PDA

View Full Version : Piloti kosovar konkuron pėr bursė fluturimi pėrmes Facebook


roadrunner
24-05-11, 16:54
Me 18 maj Breitling ka lansuar votimin nė garėn pėr foton mė tė mirė pėrmes webfaqes sociale Facebook.
Fotoja mė e mire, qė zgjedhet pėrmes numrit mė tė madh tė votave si dhe nga juria e Breitling, e cila pėrbėhet nga tė famshmit Theodore Schneider, John Travolta, Brian Jones, Jacques Bothelin, Katsuhiko Tokunaga dhe Tony Velocci, fiton njė bursė trajnimi pėr pilot me aeroplan me njė motor nė vlerė prej afro 18.000 dollarėsh amerikan.

http://www.telegrafi.com/fo/FotoAir2.jpgNdėr pretendentėt kryesor pėr tė fituar bursėn e fluturimit ėshtė edhe njė pilot shqiptar nga Kosova. 22 vjeēari Veton Breznica ėshtė piloti i parė i aeroplanėve pa motor (Glider Pilot) nga Kosova, i trajnuar me Kadetėt Ajror tė Forcės Ajrore Mbretėrore tė Britanisė sė Madhe, qė nga shpallja e pavarėsisė sė Kosovės.

Tani, pėr tė fituar kėtė bursė pėrmes Facebook Vetoni ka nevojė pėr sa mė shumė vota pėr pesė fotot e tij konkurruese.
Andaj, ta votojmė dhe ta ndihmojmė atė tė fitojė kėtė bursė dhe tė mburremi me pilotin tonė! E gjitha qė duhet tė bėni ėshtė tė ndani pakėz kohė nga jeta juaj dhe tė votoni pėrmes kėtyre 4 hapave:

1. Like kėtė faqe: http://www.facebook.com/Breitling
2. Klikoni linkun: http://www.breitling.com/contest/vote.php?u=100001664739601
3. Klikoni Allow.
4. VOTE NOW pėr pesė fotot e Veton Breznicės.


Nė vitin 2009 Veton Breznica u shpall kampion botėror virtual i Red Bull Air Race World Series. /Telegrafi/