PDA

View Full Version : Kėrkoj kėngėn nė mp3 dhe kėrkesat tjera rreth muzikės


Faqet : 1 [2]

GjIlAnAsI_cSi
10-09-07, 22:01
Mos rasisht dikush e ka kengen e Elizabeta Qarri - Muslu Nėnė plaka ?

Nuk po e gjej dot askund !!

Kerkova per nje kenge te till por smunda gja me gjet..eshte vertet kjo kengetare? apo ke marr emerin gabim lol..

Un nuk kam degju ndonjeher per kete emer po mire shpresoj qe ta gjesh ne te ardhmen...pasi edhe mua po me intereson per Nene Plaken..

Muzika te tjera dhe 2007 mund te merreni duke klikuar http://www.dardania.de/vb/upload/forumdisplay.php?f=153

GjiLos

Sy_kaltra
11-09-07, 10:28
Kerkova per nje kenge te till por smunda gja me gjet..eshte vertet kjo kengetare? apo ke marr emerin gabim lol..

Un nuk kam degju ndonjeher per kete emer po mire shpresoj qe ta gjesh ne te ardhmen...pasi edhe mua po me intereson per Nene Plaken..

Muzika te tjera dhe 2007 mund te merreni duke klikuar http://www.dardania.de/vb/upload/forumdisplay.php?f=153

GjiLos

Jam e sigurt qe emri dhe mbiemri i kengetares eshte korekt,ne vitin 1998-99 ka qen mjaft prezente ne kasetat e Labia-s ,dhe ka bashkpunuar nje kohe te gjat me Skofiqret .

14-09-07, 14:00
Me duhen kenget e grupit Fisniket nese ka mundesi te mi gjej dikush mundesisht te jen ne mp3...

rilinda
15-09-07, 19:05
Me duhen kenget e grupit Fisniket nese ka mundesi te mi gjej dikush mundesisht te jen ne mp3...
Nuk jam pėr ty- Fisnikėt (http://www.speedyshare.com/618143888.html)

Ujku plak- Fisnikėt (http://www.speedyshare.com/535284285.html)

Mos pyet mė- Fisnikėt (http://www.speedyshare.com/962308352.html)

Mollė e ndaluar- Fisnikėt (http://www.speedyshare.com/635345614.html)

Mė fal- Fisnikėt (http://www.speedyshare.com/471411935.html)

Jeta vazhdon- Fisnikėt (http://www.speedyshare.com/556603973.html)

Druri i takimit- Fisnikėt (http://www.speedyshare.com/379126397.html)

Dashuri e mjera- Fisnikėt (http://www.speedyshare.com/980494683.html)

Bukuria- Fisnikėt (http://www.speedyshare.com/991251958.html)

Kavaleri
15-09-07, 20:41
Mos rasisht dikush e ka kengen e Elizabeta Qarri - Muslu Nėnė plaka ?

Nuk po e gjej dot askund !!

Mos behet fjale per kete tekst?
Se pse me ket "Muslu" Spo e rrok shqip!:smile:

Nene ime plaka

Nene ime, nene plaka,
ketij kurbeti i dalte flaka,
ne vendlindje si eshte moti,
jetoj larg, jetoj larg, jetoj larg kot se koti
ne vendlindje si eshte moti,
jetoj larg, jetoj larg, jetoj larg kot se koti

Si ne enderr shoh shtepine,
e shoh nenen dhe shoqerine,
A ka cel moj nene qershia,
a ka Pranvere tash te shtepia,
A ka cel moj nene behari,
ta ktheu shpinen djal ma i pari

Atje rruga eshte plot balte,
por me e embel se c'do mjalte,
atje e lashe une femijerine,
ne kurbet, ne kurbet, ne kurbet gjeta vec merzine
atje e lashe une femijerine,
ne kurbet, ne kurbet, ne kurbet gjeta vec merzine

Si ne enderr shoh shtepine,
e shoh nenen dhe shoqerine,
A ka cel moj nene qershia,
a ka Pranvere tash te shtepia,
A ka cel moj nene behari,
ta ktheu shpinen djal ma i pari
-------------------------------------


Un p.s isha kureshtar te degjoj edhe nje her kengen:
Qengji vogel pse merzitesh be beee bon.

Era1
22-09-07, 20:37
Me ndihmon dot kush me kengen "Nese shkon " te Blerina Osaj?

rilinda
22-09-07, 21:00
Me ndihmon dot kush me kengen "Nese shkon " te Blerina Osaj?

Nėse shkon- Blerina Osaj (http://www.speedyshare.com/350240776.html)

Era1
22-09-07, 21:24
Rilinda te falenderoj shume.

Nese mundesh te me gjesh nje variant tjeter te kesaj "Nese shkon" sepse nuk qenka shume e paster , gjithsesi edhe nje here faleminderit.


Kam edhe nje kerkese tjeter une :) : Ngo tash - Valton Krasniqi

egi
20-10-07, 17:34
ju lutem nese ka najkush ndonje keng arabisht per "belly dance" te ma dergon ...

Sy_kaltra
20-11-07, 20:24
Mos behet fjale per kete tekst?
Se pse me ket "Muslu" Spo e rrok shqip!:smile:

Nene ime plaka

Nene ime, nene plaka,
ketij kurbeti i dalte flaka,
ne vendlindje si eshte moti,
jetoj larg, jetoj larg, jetoj larg kot se koti
ne vendlindje si eshte moti,
jetoj larg, jetoj larg, jetoj larg kot se koti

Si ne enderr shoh shtepine,
e shoh nenen dhe shoqerine,
A ka cel moj nene qershia,
a ka Pranvere tash te shtepia,
A ka cel moj nene behari,
ta ktheu shpinen djal ma i pari

Atje rruga eshte plot balte,
por me e embel se c'do mjalte,
atje e lashe une femijerine,
ne kurbet, ne kurbet, ne kurbet gjeta vec merzine
atje e lashe une femijerine,
ne kurbet, ne kurbet, ne kurbet gjeta vec merzine

Si ne enderr shoh shtepine,
e shoh nenen dhe shoqerine,
A ka cel moj nene qershia,
a ka Pranvere tash te shtepia,
A ka cel moj nene behari,
ta ktheu shpinen djal ma i pari
-------------------------------------


Un p.s isha kureshtar te degjoj edhe nje her kengen:
Qengji vogel pse merzitesh be beee bon.

Bash kjo kang asht ajo per te cillen e kisha fjalen,kenga ka qen kenduar nga Liza Qarri ...
Po se gjej dot me kete keng !

rilinda
23-11-07, 00:02
ju lutem nese ka najkush ndonje keng arabisht per "belly dance" te ma dergon ...

Hajt a po t'bon punė kjo? :tongue::biggrin:

Belly dance (http://www.speedyshare.com/620682650.html)

rilinda
23-11-07, 00:04
p.s. Xhelozkėėė, se harrova me t'than: nėse nuk t'kryn punė ajo, tregom se i kam edhe disa tjera :D
p.s.s. qysh mos me i pas kur ton ditėn mirrna me qeto :P:D

Ma-Origano
15-12-07, 19:17
mundesh me i gjete ne google edhe ne web faqen shqiptare www.argetohu.com

selvija
19-12-07, 13:34
Kerkova Kengen e Adelina Ismailt neper net por se gjeta askund,,spo me kujtohet se cilin vit ka qen,,,kenga MAMA ZHANGUN,,apo si eshte...
nese dikush e gjen kete kenge le te me qon ate...

Buqja_ch
21-01-08, 21:52
http://www.youtube.com/watch?v=S0ZshE_yOGI&feature=related


Selvije dikun tj ..ende se gjeta

Murgesha
26-01-08, 23:38
Ku ti gjej kėngėt e reja tė Poni-t nė mp3?

g_landboy
15-03-08, 10:04
a e ka kush dabadaba bre po me duhet shuuuuuuum??!

Kavaleri
17-03-08, 00:15
Bash kjo kang asht ajo per te cillen e kisha fjalen,kenga ka qen kenduar nga Liza Qarri ...
Po se gjej dot me kete keng !

Kam kerku edhe ne video portale por as aty skam mujt m gjet.
Nese e gje ti at edhe ne video ofrohe ketu pastaj ta konvertoj formatin ne mp3.


Perndrysh ja nje trik se si gjinden muzikat direkt ne magacinen e te sherbyesve.

ANI MORI NUSE intitle:"index.of" "parent directory" "size" "last modified" "description" [snd] (mp4|mp3|avi) -inurl:(jsp|php|html|aspx|htm|cf|shtml|lyrics|mp3s| mp3|index) -gallery -intitle:"last modified" -intitle:"intitle"

Perdorimi:
Fute kete me ngjyr te zez ne Google.com tek kerkesa ne shpraztiren e googles
dhe para se me kliku mbi kerkes/suchen/search fute edhe titullin e kenges,apo albumin,apo edhe emrin e kegetarit siq shifet aty ai shembull me te kuqe.
ajo me te kuqe, ajo kerkes duhet te jet sa me e shkrut.

Pershendetje

Kavaleri
17-03-08, 00:37
ju lutem nese ka najkush ndonje keng arabisht per "belly dance" te ma dergon ...

http://dadabase.ca/goodies/arabic/

Ose nese ke ndo nje emer te ndo nje kengetrari shembull Amr Diab, benja keshtu ne Google.com sikur kjo ketu me posht:

Amr Diab intitle:"index.of" "parent directory" "size" "last modified" "description" [snd] (mp4|mp3|avi) -inurl:(jsp|php|html|aspx|htm|cf|shtml|lyrics|mp3s| mp3|index) -gallery -intitle:"last modified" -intitle:"intitle"

Dhe pasi e fut ket kod ne google makin, kliko mbi kerkes.. vetem mos harro me shenu emrin e kengetarit haha..

Kavaleri
17-03-08, 00:48
a e ka kush dabadaba bre po me duhet shuuuuuuum??!

http://clemence.charles.free.fr/Disney/Tarzan/Tarzan%20-%20Dobido%20dabada.mp3

http://chaabi2006.free.fr/REDA%204/daba%20daba.mp3 (http://chaabi2006.free.fr/REDA%204/daba%20daba.mp3)
http://chaabi2006.free.fr/REDA%204/ (http://chaabi2006.free.fr/REDA%204/)

A osht kjo e poshtme daba daia?

Kavaleri
17-03-08, 01:21
Ku ti gjej kėngėt e reja tė Poni-t nė mp3?

Me gjet e gjeta, por ky e ka ndalu shkarkimin.
http://www.esnips.com/doc/42e32500-2a3d-4ee5-ab20-b71e0386c871/poni--dil--moj
http://www.esnips.com/doc/133b1cc0-fc58-4b3f-9e42-b2bebd04c085/PONI...TUNDE-MOJ
http://www.esnips.com/doc/2221c69e-47c6-4fd6-b21d-c54e5b9fbe1f/03---Dil-e-shife-moj-bijo

menyra 2:
Konverto nga youtube to mp3
http://de.youtube.com/watch?v=gUQRFr7FM9w
Onine ne:
http://convertyoutube.com/

ose instalo ket program falas, linku ner foto.

http://www.chip.de/ii/163416825_50897f2c0f.gif

http://www.chip.de/downloads/Free-YouTube-to-MP3-Converter_26495270.html

Kavaleri
17-03-08, 01:36
ju lutem nese ka najkush ndonje keng arabisht per "belly dance" te ma dergon ...

Qe per Qyqek, edhe veq luaje qyqekun po me vjen mir, disa nuk mujn me lu as trupin nga pesha e tepruar.

http://hubbie.gotdns.org/media/Muziek/Mezdeke/Mezdeke%20Percussion/
http://www.aaalimoonline.com/arabic/Arabic%20Singles/

ose per tu relaks pas qyqkut:
http://dadabase.ca/goodies/arabic/

Ose nese ke ndo nje emer te ndo nje kengetrari shembull Amr Diab, benja keshtu ne Google.com sikur kjo ketu me posht:

Amr Diab intitle:"index.of" "parent directory" "size" "last modified" "description" [snd] (mp4|mp3|avi) -inurl:(jsp|php|html|aspx|htm|cf|shtml|lyrics|mp3s| mp3|index) -gallery -intitle:"last modified" -intitle:"intitle"

Dhe pasi e fut ket kod ne google makin, kliko mbi kerkes.. vetem mos harro me shenu emrin e kengetarit haha..

uck_aksh
22-03-08, 16:36
Ku ti gjej kėngėt e reja tė Poni-t nė mp3?
http://www.studentet.info/modules/mp3shqip/albumi-142-Poni.html

uck_aksh
22-03-08, 16:37
Kerkova Kengen e Adelina Ismailt neper net por se gjeta askund,,spo me kujtohet se cilin vit ka qen,,,kenga MAMA ZHANGUN,,apo si eshte...
nese dikush e gjen kete kenge le te me qon ate...
http://www.studentet.info/modules/mp3shqip/albumi-10-Adelina-Ismaili.html

teutaA
05-05-08, 17:27
ku mund ti gjej kenget e albumit te ri te adelina ismailit

gjengiz
08-05-08, 13:13
a mos e dini ndoj faqe te internetit ku muj me gjet mp3 shqip te kualitetit t'mire, perveq ne
po nese doni mund te merrni linkun e donje kenge nga youtube dhe te hyni ne ket web www.vidtomp3.com pastaj linkune e qet Enter Video url below dhe e bon download dhe e kthen ne mp3

teutaA
23-06-08, 19:22
a din kush ku mund ta gjej albumin e ri te sabri fejzullahit

uck_aksh
26-06-08, 02:02
a din kush ku mund ta gjej albumin e ri te sabri fejzullahit


ja merri i ke te gjitha hahahaha "GJITHMON NE SHERBIMIN E JUAJ"
http://cid-170bd3f18abf6d27.skydrive.live.com/browse.aspx/Public (http://cid-170bd3f18abf6d27.skydrive.live.com/browse.aspx/Public)

selvija
07-07-08, 21:41
A mund dikush t'me dergon ndonje link ku muj te shkarkoj kenget e Shkurta Gashit..???

Guri i madh
07-07-08, 21:44
A mund dikush t'me dergon ndonje link ku muj te shkarkoj kenget e Shkurta Gashit..???


kjo qenka e pa njofshme dhe nuk mundesh me shkarku veq nese don me ja ngarkue naj thes me krune ne shpin

selvija
07-07-08, 21:47
kjo qenka e pa njofshme dhe nuk mundesh me shkarku veq nese don me ja ngarkue naj thes me krune ne shpinpo thu qe muj i qon aaa..jo bre Guri se kish nje fustan shum ligsht e kapet thesi ne cullak te saj..:biggrin:

Guri i madh
07-07-08, 21:49
po thu qe muj i qon aaa..jo bre Guri se kish nje fustan shum ligsht e kapet thesi ne cullak te saj..:biggrin:


po nese nuk mundesh me shkarkue ngarkoe edhe ma shum hhhaaaaaa

selvija
07-07-08, 21:56
po nese nuk mundesh me shkarkue ngarkoe edhe ma shum hhhaaaaaaMore Guri a te ngarkoj ty,,se mue tutna s'me pranon se kish ngaku gagaggagag
ma hjeshem e lezet mashkujttttttttttttttttt......:biggrin:

Guri i madh
07-07-08, 22:03
More Guri a te ngarkoj ty,,se mue tutna s'me pranon se kish ngaku gagaggagag
ma hjeshem e lezet mashkujttttttttttttttttt......:biggrin:pse kur kam qen i shkarkuar une gjith,her jam i ngarkuar me nga 50kg bile jam bae imun ndaj ksaj ngarkese

selvija
07-07-08, 22:10
pse kur kam qen i shkarkuar une gjith,her jam i ngarkuar me nga 50kg bile jam bae imun ndaj ksaj ngarkeseD.M.TH perfundi a permi,,,???:biggrin:

Guri i madh
07-07-08, 22:16
D.M.TH perfundi a permi,,,???:biggrin:


hhhhaaaa po mendoj ne pun ndertimtari hhhhaaaaaaa

uck_aksh
13-07-08, 21:42
A mund dikush t'me dergon ndonje link ku muj te shkarkoj kenget e Shkurta Gashit..???

selvija ja 2 keng i ke
http://cid-170bd3f18abf6d27.skydrive.live.com/browse.aspx/Public?uc=2 (http://cid-170bd3f18abf6d27.skydrive.live.com/browse.aspx/Public?uc=2)

orhanmustafa
21-08-08, 11:06
mundesh me gjet ne studentet .info

Dardani12
24-08-09, 09:59
http://se.youtube.com/watch?gl=SE&v=I9hoEsaIFM0 (http://se.youtube.com/watch?gl=SE&v=I9hoEsaIFM0) KY LINK TREGON SE SI ME MAR KANG TE CILEN TI E DĖSHIRON PA U MUNUAR SHUM Un spo e njoh kėtė kėngėtare, po ka shum e shum mundsi shum tė lehta ta gjesh bash cilėndo kang apo kėngėtar apo muzik tjeter tė huaj nė kėtė mėnyr qė tash po ta tregoj ty, por tė njejten koh munden me mar tė gjith ėshtė leht e mir, 1):- "parent directory" ardit gjebreja mp3 2):- intitle:"index.off" (MP3) Kėnga apo kėngėtari dua te tregoj edhe diqka tjeter nė qofse hyn ne www.video.google.com (http://www.video.google.com) do ti gjesh te gjitha filmat qe ti ke dėshir ti shiqosh, nė dritaren e kėrkimit nė google p.sh shkruaje How to ... edhe atė qe ti e kerkon do te shfaqen pergjigjėjet tua me video qka nuk ke te kjart vetem pyet do te mundohem te ju ndihmoj te gjithve, perndryshe, mund te hyni ne faqen e ketij amerikani eshte specialist per komjuter e per internet www.jimmyr.com (http://www.jimmyr.com) jipja vetes disa minuta e shiqo kalofshi mir tung nga un

selimja magjupja
28-08-09, 00:59
qe edhe nje http://www.vidtomp3.com/ nese doni me marr mp3 prej youtubes prej qetu mundemi me me i marr mp3

Guri i madh
14-09-09, 01:23
qe edhe nje http://www.vidtomp3.com/ nese doni me marr mp3 prej youtubes prej qetu mundemi me me i marr mp3
paash xhavitin e fazlushin ngo kit mzik oojjjj selimeFisniket, Fisnikƫt (http://www.youtube.com/watch?v=clbVSA4au-s&feature=related)

Diana007
13-12-09, 21:55
Kengen magjike 2009 si mund ta gjej ne MP3 :confused:

Ps i gjeta nuk ka nevoj per ndihem ...

adi_pe
23-07-11, 22:30
Kush mundet me ma gjet ni potpuri te vitit 2005-06 te kenduar nga :

Shkurte Fejza , Shyhrete Behluli , Remzije Osmani , Mahmut Ferati , Nikoll Nikprela edhe nje kengetare eshte po emri spo me kujtohet

Nese me gjeni me pshtoni me ftyr :)


Ju paleminderit Paraprakisht

Adi

adi_pe
25-07-11, 18:22
Kush mundet me ma gjet ni potpuri te vitit 2005-06 te kenduar nga :

Shkurte Fejza , Shyhrete Behluli , Remzije Osmani , Mahmut Ferati , Nikoll Nikprela edhe nje kengetare eshte po emri spo me kujtohet

Nese me gjeni me pshtoni me ftyr :)


Ju paleminderit Paraprakisht

Adi:rolleyes::rolleyes::cool:

adi_pe
29-07-11, 20:13
a po ma gjan kush qet kajk a jo :P

uck_aksh
08-08-11, 21:15
zef beka e ka kenduar nje keng vetem nje her edhe e kan ndalu kjo keng ju ka kushtu AKSH
sun e kam gjet asku e nese e ka ndonje antar ju lutem tregoni

Alketa25
11-06-12, 16:02
ketu mund te shkarkoni kenge:
http://www.mbretirecords.com/joomla173/index.php/summer-12