PDA

View Full Version : U pėrjetėsua Plaku-Xheladin Gashi


murrizi
25-05-12, 18:30
U zbulua busti i Gjeneral Xheladin Gashit-Plakut

Sot nė oborrin e Shkollės Fillore nė Komoran tė Drenasit, u bė zbulimi i bustit tė Gjeneral Xheladin Gashit-Plakut, njėrit ndėr themeluesit e celulave tė para tė Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės. ...
25.05.2012
http://kosovapress.com/repository/images/thumb_660x375/zbulimi-permendore-xheladin-gashi-250512_842822.jpg
“Xheladin Gashi-Komandant Plaku mbi interesant personale vuri interesin kombėtar e shtetėror, pasi qė ai njė jetė tė tėrė mendojė, jetojė dhe veprojė pėr tė mirėn e Kosovės”, tha kryeministri i Kosovės dhe bashkėluftėtar i komandant Plaku.

Gjeneral Xheladin Gashi veprimtarinė e tij patriotike e filloi qysh nė vitet e 70-ta nė organizatat ilegale, tė cilėn e vazhdoi deri nė frymėn e fundit tė jetės sė tij. Nė respekt tė kontributit tė tij, paradite janė bėrė homazhe te lapidari i dėshmorėve si dhe vizita nė familjen Gashi.

Makresh
28-05-12, 15:22
Respekt per Gjeneralin, e turp per Bustin qe i'paskan vendos si ktij e si atyne te tjereve ne ēdo qosh te vendit.

murrizi
28-05-12, 15:42
Makresh na e sqaro pak ma dejaisht te lutem kete:
Rrespekt per gjeneralin, e turp per bustin !?

Bajlozi i Zi
28-05-12, 20:53
Respekt per Gjeneralin, e turp per Bustin qe i'paskan vendos si ktij e si atyne te tjereve ne ēdo qosh te vendit.

Sa me shumė buste, aq me shumė vota, aq me shumė te drejte pėr me vjedh tendera, me ba hajni e mafi e krim. Mjafton qe krimineli me shplu e me financu bustin.

murrizi
29-05-12, 06:45
Sa me shumė buste, aq me shumė vota, aq me shumė te drejte pėr me vjedh tendera, me ba hajni e mafi e krim. Mjafton qe krimineli me shplu e me financu bustin.

ēfar analize palidhje, amani more zot sa jeni verbuar ju disa ketu.
jo po, kur jemi te "palidhjet" !
sipas islamistave dhe filozofis rugoviane nė kosovė ėshtė dashur tė ndodhė liria, pavarsia e tė gjitha kėto mundėsisht pa asnjė dėshmorė.
Islamistat pėr faktin se nuk i durojn, kan frigėn se populli u pėrkulet si idhujtar.
Derisa Rugovistat e kan hallin krejtėsishtė tjetėr, atė qe historija Shqiptare duhet shkruar mundėsisht vetėm nga ndihma e tė huajve, vetė i kishin tė pasmet tė rėnda sa pėr "krijuar" heronjė.

Makresh
01-06-12, 23:24
Murriz,

Parat qe qeveria investon ne buste e puta palidhje, me mir do te ishte sikur t'i investonte ne wc publike, dicka te hajrit per shoqerin. Historia mesohet ne libra, dhe inaugurimi i busteve eshte prova me e mir qe ky popull eshte ne munges librash, prandaj investon ne kukulla qe nuk flasin, por qe mund t'i interpretojm si heronje te nje kauze, qe ja qellojm me t'parten si psh : lufta !

elvio
01-06-12, 23:40
Murriz,

Parat qe qeveria investon ne buste e puta palidhje, me mir do te ishte sikur t'i investonte ne wc publike, dicka te hajrit per shoqerin. Historia mesohet ne libra, dhe inaugurimi i busteve eshte prova me e mir qe ky popull eshte ne munges librash, prandaj investon ne kukulla qe nuk flasin, por qe mund t'i interpretojm si heronje te nje kauze, qe ja qellojm me t'parten si psh : lufta !

Kukull e shikon syri yt?


Ajo e shoqerise qe thua ti s'qendron se do banjo publike sepse jane larg njera me tjetren,por verberia e mos simpatia bejne krahasime tejmase te cuditshme edhe jo normale.

Le te ngrihet shoqeria ta beje vullnetarisht nje banjo kur e ka aq te domosdoshme,por nderi qe i eshte bere atij qe ka lene gjurme ne historine e vendit te tij si kontribues duhet vleresuar Makresh!

I perket historise,edhe ajo eshte frymezimi i brezave te ardhshem.

Murgesha
02-06-12, 19:23
Murriz,

Parat qe qeveria investon ne buste e puta palidhje, me mir do te ishte sikur t'i investonte ne wc publike, dicka te hajrit per shoqerin. Historia mesohet ne libra, dhe inaugurimi i busteve eshte prova me e mir qe ky popull eshte ne munges librash, prandaj investon ne kukulla qe nuk flasin, por qe mund t'i interpretojm si heronje te nje kauze, qe ja qellojm me t'parten si psh : lufta !


Je i padrejtė Makresh.

Nuk jan puta arabėsh, dhe as ne shqiptarėt nuk jemi arab qė tė shkojmė e tė lutemi para tyre.

Makresh
04-06-12, 07:45
Je i padrejtė Makresh.

Nuk jan puta arabėsh, dhe as ne shqiptarėt nuk jemi arab qė tė shkojmė e tė lutemi para tyre.

Jam realist.

Perulja pran busteve te pa shpirt, eshte mekat. Kryqėzimi para statujės sė Gonxhe Bojaxhiut ne Prishtine, eshte PUTĖ !

murrizi
04-06-12, 16:08
Jam realist.

Perulja pran busteve te pa shpirt, eshte mekat. Kryqėzimi para statujės sė Gonxhe Bojaxhiut ne Prishtine, eshte PUTĖ !

Shumė nė rregullė kjo puna me ty Makresh, na u mėsuan syt mė.
Pyetja e vetme shtrohet sa veta mendojn kėshtu si ti kėtu nė forum ? veq kaq a !

Murgesha
04-06-12, 16:21
Jam realist.

Perulja pran busteve te pa shpirt, eshte mekat. Kryqėzimi para statujės sė Gonxhe Bojaxhiut ne Prishtine, eshte PUTĖ !

Kėtu jemi tek Historia Shqiptare.

Biseda qė kan tė bėjnė me kultura e histori tė popujve tjerė nuk tolerohen. Nėse don tė na spjegosh a sqarosh pse qenka mėkat ti bėsh nder qoftė me njė bust atyre qė dhanė deri mė tė shenjtėn pra jetėn pėr historin e kulturėn shqiptare urdhėro e hape ndoj temė tek mėsimet islamike.