Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Kethu Mbrapa   Dardania.de > Shoqėria > Gruaja dhe Familja
Emri
Fjalėkalimi
Gruaja dhe Familja Inkuadrimi i gruas nė jeten shoqerore, jeta bashkeshortore, femijetPėrgjigju
 
Funksionet e Temės Shfaq Modėt
Vjetėr 30-04-10, 09:38   #1
Kaltrina_pr
 
Anėtarėsuar: 30-04-10
Postime: 2
Kaltrina_pr i vlerėsuar mirė
Gabim Opinioni juaj per kete

Pershendetje!


Une jam nje femer e martume 20 vjeqare. Jetoj ne Gjermani qe 18 vjet. Burrin ekam gjet vet prej Kosove. Burri jem u ardh ne Gjermani qe 1 vjet e gjys. Burri jem osht djal i hastretit. Prinderit e tij jetojn ne kosove.

Un qitash jam shtatzene diku 5 muajsh. Per me lind ekam vaktin ne gusht.

Burri jem po don me shkue ne kosove ne korrik pa mua sepse nuk me len mjeku me shku 1 muj dit ne kosove se osht pak rrezik ne muajin e 8.

A kam te drejte me nal burrin e mi than mos mem lan "vetun" ne muajit e fundit te shtatzanis apo osht ma mir me lan me shkue pa mu se nuk ika pa prinderit e vet qe 1 vjet?


Kaltrina_pr Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Nyje Interesante
Vjetėr 30-04-10, 09:45   #2
Prishtina-racing
 
Avatari i Prishtina-racing
 
Anėtarėsuar: 04-02-10
Postime: 988
Prishtina-racing shumė i dashurPrishtina-racing shumė i dashurPrishtina-racing shumė i dashurPrishtina-racing shumė i dashurPrishtina-racing shumė i dashur
Gabim Titulli: Opinioni juaj per kete

Per mendim temin pom duket pak i quditshem ky burri yt (pa keqkuptime) se veq ndjenja qe bohet bab ste len me u largu prej gruas po prap le te gjykon aj vet se su e nal as ti nese veq ka vendos aj kshtu ma mir mos ju perzi hiq :D
Prishtina-racing Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-04-10, 09:46   #3
jadore
 
Avatari i jadore
 
Anėtarėsuar: 23-08-05
Vendndodhja: universe
Postime: 7,218
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Opinioni juaj per kete

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kaltrina_pr
Pershendetje!


Une jam nje femer e martume 20 vjeqare. Jetoj ne Gjermani qe 18 vjet. Burrin ekam gjet vet prej Kosove. Burri jem u ardh ne Gjermani qe 1 vjet e gjys. Burri jem osht djal i hastretit. Prinderit e tij jetojn ne kosove.

Un qitash jam shtatzene diku 5 muajsh. Per me lind ekam vaktin ne gusht.

Burri jem po don me shkue ne kosove ne korrik pa mua sepse nuk me len mjeku me shku 1 muj dit ne kosove se osht pak rrezik ne muajin e 8.

A kam te drejte me nal burrin e mi than mos mem lan "vetun" ne muajit e fundit te shtatzanis apo osht ma mir me lan me shkue pa mu se nuk ika pa prinderit e vet qe 1 vjet?
Kaltrine ke 18 vjet ne Gjermani , kete situaten tende e ke pyetur veten si do ta zgjidhte nje cift bashkohore gjerman..?
p.s.
une mendoj qe po Ai ka te drejte te shkoj , sepse muajte e ardhshem do te jene shume te angazhuar per te dy prandaj pse mos ta planifikoj dhe ai kohen me planet..?
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-04-10, 09:52   #4
Antika
 
Avatari i Antika
 
Anėtarėsuar: 05-03-09
Vendndodhja: ..n'kryeveni.
Postime: 1,909
Antika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Opinioni juaj per kete

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kaltrina_pr
Pershendetje!


Une jam nje femer e martume 20 vjeqare. Jetoj ne Gjermani qe 18 vjet. Burrin ekam gjet vet prej Kosove. Burri jem u ardh ne Gjermani qe 1 vjet e gjys. Burri jem osht djal i hastretit. Prinderit e tij jetojn ne kosove.

Un qitash jam shtatzene diku 5 muajsh. Per me lind ekam vaktin ne gusht.

Burri jem po don me shkue ne kosove ne korrik pa mua sepse nuk me len mjeku me shku 1 muj dit ne kosove se osht pak rrezik ne muajin e 8.

A kam te drejte me nal burrin e mi than mos mem lan "vetun" ne muajit e fundit te shtatzanis apo osht ma mir me lan me shkue pa mu se nuk ika pa prinderit e vet qe 1 vjet?
hahahahahahahahahhahaa qy qyy,po ku ka pa bre ai burre ashtu me te lan vet e me shku ne KS.
Mire shume ke ba qe ke hap temen ne forum
Mos kofsh grue qe ke lind ne Gjermani e ia ke ba letrat burrit dhe e len me ba ai cka don,ani me shku ne Ks me i pa prinderit.Moos gabo,oonale thiun aty thuj:Trus qaty se jemi shtatzane bashk ahahhahahahahahahahahahhahaha
__________________
Mendjet e mėdha diskutojne idetė,
Mendjet mesatare diskutojnė ngjarjet,
dhe Mendjet e vogla diskutojnė Njerėzit!!

..sidoqoftė,mirėdita jetė!
Antika Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-04-10, 10:02   #5
Diana007
Miss Dardania 2007
 
Avatari i Diana007
 
Anėtarėsuar: 04-10-04
Vendndodhja: Ne Zemer Te Gazit ♥
Postime: 39,454
Diana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėmDiana007 i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Opinioni juaj per kete

Valla un per vete komen se kisha lon me lujt ,,, te kryt ka me menejt deri ne lindje ,,,, ku ka prit ai me shum se nje vit let pret edhe pak muaj edhe let shkon mandej ,,,,, qa nese ti ke ndonje problem Zot mos se bon ndonje lindje para kohe cdoher duhet me mendu te keqen ,,,
__________________
♥(Æ`“•.ø(Æ`“•.ø _________❀✿❀_________ ø.•““Æ)ø.•““Æ)♥
.>>>>> ✿°° ❀✿❀ ..L & L Xemlat e Mamit... ❀✿❀ °° ✿>>>>
♥(_ø.•““(_ø.•““ ÆÆÆÆÆÆÆÆÆ❀✿❀ÆÆÆÆÆÆÆÆÆ `“•.ø_)““•.ø_)♥.

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Diana007 : 30-04-10 nė 10:02
Diana007 Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-04-10, 10:45   #6
Zeqiri
 
Anėtarėsuar: 28-07-09
Postime: 476
Zeqiri e ka pezulluar reputacionin
Gabim Titulli: Opinioni juaj per kete

valla epaske gjet venin kume vet hajt bre banja qysh tdush seska lidhje kjo pune hiq se edhe meshkue nami sbahet podojshe melind podojka meu banami ishalla elind njedjale edhe ai djale rritet dhebahet kryetar shteti( ikosoves) mos vetper kso punsh vetebaben e nanen tane mamire seneve ketu ne ketforum naketu jemi krejt papaka sdijm gja ndyjet veq flasimpalidhje tung
Zeqiri Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-04-10, 10:49   #7
Prishtina-racing
 
Avatari i Prishtina-racing
 
Anėtarėsuar: 04-02-10
Postime: 988
Prishtina-racing shumė i dashurPrishtina-racing shumė i dashurPrishtina-racing shumė i dashurPrishtina-racing shumė i dashurPrishtina-racing shumė i dashur
Gabim Titulli: Opinioni juaj per kete

Munesh me fol veq per veti ti nashta edhe je papak po nuk jemi krejt te ni kategorie si ti e tu kisha lut mos me fol palidhje me na permledh te gjithve...edhe ka te drejt qika me vet se nuk osht e let per to mos me e pas burrin afer e mos jep ide fikse.
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Zeqiri
valla epaske gjet venin kume vet hajt bre banja qysh tdush seska lidhje kjo pune hiq se edhe meshkue nami sbahet podojshe melind podojka meu banami ishalla elind njedjale edhe ai djale rritet dhebahet kryetar shteti( ikosoves) mos vetper kso punsh vetebaben e nanen tane mamire seneve ketu ne ketforum naketu jemi krejt papaka sdijm gja ndyjet veq flasimpalidhje tung
Prishtina-racing Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-04-10, 10:51   #8
Makresh
 
Avatari i Makresh
 
Anėtarėsuar: 12-01-09
Vendndodhja: ..
Postime: 5,781
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Opinioni juaj per kete

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kaltrina_pr
Pershendetje!


Une jam nje femer e martume 20 vjeqare. Jetoj ne Gjermani qe 18 vjet. Burrin ekam gjet vet prej Kosove. Burri jem u ardh ne Gjermani qe 1 vjet e gjys. Burri jem osht djal i hastretit. Prinderit e tij jetojn ne kosove.

Un qitash jam shtatzene diku 5 muajsh. Per me lind ekam vaktin ne gusht.

Burri jem po don me shkue ne kosove ne korrik pa mua sepse nuk me len mjeku me shku 1 muj dit ne kosove se osht pak rrezik ne muajin e 8.

A kam te drejte me nal burrin e mi than mos mem lan "vetun" ne muajit e fundit te shtatzanis apo osht ma mir me lan me shkue pa mu se nuk ika pa prinderit e vet qe 1 vjet?
Le te shkoje ne Kosove, edhe ai ka prind dhe me siguri qe i ka mar malli per hasretin e tyre. Po nese ndihesh e shqetesuar, mund ti kerkosh qe te mos rrie 1 muaj, por vetem 2 jav, dhe dy jav tjera le te shkoje per dimer vet i 3-ti. Kjo do te ishte edhe me mir per prinderit e tij.

Suksese, e inshAllah lind si eshte me se miri.
__________________
La ilahe il-lall-llah - Nuk ka Zot tjetėr pėrveē Allahut !

Herėn e fundit ėshtė Redaktuar nga Makresh : 30-04-10 nė 10:52
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-04-10, 12:47   #9
Idila
Larguar
 
Anėtarėsuar: 10-11-08
Vendndodhja: Iliridė!
Postime: 11,049
Idila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Opinioni juaj per kete

Kaltrina, do tė sygjeroja t`i japėsh vetėm njė javėshe afat shkuarje-kthim. Nė kėtė rast mbeteni tė dy tė kėnaqur mendoj unė.
Lindje tė mbarė tė uroj dhe me lehtėsi. :)
__________________
Pėr tė arritur gjer te Caku,
duhen;
Urtėsia e tė gjithė dijetarėve,
Mundi i tė gjithė tė palodhurve,
Durimi i tė gjithė tė pėrvuajturve,
Besimi i tė gjithė tė pathyerve,
Syēeltėsia e tė gjithė tė zgjuarve,
Begatia e tė gjithė tė pasurve,
Trimėria e tė gjithė kreshnikėve,
Madhėshtia e tė gjithė ngadhėnjimtarėve.
Idila Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-04-10, 13:27   #10
roadrunner
Shote Galica
 
Avatari i roadrunner
 
Anėtarėsuar: 07-09-09
Vendndodhja: N'dor t'dades tem
Postime: 9,779
roadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Opinioni juaj per kete

Kaltrina, po m'dhimbesh bre qike. Nese i ka prinderit e semure shume, ajo ka kuptim, po ti edhe vet po tregon, e ke lindjen e pare.....e nuk e din. Megjithate, eshte jeta jote dhe ti je ajo qe vendos, por mem pas sugjeru mu burri nje gje te atille, i kisha than: A je lujt mendsh a?
__________________
Nuk kam firme, jam fukara

Kosova, vendi me romantik ne bote. Te gjithe ta mbajn qirin :D.
roadrunner Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-04-10, 14:01   #11
Oqeani
 
Avatari i Oqeani
 
Anėtarėsuar: 03-02-08
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Postime: 24,648
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Opinioni juaj per kete

Hajt moj se grate perpara kan linde ne midis lames, e tuj u kthy prej prroni, e ti po lindshe ne gjermani e po kriska kjameti !!! pheeeeeeeeee -
mos po doni me ju ndejte te kryja sikur keta baloshat e me ndje dhimbje te dyte !!! e me brite te dyte me ritmin e aaaaaaaaaaaaaaaaaa

ēfar budallakije bre !!! Hajt biiiiiiiiiiiiiiii renditi ēaty .... - se nuk kan kujna me i ngja ti dhe aty dalldyshit tand !!!
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-04-10, 14:01   #12
Oqeani
 
Avatari i Oqeani
 
Anėtarėsuar: 03-02-08
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Postime: 24,648
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Opinioni juaj per kete

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Idila
Kaltrina, do tė sygjeroja t`i japėsh vetėm njė javėshe afat shkuarje-kthim. Nė kėtė rast mbeteni tė dy tė kėnaqur mendoj unė.
Lindje tė mbarė tė uroj dhe me lehtėsi. :)
Lirohet, lirohet
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-04-10, 14:26   #13
jadore
 
Avatari i jadore
 
Anėtarėsuar: 23-08-05
Vendndodhja: universe
Postime: 7,218
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Opinioni juaj per kete

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Oqeani
Hajt moj se grate perpara kan linde ne midis lames, e tuj u kthy prej prroni, e ti po lindshe ne gjermani e po kriska kjameti !!! pheeeeeeeeee -
mos po doni me ju ndejte te kryja sikur keta baloshat e me ndje dhimbje te dyte !!! e me brite te dyte me ritmin e aaaaaaaaaaaaaaaaaahttp://www.dardania.de/vb/upload/ima...ons/icon10.gif

ēfar budallakije bre !!! Hajt biiiiiiiiiiiiiiii renditi ēaty .... http://www.dardania.de/vb/upload/ima...ons/icon10.gif - se nuk kan kujna me i ngja ti dhe aty dalldyshit tand !!! http://www.dardania.de/vb/upload/ima...ons/icon11.gif
Tybe mire e ke, prit ti kallxoj nga eksprienca e jeme 2 vaki qe me kane pas bo qe kur i kujtoj ende me vjen me qesh prej sekletit..
midis Allamanije , tipi mbas 15 vjet qendrimi aty e sjell nusen , kupohet atebote ishte kohe lufte ne Kosove ,normal qe kjo qendronte ne te ''zeze '' aty atekohe ku dhe mbet shtatezane .. krejte edhe kjo ne rregull , nusja kishte motren ne Zvicerr po disa vite te tera, demek e menqur dhe e inkoporuar ne jete vendore ..
me thirren nje mbremje me ndejt edhe me kerkuan 2 ndera ..pasi une isha femra e vetme shqiptare ne qytetin ku jetonim pa cka qe nuk shoqerohesha ne munges kohe ....

.......e para .. kur ti vie motres koha me lind a mundet me karte tende mjeksore te shkoj ne spital .. pasi herifja ishte ne te zeze ..?( mu quan floket te lart prej kronollogjise qe do vinte me pas ..)

dhe e dyta ( qe mu duk diqysh si ma e lehte prej budallakive te trurit te naivitetit shqiptare ) ishte ..
..........................kur motres ti vie koha e lindjes .ne salle te lindjes a mundesh ti me marr pjese se marre me shku burri i vet aty ....????? ''ende quditem me mrekullin e shen Merise shqiptare '' se nga turpi i saj ndaj burrit nuk e di se ne q'forme tjeter ai femi ka ardhe ne jete ...??????
besoni , ose jo .. kjo eshte budallakia me e madhe qe me ka ndodhe dhe degju ne jete ,sa qe prej cudise vetem qeshesha dhe nuk kisha fryme te ju ktheja pergjigje asnjeres ..

...
epilogu perfundimtar ..
nese do te kryja nderet naive qe prodhon mendja sot do te figuronte ne regjistrat e Evropes nje djal 10 vjeq nen emrin tim pa cka qe ai do te jetonte me prinderit biologjik ...a ka me cmenduri .. ende me qeshet ..
nuk e kam pyet kurr si e tek shkoj procesi i lindjes se saj dhe formalitetet jetike , por dij qe pas lindjes se saj femis ja dhurova nje dhurate i deshirova nje jete te mire dhe ju kerkova falje qe me te vertet jeta ne gyrbet eshte e veshire sa qe 24 ore ne dite me duhet te punoj dhe nuk gjej kohe per miq ..
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-04-10, 14:33   #14
Oqeani
 
Avatari i Oqeani
 
Anėtarėsuar: 03-02-08
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Postime: 24,648
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Opinioni juaj per kete

Nime Jador - sa koke trashe qe jam e te futa ne kete "gracke" - tregim - por paramendoni sikkir te jem i "spikatur" ne tru hahahahah
Paske shpetuar qe nuk te paskan kerkuar qe t'i preni kerthinzen bebes !!!!
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Vjetėr 30-04-10, 15:21   #15
vjeshta
Thjeshtė ,njė zė!
 
Avatari i vjeshta
 
Anėtarėsuar: 01-05-05
Vendndodhja: neutrale
Postime: 25,049
vjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėm
Gabim Titulli: Opinioni juaj per kete

Une qiko po ta dha mendimin por ti mos e ndjek .

Leje le te shkoj ,shikoe se sa dite po mundet me ndejt pa ty ,dhe nese ai i shfrytezon te gjithe ditet e pushimit ne Kosove dhe nuk kthehet para se me perfundu pushimin (ku do te thote si munges e juaj )...ndrro prag qiko ,se nuk eshte nafaka jote !


__________________
Faleminderit qe ekziston !
vjeshta Nuk ėshtė nė linjė   Pėrgjigju Me Kuotė
Pėrgjigju


Anėtarėt aktiv qė janė duke parė kėtė Temė: 1 (0 Anėtarėt dhe 1 Guests)
 
Funksionet e Temės
Shfaq Modėt

Rregullat E Postimit
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is ON
Figurinat Janė ON
Kodi [IMG] ėshtė ON
Kodi HTML ėshtė OFFHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Te gjitha kohėt janė nė GMT +1. Ora tani ėshtė 07:20.
Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.