Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Dashuria
Emri
Fjalėkalimi
Dashuria A janė kėto tema tabu tek ne?! Ejani tė bindeni...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 08-08-04, 15:06   #1
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim A ėshtė e hijshme qė tė fshihen tė metat tua para partnerit?

Te nderuar diskutante,desha ta hapja kete teme per diskutime mes nesh bazuar ne disa ngjarje te koheve te fundit qe me kane rastisur t'i shoh apo degjoj.
Para pak kohesh degjova se nje familje kishin martuar djalin e tyre me te meta psikike me nje vajze fare normale.Pas vetem pak ditesh,nusja duke pare te metat e burrit te saj,kishte ikur nga ai.Pos ketij rasti me te fresket,kam degjuar edhe per disa te tjera raste te ketij lloji dhe raste tjera kur fshehen edhe semundjet e ndryshme vetem se duam te lidhemi me dike ne jete.Andaj pyetja ime do ishte:a mendoni se kjo eshte e ndershme duke patur parasysh se keto raste jane te destinuara te deshtojne,si e definoni ju kete problem?


__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 08-08-04, 15:51   #2
Tomori
 
Anėtarėsuar: 22-06-04
Postime: 11,663
Tomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Po Barbaroz ne mesin tone kan ndodhur dhe dot ndodhin ksish rastesh Makrabe. Un personalisht jam i mendimit ta zem si shmbell ket rastin siq na spjegon Barbaroza :Para pak kohesh degjova se nje familje kishin martuar djalin e tyre me te meta psikike me nje vajze fare normale.

Mendimi im eshte qe ky akt i kesaj familje esht baraz me akt Kriminel.
Pse krymynel???
Ja pse:
Po halli asaj vajze? Po jeta e saje dot mare permasa te tjera qe mund te perfundoj me fatalitet po kush e nisi ket Krim natyrysht piknisja e Krimit qendron te familja e djalit se prej fillimit ja kan nis me genjeshtra vetem e vetem ta martojne djalin. A ka krim ma te madhe se kjo???
-Se mos te harojme ata pa vetedije kan ber krim edhe ndaj djalit te tyre pamvarsisht se sa te jete psiqikisht i semure me siguri edhe ai e hezeton mungesen e nuses dhe tash qfar ndodhe???
Ndodh ma e keqja ky djal tash zhytet edhe ma shum ne depresion !!!!1
Mos ta zgjas shum Shkurt dhe Shqip per mua keto akte te ketyre familjeve qe martojne pamvarsisht djal apo vazen me mashtrime jan akte kriminele dhe at KRIM I SHKALLES SE PARE se luhet me ndjenjat dhe jeten e njerzive
Tomori Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 08-08-04, 23:21   #3
ShEjToNkA
______________
 
Avatari i ShEjToNkA
 
Anėtarėsuar: 11-07-04
Vendndodhja: Nė Zemėr tė...??!!!
Postime: 20,025
ShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Jo ,aspak nuk ėshtė e hijshme tė fshefėn tė meta para partnerit , se ato herė do kur do, njė ditė patjetėr do zbulohen ,kėshtu cdo gjė ka fundė dhe kufi andaj patjetėr qė ka edhe zbulim ,edhe pse mos tė zbulohen qė nga filimi dhe tė tregohen tė gjitha tė vėrteta qofėshin tė hidhura apo tė ėmbla ,dhe qė nga filimi tė shkojė gjithėcka mbarė se sa tė fillojė "mbarė " dhe tė pėrfundoj keq e ma keq , se njė ditė patjetėr do kuptohen tė gjitha sendet kėshtu qė mė mirė dhe e ndershme ėshtė tė tregohen nė fillimė tė metat dhe tė mirat ,se sa tė fshifėn dhe tė zbulohen pas njė kohe.
__________________
Korrektėsia ėshtė gjėja mė hyjnore nė shpirtin e njeriut!
ShEjToNkA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-08-04, 18:05   #4
Gentiana
 
Avatari i Gentiana
 
Anėtarėsuar: 09-10-03
Postime: 11,949
Gentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėm
Gabim

A ėshtė e hijshme qė tė fshihen tė metat tua para partnerit? sigurisht se jo, nese njeriu don qe nje dashuri te jet e paster, dhe kjo edhe te jet e sinqert, ateher po ashtu edhe njeriu duhet te jet i sinqert, si per ndonje te met e ti/saj, po ashtu per gjdo gje tjeter...
__________________
Dashuria ben ēudira ēdo dite: ajo dobeson te fuqishmin, forcon te dobetin, nga i menēuri ben budallain, i nga budallai te menēurin, favorizon pasionet dhe zhduk arsyen. Me nje fjale, i permbys gjerat.
Gentiana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 09-08-04, 18:31   #5
Gentiani
...
 
Avatari i Gentiani
 
Anėtarėsuar: 27-06-04
Vendndodhja: Luginen e dashurise !
Postime: 3,888
Gentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: A ėshtė e hijshme qė tė fshihen tė metat tua para partne

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Barbaroza
Te nderuar diskutante,desha ta hapja kete teme per diskutime mes nesh bazuar ne disa ngjarje te koheve te fundit qe me kane rastisur t'i shoh apo degjoj.
Para pak kohesh degjova se nje familje kishin martuar djalin e tyre me te meta psikike me nje vajze fare normale.Pas vetem pak ditesh,nusja duke pare te metat e burrit te saj,kishte ikur nga ai.Pos ketij rasti me te fresket,kam degjuar edhe per disa te tjera raste te ketij lloji dhe raste tjera kur fshehen edhe semundjet e ndryshme vetem se duam te lidhemi me dike ne jete.Andaj pyetja ime do ishte:a mendoni se kjo eshte e ndershme duke patur parasysh se keto raste jane te destinuara te deshtojne,si e definoni ju kete problem?

Pėr ate edhe duhet tė shihen e bisedojnė djali e vajza, pėr tė mos ndodhur dėshtimet, por disi i pamundshėm, po mė duket ai rasti i atij djalit me tė meta fizike nė atė rastin qė e paske cekė, sepse janė gjėra qė vėrehen pa pasur nevojė tė angazhohet farė neuropsikiatri nė raste tė tilla.

Fshehja nuk ėshtė aspak e mirė, por nė rastin tjetėr nuk duhet harruar, se si duket fatkeqėsisht nė shoqėrinė shqiptare, ende nuk janė qartėsuar dhe nė mungesė tė informacioneve si tė meta psiqike, futen tė gjitha nė njė thes! po e sjell njė rast qė mė pat ra rasti ta lexoj, shembull nė Zvicėr me njė popullsi mbi 7 milion banorė thuhej se ēdo i shtati banorė ka probleme psiqike tė shkaktuara nga stresi nė punė, raportet e ngarkuara njerėzore e shumė e shumė faktorė tjerė, por nuk mirret tragjike dhe nė spjegimi qė jipte njė doktoreshė e Psikologjisė, thonte, se ėshtė proces normal qė ndikon nė psiqikėn e njeriut, e mė tutje nė vazhdim shkruante, se secili nga njerėzit vuan nga njė lloj neuroze, nga shumė ato qė njihen nė fushėn psikologjisė dhe neuropsikiatrisė.

Tani ta marrim shembull njė personi qė do tė kėrkonte njė ndihmė- thjesht terapi qetėsimi nė Kosovė, i cili pas saj do shihej nga rrethi si njeri me tė meta psiqike dhe i pa aftė nė shoqėri dhe ta zėmė shembull tė njė personi qė jeton nė perėndim i cili nė kėto raste i drejtohet ndonjė klinike psikiatrike pėr qetėsim, pushim tė nervave dhe pas tri javėsh i kthehet procesit normal tė punės, qoftė si nėpunės nė institucione tė larta shtetėrore, qoftė kompanisė qė udhėheq ose profesorit nė univerzitet dhe askush nuk e merr as pėr tė ēmendur, e as me tė meta psiqike!

Nė Kosovė ndodhim dhe do tė ndodhin raste tė tilla, pėr derisa nuk kemi dhe nuk do tė kemi ente pėrkatėse profesionale dhe kuadėr pėrkatės tė kėsaj lemie...

Kėtė problem unė e definoi kėshtu, qė mbetet tė shihen djali dhe vajza dhe ti bisedojnė gjėrė dhe shtruar tė gjitha ēėshtjet dhe problemet, e jo vetėm ajo a mė don se po tė dua dhe mėshojmė pikė kėsaj pune, sepse dardha ka bishtė! e jo pastaj e kuptova nga kojshitė dhe shkilja, sikur rasti i asaj vajzės!

Nuk e dij sa kam qenė qartė, megjithatė deri herėn tjetėr, po pata kohė!Gentiani!
Gentiani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 11-08-04, 09:39   #6
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Se pari falenderoj Tomori,ShEjToNkA,Gentiana dhe Gentiani qe jane inkuadruar ne temen!
Pasi qe ndoshta edhe une s'kam dhene shume te dhena qe te sqarohej rasti me mire,per te mos e zgjatur shkrimin tim,nuk shkova gjate.Per rastin ne fjale mund te shtoj edhe diqka .
Kjo vajza dhe ai djaloshi ishin pare.Por duhet te cek se ai djalosh nuk eshte edhe kushedi sa i semure mental qe te verehej shume qarte,por edhe normal s'mund t'i thuhet pasi qe e njoh edhe live.Dhe c'eshte me interesantja,vajzen ne fjale e kishte"msiteruar"nje e aferme e saj.Ndoshta nga shkaku se vajza kishte patur nje moshe qe per shqiptaret
mund te "mbetet"pa u martuar fare,keshtu qe,sipas tyre kjo ka qene"zgjidhja".
Mjerisht keto raste ndodhin ne shoqerine tone,bile akoma me te renda ndoshta se kjo!
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 13-08-04, 10:58   #7
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
Avatari i turisti
 
Anėtarėsuar: 25-07-04
Vendndodhja: Mahalla e azganave p/n
Postime: 47,343
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Pershendetje Barbaroza per temen. Te metat para partnerit nuk fshihen.Simbas mendimit tim,nese njoni nga partneret e ben kete pune,ai kujton se e ka bere ne favor te mires se vet,e ne realitet,ma vone ne martese,problemet e njejta te cilat kan qene te fshehura- dalin ne siperfaqe,ashtu qe prap se prap duhet m'u ballafaque me to ,e ateherit ma mire eshte sa ma heret.Njeriu eshte qenie me e persosur,por Zoti i din punet e veta,ashtu qe dikushi meriton shume analize dhe ne rastet e disave nxiren konkluzat interesante..... :cry:
__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 15-08-04, 10:20   #8
Gentiani
...
 
Avatari i Gentiani
 
Anėtarėsuar: 27-06-04
Vendndodhja: Luginen e dashurise !
Postime: 3,888
Gentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėmGentiani i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Barbaroza
Se pari falenderoj Tomori,ShEjToNkA,Gentiana dhe Gentiani qe jane inkuadruar ne temen!
Pasi qe ndoshta edhe une s'kam dhene shume te dhena qe te sqarohej rasti me mire,per te mos e zgjatur shkrimin tim,nuk shkova gjate.Per rastin ne fjale mund te shtoj edhe diqka .
Kjo vajza dhe ai djaloshi ishin pare.Por duhet te cek se ai djalosh nuk eshte edhe kushedi sa i semure mental qe te verehej shume qarte,por edhe normal s'mund t'i thuhet pasi qe e njoh edhe live.Dhe c'eshte me interesantja,vajzen ne fjale e kishte"msiteruar"nje e aferme e saj.Ndoshta nga shkaku se vajza kishte patur nje moshe qe per shqiptaret
mund te "mbetet"pa u martuar fare,keshtu qe,sipas tyre kjo ka qene"zgjidhja".
Mjerisht keto raste ndodhin ne shoqerine tone,bile akoma me te renda ndoshta se kjo!
Keq ėshtė gjithsesi, e sidomos rasti i asaj qė e paska "msitėruar" punėn, sepse nuk don tė thotė se me ēdo kusht edhe pse ajo vajza qenka nė moshėn, qė si thua mund tė "mbetet" e pamartuar, duhet ti gjejė njė zgjidhje se po martohet, kur paraprakisht dihet se nuk do tė ketė sukses ajo martesė! dhe sė fundit martesėn unė nuk e shoh si obligim, qė njeriu me ēdo kusht duhet tė martohet, pamvarėsisht se si del ajo punė mė vonė.

Lidh njeriu raporte njerėzore, tė cilat i takojnė njė jete njeriu, e jo vetėm sa pėr tu martuar, pėr ti thėnė pastaj lamtumirė!
Gentiani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-08-04, 15:33   #9
Tomori
 
Anėtarėsuar: 22-06-04
Postime: 11,663
Tomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Barbaroza
Se pari falenderoj Tomori,ShEjToNkA,Gentiana dhe Gentiani qe jane inkuadruar ne temen!
Pasi qe ndoshta edhe une s'kam dhene shume te dhena qe te sqarohej rasti me mire,per te mos e zgjatur shkrimin tim,nuk shkova gjate.Per rastin ne fjale mund te shtoj edhe diqka .
Kjo vajza dhe ai djaloshi ishin pare.Por duhet te cek se ai djalosh nuk eshte edhe kushedi sa i semure mental qe te verehej shume qarte,por edhe normal s'mund t'i thuhet pasi qe e njoh edhe live.Dhe c'eshte me interesantja,vajzen ne fjale e kishte"msiteruar"nje e aferme e saj.Ndoshta nga shkaku se vajza kishte patur nje moshe qe per shqiptaret
mund te "mbetet"pa u martuar fare,keshtu qe,sipas tyre kjo ka qene"zgjidhja".
Mjerisht keto raste ndodhin ne shoqerine tone,bile akoma me te renda ndoshta se kjo!
E nderuara Barbaroz e tash punet ndryshojne me ket shkrimin tuaj!!!
Pse ju ne ket shkrim jeni shum te qarte kur thuani:

Por duhet te cek se ai djalosh nuk eshte edhe kushedi sa i semure mental qe te verehej shume qarte,por edhe normal s'mund t'i thuhet pasi qe e njoh edhe live

Barbaroz ju djalin e nifni siq thoni ju live
Po vajzen a e njihni live????
Ndoshta edhe vajza eshte qe ne pamjen e pare nuk mund te verehet sikundra djali se kot nuk e ka msituar e afermja por edhe ajo e ka pleqnu ket pun me vetveten dhe me siguri ka ardhe ne perfundim Si vorba ashtu edhe kapaku
Nese qendron puna keshtu un personalisht e pershendes ket msite se ne te dy anet ka ba te mire Jane ne pytje te dy palet dhe besoje qe dot te gjejne mirkuptim njeni me tjetrin se ska ka ja mbajne as vajza as djali perveq se ta permbajne njeri tjetrin....

Barbaroz te pershendes
TOMORI
Tomori Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-08-04, 16:29   #10
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Tomori,te pershendes per inkuadrimin ne teme.Po aq sa jam munduar te jem e qarte ne postimin e shkrimit tim,po aq jam e hutuar ne lidhje me kete ngjarje.Eshte e vertete se djalin e njoh por jo edhe ate vajzen.Por sipas atyre qe e kane pare ate vajze,thuhet se vajza ka qene e bukur dhe pa asnje te mete dhe ketu qendron edhe habia ime se si ka munduar ajo e afermja e saj ta beje nje gje te tille?!!!
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-08-04, 17:22   #11
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,346
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Barbaroza
Tomori,te pershendes per inkuadrimin ne teme.Po aq sa jam munduar te jem e qarte ne postimin e shkrimit tim,po aq jam e hutuar ne lidhje me kete ngjarje.Eshte e vertete se djalin e njoh por jo edhe ate vajzen.Por sipas atyre qe e kane pare ate vajze,thuhet se vajza ka qene e bukur dhe pa asnje te mete dhe ketu qendron edhe habia ime se si ka munduar ajo e afermja e saj ta beje nje gje te tille?!!!
Barbaroza ti pyet se si ka mundur ajo e afermja e saj ta bej nje gje te tille?????
Une te pergjigjem.
Per persona te ndryshem nuk luan rol fare morali e nderi, por zemren e ka te mveshur me interes.
Per interes e shet edhe vetveten, e lere me nje te aferm.
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 17-08-04, 19:59   #12
Tomori
 
Anėtarėsuar: 22-06-04
Postime: 11,663
Tomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Barbaroza
Tomori,te pershendes per inkuadrimin ne teme.Po aq sa jam munduar te jem e qarte ne postimin e shkrimit tim,po aq jam e hutuar ne lidhje me kete ngjarje.Eshte e vertete se djalin e njoh por jo edhe ate vajzen.Por sipas atyre qe e kane pare ate vajze,thuhet se vajza ka qene e bukur dhe pa asnje te mete dhe ketu qendron edhe habia ime se si ka munduar ajo e afermja e saj ta beje nje gje te tille?!!!
-Barbaroz pik se pari ju pershendes.
Ju thuani per vajzen ,,thuhet,, Barbaroz e zeme se vajza ne mosh te thyer na qenka e bukur???
Po ju pyes a ka lidhje pamja e jashtme fizike me intiligjencen ???
Jam i mendimit ne rastin konkret qe mos ty gjukojme punet me ,,thuhet,,
Se e themja dhe realiteti e bemja kan shum diferenc te madhe
Barbaroz tash ne fund ju pershendes kalofshit mir tung
Tomori Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-08-04, 16:54   #13
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Tomori
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Barbaroza
Tomori,te pershendes per inkuadrimin ne teme.Po aq sa jam munduar te jem e qarte ne postimin e shkrimit tim,po aq jam e hutuar ne lidhje me kete ngjarje.Eshte e vertete se djalin e njoh por jo edhe ate vajzen.Por sipas atyre qe e kane pare ate vajze,thuhet se vajza ka qene e bukur dhe pa asnje te mete dhe ketu qendron edhe habia ime se si ka munduar ajo e afermja e saj ta beje nje gje te tille?!!!
-Barbaroz pik se pari ju pershendes.
Ju thuani per vajzen ,,thuhet,, Barbaroz e zeme se vajza ne mosh te thyer na qenka e bukur???
Po ju pyes a ka lidhje pamja e jashtme fizike me intiligjencen ???
Jam i mendimit ne rastin konkret qe mos ty gjukojme punet me ,,thuhet,,
Se e themja dhe realiteti e bemja kan shum diferenc te madhe
Barbaroz tash ne fund ju pershendes kalofshit mir tung

Tomi,kjo e thenme,vie nga burime shume te njohura per mua,por ja qe nuk donja te hyj ne detale!
Ndersa se a ka lidhje pamja fizike me inteligjencen,une them se ne kete rast ka,sepse keto dyja kane qene te gershetuara dhe fare mire eshte ditur deshtimi!


Alb_Muslim,te falenderoj per pjesemarrje ne teme!
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 22-01-09, 17:58   #14
emine
 
Avatari i emine
 
Anėtarėsuar: 11-10-07
Postime: 37,446
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: A ėshtė e hijshme qė tė fshihen tė metat tua para partnerit?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Barbaroza
Te nderuar diskutante,desha ta hapja kete teme per diskutime mes nesh bazuar ne disa ngjarje te koheve te fundit qe me kane rastisur t'i shoh apo degjoj.
Para pak kohesh degjova se nje familje kishin martuar djalin e tyre me te meta psikike me nje vajze fare normale.Pas vetem pak ditesh,nusja duke pare te metat e burrit te saj,kishte ikur nga ai.Pos ketij rasti me te fresket,kam degjuar edhe per disa te tjera raste te ketij lloji dhe raste tjera kur fshehen edhe semundjet e ndryshme vetem se duam te lidhemi me dike ne jete.Andaj pyetja ime do ishte:a mendoni se kjo eshte e ndershme duke patur parasysh se keto raste jane te destinuara te deshtojne,si e definoni ju kete problem?

sinqeriteti eshte ndershmeri !;mshefet po kure del ne shesh rrezik eshte te marr fund mu aty ku ti se pret,,,,kshtuqe ne nje lidhje afagjate patjeter duhesh te jesh i sinqert!
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-01-09, 00:17   #15
thellenza
 
Anėtarėsuar: 12-05-08
Vendndodhja: Te pellumbi
Postime: 4,679
thellenza i pazėvėndėsueshėmthellenza i pazėvėndėsueshėmthellenza i pazėvėndėsueshėmthellenza i pazėvėndėsueshėmthellenza i pazėvėndėsueshėmthellenza i pazėvėndėsueshėmthellenza i pazėvėndėsueshėmthellenza i pazėvėndėsueshėmthellenza i pazėvėndėsueshėmthellenza i pazėvėndėsueshėmthellenza i pazėvėndėsueshėm
Gabim AW: A ėshtė e hijshme qė tė fshihen tė metat tua para partnerit?

Natyrisht qe jo, me genjeshtra shkon nje hap perpara por tre hapa mbrapa... Mendoj se me se shumti dhe me se miri e arrin cdo pune me sinqeritet, e sidomos ne dashuri.


__________________
100% vetevetja!
Kush ka zemer, ka edhe krah.
thellenza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 13:14.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.