PDA

View Full Version : Cili ėshtė qyteti mė i pastėr (cili ka mė shumė rregull)?


Faqet : 1 [2]

rilinda
11-07-05, 15:12
qy qy tash e trashe gabimin

arbias
11-07-05, 17:13
Ore shoku krokodill une as nuk jam i prizerenit as nuk banoj ne prishtin
Po s po guxoj me livdu komunen tem se hala larg esht Ama ne prishtin e prizeren jam shum shpesh sa qe mukan i prishtines apo i prizerenit nuk mundesh me pa sa i paster apo i pa paster esht per at duhet te thojn ata te cilet nuk banojn ne pr apo pz po un qashtu siq e shoh ashtu po flas
ndoshta kjo esht per shka t ngarkeses ne kryeqytet.
Prishtina ka 500000 mij banor + njeqind mij hyn gjdo dit e dalin ne pr
ather me i ba hesap sa hyrje dalje ma shum berdhog se sa njerz po edhe ma shum kontinjer se sa letra por kontinjeret s jan shpraz qe dyjav :idea:

zeshkanja_ch
12-07-05, 10:57
ahhahaha a hala knej pari qenkeni a :D
pershendes krokodillin, arbiasin si dhe rilinden me vjen mire qe nuk me paske keqkuptu krokodilin! ne po folim e te gjithve po na merr mendja se qyteti i vet eshte i me i bukur e i paster nejse per nga pastertia ska qka me fol se normal ska me pz, nuk e di kur ke qen ne pz heren e fundit veqse vertet nese nuk ke qen nje kohe te gjat besom se edhe vet do te befasohesh se si eshte bere pz! kalofshi sa me bukkur!

rilinda
12-07-05, 11:10
:wink:

Krokodilli
13-07-05, 06:24
ahhahaha a hala knej pari qenkeni a :D
pershendes krokodillin, arbiasin si dhe rilinden me vjen mire qe nuk me paske keqkuptu krokodilin! ne po folim e te gjithve po na merr mendja se qyteti i vet eshte i me i bukur e i paster nejse per nga pastertia ska qka me fol se normal ska me pz, nuk e di kur ke qen ne pz heren e fundit veqse vertet nese nuk ke qen nje kohe te gjat besom se edhe vet do te befasohesh se si eshte bere pz! kalofshi sa me bukkur!


Pershendetje te ngrohta per ty gjithashtu zeshkanja_ch...

normal zeshkanja se te gjith po folim per qytetet tona sa ma mire,, te gjith po mundohemi ta mbajm frontin,,,, edhe pse luften mund ta humbim frontin do ta mbajm deri ne fund...

sikurse ne kete teme ashtu edhe ne temat tjera si psh:

qyteti me i paster po thuhet Prizreni
qyteti ma i bukur Prizreni
qyteti qe ka vajzat me te bukura Prizreni
qyteti me vajza shonja e zonjusha Prizreni,,,,,

rilinda e mban frontin deri sa te mundet por luften do ta humb :lol: se te gjitha nuk mund ti ket Prizreni ,, :wink:

zeshkanja_ch
13-07-05, 10:21
aiiii krokodil kur ta hup luften mo ske qka me mbajt me frontin! ndoshta krejt te mirat si ka pz veqse qato qe i paske njeh ti jan te verteta te gjitha, :wink: ! nobody is perfekt mos harro! jeni shum te mire! tung tung

rilinda
13-07-05, 14:07
ahhahaha a hala knej pari qenkeni a :D
pershendes krokodillin, arbiasin si dhe rilinden me vjen mire qe nuk me paske keqkuptu krokodilin! ne po folim e te gjithve po na merr mendja se qyteti i vet eshte i me i bukur e i paster nejse per nga pastertia ska qka me fol se normal ska me pz, nuk e di kur ke qen ne pz heren e fundit veqse vertet nese nuk ke qen nje kohe te gjat besom se edhe vet do te befasohesh se si eshte bere pz! kalofshi sa me bukkur!


Pershendetje te ngrohta per ty gjithashtu zeshkanja_ch...

normal zeshkanja se te gjith po folim per qytetet tona sa ma mire,, te gjith po mundohemi ta mbajm frontin,,,, edhe pse luften mund ta humbim frontin do ta mbajm deri ne fund...
sikurse ne kete teme ashtu edhe ne temat tjera si psh:

qyteti me i paster po thuhet Prizreni
qyteti ma i bukur Prizreni
qyteti qe ka vajzat me te bukura Prizreni
qyteti me vajza shonja e zonjusha Prizreni,,,,,

rilinda e mban frontin deri sa te mundet por luften do ta humb :lol: se te gjitha nuk mund ti ket Prizreni ,, :wink:

ĒDO HUBJE E KA FITOREN PRAPA!!!
e Prishtina a mund t'i ket te gjitha???
kroki ti e paske shkru se une po tham qe per te gjitha Prizreni me te gjitha "te mirat" e ti qe te tė gjitha temat po pergjigjesh me "Prishtina"?!


Me sa me kujtohet mu une e kom tregu mendimin tim real se
qyteti me i paster :Prizreni
qyteti me i bukur: Prishtina (ka qen por tash eshte duke u shkatrruar)
qyteti me vajza me te bukura: Peja po edhe qytetet tjera
qyteti me zonja e zonjusha:krejt Kosova

e ajo qe te tė gjitha temat kom than PRIZRENI PRIZRENI PRIZRENI... jane vetem diskutime ireale sikurse edhe shumica e pergjigjjeve te tė gjithe forumistėve (edhe tuat).

pershendetje

Krokodilli
13-07-05, 16:29
rilinda: qyteti me i bukur :arrow: : :arrow: Prishtina (ka qen por tash eshte duke u shkatrruar)


Prishtina ka qen dhe do te mbetet qyteti me i bukur ne Kosove

rilinda
13-07-05, 18:54
a do te mbetet :?: a ende nuk ke ndegju se parkun e bukur te Germise jane duke e shkaterruar a???

Krokodilli
14-07-05, 07:31
a do te mbetet :?: a ende nuk ke ndegju se parkun e bukur te Germise jane duke e shkaterruar a???

kete dit e kam prit oj rilinda,, qe te ndertohet diqka ne Germi,,, pak po ka park a,, mos ke frig se nuk e shkaterrojn parkun,, por nje pjes te vogel mbas Bazenit te Germis,, qe gjithmon ka qen i mbuluar me uj,,,, parku do te jet si ka qen,,, vetem se do te rregullohet edhe ma mire.... :wink:

rilinda
14-07-05, 10:08
shpresojm...

zeshkanja_ch
14-07-05, 10:15
hahahha!jaaa qka keni more ju dy kshtu rilinda edhe ti kroki qka jeni qu pesh! edhe pz edhe prishtina te dy qytet jan te mire shum te gjith jemi krenar pamarrparasysh se nga cili qytet apo cili fshat jemi!rrini urt ju e pajtohi mo perfundone kete luft! :wink: pershendetje te ngrohta!

Krokodilli
14-07-05, 12:20
hahahha!jaaa qka keni more ju dy kshtu rilinda edhe ti kroki qka jeni qu pesh! edhe pz edhe prishtina te dy qytet jan te mire shum te gjith jemi krenar pamarrparasysh se nga cili qytet apo cili fshat jemi!rrini urt ju e pajtohi mo perfundone kete luft! :wink: pershendetje te ngrohta!

hahaha zeshkanja_ch flm e nderuar,, me rilinden kurrsesi nuk jemi ne luft,, perkundrazi e kam shoqe te ngusht :wink: ,,, vetem kam deshir me ngacmu ngapak,, po kurrsesi nuk perlahemi ne,,,, vetem diskutime .....

edhe ajo e din qe Prishtina eshte qyteti Nr1 ne Kosove Per te mire :lol:

rilinda
14-07-05, 21:14
hahahha!jaaa qka keni more ju dy kshtu rilinda edhe ti kroki qka jeni qu pesh! edhe pz edhe prishtina te dy qytet jan te mire shum te gjith jemi krenar pamarrparasysh se nga cili qytet apo cili fshat jemi!rrini urt ju e pajtohi mo perfundone kete luft! :wink: pershendetje te ngrohta!

hahaha zeshkanja_ch flm e nderuar,, me rilinden kurrsesi nuk jemi ne luft,, perkundrazi e kam shoqe te ngusht :wink: ,,, vetem kam deshir me ngacmu ngapak,, po kurrsesi nuk perlahemi ne,,,, vetem diskutime .....

edhe ajo e din qe Prishtina eshte qyteti Nr1 ne Kosove Per te mire :lol:

phaaaaa... nuk jom ne luft me krokin edhe kurr moj nuk kemi me pas na dy. edhe Kroki e di une qe Prishtina edhe Prizreni jane nr.1 bashk ama pak ma i paster eshte Prizreni apo? :wink:

e di qe ke me te shkrume me me u pergjigj JO, veq me mendje je dakord me mu.

Krokodilli
18-07-05, 11:26
hahahha!jaaa qka keni more ju dy kshtu rilinda edhe ti kroki qka jeni qu pesh! edhe pz edhe prishtina te dy qytet jan te mire shum te gjith jemi krenar pamarrparasysh se nga cili qytet apo cili fshat jemi!rrini urt ju e pajtohi mo perfundone kete luft! :wink: pershendetje te ngrohta!

hahaha zeshkanja_ch flm e nderuar,, me rilinden kurrsesi nuk jemi ne luft,, perkundrazi e kam shoqe te ngusht :wink: ,,, vetem kam deshir me ngacmu ngapak,, po kurrsesi nuk perlahemi ne,,,, vetem diskutime .....

edhe ajo e din qe Prishtina eshte qyteti Nr1 ne Kosove Per te mire :lol:

phaaaaa... nuk jom ne luft me krokin edhe kurr moj nuk kemi me pas na dy. edhe Kroki e di une qe Prishtina edhe Prizreni jane nr.1 bashk ama pak ma i paster eshte Prizreni apo? :wink:

e di qe ke me te shkrume me me u pergjigj JO, veq me mendje je dakord me mu.

as me mendje e as me te shkrume nuk eshte qashtu,,,,

ti e din qe Prishtina eshte numer 1 po vetem po thu Prizreni sa mem ba nervoz :x 8) :) :lol: :wink:

rilinda
18-07-05, 11:52
tani ti kishe po bohesh nervoz :P

:lol:

Kaltrushi
19-07-05, 09:14
eh moj rilinda motrushe Prizerini e ka nje bukuri se nuk e gjen shume shpesh


eh more kroki Prishtina sikur qytet e ka nje bukuri tjeter....dhe nuk krahasohet shume me qytete tjera


POR TA SHIFNI REALITETIN NE SY SE PEJA KA QENE,ESHT DHE GJITHNJE DO TE MBET QYTETI ME BUKURIN TE FALUR NGA ZOTI


JU FALIMINDERITTASHT E DI QE NUK DURONI PA ME KUNDURSHTU POR JO TOPIIIIIIIII SE LUNE


:D :D :D :D :D :D :D :D

Krokodilli
19-07-05, 09:42
eh moj rilinda motrushe Prizerini e ka nje bukuri se nuk e gjen shume shpesh


eh more kroki Prishtina sikur qytet e ka nje bukuri tjeter....dhe nuk krahasohet shume me qytete tjera


POR TA SHIFNI REALITETIN NE SY SE PEJA KA QENE,ESHT DHE GJITHNJE DO TE MBET QYTETI ME BUKURIN TE FALUR NGA ZOTI


JU FALIMINDERITTASHT E DI QE NUK DURONI PA ME KUNDURSHTU POR JO TOPIIIIIIIII SE LUNE


:D :D :D :D :D :D :D :D

auuuuuuuuuuu me dul pun edhe me Kaltrushin tash :cry: 8) :o :wink:

qyre tash kjo Pejonka,,, po qfar Peje moj edhe ti,,,,, hmmmmmmmm
me fol te verteten ska me rrethin te Pejes,,, Ska Bukuri Natyrore ne Kosove si GRYKA E RUGOVES,, por per fat te keq eshte RRETHIN E PEJES E JO PEJ.. hahahah po po edhe Peja eshte e bukur....

Kaltrushi
19-07-05, 10:14
eh moj rilinda motrushe Prizerini e ka nje bukuri se nuk e gjen shume shpesh


eh more kroki Prishtina sikur qytet e ka nje bukuri tjeter....dhe nuk krahasohet shume me qytete tjera


POR TA SHIFNI REALITETIN NE SY SE PEJA KA QENE,ESHT DHE GJITHNJE DO TE MBET QYTETI ME BUKURIN TE FALUR NGA ZOTI


JU FALIMINDERITTASHT E DI QE NUK DURONI PA ME KUNDURSHTU POR JO TOPIIIIIIIII SE LUNE


:D :D :D :D :D :D :D :D

auuuuuuuuuuu me dul pun edhe me Kaltrushin tash :cry: 8) :o :wink:

qyre tash kjo Pejonka,,, po qfar Peje moj edhe ti,,,,, hmmmmmmmm
me fol te verteten ska me rrethin te Pejes,,, Ska Bukuri Natyrore ne Kosove si GRYKA E RUGOVES,, por per fat te keq eshte RRETHIN E PEJES E JO PEJ.. hahahah po po edhe Peja eshte e bukur....


hahahhaha o kroki PEja esht zemra e kosoves.........flladi i kosoves.................edhe bile ujin me te mirin ne kosov e ka ...(ndoshta edhe ne evrop nuk i dihet) :P ,


o moreeeeeeee e pasna dallashit temen krejt........ne vend te shkruajm tek "cili esht qyteti me i bukur?" pasna shkruajtur cili esht me i paster...hahah

keshtu se me Pastertin e PRIZERENIt nuk ka

nuk duhe te na vje neve inati kroki

pershendetjeeeeeeeeeeeee

Agroni22
19-07-05, 10:17
eh moj rilinda motrushe Prizerini e ka nje bukuri se nuk e gjen shume shpesh


eh more kroki Prishtina sikur qytet e ka nje bukuri tjeter....dhe nuk krahasohet shume me qytete tjera


POR TA SHIFNI REALITETIN NE SY SE PEJA KA QENE,ESHT DHE GJITHNJE DO TE MBET QYTETI ME BUKURIN TE FALUR NGA ZOTI


JU FALIMINDTASHT E DI QE NUK DURONI PA ME KUNDURSHTU POR JO TOPIIIIIIIII SE LUNE


:D :D :D :D :D :D :D :D

auuuuuuuuuuu me dul pun edhe me Kaltrushin tash :cry: 8) :o :wink:

qyre tash kjo Pejonka,,, po qfar Peje moj edhe ti,,,,, hmmmmmmmm
me fol te verteten ska me rrethin te Pejes,,, Ska Bukuri Natyrore ne Kosove si GRYKA E RUGOVES,, por per fat te keq eshte RRETHIN E PEJES E JO PEJ.. hahahah po po edhe Peja eshte e bukur....


hahahhaha o kroki PEja esht zemra e kosoves.........flladi i kosoves.................edhe bile ujin me te mirin ne kosov e ka ...(ndoshta edhe ne evrop nuk i dihet) :P ,


o moreeeeeeee e pasna dallashit temen krejt........ne vend te shkruajm tek "cili esht qyteti me i bukur?" pasna shkruajtur cili esht me i paster...hahah

keshtu se me Pastertin e PRIZERENIt nuk ka

nuk duhe te na vje neve inati kroki

pershendetjeeeeeeeeeeeeepeja veq mas MITROVICE

Kaltrushi
19-07-05, 10:20
eh moj rilinda motrushe Prizerini e ka nje bukuri se nuk e gjen shume shpesh


eh more kroki Prishtina sikur qytet e ka nje bukuri tjeter....dhe nuk krahasohet shume me qytete tjera


POR TA SHIFNI REALITETIN NE SY SE PEJA KA QENE,ESHT DHE GJITHNJE DO TE MBET QYTETI ME BUKURIN TE FALUR NGA ZOTI


JU FALIMINDTASHT E DI QE NUK DURONI PA ME KUNDURSHTU POR JO TOPIIIIIIIII SE LUNE


:D :D :D :D :D :D :D :D

auuuuuuuuuuu me dul pun edhe me Kaltrushin tash :cry: 8) :o :wink:

qyre tash kjo Pejonka,,, po qfar Peje moj edhe ti,,,,, hmmmmmmmm
me fol te verteten ska me rrethin te Pejes,,, Ska Bukuri Natyrore ne Kosove si GRYKA E RUGOVES,, por per fat te keq eshte RRETHIN E PEJES E JO PEJ.. hahahah po po edhe Peja eshte e bukur....


hahahhaha o kroki PEja esht zemra e kosoves.........flladi i kosoves.................edhe bile ujin me te mirin ne kosov e ka ...(ndoshta edhe ne evrop nuk i dihet) :P ,


o moreeeeeeee e pasna dallashit temen krejt........ne vend te shkruajm tek "cili esht qyteti me i bukur?" pasna shkruajtur cili esht me i paster...hahah

keshtu se me Pastertin e PRIZERENIt nuk ka

nuk duhe te na vje neve inati kroki

pershendetjeeeeeeeeeeeeepeja veq mas MITROVICE:x :evil: :twisted: :arrow: :D :D :D :D


O KUSH T“KA RREJT, O KUSH T“KA MASHTRU????????????


:D :P

rilinda
19-07-05, 10:31
eh moj rilinda motrushe Prizerini e ka nje bukuri se nuk e gjen shume shpesh


eh more kroki Prishtina sikur qytet e ka nje bukuri tjeter....dhe nuk krahasohet shume me qytete tjera


POR TA SHIFNI REALITETIN NE SY SE PEJA KA QENE,ESHT DHE GJITHNJE DO TE MBET QYTETI ME BUKURIN TE FALUR NGA ZOTI


JU FALIMINDTASHT E DI QE NUK DURONI PA ME KUNDURSHTU POR JO TOPIIIIIIIII SE LUNE


:D :D :D :D :D :D :D :D

auuuuuuuuuuu me dul pun edhe me Kaltrushin tash :cry: 8) :o :wink:

qyre tash kjo Pejonka,,, po qfar Peje moj edhe ti,,,,, hmmmmmmmm
me fol te verteten ska me rrethin te Pejes,,, Ska Bukuri Natyrore ne Kosove si GRYKA E RUGOVES,, por per fat te keq eshte RRETHIN E PEJES E JO PEJ.. hahahah po po edhe Peja eshte e bukur....


hahahhaha o kroki PEja esht zemra e kosoves.........flladi i kosoves.................edhe bile ujin me te mirin ne kosov e ka ...(ndoshta edhe ne evrop nuk i dihet) :P ,


o moreeeeeeee e pasna dallashit temen krejt........ne vend te shkruajm tek "cili esht qyteti me i bukur?" pasna shkruajtur cili esht me i paster...hahah

keshtu se me Pastertin e PRIZERENIt nuk ka

nuk duhe te na vje neve inati kroki

pershendetjeeeeeeeeeeeeepeja veq mas MITROVICE


o ska me Prizren bre :lol:

Krokodilli
19-07-05, 11:13
HAHAHAHA PO QFAR PRIZRENI A QFAR PEJE, ANI KY THOT MITROVICA PHAAAAAAAAAAA

PO FLASIM PER QYTETE E JO PER FSHATRA O PUPULL I MIRE KOSOVAR..


:twisted: :twisted: Prishtina qyteti me i bukur, me i paster dhe i vetmi ne Kosove

rilinda
19-07-05, 13:27
ani kroki ani... ta kom bo edhe niher ni pytje po s'je pergjigj:

qysh po don me hy ne Evrop Kosova me ni qytet (kishe ma te pastertin, kishe ma te bukurin edhe kishe me zonja e zonjusha ma te mirat), dmth vetem me PRISHTINEN tende te dashur te paharruar edhe pse je larg saj,me mendje e me zemer gjithmon afer qe e ke???? qysh ,qysh , qysh mundet me ndodh kjo edhe pse qytetet tjera po i hedh ne uj sikur mos me qen asgje?

Kaltrushi
19-07-05, 13:52
HAHAHAHA PO QFAR PRIZRENI A QFAR PEJE, ANI KY THOT MITROVICA PHAAAAAAAAAAA

PO FLASIM PER QYTETE E JO PER FSHATRA O PUPULL I MIRE KOSOVAR..


:twisted: :twisted: Prishtina qyteti me i bukur, me i paster dhe i vetmi ne Kosove
QFAR FSHATEVE MOREEEEEEEEEE OOOO KROKODILL O DJALE PRISHTINAS? PEJA,PRIZERENI dhe MITROVICA JANE QYTETE ME VLEFT DHE TE PASTER (fol tasht... :x :twisted: ).....

A di qfar eja ne pushim nese viziton kosoven...(vizitona edhe neve)

shko se pari ne prishtin do te doket paradis

separi vizito agronin22 ne mitrovic....do te quditesh se sa mire do jete atje... :)

se dyti vizitoje rilinden ne Prizeren.....do te befasohesh nga Pastertija dhe Bukurija e Prizerenit


me ne fund eja ti ne Peje do te qmendesh nga Bukurija e Pejes dhe Rrethines se saj....nuk do te shifesh vetem banesa por dhe nature

kurse kthehu tani ne prishtin do lypesh prap me i shetit keto qytete...................heeeeeeeeeee

e


tasht mos mu idhno krejt sepse vetem realitetin shok po ta tregoj......... :D :D :D :D :D :D :D

Krokodilli
20-07-05, 06:04
HAHAHAHA PO QFAR PRIZRENI A QFAR PEJE, ANI KY THOT MITROVICA PHAAAAAAAAAAA

PO FLASIM PER QYTETE E JO PER FSHATRA O PUPULL I MIRE KOSOVAR..


:twisted: :twisted: Prishtina qyteti me i bukur, me i paster dhe i vetmi ne Kosove
QFAR FSHATEVE MOREEEEEEEEEE OOOO KROKODILL O DJALE PRISHTINAS? PEJA,PRIZERENI dhe MITROVICA JANE QYTETE ME VLEFT DHE TE PASTER (fol tasht... :x :twisted: ).....

A di qfar eja ne pushim nese viziton kosoven...(vizitona edhe neve)

shko se pari ne prishtin do te doket paradis

separi vizito agronin22 ne mitrovic....do te quditesh se sa mire do jete atje... :)

se dyti vizitoje rilinden ne Prizeren.....do te befasohesh nga Pastertija dhe Bukurija e Prizerenit


me ne fund eja ti ne Peje do te qmendesh nga Bukurija e Pejes dhe Rrethines se saj....nuk do te shifesh vetem banesa por dhe nature

kurse kthehu tani ne prishtin do lypesh prap me i shetit keto qytete...................heeeeeeeeeee

e


tasht mos mu idhno krejt sepse vetem realitetin shok po ta tregoj......... :D :D :D :D :D :D :D

:lol: :) :) ,, gjithsesi i shetiti keto qytete kur shkoj ne Kosove pothuajse per qdo 2 apo 3 dite,,,, gjithmon i kam shetit,, dhe do ti shetis sahere qe te shkoj ne Kosove,,,,, gjithmon me kan pelqy dhe shpresoj se sahere qe te shkoj te ket Permiresime,,,,,,
sa here kam then dhe e them prap,, a ka bukuri natyrore ma te bukur ne Kosove se Gryka e Rugoves - jo -

ndoshta te ka mbet hatri qe thash nuk jan qytete Peja, Prizreni, Mitrovica :) ,, po nganjehere edhe hajgaren duhet me kuptu si te till :wink:
te pershendes

Agroni22
20-07-05, 22:51
PEJAAAAAAAAAAAAA

Kaltrushi
21-07-05, 14:16
HAHAHAHA PO QFAR PRIZRENI A QFAR PEJE, ANI KY THOT MITROVICA PHAAAAAAAAAAA

PO FLASIM PER QYTETE E JO PER FSHATRA O PUPULL I MIRE KOSOVAR..


:twisted: :twisted: Prishtina qyteti me i bukur, me i paster dhe i vetmi ne Kosove
QFAR FSHATEVE MOREEEEEEEEEE OOOO KROKODILL O DJALE PRISHTINAS? PEJA,PRIZERENI dhe MITROVICA JANE QYTETE ME VLEFT DHE TE PASTER (fol tasht... :x :twisted: ).....

A di qfar eja ne pushim nese viziton kosoven...(vizitona edhe neve)

shko se pari ne prishtin do te doket paradis

separi vizito agronin22 ne mitrovic....do te quditesh se sa mire do jete atje... :)

se dyti vizitoje rilinden ne Prizeren.....do te befasohesh nga Pastertija dhe Bukurija e Prizerenit


me ne fund eja ti ne Peje do te qmendesh nga Bukurija e Pejes dhe Rrethines se saj....nuk do te shifesh vetem banesa por dhe nature

kurse kthehu tani ne prishtin do lypesh prap me i shetit keto qytete...................heeeeeeeeeee

e


tasht mos mu idhno krejt sepse vetem realitetin shok po ta tregoj......... :D :D :D :D :D :D :D

:lol: :) :) ,, gjithsesi i shetiti keto qytete kur shkoj ne Kosove pothuajse per qdo 2 apo 3 dite,,,, gjithmon i kam shetit,, dhe do ti shetis sahere qe te shkoj ne Kosove,,,,, gjithmon me kan pelqy dhe shpresoj se sahere qe te shkoj te ket Permiresime,,,,,,
sa here kam then dhe e them prap,, a ka bukuri natyrore ma te bukur ne Kosove se Gryka e Rugoves - jo -

ndoshta te ka mbet hatri qe thash nuk jan qytete Peja, Prizreni, Mitrovica :) ,, po nganjehere edhe hajgaren duhet me kuptu si te till :wink:
te pershendes


jo bre qfar hatri

pra mos harro ne Peje je i mireseardhur...........do ta hapi une bile dyert e pejes kure te vish ti.....he hee

pershendetjeeeeeeee

rilinda
21-07-05, 15:04
edhe tepihun e kuq ta shtron :lol:

Krokodilli
22-07-05, 05:44
HAHAHAHA PO QFAR PRIZRENI A QFAR PEJE, ANI KY THOT MITROVICA PHAAAAAAAAAAA

PO FLASIM PER QYTETE E JO PER FSHATRA O PUPULL I MIRE KOSOVAR..


:twisted: :twisted: Prishtina qyteti me i bukur, me i paster dhe i vetmi ne Kosove
QFAR FSHATEVE MOREEEEEEEEEE OOOO KROKODILL O DJALE PRISHTINAS? PEJA,PRIZERENI dhe MITROVICA JANE QYTETE ME VLEFT DHE TE PASTER (fol tasht... :x :twisted: ).....

A di qfar eja ne pushim nese viziton kosoven...(vizitona edhe neve)

shko se pari ne prishtin do te doket paradis

separi vizito agronin22 ne mitrovic....do te quditesh se sa mire do jete atje... :)

se dyti vizitoje rilinden ne Prizeren.....do te befasohesh nga Pastertija dhe Bukurija e Prizerenit


me ne fund eja ti ne Peje do te qmendesh nga Bukurija e Pejes dhe Rrethines se saj....nuk do te shifesh vetem banesa por dhe nature

kurse kthehu tani ne prishtin do lypesh prap me i shetit keto qytete...................heeeeeeeeeee

e


tasht mos mu idhno krejt sepse vetem realitetin shok po ta tregoj......... :D :D :D :D :D :D :D

:lol: :) :) ,, gjithsesi i shetiti keto qytete kur shkoj ne Kosove pothuajse per qdo 2 apo 3 dite,,,, gjithmon i kam shetit,, dhe do ti shetis sahere qe te shkoj ne Kosove,,,,, gjithmon me kan pelqy dhe shpresoj se sahere qe te shkoj te ket Permiresime,,,,,,
sa here kam then dhe e them prap,, a ka bukuri natyrore ma te bukur ne Kosove se Gryka e Rugoves - jo -

ndoshta te ka mbet hatri qe thash nuk jan qytete Peja, Prizreni, Mitrovica :) ,, po nganjehere edhe hajgaren duhet me kuptu si te till :wink:
te pershendes


jo bre qfar hatri

pra mos harro ne Peje je i mireseardhur...........do ta hapi une bile dyert e pejes kure te vish ti.....he hee

pershendetjeeeeeeee

flm Kaltrushi per rrespekt.. 8) te pershendes kudo qe je


Rilinda: edhe tepihun e kuq ta shtron

Kroki: tepihi i kuq po te jet ty me ma shtru kur te vi ne Prizren

rilinda
22-07-05, 13:58
po pse jo :lol: me gjith qejf

Krokodilli
25-07-05, 07:39
po pse jo :lol: me gjith qejf

:D :) flm ,, nese me ndodh kjo gje, kur te vi ne Pz mem prit me tepih te kuq,, athere me te vertet e pranoj se jeni me te miret per te gjitha,, edhe pse jo TA BEJM PRIZRENIN nenKRYEQYTET 8) :wink:

rilinda
25-07-05, 19:05
nuk po e pranojm at post se po na mjafton me qen qyteti me i paster ne Kosovė edhe kjo eshte mjaft per neve.

rilinda
05-08-05, 15:15
sipas te gjitha gjasave Prizreni triumfoi ketu sepse qe nga 25 korriku ska diskutime me ketu.

Krokodilli
05-08-05, 20:27
sipas te gjitha gjasave Prizreni triumfoi ketu sepse qe nga 25 korriku ska diskutime me ketu.

hehehe jo jo nuk keni triumfu ende,, kur te kapitullon Krokodilli athere triumfon Prizreni,,,,

Per nje here Prishtina eshte qyteti me i paster ne Kosove

rilinda
06-08-05, 09:19
vetem paske kapitulluar pra...

shikoj votat dhe shikoje realitetin e ateher do ta kuptosh se paske kapitulluar pa e kuptuar

Krokodilli
06-08-05, 09:25
vetem paske kapitulluar pra...

shikoj votat dhe shikoje realitetin e ateher do ta kuptosh se paske kapitulluar pa e kuptuar

PASKAM KAPITULLUAR PRA,, FLM QE MA PERKUJTOVE

NUK JU BESOJ VOTAVE SIKURSE NE KOSOVE ASHTU EDHE NE SHQIPERI,, SHQIPTARET ENDE NUK E DIN SE QKA DO TE THOT FJALA VOTIM......

aferdita
06-08-05, 16:05
kam qene ne prishtin edhe ne ferizaj gjithashtu edhe ne gjilan veq pasterti nuk pash te aasnjera,veq ne drenice kam qene dhe jam befasuar nga pastertia jo vetem rruget por aty ne skenderaj te qendra shume paster ishte

rilinda
06-08-05, 18:09
vetem paske kapitulluar pra...

shikoj votat dhe shikoje realitetin e ateher do ta kuptosh se paske kapitulluar pa e kuptuar

PASKAM KAPITULLUAR PRA,, FLM QE MA PERKUJTOVE

NUK JU BESOJ VOTAVE SIKURSE NE KOSOVE ASHTU EDHE NE SHQIPERI,, SHQIPTARET ENDE NUK E DIN SE QKA DO TE THOT FJALA VOTIM......

po ama realiteti eshte realitet edhe me sa e di une KFOR-i nuk eshte shqiptar, e qe Prizreni eshte qyteti me i paster ata e kane konstatuar :lol:

Krokodilli
06-08-05, 22:58
kam qene ne prishtin edhe ne ferizaj gjithashtu edhe ne gjilan veq pasterti nuk pash te aasnjera,veq ne drenice kam qene dhe jam befasuar nga pastertia jo vetem rruget por aty ne skenderaj te qendra shume paster ishte

te pershendes aferdita,, dhe pajtohem me ty se fshatrat e drenices jan shum te pastra (skan mbeturina per te hedh, qumshtin drejt prej lope, buken drejt prej hambari (miellin) vezet drejt prej pule,, si te bertet pula ngajn e marrin) :)
e sa per skenderaj, deri vitin e kaluar ka qen katastrof,, kete vit e kan rregulluar,, qendren (qendra e deshmoreve), ka ma shum rregull dhe pasterti....

rilinda
18-08-05, 13:14
P R I Z R E N I

rilinda
22-08-05, 14:52
:cry: a dini ēka???

Shetita neper Prizren edhe i pash do mbeturina. kuku sa keeeeq... haj mazamakeq qitash duhet me i thirr ata te pastrimit te qytetit edhe me ardh e me pastru at vend. :lol:

Krokodilli
23-08-05, 08:21
:cry: a dini ēka???

Shetita neper Prizren edhe i pash do mbeturina. kuku sa keeeeq... haj mazamakeq qitash duhet me i thirr ata te pastrimit te qytetit edhe me ardh e me pastru at vend. :lol:

jo moj bukuroshe nuk kan qen ato mbeturina,, kan qen LEJLEK,, po tu kan duk ty si mbeturina,, ska ne Kosove mbeturina,, sidomos ne Prizren :) ...

hehe e kam then edhe njehere me qen te gjith ne kosove qe jan te flaket per pasterti si Rilinda,, Kosova do te shendrriste nga pastertia..... bahet mire nje dit mos ta nin :wink:
te pershendes

rilinda
23-08-05, 11:18
:lol: :?

Nice_BoY
01-09-05, 18:39
Gjakova :roll:

Nice_BoY
01-09-05, 18:40
Gjakova :roll:

rilinda
01-09-05, 22:09
Gjakova :roll:

Kinse :lol: :roll:

Krokodilli
02-09-05, 06:29
Gjakova :roll:

Kinse :lol: :roll:

shikoja fytyren Gjakovarit :lol: ,,, boll me zor e tha Gjakova,, po masi osht i Gjakoves u desht me than Gjakova,, se edhe vet e din qe sosht kerkun ne rend Gjakova.... :lol: e din edhe aj se Prishtina eshte Nr1 :P

rilinda
02-09-05, 11:25
Gjakova :roll:

Kinse :lol: :roll:

shikoja fytyren Gjakovarit :lol: ,,, boll me zor e tha Gjakova,, po masi osht i Gjakoves u desht me than Gjakova,, se edhe vet e din qe sosht kerkun ne rend Gjakova.... :lol: e din edhe aj se Prishtina eshte Nr1 :P

edhe ty valla te ndryshoj fytyra si gjakovarit se u desht me than ne vend te Prishtines Prizreni. :lol: :lol:

Agroni22
02-09-05, 15:46
prizereni

rilinda
02-09-05, 20:41
prizereni

Prizreni pra :lol:

Krokodilli
03-09-05, 08:36
prizereni

Prizreni pra :lol:

ju Prizrenalit si duket kerkoni armik e jo mik apo shok ne kete forum, :evil: ,,,

Prishtina dihet kjo pun,, 8) , edhe Prizreni po,, po mbas Prishtines,,,,
besa edhe mbas Ferizajit , Pejes, Gjakoves , Gjilanit, :) :)
kaloni bukur Prizrenali

rilinda
03-09-05, 10:34
prizereni

Prizreni pra :lol:

ju Prizrenalit si duket kerkoni armik e jo mik apo shok ne kete forum, :evil: ,,,

Prishtina dihet kjo pun,, 8) , edhe Prizreni po,, po mbas Prishtines,,,,
besa edhe mbas Ferizajit , Pejes, Gjakoves , Gjilanit, :) :)
kaloni bukur Prizrenali

uh larg asaj...qfar armiq more??? :roll: Ska ma miq se na prizrenalit (s'ban me lavdu veten veq kaniher po duhet :P ). Edhe o Kroki na vetem realitetin po e tregojm e ti pse nuk po e pranon kete??? :lol: A vetem qe s'je prizrenali a???

Krokodilli
03-09-05, 10:54
prizereni

Prizreni pra :lol:

ju Prizrenalit si duket kerkoni armik e jo mik apo shok ne kete forum, :evil: ,,,

Prishtina dihet kjo pun,, 8) , edhe Prizreni po,, po mbas Prishtines,,,,
besa edhe mbas Ferizajit , Pejes, Gjakoves , Gjilanit, :) :)
kaloni bukur Prizrenali

uh larg asaj...qfar armiq more??? :roll: Ska ma miq se na prizrenalit (s'ban me lavdu veten veq kaniher po duhet :P ). Edhe o Kroki na vetem realitetin po e tregojm e ti pse nuk po e pranon kete??? :lol: A vetem qe s'je prizrenali a???
nje mpuq ne faqe rilinda,,, simbas te gjitha gjasave edhe une do te behem Prizrenali,, me ka hy ne gjak Prizreni :wink:

rilinda
03-09-05, 11:30
:lol: :lol: eshte ma zor me u bo prizrenali se sa prishtinali :lol: kshtu qe me sa e kom kuptu une ti kroki nuk e ndrron Prishtinen me asni qytet tjeter e qka u bo tash qe te paska hy ne gjak Prizreni? :lol: Sigurisht qe eshte qyteti me i paster :lol: :wink:

Krokodilli
04-09-05, 03:57
:lol: :lol: eshte ma zor me u bo prizrenali se sa prishtinali :lol: kshtu qe me sa e kom kuptu une ti kroki nuk e ndrron Prishtinen me asni qytet tjeter e qka u bo tash qe te paska hy ne gjak Prizreni? :lol: Sigurisht qe eshte qyteti me i paster :lol: :wink:

shum mire e paske kuptu Rilinda :) ,,, edhe pse ka fillu mem pelqy Prizreni koheve te fundit :wink:

per pasterti dihet PRI......

rilinda
04-09-05, 11:09
:lol: :lol: eshte ma zor me u bo prizrenali se sa prishtinali :lol: kshtu qe me sa e kom kuptu une ti kroki nuk e ndrron Prishtinen me asni qytet tjeter e qka u bo tash qe te paska hy ne gjak Prizreni? :lol: Sigurisht qe eshte qyteti me i paster :lol: :wink:

shum mire e paske kuptu Rilinda :) ,,, edhe pse ka fillu mem pelqy Prizreni koheve te fundit :wink:

per pasterti dihet PRI......

...ZRENI :lol:

Krokodilli
05-09-05, 07:49
:lol: :lol: eshte ma zor me u bo prizrenali se sa prishtinali :lol: kshtu qe me sa e kom kuptu une ti kroki nuk e ndrron Prishtinen me asni qytet tjeter e qka u bo tash qe te paska hy ne gjak Prizreni? :lol: Sigurisht qe eshte qyteti me i paster :lol: :wink:

shum mire e paske kuptu Rilinda :) ,,, edhe pse ka fillu mem pelqy Prizreni koheve te fundit :wink:

per pasterti dihet PRI......

...ZRENI :lol:

ta vulos ty kroki menihere shkrimin tend

prof. doc. dr. sc. pdu. rps. dllvrgji. Krokodill_Prishtina :wink:

rilinda
05-09-05, 12:14
:lol: :lol: eshte ma zor me u bo prizrenali se sa prishtinali :lol: kshtu qe me sa e kom kuptu une ti kroki nuk e ndrron Prishtinen me asni qytet tjeter e qka u bo tash qe te paska hy ne gjak Prizreni? :lol: Sigurisht qe eshte qyteti me i paster :lol: :wink:

shum mire e paske kuptu Rilinda :) ,,, edhe pse ka fillu mem pelqy Prizreni koheve te fundit :wink:

per pasterti dihet PRI......

...ZRENI :lol:

ta vulos ty kroki menihere shkrimin tend

prof. doc. dr. sc. pdu. rps. dllvrgji. Krokodill_Prishtina :wink:

Per kta te nenvizumen e di qe po, e per kto tjerat s'di veq ma merr mendja qe edhe per ato vlen po-ja :lol: :wink:

Krokodilli
06-09-05, 07:13
:lol: :) :) :) :)

rilinda
08-09-05, 16:53
Definitivisht qyteti mė i pastėr dhe me mė shumė rregull ėshtė PRIZRENI.

Pėr tė pastėr e dini tė gjithė :lol:

E pėr rregull nė Prizren tash e kuptova edhe e vėrtetova edhe unė....e ju mundeni me pyt se si e vėrtetova???

Nė cilin qytet mundet me ec kryetari pa truproje pėrpos nė Prizren?

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Krokodilli
09-09-05, 06:08
Definitivisht qyteti mė i pastėr dhe me mė shumė rregull ėshtė PRIZRENI.

Pėr tė pastėr e dini tė gjithė :lol:

E pėr rregull nė Prizren tash e kuptova edhe e vėrtetova edhe unė....e ju mundeni me pyt se si e vėrtetova???

Nė cilin qytet mundet me ec kryetari pa truproje pėrpos nė Prizren?

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

aghaghagha Kryetari ec pa truproj edhe ne Drenic ne Skenderaj :twisted: ..

me qen kryetari i amerikes,, se per kryetarin e Kosoves edhe zhvesh me dal se kqyr kush,, :) , ani Rugoven,, qe osht kryetar qe 20 vite,, sosht ma interesant :wink:

rilinda
09-09-05, 12:16
Jo o Kroki se asi kryetar komune e as naj kryetar shteti nuk munet me dal e me shetit vet pa truproje se ska siguri per ta :lol: ... i vetmi qytet qe ka rregull edhe qe njerzit jan te sigurum e te kulturum qe nuk e kqyrin punen e huj po vetem te veten eshte qyteti i PRIZRENIT :P :lol:

Krokodilli
09-09-05, 13:52
Jo o Kroki se asi kryetar komune e as naj kryetar shteti nuk munet me dal e me shetit vet pa truproje se ska siguri per ta :lol: ... i vetmi qytet qe ka rregull edhe qe njerzit jan te sigurum e te kulturum qe nuk e kqyrin punen e huj po vetem te veten eshte qyteti i PRIZRENIT :P :lol:

HAHA ME VJEN MIRE QE QENKA PRIZRENI I VETMI QYTET QE KA RREGULL DHE QE NJERZIT JAN TE SIGURUM E TE KULTURUM,,

PRIZRENI KA KULTUR TE VJETER, MULTIETNIKE,, DALLOHET SI QYTET I PAQES DHE SHUMKULTUROR :wink:

rilinda
09-09-05, 18:29
Jo o Kroki se asi kryetar komune e as naj kryetar shteti nuk munet me dal e me shetit vet pa truproje se ska siguri per ta :lol: ... i vetmi qytet qe ka rregull edhe qe njerzit jan te sigurum e te kulturum qe nuk e kqyrin punen e huj po vetem te veten eshte qyteti i PRIZRENIT :P :lol:

HAHA ME VJEN MIRE QE QENKA PRIZRENI I VETMI QYTET QE KA RREGULL DHE QE NJERZIT JAN TE SIGURUM E TE KULTURUM,,

PRIZRENI KA KULTUR TE VJETER, MULTIETNIKE,, DALLOHET SI QYTET I PAQES DHE SHUMKULTUROR :wink:

Eeeeee pra qysh po shihet nė kėtė temė triumfoni PRIZRENI se edhe Kroki e pranoi qė e humbi luften pas njė beteje tė rrept me mu :P :P :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:P R I Z R E N I :lol:

Krokodilli
10-09-05, 05:33
Jo o Kroki se asi kryetar komune e as naj kryetar shteti nuk munet me dal e me shetit vet pa truproje se ska siguri per ta :lol: ... i vetmi qytet qe ka rregull edhe qe njerzit jan te sigurum e te kulturum qe nuk e kqyrin punen e huj po vetem te veten eshte qyteti i PRIZRENIT :P :lol:

HAHA ME VJEN MIRE QE QENKA PRIZRENI I VETMI QYTET QE KA RREGULL DHE QE NJERZIT JAN TE SIGURUM E TE KULTURUM,,

PRIZRENI KA KULTUR TE VJETER, MULTIETNIKE,, DALLOHET SI QYTET I PAQES DHE SHUMKULTUROR :wink:

Eeeeee pra qysh po shihet nė kėtė temė triumfoni PRIZRENI se edhe Kroki e pranoi qė e humbi luften pas njė beteje tė rrept me mu :P :P :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:P R I Z R E N I :lol:

pse more kush tha se Prizreni Triumfoi,,, vetem se thash qe esht me kultur te vjeter, multietnike, dallohet si qytet i paqes dhe shumkulturore nuk do te thot se ka pasterti dhe rregull :wink:

rilinda
10-09-05, 08:21
e qka i bjen ajo qytet i sigurise e kulturor??? per te paster ma mos te flasim se dihet qe jemi te part ne ket' drejtim :lol:

po nejse a i hangre fjalt e tua a? ok mir pra.... te bofshin mir :lol: :wink:

edhe une ska mu durzu deri sa ta mbushi mendjen ty se PRIZRENI eshte qyteti me i paster dhe me me shume rregull edhe pse ti e din kete :wink:

Gjumashja
10-09-05, 10:00
PRIZRENI

Krokodilli
10-09-05, 10:31
e qka i bjen ajo qytet i sigurise e kulturor??? per te paster ma mos te flasim se dihet qe jemi te part ne ket' drejtim :lol:

po nejse a i hangre fjalt e tua a? ok mir pra.... te bofshin mir :lol: :wink:

edhe une ska mu durzu deri sa ta mbushi mendjen ty se PRIZRENI eshte qyteti me i paster dhe me me shume rregull edhe pse ti e din kete :wink:

qytet i siguris dhe kulturor nuk do te thot SE ESHTE QYTETI QE KA ME SHUM RREGULL NE KOSOVE e nderuar,, kulturor (multietnik) siguris (nuk do te thot rregull)
ketu rregull nenkupton - qe nuk hedhin/qe jedhin mbeturina,, rregull ne komunikacion,,,,,,,

qyteti qe ka shum kultura te ndryshme si psh Prizreni, esht i pshtjellet gjithkush kry e ne veti veprojn,, do te thot pa rregull :lol: .. :lol: :lol: :wink:

rilinda
10-09-05, 11:08
me ma shum rregull nenkupton rregull ne te gjitha lamit i nderuari Kroki.

e ti ku po e din qe pz veprojn krye ne veti krejt?

edhe ndash me dit ket kryefortesine krejt shqiptar e kan ne gjak e jo vetem prizrenalit

Krokodilli
11-09-05, 06:47
me ma shum rregull nenkupton rregull ne te gjitha lamit i nderuari Kroki.

e ti ku po e din qe pz veprojn krye ne veti krejt?

edhe ndash me dit ket kryefortesine krejt shqiptar e kan ne gjak e jo vetem prizrenalit

:) :) E NDERUAR E THASH NE MENYR HUMORI KETE KRYE NE VETI,,,, MOS I MERR FJALET E MIA FYESE,,,, NUK E URREJ PRIZRENIN,,, POR E KUNDERTA, ME PELQEN SI NJE QYTET ANTIK,, QE TREGON IDENTITETIN E KOSOVAREVE, KREJT SHQIPTARVE,,,,
NUK DO TE KISHTE KOSOVE PA PRIZREN.... keshtu qe shpresoj se nuk ndihesh e fyer me humorin tim,, kerkoj falje nese te kam ofendu ne qfaredo menyre.....

rilinda
11-09-05, 11:48
me ma shum rregull nenkupton rregull ne te gjitha lamit i nderuari Kroki.

e ti ku po e din qe pz veprojn krye ne veti krejt?

edhe ndash me dit ket kryefortesine krejt shqiptar e kan ne gjak e jo vetem prizrenalit

:) :) E NDERUAR E THASH NE MENYR HUMORI KETE KRYE NE VETI,,,, MOS I MERR FJALET E MIA FYESE,,,, NUK E URREJ PRIZRENIN,,, POR E KUNDERTA, ME PELQEN SI NJE QYTET ANTIK,, QE TREGON IDENTITETIN E KOSOVAREVE, KREJT SHQIPTARVE,,,,
NUK DO TE KISHTE KOSOVE PA PRIZREN.... keshtu qe shpresoj se nuk ndihesh e fyer me humorin tim,, kerkoj falje nese te kam ofendu ne qfaredo menyre.....

Jo jo nuk jom ofendu, mos ta nin :wink:

NUK DO TĖ KISHTE KOSOVĖ PA PRIZREN :lol: :wink:

Krokodilli
17-09-05, 03:18
me ma shum rregull nenkupton rregull ne te gjitha lamit i nderuari Kroki.

e ti ku po e din qe pz veprojn krye ne veti krejt?

edhe ndash me dit ket kryefortesine krejt shqiptar e kan ne gjak e jo vetem prizrenalit

:) :) E NDERUAR E THASH NE MENYR HUMORI KETE KRYE NE VETI,,,, MOS I MERR FJALET E MIA FYESE,,,, NUK E URREJ PRIZRENIN,,, POR E KUNDERTA, ME PELQEN SI NJE QYTET ANTIK,, QE TREGON IDENTITETIN E KOSOVAREVE, KREJT SHQIPTARVE,,,,
NUK DO TE KISHTE KOSOVE PA PRIZREN.... keshtu qe shpresoj se nuk ndihesh e fyer me humorin tim,, kerkoj falje nese te kam ofendu ne qfaredo menyre.....

Jo jo nuk jom ofendu, mos ta nin :wink:

NUK DO TĖ KISHTE KOSOVĖ PA PRIZREN :lol: :wink:

E VERTET NUK DO TE KISHTE KOSOVE AS HISTORI TE KOSOVES PA PRIZREN,,,,,,

POR QYTETI ME I PASTER NE KOSOVE ESHTE PRISHTINA

rilinda
17-09-05, 10:18
kishe Prishtina mosi po ta kana ty :P :lol:

Krokodilli
17-09-05, 11:21
kishe Prishtina mosi po ta kana ty :P :lol:

po te ishte pyetja cila eshte bukuroshja e forumit kisha me then Rilinda

po masi nuk shtrohet kjo pyetje per tani PRISHTINA

rilinda
17-09-05, 12:44
kishe Prishtina mosi po ta kana ty :P :lol:

po te ishte pyetja cila eshte bukuroshja e forumit kisha me then Rilinda

po masi nuk shtrohet kjo pyetje per tani PRISHTINA

hahahahahh qy qyyyy more po edhe une thash per pytjen "Cili qytet eshte me i paster?" po ti u pergjigje gabim seee....
u desht me than edhe me lulu sikur Prishtinen qe e kishe nreq aty, veq Prizreni u desht me figuru ne ven te Prishtines :lol:

Krokodilli
19-09-05, 10:41
kishe Prishtina mosi po ta kana ty :P :lol:

po te ishte pyetja cila eshte bukuroshja e forumit kisha me then Rilinda

po masi nuk shtrohet kjo pyetje per tani PRISHTINA

hahahahahh qy qyyyy more po edhe une thash per pytjen "Cili qytet eshte me i paster?" po ti u pergjigje gabim seee....
u desht me than edhe me lulu sikur Prishtinen qe e kishe nreq aty, veq Prizreni u desht me figuru ne ven te Prishtines :lol:

me te vertet te ka hije me qen Prishtinali rilinda,, mos je Prishtinalike e dalun ne Prizren?
:) ,,
kur tja fillon me fol keshtu athere te besoj se je Prishtinalike :arrow: ne vazhdim:
krejt je cool (kull) rilinda, shum cool (kull) a, shum sweet ,
riqke more qiken, pasha lafimen zanzi je boo, pasha mamin ke ndryshu imigjin , krejt kull,
spo rrihet po shkojm pak swimming ne germi se shum HOT u boo :lol: :lol:
gjysen e fjalve duhet mi fol Anglisht per mu dallu :lol: :wink:

rilinda
19-09-05, 13:57
ej njeri qa je ka thu be? po ska vetem n'pr kullera. :P

Une kom lidhje edhe me prishtinali, por I'M PROUD TO BE PRIZRENALIII :lol: :wink:

Krokodilli
20-09-05, 07:27
ej njeri qa je ka thu be? po ska vetem n'pr kullera. :P

Une kom lidhje edhe me prishtinali, por I'M PROUD TO BE PRIZRENALIII :lol: :wink:

:o :) :) 8)

rilinda
22-09-05, 13:42
ej njeri qa je ka thu be? po ska vetem n'pr kullera. :P

Une kom lidhje edhe me prishtinali, por I'M PROUD TO BE PRIZRENALIII :lol: :wink:

:o :) :) 8)

:wink:

Krokodilli
22-09-05, 13:56
ej njeri qa je ka thu be? po ska vetem n'pr kullera. :P

Une kom lidhje edhe me prishtinali, por I'M PROUD TO BE PRIZRENALIII :lol: :wink:

:o :) :) 8)

:wink:

I AM PROUD TO HAVE A PRIZRENALI FRIEND- :arrow: YOU RILINDA :)

rilinda
22-09-05, 23:59
ej njeri qa je ka thu be? po ska vetem n'pr kullera. :P

Une kom lidhje edhe me prishtinali, por I'M PROUD TO BE PRIZRENALIII :lol: :wink:

:o :) :) 8)

:wink:

I AM PROUD TO HAVE A PRIZRENALI FRIEND- :arrow: YOU RILINDA :)

I am your friend Kroki :lol: edhe Prizreni eshte qyteti ma i paster apo? A do me pranu a hala jo? :lol:

Krokodilli
23-09-05, 05:57
ej njeri qa je ka thu be? po ska vetem n'pr kullera. :P

Une kom lidhje edhe me prishtinali, por I'M PROUD TO BE PRIZRENALIII :lol: :wink:

:o :) :) 8)

:wink:

I AM PROUD TO HAVE A PRIZRENALI FRIEND- :arrow: YOU RILINDA :)

I am your friend Kroki :lol: edhe Prizreni eshte qyteti ma i paster apo? A do me pranu a hala jo? :lol:

me ta ba qefin,, me dit qe te shoh e qeshur gjithomon,,, qdo here rrafsh ta bej,,, keshtu qe Prizreni po dihet, qyteti me i pastri ne Kosove 8)

realiteti??
Prizreni eshte qyteti me i paster

rilinda
23-09-05, 11:41
mos ma ban more rrafsh po shkruje qata qe e din edhe qe o e vertet, se e di shum shum mir qe ti e din se Prizreni eshte qyteti me i paster.

rilinda
23-09-05, 11:43
edhe asi ma bone rrafsh ti (apo edhe najkush tjeter)a sma bone rrafsh une gjithmon kur t'lexoj diqka ne ket tem qeshi :lol:

Krokodilli
24-09-05, 06:12
edhe une vet thash

realiteti??
Prizreni eshte qyteti me i paster

rilinda
24-09-05, 12:54
edhe une vet thash

realiteti??
Prizreni eshte qyteti me i paster

op, it's true :lol: :wink:

Krokodilli
28-09-05, 11:32
edhe une vet thash

realiteti??
Prizreni eshte qyteti me i paster

op, it's true :lol: :wink:

IT IS TRUE :)

rilinda
28-09-05, 13:45
edhe une vet thash

realiteti??
Prizreni eshte qyteti me i paster

op, it's true :lol: :wink:

IT IS TRUE :)

:wink: te koj tem u bonum te ni mendimi-mendimit real :lol:

Krokodilli
28-09-05, 14:01
edhe une vet thash

realiteti??
Prizreni eshte qyteti me i paster

op, it's true :lol: :wink:

IT IS TRUE :)

:wink: te koj tem u bonum te ni mendimi-mendimit real :lol:

:)

te shohim si po pergjigjemi ne tema tjera,, a po pajtohemi me realitetin

p.s
edhe pse per pasterti Prizreni e fitoj titullin e art,, per rregull ende vazhdojn diskutimet,,

rilinda
28-09-05, 14:07
:wink: besoj se qysh e fitoj ket titull per pasterti (mosi e pranove edhe ti se kjo ka qen e ditur) edhe per rregull do ta fitoj :lol:

rilinda
15-10-05, 12:33
Hej more po pse nuk po ma uroni kerkush qe triumfoj Prizreni? Mosi e pranut qe e kemi vendin ma te paster(e edhe per rregull besoj), tash nuk osht turp edhe me na uru ket triumf neve prizrenalive :lol: :lol: :lol:

Agroni22
15-10-05, 22:30
prizereni se te votimet e sondazhet veq prizerenin duhet me shkru se na rrin permbi koke gjithmone rilinda heheheheheheh :lol: :arrow: :arrow: me te vertet prizerenit i takon :wink:

rilinda
16-10-05, 14:47
prizereni se te votimet e sondazhet veq prizerenin duhet me shkru se na rrin permbi koke gjithmone rilinda heheheheheheh :lol: :arrow: :arrow: me te vertet prizerenit i takon :wink:

po ju rri permbi kok mos me ju lan me gabu :lol: :wink:

Krokodilli
17-10-05, 08:44
prizereni se te votimet e sondazhet veq prizerenin duhet me shkru se na rrin permbi koke gjithmone rilinda heheheheheheh :lol: :arrow: :arrow: me te vertet prizerenit i takon :wink:

po ju rri permbi kok mos me ju lan me gabu :lol: :wink:

jo po thom Tetova eshte qyteti me i paster veq le tme rrin rilinda permbi koke :) ,, hehe

po me fol te drejten,, duhet me ja uru rilindes dhe Prizrenit fitoren

Urime Rilinda Urime Prizreni,, qyteti me i paster ne Kosove,, dhe vajza me e embel dhe kendshme ne Prizren :wink:

rilinda
19-10-05, 13:24
:shock: :shock: :shock: a pom doket a ma uroj fitoren Kroki te qekjo tem???

Krokodilli
19-10-05, 14:40
:shock: :shock: :shock: a pom doket a ma uroj fitoren Kroki te qekjo tem???

:lol: :lol: :lol: :lol: jo jo veq po tu doket

rilinda
19-10-05, 19:50
uh bre qfar andrre pash... sa mir ish kan me pas kan zhganderr :cry: :P

doGzona
19-10-05, 23:13
Prishtina
Ferizai
Prizreni :wink:

Krokodilli
20-10-05, 06:43
Prishtina
Ferizai
Prizreni :wink:

te lumt goja doGzona,,,,
ja rilinda kjo qka tha doGzona eshte Zhganderr,, ajo e jotja ishte enderr hehehe,,, hajt more se edhe andrra te mira eshte mir me pa..... :lol: :) :wink: 8)

rilinda
20-10-05, 15:31
zhgandėėėėėrr?????!!!! qfar zhgandėrr more Prishtina edhe Ferizaji ma tė pastėr se Prizreni a?! nc nc nc qetash ti me gjeth doGzonėn edhe me k'ta tjert qe nuk e pranoni qė Przireni ėshtė ma i pasėr, jeni duke ėndėrruar.

Ani ani ėndėrroni e kur t'ju del gjumi keni me pa jarganin ne fund te kamve :lol: :lol: :P :lol: :lol: :lol:

Krokodilli
21-10-05, 05:26
zhgandėėėėėrr?????!!!! qfar zhgandėrr more Prishtina edhe Ferizaji ma tė pastėr se Prizreni a?! nc nc nc qetash ti me gjeth doGzonėn edhe me k'ta tjert qe nuk e pranoni qė Przireni ėshtė ma i pasėr, jeni duke ėndėrruar.

Ani ani ėndėrroni e kur t'ju del gjumi keni me pa jarganin ne fund te kamve :lol: :lol: :P :lol: :lol: :lol:

hahahaha je shum e mir rilinda,,,, e embel
:)

rilinda
21-10-05, 10:06
veq jo ma e ėmbėl se Prizreni :lol:

Krokodilli
23-10-05, 05:28
veq jo ma e ėmbėl se Prizreni :lol:
QY PRAP KJO ME PRIZRENIN :lol: :lol: o jo Prizreni,, ti je e embel..

sa per pasterti dihet Pri.....a 8)

rilinda
23-10-05, 13:10
:lol: :lol: :lol: Pri :arrow: zreni de dihet :wink:

rilinda
09-11-05, 01:35
http://img177.imageshack.us/img177/4656/qendra3vp.png (http://imageshack.us)
Qendra ne Prizren-viti2005

http://img279.imageshack.us/img279/1227/pamjeeviteve409br.png (http://imageshack.us)
Prizreni ne vitet '40

qysh po te duket qekjo foto e viteve te '40 Kroki se thojshe as 20 shtepi nuk i ka pas Pz ?

Sy_kaltra
17-11-05, 20:38
Peja :)

rilinda
19-11-05, 13:47
Peja :)

a e ki pernime a?

Sy_kaltra
19-11-05, 13:48
Peja :)

a e ki pernime a?Jo moj far pernime :roll: Pernime pra qyh :lol:

rilinda
19-11-05, 13:50
Peja ma e paster se Prizreni a? :roll:

Sy_kaltra
19-11-05, 13:52
besa edhe se prishtina :)

Murgesha
19-11-05, 14:32
QY PRAP KJO ME PRIZRENIN :lol: :lol: o jo Prizreni,, ti je e embel..

sa per pasterti dihet Pri.....a 8)

A ka kush more qė i bjen nė fije Krokodilit??

rilinda
19-11-05, 14:47
QY PRAP KJO ME PRIZRENIN :lol: :lol: o jo Prizreni,, ti je e embel..

sa per pasterti dihet Pri.....a 8)

A ka kush more qė i bjen nė fije Krokodilit??

une jo valla :P :lol:

M_u_k_i
19-11-05, 19:02
e sa per ktu duhet me kan ma i sinqert se prizerenit sun ja shkon per pasterti kerkush ne kosov.

rilinda
19-11-05, 19:32
yeeeeeeeahhhhhhhhhhhhh :wink:

rilinda
19-11-05, 19:33
yeeeeeeeahhhhhhhhhhhhh :wink:

e ke knaq krejt e mos gabo me shkru ma najsen tjeter se veq e prish :P :lol: :lol:

M_u_k_i
19-11-05, 19:57
jo hiq mos ta nin se se kom njet me shenu ma hiq

rilinda
20-11-05, 12:53
jo hiq mos ta nin se se kom njet me shenu ma hiq

:wink:

Krokodilli
21-11-05, 09:38
besa edhe se prishtina :)

me kete shrkim Sy_kaltra e vulosi se Prishtina eshte qytet me i paster se Prizreni

rilinda
21-11-05, 19:33
besa edhe se prishtina :)

me kete shrkim Sy_kaltra e vulosi se Prishtina eshte qytet me i paster se Prizreni

keine chance

Sy_kaltra
21-11-05, 19:38
Mos u shtyni bre se gjdo kujna shpia vet i duket ma e bukur ma e paster ma mik pritese ...Veq nje send Dijeni se Kosova asht e Lir Asht e paster nga qka ka qen e ndytur t'tjerat krejt dot bahen mir e me mir ,,Edhe nuk ka shqiptar qe nuk asht mikprites apo zemer gjer me duket se prej krejt popujve t'botes shqiptaret dallohen ...me gjitha ato qytete brenda :wink:

rilinda
21-11-05, 19:53
Mos u shtyni bre se gjdo kujna shpia vet i duket ma e bukur ma e paster ma mik pritese ...Veq nje send Dijeni se Kosova asht e Lir Asht e paster nga qka ka qen e ndytur t'tjerat krejt dot bahen mir e me mir ,,Edhe nuk ka shqiptar qe nuk asht mikprites apo zemer gjer me duket se prej krejt popujve t'botes shqiptaret dallohen ...me gjitha ato qytete brenda :wink:

e ka qytet ne Kosove ma te paster se Prizreni a? :wink:

Sy_kaltra
21-11-05, 20:00
Mos u shtyni bre se gjdo kujna shpia vet i duket ma e bukur ma e paster ma mik pritese ...Veq nje send Dijeni se Kosova asht e Lir Asht e paster nga qka ka qen e ndytur t'tjerat krejt dot bahen mir e me mir ,,Edhe nuk ka shqiptar qe nuk asht mikprites apo zemer gjer me duket se prej krejt popujve t'botes shqiptaret dallohen ...me gjitha ato qytete brenda :wink:

e ka qytet ne Kosove ma te paster se Prizreni a? :wink:

ahhahaha kuku mori shtrig qa ishe ti :P :P :wink: :wink: :wink:

M_u_k_i
21-11-05, 21:49
Mos u shtyni bre se gjdo kujna shpia vet i duket ma e bukur ma e paster ma mik pritese ...Veq nje send Dijeni se Kosova asht e Lir Asht e paster nga qka ka qen e ndytur t'tjerat krejt dot bahen mir e me mir ,,Edhe nuk ka shqiptar qe nuk asht mikprites apo zemer gjer me duket se prej krejt popujve t'botes shqiptaret dallohen ...me gjitha ato qytete brenda :wink:

e ka qytet ne Kosove ma te paster se Prizreni a? :wink:

ahhahaha kuku mori shtrig qa ishe ti :P :P :wink: :wink: :wink:hahahahhahaaa oj shtrig me kan i pasur ishin kam shkijet prej saj e jo prej mitrovices se qaty esht krej dukati hahahhaah e mos te vjen inati se vallahin loqk tkom hahah :lol: :lol: :lol:

anna
28-11-05, 22:11
krejt temat ne lidhje me qytetet ofaaa pa lidhjee!!! :?

rilinda
17-12-05, 12:36
dmth. Prizreni triumfoi k'tu a? Mirnjohjen kush po na dorezon neve prizrenalive? :roll: :P :lol:

illyria
25-12-05, 21:09
Prizreni ka qenė gjithmonė mė i bukuri qytet i Kosovės kurse pas lufte ėshtė edhe mė i bukur.Qeveria lokale dhe planifikuesit e qytetit janė duke e shėndrruar njė kasaba turke nė njė qytet tė vėrtetė europian i cili gjithsesi do ta ruaj sharmin e tij tė vjetėr.
P.S.
A krahasohet allahile asfallti i Prishtinės me zambakun e Prizrenit !?

illyria
25-12-05, 21:10
Prizreni ka qenė gjithmonė mė i bukuri qytet i Kosovės kurse pas lufte ėshtė edhe mė i bukur.Qeveria lokale dhe planifikuesit e qytetit janė duke e shėndrruar njė "kasaba turke" nė njė qytet tė vėrtetė europian i cili gjithsesi do ta ruaj sharmin e tij tė vjetėr.
P.S.
A krahasohet allahile asfallti i Prishtinės me zambakun e Prizrenit !?

rilinda
25-12-05, 21:24
Prizreni ka qenė gjithmonė mė i bukuri qytet i Kosovės kurse pas lufte ėshtė edhe mė i bukur.Qeveria lokale dhe planifikuesit e qytetit janė duke e shėndrruar njė "kasaba turke" nė njė qytet tė vėrtetė europian i cili gjithsesi do ta ruaj sharmin e tij tė vjetėr.
P.S.
A krahasohet allahile asfallti i Prishtinės me zambakun e Prizrenit !?

Allahile qetu ėshtė pytja se "cili qytet ėshtė mė i pastėr" e jo "cili qytet ėshtė mė i bukur".
Mė posht e ke edhe kėtė temė.

Guri i madh
25-12-05, 21:45
ne shum qytete te kosoves nuk kam qen bukur koh te gjat por ne prizren kam qen shum me kan than se prizreni esht qyteti ma i paster.
edhe une mendoj ashtu PRIZERENI

rilinda
25-12-05, 22:11
Nuk ėshtė shumė i pastėr o Guri i madh (ende ėshtė larg fjalės pastėrti nė plot kuptimin e fjalės), por, megjithatė qyteti mė i pastėr nė Kosovė ėshtė.

Kavaleri
26-12-05, 22:55
hahahha!jaaa qka keni more ju dy kshtu rilinda edhe ti kroki qka jeni qu pesh! edhe pz edhe prishtina te dy qytet jan te mire shum te gjith jemi krenar pamarrparasysh se nga cili qytet apo cili fshat jemi!rrini urt ju e pajtohi mo perfundone kete luft! :wink: pershendetje te ngrohta!


http://www.gonad.org/upload/images/prishtinabynight.jpghttp://www.gonad.org/upload/images/brlloguprishtin.jpg

rilinda
27-12-05, 12:35
hahahahahahahahahaha qfar dallimi :lol:

PRIZRENI BY NIGHT
http://img463.imageshack.us/img463/1595/normalprizreni7sh.jpg (http://imageshack.us)

PRIZRENI BY DAY
http://www.albaner.nu/wallpapers/prizreni_1.jpg

M_u_k_i
31-12-05, 03:24
Mitrovica edhe pik......... :lol: :lol: mos gjelozo ti rilinda hhaaaah

rilinda
31-12-05, 13:01
Mitrovica edhe pik......... :lol: :lol: mos gjelozo ti rilinda hhaaaah

More a t'thash niher mos qit pika ti?! Tregom kur je kan ne Prizren heren e fundit ti?

M_u_k_i
09-01-06, 02:30
Mitrovica edhe pik......... :lol: :lol: mos gjelozo ti rilinda hhaaaah

More a t'thash niher mos qit pika ti?! Tregom kur je kan ne Prizren heren e fundit ti?dje jom kan pse :wink: :lol: :lol:

rilinda
09-01-06, 12:41
hajt qite ni foto pra qe e ke bo dje n'Prizren masi koke kan kishe?!

Prishtinasja_
26-07-06, 09:45
Prizreni :smile:


1

Daja POLIC
26-07-06, 19:20
http://img152.imageshack.us/img152/9145/eejtjaemadheprizren127wv0.jpg

Prizreni keshtu po thojn shumica

Hattabi
27-07-06, 22:33
Prizrei eshte qyetti qe iveston me shume ne Pasterti edhe ne mirembajtje .

Tash shpejt ka dhene 60.000 euro per vazhdimin e pues se turrit te dyte e parkun e marashit

Agroni22
28-07-06, 18:59
Przereniiii

Guri i madh
28-07-06, 23:29
une mendoj se qyteti ma i paser esht vushtrria(viciana) sidomos te ura e gurit bana hajgare .


po PRIZRENI esht ma i pastri prej qyteteve te kosoves

M_u_k_i
14-02-07, 03:59
MITROVICAAAAAAAAAAAAAAAAAA esht krejt DUKAT po na shqiptaret qe nuk dina e na murren shkijet skena faj se skena shkolla na hahahah e ku ku kaloni mir a

prishtinasi
18-05-07, 18:03
e ketu qenka problem me votu....:rolleyes:

Elina
18-05-07, 18:08
e ketu qenka problem me votu....:rolleyes:


Me vende ke shkru...

luckyman
18-05-07, 18:27
Un Kisha Shtru Pytjen "a Ka Qytet Te Paster Ne Kosove"?!!!!

rilinda
19-05-07, 17:23
Un Kisha Shtru Pytjen "a Ka Qytet Te Paster Ne Kosove"?!!!!

Unė kisha me t'than: "Jo plotėsisht, po ka qytete qė konsiderohen dhe dallohen nga qytetet tjera, si Prizreni psh."

Busy
25-11-10, 23:45
laliloli e di qe eshte e dhimbshme e hidherueshme,, por eshte e vertet,, askush nuk e urren askend,, vetem se them se jan te prapambetur nuk do te thot se i urrej, per mu jan te gjith njesoj,, nese them se jan te prapambetur atyre fshatarve nuk duhet tju vie turp po te mundohen te permiresohen,,, hyni ne forum dhe thoni se Prishtinalit hedhin mbeturina,, thoni se Prishtina qyteti me i papaster,, qka mendoni vall Prishtinalit pe bejn kete,, Mbas luftes shumica e fshatarve kan len shtepit 55% kan dal ne Prishtine.. POPULLATA ISHTE 250.000 para luftes,, kurse tash eshte Permbi 500.000 (gje qe eshte normale)
KUR TE THU PRISHTINALI KUJTOHU PAK SE CILET JAN ATA PRISHTINALI,, NUK MUND TE BAHESH PRISHTINALI PER 1 DIT O SHOKI


EDHE UNE PREFEROJ TE JETOJ ME SHUM NE FSHAT SE QYTET,, POR EDUKATA ESHTE EDUKAT ,, si ne fshat si ne qytet duhet te jet ne nivel te lart
me kohe gjerat do te permirsohen,, pershendetje qytetar qe jeton ne fshat,,
... pershendetje. Se pari, sipas mendimit tim Prizreni eshte qyteti me i paster ne Kosove.Ka vende ku nuk jan te pastera, ka berllog neper disa hyrje t'banesave,ose prapa tyre, neper disa parqe etj, ama prizreni nuk eshte edhe qytet aq i madh por ka shum vende historike e turistike,e ne ato vende esht e perqendruar edhe mirmbajtja e pastertia, kshtu qe shumica e parqeve dhe vendeve tjera ne pz jan te pastera dhe te rregulluara, mirmbahen mir, ne fakt,edhe ato vende ku ka berllog mirmbahen mir, por kultura e 'qytetarve' n'ato vende osht qaq nivelin minimum sa qe edhe kompanit per mirmbajtje s'kan qka te bejn me shum !!!! se dyti,KROKODILI, un jam banor i Prizrenit, jetoj qe nga paslufta ne prizren, per ato qe thash me lart skam ba ndonje intervist ose diqka si lloj hetimi, por jam deshmitar i tyre, se jetoj aty dhe shihen leht te gjitha dukurit, pz so shum i madh,,,por ju gaboni kur shpreheni ashtu per fshataret,,, ne banesen ku un jetoj, qdo der e baneses ku jeton "qytetari" ka perapara qese berllogu qe e mban aty me dit te tera,e ndonjeher e shtrijn macat neper gjith koridorin, , ,shum prej qytetareve ne ket ndertes nuk paguajn uj, rrym, mbeturinat etj. ne krahasim me fshataret e ardhur ktu,perkundrazi ne nga fshati, tubohemi, mbajm mledhje, bashk me disa nga qytetaret qe jan me te ndergjegjshem, sbashku pagaujm mjeshter per lift,per hidrofor,etj...keshtu, nuk eshte e rendesishme te jesh qytetar ose jo, por te jesh i qytetruar dhe i kulturuar,,,, e ju para se te beni nje shkrim ashtu si e keni ber, mesyjani disa ndertesave ne prishtin, hulumtoni, percillni edhe pastaj hajde shkruani ktu ,dhe do t'ju besojme ato fjalt kur shkruani "KJO ESHTE E VERTETA"... e jo vetem ashtu qka ju thot mendja,,,, me falni qe e zgjata, respekt

Lapsi
26-11-10, 10:05
Prizreni

premium
26-11-10, 10:22
... pershendetje. Se pari, sipas mendimit tim Prizreni eshte qyteti me i paster ne Kosove.Ka vende ku nuk jan te pastera, ka berllog neper disa hyrje t'banesave,ose prapa tyre, neper disa parqe etj, ama prizreni nuk eshte edhe qytet aq i madh por ka shum vende historike e turistike,e ne ato vende esht e perqendruar edhe mirmbajtja e pastertia, kshtu qe shumica e parqeve dhe vendeve tjera ne pz jan te pastera dhe te rregulluara, mirmbahen mir, ne fakt,edhe ato vende ku ka berllog mirmbahen mir, por kultura e 'qytetarve' n'ato vende osht qaq nivelin minimum sa qe edhe kompanit per mirmbajtje s'kan qka te bejn me shum !!!! se dyti,KROKODILI, un jam banor i Prizrenit, jetoj qe nga paslufta ne prizren, per ato qe thash me lart skam ba ndonje intervist ose diqka si lloj hetimi, por jam deshmitar i tyre, se jetoj aty dhe shihen leht te gjitha dukurit, pz so shum i madh,,,por ju gaboni kur shpreheni ashtu per fshataret,,, ne banesen ku un jetoj, qdo der e baneses ku jeton "qytetari" ka perapara qese berllogu qe e mban aty me dit te tera,e ndonjeher e shtrijn macat neper gjith koridorin, , ,shum prej qytetareve ne ket ndertes nuk paguajn uj, rrym, mbeturinat etj. ne krahasim me fshataret e ardhur ktu,perkundrazi ne nga fshati, tubohemi, mbajm mledhje, bashk me disa nga qytetaret qe jan me te ndergjegjshem, sbashku pagaujm mjeshter per lift,per hidrofor,etj...keshtu, nuk eshte e rendesishme te jesh qytetar ose jo, por te jesh i qytetruar dhe i kulturuar,,,, e ju para se te beni nje shkrim ashtu si e keni ber, mesyjani disa ndertesave ne prishtin, hulumtoni, percillni edhe pastaj hajde shkruani ktu ,dhe do t'ju besojme ato fjalt kur shkruani "KJO ESHTE E VERTETA"... e jo vetem ashtu qka ju thot mendja,,,, me falni qe e zgjata, respekt
Deri diku pajtohem fjaleve tė tu , por mbajtja e jopastertisė ne Pz ishte pas luftės nga ata njerėzit ku nuk ishin pėr fshatin e vet , e jo kan me qenė per qytetin e Pz .

AliSia
05-12-10, 18:22
Prizreni per t'gjithat..!:)

jEtA_1
05-12-10, 18:31
Prizreni vendi ku linda e u rrita

AliSia
30-03-11, 17:00
Prizreni .........

drinibardhe
30-03-11, 17:02
epo me vjen keq por keni diskriminuar ...ku jane qytetet e shqiperise .....

Guri i madh
30-03-11, 17:06
e kqyra ket tem po edhe votust disa albenian expetrta e do pasardhse ti tij qe kurr nuk jan kan ne prizren e kishin votue prizrenin

Neferta
01-04-11, 10:24
Podjeva e Prishtines

Kaqanikasja
01-04-11, 10:25
Me votu se votova asnjerin se qyteti me i paster nuk qenka


Kaēaniku

Dallandyshja_718
01-04-11, 17:36
Me votu se votova asnjerin se qyteti me i paster nuk qenka


Kaēaniku

A edhe mahall mahall po votoni a:eek::biggrin: jo shoqe se me pas dashte me i fut n'sondazh krejt fshatrat shqiptare gjate ish ken ren'i...:biggrin:
N'ime a qytet asht Kaēaniku a?:smile::biggrin:

Une perveē tranzit neper Peje, (Carshi t'gat edhe stacioni i autobusave:biggrin:) nuk kam pas rast te vizitoj asnje qytet nga lista e sondazhit, prandaj as qe do t'votoj kesaj here, kismet veres nese m'del kohe shkoj e shoh tani vij e j'u tregoj:smile:

premium
01-04-11, 19:44
Krahasim me qytetet e tjera Prizreni ėshtė e pastėrt , por jo edhe aq sa ka qenė !

LaDy_Diaspora
29-07-11, 17:45
Istogu - si pėr urtėsi, si pėr pastėrti, si pėr numrin mė tė vogėl tė incidentėve, plus ajri i pastėr i bjeshkėve...tė paktėn unė kėshtu mendoj... :wink:

Jana
29-07-11, 19:44
,,,edhe une mendoj Prizreni ...

adi_pe
29-07-11, 20:12
Peja :P

emine
29-07-11, 21:58
nat vakthin e 100 vjetve njana ka gatune kishe buke i thone se fmija a flliq,ehe nat veten qysh a ka gatune fshin durte per tesha ndrrone fmijen edhe fshin prep durt per tesha edhe fut durte ne buke dhe vazhdon ka ngjesh (buken) e ashtu ajo kurre skishte la durte ,po fjale e dyt kish than:QYky paqllak po na man,,,pasterti ne Kosove si prej berdhogut ashtu prej korrupsionev

Hajra
29-07-11, 22:09
...drejt me than kape njenin e mshoi tjetrit,

AliSia
29-07-11, 22:12
Nuk edi kohet e fundit moti nuk kam qen ne keto qytete!!

instruktori
07-08-11, 21:24
Gjakova