PDA

View Full Version : Jemi njė!


Artisti
03-12-11, 18:59
Pasi qė e_uritura hapi njė Sondazh, ēka kam unė qė s'hapi (hahaha stili i jadores).


Tė nderuarė ju tė gjithė, po kalon njė vit i cili ishte me plot mendime tė ndryshme, ndėr tė tjera edhe mendimet rreth fesė ishin tė ndryshme, ju ftojė tė votojmė se a jemi njė apo ......

Sondazhi do tė kishte kėtė form pėrmbajtjeje:


Unė Jam


Shqiptar musliman
Shqiptar krishterė
Shqiptar budist
Shqiptar Wahabist
Musliman Shqiptar
Krishterė Shqiptar
Budist Shqiptar
Wahabist Shqiptar
Ateist
JAM Shqiptar nuk kam nevojė pėr fe

Do tė isha i lumtur nėse kurseheni nga diskutimet e pahijshme.Artisti

tipi engjellor
03-12-11, 19:02
jemi se pari nje komb kete mos e harroni asnje qe komentoni tek fete e jemi nje gjake sna ndan as feja kush e din...kush se din le ti shikon e le te ofrohet me popujt tjere me baze te fes .....keshtu qe une jam musliman do mundohem sa te mundem te mbaje kete fe...po smundem ta mbaj kete tybe edhe me nderru as ate sdo e mbaj keshtu qe ska rendesi se asgje sme pengon feja ......

elvio
03-12-11, 19:12
Une jam Shqiptar

emine
03-12-11, 19:31
Une jam Shqiptar
Edhe une:cool:

panta_rhei
03-12-11, 20:02
Shqiptar i besimit islam.

valiii
03-12-11, 20:36
Jam wehabist (fatkeqsisht) shqiptar

Alima
03-12-11, 20:46
...

Abd'Allah !

.

Skyfter
03-12-11, 21:00
Nacionalist SHYPTAR.

e_martumja
03-12-11, 21:48
Shqiptar i besimit islam.
Nisoj :biggrin:

Fshatari
03-12-11, 22:09
Ju tregoj kur te mbyllet tema!

e-uritura
03-12-11, 22:32
Shqiptare muslimane e devotshme!

tipi engjellor
03-12-11, 22:46
e uritur jam e sigurt qe je muslimane ama e devotshme spo e tregon hahahahah

e-uritura
03-12-11, 23:49
e uritur jam e sigurt qe je muslimane ama e devotshme spo e tregon hahahahah


Si tė tregoj devotshmėrinė sipas teje engjėll?

Duke dalur dhe mbrojtur Zotin me tė gjitha mjetet e mundshme, nė tė gjitha mėnyrat e mundshme?
Duke u kacafytur me njerėz se Zoti im ėshtė vetėm i imi?
-/- tentuar me dhunė qė tė gjithė njerėzit tė besojnė nė kėtė Zotin tim?
-/- futur gjėra tė tmerrshme nėpėr kokat e atyre qė mė rrethojnė?
-/- u pėrgaditur pėr atė botė, dhe tė harroj kėtė ? Pa marr parasysh kostot!
-/- u betuar se me dorėn time do t`a mbys fėmijėn tim nėse ai ėshtė homoseksual?
-/- veshur pantollona deri mbi zog tė kėmbės, lėshuar leshin e mjekrrės dhe duke ulėritur nėpėr protesta si e krisur?
-/- mos iu dhėnė dorėn familjarėve tė mi dhe shoqėrisė sime meshkuj sepse kjo ėshtė "haram"?
-/- shfrytėzuar mospjekurinė e fėmijėve/tė rinjėve, dhe duke iu futur ide katastrofale nė mendjet e tyre?
-/- duke blerė me tė holla fukaranė?
-/- duke jetuar 1500 vite prapa?
-/- u futur nė njė thes?
-/- kaluar nga njerėzorja normale nė njė botė pėrrallė?

Mė trego engjėll, dhe unė do t`a dėshmoj nė cilėn mėnyrė tė duash ti!

Alima
04-12-11, 00:12
......

Arsyeja e vėrtetė ėshtė se ne tė krishterėt nuk tentojmė t`i fusim ty dhe asnjėrit nė kokė mendimet tona.
...


!

Shqiptare muslimane e devotshme!


..


Ti me seriale ?!


.

tipi engjellor
04-12-11, 00:18
Si tė tregoj devotshmėrinė sipas teje engjėll?

Duke dalur dhe mbrojtur Zotin me tė gjitha mjetet e mundshme, nė tė gjitha mėnyrat e mundshme?
Duke u kacafytur me njerėz se Zoti im ėshtė vetėm i imi?
-/- tentuar me dhunė qė tė gjithė njerėzit tė besojnė nė kėtė Zotin tim?
-/- futur gjėra tė tmerrshme nėpėr kokat e atyre qė mė rrethojnė?
-/- u pėrgaditur pėr atė botė, dhe tė harroj kėtė ? Pa marr parasysh kostot!
-/- u betuar se me dorėn time do t`a mbys fėmijėn tim nėse ai ėshtė homoseksual?
-/- veshur pantollona deri mbi zog tė kėmbės, lėshuar leshin e mjekrrės dhe duke ulėritur nėpėr protesta si e krisur?
-/- mos iu dhėnė dorėn familjarėve tė mi dhe shoqėrisė sime meshkuj sepse kjo ėshtė "haram"?
-/- shfrytėzuar mospjekurinė e fėmijėve/tė rinjėve, dhe duke iu futur ide katastrofale nė mendjet e tyre?
-/- duke blerė me tė holla fukaranė?
-/- duke jetuar 1500 vite prapa?
-/- u futur nė njė thes?
-/- kaluar nga njerėzorja normale nė njė botė pėrrallė?

Mė trego engjėll, dhe unė do t`a dėshmoj nė cilėn mėnyrė tė duash ti!mire te gjitha po i shoh keto po pse te duken aq negative ty pse i shef ne ate kend urrejtes .....po duke
besuar ne zotin e duke fyer e share fete tjera nuk ben ....mos u ngut ....

Zanzi/M
04-12-11, 14:51
Ku eshte sondazhi???

Njekohsisht e shpall per shkrim viti kete teme ..

Jana
04-12-11, 23:00
...Shqyptare jaammm ....

Artisti
05-12-11, 17:20
Do tė lusja Moderatorin tė bėjė kėtė Sondazh si sondazh publik!

Natyrisht nėse ėshtė vullneti dhe mundėsia!


Paraprakisht ju falenderonArtisti

Makresh
05-12-11, 22:26
Moderator, tema eshte palidhje, dhe pa kurfar interesi per debatuesit.

Nese jeni me t'informuar, atehere na tregoni se c'dmth :

Shqiptar me kombesi dhe musliman me fe, apo musliman me fe e shqiptar me kombesi ?

Shqiptar me kombesi dhe i krishter me fe, apo i krishter me fe dhe shqiptar me kombesi ?

Hyp se t'vrava e zbrit se t'vrava !

Kjo i bie sikur te ishim dy-ftyresh, edhe shqiptar edhe musliman/i-krishter, njeri me dy-personalitete ! S'di ku ka pa keshtu mendja e Artistit, por do ju lutesha juve, qe s'jetoni ne boten e ēudirave ta korigjoni kete gabim para-shkollor.

4peace
05-12-11, 22:43
Moderator, tema eshte palidhje, dhe pa kurfar interesi per debatuesit.

Nese jeni me t'informuar, atehere na tregoni se c'dmth :

Shqiptar me kombesi dhe musliman me fe, apo musliman me fe e shqiptar me kombesi ?

Shqiptar me kombesi dhe i krishter me fe, apo i krishter me fe dhe shqiptar me kombesi ?

Hyp se t'vrava e zbrit se t'vrava !

Kjo i bie sikur te ishim dy-ftyresh, edhe shqiptar edhe musliman/i-krishter, njeri me dy-personalitete ! S'di ku ka pa keshtu mendja e Artistit, por do ju lutesha juve, qe s'jetoni ne boten e ēudirave ta korigjoni kete gabim para-shkollor.

Makresh aga,
... a hala s'juv ke ra n'fije ktynve, a?
Une thash para do kohe, te (nen)forumi i religjionit...


...se po shtrohen te njejtat pyetje per cdo muaj, qe sa vite...


...mu sikurse jane bere sondazhe tendencioze me po te njejten teme.


Nejse, une s'pata shume kohe t'i numeroj te gjithat, pos ketyre:
http://dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=19083 (http://dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=19083)
http://dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=27401 (http://dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=27401)
http://dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=25614 (http://dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=25614)
http://dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=21787


...me siguri, nese hyjme pak me thelle, gjejme hala...
*

e-uritura
05-12-11, 22:44
Moderator, tema eshte palidhje, dhe pa kurfar interesi per debatuesit.

Nese jeni me t'informuar, atehere na tregoni se c'dmth :

Shqiptar me kombesi dhe musliman me fe, apo musliman me fe e shqiptar me kombesi ?

Shqiptar me kombesi dhe i krishter me fe, apo i krishter me fe dhe shqiptar me kombesi ?

Hyp se t'vrava e zbrit se t'vrava !

Kjo i bie sikur te ishim dy-ftyresh, edhe shqiptar edhe musliman/i-krishter, njeri me dy-personalitete ! S'di ku ka pa keshtu mendja e Artistit, por do ju lutesha juve, qe s'jetoni ne boten e ēudirave ta korigjoni kete gabim para-shkollor.


Merr frymė Makresh!

Shqiptar musliman, do tė thotė, shqiptarizmin e vė para fesė!

Musliman shqiptar, je ti!

Makresh
05-12-11, 22:48
Makresh aga,
... a hala s'juv ke ra n'fije ktynve, a?
Une thash para do kohe, te (nen)forumi i religjionit...


...se po shtrohen te njejtat pyetje per cdo muaj, qe sa vite...


...mu sikurse jane bere sondazhe tendencioze me po te njejten teme.


Nejse, une s'pata shume kohe t'i numeroj te gjithat, pos ketyre:
http://dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=19083 (http://dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=19083)
http://dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=27401 (http://dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=27401)
http://dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=25614 (http://dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=25614)
http://dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=21787


...me siguri, nese hyjme pak me thelle, gjejme hala...
*


O un si jo-Kosovar, se kam te drejten e votes :tongue:

Falemnderit per kete "Rappel", ndaj meje, e sidomos ndaj moderatoreve qe ndoshta do t'i bien fshise. :cool:

Daglasi
05-12-11, 22:48
Jam besimtar,por jo fetar:biggrin::tongue:

natyra
06-12-11, 05:14
Votova per: Jam shqiptare...(nuk kam nevoi per fe)"thjeshte,mbaj respekt ndaj te krishter dhe musliman njekohesisht..(tjerat nuk i njofe)...Por te besuarit ne ZOT!

respekt-Natyra

P.s.si duket u hap rruga per postimet (e mia)..pa problem,
sikur te dija zgjidhjen.lol !? :smile:

Flm,

Hajra
06-12-11, 08:19
.....njeri,

premium
06-12-11, 17:39
Atdheu qendron mbi fene por Zoti qendron mbi gjithcka --

Zanzi/M
06-12-11, 18:03
Atdheu qendron mbi fene por Zoti qendron mbi gjithcka --

Me kete koment qe e ndegjova nga ti, me te tregu drejt pak me befasove ....per mire po mendoj. Nuk ka ma mire mendoj une qe kombi te qendroj mbi fene, jo te qendroj per inati, mirepo te qendroj duke u bazuar ne ndjenja te verteta kombetare.

emine
06-12-11, 21:46
sa bajata jeni

shqiptare krishtere


krishtere shqiptare
musliman shqiptare
shqiptare musliman

speca me gjiz gjiz me speca:biggrin:

GURI SYLAJ
06-12-11, 22:22
Eshte per me u habite.
Ketu mund te thuash se je gjithecka tjeter veqese jo SHQIPTAR !
Po te pshtoj kjo fjale atehere njeri do te thot se eshte teme provokuese ,tjetri thot ka prapavij ,tjetri thot se eshte teme ideoteske ...e cka nuk ndigjon ketu.
Po kush eshte kah ju nale ej!??
Ata qe e ndiejn veten shqiptare e thon me krenari e ata te tjeret mund te krenohen me te tyren-Edhe ashtu ;Kosova ka qen dhe po mbetet nje mish -mash ku me se keqi e ke po the se je SHQIPTAR !

P-S

Nusja kishte nje femi te vogel dhe sa here qe delnin me ndejt ne kojshi e merrte djepin me vete -
Po pse moj nuse po e merr djepin ,edhe ata kan djep,i thonte vjehrra.
Po ,po e dij qe kan po nuk po me rahatohet ne djep te huj!
Edhe kur shkonte ne gjini per te pame prap e merrte djepin me vete
Thoshte ,me ba e me u msu ne djep te huj mandej nuk me rahatohet kur te kethehem ne shtepi.
Femia qe rritet neper djepa te huej merr huj e nuk rahatohet kurr ne jeten e tij!!

Makresh
07-12-11, 00:57
U filozofin juve,.. po a paska katolik/musliman pa kombesi a ? Un s'paskam nie.

GURI SYLAJ
07-12-11, 06:45
Mire mjes!!

Kur nuk din eshte meire me bvete!.... e mandej edhe me sha apo neme fil. apo mendimin e dikujt del me lehte prej baklte.
Ti mire po mendon ,nuk duhet me pase por kur dojn me t'a hupe faren e me te fut ne mjegull t'a bajn si Boshnjakeve sot po shihet qellimi final i krijimit te Kombit Musliman !
Edhe ne Kosove ,Maqedoni ,e Sanxhak ka qen e njejta ide dhe jan mundu shume .Ne Sanxhak kan bere asimilimin e shqiptareve e ne Maqedoni shprenguljen e tyre nga Trojet Etnuke sikur edhe ne Kosove.
Tash besoj qe ndjeve e merre shembull dhe bindu pse vetem ne Jugosllavi u kriju e edhe sot ka Komb Musliman.Me peshe eshte me e dite edhe nga KUSH u kriju ky Komb !!??
Ate qe nuk arrijten ne Kosove me Kombin Musliman po mundohen tash me Kombin Kosovare e qeqellimi eshte i njejte ,qe Kosova te kete tre -kater zotshpie!!
----- kjo zakonisht ndodhe me kombe te vogla (sikur edhe me individ)qe nuk dijn dhe nuk munden me kan te zotet e vetevetes!!!!

Makresh
07-12-11, 08:22
Mire mjes!!

Kur nuk din eshte meire me bvete!.... e mandej edhe me sha apo neme fil. apo mendimin e dikujt del me lehte prej baklte.
Ti mire po mendon ,nuk duhet me pase por kur dojn me t'a hupe faren e me te fut ne mjegull t'a bajn si Boshnjakeve sot po shihet qellimi final i krijimit te Kombit Musliman !
Edhe ne Kosove ,Maqedoni ,e Sanxhak ka qen e njejta ide dhe jan mundu shume .Ne Sanxhak kan bere asimilimin e shqiptareve e ne Maqedoni shprenguljen e tyre nga Trojet Etnuke sikur edhe ne Kosove.
Tash besoj qe ndjeve e merre shembull dhe bindu pse vetem ne Jugosllavi u kriju e edhe sot ka Komb Musliman.Me peshe eshte me e dite edhe nga KUSH u kriju ky Komb !!??
Ate qe nuk arrijten ne Kosove me Kombin Musliman po mundohen tash me Kombin Kosovare e qeqellimi eshte i njejte ,qe Kosova te kete tre -kater zotshpie!!
----- kjo zakonisht ndodhe me kombe te vogla (sikur edhe me individ)qe nuk dijn dhe nuk munden me kan te zotet e vetevetes!!!!

E ditsha qe do ta permendesh "kombin musliman" boshnjak. Por e ke gabim, sepse edhe pse jan Musliman, ata e dijn veten si Boshnjak.

Sa per shembullin e kombit Kosovar, me keqardhje per kete shtes ne kete debat, por ne sondazhin e Artistit qe ju e mbrojtet sikur t'ishte bir i juaji, askund s'figuron opcioni "Kosovar musliman/katolik" apo "musliman/katolik kosovar" !

Aj eshte TURP, TURP per cdo kend qe e thirr veten Kosovar !

Eshte edhe me Turp, kur lloji i artistit mundohet te krijon percarje edhe ne mes te muslimaneve duke i nda ne shqiptar-musliman dhe musliman-shqiptar ! Ka kohe, qe po ju themi qe mos i perzieni keto gjana, sepse ne jemi Shqiptar, por kemi nje kultur kolektive fetare qe nuk mund ta shkoqim nga identeti yn ! Kurse ata/ato qe jan lind para 70-tes, e qe ndihen "shqiptar" sic e dini ju,... mos te vien e te na shurdhojn shume opangat me filozofi komuniste sic ke ajo tema " feja eshte opium "!

GURI SYLAJ
07-12-11, 10:14
E ditsha qe do ta permendesh "kombin musliman" boshnjak. Por e ke gabim, sepse edhe pse jan Musliman, ata e dijn veten si Boshnjak.

Sa per shembullin e kombit Kosovar, me keqardhje per kete shtes ne kete debat, por ne sondazhin e Artistit qe ju e mbrojtet sikur t'ishte bir i juaji, askund s'figuron opcioni "Kosovar musliman/katolik" apo "musliman/katolik kosovar" !

Aj eshte TURP, TURP per cdo kend qe e thirr veten Kosovar !

Eshte edhe me Turp, kur lloji i artistit mundohet te krijon percarje edhe ne mes te muslimaneve duke i nda ne shqiptar-musliman dhe musliman-shqiptar ! Ka kohe, qe po ju themi qe mos i perzieni keto gjana, sepse ne jemi Shqiptar, por kemi nje kultur kolektive fetare qe nuk mund ta shkoqim nga identeti yn ! Kurse ata/ato qe jan lind para 70-tes, e qe ndihen "shqiptar" sic e dini ju,... mos te vien e te na shurdhojn shume opangat me filozofi komuniste sic ke ajo tema " feja eshte opium "!

E dij qe e ke dite!
Por e dij edhe qe asnjehere nuk te ka shku mendja pse dhe kush e formoj kete "KOMB" .Dhe asnjehere nuk ke mendu per pasojat e kesaj lufte permes fese.Dhe asnjehere nuk ke mendu pse sot Bosna nuk eshte Boshnjake po Serbo-Kroato-Muslimane.
E dij edhe pse nuk te kan mundu e nuk ke mendu per keto fakte ,keto kercnime qe shqiptaret tash e dymije vjet po i mbajn nene peshen e ndarjes e percarjes por pa sukse qe ti zhbejne!!
POR NUK E DIJ A E DIN SE PJESE E FAMILJES KUQI QE HIQ ME SHUME SE PARA 60-70 VITEVE ISHIN SHQIPTARE DHE FLISNIN GJUHEN E AMBEL SHQIPE SOT JA KUC DHE FLASIN SERBOKROATISHT E KJO NUK ESHTE NE KRALEVE POR NE PAZARIN E RI TE DIKURSHEM E SOT novi pazar !!
Mjafton vetem dhjete minuta me gjyku si shqiptar dhe gjithecka del ne drite e duhur !!

P-S

Nuk ka as shqiptaro musliman e as muslimano shqiptar por ka vetem SHQIPTAR .
Kush don me i perzi keto sene e ka marak persheshin Bukes (Kombit) me i qite pak Kos (Fe)!!

PERSHESH ME KOS !

premium
07-12-11, 12:48
jemi njė ; Shqiptarė = kulmi i shtėpisė
jemi njė;muslimane=feja na ndėrtoi themelet e shtėpisė

kulmi pa themelet e forta nuk vlen .
aq!

Murgesha
07-12-11, 20:38
E ditsha qe do ta permendesh "kombin musliman" boshnjak. Por e ke gabim, sepse edhe pse jan Musliman, ata e dijn veten si Boshnjak.

Sa per shembullin e kombit Kosovar, me keqardhje per kete shtes ne kete debat, por ne sondazhin e Artistit qe ju e mbrojtet sikur t'ishte bir i juaji, askund s'figuron opcioni "Kosovar musliman/katolik" apo "musliman/katolik kosovar" !

Aj eshte TURP, TURP per cdo kend qe e thirr veten Kosovar !

Eshte edhe me Turp, kur lloji i artistit mundohet te krijon percarje edhe ne mes te muslimaneve duke i nda ne shqiptar-musliman dhe musliman-shqiptar ! Ka kohe, qe po ju themi qe mos i perzieni keto gjana, sepse ne jemi Shqiptar, por kemi nje kultur kolektive fetare qe nuk mund ta shkoqim nga identeti yn ! Kurse ata/ato qe jan lind para 70-tes, e qe ndihen "shqiptar" sic e dini ju,... mos te vien e te na shurdhojn shume opangat me filozofi komuniste sic ke ajo tema " feja eshte opium "!

Ngaqe kemi anetar ne ket forum edhe prej trojeve tjera perveq Kosoves kjo teme eshte shum e pershtatshme ashtu siq edhe eshte hapur, perndryshe per me i dallu shtetasit shqiptar te ish Jugosllavis Artisti eshte dasht te jap edhe shum opcione tjera si p.sh:

Shqiptar musliman i Serbis
apo,
Musliman shqiptar i Serbis,
e pastaj me rradh te Maqedonis, Malit te Zi, Greqis, Turqise e kshtu me rradh!

winona
07-12-11, 21:10
Jemi shqiptar,kombi eshte themeli i shtepis,
te tjerat vijn e shkojn...

panta_rhei
07-12-11, 21:51
Realisht, kjo teme dhe ky sondazh jane nje idiotizem, mjerim i trurit dhe turp qe vec niveli i ketij forumi e lejon.
Tjeter qellim nuk shoh ne kete teme.

Ah,
meqe ra fjala, kam ndryshu mendje,

Une jam SERB i besimit ORTODOKS.

rregullojeni pak kete mundesi ju lutem.

Artisti
07-12-11, 22:05
Realisht, kjo teme dhe ky sondazh jane nje idiotizem, mjerim i trurit dhe turp qe vec niveli i ketij forumi e lejon.
Tjeter qellim nuk shoh ne kete teme.

Ah,
meqe ra fjala, kam ndryshu mendje,

Une jam SERB i besimit ORTODOKS.

rregullojeni pak kete mundesi ju lutem.Sondazhi ėshtė pėr tė votuar, jo pėr komente!!!

Ty mė duhet tė ta parashtroj njė pyetje:

A nuk ėshtė idiotizėm kjo ēka ke shkruar?.

panta_rhei
07-12-11, 22:10
Une, dhe te tjeret ketu po i pergjigjemi mendjes tende foshnjarake.
Ne fakt, vet kjo teme, flet ma se miri se per cfare niveli behet fjale.

Artisti
07-12-11, 22:17
Une, dhe te tjeret ketu po i pergjigjemi mendjes tende foshnjarake.
Ne fakt, vet kjo teme, flet ma se miri se per cfare niveli behet fjale.


I nderuari pantha_rhei, ti nganjėherė nuk din se ēka shkruan, se pse nuk din se ēka shkruan ėshtė punė e jotja, nėse ke nevojė pėr ndihmė, kėtu jam, tė jap disa leksione Psikologjike.

Ti po e pėrmend vetė, jo unė po ti po bėhesh foshnjarak nganjėherė.


Pėrgjigju pyetjes nėse ke vullnetin, mundėsin dhe karakterin e fortė.

Nėse nuk i ke kėto trija, le kėtė punė krejt e mos lėsho shkrime pa menduar se kush apo si mund tė tė pyes, replikoj apo edhe demantoj.


.

vjeshta
07-12-11, 22:24
Vetem nese zgjedhim njeren nga dy opcionet e fundit po mbetshim NJĖ !Ne opcionet tjera ,NJĖ qenka e ndare ne DYSHĖ!:biggrin:

Jam NJĖ.

panta_rhei
07-12-11, 23:11
I nderuari pantha_rhei, ti nganjėherė nuk din se ēka shkruan, se pse nuk din se ēka shkruan ėshtė punė e jotja, nėse ke nevojė pėr ndihmė, kėtu jam, tė jap disa leksione Psikologjike.

Ti po e pėrmend vetė, jo unė po ti po bėhesh foshnjarak nganjėherė.


Pėrgjigju pyetjes nėse ke vullnetin, mundėsin dhe karakterin e fortė.

Nėse nuk i ke kėto trija, le kėtė punė krejt e mos lėsho shkrime pa menduar se kush apo si mund tė tė pyes, replikoj apo edhe demantoj.


.

ok, ta perseris:
Kjo teme/sondazh eshte fyerje per intelegjence e cdo njeriu normal.

Makresh
08-12-11, 00:00
Ngaqe kemi anetar ne ket forum edhe prej trojeve tjera perveq Kosoves kjo teme eshte shum e pershtatshme ashtu siq edhe eshte hapur, perndryshe per me i dallu shtetasit shqiptar te ish Jugosllavis Artisti eshte dasht te jap edhe shum opcione tjera si p.sh:

Shqiptar musliman i Serbis
apo,
Musliman shqiptar i Serbis,
e pastaj me rradh te Maqedonis, Malit te Zi, Greqis, Turqise e kshtu me rradh!


Prap, nuk eshte e kjart.
Cka i bie Musliman shqiptar i Serbis apo Shqiptar musliman i Serbis ? ... diēka so n'rregull. Ne s'jemi t'perēar ne keto masa mbi keto loje-fjalesh qe dikujt po i pelqen.

Un ende s'kam votue,... se realisht, s'ka ēka me votue !

Makresh
08-12-11, 00:04
Jemi njė ēka ... nime ?

Shqiptar wehabist a wehabista shqiptar ? Apo nje popull shqiptar wehabist a nje popull wehabist shqiptar ?


Remarque : fjalen wehabist, zevendesone me ēfar do koft, edhe prap se prap, del qe tema eshte pa-fije lidhje apo lidhje pa fije. :biggrin:


Artisti e ka deshmu veten me kete tem, hallall :tongue:

premium
08-12-11, 01:15
Sondazhi mirė ėshtė kah e shkuar
Jam Shqiptar , nuk kam nevojė pėr fe !

simbas mendimeve tė juaja ja leni njė zbrasti , herdo kurdo jeni nė gjendjen gadishmėrie tė pranoni fejėn e sunduesve , sunduesit qofshin muslimane , katolik, sllav, budist , pamarė parasysh pėr juve ėshtė avantazh .

GURI SYLAJ
12-12-11, 07:23
Sondazhi mirė ėshtė kah e shkuar
Jam Shqiptar , nuk kam nevojė pėr fe !

simbas mendimeve tė juaja ja leni njė zbrasti , herdo kurdo jeni nė gjendjen gadishmėrie tė pranoni fejėn e sunduesve , sunduesit qofshin muslimane , katolik, sllav, budist , pamarė parasysh pėr juve ėshtė avantazh .

Jo more ,tash po thone , JU KENA QLILUE !
S'ka ma as romak as sllav ,as turq e as sllav !!
Mujna me zgjedhe vet se cili "pushtues" u kan me i mire!!!

O, veq merrni fryme e menoni si shqiptar , me besu besoni ne cka te doni !

Makresh
12-12-11, 08:46
Jo more ,tash po thone , JU KENA QLILUE !
S'ka ma as romak as sllav ,as turq e as sllav !!
Mujna me zgjedhe vet se cili "pushtues" u kan me i mire!!!

O, veq merrni fryme e menoni si shqiptar , me besu besoni ne cka te doni !

Turqia dhe Perandoria OSMANE, ROMAKE ASNJEHERE S'NA KAN PUSHTUAR !!!!

Kohen kur po flisni ju, Shqiperia s'ka egzistuar ! Eshte vet Perandoria OSMANE qe i ka definu kufinjt shqiptar ne baze te etnis ! Pra "Gurė" Themelin e shtetit Shqiptar !

Hajra
12-12-11, 11:31
.....permbledhje emocionesh te cilat rigjenerohen dhe percillen deri ne pafundsi,

premium
12-12-11, 14:18
Jo more ,tash po thone , JU KENA QLILUE !
S'ka ma as romak as sllav ,as turq e as sllav !!
Mujna me zgjedhe vet se cili "pushtues" u kan me i mire!!!

O, veq merrni fryme e menoni si shqiptar , me besu besoni ne cka te doni !
Po pra ,
Nėpėr temat e tjera qajnė drrasa ''si tė kombėtarizojmė mbiemrat''
Jemi me prejardhjen nga Ilirėt ,, Ilir qė domethene '' I-LIRĖ'' jeni i-lirė pėr ēdo emėr e mbiemėr .

Makresh
12-12-11, 14:29
Jemi nje popull Artistik, me shume rola !

SANTANA-29
12-12-11, 14:33
Jemi nje kuq e zi.-:smile:

http://www.youtube.com/watch?v=5PWZv40rdTA (http://www.youtube.com/watch?v=5PWZv40rdTA)

lovely
12-12-11, 16:31
sa jena nuk e di, a e di qe une jom qisi muslimani i shtire:biggrin:

Zero Cool
12-12-11, 16:32
votova budist, jo per tjeter por spaska asnje vote :tongue:

panta_rhei
12-12-11, 19:01
Po pra ,
Nėpėr temat e tjera qajnė drrasa ''si tė kombėtarizojmė mbiemrat''
Jemi me prejardhjen nga Ilirėt ,, Ilir qė domethene '' I-LIRĖ'' jeni i-lirė pėr ēdo emėr e mbiemėr .

Ilir, e ka prejardhjen nga greqishtja e lashte, konkretisht nga fjala "Illos" (yllos), qe do te thote "dicka qe mbeshtjelle", mbeshtjelles, ose gjarper.

e-uritura
12-12-11, 22:30
Vetėm njė musliman shqiptar nė forum?

premium
12-12-11, 22:40
Vetėm njė musliman shqiptar nė forum?
DHe ate duhet sa ma shpejt me ballonė me transferu nė Afganistan apo ?
kush te koka ai/ajo

winona
13-12-11, 18:25
Une jam shqiptare-te tjerat nuk jan me rendsi per mue.

Naki
13-12-11, 19:24
Jam Shqiptar musliman.

username
14-12-11, 10:41
DHe ate duhet sa ma shpejt me ballonė me transferu nė Afganistan apo ?
kush te koka ai/ajo

heheh ty te kisha transferu ne Afganistan premium -edhe je fetar edhe je puntor heheh kishe fitu pare atje me zanat kishim dal ne selamet

username
14-12-11, 10:44
Po pra ,
Nėpėr temat e tjera qajnė drrasa ''si tė kombėtarizojmė mbiemrat''
Jemi me prejardhjen nga Ilirėt ,, Ilir qė domethene '' I-LIRĖ'' jeni i-lirė pėr ēdo emėr e mbiemėr .

ooooo!!!!!

Makresh
14-12-11, 10:54
Ilir, e ka prejardhjen nga greqishtja e lashte, konkretisht nga fjala "Illos" (yllos), qe do te thote "dicka qe mbeshtjelle", mbeshtjelles, ose gjarper.

Mbeshtjelles ose gjarper s'dmth asgje.

Gjarper, eshte fyese. Nje popull gjarper ?!

S'i bindem terminologjis greke.

Ne se kem prejardhjen nga greket.

panta_rhei
14-12-11, 12:07
Mbeshtjelles ose gjarper s'dmth asgje.

Gjarper, eshte fyese. Nje popull gjarper ?!

S'i bindem terminologjis greke.

Ne se kem prejardhjen nga greket.

Nje popull shqiponje?! :smile:

miti me i njohur ilir eshte "miti i gjarperit".

hashimi e ka pikerisht pseudonimin prej "gjarperit" "ilir",

etj etj

a bindesh ti qe fjalet "atom, molekule, logjike" jane greke?

nejse,
nuk e kam dijte qe s'ka me te pelqy ty,
lirisht le ta fshijne moderatoret kete edhe ate sqarim, edhe ashtu ska te beje me temen.

Albonita
14-12-11, 12:55
Si???

CroShqiptare KatolikeMosilmane!?:eek:

jadore
14-12-11, 13:16
Si???

CroShqiptare KatolikeMosilmane!?:eek:

po tybe , ki edhe qishtu, mos u huto hiq .. qe une ..edhe ma shume bile .. ashkalike ,shqiptaro muslimano katolike ,

4peace
14-12-11, 13:29
po tybe , ki edhe qishtu, mos u huto hiq .. qe une ..edhe ma shume bile .. ashkalike ,shqiptaro muslimano katolike ,

Edhe une desha me u ankue per perkatesine time.
Une i perkas minoritetit GABEL.
Mirepo, problemi qendronte se nuk dijsha per cilin te orientohesha:
EssGabel
MistGabel apo
GabelStapler
...keshtuqe hoqa dore nga kjo pune...

Tash nuk po me mbetet tjeter pos te pres...
...derisa te fitojne (sic po duket jane duke fituar) keta qe do ta bejne kombetarizmin e popullit permes mbiemrave.
Nese e shoh se kombetarizimi po ka sukses, ta zeme, me kombetarizim (sipas tyre) do te hiqet fukaralleku (varferia), do te zgjidhen te gjitha problemet madhore...derisa ne Kosove te rrjedhe aq shume mjalte e tomel, sa qe do te ngopeshin jo vetemse kosovaret por edhe kojsiar rreth e perqark...


...atehere s'me mbetet gje tjeter po te kalon ne anen e tyre...
...nese me pranojne ne radhet e tyre, kuptohet.


***

Albonita
14-12-11, 13:46
po tybe , ki edhe qishtu, mos u huto hiq .. qe une ..edhe ma shume bile .. ashkalike ,shqiptaro muslimano katolike ,Edhe une desha me u ankue per perkatesine time.
Une i perkas minoritetit GABEL.
Mirepo, problemi qendronte se nuk dijsha per cilin te orientohesha:
EssGabel
MistGabel apo
GabelStapler
...keshtuqe hoqa dore nga kjo pune...

Tash nuk po me mbetet tjeter pos te pres...
...derisa te fitojne (sic po duket jane duke fituar) keta qe do ta bejne kombetarizmin e popullit permes mbiemrave.
Nese e shoh se kombetarizimi po ka sukses, ta zeme, me kombetarizim (sipas tyre) do te hiqet fukaralleku (varferia), do te zgjidhen te gjitha problemet madhore...derisa ne Kosove te rrjedhe aq shume mjalte e tomel, sa qe do te ngopeshin jo vetemse kosovaret por edhe kojsiar rreth e perqark...


...atehere s'me mbetet gje tjeter po te kalon ne anen e tyre...
...nese me pranojne ne radhet e tyre, kuptohet.


***

Si ?? Nuk po ju kuptoia ??

Vec nje e them , me kend keni huije, atyne citoni shenimet dhe ejani deri te
KeCuptimet, nese keni diq me mua ather une jam kjo se nuk ju lejoj me ardhe , DHE TE NJE MOS KUPTIM.
Ju lexoi me endje te gjithve , por asnje her nuk ju nencmoi ne asnje pik.

UNe nuk dia si te voti, kur jam Croate Shqiptare, Jam Katolike , Moslimane.
Ju nuk mundi ta dini per mua si jam ne Realiret.

Po as une per ju , nuk mui ta dia , sepse cka lexoi kendei ju se silleni keshtu, cka i perket fes nuk jeni ne relitet as 50% ! Kac.

Ju faliminderit dhe kerkoj falje nese gabova diq .

Mire mbetshi dhe shenime te mira ne vazhdim.

AlbonitA.

premium
14-12-11, 16:34
heheh ty te kisha transferu ne Afganistan premium -edhe je fetar edhe je puntor heheh kishe fitu pare atje me zanat kishim dal ne selamet
Shuj mos ta nijnė shefat e forumit qė kam me shku nė Afganistan , em perjashtojnė nga forumi , sepse simbas tyre talibancat nuk kanė drejt tė shkruanin kėtu ;)

-Hajt se edhe pėr ty e baj njė vend nė Afganistan username .:))

4peace
15-12-11, 10:10
Si ?? Nuk po ju kuptoia ??

Vec nje e them , me kend keni huije, atyne citoni shenimet dhe ejani deri te
KeCuptimet, nese keni diq me mua ather une jam kjo se nuk ju lejoj me ardhe , DHE TE NJE MOS KUPTIM.
Ju lexoi me endje te gjithve , por asnje her nuk ju nencmoi ne asnje pik.

UNe nuk dia si te voti, kur jam Croate Shqiptare, Jam Katolike , Moslimane.
Ju nuk mundi ta dini per mua si jam ne Realiret.

Po as une per ju , nuk mui ta dia , sepse cka lexoi kendei ju se silleni keshtu, cka i perket fes nuk jeni ne relitet as 50% ! Kac.

Ju faliminderit dhe kerkoj falje nese gabova diq .

Mire mbetshi dhe shenime te mira ne vazhdim.

AlbonitA.

Eh moj Albonita,


Une nuk e pata aspak me ty. Ama aspak.
Une e bera kuote shkrimin e jadores e jo shkrimin tend.


Ama po e di ku e ke problemin:
Nuk e ke kuptuar domethenien e fjales GABEL.


Gabel, gjermanisht i thone pirunit (viljuška).


Pra, me nje fjale, asgje te keqe nuk kam thene per ty
dhe as s'kam folur per ty asgje.


Pos per veten dhe disa njerez me bateria te dobeta.
***

premium
15-12-11, 11:56
... Kosovė multietnike
multifetare
paskem edhe njė budist Shqiptar :)

uck_aksh
20-12-11, 00:13
Jam Shqiptar nuk kam nevoj per fe