PDA

View Full Version : ninnela


Faqet : 1 [2] 3

ninnela
09-04-07, 21:55
Ssara dhe arkza ju falenderoj nga zemra qe te dyjave gjithashtu ju pershendes mmmmpppuuqqqqqqqq

Amina
10-04-07, 00:24
Helloooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

Lijanna
10-04-07, 10:49
Pershendetje me te perzemerta per ty ninnela....
klm

lirik
14-04-07, 00:30
ika nga forum
ne nje nat pa hanė
se vargjet e
mija nuk i duen
ika ndoj gjurm pa lanė
ose nuk i njohin aspak
ose skan dahsuri ne gjak
ose nuk dijn ti qmojn
ose disa i ngatrojn
os e aspak nuk dojn
po iku nuk dua te shkruaj
pse kot per kot t e vuaj
me dukets e jam i huaj
po shkoj ma mir n tjera fe
se s me deshti kurr i imi dhe
thue s e lir me ka ble
po shkoj te franqezt e latin
ata vleren u dijn
po iku neper me pezm neper stin
s me flet liljan e ninela
s m eflet as lulja as aara
s me flet as legenda e tjera
s me flet as fisi e fara
ika ika tash larg
ne dhena te huaja nder fe
me timin te vetmuarin varg
nuk rri ma mbi ket dhe

Sy_kaltra
14-04-07, 10:44
http://www.galeriashqiptare.net/albums/Kartolina/normal_kartoline.jpg

Djellza:
14-04-07, 22:19
Pranoni pershendetje me te sinqerta nga une e nderuar .

Ju rrespekton Djellza

ninnela
15-04-07, 12:51
Amina,lirik,sykaltrushe,diellza ju felenderoj nga zemra deh ju pershendes kudo qe jeni

Respekt nga e juaja NINNELA

Paradox_13
15-04-07, 13:41
Pershendetje,.nje pasdite te kendeshme ju deshiroj..
Paradoxi.

rilinda
15-04-07, 17:29
http://haurat.free.fr/images/Bonjour/BJR025.gif

Giovanni
15-04-07, 19:31
http://www.fantasygif.it/Saluti%20e%20Auguri/Buonasettimana/c1.gif

ssara
15-04-07, 20:20
Pershendetje per ty ninella kalo nje jave sa me te bukur...

Ssara

Dreni30
16-04-07, 09:40
Deshiroj per ty nje jave te mrekullueshme motrushja ime e vogel.


Dreni.

gazi-de
16-04-07, 12:47
ninnela pranoj pershendetje e mia..respeket per ty.........

budo785
16-04-07, 19:21
ninella ku je ti,stkam pa moti,haahahaha,kalo mire

LuLjaa
17-04-07, 01:25
Pėrshėndetje ,,, ninnela ku do qe t'jesh..

http://img359.imageshack.us/img359/3023/1590kn.gif

ninnela
17-04-07, 17:27
Ju felenderoj te gjitheve nga zemra per kohen qe keni gjetur te vizitoni oden time te pershedetjeve

Ju do dhe ju pershendet kudo qe jeni NINNELA

Diana007
18-04-07, 17:49
Pershendetje per ty e nderuar , ja kalofsh nje dit te mir

Te qaf Diana.

Sy_kaltra
20-04-07, 17:47
http://cards.lovingyou.com/platinum/images/helloh014.jpg

rilinda
21-04-07, 22:00
http://www.blogadorn.com/graphics/friends/friend00029.gif

Giovanni
22-04-07, 18:07
Pas nje pushimi te shkurter fundjavor te deshiroj nje jave te kendsheme.


Me respekt Giņ.

uck_aksh
23-04-07, 00:29
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/pershendetje.jpg

ninnela
24-04-07, 15:02
Ju falenderoj te gjitheve perzemersisht dhe njiherit ju pershendes kudo qe jeni

Respekt NINNELA

ssara
24-04-07, 15:13
Te pershendesh shume Ninella te deshiroj qdo te mire ne jete...........


Respekt

Elina
24-04-07, 16:38
http://haurat.free.fr/images/Bonjour/BJR042.gif

ninnela
25-04-07, 15:19
Sara ,Elina ju falenderoj nga zemra dhe gjithashtu ju pershendes kudo qe jeni

gazi-de
27-04-07, 10:58
Pershendetje..............

Rammstein
01-05-07, 00:57
Pershendetje Ninela nga Rammstein...:wink:http://newzealandnow.info/media/hello.jpg

Naki
04-05-07, 11:59
Sot nė diten e dytė tė shetitjeve nė lagjen e pėrshėndetjeve /sepse nuk mbrrijta dje ti vizitojė tė gjithė nė kėtė ditė tė bukur pranverore kamė pregaditur qanten e piknikut dhe po trokasė nė qdo derė nė kater anėt e botes ,po ju gjejė do tė ndalem tė pijė me ju nga njė kafe nė tė kunderten ju lė nė kutin tek porta e juajė pėrshėndetjet e sinqerta qė kjo ditė tju sjellė njė suprizė tė vogel,simbolike pėr respektin qe kamė pėr ju!

Tė nderonė Naki

instruktori
06-05-07, 11:21
Pershendetje dhe vikend te kandeshem ninnela

Elina
06-05-07, 16:34
http://i84.photobucket.com/albums/k12/snl2552ab/chrglt/blessings/godBlessYou/godBlessMyFriendRoseButterfly.jpg

rilinda
06-05-07, 18:19
Pėrshėndetje tė sinqerta!

Shėndet!
Rilinda

LuLjaa
07-05-07, 18:48
Pershendetje ninnela Motrush t'deshiroj argetim te kendeshum edhe me tej

http://img120.imageshack.us/img120/6166/n1887bcn8.gif

ninnela
09-05-07, 02:19
Ju falenderoj te gjitheve nga zemra per viziten dhe pershendetjet qe mekeni be

Respekt Ninnela

rilinda
09-05-07, 02:21
Gjėrat mė tė bukura nė jetė!
http://img58.imageshack.us/img58/6431/onesy1.png (http://imageshack.us)
http://img46.imageshack.us/img46/5861/twotf1.png (http://imageshack.us)
Qoftė dita jote e mbushur me kėto gjėra tė mrekullueshme!

gazi-de
09-05-07, 21:51
http://www.uni-ulm.de/azubi/fachinformatiker/praktikanten/johannes_gaiser/bilder/hallo_hallo_yellow.jpg

Zero Cool
10-05-07, 13:05
Flm per pershendetjet qe mi ke bere gjate kohes qe nuk isha ketu. Nje dite te kendshme te uroj.
Respekt ZC

ssara
10-05-07, 14:34
http://s141.photobucket.com/albums/r62/commentyou/flowers/images/flower00001.gif

instruktori
14-05-07, 20:11
Pershendetje

Uroj qe t jeni mire dhe te kaloni mire

Instruktori

Gjumashja
17-05-07, 16:12
pershendetje te uroj cdo te mira...

vjeshta
22-05-07, 02:28
Te pershendes Ninushe ,doku ma shpesh ksajde.


Vjeshta!

uck_aksh
24-05-07, 04:28
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/ddddddd.jpg

ninnela
26-05-07, 19:38
Ju falenderoj nga zemra te gjitheve qe keni gjet kohe te me pershendetni dhe te me gezoni me foto magjepse ne oden time te pershendetjeve


Me respketin me te madh qe kam per ju ju perqafoj te gjitheve


Jeni me te miret

NINNELA

instruktori
26-05-07, 21:49
Erdha ketu te la kete mesazh per ju

Vikend te kandeshem per ju


Instruktori

ssara
27-05-07, 21:22
Erdha te oershendes Ninella pash qe je ksajde e ke mungu nje kohe te gjate...... te uroj te kalosh sa ma bukur....

Dreni30
28-05-07, 12:28
Motrushe na ke munguar qe sa kohe, erdha kesajde per te lene nje pershendetje duke te deshiruar cdo te mire ne jete.
si gjithe per ju.

Dreni.

ARI_03
28-05-07, 22:44
http://www.vollmond-events.de/grusskarten/gruss_074.jpg

rilinda
28-05-07, 23:12
Jeta tė servoftė pėrplot befasira tė kėndshme!

Shėndet!
Rilinda

Zero Cool
02-06-07, 11:21
http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/goodMornBlndSatinWh.gif

instruktori
02-06-07, 15:20
Pershendetje dhe shume te mira ne jete.


Instruktori

Giovanni
03-06-07, 15:15
Te pershendes dhe te uroj nje fillim jave te kendshme.

Giovanni.

ninnela
03-06-07, 16:19
Duke ju falenderuar te gjitheve nga zemra, per kohen qe gjeni ta ma zbukuroni oden time te pershendetjeve me fotot e bukura dhe fjalet e embla,ju uroj gjithe te mirat e ksaj bote juve dhe familjeve tuaja


Respekt NINNELA

Penesti
03-06-07, 17:15
Pershendetje Ninela .... me befasove kendshem ne pershendetjeperkujtesen tende ... i bindur se keto reshta ju gjejne ne explorim lumturie
tung mike

Arkza
04-06-07, 19:26
Gashanjeeee Pershendetje shume dhe sukses ne jete .

aLbaChiCk
06-06-07, 13:46
http://i190.photobucket.com/albums/z184/EsmerJa/Esmerja/hi.jpg

Elina
06-06-07, 19:14
http://i84.photobucket.com/albums/k12/snl2552ab/chrglt/blessings/godBlessYou/godBlessMyFriendRoseButterfly.jpg

aLbaChiCk
07-06-07, 16:25
http://i190.photobucket.com/albums/z184/EsmerJa/00521.jpg

lirik
09-06-07, 09:54
Ninela mikesha ime ka shum kohė qe nuk kam qenė kendej per shkaqe te ndryshme por e shoh s e akoma nuk te esht lodhė qerpiku te mira jeni ju vajzat kosovare ,por te metat nuk po guxoj me ua thanė se mos po ju jet hatri pershendetje

lirik
09-06-07, 10:16
e vrejta ninela se akom nuk tu paska lodhė qerpiku per te cilim te kam kushtutar edhe vargje
poetike mikesha ime mos lodhja e qerpikut tend po me quditė qfar muskujsh qenkan keta qe embajnė aq gjat prej se embaj ne mend dardania faqen duke levizur qerpiku yt ketu , te pershendes
dhe te uroj qe qerpiku yt te mos ndalet se po i jep dritė faqes dardania .
ka kohė qe nuk kam ardh ne ket faqe per shkak te mungeses se disponimit sepse po me mungon
disponimi nga njiher gjithqka ne ket jetė me vulnet qenka ,e shoh s e jam plakur ,pamvarsiht se deshta membet gjithmonė i ri ,lum si ju rinija sikur te kisha pasur shum para dhe te ishte e mundur do ta bleja edhe nji her rininė sa keq qe jeta esht vetem prje 19 vjeq e deri ne 27 hiq ma teper te tjerat nuk quhen jetė jo .
sa her kammendu si nuk esht rinija me shekuj e gjatė rinija esht jeta un ia pata fal atdheut rininė
tash ne pleqeri po lajmroihen smundje e vuajtje ,teprica teknologjike si themi ne ne kosovė,dashruija ne pleqeri qenka detyrim formė e instiktit ndersa ne rini vlon vlon si langu i luleve ne diell dhe ka perjetim te vrullshem nuk kan thanė kot filozofet pleqeria nuk esht jetė po qka ti bejsh keshtuqenka kjo virane ,ju lakmoj rini por s, kam qka me ba ehde keshtu po me duhet me jetu e shkurtė
qenka jeta jeta qenka vetem 6 vite qe ta dijn te gjith prej 19 deri ne 27 por 6 vjet jan zemra e bostanit un nuk i pata se qellova ne te gjitha vitet kur kosova jonė vlonte neper vuajtje dhe me esht dal ti dal krah ashtu si baba e gjyshi im e stergjyshi ,ata me te paret e mi me turq e pushtues tjerė nper breza un me jugosllavinė e titos rankoviqit,keshtu na kaluan 6 vitet e jetes te gjith brezave
te mi siq mbahet ne mend nga informimet q ekemi pasur.
JU BREZAT SOT kujdes 6 vitet e arit brezat q evijn kan ndoshta ma shum fat qe vitet e arit te ju zgjaten sepse shkenca po e zgjat jeten kualitetin ,ajo qe esht jeta dhe qe jetė mund te quuhet
esht dashuria ninela ajo q enuk esht jetė esht vuajtja kujdes rini rrini larg vuajtjeve dhe dijnai kimetin vetem dashuris se vertetė ,nese ejepni ate keni dhan jeten dhe vitet e arit , vitet e arit e kan nji te keqe sepse zoti nuk te len rehat ne vitet e arit mungon pjekuria dhe aftesia per te analizuar ma thell
ndersa vitet epleqeris es jellin ket por q, na duhet,nepleqeri te duhet vetem varri asgje tjeter
zoti e paska denu njeriun edhe kafshet ne ket botė kalimtare me pak knaqsi eme shum vuajtje
pershendetje ninela

aLbaChiCk
09-06-07, 11:12
http://i190.photobucket.com/albums/z184/EsmerJa/wishingabeautifulweekend.gif

rilinda
09-06-07, 15:58
http://emoticons4u.com/happy/042.gifhttp://emoticons4u.com/happy/1356.gif

Diana007
09-06-07, 18:22
http://img406.imageshack.us/img406/449/diana007hu5.jpg (http://www.dardania.de/vb/upload/)

instruktori
10-06-07, 02:28
Vikend te kendeshem


Instruktori

ninnela
14-06-07, 00:18
Pershendetje Ninela .... me befasove kendshem ne pershendetjeperkujtesen tende ... i bindur se keto reshta ju gjejne ne explorim lumturie
tung mike


I nderuar flm gjithashtu te pershendes kudo qe je

Gjithe te mirat me ty qofshin

ninnela
14-06-07, 00:19
Arkza,albachik,elina ju falederoj perzemersisht dhe ju perqafoj shume

NINNELA

ninnela
14-06-07, 00:25
Ninela mikesha ime ka shum kohė qe nuk kam qenė kendej per shkaqe te ndryshme por e shoh s e akoma nuk te esht lodhė qerpiku te mira jeni ju vajzat kosovare ,por te metat nuk po guxoj me ua thanė se mos po ju jet hatri pershendetje


I nderuari Lirik te falenderoj per vargjet e bukura qe ja kushton qerpikut tim

P.S.E sa i perket asaj qe kishe shkruar per jeten rinore dhe jeten ne pergjithesi une do te kisha dhene nje keshille sado pak te vockel edh epse ndoshta nuk me takon pasi sic thua ti se je me ne moshe se ne ,por prape besoj se do ta marresh ne konsiderate .Pra une do te thoja se njeriu gjithmone nuk mund te jete i ri andaj ashtu sic ndihemi edh eduhet te jetojme pa marr parasysh moshen .

Te pershendes kudo qe je

ninnela
14-06-07, 00:27
Instruktori,Diana,Rilinda flm shume gjithashtu ju pershendes

Gjithe te mirat


Ninnela

Abetare
14-06-07, 10:04
Ninush pershendetje dhe perqafime per ty :)http://s132.photobucket.com/albums/q7/natetater8/chrglt/friendshipAndLove/angelHugsForYouBlack.jpg

Zero Cool
14-06-07, 18:41
http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/pershendetje1.gif

lirik
16-06-07, 05:10
NINELA flam per fjalet tua te bukura herp pas her po hy ne ket forum dhe je nder ata q eme ke lanė pershtypje te mirė te ruoj shum te mira dhe lumturi .

disa pershendetje kosoves dardane nga mergimi

ne qoft se o zog shkon tue flutrue
me cicrrimen qe shkrinė shtegtarė
vendit tim ti me i tregue
thuej te esht tha nji mergimtarė

thuej se varė ne fije te qerpikut
loti i dhimbshem i pikon
tregoj sharrit e pashtrikut
mitrovices qe renkon

nga cicerima e jote e sqepit
le ta dijė dhe gur e zallė
tregoj malit fushė e shkrepit
se po digjem gjith me mallė

e kur te ulesh me pushue
ne fushė dardane e mbi drenicė
thuej se motet me kan pervlue
ta dijė rrafsh e qiqavicė

e kur te ndalesh neper kroje
ne lugina e nder burime
me at vaj ti qe nxjerr goje
thuja se tha esht zemra ime

kur te ndalesh n, per degė lisi
mal me mal ku i thonė shqipni
n' qoftė se sheh kund bardhsi plisi
thuaj s e u dogja per etni

tregoj shkrepit e majave tjera
kah rugova gurgullon
kahdo ne shndritje shkrinė pranvera
kahdo flitet gjuha jonė

o bilbil krahshkruar me gushė
kur te biesh permbi tropojė
kah mbi shkodra e ne lezhė mbi fushė
thuaj se shpirti me esht ba plojė

e kur t flutrosh kah buna e deti
vala valen ku e harkon
thuej se me thau i zi gyrbeti
thuej se ne gji joshja po me vlon

thuaje mallin edhe drinit
vjoses bunes e semanit
matit dibres edhe ulqinit
anė e mbanė mbi dhe t dardanit

kahdo sheh fusha e gruanaja
neper mat e albulenė
n'myzeqe mbi fusha te mdhaja
permbi korqė e tepelenė

tregoj vlores e gjirit jon
edhe kepit e atij zallit
thuaj se shpirtin ma pervlon
plot kujtime zjarrii i mallit

kahdo shkon bilbil me lara
te fala kahdo ne gurė e dhe
kur t te dalin fusha e ara
thuaj se u dogj nji moshė e re

kur t'flutrosh kah kaqaniku
mbi pollog e mbi tetovė
struga e ohri e iliriku
permbi diber e kerqovė

fol andej me qdo fije fjere
me at fllad e me freski
ti bilbil o zog pranvere
dil kah kuksi e n peshkopi

ne maja te larta e kah valbona
mbi mirdit e dukagjin
kahdo shndrijnė ah viset tona
kah kullon i bardhi drin

edhe kah ibri me zallina
ku e kthen vala permbi erė
at shkumbardhen ne breg n ledina
ku njomson e bardha verė

dil bilbil neper burime
mbi qytete e mbi Qdo fshat
kah do shtrinė shqipNija ime
mbi delvinė e lazarat


fluturo permbi ato brigje
ndalu ne shkure ne dushk e glli
kah butrinti ne ato shtigje
dil ne erzen e mbi danglli

ndalu ne fllad e ndalu ne hije
mos harro per vyshkjen tonė
ne qdo pllambė e dhe etnije
kahdo me keng ti fluturon

pike mallin e mergimtarit
ne qdo anė mbi gur e dhe
edhe lotin e gyrbetqarit
dru as gurė mos le pa bre

kur mbi druj e fletė qetine
mbi ahije te ndalet udha
mos harro o shpend mahnije
me vajtue per halle e rrudha

edhe per mija ato qeliza
qe qdo njena ne gjuh te vet
digjet per erna e puhiza
qe brushojnė mbi grunė e det

kur cicrrimen ne gjuh te nanes
edhe denesjen te dridhur ty
ta ken pa rrezet e hanes
mbi lot tua kan me u thy

MOS HARRO DIL KAH QAMERIA
kah flutron e mbi follorinė
an e mban mbi vise te mija
me sqep te bukur e cicerimė

edhe n preshev e ne anė te malit
mbi malsi ne grudė e hot
plav guci ne bardh t' TEMALIT
MBI KASTRAT E BARDHANJOT

NE SHKODER LOKEN E NE FUSH KRUJė
E MBI KALA NE ATA GURė
GUR E DHEUT ME SQEP IA THUAJ
SE PO DIGJEM PER AT NURė

SE PO VYSHKEM E MALLENGJEHEM
se po ndryshkem neper mote
ne dhe te huaj jetim po ndjehem
po me djeg nanė largsija jote

thuaj bilbile dridhu qerpikut
neper brigje e neper shkurre
bregut te jonit e adriatikut
ne per val t qdo uji e gurre

kahdo i ka ne kullim shqipnija
nana e jonė e lasht etnike
thuaj ne dhe te huaj tu dogj etnija
me at kangė tande melodike

dil mbi pejė e mbi gjakovė
permbi shkup e mbi prishtinė
ne fusha e te gjera mbi kosovė
ku e kan yjet dashurinė

edhe u thuaj se per ato vise
tha esht tha gjaku i damarit

ku dikur nder tonat fise
perkundė jemė me gjuhė t' shqiptarit

SOT HARRUE TI NANė NA KE
KAH SHPERNDA JEMI N' MEJRIME
LOTIN N' SY PER GUR E DHE
NUK NA E SHEH NEPER MERGIME


NE PER TY AH ME MILIONA
KAHDO JEMI BIJT SHPERNDA
SHOHIM ENDERR VISET TONA
THUEJ BILBIL NE JEMI THA

KSHTU MI THUAJ FLETES E DEGES
EDHE BLINIT DUSHK E MALIT
FLET QERSHIJE MAN FTUE SHEGES
DO TE VUEJM BREZAT DJAL PAS DJALIT


SIQ PO VUAN EDHE SOT ARBRESHI
PERMBI DHE E TJERė TU I DRIDHė
MI THUAJ DIELLIT QE TE VESHI
NANė SHQIPNISė NJI BESė ME E LIDHė

MI THUAJ PRA O TI BILBIL
KAHDO SHKON NDER LULE E FLETė
PERMBI GONGJE E KARAJFIL
THUAJ ATDHEUT NA KTHE NE JETė

SHKO BIBIL TI N' PER QDO HIJE
N# PER QDO SYTH EN PER QDO PIP
na i dergo kto lot merzije
malin tonė per gjuhen shqip


e os le kud bimė as fije
per pa e htirr me te dashurin emer
thuaj te lashtes nanė shqipnije
mergimtart te duan me zemer

thua s e vuajn per dushk e bari
vuajn per bjeshk per stane e gllija
thuaj se vuajn digjen si zhari
per per ato arra e lajthija

edhe per miser me grunaja
kah valzojn si vala e detit
kah kavallie gjuraja
i luajn kreshta e gur te shkrepit


thuaj se vuajn edhe per dele
vuajn per t pa edhe dhen e dhi
neper fusha e zabele
kah kullosin n' dushk e glli

THUAJ BILBIL TI ME GJUH TANDE
PER KET SHKRUMB TE MERGIMTARIT
THUEJ PA KRAH KAN MBET SI KRANDE
PA I NJOMSUE AI DHEU I T' PARIT


SHKRUAR NGA XHELAL FERIZI MERGIMTARI NGA MITROVICA E KOSOVES
KRIJUESI I VARGJEVE NE MERGIM

ninnela
17-06-07, 13:49
Te nderuar/a Abetare,Z-C dhe lirik ju falenderoj tej mase

Gjithe te mirat juve dhe te afermve tuaj

Respekt NINNELA

aLbaChiCk
17-06-07, 17:10
http://i190.photobucket.com/albums/z184/EsmerJa/Sunday2-2.gif

ninnela
21-06-07, 14:38
Alba motrushe te falenderoj nga zemra


Gjithe te mirat ty

Ninnela

schütze
21-06-07, 21:15
Pershendetje nga schützehttp://www.locolobo.net/excolourrose.gif

instruktori
23-06-07, 17:11
Vikend te mire ju deshiroj

gazi-de
24-06-07, 11:24
Pershendetje.........................

SANTANA-29
26-06-07, 18:35
http://dl3.glitter-graphics.net/pub/151/151163q6ufhy61nf.gif
pershendetje e nderuar.........

Abetare
26-06-07, 20:58
Ninnela http://i170.photobucket.com/albums/u253/albanianglitters/ckemi6.gif
http://i170.photobucket.com/albums/u253/albanianglitters/albanianprincess2.gif

Pėrshėndetje Mijka nė ²

Dreni30
28-06-07, 03:11
Nje pershendetje per ty motrushe, shendet e lumturi kudo qe je.'

Dreni.

LuLjaa
30-06-07, 06:17
http://i83.photobucket.com/albums/j309/nlgyzia/hi/34.gif

ninnela pershendetje moj motrush dhe t'deshiroj gjithe t`mirat ne jete!

instruktori
30-06-07, 17:26
Pershendetje dhe shume te mira ne jete ju deshiroj

Instruktori

Arkza
05-07-07, 14:46
Kusherinoo te Pershendes shume dhe ju Uroj Sukses , Ku je moj ti qe u Zhduket krejt !!!!!! ?

rilinda
06-07-07, 15:07
http://www.vegegifs.com/smiley-emoticon/abientot.gif

ninnela
13-07-07, 19:16
Ju falenderoj nga zemra te gjitheve per kohen qe gjeni te vizitoni oden time t e pershendetjeve

Gjithe te mirat qofshin me ju dhe familjet tuaja

Me nderime nga mikja juaj NINNELA

13-07-07, 19:22
Pershendetje te perzemerta per ty ninela ;)

ninnela
13-07-07, 19:29
Flm Kosovar gjithashtu

yllush_qiki
13-07-07, 22:36
mire...nuk e di per qa o kjo teme amo e pash qe po t'prsh ty moj NINNELA kshtu qe ni mpuqje t'modhe edhe nga ona jeme:tongue:

uck_aksh
14-07-07, 00:56
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/hahahahahahah.jpg

ninnela
16-07-07, 13:16
mire...nuk e di per qa o kjo teme amo e pash qe po t'prsh ty moj NINNELA kshtu qe ni mpuqje t'modhe edhe nga ona jeme:tongue:

Qikilush flm gjithashtu je e pershendetur


P.s. Tash masi e more vesh per qa o kjo teme doku ma shpesh :)

ninnela
16-07-07, 13:17
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/hahahahahahah.jpg


UCK-AKSH TE FALENDEROJ NGA ZEMRA GJITHASHTU SUKSESE

Respekt NINNELA

Mendja
16-07-07, 15:03
je shummmm e mir simdos me mua ninela te pershendes shum moter e dashur e kalo sa ma bukur ku do qe gjindesh

ninnela
20-07-07, 18:39
Mendja te flmd. shume gjithashtu mbetesh i pershendetur nga ana ime


Respekt NINNELA

lirik
28-07-07, 06:53
Ninela qerpiku yt akoma nuk qenka lodhur si duket qenka akoma i freskt dhe i pa lodhshem dhe duke vrojtuar diqka ne kerkim qerpiku yt flet per nji breng te madhe
ne jetė thuaje at brng dikund hapur se te vuan qerpiku nese donqe qerpiku yt te qetsohet
thuaja dikuj tregoja hallin se vetem ashtu qlirohesh tash sa kohė u bė qe ja antar i dardanisė dhe e njejta levizje e qerpikut ,te pakten ndryshoja pozicionin e levizjes ktheje drejt mos e mbaj per
anash se nuk po mund te shohim ne sy se qfar halli ke:
TE PERSHENDES NINELA dhe te uroj te behesh nuse qe nuk te luan qerpiku ti ndoshta je e re e nuk e din por ne kohrate e vjetra thonin kishte marr filani nji use aq qerpiku s po i luante synin kokerr e kishte

lirik
28-07-07, 06:56
me fal per gabimin ninela thonin kishte marr filani nji nuse qe as qerpiku s po i luante se ato nuse qe u ka luajt qerpiku nuk kan dasht ti marrin kshtu ka qen ne kohat e vjetra kur i kan zgjedh nuset
prandaj kujdes me qerpikun se mos po te keqkuptojn kojshitė kur t shkosh nuse ninela

lirik
28-07-07, 07:04
qerpiku yt esht problem shum i vogel prap se prap por mendja e madhe e disa tjerve esht problem i madh me fal ninela gjithqka esht ne sherbim te humorit te vogel ndersa kjo thenja per mendjen e madhe nuk vlen per ty se ti nuk dukesh mendjemadhe ket mesele ia qita tjeter kuj kuptoje

Dreni30
28-07-07, 07:04
Nje pershendetje per motrushen time duke te deshiruar shendet e lumturi kudo qe je. Njeherit edhe nje vikend te kendshem.

Dreni.

lirik
28-07-07, 07:50
ninela disa vargje per mendjen e madhe POR S PO ZGJATEM SHUM

Mendja e madhe

SHKRUAN XHELAL FERIZI

MENDJA E MADHE VRET NJI DHE
VRET SHUM KOMBE FISE E FE
MENDJA E MADHE ESHT ZEZONė
VES I RRITUN NE MESIN TONė
THA IA KA RRUGET DAMARIT
NEPER SHEKUJ N GJAK T SHQIPTARIT
MENDJA E MADHE E ZEZA E KOKES
GURė E DHE IA KA THA TOKES
NE SHEKUJ MBRAPA E KA LANė
DIT S PO SHEH NEN DIELL E HANė
E KA MBLUE E KOBI E ROBRIA
E KA LIDHė MENDJEMADHSIA
NE PRANGA TE MBPRAPSHTA TE PERJETSISė
ESHT LIDHė JETA E KSJ ETNISė
I JAN LIDH ARA E LIVADHE
E KA LIDH KEQ MENDJA E MADHE
MENDJA E MADHE LIDHė SHUM KEND
KA LIDH TRU LOGJIKė E MEND
NUK I LSHON ME EC PERPARA
SIQ KA NIS DON ME HUMB FARA
VEQ PER SHKAK T MENDJEMADHSIS
SE KOKTRASHT KET MODė KAN NISė
MENDJA E MADHE NUK ESHT DIJE
POR ESHT LLUM PA LIDHJE E FIJE
AJO S KA KUND NDOJ AFTESI
PERVEQ KOBIT MENDJEZI
MENDJA E MADHE SHKON PERPJETė
DON ME QIELLEN ME U ZATETė
SHKON MBI QIELL E PERMBI RE
KAHDO ECė PA DIJE E FRE
MENDJA E MADHE ESHT CEKTINė
NE QFA NE MUAR NE SHEKUJ E STINė
SA SHUM QA KAN MALE E FUSHA
KUR I SHOHIN DO KERKUSHA
QE MBI QIELL MBI GUR E DHE
DUAN TE DUKEN LART ME VLE
POR NUK VLEJN SA I FIJE FLETE
VEQ PENGESA JAN T KSAJ JETE
NUK I DUHEN KUJT MBI GLOB
MENDJA E MADHE ESHT NJI KOB
ESHT GANGRENė E QYTETNISė
SI TRASHGIM MOS IA LE FMISė
MENDJA E MADHE KA PERFSHI
SHUM MJERAN I KA PERPI
ATA SHKOJN ME KOKė BUDALLE
PA KQYR POSHT MBI DHE E ZALLE
THUE S E JAN PO JASHTTOKSORė
POR SE DIJN MJERANT E GJORė
QE NUK JAN TJETER MBI DHE
PERVEQ HIQA QE S KAN VLE
AS S DO VLEJN NE JETė E STINė
SA I KARCELL QE KCEN N LEDINė
AS SA I MIZė AS SA I MUSHKOJė
PRANDAJ KOT PO E LUEJN KET LOJė
MENJEN TE ZBRESIN SHUM MA MIRė
LE TE PREKė MBI DHE E LIRė
NEPER TROJE NE TOKė KAH JETA
E TE MOS VUAJN N KMPLKSE T SHKRETA
SE AJO VRET BLLOKON QDO DIJE
MEDNJA EMADHE EHST NJI HIJE
QE MBULON RREZET E DIELLIT
NE ZGJUARSI ME NISUR FILLIT
QDO ZHVILLIM QDO ECJE PARA
PER ME I NIS SHUM PUNė NGA MBARA
MENDJA E MADHE ESHT ARMIK
AS NUK VLEN SA I METELIK
AJO SHKRET I LEN SHUM T MIRA
VEQ PSE S KA TALENTE T LIRA
AS NUK ESHT PAK ELASTIKE
ESHT NJI AKULL RRETH NJI PIKE
QE NUK MUNDET ME LEVIZė
AS SA I GRIMė ERė AS PUHIZė
AJO DON ME U DUK SHARMANTE
POR S ėSHT GJė VEQ INJROANTE
ESHT NJI COPė E RRASSUN N MISH
NUK KA VLER SA NJI KAMISH
SA NJI KOKERR DHEU AS ZALLE
AJO MBUSHė TOKEN ME HALLE
AJIO S NJEH KURR VERZION DIJE
NEN KAPUQ ESHT VEQ NJI HIJE
EDHE MUNDOHET ME AT QENDRIM
ME U NGRIT LART SI KULT NE AKTRIM
POR NUK ESHT AS PESHė AS VLERė
VEQ NJI MENDJE E LEHTė MBI ERė
EHST NAIVE MBAHET KOT
PRANDAJ TOKA PO KA LOT
SE SHUMKUSH Q E EC MBI DHE
SOT KET MODė KA NISė ME E BLE

SHKRUAR NGA XHELAL FERIZI MERGIMTARI

lirik
28-07-07, 08:05
--------------------------------------------------------------------------------

ninela disa vargje per mendjen e madhe POR S PO ZGJATEM SHUM

Mendja e madhe

SHKRUAN XHELAL FERIZI

MENDJA E MADHE VRET NJI DHE
VRET SHUM KOMBE FISE E FE
MENDJA E MADHE ESHT ZEZONė
VES I RRITUN NE MESIN TONė
THA IA KA RRUGET DAMARIT
NEPER SHEKUJ N 'GJAK T 'SHQIPTARIT
MENDJA E MADHE E ZEZA E KOKES
GURė E DHE IA KA THA TOKES
NE SHEKUJ MBRAPA E KA LANė
DIT S' PO SHEH NEN DIELL E HANė
E KA MBLUE E KOBI E ROBRIA
E KA LIDHė MENDJEMADHSIA
NE PRANGA TE MBPRAPSHTA TE PERJETSISė
ESHT LIDHė JETA E KSJ ETNISė
I JAN LIDHė ARA E LIVADHE
E KA LIDHė KEQ MENDJA E MADHE
MENDJA E MADHE LIDHė SHUM KEND
KA LIDHė TRU LOGJIKė E MEND
NUK I LSHON ME ECė PERPARA
SIQ KA NISė DON ME HUMBė FARA
VEQ PER SHKAK T' MENDJEMADHSISė
SE KOKTRASHTė KET MODė KAN NISė
MENDJA E MADHE NUK ESHT DIJE
POR ESHT LLUM PA LIDHJE E FIJE
AJO S' KA KUND NDOJ AFTESI
PERVEQ KOBIT MENDJEZI
MENDJA E MADHE SHKON PERPJETė
DON ME QIELLEN ME U ZATETė
SHKON MBI QIELL E PERMBI RE
KAHDO ECė PA DIJE E FRE
MENDJA E MADHE ESHT CEKTINė
NE QAFė NA MUAR NE SHEKUJ E STINė
SA SHUM QA KAN MALE E FUSHA
KUR I SHOHIN DO KERKUSHA
QE MBI QIELL MBI GUR E DHE
DUAN TE DUKEN LART ME VLE
POR NUK VLEJN SA I FIJE FLETE
VEQ PENGESA JAN T' KSAJ JETE
NUK I DUHEN KUJT MBI GLOB
MENDJA E MADHE ESHT NJI KOB
ESHT GANGRENė E QYTETNISė
SI TRASHGIM MOS IA LE FMISė
MENDJA E MADHE KA PERFSHI
SHUM MJERAN I KA PERPI
ATA SHKOJN ME KOKė BUDALLE
PA KQYR POSHT MBI DHE E ZALLE
THUE S E JAN PO JASHTTOKSORė
POR SE DIJN MJERANT E GJORė
QE NUK JAN TJETER MBI DHE
PERVEQ HIQA QE S' KAN VLE
AS S 'DO VLEJN NE JETė E STINė
SA I KARCELL QE KCEN N' LEDINė
AS SA I MIZė AS SA I MUSHKOJė
PRANDAJ KOT PO E LUEJN KET LOJė
MENJEN TE ZBRESIN SHUM MA MIRė
LE TE PREKė MBI DHE E LIRė
NEPER TROJE NE TOKė KAH JETA
E TE MOS VUAJN N' KMPLKSE T' SHKRETA
SE AJO VRET BLLOKON QDO DIJE
MENDJA E MADHE ESHT NJI HIJE
QE MBULON RREZET E DIELLIT
NE ZGJUARSI ME NISUR FILLIT
QDO ZHVILLIM QDO ECJE PARA
PER ME I NIS SHUM PUNė NGA MBARA
MENDJA E MADHE ESHT ARMIK
AS NUK VLEN SA I METELIK
AJO SHKRET I LEN SHUM T' MIRA
VEQ PSE S' KA TALENTE T LIRA
AS NUK ESHT PAK ELASTIKE
ESHT NJI AKULL RRETH NJI PIKE
QE NUK MUNDET ME LEVIZė
AS SA I GRIMė ERė AS PUHIZė
AJO DON ME U DUKė SHARMANTE
POR S ėSHT GJė VEQ INJORANTE
ESHT NJI COPė E RRASSUN N' MISH
NUK KA VLERė SA NJI KAMISH
SA NJI KOKERR DHEU AS ZALLE
AJO MBUSHė TOKEN ME HALLE
AJO S' NJEH KURR VERZION DIJE
NEN KAPUQ ESHT VEQ NJI HIJE
EDHE MUNDOHET ME AT QENDRIM
ME U NGRITė LART SI KULT NE AKTRIM
POR NUK ESHT AS PESHė AS VLERė
VEQ NJI MENDJE E LEHTė MBI ERė
ESHT NAIVE MBAHET KOT
PRANDAJ TOKA PO KA LOT
SE SHUMKUSH Q E EC MBI DHE
SOT KET MODė KA NISė ME E BLE

SHKRUAR NGA XHELAL FERIZI MERGIMTARI

PERMIRSIM

lirik
28-07-07, 08:07
Ninela Te Pershendes Dhe Te Deshiroj Shum Te Mira Sa Per Qerpikun Po Bej Pak Shaka Se Ekam Ngapak Natyren Humoriste Por Kujdes Qerpikun S E Mos Po Te Krijojn Ndezje Muskujt E Syrit

Zero Cool
30-07-07, 15:54
http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/flowers/4e.gif

rilinda
03-08-07, 19:01
Ka kaluar kohė e gjatė e nuk kam qenė kėtu pėr tė tė lėnė pėrshėndetje tė sinqerta, por nuk ju kam harruar.

Shėndet!
Rilinda

yllush_qiki
04-08-07, 02:09
ninnelooo me synin e kaft:biggrin: ...mpuqqqqqqqqq:tongue:

Elina
04-08-07, 09:00
Ju deshiroje nje dite te mbare...


Elina!

ninnela
05-08-07, 18:32
WOOOOOOOOOOWWWWW sa me gezuat pa mase miq e mikesha :smile:

Ju falenderoj nga zemra te gjitheve per kohen qe gjeni te vizitoni oden time te pershendetjeve

Uroj qe te keni shendet dhe lumturi ju dhe familjet tuaja

Me respektin me te madh qe kam per ju mbetshi gjithmone te pershendetur nga e juaja NINNELA :wink:

instruktori
07-08-07, 20:29
PERSHENDETJE DHE SHUME RESPEKTE PER JU

INSTRUKTORI

uck_aksh
08-08-07, 00:10
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/1973.jpg

gazi-de
08-08-07, 12:17
Pershendetje..........

Zana_ch
10-08-07, 12:17
pershendetje moter dhe te pergezoi per 5000postimet qe ja ke dhurur FDhttp://www.dgrusskarten.de/grusskarten/allgeimein/wochenende/wochenende1.gif

instruktori
11-08-07, 13:01
Pershendetje dhe Urime

Kam nderin dhe knaqesin edhe une te ju pergezoj per;
5ooo Postine

Uroj qe edhe shume postime ti beni ne FD


Me shune terpekt per ju
Shendet dhe jete
I N S T R U K T O R I

rovena
11-08-07, 13:42
Pershendetje Ninnela
Uroj dhe shume shume postime te tjera!!!

ssara
11-08-07, 15:24
Pershendetje Ninella ....te uroj 5000 postimet ne fd...

luckyman
11-08-07, 18:48
Peréshendetje...........

ssara
12-08-07, 07:57
http://i83.photobucket.com/albums/j309/nlgyzia/hi/81.gif

Adrenalina
12-08-07, 11:19
Pershendetje nga Adrenalina

Tomori
13-08-07, 12:15
Pershendetje ninnela..me ruaj kur te me gjesh qe te me kesh kur te me duash

ninnela
19-08-07, 23:27
Ju falenderoj te gjitheve nga thellesia e zemres

Gjithe te mirat qofshin me ju dhe familjet tuaja :smile:


Me respektin me te madh per ju NINNELA

lyra2
20-08-07, 08:46
Shendeti gezimi dhe dashuria le te jene percjellesit Tuaj ne te ardhmen.Respekt per ju...

Dreni30
21-08-07, 08:07
Nje pershendetje per ty, me deshire qe shendeti dhe lumturia te jen prijes te jetes tuaj.

Dreni.

ninnela
28-08-07, 10:12
Shendeti gezimi dhe dashuria le te jene percjellesit Tuaj ne te ardhmen.Respekt per ju...

Te falemnderit shume Lyra gjithashtu uroj te kesh te njetat ne jete :smile:

Ninnela

ninnela
28-08-07, 10:14
Nje pershendetje per ty, me deshire qe shendeti dhe lumturia te jen prijes te jetes tuaj.

Dreni.


Dreni vllavush te falenderoj nga zemra :smile:


Gjith te mirat ty dhe familjse suaj

Respekt NINNELA

SANTANA-29
28-08-07, 12:06
http://neukol.org.uk/teesblog/media/100_0030half.jpg
pershendetje kudo nga je e nderuar nninela,,,

instruktori
04-09-07, 16:49
Pershendetje.....................

lirik
12-09-07, 20:50
lum si ti

lum si ti e bardhė ninela
qė n' vershim SI GURRA E DETI
PO TE VIJNė FJALė SI FRUTA TE VJELA
EMBEL;SHUMKUSH T'PERSHENDETI

PO TI QENKE VET QERPIKU
THUE SE JE ;KAPAK PREJ YLLI
SI ME U SHTRYDHė SHIJA PREJ FIKU
A ;NDOJ CURRIL ;A SHKUMBARDHė PYLLI

PSE KAQ SHUM ME FJALė te kan veshur
si stoli n'SHKELQIM QE SHNDRISIN
SI ;PRANVERA ;E BUZQESHUR
LULE E BARI KUR HARLISIN

LuLjaa
15-09-07, 02:43
http://www.123glitter.com/graphics-gallery/happy-weekend/40.gif

Adrenalina
16-09-07, 14:05
http://i86.photobucket.com/albums/k103/faerywhitestar/HaveaNiceDaywithButterflies.gif

ARI_03
16-09-07, 14:44
http://www.galeriashqiptare.net/albums/Kartolina/gezuar_8_marsin2.jpg

ninnela
18-09-07, 13:14
lum si ti

lum si ti e bardhė ninela
qė n' vershim SI GURRA E DETI
PO TE VIJNė FJALė SI FRUTA TE VJELA
EMBEL;SHUMKUSH T'PERSHENDETI

PO TI QENKE VET QERPIKU
THUE SE JE ;KAPAK PREJ YLLI
SI ME U SHTRYDHė SHIJA PREJ FIKU
A ;NDOJ CURRIL ;A SHKUMBARDHė PYLLI

PSE KAQ SHUM ME FJALė te kan veshur
si stoli n'SHKELQIM QE SHNDRISIN
SI ;PRANVERA ;E BUZQESHUR
LULE E BARI KUR HARLISIN

Lirik i deruar te falnderoj nga zemra per vargjet e embla qe i paske kushtuar qerpikut tim

ninnela
18-09-07, 13:16
SANTANA

INSTRUKTORI

LULJA

ADRENALINA

Ju felenderoj nga zemra per fjalet deh kujdesin qe beni ne ode time te pershendetjeve

Gjithe te mirat juve dhe familjeve tuaja

Respekt NINNELA :smile:

ninnela
18-09-07, 13:19
http://www.galeriashqiptare.net/albums/Kartolina/gezuar_8_marsin2.jpg


Wwwwwwwaaaauuuuuuuu Ari te flmnd shume per kete mimoze te bukur qe paske zgjedh per mua

Ma psek zbukuru kopshtin odes sime :smile:


Te pershendes kudo qe je me shpres qe tja kalosh ashut si ta do zemra yte

Repsket NINNELA

lyra2
18-09-07, 13:22
Nje dite te mbare dhe me gezime per ty ninnela

Diana007
18-09-07, 16:18
Te pershendes ....

http://tkfiles.storage.msn.com/x1piYkpqHC_35lKSoJovHeiqlWv69pv4lB96bRqMQcOjk0CJyb vvzrdOqGeLTJrvTUszL6xCOaLGgomew0uQcYfXuLcb7z3iJzEX PtT4fGO0oOhHgstHu7Dww

lirik
23-09-07, 15:56
Por q' e' do

shkruar nga xhelal ferizi

POR Q'E DO QE S' MA JEP FEJA
FISI AS FARA AS ETIKA
PER ME I LSHUE DO NAMė SI RRFEJA
BASHK ME LOT QE M' SHKOJNė SI PIKA

se thonė nama s'ėsht e burrit
ėsht per gra e vasha e femra
se mbas plasjes e mbas turrit
fort me namė mua po m'nxitė zemra

fjaltė ne grykė po me mbijnė vrastare
qe me u shfry s' po me lanė oj zanė
mbi ato klane aq BIZARE
qe jan lshue per mbi dardanė

e ti o zot qe vrojton gjerė
qiell gjithsi globe e yje
a e sheh vallė kosoven t' mjerė
si e kan lidhė qapojt me nyje

si e kan lidhė per kobi e loti
si e kan lidhė per ajkes t' krimit
si i shkojn n' gjamė gjith stina e moti
si e lodrojn t' bijt e mashtrimit

e ti rrin atje me yje
tue vrojtue ato planete
shih kosoven ne fusha e pyje
si po i shtohen lott si dete

lshue ia kan klanet e dhunė
me varfri shtrengue ne lak
lanun peng e lanė pa punė
prishė mi kan fiset ne gjak


mi kan prishė mi kan kthye n' leqe
e perthurė kan perspektiven
jan thellue neper hendeqe
mbush mashtrim e lojė arkiven

vulat plot tapi e mashtrime
kush me mik e kush me armik
se q' po mbjellen rrena e krime
prej ibardhe n' kaqanik

xhelal ferizi

Amina
27-09-07, 15:19
Hellloooooooooooooo Thereeeeeeeeeee

jEtA_1
29-09-07, 11:17
http://www.123glitter.com/graphics-gallery/happy-weekend/40.gif

lirik
01-10-07, 22:29
Ninela

Ku Humbe Kshtu Nuk Dukesh Ne Forum Si Duket Tu Lodh Qerpiku Yt Heroik
Dhe Nuk Don Me Na Pa Ma Me Sy Haaaaaaaaaaaaaa

instruktori
07-10-07, 15:43
Uroj qe te kaloni nje jave te mire

rilinda
11-10-07, 20:46
Simbolika e kėsaj dite le t'ju bėhet udhėrrėfyese nė jetė! E pėrforcoftė besimin tuaj dhe e shtoftė dashurinė, mėshirėn dhe solidaritetin mes jush!
Me fat!

SANTANA-29
12-10-07, 15:25
Uroj Festen e Bajramit e Allahu Ja u Pranoft Agjerimin Allahu Ju Shperbleft Me Te Mirat e Tij , Duke Uruar Te Keni Ne Trup Shendet, Ne Pune Vullnet, Ne Mendje Qetesi, Ne Ide Drejtesi, Ne Familje Harmoni e Ne Jete Qdo Here Lumturi.
Psh,.....Santana-29.................................

LuLjaa
12-10-07, 16:48
http://i170.photobucket.com/albums/u253/albanianglitters/bajram10.gif

ninnela
18-10-07, 15:13
Ju falenderoj nga zemra te gjitheve :smile:

Gjithe te mirat juve


Respekt NINNELA

gazi-de
19-10-07, 15:29
Pershendetje e nderuara ninnela,qe edhe nje lule,respeket...
http://photos.andreas-waechter.de/Bilder/Pflanzen/Photos/Rose2.jpg

ninnela
20-10-07, 16:12
Woooooowwwwwwww te flmnd gazi :smile:

Ja kalofsh bukur kudo qe je


NINNELA

lirik
22-10-07, 10:18
NDALE

shkruan xhelal ferizi

NDALE O J VASHė VEQ NJIHER QERPIKUN
SHIHI MALET FUSHAT ME QETSI
shihe DETIN AT ADRIATIKUN
SHIHI TROJET GJITH KU I THONė SHQIPNI


NDALE TE DIAMANTIT AMAN ME QEPALLė
QE SI DROJSHEM PO MBYLLET E QILET
SHIH UJVARAT SI BIEN PERMBI ZALLė
SHIH SI LAHEN BREGUT KARAJFILET

ndale e drojshme mos e shiko jeten
dashurinė e ndrojtur mos e shih oj fletė
ndal qerpikun e shihe erlehten
shih pulbardhat si flutrojn mbi det

shihi shprehjet qe i shpalon natyra
shija fushat si i hapė tė gjelbrimit
shihja hane n naten si i shndrit ftyra
shihja krojet t 'cemta te burimit

SHIHJA SHPEZET MA TE BUKURA E FOLE
si i mbanė etnija gjithkah ne lisa
shih o vashė se ka me ja vle
ndal qerpikun permbi qiparisa

ndale oj vashė te ndrojturin qerpikun
e me ata sy at bukuri drojtare
qe per vete e bėn lule fikun
shihi te bukrat trojet gjithshqiptare

autori xhelal ferizi

krijim

spas frymzimeve ne faqen dardania

te pershendes ninela frymzimi ne faqen dardania me ka frymzuar q ete krijoj disa vargje te bukura falanderoj ket faqe dhe ju ninela enderuar q e ne baza te disa paraqitjeve arrita nte nxjerri kto vargje
neper forume kam arrit nga pikturat dhe fotografitė
me nxjerr vargje
por edhe nga natyra frymzohet njeri po ashtu si piktori
bjen nji diqka evogel dhe nxjerr gjėra te medha nji levizje nji shikim nji gjelbrim
dhe mjaftaon qe ato pastaj ndezin shkendijate poezis
me ka rastis te frymzohem ne gazmende ne dasma ne kuvend ene sheti ne forume ne ngjarje dhe ne te gjitha ku mun dte frymzohet nji poet krijues
besoj se me keni kuptuar sepse i till jam seüse frymzimi mun d te merret kudo dhe dalin vargje pra dhe ktu kam pa disa fotogrfai te bukura ne ket forum q eme kan frymzu vetvetiu .
zakonisht un e percjelli nji diqka te vogel dhe nga ai frymzom krejt i vogel
dal te krijimet e mdha ehst intresant natyra ime za ose esht kjo dukuri e te gjith
krijuesve .
piktort poashtu q ebejn vizatime piktura frymzohen ne diqka pastaj bejn piktura te fuqishme ne shpirtrate poetve dhe pikttorve ka diqka te ngjajshme

te pershendes e nderuara ninela

gjini
22-10-07, 21:50
Te uroj fate dhe shendet

Xuki
23-10-07, 20:05
Ninnela prano njė pėrshėndetje tė pėrzemėrt.

http://www.lady-naoline.de/glitzer19.gif

ninnela
24-10-07, 22:24
Te uroj fate dhe shendet

Te flmnd Gjini gjithashtu

Gjithe te mirat :smile:

NINNELA

ninnela
24-10-07, 22:24
Ninnela prano njė pėrshėndetje tė pėrzemėrt.

http://www.lady-naoline.de/glitzer19.gifXuki te falenderoj perzemersisht :smile:

Respekt NINNELA

ssara
26-10-07, 11:39
Te pershendes shume Ninella...kalo bukur kudo qe je........

Arkza
26-10-07, 11:53
Ku Do te Jesh Te Mbrift e Mbara Kusherine:smile:

Elina
28-10-07, 13:48
http://www.flowersonlineflowersonline.com/img/net/g/1079/roses_florists_send.jpg

Nirvana Band
28-10-07, 19:32
Pershendetje shoqe e nderuar. Ju pershendet N.Band, rrespekt per ju.

ninnela
14-11-07, 01:03
Ju falenderoj nga thellesia e zemres te gjithe juve qe keni gjetur kohe te vizitoni dhome time te pershendetjeve

Gjithe te mirat qofshin me ju dhe familjet tuaja

Respekte NINNELA

rilinda
14-11-07, 12:27
http://img77.imageshack.us/img77/3674/herehd4.png

ninnela
20-11-07, 00:31
Te flmnd rilindushe mbetesh e pershendetur :smile:

Respekte NINNELA

Arkza
23-11-07, 17:19
Ninenela Te Pershndtes shuem Gashanje dhe te Uroj gjithe te mirat !

ninnela
26-11-07, 12:53
Te falemnderit kusherajno :biggrin:

Mbetesh e pershendetur

Respekte NINNELA :wink:

Prishtinasja_
28-11-07, 00:09
http://i170.photobucket.com/albums/u253/albanianglitters/diteneflamurit13.gif

Krokodilli
28-11-07, 03:22
hello ninnela Se pari te pershendes dhe te uroj festen e 28 nentorit dites se flamurit

http://roadtrip.submarinechannel.com/mmbase/images/9410

BE LK
28-11-07, 08:24
Gezuar festen e Flamurit.
Don Zoti dhe Kosova se shpejti te jet e pamvarur.http://www.pages.drexel.edu/~ar85/boy_alb_flag.gif


Me respekt BE LK

Diana007
28-11-07, 11:10
http://img150.imageshack.us/img150/5141/28nentori1bc2.jpg (http://www.dardania.de/vb/upload/)


Himni!Kur ka ra Kushtimi ne Kosove mp3 (http://www.trepca.net/kultura/hymni_kosoves.mp3)

rilinda
28-11-07, 14:22
http://img148.imageshack.us/img148/9711/28nentorizv5.png (http://imageshack.us)


Gėzuar Festa e 28 Nėntorit- dita e simboleve tona tė shenjta dhe e krenarisė kombėtare!

Arb
28-11-07, 19:07
Urime Festa Kombetare

http://www.veriu.com/vp/mkportal/modules/reviews/images/flamuri.gif

mentor*
29-11-07, 01:25
edhe une deshta me pershendet ninushin

se kogja qik e mire eshte

kalo mire

uck_aksh
29-11-07, 01:41
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/pershendetje-1.jpg

vjeshta
30-11-07, 18:23
http://www.riversongs.com/Flas/lovely.html (http://www.riversongs.com/Flas/lovely.html)

ninnela
04-12-07, 13:54
Ju falenderoj te gjitheve nga thellesia e zemres per urimet dhe pershendetjet qe mi dedikuat :smile:

Respkte per ju NINNELA

Amina
04-12-07, 21:04
ninnela pershendetjeee , te uroje te gjitha te mirat kete jave dhe te gjithat javet qe vijojne.

Gjumashja
05-12-07, 10:16
ninnela te pershendes dhe te uroj gjitha te mirat . . .

turisti
11-12-07, 19:21
Lule shkon tek lulja.
http://www.orichas.com/espanha/reflexiones/perfect%20rose.jpg __________________

Cia-Ferizaj
12-12-07, 18:11
http://i1.tagstat.com/images/user3/02/40/10/24010235-62388756.jpg

Sy_kaltra
13-12-07, 21:08
http://www.postribe.com/album/albums/userpics/10001/810v.jpg

ssara
14-12-07, 15:12
E nderuara Ninella erdha te le nje pershendetje duke te uruar te nje vikend sa me te bukur

Dardan Kastrati
14-12-07, 16:02
http://img258.imageshack.us/img258/8523/rose2tw4.jpg

selvija
15-12-07, 00:02
http://cap04.caption.it/348/captionit163836I733D35.jpg

ninnela
15-12-07, 00:52
Te gjitheve ju felenderoj nga thellesia e zemres qe gjeni kohe te me vizitoni dhe te me pershendetni


Gjithe te mirat e ksaj bote qofshin me ju dhe familjet tuaja

Respekte NINNELA

Ma-Origano
15-12-07, 17:55
Mir Se Erdhe ninnela kalo mire!!

Cia-Ferizaj
15-12-07, 22:17
http://i1.tagstat.com/images/user3/02/40/10/24010235-62388756.jpg

uck_aksh
17-12-07, 05:18
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/pershendetje-2.jpg

ninnela
18-12-07, 01:40
Ma-origano

Cia-ferizaj

UCK-AKSH

Ju falenderoj nga zemra deh gjithashtu ju pershendes kudo qe jeni

Repskte NINNELA

Nirvana Band
18-12-07, 14:01
Pershendetje e nderuara shoqe.

Dardan Kastrati
18-12-07, 14:34
http://img84.imageshack.us/img84/8723/festayw3.gif

Arkza
18-12-07, 14:52
Pershentje Gashnje me Fat Kurban Bajramin , le te jet Vit i Mbare per te Gjithe !!

Lona
18-12-07, 15:25
Pershendetje, Urime Festa e Kurban Bajramit,, me fat e te lumture qofshi gjithe jeten.

gazi-de
19-12-07, 10:43
Pershendetje e nderuara ninnela.me fat Kurban Bajrami..................

Zero Cool
19-12-07, 11:34
http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/Merry_Christmas_1024.jpg

MemphiSx
20-12-07, 13:23
Urime dhe me Fate,Festa e Kurban Bajramit :smile:

LuLjaa
21-12-07, 01:59
Urime festa e Kurban Bajramit

Gėzim, harmoni dhe dashuri mbreterofte ne Familjen tuaj!

~AmaZonA~
21-12-07, 09:02
http://img17.glitterfy.com/355/glitterfy015837146D32.gif

Dukagjinas_i
21-12-07, 09:29
Urime Festa e Kurban Bajramit, Fati, Gezimi dhe Lumturia qofshin mbi Ju, dhe familjen Tuaj !

ninnela
26-12-07, 16:31
Ju falemnderit te gjitheve nga thellesia e zemres

Uroj gjithashtu qe gjithe te mirat e ksaj bote t'ju percjellin te gjithe juve ne cdo hap te jetes

Respekte NINNELA

Cia-Ferizaj
26-12-07, 19:40
http://i6.tagstat.com/images/user3/53/79/39/5379399625-62558488.jpg

aLbaChiCk
26-12-07, 22:58
http://i190.photobucket.com/albums/z184/EsmerJa/Gezuarvitineri.jpg

Cia-Ferizaj
29-12-07, 17:38
http://i170.photobucket.com/albums/u253/albanianglitters/newyear4.gif

Sy_kaltra
29-12-07, 21:20
http://www.postribe.com/album/albums/userpics/10001/normal_Gezuar_vitin_e_ri16.jpg

Buqja_ch
30-12-07, 07:11
..... Urime vitin e ri 2008 ...

Diana007
30-12-07, 15:01
http://img80.imageshack.us/img80/841/ngadianatb2.jpg (http://www.dardania.de/vb/upload/)

Dardan Kastrati
30-12-07, 15:19
http://img247.imageshack.us/img247/2464/shtepianedimerdv3.gif

Elina
30-12-07, 15:20
Me shprese qe viti i ardheshem te jete edhe me i sukseseshem ne te gjitha sferat e jetes,,, te pershendes...


GEZUAR!


Elina !

rilinda
30-12-07, 19:00
http://i214.photobucket.com/albums/cc166/commentsplanet//Images/new-years/images/12817.gif
http://i214.photobucket.com/albums/cc166/commentsplanet//Images/new-years/images/20.gif

Xuki
30-12-07, 23:14
http://photos1.hi5.com/0014/428/216/I4xGsq428216-02.bmp

uck_aksh
31-12-07, 00:55
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/dardania-2.jpg

Zana_ch
31-12-07, 00:57
http://1.uploadmirror.com/uploaded/1/667/other-pimp_12_30_2007_17_47_26_79830.gif
http://1.uploadmirror.com/uploaded/7/596/other-trippy_12_30_2007_17_56_23_26464.gif


http://i131.photobucket.com/albums/p315/ovivip/new_year/033.gif

Nirvana Band
31-12-07, 20:48
Urime Viti i Ri 2008


Uroj te jet ky vit me te mira e te mbara per ju dhe familjen tuaj.


Gezuar

Amina
04-01-08, 20:08
Pershendetje ninnela, nje vite te mbare te uroje dhe te gjitha te mirat.

Cia-Ferizaj
04-01-08, 21:43
ninnelaaaaaa ku hupe a te grabiti najkush a///////// hahahahah pershendetje

ninnela
12-01-08, 15:27
Ne pamundesi qe te isha ketu mes jush qe t'iu ktheja urimet deh pershendetjete qe me keni deshiru per ket vit te ri ,ju falenderoj nga thellesia e zemres te gjitheve .

Uroj gjithashtu qe ky vit t'ju sjell shendet,fat e lumturi ne cdo hap te jetes juve dhe familjet tuaja.

Me respektin me tE madh per ju e juaja NINNELA

DritonPR
15-01-08, 05:53
Ninnelaaaaaa

te uroj nje dite te bukur, por njeher qet kafe per ty :P

http://www.singleservecoffee.com/images/macchiato001.jpg

sunrise
15-01-08, 22:49
Ninnela

Pranoj pershendetjet e mija te ngrohta ne kete dimer hahahhaha.... nuk e kam dite qe gjendesh kendej pari prandaj me befasoj kur pash qe me kishe pershendetur ne oden time.... gjithe te mirat dhe nate te qete e te embel
Sunrise

mentor*
15-01-08, 23:57
oj ninela ku meten moj shiltet qy hahhahhah

te pershendes ninush

nga toli

ninnela
22-01-08, 01:25
Ninnelaaaaaa

te uroj nje dite te bukur, por njeher qet kafe per ty :P

http://www.singleservecoffee.com/images/macchiato001.jpg


Uf uf uf driton zemra tu gzoft jarabi se nka knaq tybe kjo kafe :biggrin: po ku tu paska kujtu se edhe ktu mem pru kafe


Flm i nderuar gjithashtu je i pershendetur kudo qe je :)


Respekt NINNELA :smile:

ninnela
22-01-08, 01:26
Ninnela

Pranoj pershendetjet e mija te ngrohta ne kete dimer hahahhaha.... nuk e kam dite qe gjendesh kendej pari prandaj me befasoj kur pash qe me kishe pershendetur ne oden time.... gjithe te mirat dhe nate te qete e te embel
Sunrise


Sunrise te flmnd gjithashtu te pershendes kudo qe je
Tash qe pe din qe jam ksajde pra doku apet mos thuj qe kesh :biggrin:Respekt NINNELA

ninnela
22-01-08, 01:28
oj ninela ku meten moj shiltet qy hahhahhah

te pershendes ninush

nga toli


Ahahahahaa o tol kadal djal se shume mysafir tu kishin bo e thash ti kepi edhe do qyFlm te pershendes gjithashtu


Repsekt NINNELA

uck_aksh
22-01-08, 12:12
Te uroj gjith te mirat ne jet
http://fr.youtube.com/watch?v=aIV320qADSM (http://fr.youtube.com/watch?v=aIV320qADSM)

ninnela
23-01-08, 13:21
Te uroj gjith te mirat ne jet
http://fr.youtube.com/watch?v=aIV320qADSM (http://fr.youtube.com/watch?v=aIV320qADSM)


WWWWAAAAAAUUUUUU te lumte UCKA

Flm te pershendes kudo qe je

Gjithe te mirat

Respekt NINNELA

Diana007
25-01-08, 21:22
Oj shtrig as ne dark spo me fton me ani ani :biggrin:
Te mpuq shum.

http://flowers.ua/goods_pics/97_b.jpg

Linka_pz
28-01-08, 12:47
http://i16.photobucket.com/albums/b45/calicowgirl5/Greetings/goodday.gif

LaCoStA
29-01-08, 05:00
Pershendetje ty , te uroj cdo te mire ....

rilinda
29-01-08, 13:27
ninnela t'falemnderit shumė pėr vizitat qė po mi bėn tek rubrika ime, e mua nuk po mė premton koha qė tė tė vizitoj mė shpesh.

Tė uroj gjithė tė mirat!

http://i214.photobucket.com/albums/cc166/commentsplanet//Images/Days-of-week/Good_week_comments/images/03.gif

Gjumashja
31-01-08, 01:11
http://419.bittenus.com/englesenita4realluv/sweet%20dreams.gif

LABI
01-02-08, 02:17
Pranoni poashtu pershendetjet e mija t'perzemerta e nderuara Ninnela ..:wink:

Prishtinasja_
01-02-08, 10:35
http://www.comments.zingerbugimages.com/Days/Weekend/beautiful_weekend_yellow_flowers.JPG

Amina
01-02-08, 12:46
ninnela , pershendetje, kalo sa me mire, te gjitha te mirat.

aLbaChiCk
03-02-08, 12:22
http://i190.photobucket.com/albums/z184/EsmerJa/Sunday.jpg

Cia-Ferizaj
04-02-08, 20:59
ku je bre Ninele...... jena bo merak qe ke humb kejt

Arkza
06-02-08, 13:07
Kudo te jesh Te Pershendes Gashnje ! :smile:

uck_aksh
07-02-08, 00:30
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/mos-u-tut.gif

LaCoStA
07-02-08, 10:04
Pėrshėndetje ty .... ninnela !!!!

Gjumashja
09-02-08, 09:30
http://www.xoospace.com/myspace/graphics/21575.gif

ninnela
09-02-08, 16:19
JU FALENDEROJ PERZEMERSISHT Te GJITHEVE PER VZITEN QE ME BENI NE ODEN TIME

GJITHE TE MIRAT QOFSHIN ME JU DHE FAMILJET TUAJA

RESPEKT NINNI :wink:

LuLjaa
11-02-08, 00:39
http://i131.photobucket.com/albums/p315/ovivip/hello/296.gif

sunrise
12-02-08, 00:33
ninnela

te kaloj kendej pari dhe te mos pershendet nuk munda ... andaj pranoj pershendetja me te ngrohta nga une dhe te uroj qaste te kendshme dhe shendet te plote ku do qe je

sunrise

mentor*
12-02-08, 23:44
oj ninush umka qu nana me marre do fare te kosit aki?? ahahah

te pershendes nini

lirik
13-02-08, 18:34
Ninela e qerpikut kshtu po te quaj tash deri sa je me ket paraqitje me nji mal pershendetje
e nderuara mikeshė tė uroj mirsi e fat nuk te harroj un her mbas here te pershendes ndersa ti me harrove fare te fala nga liriku mirmbetsh mikesha e nderuar
argtim te kndshem ne forum

lazdrani
14-02-08, 11:32
http://www.pokamax.de/motiv_gallery/postkarten_213.jpg

uck_aksh
15-02-08, 01:12
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/URIME.gif

MemphiSx
15-02-08, 15:17
http://z.about.com/d/graphicssoft/1/0/m/O/1/azk14-valentine-heart1.gif

Albonita
16-02-08, 15:42
Deshiroj nje fund jave te qet ..

Me respekt Albonita..

Buqja_ch
17-02-08, 18:32
http://www.youtube.com/watch?v=71zneo-wHNg

Prishtinasja_
19-02-08, 11:56
http://userland.fotopic.net/logos/220649.gif

DritonPR
20-02-08, 09:55
URIME PAVARSIA!!!!!!!!!!!!!!

turisti
21-02-08, 20:57
http://www.rtv21.tv/site/img/images/content/marketing/pavaresine.gif

ninnela
23-02-08, 12:25
JU FALENDEROJ NGA ZEMRA TE GJITHEVE :smile:

JENI ME TE MIRET


ME RESPEKTIN ME TE MADH PER JU

E JUAJA NINNELA :wink:

Arb
23-02-08, 12:38
http://kosova.com/up/gezuar_pavaresine.jpg

Diana007
23-02-08, 16:54
http://www.shefdomi.com/graphics/glitterdollz/created/N5h5Ll5bZk5Utwf.gif

Dardan Kastrati
23-02-08, 21:54
http://img229.imageshack.us/img229/2580/1kc1a9be97cdei6.jpg

ninnela
06-03-08, 13:43
ARB

DIANA

DARDAN JU FALEMNDERIT GJITHASHTU E GEZOFSHIM MBARE SHQIPETARET ANEMBANE BOTES KUDO QE JANE :smile:

GJITHE TE MIRAT JUVE :wink:

NINNELA

ssara
06-03-08, 13:47
Pershendetje edhe nga une Ninella te uroj nje dite te kendshme

ninnela
06-03-08, 14:07
Pershendetje edhe nga une Ninella te uroj nje dite te kendshme


TE FALMNDERIT SSARA GJITHASHTU

GJITHE TE MIRAT TY DHE FAMILJES SATE :smile:

rilinda
06-03-08, 16:44
http://www.allemoticons.com/Fingers/Finger_fing30.gif

rilinda
07-03-08, 20:32
http://www.allemoticons.com/Fingers/Finger_fing30.gifhttp://emoticons4u.com/fingers/fing30.gif

Diana007
08-03-08, 15:57
Ninnela Urime 8 Marsi.

http://www.passionflorist.com.au/images/bright%20pink%20posy2.jpg