Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Diskutime Shoqėrore
Emri
Fjalėkalimi
Diskutime Shoqėrore Gjithēka dhe asgjė, ēdo problem e hall virtual.Pėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 22-11-05, 11:03   #1
Labi_nEgA
 
Anėtarėsuar: 05-11-05
Vendndodhja: Legend'S
Postime: 9
Labi_nEgA e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Labi_nEgA
Gabim Pse duhet tė jetojmė

Qka ju merr mendja pse duhet te jetojm.


A duhet qe jeten ta jetojm ashtu siq na vjen prej zotit apo duhet me rregullu edhe ne vet disi....????


Labi_nEgA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 23-11-05, 15:32   #2
xhema
 
Avatari i xhema
 
Anėtarėsuar: 22-11-05
Postime: 59
xhema e ka pezulluar reputacionin
Gabim

Duhet mejet per me jetu qy njeher :lol: :lol:
xhema Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-11-05, 20:06   #3
doGzona
 
Avatari i doGzona
 
Anėtarėsuar: 23-03-05
Postime: 9,331
doGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Jeta e njeriut nuk duhet te behet parazit e te pritet qe dikush e ka shkruar ne ndonje fletore per ne , por jeta kerkon hapesir , mund , vullnet dhe kontribut te pa shtjerrur qe ta merre emrin si jete.Ne jete asgje nuk plotesohet vetevetiu , ka edhe gjera qe mundemi ti quajm "fat" por edhe ky fat mvaret nga ne , sjellja e jone , njerezia dhe pjekuria.Nese rrim e presim atehere nuk mund ta quajm jete por ta quajm vetem koha per ushqim e gjume.
doGzona Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 23-11-05, 21:25   #4
Murgesha
Administratorėt
 
Avatari i Murgesha
 
Anėtarėsuar: 24-10-03
Vendndodhja: Diku nėpėr botė....
Postime: 40,348
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Pse Duhet Te Jetojm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Labi_nEgA
Qka ju merr mendja pse duhet te jetojm.


A duhet qe jeten ta jetojm ashtu siq na vjen prej zotit apo duhet me rregullu edhe ne vet disi....????
Zoti na e ka fal jetėn, pasi qė paske pyetur nė kėtė kuptim.
Por po ta lenim ashtu siq na vjen prej zotit, ne faktikisht nuk do tė egzistonim fare.
Sė pari nėna nuk do ta ushqente e mbronte foshnjen vet se e kishte lėnė nė dorė tė zotit.
Sė dyti Zoti nuk ka kohė tė na ushqejė tė gjithėve.
Sė treti kur je i etur duhet tė marrėsh vetė ujin, se Zoti nuk na e sjell.

Duhet tė jetojmė se kemi lindur, duhet tė punojmė qė tė jetojmė.
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-11-05, 12:50   #5
vjeshta
Thjeshtė ,njė zė!
 
Avatari i vjeshta
 
Anėtarėsuar: 01-05-05
Vendndodhja: neutrale
Postime: 25,049
vjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Sikur ta dija ,pse kam lindur
Do te tregoj pse jetoj
__________________
Faleminderit qe ekziston !
vjeshta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-11-05, 20:30   #6
Sy_kaltra
 
Avatari i Sy_kaltra
 
Anėtarėsuar: 21-08-05
Postime: 23,702
Sy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Sepse Vdekja ėshtė i vetmi vend ku nuk egziston ikja....Prandaj jetojm per te vdekur
__________________
Ik MoS u DaShUrO
Sy_kaltra Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-11-05, 20:56   #7
laliloli
 
Avatari i laliloli
 
Anėtarėsuar: 18-03-05
Vendndodhja: Kosovė
Postime: 9,134
laliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIP
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek laliloli Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek laliloli
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga vjeshta
Sikur ta dija ,pse kam lindur
Do te tregoj pse jetoj
Me pelqeu kjo thenie
__________________
Rrespekto tė tjeret ,
ashtu siq dėshiron tė jesh i rrespektuar
laliloli Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-11-05, 21:42   #8
vjeshta
Thjeshtė ,njė zė!
 
Avatari i vjeshta
 
Anėtarėsuar: 01-05-05
Vendndodhja: neutrale
Postime: 25,049
vjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga laliloli
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga vjeshta
Sikur ta dija ,pse kam lindur
Do te tregoj pse jetoj
Me pelqeu kjo thenie
Flm.i nderuar
__________________
Faleminderit qe ekziston !
vjeshta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-11-05, 21:50   #9
laliloli
 
Avatari i laliloli
 
Anėtarėsuar: 18-03-05
Vendndodhja: Kosovė
Postime: 9,134
laliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIPlaliloli VIP
Dėrgo mesazh me anė tė ICQ tek laliloli Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek laliloli
Gabim

[quote="vjeshtaFlm.i nderuar[/quote]

Me nder qofsh e rrespektuar
__________________
Rrespekto tė tjeret ,
ashtu siq dėshiron tė jesh i rrespektuar
laliloli Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 24-11-05, 22:18   #10
Gentiana
 
Avatari i Gentiana
 
Anėtarėsuar: 09-10-03
Postime: 11,949
Gentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėmGentiana i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Kur linda askush nuk me pyeti a dua te lind, kur te vdes askush nuk me pyet a dua te vdes, e pse ateher te pyes un ndokend se si te Jetoj?!
__________________
Dashuria ben ēudira ēdo dite: ajo dobeson te fuqishmin, forcon te dobetin, nga i menēuri ben budallain, i nga budallai te menēurin, favorizon pasionet dhe zhduk arsyen. Me nje fjale, i permbys gjerat.
Gentiana Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-11-05, 08:26   #11
4peace
m'su's "Pėrvoja"
 
Anėtarėsuar: 01-10-03
Vendndodhja: drejt dritės
Postime: 2,626
4peace e ka pezulluar reputacionin
Gabim Re: Pse Duhet Te Jetojm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Labi_nEgA
Qka ju merr mendja pse duhet te jetojm.


A duhet qe jeten ta jetojm ashtu siq na vjen prej zotit apo duhet me rregullu edhe ne vet disi....????
Pėrshėndetje
Kjo ėshtė pyetje e thjeshtė, megjithėse me domethėnie tė madhe, tė cilėn ne e komplikojmė vet.

Duhet tė jetojmė pėr tė shėrbyer, pėr tė shėrbyer dhe vetėm pėr tė shėrbyer, nė tė gjitha kuptimet mė tė mira tė kėsaj fjale.

Pra, duhet tė jetojmė pėr tė shėrbyer nė ujdi me PLANIN dhe kėshtu t'ia sigurojmė vetes jetėn e amshueshme!

Kėshtu e kam kuptuar unė kėtė "mesele"!!!

*
__________________
!!! E vetmja shkėndijė shprese nė Kosovė: Lėvizja VETĖVENDOSJE!!!
4peace Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-11-05, 09:43   #12
Arb
 
Avatari i Arb
 
Anėtarėsuar: 09-10-04
Vendndodhja: Little Dardania, NEW YORK
Postime: 11,439
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Gabim Re: Pse Duhet Te Jetojm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Labi_nEgA
Qka ju merr mendja pse duhet te jetojm.
I paske qit pune te veshtire vetit!

Mos ja shkurto ymnin vehtes he burre! Hyqu ktyne dreq pyetjeve...
Arb Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 25-11-05, 09:44   #13
Arb
 
Avatari i Arb
 
Anėtarėsuar: 09-10-04
Vendndodhja: Little Dardania, NEW YORK
Postime: 11,439
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Gabim

Edhe dicka tjeter...

Labi,

Cka dreqin e ki qit ate foto te nje skeleti te njerit... Hiqna ate dreqi vampiri...

Jepna bile pak shenje se je i gjalle, e kemi pune me nje te gjalle...

Ej vallah nihere!
Arb Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 26-11-05, 00:40   #14
krijuesiii
 
Avatari i krijuesiii
 
Anėtarėsuar: 20-11-05
Vendndodhja: ne bote gjitheandej
Postime: 1,005
krijuesiii e ka pezulluar reputacionin
Gabim

...Jeta eshte e shenjte dhe jipet vetem nje here prandaj duhet jetuar me begati e dashuri duke ia ditur Allahut te madherishem per falm qe na i ka fal kaq shume te mira na ka dhene mendjen shpirtin dhe shqisat tjera per te perjetuar, vepruar, menduar e gjykuar...

...duhet nder te tjera te jetojme per ta dhene provimin se jemi njerze te devotshem me bindje e vullnet pozitiv duke e ditur e shpresuar se ne diten e gjykimit ky provim i te jetuar ne kete Bote te kete me shume plusa sesa minusa...

...jeta thjeshte duhet te jetohe be se eshte e bukur shume...tungiii
__________________
I kam mbytur zhgenjimet.
I kam harruar vuatjet, mjerimet, dhimbjet.
SHQIPETARE dua tju shoh te bashkuar...
SHQIPERI A ALBANI emer qe me knaqe shpirtin
krijuesiii Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-11-05, 16:58   #15
Labi_nEgA
 
Anėtarėsuar: 05-11-05
Vendndodhja: Legend'S
Postime: 9
Labi_nEgA e ka pezulluar reputacionin
Dėrgo mesazh me anė tė MSN tek Labi_nEgA
Gabim

o arb njeri jam more qy njer her po em pelqn qajo fot edhe e kom qit po muna mi hek ska problem a kshtu qe do ta heki edhe un e kom bo ket pytje veq mi ni mendimet e juaja edhe skom kurr far problem.

flm.njeri per kshillat aa heheh kalofsh shum majr a


Labi_nEgA Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 14:19.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.