Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Dashuria
Emri
Fjalėkalimi
Dashuria A janė kėto tema tabu tek ne?! Ejani tė bindeni...Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 31-01-05, 14:25   #1
Gentiana
 
Avatari i Gentiana
 
Anėtarėsuar: 09-10-03
Postime: 11,949
Gentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėm
Gabim Sa jeni ne gjendje ta prisni te dashurin/en?

Te nderuar,me lindi ideja per kete teme te re,te diskutojme rreth kesaj.

Ka shume qifte se jetojne larg njeri-tjetrit dhe ndoshta shkon shume kohe deri sa te bashkohen,por ka raste qe njeri nga qifti edhe nuk mund te pres gjate dhe lidhet me tjetrin/en sepse nuk e ka durimin e duhur te pres gjate apo ben edhe qe te dashurohet papritmas ne nje tjeter.
Do te doja ta dij nga ju: Sa e kishit pritur ju nje te dashur??

Diskutime te kendshme.

Genta


__________________
Dashuria ben ēudira ēdo dite: ajo dobeson te fuqishmin, forcon te dobetin, nga i menēuri ben budallain, i nga budallai te menēurin, favorizon pasionet dhe zhduk arsyen. Me nje fjale, i permbys gjerat.
Gentiana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 31-01-05, 15:04   #2
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Sa jeni ne gjendje ta prisni te dashurin/en?

Genta,te pershendes per temen.
Eshte e vertete se ka te tille persona qe edhe s'jane te gatshme te presin shume diten e bashkimit me partnerin nga shkaqe te ndryshme,qofte edhe kjo siq e paske cekur ti,lidhjen me nje tjeter sepse largesia mund te ndryshoje shume gjera te nje partner qe s'eshte i vendosur sa duhet.
Une kisha qene ne gjendje te prisja mjaft gjate te dashurin,por vetem nese shoh te njejtin interesim edhe nga ana e tij,ne te kunderten,asnje pritje s'vjen ne konsiderim.
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-01-05, 16:11   #3
Kercovari
 
Anėtarėsuar: 20-09-04
Vendndodhja: Zuerich/ch
Postime: 15,792
Kercovari e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Kercovari
Gabim

Ju pershendes nga zemra ty Genta per temen e hapur,po edhe Barbarozen per pergjigjen disi pak a shum te "ngutshme"!.
Une si mashkull nuk mund te vehem ne poziten e femres anise si qenje te gjalla i perkasim njerzimit,por do te mundohen ne nje menyr apo tjeter te gjeje nje pergjigje sa i perket "Lidhjes"Femer mashkull, dhe anasjelltas,"Lidhje" nga e cila dalin edhe obligimet e perbashketa siq jan:Dashuria,respekti dhe me ne fund pyetja "te martohemi" apo jo?.
Me kush e di sa dashuri e forte te jete,keto pyetje zen vendin e pare si tek Femra poashtu edhe tek mashkulli, sepse edhe ne mesin tuaj ku jetoni ka pas raste qe ua kan marre frymen kur keni ndegju se:"Nje cift qe jan dashur shume vite te terra apo kan qen ne lidhje martesore,jan ndare"Kurse arsyet kan mbetur te pa sqaruara,dhe ne vend qe te kerkohet shkaku i kesaj ndarje,jan lansu thashethemet dhe ketu ana Femrore ka fituar bindjen se mashkulli qenka shkaktare per gjitha keto,kurse tek ana mashkullore,femra na pska qene "lavire".
Jo! Zonjushe te nderuara,jo! Shkaku qendron aty se kjo lidhje qe ne filim ka qen e deshtuar dhe nuk eshte dashur ne asnje menyr te mbaroje me kororzim,po nese ka ndodhur kurorzimi mvaresisht prej rrethanave siq jan "Do te mbys nese nuk martohesh per mua"etj.edhe kesisoj lidhjesh fundin her kur do qofte e percjell vetem ndarje.E.pra!? Kush ajo/ai qe do te pres?.
Nje femer qe di vertet te dashuroj,dhe qe vertet ia ka fale zemren dhe trupin po ati njeriu tek i cili ka fituar bindjen se do te jete shoku i vertet dhe percjelles per gjithe jeten,eshte e gatshme te pers njeriun e vet deri ne vdekje,bile edhe pas vdekjes do te mbante kuroren me te "vdekurin"nese ai njeri ka qen vertet ai i cili ka dit te cmoje larte dashurin dhe te gjithe ato qe i ka fal gruaja,nderin ,respektin dhe ngrohtesin e shpirtit,po edhe nga ana e burrit nuk kan munguar keto ndenja.keto lidhje nuk i shkatron as "Tomahofk".
Natyrisht kerkohet edhe nga burri te jet besnik ndaj gruas me sa do larg gruas te jete.
Bile une per veti kam fituar bindjen se mu qajo largesi me ka mbajtur te gjalle duke me shtuar amshin qe te dua gruan me shum se sa e kam dashur kur kemi qen bashke per cdo dite.Bile i kam njohur ditet sikur te isha ushtare,dhe thosha! O zot, kur do te vije ajo dite te shoh gruan dhe te perqafoj forte e forte!
Vertet e kam dashur me zemer e shpirte!Dhe askoma e dua!
E ju duhet te mesoni se si duhet te dashuroni dhe te jeni te dashuruara,per ndarje do te ju nderpritet korrenti.
__________________
Diellin,vetėm tė marrėt mundohen
tė mbulojn me shoshė....
Kercovari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-01-05, 16:27   #4
Barbaroza
Miss Dardania 2004
 
Avatari i Barbaroza
 
Anėtarėsuar: 09-01-04
Vendndodhja: Nė zemėr tė Kosovės!
Postime: 12,508
Barbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėmBarbaroza i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Kercovari,si duket ju me paskeni keqkuptuar pak.Une e mendova veten ne poziten e femres beqare por qe ka qe ka p.sh,nje te dashur akoma jo "zyrtar"dhe duhet ta pres.Shkrova se nese ai ka nje lloj interesimi per mua,patjeter se e kisha pritur deri ne diten e bashkimit,por nese kisha verejtur se ai s'eshte i tilli qe e meriton pritjen time,athua do ia vlente ta prisja????
Une e kuptoj se ju keni shkruar nga kendi i nje te martuari dhe nuk me keni kuptuar mua!
__________________
"Do all the good you can,
by all the means you can,
in all the ways you can,
in all the places you can
at all the times you can,
to all the people you can,
as long as ever you can".
Barbaroza Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 31-01-05, 19:34   #5
Kercovari
 
Anėtarėsuar: 20-09-04
Vendndodhja: Zuerich/ch
Postime: 15,792
Kercovari e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Kercovari
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Barbaroza
Kercovari,si duket ju me paskeni keqkuptuar pak.Une e mendova veten ne poziten e femres beqare por qe ka qe ka p.sh,nje te dashur akoma jo "zyrtar"dhe duhet ta pres.Shkrova se nese ai ka nje lloj interesimi per mua,patjeter se e kisha pritur deri ne diten e bashkimit,por nese kisha verejtur se ai s'eshte i tilli qe e meriton pritjen time,athua do ia vlente ta prisja????
Une e kuptoj se ju keni shkruar nga kendi i nje te martuari dhe nuk me keni kuptuar mua!
S`behet fjale per keqkuptime Barbaroza e nderuar,por per nje nxitim.
Diku me larte kam cituar edhe fjalen tende"ke duhet te pres"?.
Natyrisht,ke te drejte te mos presesh askend nese ai me vite te terra te iken si miu maces,por perpara se dikujt te i ndodhi dicka e tille si p.sh.Citat-Nje te dashur akoma jo "Zyrtar"?.Dashuria nuk filon me zyrtarizime por me ndjenja dhe mirekuptim te ndersjelle.Te dashurosh do te thote japesh trupin tend ne duar te tjetrit,dhe pikerisht eshte ajo e "mjera" femer qe duhet te dorezoj trupin,zemren dhe shpirtin mashkullit.Keni konstatuar si femer se vertet njeriu te cilin e doni dhe ju do eshte po ai i cili e ka kuptuar me seriozitet se ju duke i dhuruar gjithcke qe keni, jeni be pjes e trupit te tij,athere duhet menduar mire se vertet duhet edhe te presesh,natyrisht jo deri ne kijamet.

E sa u perket keqkuptimeve?.Hudhen si te pa baza sepse ketu jemi duke diskutuar tema qe tangojne perditshmerin tone,dhe keshtu dike biseduar me njeri tjetrin nuk do te mesojme vetem ne se si duhet te shmangim keto probleme,por do te mesojn edhe te tjeret prej neve se si te ardhmen te bejne me interesante dhe me te lumtur.Me dashuri!

Me respekt Kercovari.
__________________
Diellin,vetėm tė marrėt mundohen
tė mbulojn me shoshė....
Kercovari Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 02-02-05, 13:10   #6
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
Avatari i turisti
 
Anėtarėsuar: 25-07-04
Vendndodhja: Mahalla e azganave p/n
Postime: 47,343
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Pershendetje per temen Genta.

Personalish mendoj ,qe partneret ne fillim te lidhjes duhe te mirren vesh se ēka deshirojne nga lidhja: kontakt simbas nevojes,lidhje te forte,ndertimin e dashurise ose se pari lidhjen serioze e pastaj te shohin,vetem per aventure,vetem per te shkurtuar kohen deri sa nuk pik diēka me mire ja me interesante,shftytezimin e personit,shuarjen e epsheve seksuale (personale qe qon ne egoizem),sinqeritet,lumturi i fundi se ciles eshte martesa dhe shume shkaqe te tjera....

Nese mirren vesh se deshirojne lidhje serioze kah bashkimi jetesor,ateherit pritja e gjate ose sa eshte e nevojshme ,nuk luan rol. Mundemi mu dashurue ēdo moment,jo vetem duke presim,por edhe ne martese.Ateherit behet pyetja:A nuk kemi me teper karakter? Pse e tradhtojme partnerin? Pse e mashtruam partnerin? Pse ia ujitem shpresat e rrejshme? etj.... Ka raste qe duke pritur bejme avonture ( kjo nuk eshte pritje por mashtrimi i vetvetes dhe fillimi i shkaterrimit te lidhjes dhe pritjes) dhe ashtu duke e ngushlluar vetveten - vet gabojme,ka raste kur njeri nga partneret me fjale te embela mundohet me e mbajt lidhjen e pritjes a ne ane tjeter vepron si te don derisa ky tjetri(partneri)nuk e zbulon ja heton se punet jane jashte kontrollit....edhe shume,shume shembuj tjere...

Personalish kam pritur ne kushtet me te renda per dashuri ,muj te them 100 here me abnormale.E kam pritue me besnikri,me vuajtje,me dashuri dhe ne vetmi,kur me jan duke momentet te gjata me kolometra,kam pritur kur ēdokush tjeter i kish ngrit duart dhe braktis fushen e dashurise,kam pritur vet kunder : vetmise,vuajtjes,kohes,shokeve te keqinj,armiqt e dashurise,kunder epsheve te mia personale te ēdo lloji dhe te atyre seksuale,kam pritur me besnikri siq i takon dashurise duke i qkyqur femrat tjera,kam pritur ti tregoj zemres time (te dashures) qe dikush mendon per te,qe nuk eshte e vetmuar edhe qe eshte large,kam pritur deri momentin e fundit edhe kur kan tentue regullat e vetmise dhe pritjes se gjate te ma mohojne pritjen,kam pritur si njeri i dashurum sepse per DASHURI dhe JETE ME TE MIRE - vlen te pritet.


Me sinqeritet,

TURISTI.
__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-03-05, 15:50   #7
Gjumashja
 
Avatari i Gjumashja
 
Anėtarėsuar: 15-10-04
Vendndodhja: n'krevet
Postime: 24,044
Gjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėm
Gabim

tere jeten nese se takoj ndonje shpirt binjak :P
__________________
the rest is silence
Gjumashja Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-03-05, 17:43   #8
ShEjToNkA
______________
 
Avatari i ShEjToNkA
 
Anėtarėsuar: 11-07-04
Vendndodhja: Nė Zemėr tė...??!!!
Postime: 20,025
ShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Dashurinė e vėrtet jam nė gjėndje ta presė me vite e vite radhė.
__________________
Korrektėsia ėshtė gjėja mė hyjnore nė shpirtin e njeriut!
ShEjToNkA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-03-05, 18:24   #9
Dali!Keq
 
Anėtarėsuar: 16-03-05
Postime: 1,635
Dali!Keq e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Ha!!o Gentiana..Ju pershendes dhe Mire se ju Gjej..
Pershendetje dhe te Gjithve..

Un Kisha prit,dhe nuk isha gerzhit fare,por a kishte mujt ajo mem prit mua se,jam shum i kendshum ma thojn shoqeria se pa mu e ka te veshtir te jetohet koha.
Sa i perket per te prit pres pa ku ni far pengese,bille sa ma larg aq ma i fort muhabeti.
Ju uroj te gjithve Dashurin e Shendosh.
Dali i Keq..7/
Dali!Keq Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-03-05, 20:09   #10
IceGirl
 
Anėtarėsuar: 05-05-04
Vendndodhja: Heaven
Postime: 967
IceGirl e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Jam ne gjendje ta prese me shume se pergjithmone.
IceGirl Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 20-03-05, 20:52   #11
NobodysFool
 
Anėtarėsuar: 09-01-05
Postime: 73
NobodysFool e ka pezulluar reputacionin
Gabim Illiad edhe Odesi e modern

Hi Gentiana,
Nuk di pergjegj per pytjen tende, veq muj me tregu ni historien e ni ciftes ne familien tam. Inxhe ime ka met pa burrin vet per njezet vjet. Luft Boteror e Dyt ka qen arsyr e par per kjo shkeputje. Ajo ka shku ne Amerike. Ai ka shku ne Gjermani. Ajo ka prit deri ken mujt me bashku mbas 20 vjet. Ni dit ka mar vesh, ka qen ni grue tjeter ne Gjermani. Mes nates ajo ka mar ni alti edhe te koken e burrit te majt, ka thon qysh esht puna. Per cka jam tu tregu kta? Kur jeni larg nuk ka garanti ska me pas tradhti, po me pas dashuri vertet mund me kapercu gabimat.
NobodysFool Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 21-03-05, 15:44   #12
Toni_4Ever
 
Anėtarėsuar: 13-03-05
Postime: 98
Toni_4Ever e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga IceGirl
Jam ne gjendje ta prese me shume se pergjithmone.
te pershendes

jeta nuk esht 200 vjet c"far mendoni ju

une dashurin nuk e pres dashurin duhet me lyp :lol: :lol:
__________________
Qa po mbon mu dallu prej tjerve qe sja di as emrat
osht fakti se ty po t\'fol goja e mu po m\"fol zemra
Toni_4Ever Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-03-05, 20:23   #13
Dali!Keq
 
Anėtarėsuar: 16-03-05
Postime: 1,635
Dali!Keq e ka pezulluar reputacionin
Gabim

5-10 minuta.
Nuk ka qka me u vanu ma teper.
Dali!Keq Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-04-05, 00:20   #14
turisti
nė sokaqet misterioze....
 
Avatari i turisti
 
Anėtarėsuar: 25-07-04
Vendndodhja: Mahalla e azganave p/n
Postime: 47,343
turisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėmturisti i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Deri ateherit kur edhe pritja nuk ka kuptim. :P
__________________
Ēdo gjė ėshtė e kalueshme,a mė i kalueshmi ėshtė njeri.
turisti Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 05-04-05, 02:27   #15
Psikologu
Shpirt shyptari
 
Avatari i Psikologu
 
Anėtarėsuar: 30-09-03
Postime: 6,907
Psikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėmPsikologu i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Te dashuruarit persin njeri tjetrin , perderisa dashurija te mos behet perrallė.


__________________
Njerzitė fisnikė , me ligjeraten e tyre , fitojnė mė shumė armiq, sesa njerzit e ligj me veprimet e tyre tė liga.

Zhan Pol
Psikologu Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 16:30.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.