PDA

View Full Version : Cili ėshtė qyteti mė i pastėr (cili ka mė shumė rregull)?


Faqet : [1] 2

Sopranos
28-10-04, 18:54
Cili eshte qyteti me i paster,,, me me rregull ne Kosove

Prishtina
Gjilani
Peja
Prizreni
Gjakova
Mitrovica
Ferizaji
vushtrria
skenderaj

Barbaroza
28-10-04, 20:02
Ne Ferizaj,lirisht lyeje buken ne asfalt 8) :P

DEA
28-10-04, 20:07
Nuk e di saktesisht mbasi nuk jetoj atje, po kam ndegjuar se Prizreni ju afrohet qyteteve evropiane(me fjal te hallkit po foli se tybe ne disha)

Krokodilli
29-10-04, 06:04
Nuk e di saktesisht mbasi nuk jetoj atje, po kam ndegjuar se Prizreni ju afrohet qyteteve evropiane(me fjal te hallkit po foli se tybe ne disha)

DEA te pershendes,,,, masi ke ndegju qe eshte prizreni,, athere po te tregoj un se Prishtina eshte qyteti me i paster ne Kosove,,, nuk e kam me te ndime por shkoj e vizitoj Kosoven per qdo vit,,, po ashtu ka rregull ........
:wink:

Sopranos
29-10-04, 07:00
JU PERSHENDES ,,

PER PASTERTI ESHTE PRISHTINA NR 1 PO ASHTU PER NGA RREGULLI,,,,

JU PERSHENDES TE GJITHVE,,, DHE JU LUTEM TE JEPNI VOTAT TUAJA

Gjumashja
29-10-04, 08:50
Kerkah skokit se Prizreni per pasterti e per rregull osht i pari e tani ndoshta vjen Prishtina e qytetet tjera

Motorristi
29-10-04, 10:59
Prishtina ma e mira :wink:

zemergjera
29-10-04, 19:07
Prishtina dhe Prizereni me te miret si per pasterti si per te gjitha

rilinda
30-10-04, 14:46
bravo bre DEA, e ju tjert pse bre nuk pe pranoni qe prizreni osht ma i paster? ktu po shihet qe nuk pe thoni realitetin po vetem po flisni sipas vendit ku jetoni edhe vetem po ėndėrroni. e nese nuk besoni qe prizreni osht ma i pastėr atėhere e kemi edhe KFORIN, OSBE-nė, UNMIK-un e edhe krejt tjert deshmitar. e ju qe that se prishtina osht ma e paster nuk osht e vertet, edhe veq po ju kana juve mu kan qashtu(ishalla edhe bohet) se veq tymi i OBILIQIT te myt ne prishtin e le ma mbeturinat. tani kishe ju kan pru edhe kontinierat per mi nda mbeturiat, po ju apet veq i ofroni aty edhe apet kur te kqysh toka plot mbeturina osht. edhe veq votat kur pi kqyri pe sho qe na shqiptar kurr realitein nuk kemi me than edhe per ni sen qe dihet edhe qe u shpall nga kfori, e le ma per sene tjera qe nuk jan shum te sakta.

Krokodilli
30-10-04, 15:14
bravo bre DEA, e ju tjert pse bre nuk pe pranoni qe prizreni osht ma i paster? ktu po shihet qe nuk pe thoni realitetin po vetem po flisni sipas vendit ku jetoni edhe vetem po ėndėrroni. e nese nuk besoni qe prizreni osht ma i pastėr atėhere e kemi edhe KFORIN, OSBE-nė, UNMIK-un e edhe krejt tjert deshmitar. e ju qe that se prishtina osht ma e paster nuk osht e vertet, edhe veq po ju kana juve mu kan qashtu(ishalla edhe bohet) se veq tymi i OBILIQIT te myt ne prishtin e le ma mbeturinat. tani kishe ju kan pru edhe kontinierat per mi nda mbeturiat, po ju apet veq i ofroni aty edhe apet kur te kqysh toka plot mbeturina osht. edhe veq votat kur pi kqyri pe sho qe na shqiptar kurr realitein nuk kemi me than edhe per ni sen qe dihet edhe qe u shpall nga kfori, e le ma per sene tjera qe nuk jan shum te sakta.

haha te pershendes rilinda,, isha ne kosove gjat veres,, dhe nuk ka shetit askush sa kom shetit une kosoven,, per qdo dit rresht per 4 muaj neper ter qytetet ,, dit dhe nat,,, dhe i vetmi qytet qe i pastrojn rruget per qdo nat eshte Prishtina,,,,, eshte fakt te cilin e kam par vet,, eshte e vertet se prej Obiliqit tymi vjen,, por fall rregullave,, njerezve qe e pastrojn Prishtina eshte Nr1... kurse isha ne Prizeren shum here,, tek qendra ne prizren rruga e bllokuar gjithmon,, nuk kishe kah me kalu,, nuk u dike cila eshte rruga per kembesor e cila per vetura...
Pershendetje

rilinda
30-10-04, 17:19
flm per pershendetje, gjithashtu edhe une te pershendes. e qe kishe than se e vetmja osht prishtina qe ja pastrojn rrugt naten nuk osht e vertet se krejt qytet e kosoves pastrohen, po ne veqanti prishtina e cila ka nevoj ma shum se tjerat. e ne prizren osht fakt qe rruga osht e bllokume sepse osht ne rregullim e siper. e kur te vjen heren tjeter e she ma mir edhe bindesh vet.

Krokodilli
30-10-04, 18:18
flm per pershendetje, gjithashtu edhe une te pershendes. e qe kishe than se e vetmja osht prishtina qe ja pastrojn rrugt naten nuk osht e vertet se krejt qytet e kosoves pastrohen, po ne veqanti prishtina e cila ka nevoj ma shum se tjerat. e ne prizren osht fakt qe rruga osht e bllokume sepse osht ne rregullim e siper. e kur te vjen heren tjeter e she ma mir edhe bindesh vet.

Te pershendes edhe nje here Rilinda,, shpresoj se kur te vi heren tjeter do te shoh te gjithe Kosoven,, qytetet e rregulluara si ne perendim,,,, edhe une ate deshir kam,, nuk kam asgje kunder Prizrenit,,, vetem e dhash mendimin tim,,,, ciaoooo :wink:

rilinda
31-10-04, 18:54
ok qdo njeri e ka te drejten e fjales, edhe ti ke mendu ashtu po nuk osht e vertet. edhe dasht ZOTI e kur te vjen heren tjeter ne Kosovė gjen qdo gje ne rregull.

Krokodilli
01-11-04, 11:15
ok qdo njeri e ka te drejten e fjales, edhe ti ke mendu ashtu po nuk osht e vertet. edhe dasht ZOTI e kur te vjen heren tjeter ne Kosovė gjen qdo gje ne rregull.
flm Rilinda,, edhe une shpresoj se ashtu do te jet.... te pershendes

A r d i t a
01-11-04, 16:36
flm per pershendetje, gjithashtu edhe une te pershendes. e qe kishe than se e vetmja osht prishtina qe ja pastrojn rrugt naten nuk osht e vertet se krejt qytet e kosoves pastrohen, po ne veqanti prishtina e cila ka nevoj ma shum se tjerat. e ne prizren osht fakt qe rruga osht e bllokume sepse osht ne rregullim e siper. e kur te vjen heren tjeter e she ma mir edhe bindesh vet.

tungi rilinda,, jemi me te mirat per te gjitha,, si per pasterti si per te gjitha,, hahahaha ..
Prishtina qyteti i rinise...... everyone wants a peace of us,,,,,,

rilinda
02-11-04, 16:48
auuuuuuuuu ma te mir per gjithqka!!! po de ani edhe prishtina qyteti i rinis!!! kjo dihet dit e nat neper kafiteri..................... pa idhnime aaaa, po shpesh vi ne prishtin edhe e di se qysh osht..... ok? edhe ju skeni faj se qdo dit ne prishtin e ju doket diqka ma superiore prej qyteteve tjera, po hiq nuk osht valla, veq kafiteri qe ka ma shum, njerz edhe pluhur(tym)! aaaaa per kto e para osht, doren ju jap!

Krokodilli
02-11-04, 17:11
auuuuuuuuu ma te mir per gjithqka!!! po de ani edhe prishtina qyteti i rinis!!! kjo dihet dit e nat neper kafiteri..................... pa idhnime aaaa, po shpesh vi ne prishtin edhe e di se qysh osht..... ok? edhe ju skeni faj se qdo dit ne prishtin e ju doket diqka ma superiore prej qyteteve tjera, po hiq nuk osht valla, veq kafiteri qe ka ma shum, njerz edhe pluhur(tym)! aaaaa per kto e para osht, doren ju jap!

rilinda ma bre qiki,,, po shumica qe jemi ne forum nuk e shohim Prishtinen ma shum se nje here ne vit,, do te thot gjat pushimeve verore,,,, edhe pse thu qe nau duket diqka me superiore kur une ne veqanti jetoj ne nje qytet me madhesi gati sa krejt kosova,,,, te lutem realiteti eshte realitet,,,,
edhe pse moj po bahesh nervoz qiki,,,, edhe Prizreni eshte i bukur e i paster,,,, por Prishtina hahahahaha jemi ma te miret a,,,,, te pershendes.........
mos u hidhero se behet mire :) :wink:
te pershendes shum shum,, dhe me vjen mire, besom, qe ke ate dashurin per Prizrenin e bukur dhe nuk dorezohesh......
me nderime Kroki -

rilinda
02-11-04, 17:22
o kroki nuk kom qka mu dorzu une vetem po ju pergjigjna. edhe sa i perket qe kishe than qe vetem ni her ne vit vini ne KOSOVĖ,per ate une po ju then se nuk e dini se si rrjedhin gjerat ktu.

Krokodilli
02-11-04, 17:44
o kroki nuk kom qka mu dorzu une vetem po ju pergjigjna. edhe sa i perket qe kishe than qe vetem ni her ne vit vini ne KOSOVĖ,per ate une po ju then se nuk e dini se si rrjedhin gjerat ktu.

hahaha rilinda po nje here ne vit pasi qe vina,,, i shohim dallimet dhe dim se cili eshte me i bukur apo me i paster,,,,, kurse ju qe jeni atje keni urrejtje ndermjet veti,, kurse ne i shohim si per se pari qytetet dhe te gjith e dham mendimin ton,,,
por nuk do te vazhdoj kete tem ne kete menyr,, ti ke mendimin tend,,, te pelqen me siguri prizreni,, per ate shkak edhe jeton atje,,,,
te pershendes qiki,, dhe respektoj mendimet e tua,,,,
pershendetje ty dhe Prizrenit te bukur... :wink:

time-bomb
02-11-04, 20:43
Prizereni deri diku eshte i paster ndersa sa i perket Prishtines pjeset e qendres i ka te pasterta e rruget tjera jane te ndyera.....ndersa ne Ferizaj ski aty krejt ni rrug diqka kishe si me paster edhe qe po thot Barboza lirisht lyeje buken me asfalt, nuk ben se kur te ulesh ne asfallt te shkel Pampuri.....se nuk po hecke tash neper binar po kish dal po hecke neper asfalt....

Krokodilli
03-11-04, 04:46
Prizereni deri diku eshte i paster ndersa sa i perket Prishtines pjeset e qendres i ka te pasterta e rruget tjera jane te ndyera.....ndersa ne Ferizaj ski aty krejt ni rrug diqka kishe si me paster edhe qe po thot Barboza lirisht lyeje buken me asfalt, nuk ben se kur te ulesh ne asfallt te shkel Pampuri.....se nuk po hecke tash neper binar po kish dal po hecke neper asfalt....
hahaha te pershendes time-bomb,,, edhe sa or kerset qajo bomb ma,,, is it activated yet or not,,,,, me sa duket ti i paske ba qata trenat e ferizajit me ec neper asfalt......
te pershendes
ciaooo

Emėrllahu
09-12-04, 18:01
Prizreni eshte qyteti me i paster ne Kosove momentalishte

rilinda
10-12-04, 15:27
op de kjo dihet.

Krokodilli
13-12-04, 17:54
Prizreni eshte qyteti me i paster ne Kosove momentalishte

haha ju pershendes,, moti nuk kam hy ketu tek votimet dhe sondazhet...
Po mund te jet Prizereni,,, sepse eshte qytetz e vogel,,, per 5 minuta pastrohet i teri........ hehehe pa keqkuptime hajgare pak,,,,
dihet PRISHTINA

blusky
13-12-04, 21:32
Prishtinen e kane ndermend me zgjidhė qytetin ma te paster ne evrope,por ne vitin 3004. :wink:

Krokodilli
14-12-04, 16:37
Prishtinen e kane ndermend me zgjidhė qytetin ma te paster ne evrope,por ne vitin 3004. :wink:

haha blusky te pakten Prishtina paska shpresa mu zgjedh edhe 1000 vjet

pershendetje ,, e mos e qo larg ti en evrope,, larg eshte kosova per nihere mu krahasu me vende evropiane ,, ose te themi boterore se as evropa nuk eshte me pasterti e me rregull sa duhet,,,
per te krahasu bukurit dhe pastertit krahasoni Malezin>>Singapore ose Bankokun e Tailandes apo qytetet e Australis si Perth, Sudney, ose Camberra

rilinda
14-12-04, 20:02
o krokodil ktu osht fjala per kosove e jo per australi se dihet se kosoves i duhet edhe shum vjet per me arrit ne at nivel.
po megjithate ne kosove qyteti me i paster eshte PRIZRENI, edhe jo vetem se eshte i vogel edhe mundesh me pastru per 5 minuta, se per kete koh qe ke than ti as oborrin nuk mujm me pastru e le ma krejt prizrenin. ne prizren edhe nuk ka nevoj shum me pastru shume rrugen sepse qytetart e mbajn te paster vet, me perjashtime se te gjith njerzit nuk jane njesoj. po sipas te gjitha gjasave po shihet qe ti je njeri shum i shpejt dhe te gjitha gfjeret po te duken te thejshta, shume shume te thjeshta.
do te ishte mire po te kishe konkuruar per president apo kryqminister te kosoves edhe ndoshta do te kishim ecur perpara...
PA KEQKUPTIME A....

boy&beach
14-12-04, 20:20
pershendetje te gjithve,persa iperket vendeve te pasterta asht sinqerisht qyteti i Rilindes asht qyteti ma ipastert jo mandej vjen qyteti im ,Ferizaji tung kalofsh mir keto ishin mendimet emija.

rilinda
14-12-04, 21:40
hahaha qyteti i Rilindes! flm shum boy&beach

rilinda
14-12-04, 21:43
hahaha qyteti i Rilindes! flm shum boy&beach

DEA
14-12-04, 22:25
Voten time mori Prizreni

Krokodilli
15-12-04, 07:17
sipas te gjitha gjasave po shihet qe ti je njeri shum i shpejt dhe te gjitha gfjeret po te duken te thejshta, shume shume te thjeshta.
do te ishte mire po te kishe konkuruar per president apo kryqminister te kosoves edhe ndoshta do te kishim ecur perpara...
PA KEQKUPTIME A....

HEHE pershendetje Rilinda,, me siguri,,
ate ta garantoj se po te isha President i Kosoves Gjerat do te ishin ndryshe,, kulturen qe kam une nuk do ta arrin presidenti i kosoves edhe 1000 vjet,, e per me qen president duhet te kesh kultur te lart...... po presidenti nuk ka pa bukuri as pasterti me sy,, edhe kur ka shku ne Amerik dhe evrop vetem ne vetura Limozina ka nejt ,, ....
pershendetje sweetheart se ty nuk te keqkuptoj kurr,, perkundrazi kam deshir me te ngacmu me fjal nganjehere :wink:

rilinda
15-12-04, 15:31
e pse bash mu?!

Kaltrushi
15-12-04, 15:59
Ok ket here mund te them se Prizerini esht i pastert shum. pra vota shkoj per prizerenin.

rilinda
16-12-04, 19:00
kaltrush e vetmja ti edhe dea ne ket forum qe po e tregoni realitetin.
PRIZRENI PRIZRENI

PRIZRENI PRIZRENI

PRIZRENI PRIZRENI PRIZRENI
PRIZRENI PRIZRENI

P R I Z R E N I dhe vetem
PRIZRENI

hahahahaha......... apo jooo?!

Krokodilli
18-12-04, 04:28
hahahahaah

A DIN ME ME TREGU DIKUSH QKA I BJEN KJO FJAL PRIZRENI,,
APO QKA ESHTE,,, A PIHET,, A HAHET SE KURR NUK PASNA NDEGJU PER TE,,,,, RILINDA MOJ ME TREGO TI SE E VETMJA QENKE QE JE BER MERAK NE PRIZRENIN

TUNG :wink:

rilinda
18-12-04, 12:11
opaaaaa.. qysh bre krokodil nuk pe din se qka osht PRIZRENI?! sa qudi! shqiptar me qen edhe mos me dit se qka osht PRIZRENI, kta veq prej teje po e degjoj. po shpresoj se ni dit ke me kuptu edhe ke me ie vertetu fjalt e mia. e ktu veq une po foli per PRIZRENIN sepse veq une jom perfaqesuese e prizrenalive.....

Krokodilli
18-12-04, 18:19
opaaaaa.. qysh bre krokodil nuk pe din se qka osht PRIZRENI?! sa qudi! shqiptar me qen edhe mos me dit se qka osht PRIZRENI, kta veq prej teje po e degjoj. po shpresoj se ni dit ke me kuptu edhe ke me ie vertetu fjalt e mia. e ktu veq une po foli per PRIZRENIN sepse veq une jom perfaqesuese e prizrenalive.....

hehehe Rilinda je ma e mira ne forum me beso,,,, edhe spe po mundohem me te ngacmu me fjal,, je shum e menqur,,,,, normal bre qe e di ku eshte Prizreni,, po sa ma shum po mundohem me te ngacmu aq ma mire po shprehesh,,,
Rilinda sa here pi lexoj shkrimet tuaja po pendohem pse po flas palidhje per Prizrenin,,,,, por tere kohen tu ba shaka jom,,,,, edhe ti mos me keqkupto,, per ata qe vetem ti je perfaqsuese e Prizrenit po te ngacmoj,, se e di se radhen tjeter ti do te shkruash diqka kunder meje,,,,
Te Pershendes si gjithmon

rilinda
19-12-04, 15:35
hahahahah.... flm per komplimente o kroki. edhe pergjigjjet pi jap qysh po kerkohen. edhe une nuk shkruj per kerkon keq, e mos u tut se as ty nuk te zen ai paragraf.
edhe veq pak mos mem pelqy kjo tem, apo mos me desht me u marr me ket tem, ma nuk e vezhgoj edhe nuk jap mendime, po qefi qka mos po bojka edhe une po ju bashkangjitem juve ne pergjegjje, po kto nuk jan vetem pergjigjjet e mija, po te krejt prizrenaliveeeeeeeeee......

Krokodilli
19-12-04, 17:25
HEHE OK RILINDA,,,

V
E
T
E
M

N
J
E


G
J
E

MOS


E


H
A
R
R
O

SE

P
R
A
P

I


TE NJEJTIN MENDIM JAM,, DHE ESHTE SHUM E VERTETSE

PRISHTINA ESHTE QYTETI ME I PASTER NE KOSOVE DHE KA ME SE SHUMTI RREGULL :wink:

HHEHE TUNG TE PERSHENDES

rilinda
20-12-04, 14:45
o kroki nuk kom than qe prishtina nuk osht e paster, por jo edhe me e paster se prizreni.

mis_peja
20-12-04, 16:02
Voten e japa per Pejen edhe pse Prizereni e meriton.

rilinda
20-12-04, 16:35
flm mis_peja qe e tregove realitetin......... se do do nuk po dojn me dit se qka i bjen kjo fjal

Krokodilli
21-12-04, 08:58
flm mis_peja qe e tregove realitetin......... se do do nuk po dojn me dit se qka i bjen kjo fjal

mis_peja ashtu mendon,,, se nuk ka shku ende ne Prishtine,,,,, Ka disa ne kosove qe Prishtina kur te permendet ,,,----> eshte diqka e pa arritshme per ta,,,, kurse Prizrenin e ka pas afer,, qaty voten e ka len :wink:

rilinda
22-12-04, 10:55
jo bre kroki nuk osht qe nuk e ka pa prishtinen kurr apo sepse prizrenin e ka ma afer por e ka tregu realitetin. nuk ka njeri ne kosov qe nuk ka qen ne prishtine. qka po mendon ti se jemi shum te mbyllur sa qe nuk dalim neper qytet tjera aaa.......!o krooookiiii prizreni e ka fitu kete qmim tani per tani e ma von se qka bohet nuk dihet. prishtina per me pas vendin e par duhet me largu obiliqin preh atyhit. mirepo kjo eshte nje gje e paarritshmeeeee....

aferdita
24-12-04, 17:50
nuk i kam pa te gjitha qytetet,por as prishtina nuk ishte e pastert se si po thojn,por edhe un kam ndegju me shume se Prizreni...

por askush nuk fol per vendin e vet keq apo :wink:

rilinda
25-12-04, 10:24
bravo afėrditaaaaaaa, se e vertet osht

Krokodilli
25-12-04, 20:27
nuk i kam pa te gjitha qytetet,por as prishtina nuk ishte e pastert se si po thojn,por edhe un kam ndegju me shume se Prizreni...

por askush nuk fol per vendin e vet keq apo :wink:

sa here te shkoj ne kosove me plot keqkuptim e thom,, po mu duket si me hy me nje konteiner shum shum te madh,,,,, sidomos kur te dal prej aeroportit diten e par.....
POR KUR TE BEJM KRAHASIME ME QYTETET E KOSOVES PRISHTINA ESHTE ME E PASTRA,,, SKA FJAL KETU

rilinda
26-12-04, 12:08
a ende me kto fjal aaaa...? o prizreni u zgjedh vendi me i paster ne KOSOVĖ..........ēdo koment ėshtė i kot nė kėto momente, e pėr mė vonė nuk dihet......... ndoshta edhe do tė triumfojė PRISHTINA?!

blusky
26-12-04, 14:21
Rilinda mos u dorezo :wink:
Viva la Prizreni

rilinda
27-12-04, 18:40
se kom menen mu dorzu jooooo, po kta tjert qe jan kunder prizrenit edhe kunder realitetit duhet me ma dhan doren se e kemi na ket ēmim bre.

Krokodilli
27-12-04, 19:30
ja nuk te ka mbet tjeter gje vetem se mu dorezu Rilinda,,, une flas qe e kap pa krahasimin me syt e mi,,,, nuk ndegjoj flajt e njerzve se qka thojn.....
Prishtina qyteti ma i Bukur dhe ma i Paster ne Kosove,, ska diskutim

rilinda
27-12-04, 20:40
une kom gjak shqiptarti e shqiptart nuk dorezohen leht


P R I I I I Z R E E E N IIIIII[/b]

erita
27-12-04, 21:11
flm per pershendetje, gjithashtu edhe une te pershendes. e qe kishe than se e vetmja osht prishtina qe ja pastrojn rrugt naten nuk osht e vertet se krejt qytet e kosoves pastrohen, po ne veqanti prishtina e cila ka nevoj ma shum se tjerat. e ne prizren osht fakt qe rruga osht e bllokume sepse osht ne rregullim e siper. e kur te vjen heren tjeter e she ma mir edhe bindesh vet.

tungi rilinda,, jemi me te mirat per te gjitha,, si per pasterti si per te gjitha,, hahahaha ..
Prishtina qyteti i rinise...... everyone wants a peace of us,,,,,,ma i bukur dhe i paster se ferizaj nuk ka ne kosove :!:

Barbaroza
27-12-04, 21:34
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Mr_100%
28-12-04, 02:10
FERIZAJ ESHTE I BUKUR SEPSE BARBAROZA ESHTE ATY


FERIZAJ ESHTE I PASTERTE SEPSE NUK ESHTE ATY ERITA,haaaaaaaaa
(jo more pak shaka,se nuk kam qen kurre aty)

por mendimi ime i vertet eshte PRIZRENIsepse kam pare dhe besoj
precizitetin dhe perkushtermerin qe kan gjermanet ndaj punes

rilinda
28-12-04, 10:45
a po na jepni doren neve prizrenalive per ket tem se me te vertet tani per tani prizreni osht qyteti mė i paster ne Kosovė...? e nese edhe qytetarėt tjere nga inati (meria) se prizreni eshte me i paster, po ti pervishen punes keshtu qe ēdo qytet do te behet i paster dhe kosova do te ec perpara.

tani per tani ne PRIZRENALIT e kemi kėtė KUPĖ!hahahaha

Agroni22
28-12-04, 18:55
une kom gjak shqiptarti e shqiptart nuk dorezohen lehtP R I I I I Z R E E E N IIIIII[/b]
nuk je tu luftuar por tu ba hajgare , e sa i perket vendit prizereni nuk oshte veq i yti :wink:

Krokodilli
29-12-04, 10:28
a po na jepni doren neve prizrenalive per ket tem se me te vertet tani per tani prizreni osht qyteti mė i paster ne Kosovė...? e nese edhe qytetarėt tjere nga inati (meria) se prizreni eshte me i paster, po ti pervishen punes keshtu qe ēdo qytet do te behet i paster dhe kosova do te ec perpara.

tani per tani ne PRIZRENALIT e kemi kėtė KUPĖ!hahahaha

te gjth qe po thon se Prizreni eshte me i pastri,, nuk kan qen kurr ne Prizren,, vetem thon se gjermant jan te perkushtuar ne pun ata mendojn se edhe Prizrenin e mgajn mire
te gjith po thon > valla kam ndegju se Prizreni eshte me i paster,, asnjeri nuk tha Prizreni eshte me i pastri sepse kam qen atje e kam pa me syt e mi.....

une nuk flas se qka flasin njerezit,, une flas qka kam pa me syt e mi,,,

Prishtina eshte me e qyteti ma i paster dhe ma i bukur ne Kosove

rilinda
29-12-04, 14:46
ooooooooooooooo njeriiiiiiiiiiiii............ nuk e kan met nimeeeee po me te pameeeeeeee (me te parė), edhe veq po e thojn ata qe osht moreee, se prizreni osht ma i paster.

Krokodilli
29-12-04, 15:15
ooooooooooooooo njeriiiiiiiiiiiii............ nuk e kan met nimeeeee po me te pameeeeeeee (me te parė), edhe veq po e thojn ata qe osht moreee, se prizreni osht ma i paster.

me vjen mire qe mendon ti ashtu Rilinda,,, po mu ti nuk mun mem bind qe Prizreni eshte ma i pastri kur e kam pa me sy,,, po te ishte gjakova ma e pastra kisha than,, o GJAKOVA ISH E PASTER,,
I kam pa te gjitha qytetet per qdo dit,, kam pa si eshte Prishtina e si eshte Prizreni,, me zor doni mem bind qe Prizreni eshte ma i Paster kur nuk osht,, me syt e mi kam pa,,, keshtu qe ju nese mendoni se ashtu eshte,,, mire shum, te gjith kemi mendime te ndryshme

rilinda
29-12-04, 15:59
nuk mendojm qashtu po osht e vertet edhe nuk jom tu u mundu per me bind kerkon se gjithkush i ka mendimet be veta. thjesht po e tham realitetin

Krokodilli
15-01-05, 18:40
ja u ktheva perseri ne kete tem rilinda,, po qfar Prizreni,,, po Prishtina eshte qyteti me e paster ma i bukur ma shum ka rregull,, te gjitha te mirat i ke ne Prishtine :wink:

aferdita
15-01-05, 23:32
pasi qe e kemi edhe kryeqytet Prishtinen mendojqe duhet te jete me i pasterti

rilinda
16-01-05, 12:39
Ani, mirė ėshtė me qenė mė e pastėr po qka me bo qė nuk ėshtė se....?! Edhe nuk ėshtė e thanun qė vetėm kryeqytetet duhet me qenė tė pastėrta, se kjo varet prej njerėzve se qfar janė e jo prej vendit. Por megjithatė edhe pse PRIZRENI nuk ėshtė kryeqytet i vėrtetė i Kosovės, ėshtė qyteti i zemrės sė shqiptarėve. Ėshtė realitet edhe pse shumica me mendjen edhe me zemren e tyre e dinė kėtė, po vetėm nga gjelozia, dhe pse kanė dėshirė qė vendi i tyre tė jetė mė i pastėtėr nuk e pranojnė kėtė realitet tė hidhur pėr ta. Ndoshta nga kjo temė do tė frzmėyohen tė gjithė forumistėt si ata tė qyteteve tė tjera, po ashtu edhe prizrenalitė, sepse edhe Prizreni nuk ėshtė shumė i pastėr, por nė krahasim me qytetet tjera e ka merituar kėtė.

Qyteti mė i pastėr i Kosovės ėshtė Prizreni pėr momentin, e nė tė ardhmen se qka bėhet mbetet tė shihet.

PRIZRENI.

Kaltrina
19-01-05, 10:52
ja u ktheva perseri ne kete tem rilinda,, po qfar Prizreni,,, po Prishtina eshte qyteti me e paster ma i bukur ma shum ka rregull,, te gjitha te mirat i ke ne Prishtine :wink:

O Krokodil po qka po lodhesh de ma, na e dina qe Prishtina eshte # 1 , ski qa lodhesh ma me fol se veq e prishe, te pershendes...

Kaltrina
19-01-05, 10:55
ja u ktheva perseri ne kete tem rilinda,, po qfar Prizreni,,, po Prishtina eshte qyteti me e paster ma i bukur ma shum ka rregull,, te gjitha te mirat i ke ne Prishtine :wink:

O Krokodil po qka po lodhesh de ma, na e dina qe Prishtina eshte # 1 , ski qa lodhesh ma me fol se veq e prishe, te pershendes...

Per qata krejte Kosova dojne mi thy kamte tu ardhe ne Prishtine ( paofendime), pershendetje, edhe hajdeni ne PR se ma e mira eshte :wink: , (e di qe vini veq ju thiraa eh)...tung tung

Kaltrushi
19-01-05, 11:18
ja u ktheva perseri ne kete tem rilinda,, po qfar Prizreni,,, po Prishtina eshte qyteti me e paster ma i bukur ma shum ka rregull,, te gjitha te mirat i ke ne Prishtine :wink:

O Krokodil po qka po lodhesh de ma, na e dina qe Prishtina eshte # 1 , ski qa lodhesh ma me fol se veq e prishe, te pershendes...

Per qata krejte Kosova dojne mi thy kamte tu ardhe ne Prishtine ( paofendime), pershendetje, edhe hajdeni ne PR se ma e mira eshte :wink: , (e di qe vini veq ju thiraa eh)...tung tung


Pasi te gjithe po vine ne Prishtin. Prishtanilet do te nisen per Peje. heheh

te persehndes shum shum prishtinalesh e vertet po me doket je. se ne nga qyteti duhet te mbajm ndermesveti :D :wink:

IceGirl
19-01-05, 20:39
Po te ishim te gjithe me te kujdeseshem qe te mos hudhen mbeturinat kudo ne rruge, te gjitha qytetet do te ishin te pasterta... :)

AK^47
19-01-05, 23:49
Un edhe qe nuk jam i Prizrenit edhe qe nuk e kam shum ne qef Prizrenin du me nejt Shtremt e me fol drejt kerkah ne Kosov nuk eshte pastertia sikur ne Prizzren ;););)

rilinda
20-01-05, 20:03
qashtu osht valla AK^47 edhe shum mir osht qe pe tregon realitetin se edhe kom nis me tregu neper temat tjera psh. cili qytet osht ma i bukur?, cili qytet i ka vajzat ma te bukura? pra te kjo tem osht PRIZRENI.PRIZRENI PRIZRENI PRIZRENI PRIZRENI
[/u]

Agroni22
20-01-05, 20:51
prizereni - po ja boj qejfin RILINDES :wink:

rilinda
22-01-05, 16:09
mos ma ban qefin po tregoje realitetin.hahahah

Krokodilli
24-01-05, 11:13
ja u ktheva perseri ne kete tem rilinda,, po qfar Prizreni,,, po Prishtina eshte qyteti me e paster ma i bukur ma shum ka rregull,, te gjitha te mirat i ke ne Prishtine :wink:

O Krokodil po qka po lodhesh de ma, na e dina qe Prishtina eshte # 1 , ski qa lodhesh ma me fol se veq e prishe, te pershendes...

Per qata krejte Kosova dojne mi thy kamte tu ardhe ne Prishtine ( paofendime), pershendetje, edhe hajdeni ne PR se ma e mira eshte :wink: , (e di qe vini veq ju thiraa eh)...tung tung

NUK KA FOL HALA KERKUSH MA MIRE SE TI KALTRINA,,, DIHET PRISHTINALIKE MA,,,,
TE PERSHENDES :wink:

rilinda
24-01-05, 14:45
normal qė po jua ka ėnda pėr me qen Prishtina nr.1 nė Kosovė pėr pastėrti. Edhe kjo kish me qen shumė normale sepse ēdo kqyeqytet duhet me qen ma e pastėr sepse ka vizitor mė shumė se vendet tjera, duke mos i lėnė anash edhe vendet tjera sepse secili ėshtė njė vend turistik nė vete siq ėshtė Prizreni antik. Edhe nuk ėshtė aspak e vėrtetė qė tė gjithė "dojm me i thy kam e dur" sipas Kaltrinės edhe Krokodilit, pėr me ardh nė Prishtinė. Normal qė vijmė nė Prishtinė pėr punė, apo edhe pėr vizita, po sa pėr me ardh edhe me jetu atje nuk mė duket se ka diqka mė shumė se vendet tjera edhe pse ndoshta atje jeta ėshtė mė dinamike. Por mos te dalim prej teme edhe dihet qė pėr pastėrti Prizreni njėherė pėr njėherė ėshtė i pari. Pra pytja ėshtė nė kohėn e tashme e jo nė ardhmen, siq po komentoni JU tė nderuar forumistė.

Krokodilli
31-01-05, 12:16
normal qė po jua ka ėnda pėr me qen Prishtina nr.1 nė Kosovė pėr pastėrti. Edhe kjo kish me qen shumė normale sepse ēdo kqyeqytet duhet me qen ma e pastėr sepse ka vizitor mė shumė se vendet tjera, duke mos i lėnė anash edhe vendet tjera sepse secili ėshtė njė vend turistik nė vete siq ėshtė Prizreni antik. Edhe nuk ėshtė aspak e vėrtetė qė tė gjithė "dojm me i thy kam e dur" sipas Kaltrinės edhe Krokodilit, pėr me ardh nė Prishtinė. Normal qė vijmė nė Prishtinė pėr punė, apo edhe pėr vizita, po sa pėr me ardh edhe me jetu atje nuk mė duket se ka diqka mė shumė se vendet tjera edhe pse ndoshta atje jeta ėshtė mė dinamike. Por mos te dalim prej teme edhe dihet qė pėr pastėrti Prizreni njėherė pėr njėherė ėshtė i pari. Pra pytja ėshtė nė kohėn e tashme e jo nė ardhmen, siq po komentoni JU tė nderuar forumistė.

RIlinda po te ishte pyetja cili qytet ka vajzat me te menqura pa tjeter se do tja jepja Prizrenit,, edhe pse nuk njoh asken nga Prizreni,,, por ti je nje pasqyre Per Prizrenin,, te rrespektoj shum a,,,, po te ishte krejt kosova si ti do te perparonim shum shum shum,,,
tung te pershendes mos ta zgjas shum :wink:

Krokodilli
31-01-05, 12:18
SHPRESOJ SE E GJITH KOSOVA HYN NE KETE FORUM NJE DIT,, I KAP INATI NJANI TJETRIN SI NEVE NE FORUM,, E BEJN DIQKA,,
TE GJITH E PASTROJN QYTETIN E TYRE PER MU TREGU MA I MIRE,,,,,

KJO DO TE ISHTE NJE ARRITJE E MADHE PER NE QE DISKUTOJM KETE TEM.....

JU PERSHENDES TE GJITHVE :lol:

aferdita
31-01-05, 12:24
SHPRESOJ SE E GJITH KOSOVA HYN NE KETE FORUM NJE DIT,, I KAP INATI NJANI TJETRIN SI NEVE NE FORUM,, E BEJN DIQKA,,
TE GJITH E PASTROJN QYTETIN E TYRE PER MU TREGU MA I MIRE,,,,,

KJO DO TE ISHTE NJE ARRITJE E MADHE PER NE QE DISKUTOJM KETE TEM.....

JU PERSHENDES TE GJITHVE :lol:


Fjalet e tua ne veshet e te gjithe qytetareve te kosoves dhe ndoshta bjen diēka tani

te pershendes edhe un ty :wink:

tole
02-02-05, 12:48
Ej Prishtina nuk mun mu kan qyteti ma i pastėr se qikat e Prishtinės dalin 10 here nė dit me shetit.Ni here kur tė dalin 10cm(centimetra) e mushin tokėn me mbeturina tė farave(fara tė lulediellit),e kshtu nuk mun mu kan Prishtina ma e paster.Kėshtu qė jepnja dorėn PRIZRENIT edhe u kry.Thune more realitetin se ma mire osht.Tung ju pėrshėndes tė gjithėve[/b]

rilinda
02-02-05, 14:13
hahahah qesharake por e vertet. hahahah

Krokodilli
03-02-05, 11:34
Ej Prishtina nuk mun mu kan qyteti ma i pastėr se qikat e Prishtinės dalin 10 here nė dit me shetit.Ni here kur tė dalin 10cm(centimetra) e mushin tokėn me mbeturina tė farave(fara tė lulediellit),e kshtu nuk mun mu kan Prishtina ma e paster.Kėshtu qė jepnja dorėn PRIZRENIT edhe u kry.Thune more realitetin se ma mire osht.Tung ju pėrshėndes tė gjithėve[/b]


Tole a u fute edhe ti ne ket tem a?,,, Motra apo shoqja e Rilindes haha,,,,

opaaa opaaa me paska dal pun edhe me ty tash bukuroshe,,,,

sa ken nime farat e luledillit ne Prizren? se ne Prishtine nuk kom pa,,

8) 8) 8) 8) po nxen dielli shum :lol:

tole
06-02-05, 15:11
farat e lulediellit ne Prizren jon 10 cent e ne Prishtin 25 cent edhe shiten ma shume edhe nese si ke pa ti i kam pa une tu hanger edhe nese nuk beson veti vet Prishtinaliket

p.s. rilinden e njo veq ne forum.

erita
06-02-05, 15:18
sipas meje FERIZAJ ka arrit shume mas lufte qyteti ma i pastert dhe ma pak probleme ne kosove
Kryeqiteti yn eshte i bukur por kan nis mu shkatrru, tuli far njerz tu jetu si kafsh ne Prishtine


ky eshte mendimi im pa keqkuptim :!:

Krokodilli
06-02-05, 15:28
farat e lulediellit ne Prizren jon 10 cent e ne Prishtin 25 cent edhe shiten ma shume edhe nese si ke pa ti i kam pa une tu hanger edhe nese nuk beson veti vet Prishtinaliket

p.s. rilinden e njo veq ne forum.

haha ok,, sa mire pi dishe qmimet e farave te luledillit,, do te thot po blejshe edhe ti,,,,
se para 2 dite e pyeta nje shoqe prishtinalike nuk i dike qmimet e farave te lulediellit,,,
( po bie ne perfundim se Prizrenaliket po blejkan fara ,, po ashtu qmimin e lir a paskenit ju ne Pz),,
nese don ti qoj nja $100 me ble fara luledielli per nje vit
(e di qe ki po si shoqe te keti forumi )
:wink: :wink: pak shaka a, mos te ofendoj asnje fjal e imja

p.s.
rilinden me vjen mire qe e njeh ne forum,, edhe une ju njoh te gjithve vetem ne forum,,,, po edhe qe shkon me nje shkoll me te nuk ka rendesi fare....
tung kalo mire

rilinda
07-02-05, 15:17
o kroki, une shoqe me emrin fitore kom, edhe motra jem fitore e ka emrin po qikjo fitorja (tolja) e forumit nuk osht. edhe kjo koka e vetmja prizrenalike qe po hajka fara pasi qe edhe qmimet po ju dika. po nejse se ndoshta kjo nuk i gjun ne tokė si prishtinaliket, se seriozisht e kom shum prishtinalike ( nuk po flas ne pergjithesi) i gjujn ne tokė mbeturinat e farave.

tole
08-02-05, 14:24
jo bre une nuk ha se nuk um hahen
e ajo prishtinalikja (shoeqja jote) nuk te paska tregu drejt (nashta ajo nuk han veq shoqet e saj hajn edhe ajo me shoqni han) edhe osht e pamundur qmimet mos mi dit une edhe pse si ha qmimet ju di. e ti krokodil me rilinden ni sen qe nuk e hani nuk ju dini qmimet a?

rilinda
08-02-05, 14:51
flm tole, por une nuk ha sende por ha ushqim. edhe nuk e kom dit qe ne forum marrim pjese edhe send-ngrenesit.hahahha
nejse hej valla kemi dal prej teme krejt. kerka nuk jemi tu i dhan pergjigjjet.
KUJDES AAAAA!

rilinda
09-02-05, 11:15
valla rilinda ti ke keqkuptu se une thash "sende" po fjalen e kom pas te farat se valla qashtu foli une e mos keqkupto

tole
09-02-05, 11:21
valla rilinda ti ke keqkuptu se une thash "sende" po fjalen e kom pas te farat se valla qashtu foli une e mos keqkupto aaa

Krokodilli
09-02-05, 15:23
jo bre une nuk ha se nuk um hahen
e ajo prishtinalikja (shoeqja jote) nuk te paska tregu drejt (nashta ajo nuk han veq shoqet e saj hajn edhe ajo me shoqni han) edhe osht e pamundur qmimet mos mi dit une edhe pse si ha qmimet ju di. e ti krokodil me rilinden ni sen qe nuk e hani nuk ju dini qmimet a?

valla tole diqka qen nuk e konsumoj,, ushqim apo qkado,, nuk ja di qmimin,,,, eshte e vertet,, e sa per fara vetem vazhdo ,, ma mire fara se cigare.......
tung

tole
10-02-05, 13:36
jo valla une dhe spe nuk i ha disa ushqime qmimet ju di

PRIZRENI

rilinda
10-02-05, 17:02
valla tole kur nuk e han ni ushqim edhe qmimit nuk mundesh me ja dit. hajde hajde ja qellon ne vend tanin, po edhe ne vende tjera nuk ban aaaa?????
heeeeeej harroni ma ushqimet e pergjigjnju temes.

Krokodilli
14-03-05, 05:40
EDHE KETU NE KETE TEM SHUMICA E SHKRIMEVE TE SHKURTIT DHE MARSIT JAN FSHI,, PAS KETYRE TRAZIRAVE TE FORUMIT DARDANIA QE ZGJATEN 2 DITE,,,,

SA I PERKET TEMES PO DIHET PRISHTINA QYTETI MA I PASTERTI,, E PER QYTETZA DIHET PRIZRENI

rilinda
15-03-05, 19:40
oooooooooooooooooooo
more prizreni nuk osht qytez po qyetet edhe ma i pasterti bile.

Gjumashja
19-03-05, 17:23
Pz

Gjumashja
19-03-05, 17:23
Pz

aferdita
19-03-05, 17:45
Gjilani

IceGirl
19-03-05, 18:10
Ferizaji http://sc.groups.msn.com/tn/37/80/Ferizaj/31/251.jpg

Krokodilli
30-03-05, 09:28
Prishtina more osht qyteti ma i paster edhe ka ma shum rregull,, hala po diskutoni a??
:cry: :cry: edhe pse shumica e forumistav po thon se Prizreni eshte qyteti ma i paster :cry: :cry: une prap qendroj me te njejtin mendim se Prishtina eshte me i paster dhe ka ma shum rregull

ME AGAINST DHE WORLD ( IN THIS CASE AGAINST DARDANIA FORUM)

rilinda
30-03-05, 13:48
mu pom doket qe diskutimet fal kokan edhe po diskutojm qitu kerkush hala nuk na tha STOP. edhe dihet per pasterti e per rregull aaaa

PRIZRENI

dihet kjo..................

Krokodilli
30-03-05, 15:24
Prishtina more po dihet,, po tu ka perzi ty rilinda po thu Prizreni se qe te dy qytetet fillojn me P ,,

rilinda
30-03-05, 19:43
jo bre per ata nuk osht se 3 shkronjat e para PRI i kan nisoj, veq kur te vjen te shkrojna e katert ndahen se te kjo tem boher ZRENI e jo SHTINA.

Krokodilli
04-04-05, 02:58
jo bre per ata nuk osht se 3 shkronjat e para PRI i kan nisoj, veq kur te vjen te shkrojna e katert ndahen se te kjo tem boher ZRENI e jo SHTINA.

hahahaha po pra,, te shkronja e katert vjen dallimi i madh,, por simbas mendimit tim kemi diqka te perbashket na Prishtinalit me ju Prizrenasit,, le qe fillojn qytetet me Pri , , por edhe ne qytetaret e ketyre qyteteve kemi diqka te perbashket,, kemi dashurin per qytetin ton ma shum se te tjeret,, dhe e mbrojm me te gjitha forcat,, (si psh rilinda,, e ben te pa munduren vetem per Prizrenin e bukur)

rilinda
04-04-05, 17:09
hahahahha, ndoshta eshte e vertet kjo qe thua ti kroki por ketu te temat une realitetin po e tregoj, e nuk eshte puna aty se vetem pse jam nga prizreni po e mbroj, por si po eshte pyetja une po pergjigjem psh. te kjo teme Prizreni eshte me i paster.
me nderime
rilinda

Gjumashja
06-04-05, 09:50
deken e kemi valla Nr.1 per pasterti ne kejt Ks osht Prizreni

rilinda
06-04-05, 15:30
po de. thnx gjumashe edhe pse nuk ka nevoj met falenderu se ti veq qka eshte ne te vertet e the( e shkrujte).

Gjumashja
21-04-05, 09:46
po de. thnx gjumashe edhe pse nuk ka nevoj met falenderu se ti veq qka eshte ne te vertet e the( e shkrujte).:wink: :wink:

Krokodilli
21-04-05, 10:06
po de. thnx gjumashe edhe pse nuk ka nevoj met falenderu se ti veq qka eshte ne te vertet e the( e shkrujte).:wink: :wink:

SIMBAS TE GJITHA GJASAVE GJUMASHJA DHE RILINDA JENI NJE,,,, MENYRA E TE MENDUARIT ESHTE E NJEJT NE QDO FORUM....

SIDO QE TE JET PRISHTINA SI PER PASTERTI SI PER RREGULL ESHTE NR 1

rilinda
21-04-05, 12:51
hahaha.... si po mendon qe gjumashja edhe rilinda qenkemi njė. jo jo kroki une jam rilinda e gjumashen vetem ne forum e njo edhe ajo mu gjithashtu. edhe ne jo qe e kemi menyren e te menduarit njesoj por vetem realitetin po e shkruajme se prizreni eshte qyteti me i paster nder qytetet tjera kosovare.....

Gjumashja
21-04-05, 15:05
e vertet osht ajo Kroki se qka tha rilinda

Krokodilli
21-04-05, 16:13
hahaha.... si po mendon qe gjumashja edhe rilinda qenkemi njė. jo jo kroki une jam rilinda e gjumashen vetem ne forum e njo edhe ajo mu gjithashtu. edhe ne jo qe e kemi menyren e te menduarit njesoj por vetem realitetin po e shkruajme se prizreni eshte qyteti me i paster nder qytetet tjera kosovare.....

jo jo na fal Rilinda se me keqkuptove,, ne te vertet nuk me keqkuptove po nuk kam qen i kjart,, nuk kam then qe jeni nje (nuk kam desht me then) por keni shum mendime te njejta,,,,

pershendetje qe te dyjav

rilinda
21-04-05, 20:03
aha ok...po normal qe per diqka qe eshte e vertet mendimet duhet me qen te njejta e po ashtu edhe ju te tjeret duhet ta shikoni edhe ta tregoni realitetin se me te vertet Prizreni eshte qyteti me i paster. apo jo?

e di qe pergjigja jote do te jete JOOOO!

Krokodilli
22-04-05, 10:42
aha ok...po normal qe per diqka qe eshte e vertet mendimet duhet me qen te njejta e po ashtu edhe ju te tjeret duhet ta shikoni edhe ta tregoni realitetin se me te vertet Prizreni eshte qyteti me i paster. apo jo?

e di qe pergjigja jote do te jete JOOOO!


:lol: :lol: JOOOOOOOOOO

rilinda
22-04-05, 11:21
hahahah e kom dit bre...... a pe she qe edhe mendimet ti kom lexu!?

ReDragon
23-04-05, 08:38
Per rregull Prishtina eshte qyteti me me rregull ne kosove, sepse ka polici ne mase me te madhe, dhe ka nevoj per rregull sepse eshte pasqyre e kosoves si kryeqytet si dhe si qyteti ma i madhi ne Kosove..

Kurse per Pasterti per njehere nuk eshte ne nivel te duhur, sepse shumezimi i popullates e ka ber te pamundur, edhe nevojitet kultura e te ardhurve te arrihet niveli i pastertis, gje qe do te kaloj nje kohe e gjat..

Kam ndegju se Prizreni eshte per nje here qyteti me i paster ne Kosove edhe pse nuk kam qen atje ka me shum se 7 vite

rilinda
23-04-05, 13:09
ke ndegju se prizreni edhte me i pastrer edhe nuk paske ndegju keq se qe edhe une po ta deshmoj qe prizreni eshte qyteti me i paster ne kosov edhe pse ket e din te gjithe forumistat po ma mir qe nuk pe tregojn te gjith realitetin se ish mbyll tema ateher.

Arb
23-04-05, 17:49
Kam ndegju se Prizreni eshte per nje here qyteti me i paster ne Kosove edhe pse nuk kam qen atje ka me shum se 7 vite

Realisht, kur flitet per pastertine ne ndonje qytet ne Kosove, atehere menjehere permendet PRIZRENI. Personalisht, nuk e kam vizituar pas luftes, por jane shumica ata qe thone kete per kete Qytet.

Krokodilli
24-04-05, 07:39
Per rregull Prishtina eshte qyteti me me rregull ne kosove, sepse ka polici ne mase me te madhe, dhe ka nevoj per rregull sepse eshte pasqyre e kosoves si kryeqytet si dhe si qyteti ma i madhi ne Kosove..

Kurse per Pasterti per njehere nuk eshte ne nivel te duhur, sepse shumezimi i popullates e ka ber te pamundur, edhe nevojitet kultura e te ardhurve te arrihet niveli i pastertis, gje qe do te kaloj nje kohe e gjat..

Kam ndegju se Prizreni eshte per nje here qyteti me i paster ne Kosove edhe pse nuk kam qen atje ka me shum se 7 vite

Pershendetje Vendas,, eshte e vertet se Prishtina ka me shum Rregull

por si tha edhe RILINDA shoqja e dashur,, me pranu te gjith qe Prizreni eshte qyteti ma i paster atehere mbyllet kjo tem,,
keshtu qe une e them te verteten> Prishtina eshte qyteti me i paster :lol:

Reana
24-04-05, 07:53
Per rregull Prishtina eshte qyteti me me rregull ne kosove, sepse ka polici ne mase me te madhe, dhe ka nevoj per rregull sepse eshte pasqyre e kosoves si kryeqytet si dhe si qyteti ma i madhi ne Kosove..

Kurse per Pasterti per njehere nuk eshte ne nivel te duhur, sepse shumezimi i popullates e ka ber te pamundur, edhe nevojitet kultura e te ardhurve te arrihet niveli i pastertis, gje qe do te kaloj nje kohe e gjat..

Kam ndegju se Prizreni eshte per nje here qyteti me i paster ne Kosove edhe pse nuk kam qen atje ka me shum se 7 vite


Edhepse jam nga PRISHTINA, pajtohem plotesisht me mendimin e REDRAGON-it, sepse vertete infrastruktura e Qytetit te Prishtines eshte e strengarkuar me numr te larte te banoreve! (dikund 700.000 banore jetojne ne Prishtine ketyre diteve -ne krahasim me afer 400.000 para luftes!!!).
Ne te njeten kohe cdo qytet ka nevoje per lum, lumi dhe parqet apo pjeset e gjelbera, jane mushkerite e nje qyteti! Fatkeqesisht pa lum, dhe me pluhurin nga tymtaret e Obiliqit, Prishtina ne ditet e veres, eshte nder qytetet me te ndotura ne EVROPE, sipas matjeve ekologjike qe jane bere ne Kryqytetet Evopiane!!!

rilinda
24-04-05, 11:07
o te lumte, o te lumte... e pra duke i lexuar keto studime shkencore te REANES a u bindet se PRIZRENI eshte qyteti pak a shume me i paster i Kosoves.

e di qe jeni bind veq mos e pranoni realitetin
hahahhah...
kalofshi vizllushum!!!

Krokodilli
25-04-05, 04:10
o te lumte, o te lumte... e pra duke i lexuar keto studime shkencore te REANES a u bindet se PRIZRENI eshte qyteti pak a shume me i paster i Kosoves.

e di qe jeni bind veq mos e pranoni realitetin
hahahhah...
kalofshi vizllushum!!!

nese don te mbajm te gjall kete tem,, duhet te jemi kunder ,
haha jemi bind (po qfar) po nuk e pranoj qe Prizreni eshte qyteti me i paster ne Kosove

PRISHTINE E DASHURA PRISHTINE

Reana
25-04-05, 04:28
Prishtine, Prishtina ime,
sa te dua
vendlindja ime, me gjithe mangesite e tua!!!!


ani bre Krokodil, te shpresojme se behet me e mira e jona Prishtina

Gjumashja
26-04-05, 10:29
ska diskutim se PRiZRENI osht qyteti me i paster ne kosov

Krokodilli
26-04-05, 12:03
Prishtine, Prishtina ime,
sa te dua
vendlindja ime, me gjithe mangesite e tua!!!!


ani bre Krokodil, te shpresojme se behet me e mira e jona Prishtina

Gjithsesi eshte me e mira e Bukura Prishtine,, edhe pse ka pak mangesi,, eshte qyteti me i Bukur me i mire ne Kosove per te gjitha,,
pershendetje vendase...

Reana
26-04-05, 12:06
KROKODIL, PERSHENDETJE TE PERZEMERTA NGA MANHATTAN-I, KETE MENGJES TE HERSHEM!!!

rilinda
27-04-05, 17:13
edhe nga prizreni pershendetje te perzemerta ne kete mbremje fantastike.

hajde hajde u shnderru tema ne pershendetje!po ska lidhje kaniher duhet

Krokodilli
28-04-05, 08:33
edhe nga prizreni pershendetje te perzemerta ne kete mbremje fantastike.

hajde hajde u shnderru tema ne pershendetje!po ska lidhje kaniher duhet


haha me pelqen shenderrimi i temes ,, sidomos kur eshte ti shqetesojm nervat pak me pershendetje.. (kishe jom me nerva)

gjithashtu Pershendetje te perzemerta Reana >all the way from Perth - Western Australia

po ashtu pershendetje te ngroht per shoqen nga Prizreni Rilinden

tung

rilinda
28-04-05, 12:35
flm kroki....
have a nice life

Krokodilli
29-04-05, 11:55
flm kroki....
have a nice liferilinda shpresoj se nuk ke desht me than kete qka e ke then :lol:

have a nice life .. me kete fjal nuk me ke pershendet po me ke thene MOS ME FOL ME KURR SE ME LODHE (qashtu perkthehet prej anglishtes ne shqip ),, hehe me siguri se ke mendu ashtu
tung te pershendes shoqja nga Prizreni

rilinda
29-04-05, 14:38
o jo skom than ashtu po have a nice life i bjen paq nje jete te mir
e ket e deshiroj per qdo njeri ani ma at kuptim qe e ki marr ti nuk e kisha than kurr hiq.

Krokodilli
01-05-05, 08:59
o jo skom than ashtu po have a nice life i bjen paq nje jete te mir
e ket e deshiroj per qdo njeri ani ma at kuptim qe e ki marr ti nuk e kisha than kurr hiq.

ne anglisht HAVE A NICE LIFE, i bjen paq nje jet te mire,, qe nenkupton se nuk do te flasesh me mu me kurr por me deshiron nje jet te mir
:lol:

e di qe se ke mendu ashtu rilinda vetem se e bana te madhe une pak,,,, per hajgare e thash pak


tung pershendetje bukuroshja e Prizrenit

rilinda
01-05-05, 14:53
mevjen keq qe i paska ra ne at kuptim po se kom mendu qashtu

Krokodilli
02-05-05, 16:11
mevjen keq qe i paska ra ne at kuptim po se kom mendu qashtu

ska qka te vjen keq rilinda ,, tash po me vjen keq mu qe e fillova ket tem te re ...

perpak e harrova temen,, Prishtina qyteti me I paster hihi

tung te pershendes

rilinda
02-05-05, 18:34
po vetem pas Prizrenit

e_martumja
02-05-05, 20:33
Qyteti ma i paster ne kosove mendoj qe eshte PRIZRENI!!!!!!!

rilinda
03-05-05, 12:31
edhe eshte ashtu.

Krokodilli
04-05-05, 07:28
mund te jet ashtu,, qka nuk ndodh ne boten e qudirav

rilinda
04-05-05, 15:16
ne fakt kjo nuk eshte bota e qudirave por bota e realitetit dhe duhet jetuar pa iluzione, kjo po shihet edhe ne forum qe iluzionet jane ne trend e per ate po te duket bota e qudirave !

Krokodilli
05-05-05, 11:30
ne fakt kjo nuk eshte bota e qudirave por bota e realitetit dhe duhet jetuar pa iluzione, kjo po shihet edhe ne forum qe iluzionet jane ne trend e per ate po te duket bota e qudirave !

hahahaha, ashtu eshte rilinda,, po une e thash kete sepse Vet Kosova eshte bota e qudirave per mu..

nese nuk me beson se ndodhin qudira ne kosove,, nese tu kujtohet vitin e kaluar 2004 qe e kan pa disa kosovar me nje fshat nje kali duke fluturu :lol: :lol:


per ate po thom ndoshta edhe Prizrenin e kan pa me te Paster se Prishtina ne ate menyre..

rilinda
05-05-05, 13:22
kosova nuk eshte vetem vend qudirash por edhe eksperimentesh (vend laboratorik).
e sa i perket qe ke than se prizrenin e kan vleresu me at syrin qe e kan pa edhe at kalin fluturues, e ne fakt nuk dihet me te vertet se a ka qen kali apo qka, kjo nuk eshte e vertet se une edhe shumica e forumistave qe e kan dhan voten per prizrenin nuk e kemi pa at mjet fluturues kshtu qe ne po e shkruajme te verteten gje te cilen e kemi pare me syrin real e jo me syrin qudipares!

Krokodilli
12-05-05, 11:24
haha kom taku njerez ne kosove qe shohin vetem me ate syrin qudipares,, per ate edhe thash,,,,

sa per pasterti dihet,, P P P P P P P P P P P P P R R R R R R R R R R I I I I I I I I I I I I ........................

rilinda
12-05-05, 15:49
pe perfundoj shkrimin e Krokodillit veq pak ma ndryshe mendimit te tij!

.....................ZZZREEEEEEEEENIIIIIIIIIIIIIII I

Krokodilli
14-05-05, 02:56
haha kom taku njerez ne kosove qe shohin vetem me ate syrin qudipares,, per ate edhe thash,,,,

sa per pasterti dihet,, P P P P P P P P P P P P P R R R R R R R R R R I I I I I I I I I I I I S S S S S S S S S S S S H H H H H H H H T T T T T T T T T T I I I I I I I I I I I N N N N N N N N N N A A A A A A A A A A ........................

:) :wink:

rilinda
15-05-05, 14:21
pas Priiiiizreeeeniiiiit edhe Gjiiiilaaaaaniiiiiit, edhe ata ndoshtaa!

Krokodilli
16-05-05, 08:55
pas Priiiiizreeeeniiiiit edhe Gjiiiilaaaaaniiiiiit, edhe ata ndoshtaa!

haha :lol: ndoshta edhe une po them ndoshta per te gjitha qka i the ti

Gjumashja
16-05-05, 09:43
Prizreni ka mu kan gjithe valla

rilinda
16-05-05, 12:59
per momentin eshte Prizreni qyteti me i paster, e qka do te behet me von askush nuk mundemi me parashiku.

Krokodilli
18-05-05, 09:57
Prizreni ka mu kan gjithe valla

Gjumashja moj,, pi she ti andrrat e gjata,, marove tu flejt (ne te vertet u knaqe),, po tu doket qe po zgjasin andrrat ka 1000 vjet,,,,

nese te zgjasin andrrat kaq gjat,, me te vertet do te ndodh ashtu si thu ti qe Prizreni te jet gjithmon... 8)
tung te pershendes

rilinda
18-05-05, 10:23
po nese vazhdojm me ket ritem te punes qysh ja kemi nis valla edhe kemi me qen te part per pasterti, kshtu qe edhe Gjumashja e ka pa ėndėrrėn ne kete menyre, e ndoshta kjo enderr e Gjumashes do te behet edhe realitet se shpesh ndosh kjo.

Krokodilli
19-05-05, 12:52
po nese vazhdojm me ket ritem te punes qysh ja kemi nis valla edhe kemi me qen te part per pasterti, kshtu qe edhe Gjumashja e ka pa ėndėrrėn ne kete menyre, e ndoshta kjo enderr e Gjumashes do te behet edhe realitet se shpesh ndosh kjo.


ishalla ju behet ajo enderr realitet,,, nuk jemi kunder por jemi te knaqur ta shohim kosoven e paster pa marr parasysh Prizreni a Prishtina a Peja , gjakova, gjilani,, tung
ciaoooo

Krokodilli
19-05-05, 12:52
po nese vazhdojm me ket ritem te punes qysh ja kemi nis valla edhe kemi me qen te part per pasterti, kshtu qe edhe Gjumashja e ka pa ėndėrrėn ne kete menyre, e ndoshta kjo enderr e Gjumashes do te behet edhe realitet se shpesh ndosh kjo.


ishalla ju behet ajo enderr realitet,,, nuk jemi kunder por jemi te knaqur ta shohim kosoven e paster pa marr parasysh Prizreni a Prishtina a Peja , gjakova, gjilani,, tung
ciaoooo

rilinda
20-05-05, 15:02
"DUHET" me qen te knaqun te gjith po qka me bo qe jo te knaqur plotesisht se????!!!

laliloli
20-05-05, 22:12
ME KEQ ARDHJE E THEM PO QYTETET DHE I TER AMBIENTI NE KOSOVE ESHTE I PA PASTER ,BERLLOKU HIDHET VEND E PA VEND ,NGA NDERTESA NE RRUGE NEPER SHKALLE TE BANESAVE NE PARQE, TROTUARE ,RRUGE LUMENJE ,MALE................................
PRANDAJ KUJDESUNI PER AMBIENTIN .

rilinda
21-05-05, 07:45
nuk mundem me mohu kta qka ke shkru ti, po ne pergjithesi qyteti sado pak me i paster se qytetet tjera eshte PRIZRENI.

Krokodilli
21-05-05, 11:31
nuk mundem me mohu kta qka ke shkru ti, po ne pergjithesi qyteti sado pak me i paster se qytetet tjera eshte PRIZRENI.

rilinda pse Prizreni eshte sadopak me i Paster,, te tregoj une,, se ne Prishtine e qytete tjera kemi kontejnera te vegjel e nuk pi nxen te gjitha mbeturinat,, kurse tek ju ne Prizren ne vend te kontejnerav ju e perdorni LUMIN ,, hedh mbeturina sa te dush lumi pi merr me vete :wink:hajgare pak a se nuk eshte bash qashtu :wink:

rilinda
21-05-05, 18:42
Jo qe nuk eshte bash e vertet, po nuk eshte e vertet hiq sepse lumin e kan pastru edhe e kan rregullu bashk me park edhe e kan bo fantazi. po na (prizrenalit) jemi vetdijesu edhe nuk po i hedhim mbeturinat ngado, e ne Prishtine edhe kotinjerat per klasifikimin e mbeturinave i kan, po nuk po din se qka eshte plastika, qka eshte alumini, qka jane letrat e qka mbeturinat e perziera, kshtu qe per mos me gabu vetem po i afrojne aty afer edhe prap po i hedhin ne tok (ne trotuar), e kontinjerat po mbesin te zbrasta. po edhe kur te kalon afer banesave dohet me mbajt nje sy perpjet e me kqyr ka qielli se vetem kur te fluturojn mbeturinat e syrin tjeter teposht me pa token se mos po shkel ne ndonje mbeturin tjeter, e duhet me u kthy pate ne banes apo ne shtepi edhe me u ndrru, po apet e kot se sa her te dilsh i/e njejt ki mu bo.

pa keqkuptime, edhe mu pom vjen keq per ket gjendje ne pergjithsi te shqiptareve, po ski qka me bo se pa u kan krejt popullata me vetedije na nuk mujm me hy ne Europ k'shtu.
"E vėrteta dhemb shumė!!!"

Krokodilli
21-05-05, 20:18
Jo qe nuk eshte bash e vertet, po nuk eshte e vertet hiq sepse lumin e kan pastru edhe e kan rregullu bashk me park edhe e kan bo fantazi. po na (prizrenalit) jemi vetdijesu edhe nuk po i hedhim mbeturinat ngado, e ne Prishtine edhe kotinjerat per klasifikimin e mbeturinave i kan, po nuk po din se qka eshte plastika, qka eshte alumini, qka jane letrat e qka mbeturinat e perziera, kshtu qe per mos me gabu vetem po i afrojne aty afer edhe prap po i hedhin ne tok (ne trotuar), e kontinjerat po mbesin te zbrasta. po edhe kur te kalon afer banesave dohet me mbajt nje sy perpjet e me kqyr ka qielli se vetem kur te fluturojn mbeturinat e syrin tjeter teposht me pa token se mos po shkel ne ndonje mbeturin tjeter, e duhet me u kthy pate ne banes apo ne shtepi edhe me u ndrru, po apet e kot se sa her te dilsh i/e njejt ki mu bo.

pa keqkuptime, edhe mu pom vjen keq per ket gjendje ne pergjithsi te shqiptareve, po ski qka me bo se pa u kan krejt popullata me vetedije na nuk mujm me hy ne Europ k'shtu.
"E vėrteta dhemb shumė!!!"

haha jo e verteta normal qe dhemb,, ne kete shkrim tendin me te vertet tu e lexu ne zemer me ke therr,, por nuk themi se nuk eshte e vertet,, e kam then sa here, dhe e them prap Prishtinali nuk mund te behesh per 6 vite,as qytetar,, keshtu qe keto gjera kan fillu me ndodhe ketyre 6 viteve te fundit ..,, sa per Prizrenin mund te jet i paster,, por jo edhe si pe bon ti qe gjdo njeri pi rrespektojn rregullat,, nuk hedhin mbeturia,,
ato rregulla nuk i percjellin as ne SINGAPOR NE MALEZI qe eshte qyteti me i paster ne bot... TUNG RRESPEKT RILINDA
TE PERSHENDES

rilinda
21-05-05, 21:49
nuk e kom shkru une at shkrim per me ther najkon.... m'fal se kom shkru me at qellim.
edhe une nuk kom than qe na prizrenalit jemi shum shum te kulturum edhe nuk hedhim mbeturina, po kom than pak ma i paster se qytetet tjera eshte prizreni, e kjo eshte e vertet.

Krokodilli
24-05-05, 14:16
nuk e kom shkru une at shkrim per me ther najkon.... m'fal se kom shkru me at qellim.
edhe une nuk kom than qe na prizrenalit jemi shum shum te kulturum edhe nuk hedhim mbeturina, po kom than pak ma i paster se qytetet tjera eshte prizreni, e kjo eshte e vertet.

ok Rilinda,, liria e te shprehurit eshte gjeja e par qe shpreh demokracin ne nje shtet,, keshtu qe gjithkush ka te drejt te jap mendimin e vet,, edhe pse e kam then gjithmon se nuk kam pa dallim ne kosove sa i perket pastertis,, gjithmon kam then se rregull ka me shum ne Prishtine,, keshtu qe Prishtina prap them ka perparsi

rilinda
24-05-05, 23:42
edhe une po tham qe Prishta eshte e paster po pas Prizrenit dhe Gjilanit.

zeshkanja_ch
25-05-05, 09:47
Jam plotesisht me ty rilinda pas Prizreni vjen prishtina, gjilani etj.
edhe jam krenare qe jom nga Prizreni

pershendes te gjith, ju deshiroj nje dite te mire, kalofshi sa me bukur jeni shum te mire!

rilinda
26-05-05, 16:43
welcome moj vendase e qytetit ma te paster ne Kosovė.

laliloli
26-05-05, 18:28
Jam plotesisht me ty rilinda pas Prizreni vjen prishtina, gjilani etj.
edhe jam krenare qe jom nga Prizreni

pershendes te gjith, ju deshiroj nje dite te mire, kalofshi sa me bukur jeni shum te mire!

pershendetje zeshkanja edhe une pajtohem me ju se Prizreni dallon pak nga qytetet tjera te Kosoves per nga pastertia,
pershendetje per te gjith nga prizreni historik te cilin me vite nuk e kam vizituar

rilinda
26-05-05, 19:01
shpresoj se do ta vizitosh se shpejti edhe do te knaqesh ne Prizren

laliloli
26-05-05, 20:43
shpresoj se do ta vizitosh se shpejti edhe do te knaqesh ne Prizren
te pershendes rilinda ,flm per mirepritjen ,dhe i kam lexuar te gjitha shkrimet tua per prizrenin ne kete sondazh dhe pajtohem plotesisht me ate qe ke shkruar

te uroj gjithe te mirat

Krokodilli
27-05-05, 10:31
Jam plotesisht me ty rilinda pas Prizreni vjen prishtina, gjilani etj.
edhe jam krenare qe jom nga Prizreni

pershendes te gjith, ju deshiroj nje dite te mire, kalofshi sa me bukur jeni shum te mire!

pershendetje zeshkanja edhe une pajtohem me ju se Prizreni dallon pak nga qytetet tjera te Kosoves per nga pastertia,
pershendetje per te gjith nga prizreni historik te cilin me vite nuk e kam vizituar

hahahaha me vite nuk e ke vizituar Prizrenin e thu qe eshte ma i paster se qytetet tjera,, (shumica ne kete forum skan qen kurr ne Prizren vetem thon se eshte i paster me te ndegjuar) shko vizito atehere flasum,

pershendetje, paq nje dite te mire

rilinda
27-05-05, 13:12
o kroki e une qe jom qdo dit ne pz edhe qe po thom qe qyteti i prizrenit eshte me i paster nuk e kam me te ndegjume po me ta fakte. edhe laliloli ka ndegju apo edhe e ka pa ndoshta ne tv se Prizreni eshte me i paster, sikurse edhe ti qe e din kete por nuk po don me pranu.

pershendetje

laliloli
27-05-05, 19:58
o kroki e une qe jom qdo dit ne pz edhe qe po thom qe qyteti i prizrenit eshte me i paster nuk e kam me te ndegjume po me ta fakte. edhe laliloli ka ndegju apo edhe e ka pa ndoshta ne tv se Prizreni eshte me i paster, sikurse edhe ti qe e din kete por nuk po don me pranu.

pershendetje

PERSHENDETJE KROKI DHE RILINDA ,UNE KAM QENE NE TE DY QYTETET PRISHTINE DHE PRIZREN .TE DY I DUA SI QDO QYTET SHQIPETAR .DESHIRA IME ESHTE QE PRISHTINA TE JET QYTETI ME I PASTER NE BOTE SEPSE ESHTE KRYEQYTETI YNE ,DESHIROJ QE AI TE JET NJE METROPOLE PASI ATY QDO DITE FREKUENTOJNE SHUME TE HUAJ ,DHE SHOHIN KULTUREN TONE .POR PER FAT TE KEQ PRISHTINA ESHTE QYTETI ME I NDYER NE KOSOVE ,NGA TE SHKOJSH KE BERLLOK NE PARQE ,PARANDERTESAVE ,,NDERSA JAM HABITUR ME DISA SKENA QE KA PARAQITUR TV 21 KU SHIHEN TONELATA BERLLOK PARA NDERTESAVE E QKA ESHTE ME SHQETESUESE EDHE NEPER SHKALLE TE NDERTESAVE KU NJEREZIT ME KESE I KANE LENE ATY

rilinda
27-05-05, 23:43
e kan pritu me i qu deri ne kontinjer, po nejse se ma kollaj aty te shkallet. :(

e dhimbshme por e vėrtetė!

Krokodilli
29-05-05, 03:44
e kan pritu me i qu deri ne kontinjer, po nejse se ma kollaj aty te shkallet. :(

e dhimbshme por e vėrtetė!

NORMAL QE KA PRITU,, NE FSHAT SKA PAS MBETURINA ME HEDH,, QUMSHTIN E KA PI DREJT PREJ LOPES E NE GOJ,, TASH DUHET TETRAPAKA ME BLE,,,
PLUS DEJ SA TE LESHOHET PREJ KATIT TE 5 MI HEDH MBETURINAT NE KONTEJNER AJO PER ATE KOH E MARON 1 PITE APO FLI,, KESHTU QE NUK HUMB KOHE,, E HEDH PREJ DRITARES... :cry:

rilinda
29-05-05, 09:06
e po pra, e ateher qysh me qen prishtina edhe qytetet tjera te pasterta me njerz dembela????

Krokodilli
29-05-05, 13:18
e po pra, e ateher qysh me qen prishtina edhe qytetet tjera te pasterta me njerz dembela????

:( :( :( :( :( :x :( :( :( :(
pershendetje rilinda

laliloli
31-05-05, 19:53
e kan pritu me i qu deri ne kontinjer, po nejse se ma kollaj aty te shkallet. :(

e dhimbshme por e vėrtetė!

NORMAL QE KA PRITU,, NE FSHAT SKA PAS MBETURINA ME HEDH,, QUMSHTIN E KA PI DREJT PREJ LOPES E NE GOJ,, TASH DUHET TETRAPAKA ME BLE,,,
PLUS DEJ SA TE LESHOHET PREJ KATIT TE 5 MI HEDH MBETURINAT NE KONTEJNER AJO PER ATE KOH E MARON 1 PITE APO FLI,, KESHTU QE NUK HUMB KOHE,, E HEDH PREJ DRITARES... :cry:

KROKODILLI JU KETU DESHIRONI TE THUANI SE KINSE FSHATARET PO E NDYTIN PRISHTINEN .KY VLERESIM ESHTE SHUME TENDENCIOZ ,SEPSE PRISHTINA PER KEQARDHJE KA QENE QDOHERE I NDOTUR ME MBETURINA, EDHE PARA LUFTE, BILE ME SHUME SE SOT

Dali!Keq
31-05-05, 23:30
Prizreni ka qen dhe do mbetet vendi me i paster.

Krokodilli
01-06-05, 09:11
e kan pritu me i qu deri ne kontinjer, po nejse se ma kollaj aty te shkallet. :(

e dhimbshme por e vėrtetė!

NORMAL QE KA PRITU,, NE FSHAT SKA PAS MBETURINA ME HEDH,, QUMSHTIN E KA PI DREJT PREJ LOPES E NE GOJ,, TASH DUHET TETRAPAKA ME BLE,,,
PLUS DEJ SA TE LESHOHET PREJ KATIT TE 5 MI HEDH MBETURINAT NE KONTEJNER AJO PER ATE KOH E MARON 1 PITE APO FLI,, KESHTU QE NUK HUMB KOHE,, E HEDH PREJ DRITARES... :cry:

KROKODILLI JU KETU DESHIRONI TE THUANI SE KINSE FSHATARET PO E NDYTIN PRISHTINEN .KY VLERESIM ESHTE SHUME TENDENCIOZ ,SEPSE PRISHTINA PER KEQARDHJE KA QENE QDOHERE I NDOTUR ME MBETURINA, EDHE PARA LUFTE, BILE ME SHUME SE SOT

Laliloli kujna pi tregon ti per Prishtinen shoki,, nga cili fshat je ti?

para lufte nuk ke guxu me hedh nje leter ne tok,, edhe pse kan hedh,, po nuk krahasohet me paslufte,,, si me pas qen ne burg njerzia 1000 vite, edhe tash jon liru bon qka te dush se spo ja nin askujt....

Fshataret po e ndysin,, edhe ju duhet edhe 100 vite te mbledhin mend,, e dhimshme,, e hidherushme por shum e sakt...

laliloli
01-06-05, 18:58
e kan pritu me i qu deri ne kontinjer, po nejse se ma kollaj aty te shkallet. :(

e dhimbshme por e vėrtetė!

NORMAL QE KA PRITU,, NE FSHAT SKA PAS MBETURINA ME HEDH,, QUMSHTIN E KA PI DREJT PREJ LOPES E NE GOJ,, TASH DUHET TETRAPAKA ME BLE,,,
PLUS DEJ SA TE LESHOHET PREJ KATIT TE 5 MI HEDH MBETURINAT NE KONTEJNER AJO PER ATE KOH E MARON 1 PITE APO FLI,, KESHTU QE NUK HUMB KOHE,, E HEDH PREJ DRITARES... :cry:

KROKODILLI JU KETU DESHIRONI TE THUANI SE KINSE FSHATARET PO E NDYTIN PRISHTINEN .KY VLERESIM ESHTE SHUME TENDENCIOZ ,SEPSE PRISHTINA PER KEQARDHJE KA QENE QDOHERE I NDOTUR ME MBETURINA, EDHE PARA LUFTE, BILE ME SHUME SE SOT

Laliloli kujna pi tregon ti per Prishtinen shoki,, nga cili fshat je ti?

para lufte nuk ke guxu me hedh nje leter ne tok,, edhe pse kan hedh,, po nuk krahasohet me paslufte,,, si me pas qen ne burg njerzia 1000 vite, edhe tash jon liru bon qka te dush se spo ja nin askujt....

Fshataret po e ndysin,, edhe ju duhet edhe 100 vite te mbledhin mend,, e dhimshme,, e hidherushme por shum e sakt...

NDJEHEM I PENDUAR QE KAME HYRE NE DEBATE ME NJEREZ TE TILLE SIQ JENI JU KROKODILLI QE SHPYRTIN PLOT URREJTJE E PASKE DUKE FYER MBI 70% TE POPULLIT TE KOSOVES .TI QENKE QYTETAR I PRISHTINES ,MIREPO PO TE ISHE I NJUJORKUT OSE I NDONJE QYTETI TJETER QKA DO TE BESH MORE KROKODILL .UNE JAM QYTETAR I CILI JETOJ NE FSHAT DHE NDJEHEM KRENAR PER KETE .
UNE KETU EDHE E PERFONDOJ DEBATIMIN ME JU ,SEPSE NUK IA VLEN TE BISEDOJ ME NJEREZ TE TILLE

rilinda
01-06-05, 19:03
nuk pajtohem me ty kroki, se ka njerez te mir edhe te kqi edhe nuk duhet me i nda ashtu ne fshatar edhe qytetar se krejt prejardhjen e kemi prej fshatrave edhe te gjitheve gjak fshatari na rrjedh neper damar, kshtu qe nuk po e ndotin fshataret ambientin (fjala per Prishtinen edhe per te gjitha qytetet), por po e ndotin njerezit e pakulturuar (e ne kete grup bejne pjes edhe qytetaret e edhe fshataret siq po i klasifikoni shumica)

Krokodilli
02-06-05, 11:00
e kan pritu me i qu deri ne kontinjer, po nejse se ma kollaj aty te shkallet. :(

e dhimbshme por e vėrtetė!

NORMAL QE KA PRITU,, NE FSHAT SKA PAS MBETURINA ME HEDH,, QUMSHTIN E KA PI DREJT PREJ LOPES E NE GOJ,, TASH DUHET TETRAPAKA ME BLE,,,
PLUS DEJ SA TE LESHOHET PREJ KATIT TE 5 MI HEDH MBETURINAT NE KONTEJNER AJO PER ATE KOH E MARON 1 PITE APO FLI,, KESHTU QE NUK HUMB KOHE,, E HEDH PREJ DRITARES... :cry:

KROKODILLI JU KETU DESHIRONI TE THUANI SE KINSE FSHATARET PO E NDYTIN PRISHTINEN .KY VLERESIM ESHTE SHUME TENDENCIOZ ,SEPSE PRISHTINA PER KEQARDHJE KA QENE QDOHERE I NDOTUR ME MBETURINA, EDHE PARA LUFTE, BILE ME SHUME SE SOT

Laliloli kujna pi tregon ti per Prishtinen shoki,, nga cili fshat je ti?

para lufte nuk ke guxu me hedh nje leter ne tok,, edhe pse kan hedh,, po nuk krahasohet me paslufte,,, si me pas qen ne burg njerzia 1000 vite, edhe tash jon liru bon qka te dush se spo ja nin askujt....

Fshataret po e ndysin,, edhe ju duhet edhe 100 vite te mbledhin mend,, e dhimshme,, e hidherushme por shum e sakt...

NDJEHEM I PENDUAR QE KAME HYRE NE DEBATE ME NJEREZ TE TILLE SIQ JENI JU KROKODILLI QE SHPYRTIN PLOT URREJTJE E PASKE DUKE FYER MBI 70% TE POPULLIT TE KOSOVES .TI QENKE QYTETAR I PRISHTINES ,MIREPO PO TE ISHE I NJUJORKUT OSE I NDONJE QYTETI TJETER QKA DO TE BESH MORE KROKODILL .UNE JAM QYTETAR I CILI JETOJ NE FSHAT DHE NDJEHEM KRENAR PER KETE .
UNE KETU EDHE E PERFONDOJ DEBATIMIN ME JU ,SEPSE NUK IA VLEN TE BISEDOJ ME NJEREZ TE TILLE

laliloli e di qe eshte e dhimbshme e hidherueshme,, por eshte e vertet,, askush nuk e urren askend,, vetem se them se jan te prapambetur nuk do te thot se i urrej, per mu jan te gjith njesoj,, nese them se jan te prapambetur atyre fshatarve nuk duhet tju vie turp po te mundohen te permiresohen,,, hyni ne forum dhe thoni se Prishtinalit hedhin mbeturina,, thoni se Prishtina qyteti me i papaster,, qka mendoni vall Prishtinalit pe bejn kete,, Mbas luftes shumica e fshatarve kan len shtepit 55% kan dal ne Prishtine.. POPULLATA ISHTE 250.000 para luftes,, kurse tash eshte Permbi 500.000 (gje qe eshte normale)
KUR TE THU PRISHTINALI KUJTOHU PAK SE CILET JAN ATA PRISHTINALI,, NUK MUND TE BAHESH PRISHTINALI PER 1 DIT O SHOKI


EDHE UNE PREFEROJ TE JETOJ ME SHUM NE FSHAT SE QYTET,, POR EDUKATA ESHTE EDUKAT ,, si ne fshat si ne qytet duhet te jet ne nivel te lart
me kohe gjerat do te permirsohen,, pershendetje qytetar qe jeton ne fshat,,

Krokodilli
02-06-05, 11:08
nuk pajtohem me ty kroki, se ka njerez te mir edhe te kqi edhe nuk duhet me i nda ashtu ne fshatar edhe qytetar se krejt prejardhjen e kemi prej fshatrave edhe te gjitheve gjak fshatari na rrjedh neper damar, kshtu qe nuk po e ndotin fshataret ambientin (fjala per Prishtinen edhe per te gjitha qytetet), por po e ndotin njerezit e pakulturuar (e ne kete grup bejne pjes edhe qytetaret e edhe fshataret siq po i klasifikoni shumica)

ashtu mendon ti rilinda,, por e verteta qendon si them une,, dhe nuk thash qe ka njerez te keqi,, dihet qe ka te mir dhe te keqinj,,
Por rregullat per jetes dallojn nga fshati dhe qyteti....

Ne pik te gjumit ora 4 e mengjesit :arrow: del kojshikja ta nxjerr gjumin tu bertit pej dritares tu e thirr kojshiken tjeter ne qaj ,, ojjjjjjjjj NAZIREEEEEEEEE HAJDE SE I KOM QIT QAJAT,, GJYS KILOMETRE LARG NJANA PREJ TJETRES,, ajo ne tjetren banes kjo ne tjetren....

KUR KA NDODH NE HISTORIN E NJERZIMIT MU QU NJERI ME PJEK FLIJA NE BALLKON,, NE MAJE TE SOLITERIT,, APO NE KAT TE DYT NE BANESA ME PJEK FLIJA ME SAQA.., NUK KA ASGJE POR QKA PO DU TE THEM ESHTE SE ENDE JU DUHET TE MESOJN SE QKA LEJOHET NE QYTET E QKA JO,,
TE GJITHA ME KOHE DO TE PERMIRESOHEN

KJO PRA ESHTE PRISHTINA E BUKUR - PRAP THEM ME KOHE DO TE PERMIRESOHET

Krokodilli
02-06-05, 11:10
TE CEKI EDHE NJE GJE,, UNE JAM FSHATAR PASI BABA MU KA LIND NE FSHAT,, POR RREGULLAT VLEJN PER TE GJITH NJESOJ

anna
02-06-05, 12:50
Eshte fakt qe prishtina si cdo qytet tjeter i kosoves nuk eshte i paster!! :wink:

rilinda
02-06-05, 13:03
valla kroki tash une nuk muj me dal neper rrug edhe me pyt se a je prishtinali i vertet apo je prishtinali amator! Nje gje e di se qata qe jan tu jetu ne prishtin qata po e ndotin qytetin, e kshtu eshte edhe ne qytet tjera, po ata qytetart me "baz" te prishtines edhe ata mujn me dhan kontributin e tyre duke e pastruar qytetin, po qka me bo qe askush askujt nuk po mundet me ja terhjek vrejtjen?! po edhe me te keshillu dikush na shqiptart e kemi koken e fort edhe per inati vazhdojm edhe ma keq me at mendjen ton qe mendojme se eshte gjeniale.

Kurvani
02-06-05, 16:17
me prek doren ne Zemer Prizreni :D

rilinda
02-06-05, 17:24
a po mujshe me prek zemren aaaa?
une e kom dit qe na shqiptart e qesim doren ne zemer edhe flasin e qe e prekim doren ne zemer qitash e msova. flm shum
po pernime pasi e ki prek zemren ajo nuk te paska rrejt se pernime prizreni eshte me i paster.

Krokodilli
03-06-05, 04:28
valla kroki tash une nuk muj me dal neper rrug edhe me pyt se a je prishtinali i vertet apo je prishtinali amator! Nje gje e di se qata qe jan tu jetu ne prishtin qata po e ndotin qytetin, e kshtu eshte edhe ne qytet tjera, po ata qytetart me "baz" te prishtines edhe ata mujn me dhan kontributin e tyre duke e pastruar qytetin, po qka me bo qe askush askujt nuk po mundet me ja terhjek vrejtjen?! po edhe me te keshillu dikush na shqiptart e kemi koken e fort edhe per inati vazhdojm edhe ma keq me at mendjen ton qe mendojme se eshte gjeniale.

e vertet eshte se qka thu rilinda,, pajtohem me ty,, se ne shqiptaret per kokefortesi vendin e par ne evrop e zem .., nuk thash me dal ne Prishtine e me pyet se kush eshte qytetar e kush jo, vetem thash se popullata eshte dyfishu,,, qe do te thot se 50% e popullates ende nuk i din rregullat e qytetit,, e keto rregulla jan shum te thjeshta ,, por duhet te mesohen,,,,, kot e dhan kontributin 100 persona kur 100 te tjer hedhin mbeturinaa,, keshtu qe edhe vet e ke thene Prishtina (kosova) per momentin eshte nje vend eksperimentesh...
do te behet mire ska qare

dr1ta
03-06-05, 11:57
Tetova

Kurvani
03-06-05, 12:22
Normal qe esht dhe te Tetova e bukur,veq se ma i Bukur esht Prizreni :wink:

rilinda
03-06-05, 13:20
nuk i kam pa te gjitha qytetet,por as prishtina nuk ishte e pastert se si po thojn,por edhe un kam ndegju me shume se Prizreni...

por askush nuk fol per vendin e vet keq apo :wink::wink:

Krokodilli
10-06-05, 07:04
nuk i kam pa te gjitha qytetet,por as prishtina nuk ishte e pastert se si po thojn,por edhe un kam ndegju me shume se Prizreni...

por askush nuk fol per vendin e vet keq apo :wink::wink:

po pra ashtu eshte aferdita Prishtina eshte qyteti me i paster :)

rilinda
12-06-05, 13:02
vetem qe je nga prishtina pot duket ashtu e une sjom tu than qe prizreni eshte me i paster vetem pse eshte vendlindja ime por ashtu eshte zoteri i nderuar kroki :wink:

Krokodilli
13-06-05, 09:34
vetem qe je nga prishtina pot duket ashtu e une sjom tu than qe prizreni eshte me i paster vetem pse eshte vendlindja ime por ashtu eshte zoteri i nderuar kroki :wink:

hehe flm rilinda zonje e nderuar :) ,, po po trego te verteten, edhe ti po thu qe Prizreni eshte me i paster vetem se je nga Prizreni.. hehe

...ishalla Prizreni eshte me i paster se Prishtina,, se nese eshte si Prishtina mos vet :lol:

tung te pershendes bukuroshja e Prizrenit

rilinda
13-06-05, 15:17
edhe eshte me i paster...e tash qka mosvet

rilinda
15-06-05, 15:04
edhe pse e din qe Prizreni eshte me i paster...

Krokodilli
16-06-05, 10:57
edhe pse e din qe Prizreni eshte me i paster...

kUMANOVA ESHTE 100% I SIGURT SE PRISHTINA,, PO VEQ THA FERIZAJI SA ME JAU BA QEFIN FERIZAJLIVE SE KAN MBET PAK MBRAPA,,

rilinda
16-06-05, 12:20
edhe pse e din qe Prizreni eshte me i paster...

kUMANOVA ESHTE 100% I SIGURT SE PRISHTINA,, PO VEQ THA FERIZAJI SA ME JAU BA QEFIN FERIZAJLIVE SE KAN MBET PAK MBRAPA,,

kjo vlejti edhe per prishtinalitė

Krokodilli
19-06-05, 05:01
RREGULL MA SE SHUMTI KA NE PRISHTINE,,,, E PER PASTERTI QDO QYTET KA NEVOJ PER PASTERTI.............PRISHTINAAAAAAAAAAAAAAA

rilinda
19-06-05, 15:55
joooo gabim e ki shkru


PRIZRENIIIIIII

rilinda
19-06-05, 19:02
heeeeeeej kokan vetedijesu pak prishtinalit valla... ama pak jo shum... paskan msu qysh duhet mi klasifiku mbeturinat edhe rreth kontinjerave nuk paska mbeturina ama rruges edhe ne parqe po kish veq kadal kadal edhe ato bin ne vend te vetin.

kroki prishtina jote e dashur gati gati paska arrit ne nivel te prizrenit, e dyshoj qe me pun edhe e kalon, ama edhe na prizrenalit nuk bim ne gjum e me ju lan juve me na dal perpara per pasterti. :lol: :wink:

Krokodilli
20-06-05, 10:51
hahaha ngadal dal RIlinda tu ndryshohet ty mendja per Prishtinen,, sa here po shkon ne Prishtine po zbutesh,, edhe najdit edhe ki Prishtines te gjitha votat me ja dhan :wink:

rilinda
23-06-05, 16:41
:lol: kur ta meriton edhe ja jap valla ama niher perniher per me ja dhan voten e ksaj teme nuk eshte Prishtina.. edhe voten ma nuk muj me ndrru ama mendimin po veq nese bohet Prishtina ma e paster se Prizreni qateher e ndrroj :wink:

Krokodilli
25-06-05, 00:13
:lol: kur ta meriton edhe ja jap valla ama niher perniher per me ja dhan voten e ksaj teme nuk eshte Prishtina.. edhe voten ma nuk muj me ndrru ama mendimin po veq nese bohet Prishtina ma e paster se Prizreni qateher e ndrroj :wink:

8) me ke lan pa tekst rilinda,, te pershendes a,, e di qe je e drejt ne te gjitha votimet dhe forumet,, keshtu qe jam i sigurt se nese e meriton Prishtina kete vot edhe do te ja japesh,,,,
po qka te bejm se une pernihere nuk du te jem i drejt ne vota,, edhe pse e di se cila eshte e verteta ,, prap me mendimin tim e vazhdoj :wink:

rilinda
25-06-05, 12:02
:wink: veq vazhdo se keshtu tema nuk mbyllet :wink:

Krokodilli
26-06-05, 07:04
:wink: veq vazhdo se keshtu tema nuk mbyllet :wink:

jo jo mos ta nin se Prap Prishtina eshte qyteti ma i paster,, keni kohe edhe Ju Prizrenalit , me kohe te gjitha rregullohen :lol: :wink:

rilinda
26-06-05, 20:40
po po rregullohen edhe qateher ndoshta del Prishtina e para. :wink:

arbias
27-06-05, 16:14
Qyteti ma i paster esht qata qe zgjohen heret e qesim pite kuptohet .


Prizereni i buker dhe tetova

Aty ku falet sabahi

ne prishtin prishtinasit zgjohen ne 2 masdite tani qfar pastertije be masdite

Arb
27-06-05, 16:59
ani, qysh e lame?

rilinda
27-06-05, 23:05
per ty se di valla veq une me arbiasin po thojm qe PRIZRENI...!

Arb
27-06-05, 23:13
ashtu a?

A nuk e late Peja ketu a?

rilinda
28-06-05, 13:23
PEEEJAAAAA???!!! jo jo gabim je valla se nuk e lam Peja po ti ne koken tane e ke lan kishe Peja ma e paster ama ne te vertet Prizreni eshte ma i paster...doren n'zemer!

arbias
28-06-05, 16:10
Rilind pershendetje

Jo qe duhet ta lem apo ti them se prizereni esht vendi me i bukur me turistik ne kosov por ai ka qen edhe krueqyteti i kosoves dikur kjo deshmon se aty vertet ka vler art bukuri freski dhe per at duhet te jet edhe pastertija .

Ndoshta dikush thot se kfori gjerman jan aty por kjo s ka te bej me ket
Gjermanet jan habit me bukurin e qytetit dhe vetem e kan ba ma t ndershum dhe kan sjell gjdo 30 -40 metra kanta berllogu
S di qka t them por kam degju se jan bashku disa qytete te kosoves me disa te gjermonis po mendoj jan miqsu veq me dal ka na me pa haj haj qka na kan ba do t hujt kishi kan ardh me naj rregullu infrastrukturen ata e kan ba namin e belave.

Te fala prizerenit t bukur

Krokodilli
29-06-05, 09:01
Qyteti ma i paster esht qata qe zgjohen heret e qesim pite kuptohet .


Prizereni i buker dhe tetova

Aty ku falet sabahi

ne prishtin prishtinasit zgjohen ne 2 masdite tani qfar pastertije be masdite

Veq fale ti Sabahin arbias,, edhe mesditen e mesnaten e gjysditen,, kurr mos u ndal,,, prishtinalit po flejkan deri ne 2,, ty po te shkojka dita tu fal,,,

Hajt Tetovar se nuk e paske vizitu asnje qytet te Kosoves,, Perpos Xhamin e Sulltan Bardhablakut ne Prizren.... dil dil pak edhe ne Prishtine, edhe atje kemi Xhamia.....

arbias
29-06-05, 11:39
Shoku krokodill s thash diqka keq per prishtin e di se esht kryeqytet
por pasterti ska dhe besoj se shum ma mir se ti e njo Prishtinen me vjen keq per ket thanje un gjdo dit jam ne pr por kur te vish ti ne pr e sheh nese un kam genjy ather un nje kafe kam me ta pagu por ne qofse ti ske qen moti ke me ma qit nje drek te restoranti ORA e din ku asht eja se un aty punoj te them t drejten se Prishtina me pelqen vetem ne mbramje e sa per pasterti ka e ska e sa per gjum at shok e keni.

rilinda
30-06-05, 10:51
Rilind pershendetje

Jo qe duhet ta lem apo ti them se prizereni esht vendi me i bukur me turistik ne kosov por ai ka qen edhe krueqyteti i kosoves dikur kjo deshmon se aty vertet ka vler art bukuri freski dhe per at duhet te jet edhe pastertija .

Ndoshta dikush thot se kfori gjerman jan aty por kjo s ka te bej me ket
Gjermanet jan habit me bukurin e qytetit dhe vetem e kan ba ma t ndershum dhe kan sjell gjdo 30 -40 metra kanta berllogu
S di qka t them por kam degju se jan bashku disa qytete te kosoves me disa te gjermonis po mendoj jan miqsu veq me dal ka na me pa haj haj qka na kan ba do t hujt kishi kan ardh me naj rregullu infrastrukturen ata e kan ba namin e belave.

Te fala prizerenit t bukur

e vertet kjo qka ke than edhe gati krejt qito qka i ke than ti i kom than edhe une ne diskutimet e mehershme edhe eshte shum shum e vertet se gati te gjith po mendojne se Prizrenin e ka pastru kfori gjerman ama qka me bo qe nuk eshte ashtu se ata kan ardh veq si mbikqyrsa tont e jo pastrues.

zeshkanja_ch
30-06-05, 15:03
pajtohem me mendimin e arbiasit!
Krokodil se di pse e paske ngri kryt e nuk po kupton se sikur prizreni asnje qytet nuk eshte i paster me kete rilinda nuk po don me then se ne jemi me te miret per gjdo gje(askush nuk eshte perfekt) po qe tash qka me bo per pasterti jemi te paret ne vajzat e prizreni kur kemi lind, kemi lind me fshis ne dore! :wink: pershendes te gjith! pa keqkuptime

ju pershende te gjithve posaqerisht vendasen time rilinden!jeni shum te mire

rilinda
30-06-05, 19:06
flm edhe une ty t'pershendes :wink:

arbias
30-06-05, 22:05
Rilinda_zeshkanja-ch Qashtu be qika mos e leni me ju shku fshisa huq.
Se tybe boll zor asht me fshi te dhem shpina_e kur dikush fol ne shpin tande vertet edhe nje her te dhemb pas fshises vesq fshini e ishalla gjani naj Unaz tuj fshi se kush sherrin s ja ka pa fshises tung tung

Krokodilli
01-07-05, 08:36
pajtohem me mendimin e arbiasit!
Krokodil se di pse e paske ngri kryt e nuk po kupton se sikur prizreni asnje qytet nuk eshte i paster me kete rilinda nuk po don me then se ne jemi me te miret per gjdo gje(askush nuk eshte perfekt) po qe tash qka me bo per pasterti jemi te paret ne vajzat e prizreni kur kemi lind, kemi lind me fshis ne dore! :wink: pershendes te gjith! pa keqkuptime

ju pershende te gjithve posaqerisht vendasen time rilinden!jeni shum te mire

hahaha zeshkanja_ch pershendetje ,,,

me ke shti me qesh me kete thenje

>>Krokodill Se Di Pse E Paske Ngri Kryt<<

me erdh boll keq qe the keshtu
po edhe me shtine me qesh,,
po ti lexosh te gjitha shkrimet e kupton qe nuk e kom ngri kryt,, po qashtu e kerkon situata... :wink: kalo bukur bukuroshja e Prizrenit....

Krokodilli
01-07-05, 08:42
Shoku krokodill s thash diqka keq per prishtin e di se esht kryeqytet
por pasterti ska dhe besoj se shum ma mir se ti e njo Prishtinen me vjen keq per ket thanje un gjdo dit jam ne pr por kur te vish ti ne pr e sheh nese un kam genjy ather un nje kafe kam me ta pagu por ne qofse ti ske qen moti ke me ma qit nje drek te restoranti ORA e din ku asht eja se un aty punoj te them t drejten se Prishtina me pelqen vetem ne mbramje e sa per pasterti ka e ska e sa per gjum at shok e keni.

Pershendetje shoku arbias,, jam 100% i sigurt se nuk e njeh ma mire se une Prishtinen,, shumica keni fillu kohet e fundit te dini se ku i bjen Prishtina,, por sido qe te jet te pershendes,, jo vetem kafe po ne restoran per drek apo per dark mujm me shku si shok kurdo ,,

por sa per pasterti e dim te gjith cili eshte qyteti me i paster.....

>>Per me mbajt betejen duhet me duru dhe me hjek, me luftu deri ne fund,,,, ska fitore pa mund<< ,, shpresoj se me kuptoni....

rilinda
01-07-05, 12:02
edhe na jemi tu u mundu per me arrit deri te ajo fitore...nejse Prizreni per ket tem eshte i pari veq po dojm me ec hala ma perpara se pastertis kerkush sherrin sja ka pa.

rilinda
01-07-05, 12:12
Rilinda_zeshkanja-ch Qashtu be qika mos e leni me ju shku fshisa huq.
Se tybe boll zor asht me fshi te dhem shpina_e kur dikush fol ne shpin tande vertet edhe nje her te dhemb pas fshises vesq fshini e ishalla gjani naj Unaz tuj fshi se kush sherrin s ja ka pa fshises tung tung


o flm shum o arbias per kshillat...une do t'i kem parasysh :lol: edhe jo shpina spo na dhem se tash shek.21 edhe ka fshisa me bisht te gjat kshtu qe spo kemi nevoj mu laku e me na dhimt shpina, perkundrazi po knaqum tu fshi e tu knu edhe qytetin e kemi ma te pastertin perqata. :wink: e jo si qikat e Prishtines tu u rujt se po iu dhemb shpina edhe qe pi she najkush tu fshi e marre :( e kan lan anash fshisen e tani krokodilli pi mbron kishe pernime ato ma te zojat edhe qe qytetin e pastrojn veq naten njerzt qe "paguhen" per at pun... veq kur t'vjen ne Prizren Krokodili e merr vesh qe ktu edhe diten e edhe naten ka me taku puntor me uniform me fshis edhe me kontinjer tu i fshi rrugt e naten ma shum i she tu i la. :wink: :D :D

Krokodilli
01-07-05, 13:14
Rilinda_zeshkanja-ch Qashtu be qika mos e leni me ju shku fshisa huq.
Se tybe boll zor asht me fshi te dhem shpina_e kur dikush fol ne shpin tande vertet edhe nje her te dhemb pas fshises vesq fshini e ishalla gjani naj Unaz tuj fshi se kush sherrin s ja ka pa fshises tung tung


o flm shum o arbias per kshillat...une do t'i kem parasysh :lol: edhe jo shpina spo na dhem se tash shek.21 edhe ka fshisa me bisht te gjat kshtu qe spo kemi nevoj mu laku e me na dhimt shpina, perkundrazi po knaqum tu fshi e tu knu edhe qytetin e kemi ma te pastertin perqata. :wink: e jo si qikat e Prishtines tu u rujt se po iu dhemb shpina edhe qe pi she najkush tu fshi e marre :( e kan lan anash fshisen e tani krokodilli pi mbron kishe pernime ato ma te zojat edhe qe qytetin e pastrojn veq naten njerzt qe "paguhen" per at pun... veq kur t'vjen ne Prizren Krokodili e merr vesh qe ktu edhe diten e edhe naten ka me taku puntor me uniform me fshis edhe me kontinjer tu i fshi rrugt e naten ma shum i she tu i la. :wink: :D :D

SA TE KA GJERMAN NE PRIZREN QE PAGUJN MIRE,, VALLA KREJT PRIZRENI KAN MI KAP FSHISAT NE DOR E ME DAL ME PASTRU,, PER NJO QE TE SHKOJN GJERMONT,, KAN ME FLUTURU MBETURINAT SI RAKETAT NE KOHEN E BOMBARDIMEVE PERMBI PRIZREN

arbias
01-07-05, 15:00
Krokodill faliminderit per kshilla ishin te natyrshme sa per Fshisa po jav lam qikav se na kish mlu berllogi.

Pleqet thoj kur te shkosh musafir kqyrja kanten e berdhogut si e ka dhe e din qka ka aty... :wink:

rilinda
01-07-05, 18:21
Rilinda_zeshkanja-ch Qashtu be qika mos e leni me ju shku fshisa huq.
Se tybe boll zor asht me fshi te dhem shpina_e kur dikush fol ne shpin tande vertet edhe nje her te dhemb pas fshises vesq fshini e ishalla gjani naj Unaz tuj fshi se kush sherrin s ja ka pa fshises tung tung


o flm shum o arbias per kshillat...une do t'i kem parasysh :lol: edhe jo shpina spo na dhem se tash shek.21 edhe ka fshisa me bisht te gjat kshtu qe spo kemi nevoj mu laku e me na dhimt shpina, perkundrazi po knaqum tu fshi e tu knu edhe qytetin e kemi ma te pastertin perqata. :wink: e jo si qikat e Prishtines tu u rujt se po iu dhemb shpina edhe qe pi she najkush tu fshi e marre :( e kan lan anash fshisen e tani krokodilli pi mbron kishe pernime ato ma te zojat edhe qe qytetin e pastrojn veq naten njerzt qe "paguhen" per at pun... veq kur t'vjen ne Prizren Krokodili e merr vesh qe ktu edhe diten e edhe naten ka me taku puntor me uniform me fshis edhe me kontinjer tu i fshi rrugt e naten ma shum i she tu i la. :wink: :D :D

SA TE KA GJERMAN NE PRIZREN QE PAGUJN MIRE,, VALLA KREJT PRIZRENI KAN MI KAP FSHISAT NE DOR E ME DAL ME PASTRU,, PER NJO QE TE SHKOJN GJERMONT,, KAN ME FLUTURU MBETURINAT SI RAKETAT NE KOHEN E BOMBARDIMEVE PERMBI PRIZREN

rilinda
01-07-05, 18:37
Rilinda_zeshkanja-ch Qashtu be qika mos e leni me ju shku fshisa huq.
Se tybe boll zor asht me fshi te dhem shpina_e kur dikush fol ne shpin tande vertet edhe nje her te dhemb pas fshises vesq fshini e ishalla gjani naj Unaz tuj fshi se kush sherrin s ja ka pa fshises tung tung


o flm shum o arbias per kshillat...une do t'i kem parasysh :lol: edhe jo shpina spo na dhem se tash shek.21 edhe ka fshisa me bisht te gjat kshtu qe spo kemi nevoj mu laku e me na dhimt shpina, perkundrazi po knaqum tu fshi e tu knu edhe qytetin e kemi ma te pastertin perqata. :wink: e jo si qikat e Prishtines tu u rujt se po iu dhemb shpina edhe qe pi she najkush tu fshi e marre :( e kan lan anash fshisen e tani krokodilli pi mbron kishe pernime ato ma te zojat edhe qe qytetin e pastrojn veq naten njerzt qe "paguhen" per at pun... veq kur t'vjen ne Prizren Krokodili e merr vesh qe ktu edhe diten e edhe naten ka me taku puntor me uniform me fshis edhe me kontinjer tu i fshi rrugt e naten ma shum i she tu i la. :wink: :D :D

SA TE KA GJERMAN NE PRIZREN QE PAGUJN MIRE,, VALLA KREJT PRIZRENI KAN MI KAP FSHISAT NE DOR E ME DAL ME PASTRU,, PER NJO QE TE SHKOJN GJERMONT,, KAN ME FLUTURU MBETURINAT SI RAKETAT NE KOHEN E BOMBARDIMEVE PERMBI PRIZREN

o jo o kroki se gjermant mu asni cent nuk ma kan dhan qe e pastroj para shpis teme e edhe tjerve.po na vet kur te dalim edhe nese hajm apo pim diqka nuk i hedhim n'tok po ndor ose n'xhep i shtim deri sa t'mrrijm te naj kontinjer. e n'Prishtin njerzit nuk veprojn kshtu e ki mu bind edhe vet.

e nese osht qashtu qysh po thu ti se gjermant po na pagujkan me pastru vendin ton-shpijat tona, e pse spo vepron edhe kfori qe eshte ne Prishtin qashtu si gjermant???????

Krokodilli
02-07-05, 04:58
nuk jan te gjith njesoj rilinda,, Gjermant jan te njoftun per pasterti ne Evrop,,, Spanjolli apo Italiani ku din qka eshte pastertia,, apo Amerikani,,, kan probleme me te mdhaja...


jam i sigurt qe ti je e paster rilinda,, vepron ashtu,, i hedh mbeturinat ne kontejner,, edhe une ashtu bej ketu ne australi,, i mbaj ne gjep deri sa te gjaj kontejner... por une e bej ate sepse ligji eshte i mire,, denohem $100 mi hedh ne tok,, haha


sa te jan Gjermant ne Pz do te mundohen ta mbajn sa me paster,,,, te shohim kur te shkojn apo te ndrrohen paqeruajtesit

rilinda
02-07-05, 12:57
jo jo se nuk ndrron se na jemi tu ec perpara edhe se kemi ndermend me shku prapa. :D

Krokodilli
02-07-05, 21:34
jo jo se nuk ndrron se na jemi tu ec perpara edhe se kemi ndermend me shku prapa. :D
ishalla krejt Kosova hecim perpara dhe nuk mendojm per te shkuaren,, ma mire na bjen.. e per pasterti ishalla nuk vazhdojm keshtu si jemi por mbledhin popullsia mend,,,,, qat deshir e kom dhe shpresoj se ashtu do te behet

rilinda
02-07-05, 22:11
ishalla :lol: :wink:

arbias
03-07-05, 12:57
rilinda Postuar: 02.07.2005 22:11 Titulli i mesazhit:

--------------------------------------------------------------------------------

ishallaarbias Po thot kur ti lan farat... :lol:

rilinda
03-07-05, 20:47
qkaaa..... kush kur ti len farat???

arbias
03-07-05, 21:00
A e din qe shqiptart han shum fara te luledillit dhe te kungullit ka te shkojn gjepat plot shpesh her Djemt tu ju than qikav mirdita plot gojen fara gaz u bam

Oj rilind shqiptart paradite hajn sakiza mbas dite fara ne mbramje llafe.

rilinda
04-07-05, 10:41
ju bofshin mir krejt. Ama edhe qe hajn fara qytetin munden me mbajt te paster si psh. PRIZRENI. :wink:

Krokodilli
05-07-05, 10:25
ju bofshin mir krejt. Ama edhe qe hajn fara qytetin munden me mbajt te paster si psh. PRIZRENI. :wink:

moj rilinda sa te vi ne Kosove,, kom mi mbush gjepat fara,, jo gjepat po me thas me kerr kom mu shetit neper Prizren,, jo levoret e farave,, po komplet fara kom me hedh rrugve,,,,,, se jeni ba ju Prizrenalit shum te paster,, as 1 far smun me gjet ne Prizren,,, edhe kom ndegju qe jeni merzit spo keni qka me pastru,, bile ju gjaj pak pun,,, hehe

te pershendes :)

rilinda
05-07-05, 13:32
ohooooo dmth qe koke bind per pastertin ne pz a? po kjo u pa edhe veq hajde bre kroki edhe gjuj fara sa te mundesh se na jemi msu me pun edhe qat jav a qato dit sa te rrin ti ne pz se bojm te madhe edhe e pastrojm apet pa kurrfar problemi... po nuk besoj qe e bon ket pun TI me kulturen evropiane qe e ke :wink:

arbias
05-07-05, 15:52
Qkas bon vaki ata t evropes thojn qe ne kosov sasht kurgja fshin hasani
e rroga ti mos vet hiq...Po tybe as evropa sasht ma e fshime jo oj rilind.

Se sesht puna qe s po fshina na e mos me hyn ne evrop po ata po i do
diqka tjeter se evropen gjitha punt si berdhogu e disa punn t rana krejt te hujt i bajn e ma s shumti shqiptart ju qofshum fal atyre qe po jav mbajn pastertin evropes dhe neve po na qojn pare ka pak :wink:

anna
05-07-05, 22:29
Ende ketu a???? :D

Krokodilli
06-07-05, 13:00
Qkas bon vaki ata t evropes thojn qe ne kosov sasht kurgja fshin hasani
e rroga ti mos vet hiq...Po tybe as evropa sasht ma e fshime jo oj rilind.

Se sesht puna qe s po fshina na e mos me hyn ne evrop po ata po i do
diqka tjeter se evropen gjitha punt si berdhogu e disa punn t rana krejt te hujt i bajn e ma s shumti shqiptart ju qofshum fal atyre qe po jav mbajn pastertin evropes dhe neve po na qojn pare ka pak :wink:

Pajtohem me ty arbias,,, Kosova shum pak ka dallim me Evropen,,,,

shqiptart pastrojn Evropen,, Kosova e papastert

Kur Kosova te Arrin Nivelin e Australis athere duhet thene se jemi ber te paster... :wink:

rilinda
06-07-05, 14:21
krejt ne rregull veq a osht ne nivel te barabart kultura e kosovarve me kulturen evropiane????? Shqiptart qe jan ne vende tjera tu jetu ata edhe pse kan gjak shqiptari e kan marr kulturen e atjehit se "qysh te eshte vedi behet kuvendi" kshtu qe atje ka ma shum rregull ka ma shum kultur e k'tu ne Kosove te dyjat na mungojne.

arbias
06-07-05, 15:43
Qysh te esht tema behet muhabeti se kuvendi prej kuvendi dallon........
Rilindushe motrushe :wink:

Ne qofse ke qen njeri me kultur ne kosov edhe ketu do t jesh i kulturum
Por ne qofse ske qen as ne kosov as ne e vrop as askund s do te jesh

Nje njeri me nje kultur, tremij vjeqare nuk mund t del nga lekura e tij ndoshta pak nga intereset shoqrore q duhet me ju pershtat shoqris s me njerz dhe kultura jasht
shtepis

rilinda
08-07-05, 17:52
o valla une e di qe fjala e urt eshte "Si eshte vendi behet kuvendi" edhe qata e thash. E sa i perket qe kishe than:"Ne qofse ke qen njeri me kultur ne kosov edhe ketu do t jesh i kulturum.Por ne qofse ske qen as ne kosov as ne evrop as askund s do te jesh " kete ti mundesh me provu. Shko me ndonje shtet evropian edhe dil ne rrug e provo hedh diqka ne tokė edhe e sheh se qfare denimi pason.

Krokodilli
08-07-05, 17:55
Ende ketu a???? :D

ketu do te qendrojm,, deri sa ta pranojn te gjith se kemi nje qytet ne Kosove,, me te pastertin dhe me te bukurin

PRISHTINA

rilinda
08-07-05, 18:41
edhe Prizreniiii perpara Prishtines

arbias
10-07-05, 21:08
Prizereni i Rilindes njeher per nje her :wink:

Krokodilli
11-07-05, 10:04
Prizereni i Rilindes njeher per nje her :wink:

more shoku arbias more Prizrenali, ,hiq nuk po te besoj se jeton ne Prishtine :idea: :idea:

rilinda
11-07-05, 11:46
Prizereni i Rilindes njeher per nje her :wink:


oooopaaa bre nuk eshte vetem i jemi Prizreni, se me qas qen i jemi kish me qen hala ma i paster, po megjithate flm

Krokodilli
11-07-05, 13:46
Prishtina qyteti ma i paster pastaj Ferizaji,, pastaj Mitrovica, Peja dhe Prizreni vin me rradh

rilinda
11-07-05, 13:50
ohoooo se qite Prizrenin te parin e tani tjerat me ren po te fundit e le Prizrenin! pse more Kroki ashtu?

Krokodilli
11-07-05, 13:59
ohoooo se qite Prizrenin te parin e tani tjerat me ren po te fundit e le Prizrenin! pse more Kroki ashtu?

:lol: :lol: :lol: :lol:

Prishtina qyteti ma i paster pastaj Prizreni, Ferizaji,, pastaj Mitrovica, Peja e keshtu me rradh :wink:

rilinda
11-07-05, 14:03
mir i ke than tjerat ama Prizrenit edhe Prishtines ju ke perzi vendet

Krokodilli
11-07-05, 14:07
mir i ke than tjerat ama Prizrenit edhe Prishtines ju ke perzi vendet

po po e pash se kam gabu 8)

Prishtina qyteti ma i paster pastaj Ferizaji,, pastaj Mitrovica, Peja dhe Prizreni vin me rradh :lol: :wink: