Bashkuara. Ai shprehej se kishin nevoje ne krijimin e nje partie politike qe do mbante boten ne lufte deri sa keta te sillnin paqen. Pike ka thene se kjo duhej realizuar me “gjuhe dhe me pene, me cdo menyre sekrete apo te hapur te influences se tyre, duke perdorur parane dhe po te jete e nevojshme edhe shpaten...”


http://img135.imageshack.us/img135/617/screenshot21bh.jpg


Pike ka lindur ne 29 Dhjetor te vitit 1809 ne Boston, ka studiuar ne harvard dhe me pas sherbeu gjeneral i pergjithshem brigade ne Ushtrine e Konfederates. Ai u caktua nga Konfederata qe te ishte komisioneri Indian ne menyre qe te krijonte nje ushtri me luftetare Indiane. Pike u be Guvernator i territoreve Indiane dhe ja arriti te krijonte nje ushtri qe konsistonte me indiane te tribuve Chickasaws, Comanches, Creeks, Cherokees, Miamis, Osages, Kansas dhe Choctaws. Midis rradheve te vendasve ai u be i njohur si “miku fytyrezbehte, besnik dhe protektor.”
Egersia e sulmeve te tyre detyroi Jefferson Davis, Presidentin e Konfederates qe te shperndaje ushtrine Indiane. Mbas Luftes Civile Pike u konsiderua dhe u gjykua fajtor per tradhe dhe u burgos por me pas u fal nga Presidenti Andrew Johnson ne 22 Prill, 1866 me te cilin u takua diten e neserme ne Shtepine e Bardhe. Ne 20 qershor 1867 zyrtaret e Scottish Rite diskutuan ne lidhje me Johnson, grada nga e 4-32-te dhe me pas ai vajti ne Boston per tju dedikuar Tempullit Masonik. I vetmi monument per nje gjeneral te Konfederates ne Washington D.C. u ngrit per nder te Pike dhe mund te gjehet na hapesiren midis godines se Departamentit te Punes dhe Godines se Bashkise, midis rruges 3 dhe 4, ne Rrugen D, NW.

Pike ishte nje gjeni, i afte te lexonte dhe te shkruante ne 16 gjuhe te huaja. Si nje Mason i grades 33 ai ishte njeri nga baballaret themelues dhe kreu i Te Pranuares se Lashte Scottish Rite of Freemasonry. Ne vitin 1869 ai ishte lideri me i larte i Kaloresve te Ku Klux Klan. Ne vitin 1871 ai shkruajti 861 faqe libri Masonik te njohur si Moralet dhe Dogma e Te Pranuares se Lashte Scottish Rite of Freemasonry.

Per Pike thuhej se ishte Satanist dhe qe ishte i zhutyr ne okultizem, zoteronte nje byzylyk te cilin e perdorte per te thirrur Luciferin me te cilin kishte komunikim konstant. Albert ishte dhe Grand Master i grupit Luciferian i njohur si Urdheri i Palladinium (ose Keshilli Sovran i te Urteve) qe ishte themeluar ne Paris ne vitin 1737. Palladismi ishte sjelle ne Greqi nga Egjypti ne shekullin e peste prej Pitagores dhe ishte ky kult i Satanit qe u prezantua ne rrethin e brendeshem te lozhave masonike. U ravijezua dhe pershtat me Palladiumin e Templareve. Ne vitin 1801, Isaac Long, nje cifut solli nje statuje te Baphomet (Satani) ne Charleston, South Carolina ku ai ndihmoi qe te themelonte Te Pranuaren e Lashte Scottish Rite of Freemasonry. Pike, pasuesi i tij, e ndryshoi emrin ne
Rite e Re dhe te Reformuar Palladine ose Reformed Palladium. Urdheri permbante dy grada: 1) Adelph (ose Vella) dhe 2) Shoku i Odiseas (ose i Penelopes). Krahu i djathte i Pike ishte Phileas Walder nga Zvicra i cili ishte nje ish-meshtar Luterian, lider Masonik, okultist dhe spiritualist. Krahu tjeter me i afert i tij ishte Gallatin Mackey, (nje lider mason), Longfellow dhe Holbrook.
Albert Pike sebashku me Mazzinin, Lord henry Palmerston i Anglise (1784-1865, mason i grades 33) dhe Otto von Bismarck nga Gjermania (Mason i grades 33, 1815-1898) kishin si qellim te perdornin Palladian Rite per te krijuar nje grup ombrelle Sataniste qe do lidhete te gjitha grupet Masonike sebashku.

Per shkak te aktivitetit revolucionar te Mazzinit ne Europe, Illuminati perseri kaluan ne ilegalitet te plote. Pike krijoi Keshillin Suprem ne Charleston, South Carolina; Rome, Itali (drejtuar nga Mazzini); Londer, Angli (drejtuar nga Palmerson); dhe ne Berlin, Gjermani (drejtuar nga Bismarck). Ai ngriti 23 keshilla vartes ne vende strategjike ne te gjithe boten, perfshi 5 Drejtori te Medha Qendrore ne Washington, DC (Amerika e Veriut), Montevideo (Amerika e Jugut), Napoli (Europe), Kalkute, (Azi) dhe Mauritius (Afrike) te cilat perdoreshin per te mbledhur informacion. Te gjitha keto dege kane qene dhe kane mbetur shtabet sekrete per aktivitet e Illuminatit.

valiii
27-05-11, 15:00
Ne nje leter te datuar 22 Janar, 1870, Mazzini i shkruan Pike:

“Ne duhet te lejojme te gjitha federatat qe te vazhdojne ne te njejten menyre sic jane, me sistemet e tyre, autoritetin qendror dhe menyrat e ndryshme te korrespondences midis gradeve te larta te te njejtes rite, te organizuar sic jane ne momentet aktuale por ne duhet te krijojme nje super rite e cila do mbetet e panjohur dhe ku te ftojme ata Masone te gradeve te larta qe duhen zgjedhur prej nesh (natyrisht duke ju referuar Rite Palladine te Re dhe te Reformuar). Ne lidhje me vellezerit tane ne Masoneri, keta njerez duhet ti nenshtrohen nje sekreti te plote dhe shume strikt. Nepermjet kesaj rite supreme ne do qeverisim Freemasonry e cila do shnderrohet ne nje Qender Nderkombetare dhe shume me e fuqishme sepse drejtimi i saj do jete i panjohur.”

Ne nje tjeter leter qe daton 15 Gusht 1871, Pike i shkruan Mazzinit:

“Ne duhet te ndersejme Nihilistet dhe Ateistet dhe duhet te provokojme nje kataklizem shoqeror te pashoq i cili me gjithe horrorrin e tij duhet ti tregoje qarte gjithe kombeve efektin e ateizmit absolut, origjinen e egersise dhe te gjakderdhjes me mizore. Me pas, kudo, qytetaret te detyruar per te mbrojtur vetveten kunder botes ne minorance te revolucionareve do i zhduki keta shkaterrues te civilizimit, ndersa shumica e disiluzionuar me Kristianizmin, shpirti i lodhur i te cilit nga ky moment do jete pa drejtim, ne ankth per nje ideal por pa njohur kujt ti perkushtohje adhurimin e tij, do marri driten me te paster nepermjet manifestimit universal qe do rezultoje nga levizja e pergjithshme reaguese dhe qe do pasoje shkaterrimin e Krishterimit dhe te ateizmit, te dyja te pushtuara dhe te zhdukura ne te njejten kohe.”

Ne tjeter pjese e kesaj letre u zbulua ne vitin 1949 dhe ku ne menyre grafike nenvizohen planet per 3 luftra boterore dhe te pakten 2 revolucione. Lufta e pare u be per te nxitur ateizmin komunist qe te shkaterronte qeverine cariste ne Rusi. Kjo gje u realizua me sukses. Lufta e dyte boterore duhet te fillonte duke shtyre Britanine e Madhe kunder Gjermanise ne menyre qe te shkaterrohej Nazismi dhe te avanconte ceshtja e Sionizmit dhe ne kete menyre Izraeli mund te behej nje komb. Edhe kjo u realizua. Mbas kesaj lufte Komunizmi duhej te behej i forte mjaftueshem qe te merrte kontrollin e qeverive te dobeta. Ne vitin 1945 ne Konferencen e Potsdamit midis Truman, Churchill dhe Stalinit, Rusise ju dha nje pjese e Europes dhe kjo gje ndihmoi ne fshirjen e vales se Komunizmit ne Kine. Plani po ashtu kerkon nevojen e nje lufte te trete boterore e cila duhet te filloje duke nxitur agresionin midis Sionizmit (Izraeli) dhe botes Arabe (sa cudi nje gje e tille po ndodh pike per pike sic eshte hartuar nga Pike –Darius) te cilet do shkaterrojne njeri tjetrin duke e cuar gjithe boten ne nje konflikt final. Ky konflikt eshte hartuar qe te prodhoje nje kaos teresisht politik, ekonomik dhe social nga i cili do ngreje koken qeveria boterore e kontrolluar nga Illuminati.

Sipas William Guy Carr, nje ish Komandant i Marines Kanadeze, ne librin e tij Ushtaret ne Loje shprehet se per nje kohe te shkurter kjo leter ka qene e ekspozuar ne British Museum Library ne Londer nga ku ai beri nje kopje. Por Muzeumi Britanik e ka mohuar faktin qe mund te kete patur ndonjehere nje leter te tille. Me pas u zbulua se informacioni i ishte dhene Carr nga nje liber i quajtur Zbulohet Misteri i Freemasonry me autor Jose Maria Caro y Rodriguez, Arqipeshkvi i Santiagos dhe Kardinal i Kilit. Disa studiues besojne se letra e dyte mund te jete falsifikim dhe eshte shkruar shume me vone sesa pjesa e pare pasi fjala “Fashizem” nuk perdorej perpara vitit 1921 dhe problemi Arabo/Cifut nuk ekzistonte deri ne Deklaraten e Balfour ne vitin 1917. Por perseri, nese ata me te vertete kane planifikuar dhe filluar keto ngjarje, atehere dokumenti duhet te jete shume autentik.

Mbas vdekjes se Mazzinit ne 11 mars 1872, Pike caktoi Adriano Lemmi (1822-1896, Mason i grades 33) nje bankier nga Firence, Itali, qe te drejtonte aktivitetet subversive ne Europe. Lemmi ishte nje mbeshtetes i revolucionarit patriot Giuseppe Garibaldi dhe ka te dhena qe mund te kete qene aktiv ne Shoqerine Luciferiane te themeluar nga Pike.http://img45.imageshack.us/img45/4748/screenshot40ah.jpg


Ne 14 qershor 1889, Albert Pike leshoi kete deklarate drejtuar 24 Keshillave Supreme neper bote te cilat po takoheshin ne Paris:

“Ajo qe ne duhet ti themi turmave eshte: ‘Ne i falemi Zotit, por eshte nje Zot qe e adhurojme pa asnje supersticion.’
Juve, Madheshtoreve Inspektore te Pavarur (Masone te grades 33) ju themi kete, qe ju duhet tja perserisni Brethren te grades 32, 31 dhe 30: ‘Feja Masone duhet nga te gjithe te Nisurit e gradeve te larta te mbahet me pastertine e doktrines Luciferiane.’
Nese Lucifer nuk do te ishte Zoti, atehere po Adonay (ose ‘Adonai’, fjala cifute per ‘Perendine’ me te cilen i referohen Jehovait, Zoti i Izraelit, fjale te cilen ata e evitojne ta perdorin) veprimet e te cilit provojne mizorine e tij, pabesine dhe urrejtjen e njeriut, barbarizmin dhe urrejtjen per shkencen, Adonay dhe prifterinjte e tij do e perflisnin? Po, Lucifer eshte Zoti por fatkeqesisht edhe Adonay eshte Zot. Ne ligjin e perjetshem thuhet se ska drite pa hije, ska bukuri pa shemti, ska te bardhe pa te zeze dhe si rrjedhoje ne menyre absolute duhet te ekzistoje si dy Zota: erresira eshte e nevojeshme qe drita te sherbeje per ta ndricuar, sic eshte i nevojshem piedestali per te mbajtur statujen dhe frena lokomotiven...

...Si rrjedhoje doktrina e Satanizmit eshte nje herezi dhe filozofia religjioze e vertete dhe e paster eshte besimi ne Lucifer, i barabarti i Adonay por Lucifer, Zoti i Drites dhe Zoti i Miresise eshte duke u perpjekur per njerezimin kunder Adona, Zotin e erresires dhe te keqes.”

valiii
27-05-11, 15:10
Qe korporatat dhe supermiliarderet kane shtrire kthetrat e tyre ne vendet e Europes Lindore dhe Ballkanit Perendimor menjehere mbas renies se Murit te Berlinit ky nuk eshte aspak nje mister apo lajm i jashtezakonshem. Mos harrojme George Soros i cili nen petkun e nje bamiresi dhe filantropi ekstravagant nuk eshte gje tjeter vecse manikini i Rothschild dhe i Kurores Mbreterore Britanike. Bejini nje pyetje vetes pse familja Rothschild nuk eshte ne listen e personave me te pasur te botes. Kjo familje, me sakte dy nga lideret e saj ne shekullin e 19-te, Lionel dhe Nathaniel nepermjet manovrave ekonomike ku sunduan tregun europian dhe shpernguljen e kapitaleve ne Indi duke marre nen kontroll gjithe tregun e Opiumit nga Kina, linjen hekurudhore, industrine e hekurit dhe tregjet e mendafshit, cajit dhe erezave arriten te konsolidonin perandorine e tyre financiare ne nje shume qe ne ate kohe i kalonte 7 miliard dollare dhe qe sot eshte ekuivalente me 1.2 trilion dollare. Dhe kjo ndodhte ne mes te viteve 1800. Mendo se ku eshte sot kjo familje dhe cfare pushteti ekonomik dhe si rrjedhoje dhe politik ka. Ne cdo banke gjigande qe ekziston sot ne bote eshte nga mbrapa dora e Rothschild. Ne cdo korporate te fuqishme eshte perseri dora e tyre. Kompleksi industrial eshte i gjithi produkt i manovrave te Rothschild sic eshte dhe ai ushtarak qe vijoi nga e njejta strategji. Mos krijohen iluzione te kota. Rothschild nuk do zhduken ndonjehere nga skena. Ata jane ekonomia e botes, ata jane xhandaret e botes.

valiii
27-05-11, 15:14
Projekti Camelot.

_nLfRsReGII&feature=relmfu

q8BIAftpqiM&feature=relmfu

_qcfqid8oi8&feature=relmfu

valiii
27-05-11, 15:21
NKl3mZG6KzM

a0AVcxE5QLc&feature=related

T2B-q4CDyo8&feature=relmfu

valiii
27-05-11, 15:24
Ultimatumi i Lindjes ndaj Illuminatit te Perendimit

Zoteruesit e pushtetit te Illuminatit te Perendimit, Rockefeller dhe Rothchilds kane ushtruar kaq shume kontroll ndaj disa ekonomive lindore saqe Shoqerite Sekrete Orientale i kane sfiduar ata qe te smbrapsen pa lufte...

Djali i nje diplomati kanadez, Benjamin Fulford rebelohet kunder menyres sesi eshte rritur dhe ne moshen shtatembedhjete vjecare nepermjet nje anije ju drejtua zemres se Amazones per te jetuar nje me fis ish kanibalesh. Pa rreshtur se kerkuari pergjigje dhe te kuptuarin me mire te shoqerise perendimore, ai shpenzoi kohe te mjaftueshme ne nje komunitet vetdrejtues ne Argjentine, perpara se te shkonte ne Japoni per te kryer universitetin. Me parime, guximtar dhe nje idealist i pandreqshem, ai dha doreheqjen nga pozicioni i shefit te Zyres Azia-Pacifik te revistes Forbes mbas hetimit te nje skandali te cilin redaktori refuzoi ta raportonte. Ndersa vazhdoi te kerkoje me tej ceshtjet globale ai zbuloi rrjeten komplekse qe eshte kontrolli financiar ne duart e Rockefellers dhe Rothchilds si dhe ekzistencen e nje arme biologjike te te krijuar per qellime rracore si SARS-i.

Ishin keto plane per cpopullimin global ato qe zemeruan disa nga fraksionet me te rendesishme e te fuqishme ne Japoni, Taiwan dhe Kine. Mbasi ra ne kontakt me nje ninja te vertete te diteve te sotme, ceshtja doli ne pah ne vitin 2007 kur Benjamin u be i pari perendimor ne 500 vjet qe pranohej ne rangjet e shoqerive sekrete Lindore, nje grup i gjere me gjashte milion antare. Duke vepruar si zedhenesi i tyre ai doli hapur per te ti transmetuar nje mesazh te thjeshte Illuminatit qe ata duhet te pranojne se koha e tyre ka marre fund, te terhiqen pa lufte dhe te lejojne boten qe te zhvillohet ashtu sic duhet - ose te perballen me pasojat nga 100.000 vrases profesioniste per te cilet nuk ekziston as meshira me e vogel ndaj elites qe drejton planetin. Ky mesazh fillimisht u komunikua nepermjet Dr Henry Makow ne Qershor 2007 dhe Jeff Rense ne Korrik 2007.

Projekti Camelot (grupi qe ka realizuar intervisten) udhetoi per ne Japoni qe te takohej me Benjamin Fulford. Intervista paraqet paraqet historine tejet te pabesueshme - si dhe do mundesoje Illuminatin, per te cilet kemi besim te plote se i shohin videot tona, qe te kujtohen se ultimatumi eshte i vertete, serioz dhe ende ne fuqi. I pajisur po ashtu dhe nje me vizion imponues per te ardhmen, Benjamin eshte tejet i pergatitur per tu bere Ministri i ardhshem i Financave ne Japoni. Planet i tija sesi do shpenzoje 5 trilion dollaret e rezervave te huaja per te eleminuar varferine globale jane te mundeshme dhe frymezuese si hapa praktike, pertej cdo retorike, per te riparuar gjenerata te tera demi te bere nga nje elite e pameshirshme sunduese. Ky eshte nje njeri me nje njohuri te thelle te Lindjes dhe Perendimit, nje historian i ekonomise globale qe mendon pertej caqeve, nje i dashuruar mbas paqes, i pastepur te flase me zemer luftetari.


- Kerry Cassidy dhe Bill Ryan, Projekti Camelot.


Kerry Cassidy (KC): Ju, mesa kam kuptuar [keni punuar tek Forbes] per gjashte vjet.

Benjamin Fulford (BF): Po, rreth gjashte vjet.

KC: Dhe keni pothuajse 20 vjet qe jetoni ne Japoni duke punuar si shkrimtar dhe gazetar?

BF: Me shume se aq. Per here te pare erdha ne vitin 1980. Kreva universitetin ketu.

KC: A e kishit idene atehere qe do merrnit drejtimin ne eknomi?

BF: Doja vetem te mesoja. Nuk me shkonte mendja per gjera te medhaja apo pune. Ne fakt zgjodha cdo subjekt qe ishte aty. Zgjodha ekonomi, sociologji, antropologji, matematike, biologji...te gjitha. Perfundimisht u diplomova ne Universitetin e British Columbia mbi Studimet Aziatike i specializuar ndaj Kines. Shkova ne Universitetin Sophia te Japonise per tre vjet e gjysem. Kreva rreth tete vjet e gjysem kurse studentore - shume me teper sesa me duheshin.

KC: Si e mesuat japonishten?

BF: Me dy menyra. Fillimisht kreva dy muaj kurs intensiv ne Universitetin e British Columbia perpara se te vija dhe me pas erdha ne Japoni. Shpenzova tre dite ne nje shkolle japoneze dhe ne fund te tyre thashe me vete: "Kjo eshte e kote." Gjeta pune si barist ne nje bar te drejtuar nga nje gangster. Punoja nga ora 9 e darkes deri ne 5 te mengjesit. Ishte nje nga ato vende ku zhvillohen ndeshje dhe ku nganjehere njerezit vinin lakuriq - pra nivele nga me te uletat e njerezve qe mund te gjeje ne Japoni. Por gjeja me e mire per nje barist qe te mesoje gjuhen eshte se pijanecet perserisin parreshtur te njejtat gjera, pra te jepet mundesia ta mesosh!

KC: Pra mund ta shkruash japonishten? E lexon dot?

BF: Kam shkruar mbi 12 libra ne japonisht, shume prej tyre mjaft te shitur.

KC: Dakort. A gjenden ne anlgisht librat tuaja?

BF: Jo. Jo. Vullnetarisht zgjodha japonishten disa vite mbasi u largova nga Forbes pasi e dija qe trajtoja dicka te rrezikshme te cilen nuk para e kuptoja mire se cfare ishte. Per shembull, me kujtohet qe u paralajmerova nga Makiko Tanaka, ish ministri i Jashtem dhe vajza e kryeministrit Kakuei Tanaka i cili ishte fundosur ne skandalin e Lockheed. Ajo na tha: "Nese doni te fusni hundet ne kete gje atehere do ju vrasin." Pra e dija qe kishte dicka shume te rrezikshme por nuk e kisha idene me saktesi se cfare ishte. Per kete arsye kalova ne hije dhe fillova te shkruaja ne japonisht.

Bill Ryan (BR): Cfare ishte ajo gje qe ishte duke u perzjere dhe qe per te cilen u paralajmerove?

BF: Kur isha tek Forbes kisha shkruar tashme disa histori mbi Yakuza, gangsteret, dhe si rezultat i atyre pata shume kercenime me vdekje. Shefi i zyres se Moskes per Forbes, Paul Klebnikov ishte qelluar 10 here tek dera e shtepise, cuar dhe spital dhe futur ne nje ashensor. Ashensori ndaloi per tete minuta. Aty vdiq ai.

KC: Wow, cfare viti ka ndodhur kjo?

BF: Besoj pese ose gjashte vite me pare. Dhe ne te njejten periudhe disa njerez nga gazeta Osaka dhe televizioni CBS me takuan dhe me thane se kreu i sindikates kriminale Goto ndodhej ne UCLA Berkeley University Hospital per te bere nje transplant melcie. Tani ky fakt ngrite nje mori pyetjesh interesante. Si arrinte te merrte vize per Amerike nje kriminal dhe gangster i njour ? Dhe pse nje 70 vjecar spostohet ne krye te listes per transplant melcie kur njerez te tjere prisnin rradhen prej kohesh? Pra fillova te mendoj: "Mbase ai eshte duke bere ndonje pune ose gje tjeter per CIA-n." Dhe doja te shkruaja per kete gje tek Forbes. Perpara se ta beja, kontaktova me nje burimin tim, nje gangster i vjeter te cilin e njihja dhe e vura ne dijeni per kete fakt. Dhe ai me tha: "Hej neqofte se shkruan ate, atehere do perfundosh copa copa." "Cfare? Nuk i pergjigjem kercenimeve," i thashe dhe mos kerceno kurre. I thashe: "Jam nje gazetar mese i njohur. Nese me vrisni do shkaktohet shume trazire." "Ne nuk do te vrasim, vetem do te zhdukim. Thuaji naten e mire te dashures tende dhe kaq. Nuk do behesh me i gjalle." Dhe permendi emrat e disa gazetareve te cilet ishin zhdukur.

KC: Oh Zot.

BF: Dhe mu kujtua. Per ishte njeri i cili shkroi sesi sekti fetar i Aum Shinrikyo po importonte amfetamina nga Koreja e Jugut dhe ja shiste ato bandes Goto. AI u zhduk mbasi shkroi disa artikuj te tille.

KC: A u gjet ndonjehere?

BF: Jo. Oh jo. Nje numer i larte i tyre jane zhdukur. Dhe shume gazetare japoneze me thane: "E vetmja arsye qe vazhdon te jesh i gjalle eshte sepse je i bardhe. Nese ne do provonim te shkruanim te njejtat gjera, tani do ishim te vdekur. " Pra e kisha mire idene qe kishte njerez shume te rrezikshem. Meqe ra fjala ky gangesteri kur i thashe ate gjene ne lidhje me transplantin e melcise ne fund me tha: "Degjo nese e shkruan ate histori nuk do jem me ne gjendje te flas me ty." Mendova me vete: "Ne rregull. Ky tipi eshte nje burim i rendesishem dhe me ka dhene shume informata te vlefshme keshtuqe nuk dua te humbas lidhjen me te vetem e vetem per nje histori." Pra vendosa qe mos e shkruaja artikullin megjithese atmosfera qe me rrethonte ishte shume e keqe.

valiii
27-05-11, 15:27
GANGSTERA JAPONEZE, TRUPROJA CECENE
BF: Me pas ne Sakhalin, ne Rusi, ne Lindjen e Larget Ruse aty ku tani kane gjithe naften dhe gazin, qe te shkruaja nje artikull. Perfaqesuesit lokale te kesaj bande po me prisnin dhe me nxorren shetitje. Me cuan ne nje kazino gjigande me rreth 400 cecene qe qendronin jashte. Ishte dicka si neper filma. Te gjithe ishin te armatosur dhe te punesuar nga banda japoneze si truproja te kazinove te tyre.

KC: Cecene?

BF: Po cecene. Punonin per gangsteret japoneze. Ndodhin shume gjera qe nuk shihen ne siperfaqe. Ne Azi do zbuloni se nuk ka ndonje ndarje te madhe midis gangsterave dhe qeverise. Eshte e gjitha nje vazhdimesi. Pra mund te mendoni per keta gangstera si...

KC: Ne fakt disa nga gjerat qe po thua jane te verteta [qesh Kerry], ne Usa dhe Rusi dhe...

BF: Natyrisht. Ne Usa...pjese te CIA-s jane ne thelb krim i organizuar ne gjerat qe ato bejne. Pjesa derrmuese jane njerez te ndershem qe perpiqen te mbrojne vendin e tyre por ka dhe grupime aty sic e dime te gjithe...ata trafikojne droge dhe bejne te gjithe gjerat e konsideruara si kriminale. Pra ndodhesha ne ate 'klub' dhe ky djali ishte ulur perballe meje. Nuk eshte si ai qe njihja ne Tokio qe dukej si nje binzesmen i klasit te larte. Ky djale eshte nje halabak ordiner dhe i rrezikshem, jo nje djale i mire. Dhe eshte shume shume i tensionuar. I them: "Degjo, dua te shkoj ne shtepi." Ai me thote: "Jo, jo, nuk mundesh. Ty do te vrasin ose ndonje gje tjeter te ketij lloji, apo jo?" Dhe aty e kuptova qe po futesha ne kurth. Po futesha ne kurth per nje aksion. Fillova te mendoj me shpejtesi. Drejtoj gishtin nga dy njerezit qe merreshin me naften dhe i them: "Duhet te shqetesohesh per veten tende. I shikon ata te dy? Ata jane te CIA-s dhe po me ruajne. Per me teper kam nje dosje qe do publikohet menjehere nese me ndodh dicka, ka emra dhe ju fut te gjitheve ne burg. " Ishte totalisht nje bllof. Nuk kisha asnje dosje te tille dhe ata te dy ishin thjesht qe merreshin me naften por skisha cfare te beja.

Dhe djali ngrihet ne kembe menjehere me telefonin ne dore. Ne te njejten kohe mora telefonin tim dhe i rashe numrit te bosit te bandes dhe i thashe: " Nuk jam ketu per te shkruar per marrveshjet me gangsteret rus apo gjera te kesaj natyre. Jam ketu per te shkruar per industrine e naftes. Nuk do ju krijoj asnje shqetesim." Pra ai djali kthehet perseri keter rradhe komplet i lehtesuar. Dhe i them: "Ok. Naten e mire." Kaq ishte. [Kerry qesh.]

BR: Duket si ndonje skene filmash

BF: Po. Por cecenet me te vertete qe qelluan koleget e mij. Kjo ishte mbas asaj qe me ndodhi mua. Pra kur me ndodhi kjo gje, krijova nje dosje te cilen vazhdoj ta kem - ne hard disk dhe DVD me ze te rregjistruar dhe video. Per shembull, nje kryeminister shume i njohur japonez ka vrare tre gra dhe kam provat per kete. Plot gjera te tilla. Por puna ime nuk eshte qe te perpiqem te ekspozoj njerez. Dakort? Nuk eshte ky qellimi im. Kjo eshte thjesht nje inshurance qe tani e flaka tutje. Nuk me duhet me pasi tani kam shoqerite sekrete qe me mbeshtesin... Po perpiqem qe te shpetoj planetin. Pra keto gjera nuk do dalin kurre, mbase asnjehere deri sa mos te me vrasin. Nese e bejne atehere do kene pasoja te temerrshme dhe te te gjitha llojeve. Sidoqofte po perpiqem qe te gjithe te mbeten te kenaqur. Dakort? Le te kthehemi mbrapsht ne momentin qe mberrita ne Japoni.

RAPORTIMI FINANCIAR SI PSIKOLOGJI MASASH
KC: Pra vajte ne Tokio dhe aty ne kolegj. Ky ishte momenti qe aplikove per pune tek Forbes?

BF: Jo, puna ime e pare..hmm, doja te shkruaja nje "teori mbi cdo gje". Por dihet qe nuk mund te paguash qerane dhe faturat ne ate menyre keshtuqe puna e pare qe gjeta ishte nje grup i quajtur Knight Ridder, pjese e rrjetit te gazetes Knight Ridder ne seksionin financiar. Pra shkoja e merrja takim me ministrin e financave dhe guvernatoret e Bankes se Japonise. Shkruaja cdo te re te tregut. Shkrimet e mija ndikonin levizjen e dollarit, te jenit apo asete te ndryshme. Ishte me te vertete e habitshme te shihje ate gje. Ajo qe mesova aty si nje reporter i tregut financiar ishte qe ne te vertete financa eshte nje psikologji masive... Ky ishte nje mesim me te vertete interesant, gje qe nuk e meson ne shkolle.

KC: Pra ne ate moment mesove forcen e fjales se shkruar?

BF: Ne fakt eshte informacioni dhe menyra sesi e perceptojne gjithe historine duke e ndjekur me pas dhe pare per ndryshime te vogla. Per shembull, Guvernatori i Bankes se Japonise thote: "Tani mund te shtrengojme pak interesat bankare." Dhe cdo gje vihet ne levizje. Dakort? Apo dhe per tregjet e mallrave. Peshperitjet se Kina do bleje nafte ose ndonje gje te ngjashme do shkaktoje levizje te cdo gjeje.

KC: Ne e degjuam kete interviste me radion Kanadeze dhe ju shfaqni nje te kuptuar fantastike te ekonomise boterore dhe se cfare e ben ate te levize. Ku i mesuat cdo gje per kete?

BF: Tani natyrisht bera te gjitha klasat ne universitet ne ekonomi dhe te tjera. Por sidomos sepse per 20 vjet e kam ndjekur dhe shkruar per te. E kam fjalen qe cdokush qe vjen ne Tokio, presidente dhe kryeministra, ministra financash. Kemi G7 dhe gjera te tjera... Kam intervistuar gangstera, kryeministra, ministra financash, presidenta te kompanive te medha, presidenta te kompanive te vogla, e ke parasysh - me shume se 20 vjet, madje pothuajse 30 vjet duke intervistuar njerez te ketyre kategorive. Zhytesh nje sasi tejet te medhaja informacioni dhe duhet te shikosh per copezat qe jane te lehta per tu kuptuar dhe nxjerrin thelbin dhe ja jep ate publikut. Kjo eshte puna. Je nje filtrues informacioni.

BR: Po ka dhe gazetare te tjere financash te cilet sbejne gje tjeter vecse heqin avazin e linjes zyrtare. Kjo eshte kategorikisht cfare nuk ke bere ti. Prandaj je i panjollosur ne kete fushe.

BF: Shiko tani, eshte nje propagande e nivelit shume te larte. Ata jane trushpelare. Ata me te vertete nuk kuptojne ne thelb se cfare eshte e gjitha kjo. Ketu qendron hilja. Ata perpiqen ti spostojne vemendjen njerezve me matematike ezoterike dhe perpiqen ta mbulojne me shume fjale komplekse... Eshte si te thuash nje konfuzim i vullnetshem pasi thelbi eshte me te vertete shume i thjeshte. Ekonomia nuk eshte gje tjeter vecse puna e njerezve per te siguruar jetesen. Financa eshte procesi i vendosjes se cfare do jete hapi i metejshem. Ata perpiqen qe mos na lejojne te kuptojme kete gje sidomos pjesen qe ka lidhje me financen. Dhe ky eshte kyci i problemeve sot ne bote.

valiii
27-05-11, 15:28
PUSHTETI MBRAPA SKENESKC: Si gazetar a je frenuar ndonjehere nga Forbes duke te te thene "Jo mos shkruaj kete" ose " Mos shkruaj ate" ?

BF: Dakort. Gjeja e pare qe vura re ne Japoni - asgje nuk ishte sic dukej - ishe kur pashe disa njerez ne rradhe perpara nje kioske. The i pyeta: "Cfare po beni?" "Po kembejme fitimet ne para - nga pachinko qe eshte nje lloj slot machine. Dhe aty meson qe ata kane nje industri gjigande kumari, kudo me shenja gjigande neoni qe ne thelb eshte ilegale. E megjithate funksionon haptazi madje dhe me rregulla. Per shembull, sado shume te perpiqesh eshte shume e veshtire qe te humbasesh me shume se 1000 $ ne dite ne ato vende. Pra ja ku ke nje sistem te tere jashte suazes legare; perfshin police, gangstere dhe biznesmena. Kjo me beri te kuptoj qe ky vend ishte ndryshe. Ajo qe mesova ishte se i ashtuquajturi "sistemi legal demokratik" ishte nje 'pararoje' per nje strukture pushteti te vertete shume ndryshe. Kjo eshte ajo qe mesova me copeza. Pachinko ishte e para. Nje miku im u rrah nga nje gangster parpara syve te policise. Shkuam tek polici...dhe ai tha: "Nuk duhet te ngaterroheni ne zenka me gangsteret." I them: "Kjo eshte e cuditshme." Por mendova se kjo mbase ishte e lidhur me kumarin dhe prostitucionin qe eshte nje ambjent i turbullt kudo. Si nje gazetar financiar eshte e rendesishme qe te jesh i shpejte. Nese i mund konkurrentet me 30 sekonda, kjo konsiderohet te jete nje scoop i madh. Pra duhet te gjesh se nga vjen pushteti. Dhe psh duke folur me burokratet e Ministrise se Bujqesise, ata thoshin: "Nese do te dish se cfare ndodh me te vertete, fol me zotin Kato Koichi." Ai ishte i gjithepushtetshmi i LDP dhe ishte njeriu qe ne ate kohe merrte vendimet. Pra pata rastin ta njihja. Njehere me thirren qe te merrja pjese si zevendesues ne njerin prej fjalimeve te tij. Ai beri fjalimin dhe ishte shume impresionues. Aty mori nje zarf goxha te trashe me para. Nga ajo mendova se Ministri i Financave ishte burimi i vertete i pushtetit ne Japoni - kjo eshte ajo qe besojne njerezit. Ishte burokracia me e fuqishme qe kam pare. Por kur fillova te flisja me njerez ne Ministrine e Financave ate me ne fund me thane: "Nese do me te vertete te mesosh se cfare ndodh atehere duhet te shkosh tek Nomura Securities."

Kjo ndodhte ne vitet 80-te. Tani eshte ndryshe. Por ne vitet 80-te, gjate bumit, Nomura Securities kishte nje liste VIP prej 5000 njerezish. Ata kishin keta dy bosa - Tabuchi i madh dhe Tabuchi i vogel, pa lidhje me njeri tjetrin - te cilet me pas u provuan te kishin lidhje me nje bande te madhe kriminale. Ata afroheshin tek keta gazetaret, politikanet dhe te gjithe te tjeret me pushtet e me reputacion dhe i jepnin leke hua disa miliona dollare dhe thonin: "Bli kete aksion." Me pas shkonin e gjenin cdo shiten ne vend si dhe lidhjet e tyre neper gazetarite dhe i thonin: "Keto jane aksinet qe do blesh tani." Dhe cdo shtepijake, biznesmen i vogel e doktor do blinte keto aksione, cmimi do ngrihej dhe VIP-i i shiste me mbrapa. Kjo ishte menyra sesi ata kontrollonin. Thjesht politike.

KC: Thua qe tani eshte ndryshe. Sa ndryshe eshte pra?

BF: Ka lojtare te tjere, menyra te tjera per te dhene para. Dhe ne fakt ky eshte dhe thelbi i problemit te cilin po trajtojme. Po me mire ta shtjellojme hap pas hapi pasi thjeshtohet me shume pamja e te gjithe historise. Pra u bera shume cinik ndaj Japonise por ajo qe i vuri vulen ishte skandali jusen mbi kredite e shtepive. Kjo ishte nje grup kompanish te cilat jepnin hua vetem per blerje shtepish. Mbas bumit ne Japoni, ishte hera e pare qe ata do perdornin parate e taksapaguesve. Meqe ra fjala, ne vitin 1992 qeveria japoneze tashme e dinte se kishin 200 trilion borxh por gazetat thoshin vetem dy ose tre trilion. Vetem mbas 10 vjetesh ata me ne fund pranuan gjithe shifren. E njejta gje po ndodh tani ne SHBA - por ata nuk do kene 10 vjet pasi nuk i huazuan keto para nga amerikanet. Ata i moren hua nga pjesa tjeter e botes. Per kete arsye do shohim ndryshime shume te medha ne te ardhmen.
MASHTRIMET ME BORXHET DHE VRASJET
BR: Me kujtohet qe i the Rense (behet fjale per Jeff Rense i cili ka nje website shume te njohur mbi konspiracine -Darius) se sipas mendimit tend borxhi i USA ishte 120 trilion $. Kerkova dhe mendova me vete: "Nga doli kjo shifer..." Pra dua tju bej kete pyetje.

BF: Mund tja u them menjehere. $66 trilion dalin nga nje ese e Profesor Kilborn qe u publikua nga bordi i deges se Federal Reserve ne St. Louis ne vitin 2005. Dhe keto jane para qe ata i detyrohen qytetareve amerikane - ato qe premtuan te pagujane per Medicaid dhe sigurimet shoqerore si dhe gjera te ngjashme. Jane te shkruara ne ate ese. Mund ta gjeni. Tani pjesa tjeter prej 53 trilion $ eshte shuma e dollareve ne qarkullim jashte USA. Pra bashkoi dhe kemi shifren 120 trilion $. Dhe jo vetem ajo, po dhe nje GDP prej 13 trilionesh. Ketu eshte pika ku zbulohet i gjithe mashtrimi.

KC: Pra ti u more me tregun e shtepive...

BF: Dakort. Ketu eshte ceshtja. Punoja per Nihon Keizai Shumbun [Nikkei]; eshte si puna e Wall Street Journal. Eshte ne gjuhen japoneze dhe eshte gazeta numer nje e tyre per financat dhe biznesin. Ata po perpiqeshin te fusnin ne loje dhjetra miliarde dollare nga parate e taksapaguesve qe te shpetonin nga veshtiresia keto kompani. Beheshin disa bisedime te cuditshme mbi 'pergjegjesine e huamarresit'. I kthehem dhe i pyes: "Po mire, kush jane keta huamarres?" Dhe doli qe - burimi im ishin njerez qe punonin ne Banken e Japonise dhe agjensi te tjera si te tipit nga ato te vleresimit te kreditit - me shume se gjysma e tyre ishin hua te dhena gangsterve te bandave Yakuza. Per mua kjo ishte dicka e mahnitshme. Pra ketu kemi qeverine qe perdor miliarda dollare nga parate e taksapaguesve per te nxjerre nga belaja kompani qe jepnin hua gangsterave dhe qe ishin te gjitha te drejtuara nga zyrtaret e Ministrise se Financave. Pra shikohet nje lidhje midis zyrtareve te Ministrise se Financave, politikaneve dhe gangsterave. Ata perdorin para te taksapaguesve per tja dhene ato gangsterave.

E shkruajta kete ne ne Nikkei-n anglisht dhe pati nje reagim shume te madh. Mbi 400 gazetare te huaj dhe revista shkruan histori te ngjashme. Gjysma e huave per shtepi ishin te gangstereve, dakort? Newsweek beri nje shkrim pothuajse identike me timen. Aty Nikkei, gazeta ime me tha: "Sipas Newsweek, gjysma e huave per shtepite ndaj kompanive jusen are te Yakuza." Vajta tek redaktori dhe i thashe: "Hej e kam shkruar i pari ate histori. Pse thua sipas Newsweek?" Me pas me thirren ne zyre duke me dhene Cmimin e Redaktorit si dhe 50 $ dhe me thane: "Zoti Fulford, e di, nuk duhet te shkruash gjera te tilla. Nuk eshte bere me pare dhe mund te jete shume e rrezikshme."

Mbas asaj filluan te me mbanin ne mbikqyrje. Nuk me lejonin qe te shkruaja cdo gje, pervec lajmeve qe shpallte qeveria. Aty fillova te kuptoj qe shtypi japonez nuk ishte aspak i varur. Sic doli me pas nje nga redaktoret aty ne Nikkei, Zoti Otsuka i cili fitoi disa cmime duke shkruar per skandalin Itoman...krejt papritur u transferua ne nje seksion tjeter dhe u hoq nga raportimi i biznesit. Ai u be shume dyshues mbas kesaj. Filloi te ndiqte presidentin kudo qe shkonte. Sic zbuloi me vone ata i kishin dhene hua gangsterve nje shume prej 100 milion $ - para qe nuk u kthye kurre. Dhe skandali Itoman ishte shume i madh, ku njera nga bankat me te medhaja te Japonise, Sumitomo Bank ishte pervetesuar nga sindikata e krimit. Pra fillova te kuptoj se gazetat dhe politikanet, gangsteret dhe burokratet ishin te gjithe bashke ne nje lloj strukture pushteti te stisur e cila ishte totalisht ndryshe nga ajo qe njerezit shihnin ne televizor apo lexonin neper gazeta. Dhe u ndjeva komplet i neveritur kur ata filluan te censuronin shkrimet e mija.

Pra e braktisa Nikkei dhe punova si profesionist i pavarur per pak kohe ne gazeten South China Mornin Post dhe disa vende te tjera perpara se te merrja punen tek Forbes. Fillimisht personat tek Forbes u treguan te kenaqur qe te shkruaja histori per gangsterat. Bera nje mbi Punet Publike dhe mora nje leter formale proteste nga Ambasada Japoneze ne Washington. Mendova: "O zot. Dikujt i shkela ne kallo." Me pas bera nje tjeter shkrim... Kur ata filluan te shlyenin borxhet qe kishin me bankat fillova te zbuloja se shume njerez po vdisnin. Ata ose kryenin vetvrasje ose zhdukeshin. Por nuk ishte nje harakiri tipik kur kryen dicka shume te rende dhe vret veten per te kerkuar ndjese. Ishin njerez qe do deshmonin, njerez qe do persekutonin njerez. Per shembull, kishte ndodhur nje skandal financiar dhe presidenti i Dai-Ichi Kangyo Bank qe tani eshte pjese e Mizuho duhej te deshmonte. Nje dite perpara se ta bente kete, ne oren 11 te nates gruaja e tij doli nga shtepia dhe 10 njerez me veshje te zeza hyne ne shtepi, fiken dritat e me pas iken. Rreth ores 1.00 te nates gruaja kthehet ne shtepi dhe e gjen te shoqin e vdekur. Dhe ata thone qe ishte nje vetvrasje. Kjo histori doli nga versioni anglisht i gazetes Yomiuri. Nuk doli ne versionin japonez. Ne kete pike kisha krijuar shume lidhje me gangsteret pasi kisha kuptuar se qe te kuptosh se cfare ndodh me financat duhet te flasesh me gangsteret. Perndryshe as qe e meson fare se cfare ndodh...

KC: Dakort.
vazhdon...

valiii
27-05-11, 15:32
BF: Keshtu pra... ishte nje banke qe quhej Nippon Credit Bank e cila u shnderrua ne Aozora Bank. Tani me duket se ajo eshte nen pronesine e njeres nga fondet amerikane. Mbase Carlyle? Sme kujtohet. Me duhet ta kontrolloj. Sidoqofte, nje drejtor i Bankes se Japonise, zoti Honma u be presidenti i saj. Dy jave me pas ai u gjet i varur dhe ata thane se ishte vetvrasje. E njihja kete person qe nga koha kur mbuloja lajmet per Banken e Japonise. Eshte e pamundur qe ai te jete vetevrare... Mesa duket ai u vra per shkak te disa huave te dhena kooperative te kreditit ne Korene e Veriut. Ai po behej gati ti deklaronte ato si hua te gabuara. Dhe nese do e bente kete gje atehere do kishte nxjerre ne pah nje lidhje gjigande te nendheshme drejtuese te Korese se Veriut. Koreano Verioret prej kohesh dergonin para droge ne Japoni perftuar nga shitja e amfetamines dhe veprimtarive te tjera te dyshimta dhe qe te fitonin heshtjen e policise kishin paguar shume te medha klases sunduese gjate gjithe viteve.


KC: Shkruajte per kete gje?

BF: Po shkruajta tek Forbes. Redaktoret ishin kaq frikacake sa hoqen nje pjese te mire te shkrimit por sidoqofte nje pjese eshte ende aty... Pra fillova te germoja me shume. Dhe krejt papritur Forbes filloi te ushtronte presion ndaj meje. Kisha nje histori mbi GE qe po bente disa manovra te cuditshme bankare qe perfshinin disa miliarda dollare ne Amerike dhe e di cfare, ata e fshine gjithe historine pa asnje shpjegim. Me pas Citigroup u perzu nga Japonia per pastrim parash te gangstereve. Ajo histori nuk u botua... Po pergatitesha te lija cdo gje. Ne ate moment ne Japoni doli nje liber i imi dhe u shnderrua ne nje best seller. Nuk kisha nevoje me per te ardhura.

KC: Nje liber per cfare?

BF: Me materiale te cilat kishin dale kohe me pare, disa prej tyre sapo ja u thashe - vrasjet dhe te tjera gjera ne lidhje me korrupsionin japonez. Shume njerez ne Japoni e kishin idene qe ndodhin gjera te tilla. Pra libri u bazua ne keto ngjarje. Me pas shkruajta disa libra me te njejtin subjekt. Kjo me mundesoi te ardhura te pavarura. Por gjeja qe me te vertete me dha shkendijen ishte gjate nje debati televiziv qe bera me disa politikane te larte japonez. Gjate emisionit mendoja me vete: "Keta njerez drejtojne kete vend? Ska mundesi!" Tani e di qe ata jane vetem aktore te cilet lexojne skenarin por atehere mendoja: "O Zot, une mund ta bej me mire!" Dhe kjo ide krejt papritur mu duk madheshtore. Kuptova se: "Oh Zot, japonezet kane 5 trilion dollare neper prona pertej detit. Keto para mjaftojne qe te zhduhet varferia dhe shkaterrimi i ambjentit. Atehere pse te mos perdoren?" Me tej mendova: "Do behem qytetar japonez dhe do perpiqem te kandidoj ne politike ne menyre qe ti mbush mendjen atyre te perdorin keto para per te shpetuar boten." Dhe kjo gje ka kaq shume kuptim...

Pra shkruajta dy kapituj ku do jepja emra - politikane te caktuar, krime te caktuara, gangstere te caktuar. Do ishte nje ekspozim me te vertete i madh gje qe do me bente ose te largohesha nga Japonia ose te vritesha mbas botimit te librit. Diten e neserme mbasi kisha derguar dy kapitujt ne anglisht agjentit tim mora nje telefonate nga mbesa e Perandorit Meiji, Kaoru Nakamaru e cila me tha: "E di zoti Fulford, ju nuk duhet te zemeroni Yakuza. A jeni i sigurt qe kjo eshte gjeja qe doni te beni? A nuk ka ndonje gje tjeter do mund te merreni?" Dhe shtoi se nje 'perendeshe' e kishte kontaktuar nepermjet planit astral dhe i kishte shprehur shqetesimin per mua! Doli qe 'perendesha' ishte Policia E sigurise Japoneze.

Ne ate moment mendova: "Po, dua te shpetoj boten." Dhe ne ndryshim nga shume njerez te tjere qe duan te bejne te njejten gje, une kisha nje metode konkrete, ate te pese trilion dollareve. Kjo shume parash nuk mund te terhiqet nga USA pasi do shkaterronte ekonomine amerikane, pra duhet ti paguash amerikanet qe ta bejne ata kete gje dhe ne kete menyre edhe te perfitojne vete. Pra mendimi evoluoi me shume dhe thashe me vete: "Dakort, do e bejme ne kete menyre qe dhe amerikanet te perfitojne dhe keshtu te pakten skane pse te ankohen." Kjo ishte ajo qe filloja te shprehja duke shkruar libra me kete ide, pra: pse nuk e shpetojne boten Japonezet?
Kontrolli i Rothschild dhe RockefellerBF: Po ajo qe ndodhi ishte qe kjo mbesa e Perandorit Meiji me dha nje video te 9/11 dhe me tha: "Shiko Zoti Fulford. Ti di cdo gje mbi korrupsionin ne Japoni por se ke idene mbi korrupsionin ne bote." Dhe kur me dha ate u shtanga. Mos harroni, isha nje gazetar i financave per nje kohe te gjate dhe pasi shume njerez lexojne ate qe shkruan kjo ve ne levizje dhe tregjet. Eshte nje numer konstant njerezish qe perpiqen te te japin informata te rreme gje qe te ben te perftosh nje imunitet te larte ndaj informacionit fallco. Problemi qe kane shumica e njerezve ne nivele te larta ne shoqerite perendimore me ceshtjen e 9/11 eshte kjo (sipas fjaleve te tyre): "Nuk me behet vone se evidencash me tregojne, nuk ka asnje mundesi qe New York Times, Washington Post, BBC te raportojne kete." Pasi qe te pranosh se ka nje grupazh ne qeverine Amerikane qe beri kete gje atehere do te thote qe te pranosh se i gjithe sistemi i besimit qe kemi mbi shoqerine te jete i gabuar.


KC: Ehh

BF: Duke patur eksperiencen e censures me punen ne Forbes dhe ajo qe dija per korrupsionin japonez, fillova te beja kerkime per te zbuluar se cpo ndodhte me kete faktin tjeter. Pergjigja ne thelb eshte qe, shoqeria Europiane nuk eshte me 'demokratike'. Eshte nje plutokraci e kombinuar me aristrokraci ndersa 'demokracia' eshte nje menyre efektive per te mbajtur nen kontroll ndjenjat e 'deleve'. Mund tju tregoj ne menyre me te thjeshte duke ju referuar raporteve financiare te Wall Street Journal, sesi mund te gjeni gjurmet. Ajo qe bera per te zbuluar kete ishte kerkimi neper nurmat e Forbes te vitit 1918 dhe lisa e tyre e te Pasurve. Aty gjen se ne ate kohe 10 Amerikanet me te pasur kontrollin 70 % te parave ne vend. John Rockefeller I kishte nje pasuri prej 30 miliard $ me kursin e sotem. Mendoj se ai kontrollonte 25 % te te gjithe pasurise ne USA ne ate kohe. Arsyeja pse Rockefeller nuk shfaqet aq i 'Pasur' ne listen e Forbes (dhe mos harroni qe njera nga detyrat e mija ishte te identifikoja miliarderet dhe numeroja parate e tyre) ishte se i kishte vendosur ato ne 'fondacione bamiresie' dhe ne fakt kane qindra te tille: Rockefeller, Carnegie, Brookings - nje liste e tere alfabetike. Por cdo gjenerate e familjes Rockefeller dhe familjeve te tjera, Morganet te cilet jane sot familja Bush... dihet qe trashegojne fuqine e tyre. Ata vazhdojne te kontrollojne ate para. Dhe kane nje sistem te tille ku cdo gjenerate ka nje person te caktuar ne post drejtues. Pra eshte nje lloj aristrokracie e fshehte. Ne vend qe te trashegojne toka ata trashegojne pasuri dhe kushdo qe punon neper keto pasuri eshte si nje lloj bujku qe punon ne pronen e lordit. Pra nese punon per Standart Oil ne nje fare menyre je sherbyesi i Rockefeller pasi ata kane kontrollin absolut.


KC: Dakort. Kjo eshte pjesa per Rockefeller. A keni qene ne gjendje te gjeni gjurmet per Rothschilds, pjesa europiane?


BF: Po. Ceshtja Rothschild shkon mbrapa ne kohe 300 vjet. Besoj se ky tashme eshte nje fakt i njohur. Sidoqofte mendoj se ne ate kohe Rothschilds kane qene njerez thellesisht fetare dhe me zemer te mire. Ndonese ne dukje ata financuan dhe hartuan Revolucionin Amerikan ne 1776 - me parate e East India Company - ata po ashtu financuan reformat e Meiji. Ne shume drejtime keto jane gjera te mira. Kanadaja ka qene gjithmone territor i Rothschild dhe e di qe Kanadaja eshte nje vend shume i mire? Pra nuk mendoj se ata jane ne te njejtin nivel. Sistemi i tyre ne thelb eshte ai mbreterori i Babilonise se Lashte. Dhe ketu gjerat behen te cuditshme dhe esoterike pasi shkojne mbrapa ne kohe 5771 vjet. Rothschilds thoshin se ishin pasaardhes te Nimrodit i cili pushtoi popullin e Babilonise - barinj, pra blegtore. Ata [paraardhesit e Rothschilds] pushtuan popullin e Babilonese, Irakun e sotem. Ata thoshin: "Po mire, a nuk ka ndonje menyre qe te drejtojme njerezit ne te njejten menyre qe ju drejtoni delet?" Dhe nga kjo dolen me nje sistem: duhet te kontrollosh burimin ushqimor te tyre; duhet te kontrollosh burimin e informacionit dhe duhet te kesh mjete dhune qe ti disiplinosh...

valiii
27-05-11, 15:32
KC: Po kjo qe po flisni eshte Illuminati apo jo?

BF: Mund ta quani Illuminati ose mund ta quani Oborri Mbreteror. Fillova te kerkoja ne mennyren sesi shoqeria e Sumerise se Lashte ishte e drejtuar dhe zbulon se eshte tejet e ngjashme me USA-n moderne. Ne Japoni me pare Ministrine e Financave e quanin 'Magazina e Madhe'. Dhe mos harroni, nese kontrollon burimin e ushqimeve atehere mund te rekrutosh luftetare e intelektuale dhe te kontrollosh shoqerine - te kontrollosh menyren e tyre te te menduarit, te kontrollosh ushqimin e tyre dhe te kontrollosh ata dhe nepermjet dhunes nese eshte e nevojshme. Ne kete menyre funksionon dhe tani. Ja pse eshte e rendesishme te kuptohet qe financa eshte kontroll mbi burimin ushqimor...


BR: Kontroll dhe mbi burimin energjitik po ashtu.


BF: Po, burimin energjitik. Por kam parasysh qe ne fund te fundit ushqimi ka me shume rendesi. Pa te je i vdekur.


KC: Pra ne thelb i mban njerezit te zene me pune duke i cuar ata ne lufte?


BF: Ne dukje, ajo qe ndodhi ishte qe ne vitin 1812 Republika Amerikane vendosi qe te mos rinovonte licencen bankare ndaj Rothschild dhe amerikanet moren kontrollin e parave te tyre. Kjo eshte arsyeja pse Rothschild pushtuan Ameriken dhe kjo ishte arsyeja e vertete e luftes se vitit 1812. Gjate gjithe shekullit te ardhshem Rothschilds komplotuan dhe skematizuan marrjen mbrapsht te kontrollit te burimeve te parave amerikane dhe si rezultat dhe kontrollin ndaj popullit amerikan... John Rockefeller I i ishte kushtuar nxjerrjes se naftes dhe bleu cdo rrafineri. Shkonte tek ndonje pronar rrafinerie dhe i ofronte para te thata si dhe cmim te ulet. Nese personi kundershtonte atehere Rockefeller i shkaktonte probleme me puntoret ose i sabotonte dhe rrafinerine, pra cdo gje qe ti sherbente qellimit te tij. Dhe Rothschilds e vune re kete Rockefeller e vendosen ta ndihmonin. I lejuan te transportonte naften e tij me nje cmim shume here me te ulet sesa konkurrenca. Dhe ne kete menyre ai fitoi monopolin e naftes. Me ne fund ne vitin 1913 Rockefeller, Harrimans, Warburgs...ky grup familjesh, ishin ne gjendje te merrnin kontrollin e Bordit drejtues te Rezerves Federale (supozohet per llogari te Rothschilds). Por kam besimin personal qe Rockefeller planifikuan nje grusht shteti. Ai tha: "Hej, kontrolloj ushtrine amerikane dhe ekonomine amerikane pra mund te bashkepunoj me ju por jam une ai qe drejtoj ketu." Dhe ne kete menyre ai mori kontrollin e Amerikes. pra besoj se Amerika u be nje prone e Rockefeller dhe jo e Rothschild. Ata vetem takohen dhe bashkepunojne.
KC: Sakte. Pra mendon se edhe sot e kesaj dite ka nje bashkepunim e tille?

BF: Besoj se ka nje lloj bashkepunimi. Po ashtu mendoj se ka dhe konflikt. Nese shikon vijshmerine e votimit Europe kunder Amerike ne Kombet e Bashkuara mund te dallosh ndryshimin midis dy paleve.


KC: Dakort. Po ku hyn Japonia ne kete mes?


BF: Ajo qe ndodhi ne Japoni... mbas ardhjes se Admiralit Perry, Lordi Rothschild dergoi nje flote e cila sulmoi klanet Satsuma dhe Choshu ne jug. Ata vrane perandorin Kinmu dhe vune ne pushtet nje djale 16 vjecar i quajtur Toranosuke Omura si Perandorin Meiji. Ata financuan modernizimin e Japonise. Pra vendosen ne fuqi familjen mbreterore dhe e ndihmuan ne modernizmin e Japonise. Ata luftuan kunder Rusise. Mendoj se japonzet ishin shume mirenjohes per kete fakt. Ne vitin 1903, mbas fitores, perandoret Japoneze u bene te barabarte me mbreterit Britanik. Cdo perandor shkon per te studiuar ne Oxford. Por mbas luftes se dyte boterore mendoj se japonezet filluan te ndihen te zhgenjyer pasi mendonin se nuk po trajtoheshin si te barabarte. Atyre nuk po i jepej ajo qe ata e mendonin si dicka te arsyeshme. Ndjenin se kishte rracizem. Ne vitin 1930 japonezet u perpoqen per pavaresi. Ata donin te krijonin nje [Lindja e Madhe] grup te quajtur Asia Co-Prosperity Sphere. Ata donin te modernizonin cdo vend te 'verdhe' ne menyre qe te frenonin kolonizmin nga te bardhet. Pra arsyeja pse japonezet ishin ne gjendje te merrnin pjesen me te madhe te Kines dhe u ndaluan vetem prej USA ishte sepse aktualisht shumica e kinezeve i mirepriten ata. Kjo eshte dicka qe nuk e lexon neper librat tona te historise. Pati nje perpjekje nga aziatiket qe te ndalonin kolonizimin. Ata i shikonin europianet me nje njejten menyre sic shihet Borg ne filmin Star Trek: vetem nje menyre te menduari eshte e sakte. A mund ta imagjinoni kete piramide gjigande te shoqerise me ate syrin ne maje te saj: "Do asimilohesh. Rezistenca eshte e kote." Kjo eshte menyra qe ata e shihnin kete gje dhe ne fakt ka dicka te vertete. Ka nje ndjesi te menduari qe nese nuk eshte behet sipas menyren perendimore atehere eshte gabim...

Amerikanet jane diku tek 4 % e popullates boterore por me me shume se 20 % te GDP boteore, 50 % te avokateve dhe 50 % te gjithe shpenzimit ushtarak ne bote. Pra sipas aziatikeve, shume kohe eshte shpenzuar me konflikte dhe luftra. Ki parasysh qe ata i shohin gjerat ne menyre tjeter dhe duhet shume kohe te kuptosh perspektiven e tyre.

valiii
27-05-11, 15:36
Japonia e Pasluftes
KC: Ti ke shkruar nje liber per Rockefeller dhe rrolin e tij.


BF: Po, ajo qe ndodhi ishte qe kur fillova te kuptoja te gjitha keto, kuptova po ashtu se mbas Luftes se Dyte Boterore kontrolli i Japonise nga Rothchilds kaloi tek Rockefellers. Fillimisht ata i thane japonezve: "Ju duhet te ecni perpara e te zhvilloni ekonomine tuaj ne menyren qe doni ju. Rindertoni ekonomine dhe per aq kohe sa ju jeni ushtarakisht aleate me USA, ne nuk kemi asnje problem. " Kjo zgjati deri ne vitin 1980 kur Japonia perjetori nje supertregetim gje qe beri ata [Rockefellers] shume nervoze. The tani e kuptoj pse pasi ata [japonezet] menduan se e fituan Luften e Trete Boterore pa te shtenen me te vogel pasi ja kishin dale mbane te manaxhonin kontrollin e pjeses me te madhe te pasurise financiare boterore. Dhe paraja eshte pushtet. Nese ke para, mund te rekrutosh ushtare, intelektuale, mund te ...

KC: Po si ja dolen japonezet ta benin kete?


BF: Duke punuar shume dhe duke gjeneruar supertregetim - elektronike, makina, e ke parasysh, produkte cilesore te cilat njerezit i blene. Dhe ata [japonezet[ kishin kontrollin e parave. Ketu ishte momenti kur ata [Rockefellers] filluan te shqetesohen. Dhe moren vendim qe te conin japonezet ne situaten qe ishin me pare. Ja arriten ti fusnin ne kurth gje qe ne thelb u realizua me urdher te USA. Ata thoshin: "Fillimisht duam qe ju te ngrini vleren e jenit tuaj." Dakort? Pasi nuk donin qe japonezet te kishin kontrollin e parave. Dhe jeni shkoi nga 360 me nje dollar ne 79 me nje dollar. Por nderkohe ajo qe ndodhi ishte qe japonezet spostuan bazen e tyre industriale ne Kine dhe ne Azine Juglindore duke i pasuruar ata. Pra kjo menyre nuk funksionoi. Dhe ne fund ata filluan te blene e vrasin politikanet japoneze.


KC: Kush ishin keta?


BF: Rockefellers pasi ata nuk donin qe japonezet te ishin mjaftueshem te fuqishem per te perdorur parate sipas menyres se tyre por tja jepnin ato amerikaneve. Ne fakt akoma nuk e kam kontrolluar por jam i sigurt qe nese bashkon te gjithe sulficitin tregetar japonez e me pas numrat e me pas ta krahasosh me ate qe sot zyrtarisht njihet si pasuria japoneze do zbulosh qe sulficiti i tyre tregetar eshte shume me i madh. Me fjale te tjera eshte sikur te shkosh ne nje bar dhe te thuash: "Shenoje ne llogarine time." Dhe mbas disa vjetesh te shkosh prape e te thuash: "Degjo harroje gjysmen e llogarise time." Pra ideja eshte qe: Ne do vazhdojme te marrim para prej jush pergjithmone." Eshte njesoj sikur te paguash takse ndaj Perandorise Romake. Ata dergojne makina, TV dhe nuk marrin asgje mbrapsht pervec letres. Kjo eshte menyra sesi ata e shikojne dhe eshte e drejte. Per 34 vjet Amerikanet kane marre mall nga e gjitha bota dhe nuk kane paguar per te.


Bill: Po atehere pse e kane toleruar japonezet per kaq shume kohe?


BF: Se pari, mbas Luftes se Dyte Boterore ata me shpirt e me zemer rane ne dashuri me Ameriken. Atyre ju thashe se do torturoheshin... me kujtohet njeri [qe fliste] i cili dridhej nga frika e luftes kur po vinin ushtaret amerikane. Dhe ushtari amerikan i zgjat atij nje cokollate apo jo? Kjo ishte simbolike. Ata ne fakt u trajtuan te gjithe shume mire. Deri me renien e Bashkimit Sovjetik ata me te vertete ndjenin se kishin nevojen e amerikaneve qe ti mbronin. Ata [amerikanet] kishin krijuar iluzionin e frikes: "Nese nuk na keni ne atehere do ju pushtojne te tjeret." Japonezet kane qene subjekt te nje propagande shume te dendur qe nga fundi i Luftes se Dyte Boterore. Ishte dikur njeri, Dr Funai i cili mbas luftes mbajti ne shtepine e tij nje ushtarak amerikan . Oficeri i thote atij: "Ne do ndryshojme sistemin tuaj arsimor ne menyre qe mos prodhoni me gjeni." Dhe ne fakt e bene. Propaganda qe jane bere viktime japonezet i ka krijuar atyre nje kompleks inferioriteti duke ju thene atyre se Amerika eshte nje vend i mrekullueshem dhe se pa ndihmen e saj fati i tyre eshte shkaterrimi. Sistemi i tyre arsimor eshte dobesuar ne menyre te vullnetshme ne menyre qe ata mos te jene ne gjendje te debatojne apo argumentojne. Jane trajnuar ne menyre te tille qe mos kene me opinione.


KC: Po a nuk eshte kjo pjese e mentalitetit Oriental qe perandori reflektohet tek populli?


BF: Ne modelin tradicional Konfucian, celesi i sekretit eshte qe njerezit ne maje duhet te jene shume te paster moralisht dhe ta trajtojne vendin e tyre si familjen e tyre, si femijet e tyre dhe ti duan ata. Pra ky eshte ndryshimi ne filozofi. Nuk eshte thjesht nje bindje e verber ndaj nje tirani por ne menyre idealistike eshte nje figure bujare dhe e dashur si prindi. Ajo qe sheh ne Korene e Veriut eshte nje mbetje e kesaj filozofie. Te njejten gje qe pate me revolucionin Maoist ku ishte nje sistem tradicional i nje lloj sistemi mbreteror i Azise.


KC: Shpjegimi jot duhet te jete pak me i qarte ne lidhje me faktin qe pse ata duhet te pranojne kete lloj 'budallallepsje' te shoqerise Japoneze. Cfare fitonin ata ne kete gje?


BF: Tani kur skllaveron nje person fillimisht e rreh per vdekje pastaj tregohesh i mier me te. Ne thelb i thua: "Nese ben ate qe te them une do tregohem i mire me ty, do te shperblej por mos harro, nese nuk ben ate qe them une..." Ja pse u leshuan ato bomba atomike mbi Japonine. Por gjithashtu japonezet qene ne gjendje te zhvillonin ekonomine e tyre. Ata u lane te qete per nje kohe te gjate. Vetem kohet e fundit gjerat po behen keq dhe shqetesuese. Dakort? ka nje semundje ne zemren e sistemit amerikan. Kjo shihet qarte nese studion levizjet financiare ku leket kane shkuar nga vendet e varfera ne ato te pasura dhe perbrenda vendeve te pasura, nga te varferit tek te pasurit. Eshte si nje lloj sfungjeri gjigand qe thith gjithe kete energji jetesore. Njerezit me te varfer te planetit jane detyruar nga biznesi agrar dhe gjerat e tjera te jetojne ne nivelet me te ulta dhe e vetmja gje qe ata mund te bejne eshte te ulen mbi ndonje gje qe eshte akoma dhe me e ulet dhe e mjere se ata, krijesa te mjera e te dobeta. Ata duhet te djegin pyje qe te krijojne toka te reja pjellore pasi i kane perdorur ato qe kishin dhe nuk kane akses tek plehrat kimike pra ne kete menyre ata duhet te shkaterrojne planetin. Pra burimi i varferise dhe i problemeve te ambjentit sot ne bote jane njerezit qe zoterojne Bordin e Rezerves Federale dhe politikat e tyre ne perparesine ndaj te pasureve dhe cdo per te pasurit. Ky eshte thelbi i problemit. Japonezeve ju grabiten kursimet e tyre dhe u detyruan qe te adoptojne politika ekonomike qe kane shtuar varferine ne kete vend. Te ashtuquajturat reforma qe Kryeministri Koizumi dhe Ministri i Financave Heizo Takenaka kryen te detyruar nga kercenimet e amerikaneve ishin per te imponuar kete gje ne Japoni...

Nje sondazh i koheve te fundit i kryer nga Asahi newspaper tregon se numri i njerezve qe mendojne se jetet e tyre jane perkeqsuar qe nga momenti qe reformat filluan eshte me shume se dyfishi i njerezve qe mendojne se eshte permiresuar. Ata kane krijuar nje ndarje shoqerore midis shume te pasureve dhe te varferve. Shoqeria amerikane po ashtu eshte e njejte. Te ardhurat mujore te nje mashkulli amerikan kulmuan ne vitin 1973 dhe qe nga ajo kohe kane qene ne renie te vazhdueshme. Pra nese shikon mesataren e pergjitshme te produktit - ne pak fjale nivelin ne te cilin gjysma e njerezve jane poshte dhe gjysma jane siper - do zbulosh se eshte shume afer vijes se varferise. Ata kane marre cdo para. Shume para kane shkuar ne xhepat e te pasureve dhe ata nuk kane patur mundesine e duhur per ti shpenzuar ato. Jane deziluzionuar ne menyren e te menduarit qe problemi me ambjentin eshte per shkak se shume njerez lerkurkaf po djegin pyjet dhe zgjidhja eshte qe te hiqen ata qafe. Per kete qellim ata kane prodhuar semundje. Ka fakte te forta qe AIDS (HIV) u shpik nga ushtaraket amerikane si nje arme biologjike kunder Afrikes...


KC: Po SARS?


BF: SARS eshte nje arme biologjike qe ka ne shenjester nje gen specifik i cili eshte shume i pranishem ne popullaten aziatike dhe qe nuk gjehet pothuajse kurre ne rracen e bardhe. Pra eshte nje arme biologjike ndaj nje rrace specifike.

valiii
27-05-11, 15:37
Ultimatumi i Lindjes ndaj Illuminatit te Perendimit

Pjesa e dyte


KC: Le te flasim per gjithe kete lidhje qe kishe me Yakuzan nga njera ane dhe shoqerine sekrete Kineze...


BF: Dakort. kur fillova te kuptoj sesi funksiononin gjerat realisht, te kuptuarit e ngjarjeve te reja ndryshoi pasi tani mund t'i shkrija te dyja ne nje, boten konspirative dhe boten e Wall Street Journal. Drejt?

KC: Drejt.

BF: Mu dha mundesia te intervistoja Heizo Takenaka vitin e kaluar ne pranvere dhe e perballa ate me shume prova. Ne vitin 2003, me duket ne shkurt, ai i tha Newsweek Magazine se asnje banke nuk ishte aq e forte sa mos falimentonte. Dhe vendosi disa rregulla shume te forta ekonomike qe detyruan kompanite te shesin zoterimet e tyre te perbashketa. Me fjale te tjera, bankat dhe kompanite zoteronin aksione te njera tjetres ne menyre qe askush nga jashte te mos futej dot dhe te merrte kontrollin. Ai po ashtu detyroi kompanite qe te shisnin askinet e tyre bankare. Me pas doli me frazen qe asnje banke nuk eshte aq e fuqishme sa te mos falimentoje, ndersa te gjithe menduan se ai kishte parasysh qe aksionet bankare nje dite do jene komplet te pavlefshme. Eshte sikur te thuash: Po te shes ty portofolin tim. Nuk ka leke brenda po ka fatura. Dhe nese e ble, duhet te paguash faturat. Po askush ska per ta blere veten nese thua: Hej degjo, me vone do fus 2.3 trilion jen nga leket e taksapaguesve ne ate portofol, pra ja vlen. Apo jo?

Pra ndodhi qe cmimi i aksioneve bankare ne vitin 2003 shkoi me koke poshte. Dhe nese e shikon se kush i bleu do zbulosh se u ble nga te huajt: State Street Bank, Chase Manhattam, Citi Bank. Me fjale te tjera, nje grup institucionesh financiare qe kontrollohen nga keto "fondacione bamirese" te cilat ne vetvete kontrollohen nga Rothschilds dhe Rockefellers, kryesisht nga Rockefellers. Pra nga keto familje. Them Rockefellers si nje shkurtim per kete grup familjesh aristokrate te lidhura ndermjet tyre, ana amerikane kundrejt asaj europiane. Per shembull, familja Bush eshte pjese e saj.

KC: Drejte.

BF: Pra mund te shihet ne te dhenat financiare. Ajo qe ndodhi ishte qe presidenti i Resona Bank nuk donte te shiste banken e tij tek keta te huaj. Dhe ata kishin 33 % te aksioneve qe i jep atyre kontrollin mbi interesat. Ai po ashtu shiti Postal Savings. Ishte tamam sikur nje burre gangsterr ti drejtohej gruas se tij: Hej hajde, me jep me shume leke. Nuk kam me. Ja ajo Postal Bank psh? Ti akoma e ke ate. Ma jep mua. E kupton? Ja deri ku shkojne gjerat.

Sidoqofte le te kthehemi tek Resona. Presidenti nuk donte qe te jepte aksionet e tij, ne ndryshim nga bankat e tjera qe pranuan pa bere ze. Dhe presidenti tha: Une nuk kam falimentuar. Por llogaritari qe drejtonte Resonan vdiq ne rrethana misterioze. Ishte nje lloj vetvrasje ose vrasje. Dhe cuditerisht dokumentat me pas treguan qe banka ishte e falimentuar. Ne ate kohe sistemi drejtues tha menjehere: Nese ke vetem 100 mije ose 200 mije, bli aksione te Resonas. Do jete nje investim i madh.

Por nje profesor ne Universitetin Waseda, i quajtur Uekusa filloi te shprehej: Ka dicka fallco ne gjithe kete ceshtjen Resona. Profesori u arrestua ne Yokohama me preteksin qe shihte te mbathurat e nje vajze me pasqyre. Vajza ne fjale nuk raportoi asnjehere e megjithate profesori u pushua nga puna dhe u hoq nga programet qe jepte ne TV. Po ne ate kohe dhe une u futa ne listat e zeza. U hoqa nga shume programe televizive duke ma thene qarte: Ju zoti Fulford jeni ne listen e zeze. Nuk mund tju vendosim me ne programe.

KC: Pse?

BF: Sepse dola hapur si te tjeret ne lidhje me te ashtuquajturat reforma ekonomike. Dhe ata nuk donin qe njerezit te mesonin se cfare po ndodhte ne te vertete.

Nderkohe nje i quajtur Z. Ohta i Departamentit te Taksave filloi te hetonte Resonan per evazion fiskal. Edhe ai u arrestua ne Yokohama me preteksin e parjes se te mbathurave te nje vajze me nje pasqyre. Pastaj ishte dhe Z. Suzuki nga gazeta Asahi i cili vite me pare beri buje me nje lajm mbi skandalin Recruit i cili ndodhi ne 17 Dhjetor dy vjet me pare. Ky gazetar shkruajti nje artikull ku thuhej se Resona po i jepte pjeses drejtuese 10 here me shume donacione se bankat e tjera dhe se kishte dyshime qe po behej nje shkembim i brendshem monetar. Materiali ishte programuar si pjese e nje seriali hetimor por ne te njejten mbremje trupi i gazetarit i gjet ne Gjirin e Yokohamas. Dakort?

Pra u perballa me Z. Takenaka me gjithe kete informacion. E kam dhe ne video. Nuk e kam publikuar kete te fundit pasi Takenaka me tha se ishte i detyruar ta bente pasi Shtetet e Bashkuara e kishin kercenuar Japonine ta godisnin me HAARP nese ata nuk benin si i thuhej. Dakort?
KC: Dakort. Po cfare do kishte qene impakti i kesaj. Na thuaj cfare do te thoshte kjo per Japonine.

BF: Termet.

KC: Ok.

BF: Hmm... Do e vazhdojme perseri kete pjese pasi e di se kjo te fut ne subjekte shume esoterike. Eshte nga ato qe te luajne mendjen vendin, e keni parasysh?

KC: Po.

BF: Vete une e kam patur te veshtire per shume kohe pertypjen e ketij informacioni. Mbasi intervistova Z. Takenaka, mora nje e-mail nga dikush ne Japan Develompent Bank i cili eshte nje dishepull i Z. Takenaka. Ai me thoshte: Z. Takenaka deshiron qe ju te takoni dike. Kam dhe kopjen origjinale te e-mail. Pra shkoj ne dhomen e Shinjuku Hotel dhe takohem me nje burre i cili kishte te veshur nje kimono qesharake prej mendafshi. Kam nje foto te tij si dhe nje kasete te rregjistruar te bisedes. Ai kishte dy unaza. Njera ishte maska e nje djalli me brire ndersa tjetra ne doren e majte dukej si nje unaze martese. Ne nje moment beri kete levizje, drejtoi doren e djathte te bere grusht ndersa e majta ishte e hapur me pellembe lart ku ndodhej dhe nje shenje e Freemasonerise dhe me tha: Keto brire, mjafton te vesh pak helm ne to... dhe po te me prekte do vdisja menjehere. Me pas me tha se ishte nje Ninja, pra nje vrases profesionist.

Mua qe me shpeton nje pshehretime nga goja ne ate moment. Personi dukej ndryshe nga japonezet e zakonshem. Ai ishte pjestar i Sanka, ose Malsoret. Ata jane njesoj si Ainu. Nje lloj ose ekuivalenti japonez i indianeve Apache. Shume luftarake. Perdoren nga Forcat Speciale Japoneze. Ai me thote: Zoti Fulford, nese do te behesh nje gazetar plangprishes vazhdo e beje por ne kete menyre do vdesesh ne moshen 46 vjecare. Megjithate (nderkohe me jep nje distinktiv freemason) ai me thote: Nese jo atehere ke nje zgjedhje tjeter. Ti mund te behesh Minister i Financave te Japonise. Dakort? Pra ai me ofron nje zgjedhje midis vdekjes ose postin e Ministrit te Financave. Dhe e perseris, kete e kam te rregjistruar. Kam po ashtu e-mail dhe videon e intervistes sime me Takenaka. Dakort? Jane gjera te pazakonta por kam prova.

Sidoqofte ne ate moment mendova se nuk kisha rruge tjeter vecse ti shkoja mbas avazit. Nderkohe kisha lexuar mbi planet e reduktimit te popullates dhe e pyes: Eshte e vertete? (edhe kete e kam te rregjistruar ne kasete) Ai pergjigjet: Po. Ne menyre qe te mbrohet ambjenti ne duhet te reduktojme popullaten globale ne 2 miliard. Dhe lufta nuk mjafton ta ule kete numer keshtuqe do perdoren semundje dhe kriza urie.

valiii
27-05-11, 15:38
KC: Kush ja u tha kete?

BF: I vetequajturi Ninja, i derguar nga Takenaka. Dakort? Dhe nderkohe kisha zbuluar qe SARS ishte nje arme biologjike me shenjester aziatiket. Pra ishte dicka shume turbulluese! Po flasim per vrasjen e 4 miliard njerezve. Dakort? Pra ata me ofrojne mua nje pune... Dhe me thote: Shiko, ne me te vertete po i marrim leke japonezve por nuk eshte se po i presim mishin deri ne kocke, thjesht po i tresim dhjamin. Dakort? Ne kete menyre e pershkruanin ata. Ne po i grabisim leket ketyre personave por nuk do i vrasim. Po i njejti person vazhdon te thote se popullata e Japonise do reduktohet ne 70 milion. Ata do lejojne vetem 70 milion te jetojne. Dhe ju duhen rreth 500 milion aziatike qe te prodhojne lodra e gjera te tjera. Pra ky njeri po me pershkruante me terma te tjera nje genocid te paster masiv. Dakort? Edhe kete e kam te rregjistruar ne kasete. Mund ta provoj qe ky njeri eshte derguar tek une nga Takenaka.

KC: Jam kurioze te di se cfare i the ketij njeriu? A i the po? Apo i the me lere kohe te mendohem? Dhe ai tha dakort, apo...

BF: Tani e ke parasysh, cdo gje ishte derrmuese. Nuk i thashe asnje pergjigje te qarte atij njeriu por mendova me vete se nuk kisha asnje rrugedalje pervec se te beja lojen e tyre dhe t'i minoja nga brenda per ti ndalur. Dakort? Por kjo gje besoj se i ndodh edhe njerezve te elites me te larte...Jam i sigurt qe i ndodh zotit Obama dhe Clinton e cdo kujt tjeter ne nivele te larta te politikes amerika, senatore etj. Ne nje moment te caktuar dhe atyre ju eshte dhene i njejti ultimatum: Vdekje ose bashkepunim - pra ose bashkohu me ne ose vdis. Dhe kjo eshte menyra sesi ata e menaxhojne kontrollin me Shtetet e Bashkuara dhe skalleveruar popullin Amerikan duke futur ne dore eliten e vertete te tyre dhe detyruar ata te lujane kete loje nepermjet kombinimit te kercenimeve dhe rryshfeteve.

KC: Kur thua 'ata', kush jane "ATA" ?

BF: Ata jane ata qe ne quajme Keshilli mbi Mardheniet me Jashte, Bilderbergs. Tani eshte dhe Komisioni Trilateral (Trepalesh) por qe nuk ka asnje force pasi... Komisioni Trilateral u ngrit nga Rockefellers pasi Bilderbergs ishin shume rracista te lejonin futjen e japonezeve. Pra u krijua si nje forum per japonezet qe ata te kene mundesine e fjales se tyre. Dhe fillimisht disa nga japonezet e niveleve te larta u bene pjestare. Dakort? Ka kryeministra dhe zyrtare te larte aty. Por ne te njeten kohe japonezet thane: Hej po ata nuk na e degjuan fjalen. Kam folur me shume pjestare te Komisionit Trilateral, dakort? Tani si drejtues i anes japoneze eshte presidenti i Fuji-Xerox. Perpara se te kishin kryeminister Miyazawa. Pra ka nje renie ne nivel perfaqesimi nga ana e japonezeve te cilet duket sikur po thone: Ne djall vafshi me gjithe Komisionin tuaj Trilateral, pasi ju as qe keni nder mend te na degjoni. Pra me pak fjale ajo qe po them eshte se jane familjet qe zoterojne Bordin e Federal Reserve si dhe ata te paguarit prej tyre. Ata kane parane.

KC: Pra njeriu i Takenakas qe ju ofron te beheni Freemason eshte derguar nga "KUSH" ?

BF: Takenaka ishte nje dishepull i Henry Kissinger. Dhe Henry Kissinger punon per David Rockefeller. Une e akuzova qarte Takenakan qe po i shiste sistemin financiar japonez Rockefeller. Ok? Pra shikoje si nje loje elektronike, nje piramide. Ne shkallen e pare te piramides eshte boy scouts. Dhe rreth shkalles se 4 eshte Rotary Club nderkohe qe vazhdon te ngjitesh. Une po arrija pikerisht nivelin e majes pasi kur me ftuan te behesha Freemason me thane: Shiko, mbi nivelin 33 ka dhe 13 nivele te tjera. Ok? Ki parasysh kartmonedhen 1 $? Majen e piramides? Syri perfaqeson njerezit te cilet drejtuan rracen njerezore ne ndertimin e piramides. Pra sic shihet eshte nje piramide ende e paperfunduar. Ok?

Mbi shkallen 33 jane 13 shkalle te tjera. Dhe ky eshte grupi i brendshem i pothuajse 10 mije njerezve qe kontrollojne perendimin. Duhet te them qe shume prej tyre jane njerez pozitive qe duan te bejne gjera te mira dhe nuk duan te jene bashke me ato te rangut te larte por qe nuk kane zgjedhje tjeter. Ndihem i detyruar te them se pjesa me e madhe ne ate grup elitar jane njerez te mire me zemra te mira qe do deshironin te benin vetem mire per njerezimin dhe planetin por qe fatkeqesisht e gjejne vetvehten ne kete Oborr te Fshehte Mbreteror.

KC: Pra e pranuat oferten.

BF: Sakte.

KC: Cfare bete me pas?

BF: Direkt diten e neserme mora nje telefonate nga nje rregjisor filmi, nje rregjisor japonez filmi i cili me tha: Dua te flas me ju rreth dickaje. U takuam dhe me thote: Eshte dikush qe do doja ta takonit. Pra shkoj ne nje tjeter dhome hoteli. Dakort? Mesa dukej ata pelqenin dhomat e hoteleve kur duan te flasin per gjera te rendesishme. Dhe serisht e rregjistrova biseden ndonese se kam publikuar kurre. Pritesi me thote se ai perfaqeson nje shoqeri sekrete Aziatike ne te cilen jane 6 milion antare, perfshi 1.8 milion gangstera dhe 100 mije vrases profesioniste. Tani mundohu te kujtohesh qe te thashe se kam nje diplome ne studimet Aziatike me specializim zonen e Kines. Pra kisha lexuar per kete shoqeri ne librat e historise. Kisha dijeni per ta. Eshte e Kuqja dhe e Gjelberta. Historia thote se Perandoria Ming ishte kulmi i civilizimit kinez. Qeramikat Ming dhe arti Ming ishte ne majat me te larta. Me te vertete ka qene nje shoqeri ideale dhe kinezet sot e shohin ate periudhe me shume venerim. Sipas historise, na ishte nje gjeneral i cili ruante kufirin verior nga Manchute dhe e donte shume gruan e tij. Por ata ja rrembyen dhe i thane: Nese e do gruan mbrapsht duhet te na lesh te kalojme portat. Dhe ai i lejoi. Keshtu ra Perandoria Ming por ushtria dhe flota Ming u shnderrua ne nje organizate te fshehte. Dakort? Pra e Kuqja dhe e Gjelberta jane ushtria dhe flota detare. Po ashtu e Gjelberta eshte dhe burokracia. 1.8 milion jane gangestere. 4.2 milion te tjere jane intelektualet dhe ata me doktoratura. Ata jane nga njerezit me te zgjuar. Plani i tyre ishte te rrezonin Manchute dhe te rivendosnin Ming. Ata kane qene pergjegjes per Rebelimin Boxer i cili nder te tjera ishte kunder perdorimit te opiumit. Dhe - kjo eshte shume interesante - pasi njerezit qe shisnin opiumin ishin Skull & Bones (Kafka dhe Kockat qe kam folur tek tema per Illuminatin) ! Ata jane duke e luftuar kete shoqeri sekrete perendimore qe prej te pakten 1800-es.

valiii
27-05-11, 15:40
KC: Ok. Po a nuk ishin britaniket ata qe futen opiumin per here te pare?

BF: Edhe britaniket ishin por nese shikon Skull&Bones do zbulosh se ata kane qene tregtare sklleverish dhe trafikante opiumi. Kina ishte si te thuash tregu i tyre. Pra ishin te dy.

KC: Pra ndodhesh ne kete dhome hoteli dhee kupton mire ndryshimin midis asaj qe ai te kerkoi dhe asaj qe je duke thene ketu ku ai...

BF: Ata po me thoshin se do me ofronin asistencen e tyre pasi kisha shkruar ne nje liber per SARS dhe armet biologjike dhe se keta njerez po perpiqeshin te me vrisnin dhe se une duhet te beja dicka per ta ndaluar. Dakort?

KC: Dakort.

BF: E gjitha kjo po ndodhte brenda nje jave. Dhe normalisht qe ishte jashte cdo parametri. Pra mu desh pak kohe qe ta pertypja. Gjeja e pare qe mendova ishte: Epo mire, mund te transmetojme videot e 9/11 ne Chinatown ose dicka tjeter. Por atij i thashe ndryshe: Shiko, do flasim perseri. Me ler kohe te mendohem. Dhe shpenzova pothuajse nje muaj duke menduar. Dhe pikerisht aty pata ate qe une e quaj momenti Kill Bill (sipas filmit). E ke parasysh nje skene ne film kur dy gra po ndesheshin me shpata. Duket sikur do jete nje duel i ashper dhe i gjate. Askush nuk e di se kush do jete fituesi. Por njera nga grate (e keqja) i mungon nje sy. Ajo mban nje monokel. Krejt papritur tjetra i kap syrin e shendoshe, ja verbon dhe ate dhe dueli mbaron.

KC: Po. Eshte e pabesueshme. Dhe shume shume grafike.

BF: Shume grafike por ne ate moment mendova: Pse mos veme ne shenjester Syrin e Piramides? Pasi shumica e perendimoreve as nuk e kane idene qe ekziston. Ata ne maje jane shume te friksuar. Vazhdimisht ata vrasin kaq shume njerez dhe kjo i temerron. Jane dhe shume sekretive. Kjo ka vazhduar deri sa doli interneti. Me pare askush nuk ja kishte idene. Vete as qe kisha per ta besuar nese nuk do kisha patur eksperienca personale. Por ja qe gjeta gjurmet e evidencave.

Mjafton te ndjekesh keto fondacione e kush i kontrollon ato dhe zbulon se Rockefellers kontrollojne me shume se 10 trilion dollare ne vlere. Por sidoqofte, kuptova se Shoqeria ka 6 milion antare dhe se Shoqeria Sekrete perendimore ne majen e saj ka vetem 10 mije. Pra jane 6 milion kunder 10 mije. E krejt papritur thashe me vete: E gjeta! Vetem keshtu ja u dalim ketyre bastardeve. Dhe ky ka qene momenti kur fillova te shkruaja gjera tek Rense. (Jeff Rense eshte nje teoricient konspirativ, nga me te njohurit ne boten e webit. Mund te lexoni faqen e tij: www.rense.com (http://www.rense.com/) - Darius)

KC: Dakort. Pra me siguri qe u takove serisht me kete grup. Si e quan kete grup tani? Pasi ata jane grupi i shoqerise sekrete te Yakuza dhe kinezet.

BF: Eshte Shoqeria E Kuqe dhe E Gjelbert.

KC: Dhe patjeter qe ju bashkove atyre pasi nuk ke vdekur.

BF: Po, vajta dhe takova gjithe bosat e tyre te medhenj.

KC: Ne Kine?

BF: Ne Taiwan. Dhe u bashkova me ta. Jam i pari perendimor qe i bashkohem asaj organizate ne 500 vjet.

KC: Dhe me pas Rockefellers ose, nuk e di nese deshiron te emertosh "Rockefeller" por sidoqofte, kushdo qe ishte koka e Freemasonerise, ne keto kushte u detyrua te te linte te qete?

BF: Ajo qe kinezet apo aziatiket thane ishte: Shiko, ne nuk do e bejme hapin te paret. Por ndodhi qe fillova te shkruaja gjera per Takenakan dhe Rockefellers. Dhe mora kercenime me vdekje nga ky Ninja qe permenda me siper. Ai me thoshte: supernjeri, po te mbaron koha dhe drita jote e kuqe po shuhet. Jane njerezit qe mendojne se nuk do vdesin kurre, ata qe perfundojne ne Gjirin e Yokohamas. Shume te tilla... kam dhe e-mails; kam kopje te te gjitha ketyre kercenimeve.

KC: Ne kete situate a kishe ndonje truproje? A pajtove ndokend?

BF: Jo. Shiko, nese ke nevoje per nje truproje, atehere eshte shume vone. Duhet te veprosh ne nivele te larta. Kam parasysh qe nese ata do te donin te me qellonin, do e kishin bere. Duhet ti besh qe mos duan te te qellojne. Kjo eshte hileja.

KC: Dakort. Dhe tani sepse ju bashkove atij grupi dhe gjasave per gjerat qe mund te ndodhnin... e kam fjalen kur u be e madhe ne momentin qe vendose te flasesh per kete gje.

BF: Ajo qe ndodhi ishte, dergova nje e-mail ku thosha: Hej, nese me vrisni atehere cdo antar i familjes se Rockefeller, Rothschild, Schiff etc, do vdese. E ke parasysh, 600 vrases per cdo njerin prej tyre, apo jo? Nese norma eshte vrasja atehere te gjithe mund te vriten. Apo jo?

KC: Kjo na beri te kuptojme qe ata ishin Majestic - grupi - ai qe ne quajme Komiteti i Maxhorances (Committee of the Majority). Ata ne thelb ishin ata qe u ndjene te kercenuar. Kjo eshte ajo qe ke parasysh?

BF: Po. Kjo ishte ideja fillestare por ndodhi qe, qe nga ajo kohe o perpiqesha qe te krijoja nje ide me te qarte per ate qe po ndodhte. Dhe me ne fund arrita te reduktoja pamjen ne grupin e njerezve qe kontrollojne monopolin e Standart Oil dhe njerezve qe kontrollojne Fed. Ata jane burimi i problemeve. Monopoli i naftes... Amerikanet mendojne se celesi i pushtetit te tyre gjeopolitik eshte kontrolli i naftes. Por ne e humbem ate kontroll pasi Putin i perzuri ata nga Rusia, ata nuk kontrollojne Iranin, ose mbase po, nuk e di kete. Mendoj se Ahmedinejad dhe Bush mund te punojne per te njejtin mbret. Edhe per kete nuk jam i sigurt. Por Venezuela po ashtu eshte e lire. Pra ata po e humbasin monopolin e tyre te naftes. Dhe gjeja tjeter qe ndodhi eshte qe teorikisht ata nuk kane me aftesine ushtarake per te kontrolluar pjesen tjeter te botes. Ok? Ushtria e SHBA nuk mund te mposhte Kinen. Kane bere lojra te ndryshme ushtarake dhe cdo here Amerikanet kane humbur.

Thelbi eshte qe kinezet jane te pergatitur per te luftuar e fituar nje lufte berthamore. Ata mund te vendosin te gjithe popullaten e tyre nentoke dhe goditur SHBA-ne me 300 rraketa e fshire nga faqja e dheut cdo qytet ne Amerike. Amerikanet mund te rrafshojne nje pjese te siperfaqes se Kines por banoret do jene te gjithe nentoke. Ata mund te fundosin aeroplan mbajteset e tyre si dhe goditur satelitet. Pra nuk eshte me e mundur ti mposhtesh ata ushtarakisht. E vetmja zgjidhje per Pentagonin (dhe ata e dine kete) eshte qe te tregohen te bute dhe qe te bejne kete gje ata kane nevoje per parate e japonezeve qe te financojne nje fushate qe t'i japin fund varferise dhe shkaterrimit te ambjentit. Dhe ky ishte propozimi qe bera. Plani im, misioni im i ardhshem eshte qe te dal me nje zgjidhje ku fitojne te gjithe. Menyra me e mire qe te mos te te vrasin eshte qe mos besh armiq. Pra nuk dua te bej armiq. Po perpiqem qe te kenaq te gjithe.

KC: Ok. Por ti po flet, te pakten keshtu e kuptova, per armiq qe jane te tille prej epokash, kinezet me japonezet dhe ata po bashkohen qe te luftojne Rockefelleret dhe te tjeret si ata...

BF: Kjo ndodhi kur ata krijuan arme biologjike qe vrasin aziatiket...

KC: Ata kane nje armik te perbashket.

BF: Epo shiko, ata po perpiqen te na vrasin. Cfare duhet te bejme ne?

KC: E drejte.

valiii
27-05-11, 15:42
BF: Dhe kjo shoqeri, sic e thashe per tu kthyer serisht tek historia e tyre... Perandori Meiji i ndihmoi qe te rrezonin nga froni Ching dhe te instalonin Sun Yat-Sen si president te Republikes se Kines. Dhe ne kete menyre, sebashku ata ndihmuan ne clirimin e Kines. Gjate Luftes se Dyte Boterore, kjo shoqeri, ne Japoni dhe ne vende te tjera aziatike punuan ne unison. Pra perfshiu gjithe Azine. Dhe kryetari Mao u financua nga Sovietiket qe ishin vartes te Rothschild. Dhe per here te fundit banda Kuq e Gjelbert u shfaq ne librat e historise ne vitin 1949 duke luftuar komunistet ne Shanghai. Me pas ata u zhduken. Serisht kaluan ne ilegalitet.

Por ne vitin 1967 ata perzune Illuminatin nga Kina. Kjo ishte arsyeja pse ndodhi ndarja e madhe Sovjetiko-Kineze, pse Kina dhe Bashkimi Sovjetik per pak sa nuk u futen ne lufte berdhamore me njeri tjetrin. Kinezet ne fshehtesi ishin pergatitur prej kohesh. Ata kishin ndertuar qytete gjigande te nendheshme per tu pergatitur per lufte berdhamore. Ata kishin armet e tyre berdhamore. Ky ka qene momenti kur i perzune. Kina me ne fund u be e pavarur nga perendimoret, e ke parasysh, familet e bankave qendrore.

KC: Ku futet HAARP ne kete mes? Na e thuaj pak.

BF: Ok. Kur publikova ne internet disa esse mbi Rockefeller dhe Illuminati, historine sekrete te Illuminatit, mora nje telefonate nga ai ninja. Ai me thote: Oh more djalosh, tani e mbushe kupen. Tani ke per te pare nje termet ne niigata. Amerikanet do perdorin makinen e tyre te termetit. Dhe boom, diten tjeter dy termete identike prej 6.8 balle goditen reaktorin me te madh berthamor ne Japoni.

KC: Sakte.

BF: Dhe kjo eshte ajo cfare me tha Takenaka: Aryeja pse u detyrova te dorezoja sistemin financiar tek ata ishte sepse na kercenuan qe do perdornin makinen e tyre te termeteve. Merre me mend, keta i kane financuar gjithe ushtrine ndersa ti i godet reaktorin atomik me nje makine termeti? Kjo eshte menyra sesi trajtohet nje mik?

KC: Dakort. Le te perqendrohemi pak ketu. Nese kjo eshte teknologjia qe ata kane atehere ne cfare menyre do luftojne kunder kesaj keto shoqeri sekrete. Pasi ketu po flitet per arme skalare, jam e sigurt qe e di kaq gje.

BF: Nuk mund te ndalosh nje vrasje me nje makine termetesh. E ke parasysh? Perendimoret nuk kane dijeni per liderat e tyre, liderat e vertete te tyre. Pra ajo qe duhet te besh eshte thjesht vriti te gjithe. Nuk mund ta ndalosh kete gje me nje makineri termetesh. Ky eshte qellimi qe te godasesh Syrin. Por une i bera atyre nje oferte me bujare. I them njerezve ne Pentagon se ju keni nje detyre qe te shpetoni planetin dhe kjo do ju siguroje me shume para se kurre. Mendo pak. Ata shpenzojne 600 miliard dollare per te vjedhur nafte nga Iraku dhe e drejta e gazsjellesve nga Afganistani. Per 600 miliard ata mund te cojne nje njeri ne Mars. Do kishin nje baze ne Mars tani. Pra ne i japim atyre me shume para sesa ato qe marrin prej atyre idioteve qe kontrollojne naften.

KC: Po nese ata i printojne vete leket, per cfare ti duan leket?

BF: Ketu qendron hileja. Dhe kjo eshte arsyeja pse cdo gje po shkaterrohet kete vit. Qe nga Lufta e Dyte Boterore ata i kane thene vendeve te tjera: Ok, kjo eshte nafta qe ju lejohet te merrni dhe kjo eshte sasia e dollareve. Dhe mbeshtetesi i dollarit ishte kontrolli ndaj naftes dhe kontrolli ndaj kesaj makine gjigande ushtarake - kercenimi i perdorimit te dhunes. Jane 53 trilion $ ne qarkullim ndersa qeveria amerikane i detyrohet qytetareve te saj 66 trilion $. Pra SHBA duhet te marrin hua dicka prej 1 trilion $ cdo vit vetem qe te arrijne tja dalin mbane. Dhe e kane bere kete gje prej 40 vjetesh, pra ne thelb ata jane te falimentuar. Nese fiton 13 mije $ ne vit dhe duhet te paguash 120 mije te tilla ne borxhe dhe borxhdhenesit te thone qe eshte koha per te paguar, cfare do besh?

Do kercenosh me perdorim dhune? Jo. Pasi nese arrin puna aty amerikanet jane te humbur. Pra ata nuk mund te perdorin me karten e kercenimit dhe e kane humbur monopolin e naftes. Kjo eshte e gjitha. Nese je ne Pentagon ne nje situate te tille i bie qe te mendosh: E vetmja gje qe mund te bejme per te shtyre ditet eshte te bejme aleate cdo njeri jo aziatik. Dhe menyra per ta arritur kete eshte qe te sillesh mire. Lufton varferine dhe shpeton ambjentin, pra i ndihmon qe te shpetosh planetin. Pra i ofroj atyre nje mundesi per te kaluar situaten. Ajo qe ndodh eshte, zevendeson dollarin me nje monedhe te re. Dhe lind nevoja per nje monedhe globale. Por jo ne menyren sesi kishin planifikuar keta njerez - kontrolli sekret nga nje elite sekrete. Duhet te kontrollohet nga populli.

Mbaje mend kete. Celesi i demokracise eshte kontrolli i parase nga populli, jo nga nje elite sekrete. Paraja eshte ajo qe ka rendesi. Nese humbet kontrollin e parave te tua dhe ja jep ato njerezve qe nuk mund ti shohesh atehere ti je kthyer ne nje skllav. Kjo eshte ajo qe duhet mbajtur mend. Kurre, asnjehere mos lejo ndonje force sekrete elitare qe te marre kontrollin e parave te tua. Ky eshte celesi. Njerezit punojne per para.

valiii
11-06-11, 19:44
Cfare eshte Teoria Konspirative?

Teoria Konspirative eshte nje grupim argumentash te cilat sugjerojne fakte, agjensi dhe motive pertej asaj qe konsiderohet si zakonisht nje ngjarje e thjeshte historike apo natyrore. Ne kulturat popullore, Teoria Konspirative eshte shnderruar ne nje lidhje te fuqishme me personat eksentrik dhe arsyetime pertej normales, aq sa kur permend nje argument, Teoria Konspirative mund te konsiderohet si nje perpjekje per ta bere ate qesharake apo dhe minimizuar, duke e kthyer termin "kundershtim" ne nje aplikim.
Teria Konspirative ne kontrast me termin konspiraci si nje term legal eshte nje gjini me vete qe perfshin nje mori perzgjedhjesh (jo domosdoshmerisht te lidhura me njera tjetren), argum,entash per ekzistencen e konspiracive te ndryshme ku sejcila prej tyre mund te krijoje implikime shume serioze nese provohet qe eshte e vertete.
Disa prej teorive qe ngrihen padyshim jane fallco dhe te cojne tek pyetja intriguese qe Cfare mekanizmi ekziston ne kulturat popullore qe te coje ne sajimin e tyre dhe kembenguljen per vertetesine e tyre?
Ne perpjekje per ti dhene pergjigje nje pyetje te tille, Teoria Konspirative eshte shnderruar ne nje objekt shume interesant per sociologet, psikologet dhe eksperte te folklorit te pakten qe prej fillimit te viteve 60-te me kur vrasja e Presidentit John F. Kennedy provokoi nje nivel te paprecedente spekulimesh. Ky interesim akademik ka cuar ne identifikimin e nje sere faktoresh struktural te cilat mund te paraqiten si hipoteza per studimin e cdo lloj teorie konspirative.

Ja disa nga faktoret ku mbeshtetet nje Teori Konspirative

1- Fillon e bazuar ne evidenca rrethanore te kufizuara.
- I ben oponence raporteve te medias dhe imazhit te saj duke perdorur njohurine mbi disa fakte dhe evidenca kriminale

2- Adreson nje ngjarje apo proces qe ka patur nje impakt emocional apo historik.
- Ka tendencen te interpretoje nje fenomen qe paraqet shume interes per publikun si te thuash i nje karakteri sa emocional aq dhe universal dhe per shkak te kuptimit qe merr shkakton nje interes shume te madh ne nje audience te gjere.

3- Redukton fenomene komplekse sociale ne veprime te thjeshta kriminale.
- Procese institucionale, jo personale, qe jane kryer gabim apo me mendjelehtesi interpretohen si keqdashese, te bera me qellim dhe te hartuara nga individe te pamoralshem.

4- Personifikon fenomene komplekse sociale si konspiratore te fuqishem individual.
- Ka lidhje me piken e mesiperme por ne dallim nga ajo, dedukton dhe kundershton ekzistencen e konspiratoreve te fuqishem si individe me "pamundesi" qe nje sere ngjarjesh te shkaktohen nga nje person i vetem.

5- Shume talente supernjerezore dhe burime per konspiratoret.
- Kerkon qe teoricienet konspiratore te zoterojne disiplina unike, te mos dorezohen asnjehere, te zoterojne teknologji te panjohur, aftesi te pazakonta psikologjike dhe njohuri te padiskutueshme historike etj.

6-Hapi me i rendesishem ne argument mbeshtetet ne arsyetimin induktiv dhe jo ate deduktiv

7-I ben thirrje mendimit rracional.
- Mendimi rracional eshte nje zevendesues i persosur i metodave me robuste dhe te respektuara akademike qe jane te domosdoshme per te hetur fenomene sociologjike.

8- Paraqet nje praktike te forte te ndertuar mbi baza llogjike dhe metodologjike.
- Arsyetimet informale dhe formale llogjike vihen re me lehtesi gjate parashtrimit te argumentit.

9- Prodhohet apo eshte i rrethuar nga te jashtem te cilet paraqesin mungese burimi informacioni te mjaftueshem.
- Historia fillon nga nje kontakt i brendeshem me njohuri per ngjarjen dhe qe gezon popullaritet midis personave te cilet nuk kane njohurite e mjaftueshme teknologjike.

10- Nuk gezon kredibilitet te mirefillte midis komunitetit te eksperteve.
- Akademiket dhe profesionistet kajne tendence te injorojne historine duke e trajtuar ate si shume te pavend per ti kushtuar kohen e tyre ose shume te rrezikshme per reputacionin e tyre si akademik nese nuk provohet vertetesia


Origjina e Teorise Konspirative


Ne menyre te natyrshme humanet reagojne per ngjarje apo evente te caktuara te cilat kane patur nje impact emocional ndaj tyre, duke u perpjekur te gjejne nje kuptim per kete ngjarje nepermjet vlerave spirituale, morale apo politike dhe ndonjehere nepermjet termave shkencore.
Ngjarjet te cilat duken ti rezistojne nje interpretimi te tille sepse ne te vertete ato nuk personifikojne asgje, mund te provokojne nje hulumtim te koncentruar dhe intensiv per ti gjetur kuptimin derisa te arrihet ne nje pike te caktuar ku hulumtuesi gjen pergjigjen qe do dhe sadisfaksionin emocional. Nje historian sociolog Holger Herwig duke studiuar shpejgimet gjermane per Luften e Pare Boterore arriti ne konkluzion se:
"Ngjarjet me te rendesishme jane me te veshtirat per tu kuptuar sepse ato terheqin vemendjen me te madhe nga ata qe krijojne mite apo sharlatanet."
Nga shume vezhgues Teoria Konspirative konsiderohet si nje pershkrim neutral i nje deklarate konspirative. Termi me gjeresisht i pranuar eshte ai qe perqafohet me shume nga kulturat popullore dhe ato akademike. Disa eksperte te Teorive Konspirative dhe te suportuesve te tyre polemizojne per legjitimitetin e termit duke e konsideruar kundershtimin qe i behet si nje politike manipuluese si psh ne rastin e Rusise e cila i trajtonte desidentet e saj politik si te semure mendore.
Pra termi Teori Konspirative ne vetvehte eshte objekt i nje lloj teorie konspirative e cila debaton perpara nje audience per nje ceshtje te caktuar duke i paraqitur faktet jo vetem ne nje kendveshtrim por edhe ne menyre me te gjere, shpesh e shoqeruar me ilustrime te cilat nxjerrin nje kuptim tjeter te fenomenit, shpesh te frikshem per degjuesit.

E Verteta e Teorise Konspirative

Aspekti me i kenaqshem per nje teori konspirative eshte arritjae paraqitjes se vertetesise per nje teori te caktuar duke bindur te dyja palet, ata qe besojne dhe skeptiket. Disa nga akuzat qe ngre nje teori konspirative nganjehere lekunden ne besueshmerine e tyre per shkak te provave te pakta qe paraqesin poir shpesh ata arrijne te cajne perden e sekretit dhe te nxjerrin ne publik te verteta qe pak kush mendon se mund te ekzistonin.
Disa nga teoricienet konspirativ me te njohurit sot ne bote qe do citoj ne shkrimet qe do vijojne ne kete teme jane: Jordan Maxwell, David Icke, John Birch Society, Liberty Lobby, Lyndon LaRouche, Alex Jones, Ranni-Leena Lunkanen-Kilde, Juhan af Grann, Craig Hill, Stanley Hilton, Michael Ruppert, David Ray Griffin etj.
Ne kete teme do perqendrohem ne subjektet e meposhteme te para nen kendveshtrimin e Teorise Konspirative me provat qe ajo paraqet dhe fakte qe per publikun jane ende te panjohura:

Temat ku do perqendrohem

Aids dhe HIV, Alternativa 3, Vdekja e Hitlerit, Teoria e Kalendarit Antikristian, Atlantet, Lidhjet me Biblen, Keshilli i Marrdhenieve me Jashte, vezhgime te Elvis Presley, Skuadra Epsilon, Francis E.Dec, Fnord, Freemasonry, Ushtria Sekrete Gladio, Ndertesat Qeveritare, Revizionizmi i Holokaustit, Illuminati, Jezuitet, Kaloresit e Tempullit, Njerezit me Te Zeza, Majestic12, Mashtrimi me Henen, Misticizem, Rendi i Ri Boteror, Opus Dei, Pseudoshkenca, Protoshkenca, Grupi i Tavolines se Rrumbullaket, Superioret e Panjohur, Protokolli i Te Urteve te Zionit, Antiglobalizmi dhe Antisemitizmi etj.
Keto subjekte kane dhe nengrupet e tyre ku do vecoja:

Vrasjet

Mohandas Gandhi, Papa John Paul I, John Kennedy, Robert Kennedy, Abraham Lincoln, Lee Harvey Oswald, Salvador Allende, John Lenon, John Kennedy I Riu etj.

Vdekjet e Celebriteteve

Elvis Presley, Jim Morrison, Princesha Diana, Marilyn Monroe, Bob Marley, Kurt Cobaini, Tupac Shakur etj.


Natyrisht gjithe keto subjekte qe u permenden me siper nuk mund te realizohen menjehere sepse materialet jane voluminoze dhe temat jane te gjata por do perpiqem qe te jap nje tablo te mjaftueshme per ato me kryesoret qe permenda.
Ju uroj lexim te kendeshem ne temat qe do vijojne.

valiii
11-06-11, 20:05
A VDIQ ME TE VERTETE ADOLF HITLERI ?

Me kujtohet te kem degjuar ne vitin 1950 disa pershperitje per faktin qe Hitleri kishte arritur te shpetonte duke ikur ne nje baze sekrete Naziste ne Polin e Jugut. Ne vitin 1952, Dwight D.Eisenhower ka thene: "Ne nuk kemi qene ne gjendje te zbulojme as evidencen me te vogel qe provon vdekjen e Hitlerit. Shume njerez besojne se Hitleri u arratis nga Berlini."
Ne konferencen e Potsdamit ne vitin 1945 kur Presidenti Harri Truman pyeti Stalinin nese Hitleri kishte vdekur apo jo, mori kete pergjigje te prere prej ti: "JO"
Ushtaraku me i larte i Stalinit, marshalli Gregory Zhukov, trupat e te cilit pushtuan Berlinin, mbas nje hetimi te detajuar deklaroi ne menyre decizive ne vitin 1945: "Nuk kemi gjetur asnje trup qe te jete i Hitlerit."

Me duhet te bej nje paranteze te vogel ketu. Ne lidhje me Bashkimin Sovjetik shume pak veta arrijne te kujtojne faktin qe Stalini ka qene pergjegjes per vrasjen e 6 milion cifuteve ne BRSS gjate periudhes se Luftes se Dyte Boterore. Hitleri vrau rreth 10 milion, 6 milion neper kampet e shfarosjes dhe 4 milion te tjere jashte kampeve ose gjate betejave. Pra si total gjate Luftes se Dyte Boterore jane vrare 16 milion cifute. Numri i sakte vazhdon te diskutohet edhe sot e kesaj dite. Nje gje me rendesi qe duhet patur parasysh eshte fakti qe Vladimir Ilic Lenin, revolucionari komunist i cili udhehoqi sulmin bolshevik, i mbeshtetur nga Rockefellers, ndaj Rusise Cariste, ka qene nje agjent i Qeverise Gjermane nga ku u cua me tren ne Rusi per te drejtuar revolucionin bolshevik te mbeshtetur fuqimisht nga Bavarezet. Pra ne te vertete kush punon per ke?

Shefi i Keshillit Gjykues te SHBA-se ne Nuremberg, Thomas J.Dodd ka thene: "Askush nuk mund te thote se ai ka vdekur."
Gjeneral Majori Floyd Parks i cili ka qene drejtuesi i trupave amerikane ne sektorin e Berlinit eshte shprehur ne publikimet e tij se ka qene i pranishem kur marshalli Zhukov ka pershkruar hyrjen ne Berlin dhe shton qe ai besonte se Hitleri kishte arritur te ikte. NenGjenerali Bedell Smith, shefi i stafit te Gjeneralit Eisenhower gjate luftes ne Europe dhe me pas drejtor i CIA-s ka deklaruar publikisht ne 12 Tetor 1945 se: "Asnje qenie njerezore nuk mund te thote ne menyre konkluzive qe Hitleri ka vdekur."

Koloneli W.J.Heimlich, ish shefi i inteligjences se SHBA-se ne Berlin ka deklaruar per shtypin se ai ka qene i ngarkuar per te determinuar se cfare ndodhi me Hitlerin dhe mbas nje hetimi te detajuar shprehet ne raportin e tij: "Nuk kishte asnje evidence qe te vertetonte vetvrasjen e Hitlerit." Ai shton me pas: "Duke u bazuar ne evidencat aktuale, asnje kompani sigurimesh ne Amerike sdo paguaje ndonje kerkese per demshperblim per vdekjen e Adolf Hitlerit."

Gjykatesi i Nurembergut Michael Mussmanno ne librin e tij "10 dite per te vdekur" ka shkruar: "Rusia duhet te pranoje fajin qe Hitleri nuk vdiq ne Majini e 1945." Sidoqofte Mussmanno shton se ai ka intervistuar kamarierin personal te Hitlerit, sherbetorin e tij personal, shoferin personal, dy sekretaret, pilote, gjeneralet e larte ushtarake etj dhe te gjithe njezeri ne menyre identike deklaruan qe Hitleri kreu vetvrasje. Ai thote se deshmitaret nuk jane takuar me njeri tjetrin por theniet e tyre perputhen ne menyre perfekte. Pra historia ne aparence tingellon bindese deri ne momentin qe ju vini trurin tuaj ne pune dhe mendoni qe e gjithe deklarata mund te jete e mesuar permendesh nga keta njerez qe i faleshin Hitlerit sikur te ishte perendi. A perputhen ndonjehere ne menyre kaq perfekte deshmitaret ne realitet?

valiii
11-06-11, 20:07
Ish Sekretari i Shtetit Jimmy Byrnes ne librin e tij "Te flasesh qarte" ka shkruar: Kur ndodhesha ne Potsdam ne Konferencen e Kater Fuqive te Medhaja, Stalini la vendin e tij, me afrohet dhe troket goten e pijes me timen ne menyre shume miqesore. Perfitoj nga rasti dhe i drejtohem: "Marshall Stalin, kush eshte teoria juaj per vdekjen e Hitlerit? Stalini me pergjigjet pa u menduar fare: "Ai nuk ka vdekur. Eshte arratisur ne Spanje ose Argjentine."

Ende kam ne duar nje numer te revistes E Verteta e Plote e shtatorit te vitit 1948 qe hapet me titullin e madh HITLERI KA VDEKUR APO ESHTE GJALLE? dhe nentitulli vazhdon 'Ketu jane konkluzionet e permbledhura te nje hetimi 3 vjecar se bashku me arsyet pse mendohet qe Hitleri mund te jete i gjalle dhe ne menyre sekrete ka pergatitur mashtrimin me te madh te te gjithe historise.'
Nje tjeter artikull i Nendorit 1949 hapet me kete titull duke ju referuar nje fakti historik: "Nazistet u futen nendhe, 6 Maj 1943 !" dhe detaje te nje mbledhje te bere ne rezidencen e Krupp von Bohlen-Halbach, kreu i I.G. Farben etj ku ata planifikuan detajet per "Luften e Trete Boterore."

Nje tjeter artikull i gushtit 1952, i titulluar HITLERI NUK VDIQ kishte kete nentitull: "Vevrasja e sajuar e Adolf Hitkerit ne bunkerin e Berlinit tani eshte zbuluar dhe paraqet mashtrimin me te madh ne histori! Evidenca qe mbeshtesin kete fakt kane dale ne drite dhe tregojne qe Hitleri nuk ka vdekur---ketu eshte nje evidence e re qe tregon se Hitleri eshte akoma i gjalle dhe drejton Nazistet ne bazat e tyre nentokesore !"

Ne numrin e qershorit 1952, E Verteta e Plote ka perseri nje kryetitull: HITLERI MUND TE JETE ENDE I GJALLE ! Artikulli thote: Disa fakte te reja kane dale ne drite kohet e fundit. Eshte raportuar se ne vitin 1940 Nazistet filluan te transportojne nje sasi shume te madhe makinerish si traktora, avione, makina transporti, makina germuese dhe shume e shume lloje te tjera, ne RAJONET E POLIT TE JUGUT dhe qe per kater vitet qe vijuan tekniket Naziste ndertuan ne nje kontinet pothuajse te panjohur fare, Antarkita, SHANGRILEN e Fuhrerit, nje Berchtesgaden te ri."

Raporti flet per punen e bere, sesi u germua faqa e tere e nje mali ku u ndertua nje vendstrehim komplet i kamufluar. Kontinenti i zbuluar kohet e fundit eshte me i madh se Europa ne nje distance prej 5600 miljesh nga Afrika, 1900 milje nga pika me jugore e Amerikes se Jugut dhe 4800 milje nga Australia.
Nuk eshte thjeshte nje siperfaqe e mbuluar nga akulli por nje kontinet i vertete me rrafshnalta, lugina, maja malesh qe arrijne deri ne 15 mije kembe. Temperaturat e brendeshme jane rreth zeros ne vere ndersa ne dimer asnjehere nuk zbresin me shume se -20 apo -30 grdae celcius. Me pak fjale nuk eshte dhe aq ftohte, madje me pak sesa ne disa zona te North Dakotas apo Kanadase dhe sidomos nentoke ku temperatura natyrale duhet te jete 10-12 grade celcius, ndonese ne siperfaqe mund te kete akull dhe debore."

Disa gazeta dhe revista pariziane, ne te njejten kohe botuan disa artikuj me tema te perbashketa qe lidheshin me vendstrehimin e fshehte te Hitlerit ne Polin e Jugut. Admirali Doenitz deklaroi ne vitin 1943 se flota e nendetesve gjermane ka arritur te ndertoje nje parajse tokesore, nje fortese te pathyeshme per Fuhrerin e saj, ne ndonje pjese te botes. Shkrimet nuk specifikonin vendndodhjen e sakte.

Njera nga keto gazeta shton dhe informacionin tjeter qe inxhinjeret Naziste ne vitin 1940 kishin filluar ndertimin e ndertesave te cilat mund te duronin temperatura edhe -60 grade celcius. Ka patur te dhena shume te forta ne perfundim te luftes qe Hitleri arriti te ikte ne Polin e Jugut. Edhe sot e kesaj dite shume njerez e kane te pamundur te pranojne dhe besojne evidencat apo vete idene qe Hitleri i ka mbijetuar luftes. Per shume prej tyre kjo ide eshte shume shqetesuese!

Ka shume prova qe amerikanet dhe ruset genjyen per ate qe i ndodhi Hitlerit dhe ka po ashtu shume te dhena qe ai iku ne Antarktite. Ka shume provaqe tregojne per nje grup te madh nazistesh qe u larguan per ne Argjentine. Si mendoni ju? Pse Admirali Byrd drejtoi *pushtimin e Antarktites* dhe pse cdo gje u ruajt dhe mbulua nga nje sekret ekstrem?

Ne vitin 1981 Donald McKale shkruan: "Hitleri: Miti i Mbijeteses." duke dhene te qarte se cfare pyetjesh do permbante libri i tij ku si hyrje thuhet: "Ne kete liber nje historian shume i spikatur, ekzaminon misterin me te madh dhe absorbues te mbasluftes duke dhene detaje se cfare mund tekete ndodhur dhe se ku te con misteri. Bindja absoulte per ate qe mund te kete ndodhur me te vertete, vazhdon te na mundoje sot e kesaj dite."

Edhe kohet e fundit ka patur disa emisione te ndryshme televizive te cilat pretendojne se do shpalosin variantin perfundimtar se cfare ka ndodhur me Hitlerin dhe si perfundim perseri nuk i japin dot pergjigje te plote pyetjes se cfare ndodhi me Fuhrerin. Nje program i tille i titulluar Cfare Ndodhi me te Vertete me Adolf Hitler mbas nje numri te madh historishe hetuese perfundoi duke thene se ne vazhdim te ekzistences se Glasnost dhe aksesit te mundshem neper dosjet e Rusise, dokumentat qe lidhen me Hitlerin vazhdojne te mbeten nga dokumentat me sekrete te arkivit rus.

Gazeta "Ditari i Illustruar" i Santiagos, Kili ne 18 janar te vitit 1948 ne nje numer te saj shkruante: "Ne 30 prill 1945 Berlini ishte duke u shperbere por pak nga kjo shperberje ishte evidente ne aeroportin Templehof. Ne oren 4.15 pm nje avion JU52 ulet ne piste dhe nga ai dalin trupa SS te ardhura direkt nga Rechlin per te mbrojtur Berlinin. Ata nuk ishin me shume se 18 vjec ne moshe. Mitraljeri i ketij avioni ishte nje inxhinjer i quajtur B... te cilin e kisha njohur prej disa vitesh dhe nga i cili mu keshillua qe te evitoja sherbimin ushtarak. Ai insistonte te largohej nga Berlini sa me shpejte te ishte e mundur. Gjate kohes qe furnizohej me karburant, radio operatori i avionit i ben shenje me berryl ne ije dhe i thote te shikoje drejt nje vendi te caktuar. Ne nje distance prej 100-120 metrash ai pa nje avion Messerschmitt Jet Model 332 dhe ajo qe pa tjeter sebashku me mikun e tij slinte asnje vend per te dyshuar, duke qendruar perpara avionit ishte udheheqesi i tyre Adolf Hitler, i veshur me rroba ushtarake kamuflazhi dhe jepte e merrte me shenja me disa funksionare te larte te partise. Per me shume se dhjete minuta ata vezhguan ate skene dhe me pas, rreth ores 4.30 u larguan ne fluturim perseri. Te njejten mbremje rreth 7 ore me pas ata u shtangen kur degjuan lajmet ushtarake per vetvrasjen e Hitlerit.

Ne nje trasmetim te nje korporate media kanadeze te titulluar "Ashtu sic ndodh" qe daton 17 shtatorin e vitit 1974, profesori Ryder Saguenay, nje kirurg dentist i Fakultetit te Stomatologjise ne Universitetin e Californise tha se Hitleri kishte urdheruar largimin nga Berlini te nje avioni special ne nje drejtim te pacaktuar, ku ishin ngarkuar te gjitha rekordet mjekesore dhe ato dentare, sidomos radiografite dhe radioskopite e Hitlerit dhe te Nazisteve me te larte. Ai shton se rekordi dentar qe u perdor per te identifikuar trupin e Hitlerit, ishte vizatuar nga kujtesa prej nje asistenti dentist i cili u zhduk menjehere dhe nuk u gjet me kurre.

Nje editorial i gazetes Zig-Zag, Santiago, Kili e 16 janarit te vitit 1948 thote se ne 30 prill 1495, kapiteni i forcave ajrore Peter Baumgart mori ne avionin e tij, Hitlerin bashke me gruan Eva Braun si dhe disa nga miqte e tyre me besnike dhe u nisen nga aeroporti i Tempelhof dhe zbriten ne aeroportin Tondern, Danimarke e cila vazhdonte te ishte e kontrolluar nga nazistet. nga Tondern ata moren nje tjeter avion dhe shkuan ne Kristiansund ne Norvegji (edhe kjo e kontrolluar nga gjermanet). Qe prej aty ata u transportuan ne nje nendetese te shoqeruar nga nje numer i madh te tillash.

Shkrimtari gjerman Mattern ne referim te temes sone ka thene se admirali Doenitz i eshte drejtuar nje klase marinaresh te sapo diplomuar ne Kiel, 1944 me keto fjale: Marina Gjermane ka ende nje rrol te madh per te luajtur ne te ardhmen. Marina Gjermane njeh cdo vend te fshehte ku mund te coje dhe ruaje Fuhrerin e saj nese do linde nevoja...

Vetem disa jave me pare, nje grup studiuesish francez qe arriten te aksesojne disa nga raportet e mjekeve ligjore rus mbi vdekjen e Hitlerit, konfirmojne te pergjitshmen qe trupi ska qene i tij. Jo vetem qe rekordet dentare nuk perputheshin aspak me ato te Hitlerit por edhe nje fakt tjeter. Trupi i gjetur ne Bunkerin e Berlinit kishte vetem nje testikul. Askush nga mjeket personal apo rekordet mjekesore te Hitlerit nuk e permend kete fakt.

valiii
11-06-11, 20:18
AIDS, NJE ARME BIOLOGJIKE !

A ishte "paraqitja" e AIDS nje aksident i rastetishem i natyres apo AIDS eshte nje ekperiment biologjik per pastruar boten nga homoseksualet, te Zinjte dhe rraca te tjera te padeshiruara? Qe kur epidemia e AIDS u be zyrtare ne Qershor te vitit 1981, ka patur peshperitje te vazhdueshme qe AIDS eshte nje epidemi e krijuar nga njeriu me nje virus (HIV) te ndertuar gjenetikisht dhe qe u perhap ne menyre te qellimshme tek homoseksualet amerikane dhe zezaket e Afrikes per qellime djallezore.

Ndonese shume njeres i konsiderojne keto idera si nje mendim paranojak, ka shume evidenca te cilat suportojne theorine qe AIDS eshte nje virus i krijuar si arme biologjike. Historia "zyrtare" qe paraqiteten nga eksperti me i madh sot per sot mbi AIDS, Robert Gallo eshte qe viursi fillimisht u shfaq tek mamjunet e gjelbert te Afrikes dhe me pas ne nje menyre apo tjetren kaloi tek specien dhe ju njgit te zinjeve te afrikes. QE prej aty, supozohet qe eshte perhapur ne Manhatan nepermjet lidhjes me Haitin.

Duke perseritur kete histori me qindra here, agjensite qeveritare dhe mediat e kane kthyer historine "zyrtare" te majmunit ne nje fakt. Per disa arsye ekspertet dhe mediat heshtin per disa fakte qe lidhen em AIDS te cilat nuk perputhen me historine "zyrtare".

Gjurmet e AIDS ne Amerike i gjejme qe tek eksperimentet me Hepatitin B te cilat u kryen mbi mijera homoseksuale vullnetare midis viteve 1978-1981. Eksperimenti filloi ne Manhatan ne Nentor te vitit 1978 kur mbi 1 mije homoseksual dhe biseksual u injektuan me vaksinen eksperimentale. Per ti qendruar fakteve, personat e zgjedhur duhet te ishin te shendetshem, te rinj nen moshen 40 vjec dhe te shkolluar. Shumica e meshkujve qe u zgjodhen ishin te bardhe.

Tre muaj mbas fillimit te eksperimentit ne Qendren e Gjakut te qytetit te New York, rasti i pare i AIDS u zbulua tek nje mashkull i bardhe, i ri dhe homoseksual nga San Francisco. Nje raport i hartuar ne gusht te vitit 1981 specifikon rastet e para, ne total 26 ku te semuret ishin te gjithe homoseksual, me pare te shendetshem. 20 ishin nga Manhatan, 6 nga Los Angeles dhe San Francisco; 25 ishin te bardhe me nje moshe mesatare 39 vjec dhe te gjithe te arsimuar me se miri. Ky eshte ne esence profili epidemologjik i homoseksualeve ndaj te cileve u injektua vaksina e Hepatitit B.

Ekperimenti u drejtua nga Wolf Szmuness, nje polak, ish i burgosur nga Ruset ne Luften e Dyte Boterore dhe i cuar ne kampet e Siberise. Mbas luftes ai kishte studiuar mjekesi ne Bashkimin Sovjetik. Me pas kthehet ne Poloni ku ka konflikte te forta me komunistet. Ne vitin 1969 largohet ne Amerike dhe gjen pune ne New York si nje teknik laboratori ne Qendren e Gjakut te NY. Ne me pak se nje dekade ai behet profesor i Epidemologjise ne Universitetin e Columbias dhe u caktua me detyren per studimin e hepatitit tek homoseksualet. Nepermjet lidhjeve qe kishte ne Departamentin e Shtetit ai u lejua te shkonte ne Moske dhe te mbante konferenca mbi ekspertizen e Hepatitit. Szmuness vdiq ne vitin 1982 nga kanceri.

Nje dekade perpara AIDS, virologjistet e kancerit ishin shume te zene duke mesuar si te transferonin viruset nga nje specia tek nje tjeter ne mennyre qe te krijoinin nje virus shkaktues te kancerit qe mundt e shkaterronte sistemin imunitar. Qellimi ishte krijimi artificial i kancerit ne laborator. Ne kete menyre virologjistet zbuluan menyren sesi te krijonin viruse shkatrrimtare qe mund te kalonin nga kafsha tek njeriu. Keto viruse te krijuara nepermjet inxhinjerise gjenetike kur u bashkuan me qelizat kanceroze njerezore, perftuan aftesine e "kapercimit te specieve", pra nga kafsha tek njeriu.

Disa nga keta shkenctare qe realizuan kete lloj virusi me pas u caktuan ne krye te eksperimentit mbi hepatitin tek homoseksualet te cilet i perdoren keta te fundit si te ishin kavje laboratori. Virologjistet ishin koshiente te mundesise qe njeri prej ketyre viruseve te rrezikshem mund te arrinte te dilte nga laboratori i tyre i teknologjise se larte. Por sidoqofte shkenctaret ishin te vendosur te provonin efikasitetin e virusit kancerogjen tek kafshet nese mund te shkaktonte te njejten gje tek njerezit. Ne vitin 1973 u mbajt nje Konference e Biologjise Virale ne California. QEllimi ishte qe te krijohej nje agjensi qeveritare dhe nje kohorte me njerez te afte te merrnin masa te duhura nese ndonje nga viruset dilte nga laboratori.

Disa vjet me pas, homosekualet nga New York, San Francisco dhe Los Angeles te cilet u afruan vullnetarisht per te eksperimentuar vaksinat e hepatitit, u shnderruan ne kohorten e shkenctareve te qeverise per te provuar perhapjen e virusit. Cuditerisht asnje nga virologjistet se ka permendur kurre faktin qe AIDS mund te kete prejardhjen nga nje virus laboratori i manipuluar per te kapercyer speciet. Teoria e majmunit te blerte eshte kundershtuar kohet e fundit nga disa eksperte virologe te cilet besojne se HIV eshte manipuluar gjenetikisht. Publikut i eshte thene qe AIDS e ka origjinen ne Afrike vite me pare. Si prove, ekspertet fillimisht deklaruan qe gjaku i vjeter afrikan, i ruajtur ne qendrat e dhurimit ishte pozitiv me virusin. Testime te mevonshme e nxorren kete teori ose te gabuar ose thjesht nje genjeshter trashanike.

Fakti eshte qe rastet me AIDS ne Afrike dhe Haiti filluan te shfaqen ne te njejten kohe kur u raportuan rastet e para tek homoseksualet ne Manhatan. Me pas u kryen disa kerkime tek njerezit ne moshe dhe seksualisht jo aktive ne Kampala, Uganda ku asnjeri prej tyre nuk tregoi shenja te semundjes, gje qe provoi faktin se teoria mbi vjetersine e semundjes ne Afrike ishte thjesht nje falsitet.

Ne 11 Maj te vitit 1987, gazeta London Times hapej me nje histori qe lidhej me programin e vaksinave te lise ne Afrike nga Organizata Boterore e Shendetesise dhe AIDS ne Afriken Qendrore. Edhe vete Robert Gallo u detyrua te pranoje qe programi i vaksinimit qe perfshiu me miliona zezake, mund te kete zgjuar virusin e "fjetur" te AIDS. Kjo histori kaq e rendesishme u retushua menjehere ne

Amerike dhe nuk u paraqit asnjehere ne TV apo mediat e shkruara.
Ideja e AIDS si nje eksperiment biologjik nuk eshte pa precedente. Gjate dekadave qe kane kaluar, ka prova te shumta qe implikojne agjensite qeveritare si shkaktare te ekspozimit te njerezve ndaj agjenteve biologjike nen ombrellen e Sherbimit Shendetesor Publik Amerikan prej 40 vjetesh (1932-1972).

Historia zyrtare mbi majmunin afrikan nuk jep detaje mbi faktin sesi epidemia heteroseksuale afrikane, u transferua ne te njejten kohe tek homoseksualet e bardhe ne Manhatan apo per faktin sesi ka mundesi qe AIDS u shfaq ne kohe te njejte si ne Afrike ashtu dhe ne New York.

Ne vitin 1983 perpara se AIDS te perhapej, nje doktor i ri i quajtur Robert Strecker, mjek shume i talentuar dhe me disa diploma ne fusha te ndryshme sidomos ne ate te patologjise dhe farmacise beri nje studim te detajuar duke i vajtur deri ne themel historise se AIDS dhe sebashku me te vellain qe ishte nje avokat i njohur, hartuan nje memorandum urgjent qe njihem me emrin The Strecker Memorandum dhe qe titullohet "Alarmi mbi Sulmin Biologjik". Ky memorandum ju dergua organizatave shendetesore me prestigjioze te cilat heshten si pergjigje. Strecker studjoi gjithe raportet e meparshme per semundjet virale dhe per habine e tij gjeti materiale te pakontestueshme qe provonin faktin qe AIDS ishte krijuar nga njeriu. Ai beri edhe nje video per kete studim ku shpjegon me detaje gjithe historine fizike dhe ate shkencore te semundjes. Ne perfundim te kesaj kasete prej 96 minutash, cdo kush do jete ne gjendje te dije per AIDS po aq sa dine dhe vete mjeket virogole. (Kujtoni se cfare eshte deklaruar nga Phil Schnedier per origjinen e AIDS ne Librin e Dulces).

Ndersa nje nga teoricienet konspirativ, nga me te sulmuarit prej organizatave qeveritare dhe vete agjensite sekrete dhe ato te inteligjences qeveritare, deri sa e vrane ne shtator te vitit 2001, William Cooper, ka dhene nje pamje akoma dhe me te frikshme te AIDS si nje arme biologjike dhe e perdorur enkas per qellime djallezore. Cooper ka qene sih-pjestar i Inteligjences se Marines dhe ne nje pozicion te tille ka patur akses ne shume dokumenta sekrete qe vendosi ti bente publike ne fund te viteve 80 dhe vazhdoi parreshtur per 13 vjet deri sa e ekzekutuan para shtepise se tij. Ai ka dhene detaje jo vetem per AIDS por edhe shume fakte te tjera qo do jene objekt i shkrimeve te mija me pas.

(Vijon)

taraku-1
30-07-11, 01:04
Vali, me fal por rastesisht e lexova kete ne koha net..mendova se e ka vendin ketu...


Publikuar: 28.07.2011 - 10:18

St. Moritz, 28 korrik - Nė takimin e fundit tė grupit Bilderberg, tė cilin shumė e konsiderojnė qeveri botėrore nė hije, janė analizuar nė detaje Kina, Iraku, Rusia, kriza nė BE, dhe ėshtė konstatuar se popullsia e planetit po zvogėlohet shumė ngadalė, alternativė e tė cilės ėshtė – lufta e re botėrore. Mediet kanė paraqitur supozimet se grupi i fuqishėm, i cili pėrbėhet nga ish-politikanėt, bankierėt, aristokratėt dhe biznesmenėt, ka folur edhe pėr zgjerimin e operacioneve ushtarake nė shkallė tė plotė nė Lindjen e Afėrme dhe nė Afrikėn Veriore.

Nė takimin nė St. Moritz, i cili, si gjithmonė, ishte i mbyllur nė mėnyrė rigoroze pėr publikun dhe i siguruar mirė, grupi Bilderberg ka diskutuar edhe pėr mbėshtetjen e euros dhe ka pėrfunduar se Greqia dhe vendet e tjera nė zonė, tė cilat janė nė krizė, duhet tė paguajnė borxhet me ishuj apo ēfarėdo qė munden.

Sikur nė takimin e fundit tė grupit, transmeton “Guardian”, kėtė vit “Bilderberg ishte shumė mė i gjerė sesa mė parė. Mė shumė emra, mė shumė reporterė”. “Guardian” kanė vėnė re edhe oligarkun rus, Aleksei Mordashov, pronarin kryesor dhe drejtorin e kompanisė “Severstal”.

Takimi nė St Mauritz kėtė vit ėshtė sponsorizuar vetėm nga njė anėtar – David Rockfeller. Anėtarėt e tjerė tė Komitetit Konsultativ janė: Edmund de Rothschild, Zibniew Brzezinki, Paul Wolfowitz, Henry Kissinger, Richard Holbrooke (tash i vdekur), Etienne Davinion, Henry Heinz dhe Romano Prodi.

panta_rhei
30-07-11, 20:29
Nė takimin nė St. Moritz, i cili, si gjithmonė, ishte i mbyllur nė mėnyrė rigoroze pėr publikun dhe i siguruar mirė, grupi Bilderberg ka diskutuar edhe pėr mbėshtetjen e euros dhe ka pėrfunduar se Greqia dhe vendet e tjera nė zonė, tė cilat janė nė krizė, duhet tė paguajnė borxhet me ishuj apo ēfarėdo qė munden.

Qaq i mbyllur ne menyre rigoroze paska qene ky takimi, a?
Krejt po u ditka cka paskan fole.

Dmth sa here mblidhen nja 7 a 8 jarana te pasur me hanger mish bashke, na ktu po u dashka te dridhemi!?

Hajde Babadimer, hajde!

Allahile, keta femijet 30 - 40 vjeq, cka kishin ba more mos te kish ekzistu babadimri qeshtu me lluminata e kindervoe bodybilderbrega?

valiii
18-11-11, 21:09
THE ROUND TABLE-BILDERBERG NETWORK
by N. Chomsky, Reginald Angus Argue

Nje nga pjeset kryesore te Illuminatit qe kerkimet tona te reja arriten te zbulonin eshte grupi i organizatave qe lidhen me shoqerine sekrete britanike te quajtur Round Table (Tryeza e Rrumbullaket).
Ketu perfshihet Grupin Bilderberg, Institutin Mbreteror te Puneve te Jashtme, Keshillin e Marrdhenieve me jashte, Komisionin Trilateral dhe Klubin e Romes. Shiko ilustrimin e me poshtem.
http://img92.echo.cx/img92/1878/roundtable7tv.jpg
Ky network eshte me i fuqishmi i Illuminatit. Ka shume grupe te tjera elitare ne brendesi te Illuminatit, por Round Table eshte grupimi kyc ne manipulimin e sotem te politikes, bankave, biznesit, ushtarake (sidomos Nato), arsimimit dhe me tej...
Ky network eshte krijuar ne Londer (Qendra operative e Illuminatit) nga fundi i shekullit te 19. Lideri i tij zyrtar ka qene Cecil Rhodes http://img63.echo.cx/img63/4691/crhodes3il.jpg
njeriu i cili ne menyre te pameshirshme manipuloi Afriken e Jugut dhe u mori tokat zezakeve. Teorikisht ne Afrike zezaket jane kthyer ne nivelet politike drejtuese por faktikisht, vendimet e verteta merren ende nga elita europiane dhe ajo amerikane qe perdorin presidentet kukull te ketyre vendeve. "Pavaresia" eshte thjesht nje iluzion.
Rhodes nxiti mosmarrveshjet dhe luftrat midis tribuve te ndryshme deri sa ato shkaterruan njera tjetren duke lejuar keshtu Rhodes dhe Britaniket te hynin ne skene. E njejta gje po ndodh sot me luftrat e vazhdueshme civile ne Afrike, detaje te te cilave gjeni me bollek ne shtyp. Rhodes ka thene qe qellimi i Round Table eshte te krijoje Qeverine Boterore te kontrolluar nga Britania (ose Illuminati te vendosur ne Britani).
Kur ai vdiq ne vitin 1902, pasurine e tij e la me trashigemi qe te krijohej "Bursa Rhode" me ane te te ciles studentet e pertej detit do te paguanin shpenzimet per te studiuar ne Universitetin e Oksfordit, qendra kryesore e Illuminatit ne manipulimin nepermjet arsimimit. Numri i ketyre studentave qe studiojne me bursa nga Rhode dhe qe shkojne me pas ne vendet e tyre duke zene pozicione ne jeten politike, ekonomikedhe media, eshte shume i madh po te krahasohet me numrin e pergjithshem te studentave. Ata veprojne si agjente te Illuminatit. Me i famshmi sot ne bote qe ka studiuar me burse nga Rhode eshte Bill Clinton, dy here president i Amerikes. Por nese Rhode ishte nje njeri qe vepronte hapur dhe njihej mire nga te gjithe, ata qe kontrollonin me te vertete cdo gje mbrapa skene ishin dhe jane The House of Rothschild, dinastia e bankiereve qe eshte ne qender te konspiracise globale. Kjo qe thashe nuk eshte nje verejtje apo shprehje keqdashese ndaj cifuteve meqe Rothschild kane deklaruar se jane te tille. Perkundrazi, vete Rothschild kane manipuluar cifutet me shume se cdo kush tjeter. Berthama elitare e kesaj Round Table ne USA dhe Britani ishin aktoret kryesore ne qeveri dhe administrate, perpara dhe mbas Luftes se Pare Boterore. Sic eshte provuar me dokumentacion, ata punuan bashkarisht, fillimisht duke krijuar problemin dhe me pas duke ofruar zgjidhjen per te. Ata donin te shkaterronin status quo-ne globale me ate lufte dhe ne te njejten kohe te terhiqnin gjithe boten ne axhenden e tyre duke i dhene imazhin sikur lufta kishte mbaruar. Dhe kjo eshte ne menyre precize ajo qe ata bene. Fuqia, mbas luftes u perqendrua ne duar te disave dhe kjo gje u cua akoma me perpara me arkitektimin e Luftes se Dyte Boterore. Kjo gje vazhdon edhe sot e kesaj dite dhe ne menyre te frikshme po behet me e shpejte se kurre.
Ne vitin 1919 u be Konferenca e Paqes ne Versaje afer Parisit dhe elita e Round Table nga Britania dhe USA, njerez si Alfred Milner, Edward Mandel House dhe Bernard Baruch u caktuan te paraqisnin vendet e tyre ne mbledhje te cilat do vendosnin sesi duhej ndryshuar bota si rezultat i luftes, nje lufte qe ata vete e krijuan. Ata vendosen te quanin te pamundur investimin per Gjermanine e mbas Luftes ne menyre qe te siguronin rrezimin e Republikes se Weimar dhe te krijonin nje kaos politik dhe ekonomik duke mundesuar ardhjen ne pushtet te Hitlerit (nje Rothschild).
http://img117.echo.cx/img117/8111/rothschildfamily1au.jpg
Ka qene gjate kohes se konferences ne Paris kur keta Illuminati, pjestare te Round Table u takuan ne hotel Majestic dhe filluan procesin per krijimin e The Bilderberg-CFR-RIIA-Trilateral Commission network. Po ashtu ata vendosen ne Versaje te mbeshtetnin krijimin e nje shteti cifut ne Palestine. Sic del qarte ne disa libra te mijat (Chomsky) SEICILI PREJ TYRE ishte ose nje Rothschild ne gjak ose i kontrolluar prej tyre.
Presidenti amerikan Woodrow Wilson u "keshillua" ne Versaje nga Colonel House dhe Bernard Baruch, te dy Rothschild dhe lidere te Round Table ne Amerike ndersa kryeministri britanik Lloyd George u "keshillua" nga Alfred Milner, nje i punesuar tek Rothschild dhe kryetar i Round Table, Sir Phillip Sassoon, me prejardhje direkte nga Mayer Amschel Rothschild, themeluesi i dinastise. Lideri francez Georges Clemenceau u "keshillua" nga ministri i tij i brendshem Georges Mandel emri i vertete i te cilit ishte Jeroboam Rothschild.
Pra kush mendoni se po i merrte vendimet?
Si rezultat i takimeve te tyre sekrete ne Hotelin Majestik, u krijua Instituti Mbreteror i Marrdhenieve me Jashte ne Londer qe daton vitin 1920 dhe qe pasohet ne vitin 1921 nga Keshilli i Marrdhenieve me Jashte dhe me pas erdhi Grupi Bilderberg ne vitin 1954, Klubi i Romes ne vitin 1968, Komisioni Trilateral ne vitin 1973. Keto jane te dominuara nga Rothschild dhe Rockfelleret dhe manipulator te kalibrit te madh si puna e Henry Kissinger i cili ne shkembim jep llogari perpara kokave te medhaja te Illuminatit.
Keto organizata kane ne gjirin e tyre nga njerezit me te shquar te politikes globale, bisnesit, bankave, ushtarakeve dhe medias, arsimit etj. Keto jane kanalet ne te cilat te njejta rregulla globale jane te koordinuara pa dijenine e masave te gjera, nepermjet lidhjeve me vendet te cilat ne aparence nuk ekzistojne, partive politike dhe institucioneve. Nivelet e larta te Shoqerive Sekrete si Freemasonry, Knights of Malta etj lidhen gjithashtu ne kete rrjet me Round Table.

Pra besoj se e ke te qarte tani madje te shkruar dhe nga intelektuali qe e admiroke kaq shume. Per ta mbyllur kete pjese te shkrimit dua te citoj kete shprehje te ish presidentit amerikan Woodrow Wilson, The New Freedom (1913)
Disa nga njerezit me te rendesishem te Amerikes ne fushen e tregetise dhe manifakturave jane te trembur nga dicka. Ata e dine qe eshte nje fuqi diku, kaq e organizuar, kaq e shkolluar, kaq survejuese, kaq e mbyllur, kaq e perkryer, kaq depertuese dhe kaq e temerrshme sa ata kur flasin per te, mundohen te ulin zerin sa me shume, ndersa kur perpiqen ta denojne ate, fryma e tyre humbet per fare...

http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/380890_276340352411193_191223544256208_843312_1625 357805_n.jpg


Veton Surroi ishte pjesėmarrės nė takimin e Grupit Bilderberg nė Bruksel tė Belgjikės nė vitin 2000.

*Kush janė Grupi Bilderberg (SHQIP)

nyOMq0PVKYM&feature

elvio
18-11-11, 21:31
Vali pergezime per temen,edhe ndjese per injorancen time,por ne lidhje me postimin tuaj te fundit doja te ju pyesja..............

C'fare eshte CFR-ja???

valiii
18-11-11, 22:42
Vali pergezime per temen,edhe ndjese per injorancen time,por ne lidhje me postimin tuaj te fundit doja te ju pyesja..............

C'fare eshte CFR-ja???

CFR-ja eshte organizate politike (Keshilli i mardhenieve me jashte, ose boten e jashtme), njera nga ato gjashte qe formojne "Round Table"... Shiko tabelen me larte.

Dali!Keq!ch
24-12-11, 01:45
ky ulliminati ish shum i rrezikshem !! ne fillim mu dukej qesharake!!
thuhet se ulliminati e mbyti Maichael Jackson, kta baco kishin cdo gje ne duar cdo firm te madhe qe e njef bota ish ne duar e tyre, shembull firmat zvicerrane me te suskseshmet qe i njof un qe jane me te ne duar te tyre, ubs baknk, shoping centrat, globus, manor, migros, e coop, dener etj etj..

ALLAHU ESHTE ME I FUQISHMI.

Hajra
28-03-12, 21:50
BBSUt8gvb8E