PDA

View Full Version : ninnela


Faqet : [1] 2 3

LEDHATIMI
12-10-05, 06:42
Pershendetje per TY bukuroshe , je shume me bukur live se ne ate foto te FD-se! Vedose foton tende se me te vertet ke se me cfare te krenohesh :wink:

ninnela
12-10-05, 11:49
Pershendetje per TY bukuroshe , je shume me bukur live se ne ate foto te FD-se! Vedose foton tende se me te vertet ke se me cfare te krenohesh :wink:

flm shum ledhatim qe te ka ra ndermend ta hapish kete teme. Nom qe po te dokna ty e bukur flm shum edhe ti ishe mister :wink: Te pershendes edhe une ty nga zemra :wink:

laliloli
12-10-05, 23:26
Ninela a nuk ke pas ode ti ketua ,ai qe nuk e paskam ditur

Ateher te pershendes perzemersisht kudo qe je ,te deshiroj gjithe te mirat ne jeten tuaj


Me rrespekt per ju Lali

ninnela
13-10-05, 23:10
Ninela a nuk ke pas ode ti ketua ,ai qe nuk e paskam ditur

Ateher te pershendes perzemersisht kudo qe je ,te deshiroj gjithe te mirat ne jeten tuaj


Me rrespekt per ju Lali

Flm Lali prano edhe nga une pershendetje nga zemra :lol: :lol: :lol:

dr1ta
13-10-05, 23:40
Ninnela welcome njeher ne fd , te pershendes shume dhe deshiroj argetim maximal kudo qe je .Drita

Diana007
14-10-05, 12:21
Ninnela te pershendes dhe te uroj gjitha te mirat :)


Me respekt Diana :wink:

MemphiSx
14-10-05, 15:05
NINNELA Prano nje pershendetje nga zemra :) Shpresoj qe po ja kalon b ukur ne mesin tonne ;)

ninnela
15-10-05, 01:54
Flm te nderuar miq e mikesha Drita,Diana 007dhe i kendshmi MemphiSx per mikepritjen qe me keni bere ne FD dhe uroj qe fati dhe te mirat te ju prijne ne jete.


me nderime NINNELA :P

rafet llapjani
15-10-05, 01:57
Mire se erdhe oj ninnush tash na ty te kem rrush, te pershendes nga zemra e nderuar dhe te uroj gjdo te mire ne jet kudo qe gjendesh
me nder dhe rrespek nga rafet llapjani :wink:

turisti
15-10-05, 01:57
Pershendetjet nuk llogariten pa TURISTIN,prandej te pershendes shoqe dhe te deshiroj jete te lumtur dhe pa brenga.

Sinqerisht,
TURISTI. :P

ninnela
15-10-05, 02:35
Mire se erdhe oj ninnush tash na ty te kem rrush, te pershendes nga zemra e nderuar dhe te uroj gjdo te mire ne jet kudo qe gjendesh
me nder dhe rrespek nga rafet llapjani :wink:

Flm per te gjitha te uroj fat dhe lumturi ne qdo sfer te jetes


Mikja jote NINUSHJA :P :P :P

ninnela
15-10-05, 02:38
Pershendetjet nuk llogariten pa TURISTIN,prandej te pershendes shoqe dhe te deshiroj jete te lumtur dhe pa brenga.

Sinqerisht,
TURISTI. :P

flm shoki je i pershendetur te deshiroj fat ne jete.


NINNELA :lol: :lol:

Gjumashja
15-10-05, 09:56
ninnela prano pershendetje edhe nga ana ime disponim te kendshem ne kete forum :wink:

ninnela
17-10-05, 00:46
ninnela prano pershendetje edhe nga ana ime disponim te kendshem ne kete forum :wink:

Flm motra je e pershendetur

Me respekt nga NINNELA :lol: :lol:

Murgesha
17-10-05, 09:44
Ninnela pėrshėndetje pėr ty.

Kalofsh sa mė mirė me shoqėrinė Dardane.

ninnela
18-10-05, 00:55
Ninnela pėrshėndetje pėr ty.

Kalofsh sa mė mirė me shoqėrinė Dardane.

Flm gjithashtu :lol:

Agroni22
18-10-05, 04:06
pe3rshendetje NINELA se na ki zbukuru dardanin me atu floke te bukura heheh :wink: shume respekt per ty AGRONI

ninnela
18-10-05, 23:29
pe3rshendetje NINELA se na ki zbukuru dardanin me atu floke te bukura heheh :wink: shume respekt per ty AGRONI

Flm shume per keto fjale te mira Agroni, deshiroj qe te kesh jete te lumtur dhe gezime gjate tere jetes. :wink:

Kercovari
26-10-05, 19:35
Ne shenje mirekuptimi dhe respekti qe kam ndaj Ju
U le kete pershendetje te perzemert i bindur se gjate cdo bisede qe kam zhvillu me Ju ka te ngjare qe dik edhe te kam lendu pa qellime serioze.
Njeherit u kerkoj falje nese jeni gjindur te prek apo te lenduar.
Duke u deshiruar cdo te mire ne jete shendet dhe lumturi,u deshiroj edhe ne te ardhmen caste te kendshme argetimi ketu.
Me respekt kercovari.

ninnela
27-10-05, 10:26
Ne shenje mirekuptimi dhe respekti qe kam ndaj Ju
U le kete pershendetje te perzemert i bindur se gjate cdo bisede qe kam zhvillu me Ju ka te ngjare qe dik edhe te kam lendu pa qellime serioze.
Njeherit u kerkoj falje nese jeni gjindur te prek apo te lenduar.
Duke u deshiruar cdo te mire ne jete shendet dhe lumturi,u deshiroj edhe ne te ardhmen caste te kendshme argetimi ketu.
Me respekt kercovari.

Flm i nderuar per pershendetjet e perzemerta,te uroj fat dhe lumturi ne jete


NINNELA :lol: :lol: :lol:

Diana007
27-10-05, 10:54
Tungjatjeta Ninnela , te pas se ishe ketu pari thash te vi te pershendes pak :D

TE pershendes dhe nje dit te mbar :wink:

Me respekt Diana :)

ninnela
27-10-05, 11:05
Flm Diana,gjithashtu :P

Barbaroza
27-10-05, 11:48
O moj ti me kete emer simpatik....NINNELA,prano nje pershendetje nga une edhe pse s'po njihemi akoma mire,por s'kjo s'ka rendesi...!

ninnela
27-10-05, 17:57
O moj ti me kete emer simpatik....NINNELA,prano nje pershendetje nga une edhe pse s'po njihemi akoma mire,por s'kjo s'ka rendesi...!

Flm per kompliment,je e mireseardhur :lol:


NINNELA :wink:

rafet llapjani
27-10-05, 18:22
Me i ra kah dera e odes tan ninnush e mos mu kthy sma murr mendja te pershendes nga zemra te deshiroj lumturi dhe hare ne jet.me nder dhe rrespekt per ty nga rafet llapjani :wink:

ninnela
28-10-05, 10:18
Flm i nderuari dhe me i respektuari miku im Rafet,keshtu edhe duhet se nuk ben te me kalosh kah dera dhe pa hy me pi nji kafe :lol: :lol: :lol:


Gjithashtu je i pershendetur

NINNELA :wink:

loni19
28-10-05, 10:51
Ninnela pershendetje per ty.
Niku yt eshte mjaft simpatik.
me nderime loni19.

ninnela
28-10-05, 19:10
Ninnela pershendetje per ty.
Niku yt eshte mjaft simpatik.
me nderime loni19.

Flm i nderuar NINNELA

rafet llapjani
01-11-05, 00:00
te pershendes ninush dhe po te tregoj qi ti kam ble apangat vizllore hahahahahahahahah


me shum rrespekt nga rafet llapjani :wink:

ninnela
01-11-05, 00:07
te pershendes ninush dhe po te tregoj qi ti kam ble apangat vizllore hahahahahahahahah


me shum rrespekt nga rafet llapjani :wink:

O flm shume se bash po m'shkojkan me kulet e reja ahahaahha :wink:

schütze
01-11-05, 13:17
ninnela syn,nje pershendetje nga zemra ke nga schütze :wink:

ninnela
05-11-05, 10:46
ninnela syn,nje pershendetje nga zemra ke nga schütze :wink:

Flm i nderuar NINNELA :lol:

Kercovari
05-11-05, 11:40
Te le nje pershendetje te ngrohet duke te deshiruar cdo te mire ne jete.
Flm.Per shoqerim te ketij mengjesi. :wink:

ninnela
05-11-05, 12:03
Te le nje pershendetje te ngrohet duke te deshiruar cdo te mire ne jete.
Flm.Per shoqerim te ketij mengjesi. :wink:

Flm i nderuar NINNELA :wink:

Tomori
08-11-05, 16:52
Do te desha te shija me ty,
lindjen e nje dite te re
dhe ta jetoja ne krahet e te dashures time "ninneles"
vazhdimin e saj... :arrow:

Flaka_1
09-11-05, 00:38
Prano pershendetje te sinqerta e nderuar .
Uroj qe te mirat e kesaj bote te jen me ju !
me dashuri flaka

ninnela
09-11-05, 23:22
Prano pershendetje te sinqerta e nderuar .
Uroj qe te mirat e kesaj bote te jen me ju !
me dashuri flaka

Flm e nderuar NINNELA :lol:

ninnela
09-11-05, 23:23
Do te desha te shija me ty,
lindjen e nje dite te re
dhe ta jetoja ne krahet e te dashures time "ninneles"
vazhdimin e saj... :arrow:


Flm i nderuari TOMI :wink:

Dreni30
10-11-05, 19:13
Motrushe ninnela.

Te pershendes dhe uroj qe te gjithe te mirat te sillen ne mesin tuaj familjar.

Shendeti, harmonia dhe lumturia te jen gjithe prezente tek ju,
Motrushe nuk qenke ketu, por kur te vijsh e lexon kete pershendetje.
Gjithe te mirat
Dreni.

ninnela
10-11-05, 19:38
Flm i nderuar shume ,uroj qe gjithashtu te gjitha keto qe mi percjelle mua ju percjellshin edhe ty dhe familjen tuaj gjate ter jetes :lol: :lol:


Me nderime motrushja NINNELA

vushtrria
13-11-05, 12:24
ninnela rrushe ju pershednes shum kudo qe je :lol:

Sy_kaltra
13-11-05, 12:25
http://img.123greetings.com/eventsnew/friend_thoughts/1029-012-24-1040.gif

ninnela
13-11-05, 16:06
ninnela rrushe ju pershednes shum kudo qe je :lol:

Flm rrush gjithashtu je i pershendetur kudo qe je :lol: :lol: :lol:

Perher e jauaj NINNELA :wink:

ninnela
13-11-05, 16:08
Thnx sis yes together forever kiiiiiiiiiiiiiiiiiisssssssssssssss for you sweety

Sy-kaltrushe :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


All the best from NINNELA :wink:

vjeshta
14-11-05, 18:15
Pershendetjete fresketa per ninnelen

Nga ,Vjeshta

ninnela
15-11-05, 13:51
Flm e nderuar,gjithashtu :lol:


Nga NINNELA

Artisti
15-11-05, 20:44
NINNela t pershendes ty


.

ninnela
16-11-05, 13:53
Flm i nderuar edhe une ty


Me respekt nga e juaja NINNELA :lol:

Diana007
17-11-05, 15:14
Mpuq shoqe :D :wink:

http://img.123greetings.com/eventsnew/flwr_justlikethat/1011-007-48-1042.gif

ninnela
17-11-05, 15:28
Waaaaaaaaaaaauuuuuuuuuuu shoqe flm shume per dhuraten


Mpuuuuuuuuuuuuqqqqqqqqqqqqqq edhe per ty nga une


NINNELA

Dimri
17-11-05, 17:13
Pershendetje NINNELA edhe nga DIMRI

ninnela
17-11-05, 19:32
Flm i nderuari Dimri :lol:


NINNELA

Diana007
23-11-05, 10:15
Me prit per dark sot a, e di ti qka du ahahahhah

mpuq shum

http://img400.imageshack.us/img400/415/llllllllll7vx.jpg (http://imageshack.us)

ninnela
26-11-05, 11:20
E di,mire se vjen ahahhahahahhaaaaaaa, mpuqqqqqqqqq edhe me shume masi po vjen per darke :lol: :lol: :lol:


NINNELA :wink:

MemphiSx
27-11-05, 23:26
Ninnela,prano nje pershendetje te perzemert nga ana ime,kudo qe gjindesh ja kalofsh sa me buker ;)

ninnela
28-11-05, 19:38
Flm i nderuar per pershendetjen,gjithashtu je i pershendetur.Me nderime NINNELA :wink:

Sy_kaltra
30-11-05, 10:13
http://img.123greetings.com/eventsnew/gen_morning/1012-016-03-1060.gif

Sy_Kaltra.

Krokodilli
30-11-05, 12:02
pershendetje te ngrohta per ju Ninela nga kontinenti i ngroht,,

te deshiroj qdo te mire ne jet,, njeherit qaste te mira kudo qe gjendesh

ninnela
01-12-05, 16:06
Flm shume i nderuari Krokodilli


Gjithashtu flm Sykaltrushe per mengjesin mpuuuuqqqqqqqqqq


Nga e juaja NINNELA :lol:

schütze
02-12-05, 22:34
e nderuar pranoni pershendetjet e mia te sinqerta,ju uroj qdo te mir ne jet
kudo qe ndodheni
me nderime
schütze

ninnela
15-12-05, 17:59
Flm i nderuar per fjalet e mira,fati dhe lumturia gjithashtu qofshin me ju dhe familjen tuaj :)Me nderime e jauaja NINNELA :wink:

Diana007
28-12-05, 13:54
http://img362.imageshack.us/img362/6994/fd4eu.jpg

Mpuc shoqe :wink:

Dreni30
28-12-05, 14:42
E nderuar ninnela

Deshiroj, ky vit qe po vjen te jet edhe plotesim i deshirave tuaja.

Shendet dhe lumturi me me te dashurit tuaj.

urime 2006-ta

Per motrushen time

Dreni.

rilinda
28-12-05, 15:20
http://img510.imageshack.us/img510/5156/kartoline9kz.png (http://imageshack.us)

Domira
28-12-05, 15:50
Ninnela gezuar Viti i Ri 2006. Uroj te keni lumturi e gjitha te mirat ne vitin qe po vjen.
http://img.123greetings.com/eventsnew/ejan_ny_happy/8607-002-36-1027.gif

Barbaroza
28-12-05, 17:56
NINNELA,gezuar Viti i Ri 2006.Fati,lumturia dhe begatia qofshin me ty dhe familjen tende!

http://www.mailorderflags.com/happy_new_year_penguin.jpg

ninnela
28-12-05, 18:56
Ju falenderoj nga thellesia e zemres miqte e mi per uaratat tuaja.qofshi te bekuar bashke me familjet tuaja: DIANA , DRENI , DOMIRA ,BARBAROZA :D :D :D


Perhere me ju NINNELA :wink:

Artisti
28-12-05, 20:32
Urime,Urime,Urime
http://img452.imageshack.us/img452/3663/gezuar6pz.pngGezuar Viti i Ri 2006

schütze
28-12-05, 21:16
************GEZUAR VITIN 2006*************
Pranoni pershendetjet dhe urimet,me deshirat me te mira per ju ne vitin 2006
http://www.cosgan.de/images/midi/xmas/k050.gif

laliloli
29-12-05, 00:22
Me fat dhe gezuar vitin e ri 2006
Shendet,lumturi,gezim,hare dhe suksese ne ēdo sfere te jetes.

GEZUAR 2006

Lali

Arb
29-12-05, 06:39
E nderuara NINELA,

Urime nderrimin e motmotit!

Qofte ky per ju nje vit me me shume mbaresi, mireqenje, e sukses!

Gjithe te mirat ju percjellshin vitin qe po afron!


Urojme qe kete vit te festojme nje vit historik te njohjes zyrtare te Pavaresise se Dardanise!

Zoti ju bekofte!

Zoti e bekofte Dardanine!

Zoti e bekofte Kombin Shqiptar!

Gjumashja
29-12-05, 10:58
ninnela gezaur 2006
http://img365.imageshack.us/img365/1786/h0tm.jpg

ninnela
29-12-05, 11:02
************GEZUAR VITIN 2006*************
Pranoni pershendetjet dhe urimet,me deshirat me te mira per ju ne vitin 2006
http://www.cosgan.de/images/midi/xmas/k050.gif


Flm i nderuar nga zemra NINNELA :D

ninnela
29-12-05, 11:35
Te nderuar ARTISTI,LALI ,ARB ,GJUMASHJA flm shume per urimet,zoti na bekofte te gjitheve ne kete vit qe po na vjen


Perhere me ju NINNELA :D :wink:

halla e madhe
29-12-05, 11:47
Ninnela_ Urime Viti i Ri 2006!

Fati suksesi dhe lumturija le te percjellin edhe tash e tutje!

Nga: halla e madhe :P

Zana_ch
29-12-05, 12:35
Gezuar Vitin e Ri 2006..harroni brengat,momentet edhe castet e deshpruara,lini menjan hidherimin dhe urrejtjen..coft ky vit nje vit i endrrave tuaja te pa realizuara dhe lumturia mbizotroft ne ju dhe familjen tuaj!

http://hometown.aol.de/NottulnBoy1/schneekugel7.gif


nga
zana_ch

pokeri
29-12-05, 14:08
GĖZUAR VITIN E RI 2006

Shėndet, dhe gjithēka tjetėr tė kėndshme pėr Ty
dhe mė tė dashurit tuaj.

vjeshta
29-12-05, 18:07
***************Urime viti 2006***************

Ju uroj qe ky vite te jete realizuesi deshirave dhe enderrave te juaja.

Vjeshta

Murgesha
29-12-05, 18:52
Shėndet, lumturi e tė gjitha tė mirat pėr vitin nė vijim.

Gėzuar 2006.

Murgesha!

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/da/thumb/0/0e/Juletre.jpg/200px-Juletre.jpg

Kalt
29-12-05, 19:07
Ninnela,

Ashtu si e ke emrin e nick te bukur, ashtu te desheroj qe te jete Viti i Ri 2006 per ty!
Gjithmone do te kujtosh keto dite, kur ndonese virtualisht, ke shume shoke qe te kujtojne e qe do te kujtojne perhere.
Por qe kjo te mos i mbetet nostalgjise, atehere shpreh bindjen se do te mbetesh nje mikeshe besnike e FD. :wink:

Gezuar dhe suksese kudo qe te jesh dhe u realizofshin te gjitha ato qe i enderron!

Kalt

http://www.riversongs.com/Fla/newyrs.html

rafet llapjani
30-12-05, 04:12
Ninela mikesha ,shoqe e nderuar Urime viti i ri dhe te deshiroj nga zemra qe ky vite te sjell te gjitha te mirat ne jet ashtu siq ta don zemra jote.

me shum rrespek per ty nga miku,shoki rafet llapjani. :wink:

Naki
30-12-05, 12:46
http://www.heldex.nl/HX05/pages/images/happy-new-year.jpg


Gėzuar viti i ri 2006

Naki

Kercovari
30-12-05, 17:10
Gezuarhttp://www.theholidayspot.com/newyear/backgrounds/happy.gifCdo te mire ne jete dhe ne familje!
Kercovari

turisti
30-12-05, 17:16
:P Shoqe e nderuar :P ,

Urimet me te perzemerta per vitin e ri :P 2006 :P , me plote shendet,dashuri,lumturi dhe jete te gjate,

Te deshiron nga zemra,
TURISTI. :P

Sy_kaltra
30-12-05, 22:22
Me rastin e Vitit te Ri 2006 pranoni urimet me te mira.
Gezim, shendet dhe mireqenje per Ju dhe familjen tuaj .

Sy_Kaltra.

http://membres.lycos.fr/ULCINJ/gezuar%20vitin.jpg

Tomori
31-12-05, 00:44
Gezuar vitin E ri 2006
Me respekt te madhe per ju:
Tomori :wink:

Krokodilli
31-12-05, 05:35
Gezuar Vitin e ri 2006

http://www.cosgan.de/images/midi/xmas/k050.gif


Shendeti , lumturia dhe suksesi qofshin cdo here me ju dhe pėr ju dhe familjen tuaj

doGzona
31-12-05, 05:57
ninnela e dashure,

http://membres.lycos.fr/gifimili/etoile/10.gifGezuar Vitin e Ri 2006!http://membres.lycos.fr/gifimili/etoile/10.gif

Fati , gezimi , lumturia ju shoqerofte gjithmone, juve dhe mbare familjes
suaj kudo dhe cdo here ne cdo hap.

http://www.locolobo.net/xmas.gif
Me shume urime nga zemra,

doGzona

tushja
31-12-05, 14:43
Urime Viti i Ri 2006

Ralizimin e qdo deshire shendete,gezime,lumturi familjare dhe jete te gjate

Tushja

Gentiana
31-12-05, 14:45
Ninnela gezuar vitin e ri, te gjitha te mirat ti deshiroj.

Genta

ninnela
06-01-06, 13:19
Ju felenderoj perzemersisht te gjitheve per urimet,ne pamundesi qe t'ju uroj ne vecanti cdonjerit flm per mirekuptim,ju deshiroj gjithete mirat ne jete.


NINNELA :P :P

Zana_ch
25-01-06, 15:43
Shfrytesoj Rastin ti shprehi ngushllime mija te sinqerta .....paqja dhe siguria qofshin perhere mbi familjen e tij....
Ishte nje nder figurat me te squara te Kosoves i cili kontriboi shume per popullin tone...Ai do te jete Perhere ne Zemrat tona si nje nder politikanet qe me se shumti ka bere per Vendin tone..
Qofte e pa harrushem jeta dhe vepra e Dr .IBRAHIM RUGOVES

Zoti e bekofte Trupin e PRESIDENTIT !
Zoti e bekofte Verrin e PRESIDENTIT !
Zoti e bekofte Token e KOSOVES !
Zoti e bekofte Popullin e KOSOVES !

NGUSHLLIMET E MIJA
Zana_ch

FrEsKiA
26-01-06, 01:23
E nderuar me keqardhje te thelle, e pikelluar teresishte, ju shprehe ngushellimet e mia familjes Rugova dhe gjithe shqipetareve ne diaspore.

Pra, le te ngrejme zerin se bashku:
Prijesi yne Dr. Ibrahim Rugova, nuk ka vdekur!!! Ai eshte gjalle, akoma jeton ne zemrat tona!!! Le ta cojme deri ne fund amanetin e tij per Pavaresine e Kosoves, vetem te bashkuar mund te ecim perpara drejte rruges se drejte me hapa te vendosura drejte ardhmerise!!! Le te mburremi cfare Prijesi patem, Ai kurre nuk u perkule as ne "shi" dhe as ne "bresher", por krenohej me popullin Shqiptare, le te krenohemi edhe ne me Ikonen tone te famshme!!!

Shpirti i pushofte ne paqe!
Lavdi!!!

LEDHATIMI
01-02-06, 02:32
Ninnela e dashur te pershendes kaq. Tung!

ninnela
01-02-06, 15:50
Flm te nderuar Zana-ch,Freskia dhe Ledhatushi ju pershendes gjithashtu perzemersisht :lol: :lol:


Me respekt dhe dashuri per ju NINNELA :wink:

krijuesiii
02-02-06, 19:16
...ninnela ke humbure krejt dicka, ne fillim kur fillova te shkruaj ne kete forume ne shkrime tua hasa si ne nje Bote te mbushure me urtesi, qetesi e dashuri, prandaj prano edhe shume pershendetje nga une te fala te thjeshta e te embela...


kalo sa me bukurtungiii

ninnela
03-02-06, 01:00
flm i nderuari Krijues, gjithashtu je i pershendetur


Me nderime nga NINNELA :wink:

FrEsKiA
12-02-06, 01:20
Ninnela, prano pershendetje me te ngrohta, njekohesishte te sinqerta nga une. Fati ju buzeqeshte ne cdo hap te jetes, gezim dhe lumturi ne gjirin e ngrohte familjar!


Me nderime Freskia

ninnela
12-02-06, 01:31
Flm Freskia je e mireseardhur syne :D


NINNELA :wink:

Diana007
07-03-06, 18:36
Urime 8 Marsi
http://www.shqipnet.com/kartolina/images/1113913080pic215851.gif

Te perqafon Diana

ninnela
09-03-06, 03:44
waaaaaawwww flm shume motrushja ime, me ke befasuar :smile: te perqafoj perzemersisht :wink:


Ninnela

LEDHATIMI
08-05-06, 08:49
Kuuuu ku kesh tu e harru ma te dashmen teme pa e pershendete. Mos harro se te do ty shume Ledho-ja jot. Mpuqa e ledhatime pa kufij! :smile:

ninnela
08-05-06, 18:11
Flm shume Ledhatushi i Ninneles parno edhe ti nje kallabllak puthje e gushje :smile: :wink:

Xuki
08-05-06, 22:15
Edhe unė tė pėrshėndes ninnela dhe tė uroj ēdo tė mirė pėr tė ardhmėn!


Xuki :smile:

ninnela
08-05-06, 23:58
Flm i nderuari xuki qe gjete kohe per te me pershendetur :smile:


Me nderime per ty NINNELA:wink:

vendasi
13-05-06, 01:32
Te pershendes Ninella te uroj knaqesi dhe harmoni kudo qe te jeshe.......

ninnela
14-05-06, 09:10
Vendasi i nderuar te falenderoj per viziten qe me bere ne oden time :smile:


Gjithashtu mbetesh i pershendetur nga NINNELA:wink:

Tomori
14-05-06, 15:11
E dashura ime ninnela' te Uroje mbarsi ne jet! kalofsh bukur ku do qe jesh.
e permbylli me nje mpuq ...mpuqqqqqqqqqqq!

ninnela
19-05-06, 20:32
Flm Tomori gjithashtu te uroj shendet dhe lumturi ne jete ty dhe familjes suaj :smile:

Virti
19-05-06, 20:49
pershendetje ninnela
a i ke ato buzet edne a jo? :biggrin:

Reana
19-05-06, 23:29
Edhe une te pershendes Ninnela perzemersisht dhe te deshiroj plotesimin e te gjitha deshirave, dhe jete te lumtur e te begate,

me respekt,

Reana

Diana007
20-05-06, 14:27
Shoqe me ka ra malli te kontaktoj me ty :frown: Te pershdes shuuum dhe te mpuq Diana

ninnela
21-05-06, 11:41
Flm Virti po buzet ende i kam :tongue:

Reana flm shume motrushe gjithashtu te pershendes perzemersisht kudo qe je :smile:

Diana rrushe edhe mua me ka marr malli per ty zemer besoj se do te jemi bashke prape se shpejti

mmmmmmmppppppppuuqqqqqqqqqqqqqq per ty :smile:

Zero Cool
21-05-06, 11:49
Edhe une te pershendes dhe te uroj fat me tutje :smile:
P.S.: Kqyre moj qysh po te puthin muslimant (ne vend publik) :tongue:

ninnela
22-05-06, 00:12
Flm i nderuari Zero Cool gjithashtu je i pershendetur :smile:

P.S Jane te mireseardhura hehehhehehehhehee :wink:

Dilingjia
26-05-06, 07:26
pershnetje bre bal,ishalla perenija e gzume me madherin e vet ti qon tona t'mirat mu qashtu qysh ki qef ti:biggrin:

turisti
27-05-06, 09:52
Pershendetje shoqe dhe lumturi te perhershme te deshiron

TURISTI.:smile:

ninnela
27-05-06, 19:05
Flm Dilingjia dhe Turisti gjithashtu uroj qe gjithe te mirat e kesaj bote te jen me ju dhe familjet tuaja :smile:

Respekt NINNELA:wink:

laliloli
27-05-06, 19:27
Ninela ti pash kepucet te dera ,e dita qe je ketu dhe erdha me ndejt pak ,dhe qe ne fillim po te tregoj se dark nuk kam ngrene .Qka ka qellu une nuk zgjedhe ,tani vere naj baqellik,pak djath te dhive e keshtu nuk po te ngushtoj .:biggrin: :biggrin:
Nese zjarmin se ke kall po dal une po i shkurtoj disa dru :biggrin:

Pershendetje e perzemert Ninela paq shendet e lumturi ne jete

Perzemersisht lali

ninnela
29-05-06, 18:05
Hahahahhahaaaaaa cfare zjarmi o Lali dul vera mo vec hajt se masi ti nuk po me ngushton qe po dal pi marr do speca ne bahqe e po ti perzhiti :tongue:


Flm shume llokum gjithe te mirat :smile:

Nga e juaja NINNELA:wink:

LEDHATIMI
05-11-06, 16:09
E po ngo bre te kho! Shpirti m`dul deri sa te gjeta. Vetem desha te pershendes dhe te them se ti gjithmone ke qene Nr.1 dhe se do te mbetesh e tille pergjithmone.
Shume mpuqa per Ty!
Tung! :wink:

ninnela
12-11-06, 17:46
Timi flm shume nga ty
Gjithashtu te pershendes perzemersisht :wink:

Albanian eX|PerT
12-11-06, 17:59
Pershendetje ninnela dhe cdo te mire ne jete.

Shoku juaj:
Albanian eX|PerT

ninnela
13-11-06, 11:47
Flm i nderuari Albanian je i mireseardhur cdohere :smile:

turisti
15-11-06, 19:35
Shoqe e nderuar,:smile:

Te pershendes shume dhe te deshiroj jete te gjate dhe te lumtur.

TURISTI.:smile:

Zero Cool
17-11-06, 12:34
Nje pershendetje te sinqerte dhe nje dite te bukur te uroj ty NINNELA

ninnela
19-11-06, 17:53
Shoqe e nderuar,:smile:

Te pershendes shume dhe te deshiroj jete te gjate dhe te lumtur.

TURISTI.:smile:


Flm shume i nderuari Turisti gjithashtu fati dhe lumturia ju percjellshin ne cdo hap te jetes

ninnela
19-11-06, 17:55
Nje pershendetje te sinqerte dhe nje dite te bukur te uroj ty NINNELA
Zero Cool flm gjithashtu je i pershendetur perzemersisht :smile:


Respekt NINNELA

laliloli
19-11-06, 17:58
Ninela mikesha ime e vjeter ,te pershendes kudo qe je perzemersisht .
paqi gjithe te mirat ne jete

Perzemersisht Lali

ninnela
19-11-06, 18:25
Ninela mikesha ime e vjeter ,te pershendes kudo qe je perzemersisht .
paqi gjithe te mirat ne jete

Perzemersisht Lali


O Lali sa me gezove me ardhjen tende ne oden time te pershendetjeve :smile:


Flm gjithashtu paq fat ne jet i nderuar


Respekt NINNELA

Dreni30
20-11-06, 10:43
Motrushe e vogel,
Ka sa kohe qe nuk paskam qene kesajde, bile edhe malli me paska marr.
Shpresoj se jeni mire dhe mire po kaloni edhe pse nuk qenke ketu nuk don te thot gje, vetem desha ta la nje pershendetje, duke te uruar shendet e gjithe te mirat ne jete.

Dreni.

ninnela
21-11-06, 13:19
O vllavushi im sa me gezofe se kisha bindjen se me kishe harruar krejt ,flm shuem qe paske gjetur ca sec.te me vizitosh :smile:

Gjithashtu uroj qe fati dhe lumturia te percjellin ne cdo hap te jetes


Respekt per ty motra NINNELA:wink:

vjeshta
02-12-06, 00:08
Te pershendes motrushe ,fati dhe lumturia te ndjekte ne qdo hap,

Vjeshta!

ninnela
03-12-06, 13:12
Te flmn Vjeshta gjithashtu

Gjithe te mirat ty :smile:

Ninnela

~AmaZonA~
12-12-06, 11:19
Pershendetje per Ty NINNELA te deshiroj cdo te mire ne jete :smile:
Nga AmaZonA

Diana007
12-12-06, 11:45
Ke harru me me ftu moti per drek ejj ahhhhahhaaah

Mike e kohrave te bukura ne FD te pershendnes shummmmm

Diana http://www.cosgan.de/images/smilie/liebe/a055.gif

ninnela
16-12-06, 02:07
Ke harru me me ftu moti per drek ejj ahhhhahhaaah

Mike e kohrave te bukura ne FD te pershendnes shummmmm

Diana http://www.cosgan.de/images/smilie/liebe/a055.gif

Po ku hupe moj ti ,a u martove a qa bone qe sun pot gje as per drek e as per darke met ftu

Te pershendesa gjithashtu me zemer motrushe e dashur :smile:

NINNELA

Luana
16-12-06, 02:25
Prano nji pershndetje nga une Ninnela , jeni me te vertet e mrekullueshme :smile:

Te uroj qaste te kendshme dhe qdo te mire ne jete ...!!!

ninnela
18-12-06, 15:39
Te flmnd Luanesh gjithashtu te pershendes perzemersisht

Gjithe te mirat ty dhe familjes tende

NINNELA :wink:

LEDHATIMI
18-12-06, 22:43
Ninnela ku je kuklla jem syt mu paska qorru me t`pa :smile:
Mpuqa me shlepera per ty :wink:

ninnela
21-12-06, 16:38
Flm Ledhatushi im edhe mu me ka marr malli per ty valla

Doku pak ma shpesh

Mpuuqqqqqq o rrush :wink:

ARI_03
24-12-06, 18:48
Peshendetje te perzemerta NINNELA,,,,edhe pse shum pak te shohim ketu ne fd,,,perseri ajo prezenc e juaj e vogel qe eshte,lene mbas shkrime qe sa her qe i lexoj me duken me interesant....( ne kuptim te mire te fjales ).....Mbasi jemi ne prag te festave te fundvitit shfrytzoj rastin te ju uroj nga zemra festat te cilat i festoni.....

GEZUAR...!!!!

Me respekt
ARI_03

Zana_ch
25-12-06, 10:54
Ninnela,


Uroje qe paqeja edhe dashuria te mbreteroj ne familjet tuaja . Lutem qe ky vit qe vjen te sjelle shendet, dashuri , fat edhe lumturi .Uroje qe endrrat te mos ngelen vetem endrra , por te behen realitet .Urime per shume mote 2007-ta GEZUAR GEZUAR.

Me respekt
Zana_ch

http://www.bayinfo.com.au/images/whatsonimages/happynewyear.gif

Dreni30
25-12-06, 11:07
Motrushe e dashur
Uroj qe ky vit te jete edhe plotesim i te gjitha deshirave tuaja, pra urime 2007.
Shendeti dhe lumturia te prifshin mbare ne mesin e me te dashureve tuaj.

Dreni.

Sy_kaltra
25-12-06, 12:13
Pershendetje NINNELA.

Te Uroje Festat e funde vitit,plotesimin e te gjitha deshirave,gezimi dhe hareja te mbreteroje ne familjen tuaj ,njeherit shfrytezoje rastin te uroje edhe festen e Bajramit..

Gezuar....

Me Plote Dashuri Sy_Kaltra..

http://www.galeriashqiptare.net/albums/userpics/normal_Gezuar.gif

ninnela
26-12-06, 01:31
Ari ,Zana ,Dreni dhe Sy kaltar ju falenderoj nga zemra

Gjithe te mirat juve :smile:

Me respekt NINNELA

Agolli
26-12-06, 01:34
Te pershendes dhe te uroj shume te mira ne jete, njekohesisht realizim te
te gjitha deshirave ne vitin qe vjen.
http://www.trepca.net/2003/1203/gezuar2004-al.jpg

Agolli

Diana007
29-12-06, 18:22
http://img214.imageshack.us/img214/2757/diana007sq7.jpg (http://www.dardania.de/vb/upload/)

rilinda
31-12-06, 16:01
Viti 2007 le t'ju sjell begati, shėndet tė plotė juve e familjes tuaj dhe harmoni nė jetė, pėrplot dashuri e suksese tė njėpasnjėshme! Gėzuar!

Berisha-boy
01-01-07, 06:36
Vitet po ikin, sa hap e mbyll syt.Se di si nga te ia filloj urimin per ju, vitin qe e lame pas nuk do ta kapim me kurr, e ne bashk me vitet po hecim... Tani, pranoi urimet me te sinqerta nga une QE kam per ty, per familjen tende dhe per te dashurit e tu, pra le te jet nje vit i yti ky qe vjen tani, le te jet ky vite qe ti ben ti harrosh brengat qe i ke pasur me heret, le ta sjell gezimin, paqen e plotesimin e deshirave...
http://img76.imageshack.us/img76/1369/natajw4.gifGezuar 2007 me plote gezime

Me respekte
Berisha-boy

schütze
01-01-07, 16:09
GEZUAR 2007

Nga zemra ju uroj qe ky vit te jet viti i realizimit te qdo deshire,gjithashtu edhe ralizimin e pavarsis se Kosoves

me respekt
schütze

ninnela
06-01-07, 03:29
Agolli,Diana,Rilinda,Berisha-boy dhe shchutze flm shuem nga ju gjithashtu uroj qe ky vit i ri te ju sjell shendet,fat dhe lumturi ne familjet tuaja

Ju pershendes perzemersisht

NINNELA

MemphiSx
30-01-07, 20:16
ninnela e nderuar prano nje pershendetje nga zemra nga ana ime,uroj qe ky urim te ju gjej shendosh dhe mir ty dhe familjen tende :wink:

ninnela
02-02-07, 19:09
ninnela e nderuar prano nje pershendetje nga zemra nga ana ime,uroj qe ky urim te ju gjej shendosh dhe mir ty dhe familjen tende :wink:

Flm i nderuar gjithashtu te pershendes kudo qe je

Gjithe te mirat :wink:

uck_aksh
04-02-07, 02:58
e nderuara ninela nje pershendetje per ty dhe familjes tende jetofshi sa malet
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/fleurs-gif-021.gif

ninnela
08-02-07, 13:55
I nderuari UCK AKSH flm shume gjithashtu uroj qe ky bekim i juaji qofte edhe me ty dhe familjen tuaj

Te pershendes nga zemra

Zero Cool
14-02-07, 18:13
http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/Vday1.gif

Dreni30
14-02-07, 18:36
http://www.natsunivers.dk/kort/images/valen005.gif

Urime e u gezofshi per jete.

ninnela
20-02-07, 17:14
Zero cool dhe Dreni flm shume per uratat gjithashtu u gezofshi ne jete :smile:


Me respekt te madh per ju NINNELA

ARI_03
08-03-07, 12:39
Urime 8 marsi,

http://home.zonnet.nl/croockjes/pages/roos-wit-6.gif


Me respekt,

Zero Cool
08-03-07, 12:55
http://img.photobucket.com/albums/v155/zerocoolnl/roos-rood-3.jpg

gazi-de
08-03-07, 14:51
ninnela URIME 8 MARSI....

Dreni30
08-03-07, 21:03
Ninnela, urime 8 marsi, shendet e lumturi ne jeten tuaj.

http://www.ownersbuy.no/img/art/euroflorist.jpg

Dreni.

ninnela
12-03-07, 18:17
Ju felenderoj nga zemra te gjitheve per respektin qe me keni be :smile:

Qofshi te bekuar

laliloli
14-03-07, 18:44
Sot Vendosa Te Te Vizitoj Ne Oden Tende Te Mrekullueshme Plot Nder E Rrespekt Mikesha E Nderuar Ninnela.

Paq Shendet Dhe Gezime Gjithmone

Me Rrespekt Lali

rilinda
15-03-07, 00:36
http://latuastella.blog.excite.it/img/have%20a%20nice%20day.jpg

ninnela
15-03-07, 00:40
Sot Vendosa Te Te Vizitoj Ne Oden Tende Te Mrekullueshme Plot Nder E Rrespekt Mikesha E Nderuar Ninnela.

Paq Shendet Dhe Gezime Gjithmone

Me Rrespekt Lali


Me vjen mire miku im i vjeter flm shume nga ty per viziten :smile:

Qofsh i bekuar

ninnela
15-03-07, 00:41
http://latuastella.blog.excite.it/img/have%20a%20nice%20day.jpg
Thnx Rilinda motrushe I will :smile:

RiannA
15-03-07, 13:27
T“pershendes Ninnela,

kalo bukur!

RiannA

lirik
16-03-07, 17:07
RIANA MIKESHA IME UN JAM malli i vargjeve parndaj mos ma shihni per te madhe shpirtine kam te ndjeshem dhe kam ppas gjithmon shpirt poeti,rinija ime ka qen ndjekje ne te shumtene rasteve armiku nuk na lente vend ne veprmtarve atjer qe donim te sakrifikoheshim si brez ne emnyr q ebrezat q evijn ta gezojn lirinė. KAM PAS EDHE KUJTIME T EBUKURA POR EDHE SHUM TE KQIA m EKA SHKATUAR UDB A E ZEZ ė prnadaj jam keshtu un me kujtime te perziera ,kam pas shoqeri dahsuri vujatje kohra te bukura qaste te vuajtrura e tj
me falni per emocionet qellimi im ehst te flasim te qeshim te bisedojm si bashkatdhetar tash qe erdhi kjo dit dita e komunikimit de sa do pak diell per ne shqiptart.
t pershendes riana mikesha ime dhe faleminderit per vargjet t ua dhe dhe shprehjen miku im
mIR SHUM UN MIQSIN E QMOJ SHUM miqsija esht vyrtyti dhe tradita ma e bukur e shqiptarit ,
prandaj le jetoj miqsija miqsija jon ne shekuj, pershendetjete mia sinqerisht lirik

lirik
16-03-07, 17:12
sa per theksim riana ajo q eme dhemb shum shpirti esht s e vargjet e mija i ka marr udb ja e zez duke kontrolluar shtepin time dhe i ka gjet te gjitha pjesen me te madhe vargjet e rinis disa kan shpetuar
ndersa nga burgu vetem pak mi kan mundsuar pjesen tjeter s ebashku me aktakuzen mi ndalen.
keshtu ka qen terori psikologjik nfdaj rinis s eviti 1981 qe ishim ather brezi q e filoj epokene lirisė ,keshtu silleshin me ne ndersa vargjet e tjera per atdhe as qe flitej me ti dhan ndonjeher ne at kohe perkundrazi ndiqeshim si patriot riana egezofshi ju lirinė o brezi i margaritarve

lirik
16-03-07, 19:26
isha i ndaluar nga regjimi gjakatar dikur per t e shkruar jeta ime ka qen me shum rreziqe
prandaj sot ne ket gjysem lirije kam shperthyer keshtu me vargje ,kur nje gje ndalohet gjat mandej shperthetn vrulli

uck_aksh
17-03-07, 01:08
erdhe ne shtepin tuaj te le nje pershendetje nga zemra e dashura moter e jona
http://i148.photobucket.com/albums/s16/TienTien2/Fantasy.jpg

ARI_03
17-03-07, 11:03
http://www.grusskartenkoenig.de/images/de/ecards/wochenende/wochenendgruss.jpg

ninnela
17-03-07, 15:22
T“pershendes Ninnela,

kalo bukur!

RiannA


Flm rianna gjithashtu :smile:

ninnela
17-03-07, 15:24
Shume i respektuari Uck Aksh te falenderoj nga zemra per pershendetjen tende

Ari gjithashtu

Shendeti ,fati dhe lumturia u percjelshin ne cdo hap te jetes :wink:

Me nderime nga e juaja NINNELA :smile:

ninnela
17-03-07, 15:26
sa per theksim riana ajo q eme dhemb shum shpirti esht s e vargjet e mija i ka marr udb ja e zez duke kontrolluar shtepin time dhe i ka gjet te gjitha pjesen me te madhe vargjet e rinis disa kan shpetuar
ndersa nga burgu vetem pak mi kan mundsuar pjesen tjeter s ebashku me aktakuzen mi ndalen.
keshtu ka qen terori psikologjik nfdaj rinis s eviti 1981 qe ishim ather brezi q e filoj epokene lirisė ,keshtu silleshin me ne ndersa vargjet e tjera per atdhe as qe flitej me ti dhan ndonjeher ne at kohe perkundrazi ndiqeshim si patriot riana egezofshi ju lirinė o brezi i margaritarve

Lirik i nderuar si duket paske gabuar oden :biggrin: por sidoqofte te pershendes

Uikend te kendeshem :wink:

Diana007
17-03-07, 15:39
Ej mike pershendje nga Diana , ja kalofsh nje dit te mbar

Te mpuqi

ssara
17-03-07, 22:11
pershendetje per ty ninella

kalo si eshte me mire

Amina
18-03-07, 10:29
Pershendetjeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeeeeeeee ninnela e nderuar

ninnela
18-03-07, 12:57
Ej mike pershendje nga Diana , ja kalofsh nje dit te mbar

Te mpuqi

Te falenderoj nga zemra mike kkkkkkkkiiiisssssssssss ty :)

ninnela
18-03-07, 12:58
pershendetje per ty ninella

kalo si eshte me mire

Sara flm shume

ninnela
18-03-07, 12:59
Pershendetjeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeeeeeeee ninnela e nderuar

Te falenderoj nga zemra per pershendetje tende motra Amina

lirik
18-03-07, 21:24
kerkoj falje ninela per gabimin e odes ndodh sigurisht

lirik
18-03-07, 22:02
DIANA

shkruan
xhelal ferizi

MORA NE VARGJE ART PREJ HANE
grema drite ne gjuhė nane
mora vesen permbi bari
edhe shkelqimin qe e ka ari
edhe pingulet rrezeana
me t' pershkrue ty moj diana
qe at gaz ma ke si ylli
qehren fletė qe e mbanė kercyelli
embelsinė si shpirtė ylberi
gazin te qelė si ngjyrė sheqeri
gjith tue mbajt doren nen faqe
siq mbanė fleten manushaqe
e at shikimin art natyre
diamant at shprehje ftyre
si shtresėholla qe e mbanė biluren
punim drite e paske lkuren
edhe fijet te atij flokut
si pejzhollat t' borzilokut
me fal se arti po me nxitė
ti pershkruaj ty bukuritė
me sy t e mirė qe te sheh hana
ti je sharm qe rrin nder zana
e un kangen ta vargisi
me cicrrimė t' zogut n' majė lisi
Me shpirtqiellė te gjerė t'poetit
ty qe m' je si lulja e detit
un ku te shoh dikund hjeshi
e lshoj penden sikur shi
gurr as art s' mundem me i lanė
as hjeshi ndoj vlerė pa i dhanė
prandaj ti mos m' gjuej me fjalė
ps e me pendė un ktu kam dalė
se jam mallė un fund e kokė
per me shkrue per miq e shokė
penden time ne yje e vesha
me shkrue bardh un per mikesha
motra te mija sokolesha
ju qė jeni bija hane
shqipe ne flatra n' tokė dardane
Ju pershndet kjo penda ime
me fjalė dielli e rrezeshkrime
mos ma shihni ju per t' madhe
Se qdo lulė qe shoh n' livadhe
Ne art shndritje e mbajė mbshtjellė
n kopsht ma gjije ne te bardhen vellė
ne vello te lules bardhaflete
marr te bukura vargje jete
edhe e lmoj hjshinė tue shkrue
nuk la qikė un posht me shkue
djal as burr as qun as grue
kur eka heshin prej zoti
ja lshoj penden si shi loti
me ja shkri stilin n punime
bukuris me i thur lavdrime
ps eme shkue hjeshija kot
kur e fali i madhi zot

shkruan per ju xhelal ferizi
miku juaj shoku dha dashamiri i popullit tim te dashur
kekroj falje nga forumistet nes e pershkruaj
artin e bukurisė ne vargje te argjendta
besoj s ekeni mirkuptim
nuk e bej per asnji lloj vardisje apo provokimi
por thjesht si shkrirje talenti dhe arti ne shkrime
dhe per argtim besojs ejemi ne shkallene emancipimit
sa te guxojm te shprehim komplimente te siqnerta pa hile#
dhe shum miqsisht
qelimi i pendes time esht te arrihet s ama lart arti
prandaj jam duke e provuar penden neper bukuri
si piktori neper lule me falni
besoj se emancipimi yne shoqror e perballon koplimentin qellim mirė
se edhe si krijues nuk ja njeri i sherit aspak vetem i miqsisė s e kristalt
penden jam duke e provuar ne te gjitha aspektet te shohim deri ku arrin maja ime
e kesaj pende krijuese e dua pendne dhe artin ,sportin notin muziken
gjelbrimin e shum vyrtyte tjera

ju pershendes miq dhe mikesha te forumit
mirė s eju kam gjet ne forumin shqiptaro dardan

lirik
19-03-07, 07:04
Amina

SHKRUAN XHELAL FERIZI

po ti amina kush je
qe gazin kurrė nuk e ndalė
nga cili ylllė je nxe
nga cila dashuri me valė
sa embel e ke ata gaz
e qeshjen si kolorit
si zogu pa maraz
a thue vashė ku je rritė
ne dhe apo ne fole hane
ne fleten e arit qiell
ne token e lasht dardane
se ti qesh vet si nji diell

DUKE JU DDHRURUAR VARGJE DHE TE FALA
njikohsisht poe provoj edhe talentin tim penden time te shoh s e sa vargje te bukura
mund te shkruaj dhe si i vlersojn ato forumistet
njikohsisht ti pershendes dhe
gezoj edhe vashat e forumit.

edhe miqsinė njikohsisht.

KėTU DESHTA TE theksoj diqka ,me fani nuk ehst temė,por un qysh ne rini kam qenė me forcen ma te madhe per emancipimin dhe perparimin e femres shqiptare,kush me njeh ne at kohe dhe ne at gjenerat
ehst dehsmitar dhe e din shum mirė per vprimtarin time ne ket drejtim

lirik
19-03-07, 07:17
SARA

Xhelal Ferizi

PO TI MOS JE CURRIL NE UJVARA
nji pikbardhė qe quhesh sara
mos je fllanxė qe flutron ne ara
edhendalesh degė me degė
n'PER NEKTARE SHEGė mė SHEGė
per lang te kuqme e pi n'pėr gushė
kahdo shkon n'per mal e fushė
a mos je nji e bukur nara
nda prej shege e quajtur sara
kush je ti ma thuej hjeshinė
ta mbaj vargu bukurinė
ta mbaj penda e poetit
at bardhsi si shkumba e detit
a mos je vashė prej ulqini
a mos je prej dukagjini
a mos je e rugov's nga pyjeT
qė me faqe mi prek yjet
a mos je e drenic's,t,kuqe
ma ke gjakun si burbuqe
a mos je ndoj vashė rrafshiane
ndalė kureshtjen n qerpik hane
a mos je e kaqanikut
kput prej ftoni a deges t' fikut
m' thuej ti vashė me sharm kah je
cilat rreze jan tue t 'nxe


pe r mikeshat e forumit per miqsin dhe bukurinė
e tyre per te nxitė vargun dhe miqsinė
per te provuar penden dhe urat me i lidh te njerzisė
dhurat vargje dhe
miqsi besoj s e me kuptoni drejt

penda ime nuk guxon me ndejt ajo esht ne kekrime deri sa te esht gjallė
kekron dhe buron hulumton
fluturon neper nektare te krijimtarisė
provon kekron fjalet e saj
jam krijuesi dhe mos mandalni askund hovin
thuejeni lirė fjalen tuaj per vargun

lirik
19-03-07, 07:23
Murgesha

shkruan xhelal ferizi
per forumistet

po tie ndershma murgeshė
per kend oj vashė je veshė
dhe paster e qon motin
per drite e per zotin
jembshtjell me fe n pelhura
nga rrezja te ardht ura
e fijes rrezatare
moj vash e re shqiptare
qe fli shtrohesh mbi dhe
per tenden hyjni fe
dhe vyshkehs per njerzinė
e levdon perndinė
ti sä' S#njeh dashurinė
as flaken qe ndezė endje
ti ndrydhesh me dhembje
at ty zoti te ndjeftė
ne jetra te shperbleftė
qe je vyshkė per fe
si engjujt permbi dhe

lirik
19-03-07, 11:33
--------------------------------------------------------------------------------

Murgesha

shkruan xhelal ferizi
per forumistet

po ti e ndershmja murgeshė
per kend oj vashė je veshė
dhe paster e qon motin
per drite e per zotin
je mbshtjellė me fe n' pelhura
nga rrezja te ardht ura
e fijes rrezatare
moj vash e re shqiptare
qe fli shtrohesh mbi dhe
per tenden hyjni fe
dhe vyshkeSh per njerzinė
e levdon perndinė
ti s' S#njeh dashurinė
as flaken qe ndezė endje
ti ndrydhesh me dhembje
ah ty zoti te ndjeftė
ne jetra te shperbleftė
qe je vyshkė per fe
si engjujt permbi dhe


lirik
Shiko Profilin Publik
Dėrgo njė mesazh privat tek lirik
Gjej mė shumė postime nga lirik
Shto lirik nė Listėn e Miqve

Faqja 13 nga 13 « I pari < 3 11 12 13« Tema Mėparshme | Tema nė Vazhdim »

Mesazh nga Forumi

Cancel Changes
Pėrgjigje E Shpejtė
Gabimet e mėposhtme ndodhėn kur ky mesazh u paraqit

Nė Rregull
Mesazh:

ninnela
19-03-07, 15:00
kerkoj falje ninela per gabimin e odes ndodh sigurisht


Ok i nderuar LIRIK VEC SA PO E SHOH PRAPE TE PASKA NDODHUR

Mi paske mbushur faqet e odes sime me poezi per te gjithe anetaret e forumit

lirik
19-03-07, 15:54
Vargu neper kaltri

shkruan xhelal ferizi

vargu im shkon me kthjelltsi
si nji lot neper kaltri
shkon e hyn ne per qiellori
shkonė qdo germ e mbushur art
plot me shpirt e fjalen t' zjarrt
Germat shpirt qo njena n vija
kah mishrohen kah kaltrija
edhe aty o zot i mirsisė
ti qe je fama e lavdisė
qe mban qiell e qe mban hije
dhe e gurė e glob hjeshije
qe mban gjall subjekete e fe
qe mban diell e hanė tue nxe
vargjet e mija jan shpirtrue
kur n' forum ktu tue vrojtue
TUE SHFLETUE FLET ME FLETė
GERMA E FJALA E GJERė SI DET
me esht mbushė shpirti me magnete
edhe nxitja ne vet me vete
mora penden ,shpirtpervluese
edhe vargjet fluturuese
e ato vargje te mrekullis
an e mban n drit ttu iq e ndisė
kah mahnija e bukurisė
kah nji pamje qe nji vashė
nene nji hije kur e pashė
me do lule mbajt rreth dore
mbshtet nji druri me levore
thue se esht parajsa mbi dhe
lulė arome e vashes t' re
Ah ajo lulet se q.po i lmonte
thue me to po kuvendonte
thell dikah po meditonte
a thue mendjen ku ma ka
n dashuri ndoshta ka ra
po ajo me ishte art qe shkri
punue shekujsh me mjeshtri
n ga e madhnueshmja perendoi
edhe mbshtet aty mendimit
ah perfshi aromė kthjellimit
ne ato kthjelltsi ku ehde kaltrija
rrehtue ishte e hstrue mahnija
kalter kahdo e kapte syni
uj e dhe e qiell i yni
ruana zot qfar ambineti
thue se germat i zu korenti
ashtu u dridhen bukurisė
me epershkrue kur ka nisė
qiell e valet e kaltrisė
nisen gremat vargjet dridhė
thue n shpirt t qiellit me ishin lidhė
thue se penda u shkri me valė
n syprin te ujit kur ka dalė
edhe haspira plot me dritė
hana yjzit ne loj tu i pritė
ajo dalė kishte n kaltri
me i dhan qielli t' bukuri
E vasha lulet aromtare
tu pergdhel nder fletė pemtare
po ai druri ish shpirti vet
plot gjelbrimi mblue me fletė
per me te dehė vallė atmosfera
mbshtjell kaltrija e lehta era
me gaz hane e yjė t ndriqimit
se q m jan dehė vargjet e shkrimit
atmossferes t' zbukurimit
THUE SE QEILLI ISH BILURė
ANES T UJIT RREHTUE NE GURė
nje far forme si e patkonit
ah si s kam shpirtine ftonit
edhe ngjyren e qershisė
me i shkue ne leht pra bukurisė
bukuri o zot qė FLET
nuk ka pend as ngjyrė si det
qe epershkruen me gojė qe e flet
perveq shpirtit e ndjesisė
perveq artit t' bukurirsė
edhe fuqija e Perendisė
thue se dehė ishte kaltrija
edhe fjala e rrezanija
thue se dehė ishte qe qdo valė
thue se dehė ishte qdo fjalė
hanė e yje kishin dalė
per me i dhan te bukures ftyrė
shend e shrm kahdo n' natyrė
edhe te tjerat ngjyra i mbledhin
thue se vashes ja perkdhelin
flokt biondiinė me fije ari
po ku ish ylberi larmitari
ehde ai diikund esht dehė
ka ra lmueshem dikund prehė
sa kaltrishme kupa e qiellit
yj e e re e hana e diellit
ore zot i madh i fuqisė
kush ja shpreh qehren katris
ku t a gjejm nji varg t mahnis
edhe shkrim t'imagjinsisė
qe ta shkrijm nde r' zemra t lehta
kėt hjeshi e druj me fleta
edhe valet kalterlehta
ku ta gjejmė dikund thellsisė
gjenetikes t bukurisė
kuptimsinė t margaritarit
per kto flok sifije t earit
qe syykaltra biondina
kish shtrue syrin kah kaltrina
edhe nuk dinte as arti vet
shprehje e qehre per me gjet
me e shkri n leter si nji det
me e spjegue lehtisn t shikimit
te vashes mbshtetur n'dru t' krijimit
QE KRIJU E KISH AI ZOT
ME ATO rrudhe e lagshti plot
qe ma mbante nen levore
me ato degė shprenda ansore
edhe fletet e gjelbrimit
me kaltri te kombinimit
zot q' po shndriste qielli gzimit
SE E DHE HANA NDER YJZRI
KIDH MBET SYTė ANDEJ TU I SHTRI
AN E MBAN ė NEPER KALTRI
ART I GJALLE NEPER QDO VALė
kahdo yjzik kishi dalė
qielit t vet e mbi syprinė
ne shartim t vales po e shkrijn
dridhjen ne ujė edhe larminė
dikund kaltri dikund ngjar ari
uj lehtsisht lulete bari
t gjith tu u lmue knaqsisht damari
t gjith nd amar lmoheshin leht
vasha e ulė me lule flet
tu i blue endja per dashuri
er e fllad tu i prehė n' ndjesi
ah o art o art i gjallė
q me ishte mbush penda plot mallė
po kjo kaltri ishte shejtnija
vlerė mbi vler kah bukurija
guret ne uj e im zallina
druri e vasha mbshtet kah shpina
edhe lulet kuq e ngjyrė qelė
fytra e hanes kah po del
dashurija kah mendohet
n per mes lulesh kah perqohet
si valėlehtat mbi ata ujė
penda ime shih e shkruaj
qendis qiellin n vjetemuaj
por se kot e embla e ke
nuk nuk perhskruhet permbi dhe
se ky art esht shum ma i thellė
qiell e hanė po ekan mbjellė
prnadaj pendė me ato maje
me neper shekuj kujtim mbaje
ket hjeshi katlri gjersi
ku ka dal vasha me shkri
shikim t bukur ne kaltri
edhe hapsiren kah kundron
e bardha re kah leht po e lmon
hanen leht tue prekė rrumbllake
te dy re me form vezake
qe kaltrijn larmojn me t bardhė
yjet n anash ne cak tue ardh
krejt me shndritje ish shartue
uj kaltrije e kupa shtrue
anes t' qielit e biondina
thell n mendim ka e bardha stina
ndoshta lulet tu i perkdhel
me do endrra larg po del
kah ndoj zemer kund tue bredhė
me i dhuru ndoj t' leht freski
DASHURIN MBSHTJELLUN N KALTRI
NDOJ BEQARI DJALI T RI
ASRT VERTET ISH KJO PIKTURė
rrethue ujt mbi zallė me gurė
njifar forme si patkoni
thue se e shkrijn drita neoni
kjo hapsirė e shejt mbi dhe
tu lue n vallla hana e re
yjzit rrethit sharm tue ble
vasha dehė kish karajfilen
at qerpik po ka po i mshilen
edhe qelen ne flad erė
leht si luen fleta n pranver
kur te prekė e leht puhija
q' mi ka dehė vargjet e mija
q'ma ka shkri penden natyre
edhe vasha engjullftyra
edhe lulet mbledh reth dore
trupi i drujve me levore
yjt kaltri e hanė qielore
q mi ka shkri vargjet emija
per kah arti e bukurija

shkruar nga poeti epiko lirik xhelal ferizi
nga Mitrovica

frymziuar nga nje fotografi qe e pashė
ketu nga uqk aksh

te lumt uqk aksh qe u bėre motiv frymzimi per vargjet emia
ishte fotografi e bukur
me plot kaltri ku nji vajzė me lule ne dorė ishte mbshtet mendueshem
e leht si era
bardhokane me fije floku me kujtime larg natyra per rreth ishte fenomen ia rrallė
qe u mundova ta fus ne artin tim te bukurisė
artsiti e shkrin nepiktur poe ti ne varg
nuk e di si ju duket lexuesvepüor un u mundova disi ta pershkruaj ket bukuri
te fotografis se uqk dh e nuk esht leht
sepse ne pershkrim shprehjet jan te varfra ne krahasim me ndjenjat

lirik
19-03-07, 16:06
ninela mos ia prish qerpikut tend bukrinė kur ta shkrova ty ne vargje ne poeezi u knaqe tash radhee kan te tjeret vjen ti prap ne radhė behu pak tolerante ,dhe demokrate pershendetjet me vargje ne ode esht poashtu shprehje si me fjalė si me vargje ,ku ti gjej uantart e forumit perveqse neper faqe dhe ti pershendes ne ket formė ,arti im vargu im vlon est vrull mos ia ndal fuqinė poetit ju thoni shyqyr
qe ka krijues se kushte jep dsot diqka falė askush ndersa un po jap vargje falė dhe vet po thoni s ejan te bukura
,.ne ode un kam pershendet nepermes bukuris s eartit ne varg besojs e kupton ,keto jadisa qaste argtimi pershendetje dhe lidhje urash miqsije,besoj ne emancipimin tend ninela je nje vajz ari prandaj mos e prish shpiertin eq oftese ne oden tende kam hy per pak kohė me fal ,ishindisa frymmzime dhe un fyrmzohem kur me zen diqka syri kuptohet diqka te bukur si kjo fotografija qe e e ksihte nxjerr uqk ja ma lart besoj s evargje te mija do te ju lmojn pak shpirtin sepse poezija edhe vargu jan arom shpirti
e u jam rob i vargut dhe jamvet etja e vargut me kuptoni jam i dashuruar ne vargje

lirik
19-03-07, 16:06
te pershendes ty ninela e mirė shuemirė dhe shum e sjellshme

lirik
19-03-07, 16:09
shumė e mirė ninela per ty do te shkruaj vargje nese shohs eke nxjerr dikud ndonje fotografi mahnitse
vetem duhet fotografija me qen art i verrtet motiv

Giovanni
19-03-07, 18:20
Prano urime te perzemerta nga ana ime.


Te dergova urim te thjesht por me shume respekt dhe nderime qe kam per ty.


KLM Giovanni.

Reana
22-03-07, 03:16
Ninush,

mikeshe e kahmotshme virtuale, qe te njoh vetem ne momente te vogla por mbreselenese, te pershendes dhe te deshiroj fat dhe suksese ne c'do lemi jetesore.

sinqerisht,

Reanushi

lirik
22-03-07, 11:45
Ninela mikesha ime ;TE PERSHENDES dhe te uroj te fitosh nje lloto nji kamion pare dhe te me japesh pastaj gjysmen mua luaj ne numrat 11 15 18 20 23 30 dhe ne 5 17 32 39 41 49

dhe ne 6 16 20 30 37 41 keta jan numrate tu te fatit ,mi jep gjysmen nes e fiton besoj

turisti
22-03-07, 11:49
Ninush,

mikeshe e kahmotshme virtuale, qe te njoh vetem ne momente te vogla por mbreselenese, te pershendes dhe te deshiroj fat dhe suksese ne c'do lemi jetesore.

sinqerisht,

Reanushi

Kertyre fjaleve te -Reanushės- ju bashkangjitem dhe une, NINUSH-e e nderuar.

Mire se ke ardhe.

thjeshte & sinqerte,
TURISTI.

ninnela
23-03-07, 00:11
Ninush,

mikeshe e kahmotshme virtuale, qe te njoh vetem ne momente te vogla por mbreselenese, te pershendes dhe te deshiroj fat dhe suksese ne c'do lemi jetesore.

sinqerisht,

Reanushi

Reanushe te falenderoj nga zemra per ngrohtesine tuaj qeke shpreh me ane te kesaj pershendetjeje

Je e mrekullueshme

Respekt NINNUSHKA :)

ninnela
23-03-07, 00:14
Ninela mikesha ime ;TE PERSHENDES dhe te uroj te fitosh nje lloto nji kamion pare dhe te me japesh pastaj gjysmen mua luaj ne numrat 11 15 18 20 23 30 dhe ne 5 17 32 39 41 49

dhe ne 6 16 20 30 37 41 keta jan numrate tu te fatit ,mi jep gjysmen nes e fiton besoj


I nderuari lirik flm per pershendetjen por loto nuk luaj por ejse pasi qe tash na dole edhe njifar falltori si duket ahahahhaahhaha

Gjithe te mirat

NINNELA

ninnela
23-03-07, 00:16
Turisti flm qe paske gjetur sado pak kohe per tju bashkangjitur pershndetjes se reanushes

Respekt NINNELA

lirik
23-03-07, 15:32
haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ninela ,mirė ma bėre por meqense mu duk vetja se mu bė jeta vetem vargje.per shkak te ndrrimit te temes ika pak nga vargjet te cilat nga njeher po behen teper.
per ket shkak dola pak ne nje temė krejt tjeter se truri me eshb ba vargje dhe nuk po me krijon gjithmon knaqsi vetem vargu por edhe diqka nga jeta e perditshme.
sa per lloton meqense ne na e kan marrė pasurin e madhe token e babe dhe na kan shkatrruar heret
babain tim kur ishte ne fshat i moren pasurin shtreti dhe token mandej asnjeher ma nuk erritem te nrihemi ne kemb dikur kemiqen familja ma e pasur ne gjith regjionin.
kam luajtur lloto por asnjehe rnuk kam pas fat,dhe kjo ishte vetem nje shaka per te ndrruar temė dhe per te bėrė diqka intresante dhe per te qesh pak se truri me ehst lodhe nga vargjet vetem vargje nuk po me diuket intresant.
sa per falltor aspak nuk jam dhe kam qesh me ke detyrov eme qeshė kur e lexova qka kishe shkru.

po njeri jam edhe un dhe kam nevoj per qyste ergtimi dhe bisedash te zakonshme,prandaj me fal per ket shaka ishtre vetem senzacion qasti
te fala ninela ti je nje mikeshė e mirė e kupton shakanė

falma_lotin
23-03-07, 21:20
motrushe e nderuar nga thellsija e zemres te deshiroj qe fati e lumturija te ndjek ne qdo hap te jetes sate .

http://i152.photobucket.com/albums/s198/omri35/Februar-0d25e37827.gif

ninnela
24-03-07, 15:57
haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ninela ,mirė ma bėre por meqense mu duk vetja se mu bė jeta vetem vargje.per shkak te ndrrimit te temes ika pak nga vargjet te cilat nga njeher po behen teper.
per ket shkak dola pak ne nje temė krejt tjeter se truri me eshb ba vargje dhe nuk po me krijon gjithmon knaqsi vetem vargu por edhe diqka nga jeta e perditshme.
sa per lloton meqense ne na e kan marrė pasurin e madhe token e babe dhe na kan shkatrruar heret
babain tim kur ishte ne fshat i moren pasurin shtreti dhe token mandej asnjeher ma nuk erritem te nrihemi ne kemb dikur kemiqen familja ma e pasur ne gjith regjionin.
kam luajtur lloto por asnjehe rnuk kam pas fat,dhe kjo ishte vetem nje shaka per te ndrruar temė dhe per te bėrė diqka intresante dhe per te qesh pak se truri me ehst lodhe nga vargjet vetem vargje nuk po me diuket intresant.
sa per falltor aspak nuk jam dhe kam qesh me ke detyrov eme qeshė kur e lexova qka kishe shkru.

po njeri jam edhe un dhe kam nevoj per qyste ergtimi dhe bisedash te zakonshme,prandaj me fal per ket shaka ishtre vetem senzacion qasti
te fala ninela ti je nje mikeshė e mirė e kupton shakanė

Eh qitash paske thon mire se duhet jeri edh eme u argetu pak e per ate edhe te shkruajta qe se paku te bej te qeshesh se vetem me vargje shihja qe vuaje shume e nuk ben ashtu duhet jeta te vazhdoje ,e sa per falltor edhe nga une pra te thash ishte nje shaka ahahaa

Te pershendes nga zemra Lirik i nderuar

NINNELA

ninnela
24-03-07, 16:00
Falma lotin te falenderoj nga zemra per uratat gjithashtu shendeti ,fati dhe lumturia qofshin me ty dhe familjen tuaj

Respekt per ty NNNELA

Giovanni
24-03-07, 18:40
http://www.pascalobispoblog.com/media/872/20060727-dessin%20gros%20minet%20bon%20week%20end.jpg

rafet llapjani
25-03-07, 06:32
Ninnushe te pershendes mikesha shoqja ime me e dashur dhe te deshiroj per plote gezime ne jet .


ku je oj apang vizllore eu ty tu qkefshin kulet ne qufrra sikur ate hernash a te kujtohet hahahahahahahahahahme shum shum respekt per ty R.Llapjani.

ARI_03
25-03-07, 08:42
http://www.catmori.de/gruesse/hallo2.gif


http://www.catmori.de/schokolade/w31.gif

__________________

~AmaZonA~
25-03-07, 10:02
http://img260.imageshack.us/img260/4366/94651szi5q75jhyut5.gif (http://imageshack.us)

Sy_kaltra
25-03-07, 11:37
http://www.flairmyspace.com/userpics/graphics/thumbnail/days/daysofweek42.gif

uck_aksh
26-03-07, 03:18
http://i86.photobucket.com/albums/k107/uck_aksh/ninnela.jpg

ssara
26-03-07, 08:19
Pershendetje per ty ninella kalofsh nje dite sa me te kendshme

Ssara

lirik
26-03-07, 09:05
Ninela e kuptova se nuk te pelqen loto as paratė,a s un dikur nuk i kam pasė ideal ,idealet e mija kan qen diqka tjeter ,njerzitm me thonin ato jan endra utopizma te pa realizuara,nuk kam aqnė materialist as sot nuk jam ne thelb ne kuptim te thellė jam adhurues i idealeve dhe clarave tjera,por kurjemi te paraja ajo po na duhet shum ,po e kuptoj tash se ajo nuk esht porta e lumturisė,por esht nje prej portave,sikur t ekisha pas pak para e te shkoja nja disa muaj ne pushime te largta larg diku s ekam nevojė te largohem nga europa ngy ky kontoinent plot strese,:
TE FALA NGA UN LIRIKU DHE TE PERSHENDES Q EME NXOR EPAK NGA vargjet e perditshme se me esht ba jeta vargje kam nevoj edhe per biseda te zakonshme
pershendetjet e mia ninela te paramendoj si shpirtmirė dhe me fat

ninnela
26-03-07, 11:17
http://www.pascalobispoblog.com/media/872/20060727-dessin%20gros%20minet%20bon%20week%20end.jpg


Giovanni merci sweety :)

ninnela
26-03-07, 11:21
Ninnushe te pershendes mikesha shoqja ime me e dashur dhe te deshiroj per plote gezime ne jet .


ku je oj apang vizllore eu ty tu qkefshin kulet ne qufrra sikur ate hernash a te kujtohet hahahahahahahahahahme shum shum respekt per ty R.Llapjani.

Rafet te falenderoj nga zemra miku im i vjeter gjithashtu lumturia dhe hareja qofshin mety dhe familjen tende


P.S hej o terrnakop kulet mkan hup motiiii vec edhe mini mu ka qky tash ahahhaaaa


Qofsh i bekuar NINNELA :)

ninnela
26-03-07, 11:23
http://www.catmori.de/gruesse/hallo2.gif


http://www.catmori.de/schokolade/w31.gif__________________

Wwwwwaaaauuuuuuu Te falenderoj shume Ari per ket pejsazh te bukur i kam pushuar syte ne te


Te pershendes kudo qe je

Nderime nga e juaja NINNELA

ninnela
26-03-07, 11:26
Amazona,sykaltrushe,UCK AKSH,sarra,lirik me gezuan pa masa keto vizita tuaja dhe pershendetje plot frski e dashuri miqesore

Ju falenderoj nga zemra te gjitheve

Respekt per ju nga e juaja NINNELA:)

Nirvana Band
26-03-07, 12:31
Pershendetje per Ninelen.

Dreni30
27-03-07, 09:43
http://pedraapedra.weblog.com.pt/arquivo/rosa-gallica-rosa-mundi.jpg

lirik
28-03-07, 18:12
ninela me harrove mikesha ime pershendetjet e mija mikesha ime e nderuar si duket vargjet nuk mi lexove aspak ndoshta jan te gjata dhe monotone

uck_aksh
29-03-07, 00:20
http://i16.photobucket.com/albums/b45/calicowgirl5/Greetings/goodday.gif

budo785
29-03-07, 21:59
tung ninnela
te pershendes shume,meqe te vizitova ja ca vargje:
.....dhe pena ime nise e shkruan
kaq e lodhur nga mundimi
kerkon nga ti dhe merr dy fjale
dhe ndalet lumi i zemerimit,
te dua,te dua,te dua......

shpresoj se te pelqyen:-)

ninnela
30-03-07, 13:02
ninela me harrove mikesha ime pershendetjet e mija mikesha ime e nderuar si duket vargjet nuk mi lexove aspak ndoshta jan te gjata dhe monotone

I nderuari Lirik deri me sot nuk i kam harruar pershendetjet e askuj e as tuajat jo ,lexo pak me larte dhe e she se ju kam falenderuar te gjitheve .

P.S. E sai perket vargjeve me kenaqesi e lexoj cdo varg te secilit qe me shkruan


Te falenderoj nga zera dhe te pershedes kudo qe je :)

NINNELA

ninnela
30-03-07, 13:04
tung ninnela
te pershendes shume,meqe te vizitova ja ca vargje:
.....dhe pena ime nise e shkruan
kaq e lodhur nga mundimi
kerkon nga ti dhe merr dy fjale
dhe ndalet lumi i zemerimit,
te dua,te dua,te dua......

shpresoj se te pelqyen:-)

Te falenderoj nga zemra BUDO gjithashtu te pershendes ,ja kalofsh bukur ne mesin tone :)

Te pergezoj per keto vargje te embela


Respekt nga e juaja NINNELA

ninnela
30-03-07, 13:06
Gjtithashtu ju falenderoj perzemersisht Nirvana Band,Dreni vllavush dhe UCK AKSH

Paqi fat e lumturi ne jete


Ninnela:)

lirik
31-03-07, 18:05
flm ninela nje gje me ben pershtypje shum si nuk tu lodh qerpiku qdo her ne levizje,

Giovanni
01-04-07, 00:38
http://www.bulma-animation.org/u/p/7/mmokckgezhqwlx42j1wv8op7ed.gif

ninnela
01-04-07, 13:46
flm ninela nje gje me ben pershtypje shum si nuk tu lodh qerpiku qdo her ne levizje,

Lirik i nderuar ai qerpik nuk eshte lodhur deri me sot kurr e edhe sot e tutje nuk do lodhet anjehere :)

Te pershendes NINNUSHKA

ninnela
01-04-07, 13:48
http://www.bulma-animation.org/u/p/7/mmokckgezhqwlx42j1wv8op7ed.gifTe falenderoj nga zemra yllo ,qenke vertet ashtu si e paramendoja dikur une parajsen

rilinda
02-04-07, 11:21
http://www.supergreetingcards.com/cards/3915.jpg

ninnela
02-04-07, 23:17
Thnx rrushe mmmppuuqqqqqqqqqqq

LuLjaa
03-04-07, 01:58
http://hurgon.free.fr/fonds/bisou/bisou_bouch_025.gif

Albanian eX|PerT
03-04-07, 22:09
http://www.classact.ca/RubberStamps/Words/Word%20Stamps/EX11B_B_HaveaNiceDay.jpg

Prishtinasja_
04-04-07, 00:46
http://www.ein-kleiner-blick.de/1x325.jpg

lirik
04-04-07, 13:38
prishtinase na e paske sjelė nje foto fantastike te falenderoj,dhe po ju shkruaj te gjthve qe sjellni foto ne forume ato kan vlera dhe ju lutem sjellni sa me te bukura

lirik
04-04-07, 21:16
Ninush

un e di ninush pse nuk te lodhet qerpiku
se rrenjet i ka dashuri
ndoshta mbi kapak prej perksuhtimit piku
e levizshmja vizllim bukuri
ninela te thonė pikat e pendes
kahdo qe pikun ne varg
me at qerpik magjik pararendes
dahsurin qe e perqon nga larg

lirik
04-04-07, 21:16
ndoshta mbi kapak prej perkushtimit piku
permirsim

LuLjaa
04-04-07, 22:55
http://i109.photobucket.com/albums/n52/ultra4ver/img/hello/013.gif

lirik
05-04-07, 10:20
Po ti

SHKRUAN XHELAL FERIZI

po ti moj lulja e ngutur

me te shendritshmen flutur
me doren ne sy
me dy
flutra krahtare
me xixiillima art ndriqimtare
para ksaj bukurije margaritare
qe m e per ule
ti me emrin lule
anash em keto vija
si nji art nga bukurija
nga e menqura gjithsija
qe din ajo me shkri
me te padukshmen filozofi
por krijon ingji
qe me shendritje levizė
thue se ndoj puhizė
i shtynė leht me shbdritė
ne krihet qe bukuritė
i kishin thurur vet
me mendje mendje ne jet♪7
ne krihet eleht
keto krihbukura
te ngjyrosura flutura
qe krihet gjysem kthye
i kishin perthye
ne r qehre tue sherbye
siq sherben ai ylli
nėper kroje pylli
kur leviz si ari
n per curril e bari
me leviz mbi ujė
po si mund te shkruaj
ket eart si ta bluej
po si ta zberthej
kur ja m lidhė me nej
me neje roberije
me neeje largsije
me neje varfrije
e nuk po kam dije
me gjet fjal q e s ka
pradnaj jam tu u tha
ket pleqni me nda
me enda ku esht vlera
me e nda, nependa tjera
qe dikush ta pershkruej
se veq un po vuaj
qe me i thanė s# po di
kush ehst kjo mahni
qe shkrinė te gjallė
qe edhe lot e mallė
po i nxittka vallė
per t 'shkri NDJENJ SI MOTE
NEPER SHPIRTė E LOTE
PO Q 'ESHT KJO INGJI
QE SHKRIN NJIQINDMI
SHEKUJ NEPER DRITė
KET ART;TUE VALVITė
NEPER KRIH TE LEHT
me nji dije t mbreht
kah ecė drita drita
kah mahnitet dita
me pamje krsitalli
me ket shartim flutre mali
kjo shartue esht n drita
n vizlim kolorita
yjt tue mbajt kah rrita
ekriht gjysem hark
qe i mbahen ne bark
me dirsi dritsije
thue shpernda ingjije
ne te vogla thermije
ku e ndan n' vogelsira
DRTIVIZLLIMDRITMIRA
SI GRIMCAT E LIRA
QE RRIJN NE PER LODRIME
RRETH YJVE N VESHTRIME
Q ME BER MOJ LULE
NGA SHPIRTI ME SHKULE
NGA DHE KAQ LARG
ME MORE VARG
PRE DIELIT TIM QE E MBAJė
ME LTON PLOT VAJ♪7
QE EKAM T KRIONIT TE YLLIT
E TE ERES S E PYLLIT
E TE KANGES S E FYLLIT
KUJTIMET MI SHKULE
AH TI MOJ LULE
NE ART ME PERKULE
ME DAL TASH PRAP HAPSIRES
ME NDJENJEN E MA TE MIRES
KOMET♪7 YLLTARE
ME GJUHEN SHIPTARE
ME PENDEN SHKRIMTARE
ME VARGJET PREJ ARI
ME VRAPUE MBI BARI
KAHDO KAH BEHARI
KUDO NEPER ERė
E PERMBI PRANVERė
ME PENDEN EMJERė
QE MBET MERGIMATERE
PA SHTYLLA SHQIPTARE
menxite mos kike
me le dhe ike
ketu dy fluturake
me dritė e ngjyrė gjake
me dy krih gjysm lake
oj vashė pupulake
pse me joshė me ped
kur un vuaj per shend
e ti mir e din
se motet mi nxinė
me ndez me ngazllim
neper ndjenja ari
me pend mergimtari
me vrapue kah malli
kah dheu e kah zalli
edhe kah gurina
ku ne kujtim stina
me pat shkrue fmininė
atdhedashurinė
e ti me kto krihflutra
fnemoene te bukura
me balluke s te shkurtra
mos je ndoj ylltare q eme dergon ,dehtare
mahni imagjinare
mahni,mednimtare
qe te me nxisesh mua
si nji gurr me shkrua
neper etje shtrua
me vrapu mba slozjeve
si ne femini
mbas flutres llastare
ne mal e ne vrri
me dritat krihtare
me larmi vizlimtare
oj koha ime
qe me fton n kujtime
mos m shqetso ne vlime
se un me shekullshkrime
vrapoj neper endrime
e per bukuri
shendrrohem ne mahni
me qdo germ un vdes
i perjetshem mbes
o i pranveres mengjes
ti qe kur u ngrita
neper kolorita
i pash kto flutrake
me krih dy njomzake
qe i ksihin kthye rrathore
anash ne per krahnore
gjysem rrotullore
gati per flutrim
e ne mes dtyre germa
qe shndritshin me mera
me plot drit e etje
me ni pershendethje
ku flutrat binjake
mbaheshin flutrake
me krih lidh ne ajrije
me vet sens hjeshije
me pamje mahnije
te fala nga nga emocioni
o engjul i joni
te fala nga zhari
nga djegja
te dergon mergimtari
dh shko permbi shega
e permbi nektari
se u vyshk mergimtari
nga joshjet mbi dhe
nga endjet pa fre
o kombe f e

KET POEMė NE VARGJE E KA SHKRUAR XHELAL FERIZI
NGA MITROVICA MERGIMTARI

lirik
05-04-07, 12:01
PO TI NINUSH

shkruan xhelal ferizi nga MITROVICA
KUSHTUAR VASHAVE DARDANE SHQIPTARE

po ti ninush ,me at sy s i yllė
si ajo hana qe del del n'pyllė
her e qelė e her e mbyllė
kahdo endet ,mbi qetina
permbi maja e lugina
a s'me thua ku t' prekė,shpresa
kur t' pikon loti si vesa
QE PERPJEKET PER QERPIKUT
SI AJO HANA NE FIJE TE FIKUT
KUR LSHON DRITEN ALBANIKUT
ME KALUE HER MSHEFU E DEL
MBI AHIJE E MBI ZABEL
PSE TY ASHTU T DUKET QERPIKU
SI DIELLORI AI RREZANIKU
KIR SHARTON RREZET TU I KREHė
NE FIJE LULESH I ZBRET E I DEHė
TU PERPJEKė ME QERPIK FLETE
NEPER FIJE LIDHė PER JETE
ARTIN FORT TUE BASHKDYZUE
SI QERPIKT KUR T JEN KRYQZUE
PER ME U PREKė NE ELRHET TUE LUE
TUE VIZLLUE DRITEN N ;KAPAK
tue marr forc ne gzim e gjak
ah ninushe moj dardanė
ty qerpiku te bjen mbi hanė
cili yllė vashė ta ka dhanė
cila rrėnjė e atij planeti
cili gur e fund prej deti
ta dhuroj ty vash e re
qik dardane e moshes t'
CILA SHPRES TA DHA MARAZIN
CILA HYNė TY TA DHA GAZIN
A MOS NDOJ HANė E QIELLIT TJETER
ku bien te bardhat neper shtreter
uj diamnatesh nder krsitale
a tjera erna e tjera male
e ndoj fush tjeter qiellore
ti moj vashė yjzri arbnore
si blinajat n eraė bimore
ashtu ty era e aroma
dy qerpikt t perpjeken n' broma
neper broma n ,rresht
si fije te holla neper vneshtė
kur n' per rrush radhiten ,fletes
THUE INGJI JAN FIJE TE JETES
TE GJITH JAN SI ART PREJ DIELLI
si me ra vizatim qieli
yylit t drites thue s e piku
bromi yt n,kapak qerpiku
prandaj ti e qelė e mbyllė
deri sa te nden han e yllė
lozonjaret xixellima
ty refleksi si vetima
ka me te ecė n muskuj t kapakut
se shqiptare je prej gjakut
je si rrufeja e ferkimit
se je fara e tokes t vlimit
ku shqiponjat flutrojn gzimit
se je e lashta qikė dardane
ke gjak ari e shpirt hane

ke prej ylli at qerpikun
per karshi e mban armikun
je nji brum si diellatare
se je soj e rod shqiptere

KETO VARGJE I KA SHKRUAR XHELAL FERIZI
NGA MITROVICA Q EJETON NE MERGIM QE AFRO
18 VJET LARG ATDHEUT PLUS TET VJET BURG LARG ATDHEUT
JAN 26 VJET MALLė MEWRGIM VUAJTJE
PER TOKė PER GURė E DHE

legenda
05-04-07, 13:40
Ninnela erdha pak me vonese ne dhomen tende,por kurre nuk eshte vone,nofka jote me ka ra ne sy ka kohe,dhe dua te te them se ruaj nje mendim pozitiv per personin qe poston nen kete nofke,respekte.

te pershendes
Legenda

Giovanni
05-04-07, 17:59
http://futura2.altervista.org/_altervista_ht/ballo.jpg

Agolli
05-04-07, 19:26
http://i79.photobucket.com/albums/j129/jules31_SRK/SRK2/Zahrah_Khan/helloh014.jpg

ninnela
07-04-07, 00:27
Ju falenderoj nga zemra te gjitheve per fotot e bukura ,poezit ,dhe pershendetjet qe keni postuar ne oden time te pershendetjeve

Ju kam shume per zemer

Me respektin me te madh per ju

Ju do NINNELA

budo785
07-04-07, 12:31
http://interrose.co.uk/images/shopping/rose096.jpg

rilinda
08-04-07, 15:54
http://haurat.free.fr/images/Bonjour/BJR042.gif

uck_aksh
08-04-07, 15:55
http://i171.photobucket.com/albums/u295/Jeannie522/GoodAfternoon.gif

ninnela
08-04-07, 18:07
Budo ,rilinda,uck aksh ju falenderoj perzemersisht dhe ju deshiroj nje jave te mbare

NINNELA

ssara
08-04-07, 18:16
Pershendetje per ty Ninella kalo sa ma bukurSsara

Arkza
09-04-07, 13:38
Ninnela Gasho te Pershendes shumeeeeee Mpuqqqqq shume ty je shume e knedshmeee:smile: