PDA

View Full Version : Cili qytet ėshtė ma i bukur?


Faqet : 1 [2] 3 4 5 6

rilinda
01-08-05, 10:23
e ke than po e ke than gabim edhe ende nuk je duke e pranuar at gabim

Krokodilli
02-08-05, 11:05
e ke than po e ke than gabim edhe ende nuk je duke e pranuar at gabim

nuk mendoj se kam gabu askund, asgje,, keshtu qe skam qka pranoj , edhe ti rilinda e din qe Prishtina eshte i vetmi qytet ne kosove qe ka pamje qyteti,, po nuk e pranon :)

rilinda
03-08-05, 10:26
Une e kam pranu edhe e pranoj qe Prishtina eshte qytet eshte kqyeqyteti i Kosoves po nuk e pranoj qe Prishtina eshte i vetmi qytet ne Kosove se kjo nuk eshte e vertet edhe pse ti po thu qe eshte (vetem e vetem se je prishtinali).

Krokodilli
03-08-05, 12:13
Une e kam pranu edhe e pranoj qe Prishtina eshte qytet eshte kqyeqyteti i Kosoves po nuk e pranoj qe Prishtina eshte i vetmi qytet ne Kosove se kjo nuk eshte e vertet edhe pse ti po thu qe eshte (vetem e vetem se je prishtinali).

:) Prishtina qyteti me i bukur,, pastaj vin qytetet tjera me radh... :wink:

Agroni22
04-08-05, 14:31
PRIZERENI HEHEHEHEHH

rilinda
04-08-05, 17:50
PRIZERENI HEHEHEHEHH

dihet bre :wink: veq edhe Mitrovica eshte e bukur

Krokodilli
05-08-05, 20:34
PRIZERENI HEHEHEHEHH

dihet bre :wink: veq edhe Mitrovica eshte e bukur

Mitrovica si Prizreni,, qasi bukurie,,,,,
Prishtina ka dallim nga Prizreni dhe Mitrovica,, sikurse New Yorku me Prishtine....

po qfaredo qe jan ,, jan ne Kosove, dhe jan te bukura se paku per ne

rafet llapjani
06-08-05, 00:59
O Krokodill po qfar Prishtine breeeee po Besiana se nakishi harru me na qit ne lis,po Kosova nuke per bahet prej tre qyteteve,mos eke shpine ne Prishtin te xhamija e llapit hahaha pak shaka shoki me nderime. :lol: :wink:

Krokodilli
06-08-05, 08:21
O Krokodill po qfar Prishtine breeeee po Besiana se nakishi harru me na qit ne lis,po Kosova nuke per bahet prej tre qyteteve,mos eke shpine ne Prishtin te xhamija e llapit hahaha pak shaka shoki me nderime. :lol: :wink:

hahaha shoki nje xhami e keni ne Prishtine qe thirret e llapit edhe po mburresh,, po mi pas 4 lokale e 2 shpija e 2 banesa paske mu ba ma zi se une.. heeeeeeeee ska me Prishtinen,, secila lagje ma e bukur se tjetra,, Dardania, Ulpiana, Bregu i diellit, e deri tek lagjet Emshir, Velani, Vranjefc (kodra e trimave) etj etj

mos ta nin shoku rafet se edhe naj dit qysh ka fillu mu rrit Prishtina per dit Besiana ka mu ba lagje e Prishtines :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

rilinda
06-08-05, 09:04
PRIZERENI HEHEHEHEHH

dihet bre :wink: veq edhe Mitrovica eshte e bukur

Mitrovica si Prizreni,, qasi bukurie,,,,,
Prishtina ka dallim nga Prizreni dhe Mitrovica,, sikurse New Yorku me Prishtine....

po qfaredo qe jan ,, jan ne Kosove, dhe jan te bukura se paku per ne

per ne po, kurse per ty vetem Prishtina egziston.

Krokodilli
06-08-05, 09:36
PRIZERENI HEHEHEHEHH

dihet bre :wink: veq edhe Mitrovica eshte e bukur

Mitrovica si Prizreni,, qasi bukurie,,,,,
Prishtina ka dallim nga Prizreni dhe Mitrovica,, sikurse New Yorku me Prishtine....

po qfaredo qe jan ,, jan ne Kosove, dhe jan te bukura se paku per ne

per ne po, kurse per ty vetem Prishtina egziston.

nese ti paske at bindje pra ashtu eshte simbas teje,, vetem Prishtina per mu ekziston...

Agroni22
06-08-05, 12:51
PRIZERENI HEHEHEHEHH

dihet bre :wink: veq edhe Mitrovica eshte e bukurPO DE PO SKA FJALE

rilinda
06-08-05, 18:16
PRIZERENI HEHEHEHEHH

dihet bre :wink: veq edhe Mitrovica eshte e bukur

Mitrovica si Prizreni,, qasi bukurie,,,,,
Prishtina ka dallim nga Prizreni dhe Mitrovica,, sikurse New Yorku me Prishtine....

po qfaredo qe jan ,, jan ne Kosove, dhe jan te bukura se paku per ne

per ne po, kurse per ty vetem Prishtina egziston.

nese ti paske at bindje pra ashtu eshte simbas teje,, vetem Prishtina per mu ekziston...

po qysh mos me u bind kur ti ne ēdo tem po thu PRISHTINA...PRISHTINA...PRISHTINA- i vetmi qytet ne Kosovė?????!!!!!!
:lol:

Krokodilli
09-08-05, 06:16
PRIZERENI HEHEHEHEHH

dihet bre :wink: veq edhe Mitrovica eshte e bukur

Mitrovica si Prizreni,, qasi bukurie,,,,,
Prishtina ka dallim nga Prizreni dhe Mitrovica,, sikurse New Yorku me Prishtine....

po qfaredo qe jan ,, jan ne Kosove, dhe jan te bukura se paku per ne

per ne po, kurse per ty vetem Prishtina egziston.

nese ti paske at bindje pra ashtu eshte simbas teje,, vetem Prishtina per mu ekziston...

po qysh mos me u bind kur ti ne ēdo tem po thu PRISHTINA...PRISHTINA...PRISHTINA- i vetmi qytet ne Kosovė?????!!!!!!
:lol:
Prishtina them sepse ashtu eshte, te gjith e din se Prishtina eshte qyteti me i bukur ne Kosove :wink:

rilinda
09-08-05, 10:04
nuk jemi te gjithe dakord qe Prishtina eshte me e bukur sepse Gjilani eshte me i bukur se Prishtina, Mitrovica gjithashtu eshte me e bukur...

Krokodilli
09-08-05, 10:09
nuk jemi te gjithe dakord qe Prishtina eshte me e bukur sepse Gjilani eshte me i bukur se Prishtina, Mitrovica gjithashtu eshte me e bukur...

haha moj Rilinda,, kam pas shok te Gjilanit dhe Mitrovices dhe kam ,, kur te vin ne Prishtine si me shku ne New York,, krejt kosova,, bajn plane me muaj se po shojna ne Prishtine,, hehe mos ta nin se edhe pse kom jetu ma shum ne mergim se ne Kosove,, per qdo vit atje jam....
e di se qka mendojn Kosovaret.......

rilinda
09-08-05, 10:34
nuk po duket ashtu!!!

Me ardh ne New Your nuk mendoj me muaj, e po mendoj per Prishtin. As une nuk po tham qe Prishtina eshte katastrof po nuk eshte ma e mir se Gjilani e se Mitrovica. Gjilanin tash e kam pa e Mitrovicen vetem ne TV por edhe ajo mjafton per me e kuptu se eshte e bukur.

Ēka ka Prishtina ma shume se qytetet tjera???

PLUHURIIIIIIN.....

Krokodilli
09-08-05, 10:57
nuk po duket ashtu!!!

Me ardh ne New Your nuk mendoj me muaj, e po mendoj per Prishtin. As une nuk po tham qe Prishtina eshte katastrof po nuk eshte ma e mir se Gjilani e se Mitrovica. Gjilanin tash e kam pa e Mitrovicen vetem ne TV por edhe ajo mjafton per me e kuptu se eshte e bukur.

Ēka ka Prishtina ma shume se qytetet tjera???

PLUHURIIIIIIN.....

hahaha Gjilani qytetz e bukur,, nje rrug kryesore,, ti paske qen nje here une 2000 here,, ne Mitrovic kam qen me shum se 1000 here,, hahaha,, moj rilinda ke fillu me fol tash me te nime,,,, pi ndegjon ata qe jetojn ne Mitrovic e Gjilan,,,,,, ku ka pluhur ma shum se Mitrovica,, fryma tu ndalet,, nuk krahasohet me Prishtine per pasterti,
per TV jam i sigurt se nuk e ke pa pluhurin e Mitrovices se ke qen ne SHpi,,,,,, Gilani e thash edhe ma par nje qytetz me nje Pallat Kombetar,, dy a tri ndertesa,,,,, nje rrug kryesore :lol: :lol: :lol: :lol:

rilinda
09-08-05, 12:28
nuk kam qen ni her se edhe atje i kam disa te aferm, po ket heren e fundit qe kesh me ka pelqy shum Gjilani edhe i vogel i vogel po ma i bukur se Prishtina

Krokodilli
09-08-05, 12:40
nuk kam qen ni her se edhe atje i kam disa te aferm, po ket heren e fundit qe kesh me ka pelqy shum Gjilani edhe i vogel i vogel po ma i bukur se Prishtina

edhe une e kam then i vogel Gjilani,, do te thot qytetz,, Gjilani qytetza me e bukur ne Kosove

Prishtina qyteti me i bukur :wink:

rilinda
09-08-05, 13:27
pas Gjilanit

Krokodilli
11-08-05, 07:08
pas Gjilanit

Gjilani fshat kunder Prishtines,, e din edhe ti kete gje por nuk e pranon
Pse ? sepse kroki nga Prishtina,, qyteti me i bukur ne Kosove, kryeqytet dhe me i pasterti :lol: :wink:

KOSOVA-rja
11-08-05, 09:33
:arrow: PRISHTINA

Krokodilli
11-08-05, 09:45
:arrow: PRISHTINA

rilinda
12-08-05, 10:50
:arrow: PRISHTINA

ishalla bre ishalla

Krokodilli
12-08-05, 13:40
:arrow: PRISHTINA

ishalla bre ishalla

Prishtina qyteti me i bukur ne Kosove pastaj qytetzat vin me rradh :)

Nice_BoY
04-09-05, 12:29
Gjakovaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Nice_BoY
04-09-05, 12:30
Gjakovaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :D

e_martumja
04-09-05, 12:38
Gjakovaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :D:roll: :roll: :roll:

behokras
04-09-05, 12:44
P R I Z R E N I

rilinda
04-09-05, 17:54
P R I Z R E N I


:lol:
mire se erdhe prizrenali :lol:

Krokodilli
05-09-05, 07:38
P R I Z R E N I


:lol:
mire se erdhe prizrenali :lol:

edhe une pershendetje per ju Prizrenalit e forumit,,,,,

kot e keni se nje Qytet kemi ne Kosove me pamje qyteti
PRISHTINA

rilinda
05-09-05, 12:23
P R I Z R E N I


:lol:
mire se erdhe prizrenali :lol:

edhe une pershendetje per ju Prizrenalit e forumit,,,,,

kot e keni se nje Qytet kemi ne Kosove me pamje qyteti
PRISHTINA

:shock: ende me ket bindje a?

Krokodilli
06-09-05, 07:05
P R I Z R E N I


:lol:
mire se erdhe prizrenali :lol:

edhe une pershendetje per ju Prizrenalit e forumit,,,,,

kot e keni se nje Qytet kemi ne Kosove me pamje qyteti
PRISHTINA

:shock: ende me ket bindje a?

po moj bindjet nuk mund mi ndryshu askush me fjal,, po me pune, prova, fakte :wink: e per qe osht i vetmi qytet ne Kosove nuk te besoj

rilinda
06-09-05, 12:36
valla pa ardh ti ne Kosov e me i vizitu qytetet na nuk kemi mundesi me't bind se kot une pot tham qysh o puna k'tu e ti prap po thu qe Prishtina eshte i vetmi qytet ne Kosove!. Prej te gjithe shqiptareve i vetmi ti je qe e ki kete bindje... po hajt se se shpejti ke me i ra pishman qe ke than k'shtu :lol:

Krokodilli
07-09-05, 06:47
valla pa ardh ti ne Kosov e me i vizitu qytetet na nuk kemi mundesi me't bind se kot une pot tham qysh o puna k'tu e ti prap po thu qe Prishtina eshte i vetmi qytet ne Kosove!. Prej te gjithe shqiptareve i vetmi ti je qe e ki kete bindje... po hajt se se shpejti ke me i ra pishman qe ke than k'shtu :lol:

u rilinda,, me bere kunder krejt shqiptarve,, the se asnje shqiptar ska bindjet e mija qe Prishtina esht qyteti me i bukur ne Kosove,,, te flas realitetin se 98% ne Kosove e Pranojn se Prishtina eshte qyteti me I bukur ne Kosove,,, mos te flasim per Shqiperi, ata thon 100% Prishtina eshte qyteti me i bukur ne Kosove....
gje qe shihet,,, realitet i diteve tona,, KOHA E TASHME :wink:

per pishman muj mi ra tek tema CILI QYTET I KA VAJZAT ME TE BUKURA :) :wink: ,, a per bukuri te qytetit per nje here Prishtina eshte nr 1

rilinda
07-09-05, 10:58
valla pa ardh ti ne Kosov e me i vizitu qytetet na nuk kemi mundesi me't bind se kot une pot tham qysh o puna k'tu e ti prap po thu qe Prishtina eshte i vetmi qytet ne Kosove!. Prej te gjithe shqiptareve i vetmi ti je qe e ki kete bindje... po hajt se se shpejti ke me i ra pishman qe ke than k'shtu :lol:

u rilinda,, me bere kunder krejt shqiptarve,, the se asnje shqiptar ska bindjet e mija qe Prishtina esht qyteti me i bukur ne Kosove,,, te flas realitetin se 98% ne Kosove e Pranojn se Prishtina eshte qyteti me I bukur ne Kosove,,, mos te flasim per Shqiperi, ata thon 100% Prishtina eshte qyteti me i bukur ne Kosove....
gje qe shihet,,, realitet i diteve tona,, KOHA E TASHME :wink:

per pishman muj mi ra tek tema CILI QYTET I KA VAJZAT ME TE BUKURA :) :wink: ,, a per bukuri te qytetit per nje here Prishtina eshte nr 1

as une nuk kam thene se Prishtina nuk eshte qytet i bukur, por une te thash se ti je i vetmi shqiptar qe e ke bindjen se Prishtina edhe i vetmi qytet ne Kosove (me pamje te qytetit), gje qe nuk eshte e vertete...

Krokodilli
07-09-05, 13:11
[/quote]

as une nuk kam thene se Prishtina nuk eshte qytet i bukur, por une te thash se ti je i vetmi shqiptar qe e ke bindjen se Prishtina edhe i vetmi qytet ne Kosove (me pamje te qytetit), gje qe nuk eshte e vertete...[/quote]

jo jo gabim e ke,,,, edhe pse thom se Prishtina eshte qyteti i vetem ne Kosove,, nuk do te thot se e kam ate bindje,,,,
po me ben qe kam menquri nen nivel te duhur,,,, e di edhe une qe vetem Prishtina nuk esht qytet,,,, hajgaret qe i bej duhet ti kuptosh si te tilla,,
pershendetje e nderuar :)

rilinda
07-09-05, 15:35
as une nuk kam thene se Prishtina nuk eshte qytet i bukur, por une te thash se ti je i vetmi shqiptar qe e ke bindjen se Prishtina edhe i vetmi qytet ne Kosove (me pamje te qytetit), gje qe nuk eshte e vertete...[/quote]

jo jo gabim e ke,,,, edhe pse thom se Prishtina eshte qyteti i vetem ne Kosove,, nuk do te thot se e kam ate bindje,,,,
po me ben qe kam menquri nen nivel te duhur,,,, e di edhe une qe vetem Prishtina nuk esht qytet,,,, hajgaret qe i bej duhet ti kuptosh si te tilla,,
pershendetje e nderuar :)[/quote]

ok tash e mbas e di pergjigjigjjen :wink:

Krokodilli
17-09-05, 19:43
as une nuk kam thene se Prishtina nuk eshte qytet i bukur, por une te thash se ti je i vetmi shqiptar qe e ke bindjen se Prishtina edhe i vetmi qytet ne Kosove (me pamje te qytetit), gje qe nuk eshte e vertete...

jo jo gabim e ke,,,, edhe pse thom se Prishtina eshte qyteti i vetem ne Kosove,, nuk do te thot se e kam ate bindje,,,,
po me ben qe kam menquri nen nivel te duhur,,,, e di edhe une qe vetem Prishtina nuk esht qytet,,,, hajgaret qe i bej duhet ti kuptosh si te tilla,,
pershendetje e nderuar :)[/quote]

ok tash e mbas e di pergjigjigjjen :wink:[/quote]

e din po nuk e the :lol: , cili eshte pra qyteti me i bukur ne Kosove?? :?:
8) - Prizreni dhe Prishtina

rilinda
17-09-05, 20:56
:lol: :wink: qysh t'thu ti :lol:

Krokodilli
19-09-05, 10:32
:lol: :wink: qysh t'thu ti :lol:
ja ke fillu me ma ba rrafsh a?
Vushtrria dhe skenderaj :idea:

rilinda
19-09-05, 13:59
:lol: :wink: qysh t'thu ti :lol:
ja ke fillu me ma ba rrafsh a?
Vushtrria dhe skenderaj :idea:

T'lumt ja ke qellu :P :lol:

Krokodilli
22-09-05, 14:41
:lol: :wink: qysh t'thu ti :lol:
ja ke fillu me ma ba rrafsh a?
Vushtrria dhe skenderaj :idea:

T'lumt ja ke qellu :P :lol:

,,,,

vetem pak :!: :!: ,, se i kom perzi temat

e kisha fjalen per qytetza,,,
e per qytete Prishtina , Mitrovica, Gjilani, Prizreni, Peja, ......

rilinda
22-09-05, 23:54
sa i shkatht je bre. Meniher e kthen kaseten ka Prishtina :lol:

Krokodilli
23-09-05, 06:01
sa i shkatht je bre. Meniher e kthen kaseten ka Prishtina :lol:

jo jo,, per her te par kam fillu me tregu realitetin ne VOTIME DHE SONDAZHE :)

realiteti??
,,,
Prishtina , Mitrovica, Gjilani, Prizreni, Peja...

rilinda
23-09-05, 11:34
sa i shkatht je bre. Meniher e kthen kaseten ka Prishtina :lol:

jo jo,, per her te par kam fillu me tregu realitetin ne VOTIME DHE SONDAZHE :)

realiteti??
,,,
Prishtina , Mitrovica, Gjilani, Prizreni, Peja...

mir veq e ki ngatrru Gjilanin edhe Prishtinen

Krokodilli
24-09-05, 06:14
sa i shkatht je bre. Meniher e kthen kaseten ka Prishtina :lol:

jo jo,, per her te par kam fillu me tregu realitetin ne VOTIME DHE SONDAZHE :)

realiteti??
,,,
Prishtina , Mitrovica, Gjilani, Prizreni, Peja...

mir veq e ki ngatrru Gjilanin edhe Prishtinen

e pasna ngaterru simbas teje,, por prap realiteti mbeter realitet :wink:
Prishtina , Mitrovica, Gjilani, Prizreni, Peja...

rilinda
24-09-05, 12:51
:roll:

Agroni22
25-09-05, 22:31
te gjitha ato qytete ku ujit i thojen uje , dhe bukes buke jone te mira :arrow: MITROVICA
PRIZERENI
PRISHTINA
PEJA
GJAKOVA
FERIZAJI
GJILANI
SKENDERAI
VUSHTRIJA
MALISHEVA
SUHAREKA
RAHOVECI
VITIA
SHTIMJA
ISTOGU (BURIMI)
KAQANIKU
KAMENICA
PODUJEVA(BESIANA)
DEQANI
LIPJANI
ju lutem me falni nese nuk e kom permendur naj qytet mundeni mem korigju :arrow: i pershendes te gjithe

turisti
26-09-05, 00:05
te gjitha ato qytete ku ujit i thojen uje , dhe bukes buke jone te mira :arrow: MITROVICA
PRIZERENI
PRISHTINA
PEJA
GJAKOVA
FERIZAJI
GJILANI
SKENDERAI
VUSHTRIJA
MALISHEVA
SUHAREKA
RAHOVECI
VITIA
SHTIMJA
ISTOGU (BURIMI)
KAQANIKU
KAMENICA
PODUJEVA(BESIANA)
DEQANI
LIPJANI
ju lutem me falni nese nuk e kom permendur naj qytet mundeni mem korigju :arrow: i pershendes te gjithe

Hajt se i mire je. :wink:

rilinda
26-09-05, 13:34
te gjitha ato qytete ku ujit i thojen uje , dhe bukes buke jone te mira :arrow: MITROVICA
PRIZERENI
PRISHTINA
PEJA
GJAKOVA
FERIZAJI
GJILANI
SKENDERAI
VUSHTRIJA
MALISHEVA
SUHAREKA
RAHOVECI
VITIA
SHTIMJA
ISTOGU (BURIMI)
KAQANIKU
KAMENICA
PODUJEVA(BESIANA)
DEQANI
LIPJANI
ju lutem me falni nese nuk e kom permendur naj qytet mundeni mem korigju :arrow: i pershendes te gjithe

gjithmon ti nuk po ban ndarje :roll: a thu pse more?

edhe na e dim qe secili qytet e ka bukurin e vet po cili eshte pak ma i bukur se tjerat qytete????

Krokodilli
28-09-05, 11:28
te gjitha ato qytete ku ujit i thojen uje , dhe bukes buke jone te mira :arrow: MITROVICA
PRIZERENI
PRISHTINA
PEJA
GJAKOVA
FERIZAJI
GJILANI
SKENDERAI
VUSHTRIJA
MALISHEVA
SUHAREKA
RAHOVECI
VITIA
SHTIMJA
ISTOGU (BURIMI)
KAQANIKU
KAMENICA
PODUJEVA(BESIANA)
DEQANI
LIPJANI
ju lutem me falni nese nuk e kom permendur naj qytet mundeni mem korigju :arrow: i pershendes te gjithe

PERSHENDETJE Agroni22,, nuk e pasna dit se Kosova ka me shum qytete se SHBA-te USA,,,,, :lol: :lol:

pershendetje,, pajtohem me ju

edhe pse i paske perzi simbas rradhitjes :wink:

rilinda
28-09-05, 13:53
haaajt Kroki haaaaajt :o

djali boll mir kallxoj qe edhe do i ka harru e ty pot doken shum a?
edhe radhitja osht shum shum e sakt :lol: (veq qe pom konvenon mu :P )

Krokodilli
28-09-05, 13:56
haaajt Kroki haaaaajt :o

djali boll mir kallxoj qe edhe do i ka harru e ty pot doken shum a?
edhe radhitja osht shum shum e sakt :lol: (veq qe pom konvenon mu :P )

haha pernime paska than qe na falni nese kom harru edhe ndonje qytet?? more a pak paske permen o Agroni22 veq po tu doket qe i ke harru gjysen e qyteteve,, qekaq qytete ska as Amerika
8)

rilinda
28-09-05, 14:14
haaajt Kroki haaaaajt :o

djali boll mir kallxoj qe edhe do i ka harru e ty pot doken shum a?
edhe radhitja osht shum shum e sakt :lol: (veq qe pom konvenon mu :P )

haha pernime paska than qe na falni nese kom harru edhe ndonje qytet?? more a pak paske permen o Agroni22 veq po tu doket qe i ke harru gjysen e qyteteve,, qekaq qytete ska as Amerika
8)

yhyyyyy Kosov i thojn k'tu o Kroki edhe more ska faj Agroni se qato qytet jan edhe hiq ma larg se pram edhe Mamusha na u bo qytez :lol:

Krokodilli
29-09-05, 06:00
haaajt Kroki haaaaajt :o

djali boll mir kallxoj qe edhe do i ka harru e ty pot doken shum a?
edhe radhitja osht shum shum e sakt :lol: (veq qe pom konvenon mu :P )

haha pernime paska than qe na falni nese kom harru edhe ndonje qytet?? more a pak paske permen o Agroni22 veq po tu doket qe i ke harru gjysen e qyteteve,, qekaq qytete ska as Amerika
8)

yhyyyyy Kosov i thojn k'tu o Kroki edhe more ska faj Agroni se qato qytet jan edhe hiq ma larg se pram edhe Mamusha na u bo qytez :lol:

pa u ba edhe Llausha E Drenices, Polaci, Kotorri, Ujmiri, Komorani qytete nuk jau pranoj :? ,, mundesisht te gjitha fshatrat ti bejm qytete,, sa sja kan fillu qdo rrug me ba qytet ne veti

rilinda
29-09-05, 14:08
e qeshtu pra Kosovė oj Kosovė veq continue (pe perzij edhe anglisht mi tregu Krokit qe nuk flasin veq Prishtina qeshtu :lol: )

Krokodilli
30-09-05, 06:59
qyteti me i bukur ne Kosove eshte

1.Prishtina
2.Mitrovica
3.Gjilani
4.Prizreni
5.Peja
................................. :arrow:

Krokodilli
30-09-05, 07:04
e qeshtu pra Kosovė oj Kosovė veq continue (pe perzij edhe anglisht mi tregu Krokit qe nuk flasin veq Prishtina qeshtu :lol: )

op op njeri, krejt kull (cool) je ba ti Rilinda, tu qillat (chill out) ton diten,,
veq continue ti me fol gjuhen e kullerav, se llajk dhet (like that)kena me perparu ma kuik (quick) :) 8)

rilinda
30-09-05, 10:59
op de njeri, it's true veq tu continue kena me perparu :lol: :wink:

Krokodilli
30-09-05, 11:11
op de njeri, it's true veq tu continue kena me perparu :lol: :wink:
op op mire e ki,, krejt kull je 8)

Krokodilli
05-10-05, 06:18
Prishtina the Best and Only city in Kosova

http://www.dnevnik.com.hr/admin/upload/images/1083511926Pristina_2B.jpg

rilinda
05-10-05, 10:06
Prishtina the Best and Only city in Kosova

http://www.dnevnik.com.hr/admin/upload/images/1083511926Pristina_2B.jpg

maybe, is the best city in Kosova but not for everything.

Zana_ch
05-10-05, 19:59
Zana ngjiti kete foto .......qyteti ma i bukur ne bote!!!!!!!!!!!!


http://xenini.com/montazhat/Gjakova.jpg

Krokodilli
06-10-05, 05:47
Zana ngjiti kete foto .......qyteti ma i bukur ne bote!!!!!!!!!!!!


http://xenini.com/montazhat/Gjakova.jpg


hahahahahahhahahaha me te vertet Gjakova na qenka qytet i bukur

rilinda
06-10-05, 11:54
a pe she qe ti se paske dit qysh o Gjakove e thojshe ma e mir o Prishtina! qy tash me ni foto qysh te ndryshoj mendja :lol: po me ti tregu fotot tjera???!!!

Agroni22
06-10-05, 23:38
se pasna dite qe gjakova eshte kaq e bukur

Krokodilli
07-10-05, 05:34
a pe she qe ti se paske dit qysh o Gjakove e thojshe ma e mir o Prishtina! qy tash me ni foto qysh te ndryshoj mendja :lol: po me ti tregu fotot tjera???!!!

:lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Guri i madh
09-10-05, 03:11
mua meseshumti me pelqen peja si domos kapishnica edhe qarrshia e vjeter aty gjej qetsi shpirtrore i pershendes te gjith pejanet ku do qe jan

Guri i madh
09-10-05, 03:19
te gjitha ato qytete ku ujit i thojen uje , dhe bukes buke jone te mira :arrow: MITROVICA
PRIZERENI
PRISHTINA
PEJA
GJAKOVA
FERIZAJI
GJILANI
SKENDERAI
VUSHTRIJA
MALISHEVA
SUHAREKA
RAHOVECI
VITIA
SHTIMJA
ISTOGU (BURIMI)
KAQANIKU
KAMENICA
PODUJEVA(BESIANA)
DEQANI
LIPJANI
ju lutem me falni nese nuk e kom permendur naj qytet mundeni mem korigju :arrow: i pershendes te gjithe

i ke harrue KLINEN . DRAGASHIN EDHE DRENASIN EDHE ALBANIKUN KASTRIOTIN EDHE FUSH KOSOVEN :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

Krokodilli
09-10-05, 06:23
te gjitha ato qytete ku ujit i thojen uje , dhe bukes buke jone te mira :arrow: MITROVICA
PRIZERENI
PRISHTINA
PEJA
GJAKOVA
FERIZAJI
GJILANI
SKENDERAI
VUSHTRIJA
MALISHEVA
SUHAREKA
RAHOVECI
VITIA
SHTIMJA
ISTOGU (BURIMI)
KAQANIKU
KAMENICA
PODUJEVA(BESIANA)
DEQANI
LIPJANI
ju lutem me falni nese nuk e kom permendur naj qytet mundeni mem korigju :arrow: i pershendes te gjithe

i ke harrue KLINEN . DRAGASHIN EDHE DRENASIN EDHE ALBANIKUN KASTRIOTIN EDHE FUSH KOSOVEN :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

pyetja eshte se cili eshte qyteti me i bukur ne kosove,, jo fshati me i bukur

Guri i madh
09-10-05, 12:10
te gjitha ato qytete ku ujit i thojen uje , dhe bukes buke jone te mira :arrow: MITROVICA
PRIZERENI
PRISHTINA
PEJA
GJAKOVA
FERIZAJI
GJILANI
SKENDERAI
VUSHTRIJA
MALISHEVA
SUHAREKA
RAHOVECI
VITIA
SHTIMJA
ISTOGU (BURIMI)
KAQANIKU
KAMENICA
PODUJEVA(BESIANA)
DEQANI
LIPJANI
ju lutem me falni nese nuk e kom permendur naj qytet mundeni mem korigju :arrow: i pershendes te gjithe

i ke harrue KLINEN . DRAGASHIN EDHE DRENASIN EDHE ALBANIKUN KASTRIOTIN EDHE FUSH KOSOVEN :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

pyetja eshte se cili eshte qyteti me i bukur ne kosove,, jo fshati me i bukur

po nese shtimja e malisheva jan qytete pse mos te jet drenasi .

se cili qytet esht ma i bukri ni postim mapar e kam dhan mendimin tim
mua me pelqe peja

Krokodilli
09-10-05, 14:44
ma shum paska qytete Kosova ,, se SHBA me Anglin bashk

8) qyteti me i bukur eshte Prishtina,pastaj Mitrovica,Gjilani, Prizreni, Peja,Ferizaj, Gjakova...

rilinda
09-10-05, 18:25
ma shum paska qytete Kosova ,, se SHBA me Anglin bashk 8) qyteti me i bukur eshte Prishtina,pastaj Mitrovica,Gjilani, Prizreni, Peja,Ferizaj, Gjakova...

te kom tregu une ty qe ne Kosove nuk ka me fshatra po qytete edhe qyteza :lol:

Agroni22
09-10-05, 20:24
pa koment PRIZERENI

rilinda
10-10-05, 12:29
pa koment PRIZERENI

:wink: mir e ki :lol:

Gentiana
10-10-05, 12:31
Prizereni

Krokodilli
10-10-05, 13:05
me than te verteten,, ate qe e ndjej ne zemer,, ja prishi bukurin kesaj faqje,,, te gjith that Prizreni,, keshtu qe nuk du me prisht rendin

PRIZRENI :wink:

rilinda
10-10-05, 18:54
me than te verteten,, ate qe e ndjej ne zemer,, ja prishi bukurin kesaj faqje,,, te gjith that Prizreni,, keshtu qe nuk du me prisht rendin

PRIZRENI :wink:

ndaqe me dit Kroki.... delja qe ndahet nga tufa e han ujkuuu! :lol: e kshtu qe ma mir qe nuk u ndave :lol: :wink:

Krokodilli
17-10-05, 08:47
me than te verteten,, ate qe e ndjej ne zemer,, ja prishi bukurin kesaj faqje,,, te gjith that Prizreni,, keshtu qe nuk du me prisht rendin

PRIZRENI :wink:

ndaqe me dit Kroki.... delja qe ndahet nga tufa e han ujkuuu! :lol: e kshtu qe ma mir qe nuk u ndave :lol: :wink:

haha valla le tme han edhe PESHKAQENI se Prishtina eshte qyteti me i bukur ne Kosove :wink:

rilinda
19-10-05, 13:19
qysh met hanger peshkaqeni kur ti vet je krokodil... perqata ti spo tutesh se meniher kishe than Prizreni :lol:

Krokodilli
21-10-05, 05:32
qysh met hanger peshkaqeni kur ti vet je krokodil... perqata ti spo tutesh se meniher kishe than Prizreni :lol:

haha jo jo ,, problemi eshte qe Peshkaqeni dhe Krokodilli nuk takohen Kurr,, se peshkaqeni rrin ne Oqean,, a Krokodilli neper liqe, lume, keshtu qe,,,, hehehe
Prishtina eshte qyteti me i bukur ne Kosove,, :wink:

rilinda
21-10-05, 10:04
a e ki fjalen per naten apo diten?

Krokodilli
23-10-05, 05:34
a e ki fjalen per naten apo diten?

si diten,, po ashtu edhe naten, sikur ne enderr po ashtu edhe ne zgenderr,, te gjith e dim se PRISHTINA eshte qyteti me i bukur ne Kosove,,,
per ata qe nuk dojn ta pranojn te verteten,, le ta vizitojn Prishtinen dhe do te binden... (nuk eshte qytet shum i madh,, po per Kosoven eshte si New Yorku per SHBA) :wink:

rilinda
23-10-05, 13:08
pernime a???
per naten e di qe eshte e mir(nen reflektimin e dritave shumengjyrėshe-pernime duket si bredh :lol: ), a diten ncuk valla, se del ne shesh berllogu e i humbet bukuria :(
pom vjen keq se qysh eshte kryqytet i yti eshte edhe i jemi, po :?
Pse "te gjithė" ia mbyllim deren realitetit????

Daja POLIC
23-10-05, 22:40
pasi qė ka anėtar nga tė gjitha qytet e Kosovės, atėherėduhet ditur se cili qytet e ka vendin e parė......

PRIZRENI edhe pik kuptone rehalitetin o njerz :lol: :lol:

Krokodilli
24-10-05, 11:59
:lol: :lol: per qfar realiteti flitet ketu,,,,, Prizreni me i bukur se Prishtina?? hahha andrra a?

Prizreni vetem mund te jet me i paster se qytetet tjera,,, per bukuri as afer nuk eshte me Prishtinen, Mitrovicen apo Gilanin

rilinda
24-10-05, 14:32
phaaaa Krokiiii ani nuk pot doket i mir Prizreni a?? Ani ani kur te vjen ne Kosov mos harro me mu lajmru mu edhe Dajes Polic e dalim ti tregojm na bukurit e Kosoves ndash me vetur civile e ndash me vetur te policis :wink:

Krokodilli
26-10-05, 11:02
phaaaa Krokiiii ani nuk pot doket i mir Prizreni a?? Ani ani kur te vjen ne Kosov mos harro me mu lajmru mu edhe Dajes Polic e dalim ti tregojm na bukurit e Kosoves ndash me vetur civile e ndash me vetur te policis :wink:

haha rilinda moj,, Me pelqen Prizreni po jo ma shum se Prishtina......
sa per Dajen Polic,, aj na qenka ne Gjermoni e shtetit Kroki Dajen polic ndasht edhe me Helikopter kur te shkon edhe aj ne Pushime ne Kosove....
a me ty Rilinda kemi me hec neper Prizren nese pranon tmi tregosh bukurit e Prizrenit :wink:

rilinda
26-10-05, 23:57
qysh jo more...me kenaqesi :lol: edhe ke me msu qka eshte mikpritja :wink:

Krokodilli
27-10-05, 05:48
qysh jo more...me kenaqesi :lol: edhe ke me msu qka eshte mikpritja :wink:]

ky shkrim i takon Banoret e kujt qyteti jan me mikeprites? 8)
sa per qytet te bukur

Prishtina
Mitrovica
Gjilani etj etj

Doni88
27-10-05, 06:27
Mendoj se...

Ne Kosove, Prizreni pastaj Peja.

Ne Maqedoni, Dibra pastaj Struga.

Ne Shqiperi, Gjirokastra pastaj Saranda. (Jugu ne pergjithesi eshte i mrekullueshem)

Ne Mal t'Zi, Ulqini.

Krokodilli
27-10-05, 06:56
Mendoj se...

Ne Kosove, Prizreni pastaj Peja.

Ne Maqedoni, Dibra pastaj Struga.

Ne Shqiperi, Gjirokastra pastaj Saranda. (Jugu ne pergjithesi eshte i mrekullueshem)

Ne Mal t'Zi, Ulqini.

ashtu mendon po nuk eshte e vertet :lol:

ne Kosove
Prishtina
Mitrovica
Gjilani Peja dhe Prizreni qytetza

ne Shqiperi
Tirana
Saranda

ne Maqedoni dihet
Shkupi
Tetova

ne mal te zi?? :lol: :lol:
Ulqini
Tivari
(shhhhhht Podgorica eshte qytet me i bukur ne Mal te Zi po shuj mos tna ndegjon askush)

Doni88
27-10-05, 07:07
A ke qen ndojher ne Prizren?

rilinda
27-10-05, 19:32
rrall e permall u kan ne Prizren e kur te vjen ket her ne Kosov ka me ardh ne Prizren edhe ka me ja tregu krejt bukurit e Prizrenit edhe bile bile ka me pa se sa mikpritsa jemi. Edhe Kroki e di se cili koment ciles tem i takon po qashtu po duhet mu pergjigj se temat e lidhura me njonja tjetern :wink:

Krokodilli
28-10-05, 06:00
A ke qen ndojher ne Prizren?

me duhet une te pyes ty a ke qen ne ato qytete qe i permende., apo me mire te them vetem ne ato qytete ke qen ,, e tjerat si ke vizitu fare,,,,,
shihet se flet nga Aeroplani i mbushur me ajr (nga balloni) :)

ne Shqiperi eshte Tirana nr 1,, me sy hap shihet,, me sy mbull enderrohet

ne Kosove Prishtina eshte nr 1,, me sy hap sheh te verteten, kur ti mbyll syt prap te ze gjumi :wink:

Krokodilli
28-10-05, 06:04
rrall e permall u kan ne Prizren e kur te vjen ket her ne Kosov ka me ardh ne Prizren edhe ka me ja tregu krejt bukurit e Prizrenit edhe bile bile ka me pa se sa mikpritsa jemi. Edhe Kroki e di se cili koment ciles tem i takon po qashtu po duhet mu pergjigj se temat e lidhura me njonja tjetern :wink:

edhe do te vi ne Prizren shum shpejt,, ta shohim sa do te arrish te ma nderrosh mendjen Rilinda....... :) 8)

rilinda
28-10-05, 13:51
ooooo krejt prizrenalit i kom alarmu qe ke me ardh ti edhe jemi tu u mundu qe kur te vjen ti me gjet gjithqka ne rregull. :P Bile bile edhe kryetarit te komunes i kom tregu edhe qysh ka investu ne rregullimin e rrugeve av av ani edhe drita ka qit.... o hajt bre se ki mu befasu vet :lol: :wink:

rilinda
28-10-05, 13:54
A ke qen ndojher ne Prizren?

me duhet une te pyes ty a ke qen ne ato qytete qe i permende., apo me mire te them vetem ne ato qytete ke qen ,, e tjerat si ke vizitu fare,,,,,
shihet se flet nga Aeroplani i mbushur me ajr (nga balloni) :)

ne Shqiperi eshte Tirana nr 1,, me sy hap shihet,, me sy mbull enderrohet

ne Kosove Prishtina eshte nr 1,, me sy hap sheh te verteten, kur ti mbyll syt prap te ze gjumi :wink:

gjithmon kundershtaret mendojne per njani-tjetrin se "valla ai po she anderr".

Krokodilli
30-10-05, 03:45
A ke qen ndojher ne Prizren?

me duhet une te pyes ty a ke qen ne ato qytete qe i permende., apo me mire te them vetem ne ato qytete ke qen ,, e tjerat si ke vizitu fare,,,,,
shihet se flet nga Aeroplani i mbushur me ajr (nga balloni) :)

ne Shqiperi eshte Tirana nr 1,, me sy hap shihet,, me sy mbull enderrohet

ne Kosove Prishtina eshte nr 1,, me sy hap sheh te verteten, kur ti mbyll syt prap te ze gjumi :wink:

gjithmon kundershtaret mendojne per njani-tjetrin se "valla ai po she anderr".

ska ketu kundershtar apo fitues.....

Prishtina eshte qyteti ma i bukur, nuk diskutohet

ketu shohin andrra ata qe dojn me qen me te miret .... e qe per momentin nuk i kan mundesit (germadhat nuk bejn qytetin e bukur) ne kete rast Prizreni 8)

rilinda
30-10-05, 09:04
Prizreni germadh :shock:

Nese endemi shtigeve te historise se ketij qyteti te lashte, shohim se nga koha e themelimit te tij si qender iliro-dardane-shqiptare dhe pergjate periudhave vijuese, asaj romake, bizantine, sllave e osmane, qyteti pati nje ngritje te vazhdueshme, krijoi kulturen e vet, e ne kuader te saj krijoi kulturen specifike, duke ndertuar nje varg monumentesh me vlera te medha kulturore-historike.([b]keto nuk jane germadha)
Monumentet e ndertuara pergjat periudhave historike, gradualisht u afruan ndermjet veti dhe si perroskat u derdhen ne nje shtrat te perbashket te trashegimise.Gjenerata te cilat i krijuan keto momumente, ua lane trashegimi brezave te reja. Bashke me to, u percoll amaneti i te pareve, qe keto gjenerate te ndjekin shembullin e tyre. Duke marre ne konsiderate te gjitha keto, gjenerata e reja e konsiderojne dhe e trajtojne qytet-muze e jo qytet germadhash.

Krokodilli
30-10-05, 12:30
:? si duket te pasna lendu me kete shkrim qe thash germadha, kerkoj falje rilinda,,, por edhe pse eshte qytet - muze (ashtu si e pershkruve ti) por prap vetem se eshte muze nuk do te thot se eshte qytet me i miri ne Kosove,
Qytet antik Po,
pershendetje me e mira e Prizrenit

rilinda
30-10-05, 12:54
qytet antik edhe romantik :wink:

loni19
30-10-05, 14:38
Prizreni

rilinda
30-10-05, 17:14
Prizreni

:wink:

Barbaroza
30-10-05, 18:25
Ani de,Prizreni! :wink:

loni19
30-10-05, 19:34
Ani de,Prizreni! :wink:Ani de, edhe Ferizaji. :wink:

rilinda
30-10-05, 21:12
op de :lol:

Krokodilli
31-10-05, 09:46
:o :o op op Prizreni dhe Ferizaj

rilinda
31-10-05, 10:47
op de edhe Prishtina ne grup me kto :lol:

Krokodilli
31-10-05, 11:26
op de edhe Prishtina ne grup me kto :lol:

:) mpuqqqq :oops:

rilinda
01-11-05, 00:28
:wink:

Jelira
01-11-05, 10:17
Prizreni.

rilinda
01-11-05, 14:04
Prizreni.

t'lumt bre :lol: :lol: :wink:

Guri i madh
03-11-05, 19:16
per mue qyteti ma i bukur per nga pozita gjeografike esht peja .
vizitone keni me u bind

rilinda
03-11-05, 19:53
a eshte pytja:
Cili qytet eshte me i bukur? (ne pergjithesi)
apoooo
Cili qytet eshte me i bukur nga pozita gjeografike? :roll:

Kalt
04-11-05, 19:23
Prizreni 100%

Shume kane votu per Prishtinen, por duhet me e dit se Prishtina ka qene nje katund kur Prizreni ka qene, eshte dhe do te jete nje qytet mbi qytetet e shqiptarise.
Prizreni ka njerezit e qete, natyren shume terheqese, ka tradita.
Merreni nje truall ne Kosove e ndertoni aty nje qytet me ndertesat me te bukrura ne bote, por perfundimi do te jete nje grumbull xhamash dhe rrugesh te asfaltuara, sepse do ti mungoje shpirti.
Qyteti qe ta meritoje emrin duhet te kete shpirt qytetarie!

Guri i madh
04-11-05, 20:22
peja esht qytet i bukur por bukurin edhe ma shum ja shton pozita gjeografike qe ja ka dhuru natyra perata esht qyteti ma i bukur

Sy_kaltra
04-11-05, 20:46
peja esht qytet i bukur por bukurin edhe ma shum ja shton pozita gjeografike qe ja ka dhuru natyra perata esht qyteti ma i bukurKur Kom tna un per Pejen po nuk ma besojshin more :)

uliksi31
05-11-05, 07:21
peja esht qytet i bukur por bukurin edhe ma shum ja shton pozita gjeografike qe ja ka dhuru natyra perata esht qyteti ma i bukurKur Kom tna un per Pejen po nuk ma besojshin more :)

Valla Karagaci i mire tybe. :lol:

Krokodilli
05-11-05, 11:53
Prizreni 100%

Shume kane votu per Prishtinen, por duhet me e dit se Prishtina ka qene nje katund kur Prizreni ka qene, eshte dhe do te jete nje qytet mbi qytetet e shqiptarise.
Prizreni ka njerezit e qete, natyren shume terheqese, ka tradita.
Merreni nje truall ne Kosove e ndertoni aty nje qytet me ndertesat me te bukrura ne bote, por perfundimi do te jete nje grumbull xhamash dhe rrugesh te asfaltuara, sepse do ti mungoje shpirti.
Qyteti qe ta meritoje emrin duhet te kete shpirt qytetarie!

Peja dhe Prizreni?

qytetza

per qytet

Prishtina qyteti me i bukur , pastaj
Mitrovica dhe
Gjilani

rilinda
05-11-05, 11:59
nc nc nc. qka duhet me bo o Kroki per met bind qe as Peja e as Prizreni nuk jane qyteza po jane qytete????

Krokodilli
05-11-05, 12:21
nc nc nc. qka duhet me bo o Kroki per met bind qe as Peja e as Prizreni nuk jane qyteza po jane qytete????

:? sorry rilinda,, vetem flas si i shoh keto vende nga kendi im.....

Prishtina qyteti me i bukur

Kalt
05-11-05, 12:28
nc nc nc. qka duhet me bo o Kroki per met bind qe as Peja e as Prizreni nuk jane qyteza po jane qytete????

:? sorry rilinda,, vetem flas si i shoh keto vende nga kendi im.....

Prishtina qyteti me i bukur

Prishtina nuk eshte gje tjeter vecse nje mish-mash.
Ajo eshte "vitrina" jugosllave e krijuar artificialisht, vetem e vetem me e largu kryeqytetin nga Prizreni.
Prishtina nuk ka asnje tradite te veten, pervec snobizmit te te rinjve te sotem!

Krokodilli
05-11-05, 12:52
nc nc nc. qka duhet me bo o Kroki per met bind qe as Peja e as Prizreni nuk jane qyteza po jane qytete????

:? sorry rilinda,, vetem flas si i shoh keto vende nga kendi im.....

Prishtina qyteti me i bukur

Prishtina nuk eshte gje tjeter vecse nje mish-mash.
Ajo eshte "vitrina" jugosllave e krijuar artificialisht, vetem e vetem me e largu kryeqytetin nga Prizreni.
Prishtina nuk ka asnje tradite te veten, pervec snobizmit te te rinjve te sotem!

Kalt nese kundershton nje qytet me qe mban gjysmen e Popullates se Kosoves,,,, nese nuk e pranon te verteten dhe realitetin,,, na qenke Kosovar qe jeton ne erresir,,,,,,

Prishtina eshte i vetmi qytet ne Kosove,, me nje pamje te nje qyteti pak a shum te civilizuar,,,
sa per Prizrenin (germadha) shih ti enderrat se eshte qyteti me i bukur..... asgje tjeter veqse qytet antik

rilinda
05-11-05, 12:55
Nuk e dita kuptimin e fjalės SNOBIZĖM po tash e mėsova duke iu falanderuar Kaltit.
:arrow: Snibizėm. Prirje e sėmurė pėr tė ndjekur mėnyrėn e jetesės, sjelljet dhe modėn e njė klase, tė njė shtrese a tė njė grupi qė mendohet si mė i lartė e mė i zgjedhur nė njė shoqėri me klasa shfrytėzuese;shija e sėmurė pėr t'i pėlqyer gjėrat vetėm pse janė tė huaja, tė jashtėzakonshme e tė stėrholluara, pa shikuar vlerėn e vėrtetė tė tyre.

Por, Kalti kjo sėmundje nuk vlen vetėm pėr tė rinjtė nga Prishtina, por pėr tė gjithė tė rinjtė nė pėrgjithėsi (duke i pėrfshirė edhe prizrenalitė).

rilinda
05-11-05, 12:56
nc nc nc. qka duhet me bo o Kroki per met bind qe as Peja e as Prizreni nuk jane qyteza po jane qytete????

:? sorry rilinda,, vetem flas si i shoh keto vende nga kendi im.....

Prishtina qyteti me i bukur

Prishtina nuk eshte gje tjeter vecse nje mish-mash.
Ajo eshte "vitrina" jugosllave e krijuar artificialisht, vetem e vetem me e largu kryeqytetin nga Prizreni.
Prishtina nuk ka asnje tradite te veten, pervec snobizmit te te rinjve te sotem!

Kalt nese kundershton nje qytet me qe mban gjysmen e Popullates se Kosoves,,,, nese nuk e pranon te verteten dhe realitetin,,, na qenke Kosovar qe jeton ne erresir,,,,,,

Prishtina eshte i vetmi qytet ne Kosove,, me nje pamje te nje qyteti pak a shum te civilizuar,,,
sa per Prizrenin (germadha) shih ti enderrat se eshte qyteti me i bukur..... asgje tjeter veqse qytet antik

Perseri Prizreni germadh o Kroki a?

Krokodilli
05-11-05, 13:08
PSE NUK REAGON ATY KU THOT KULTI SE

Prishtina na qenka vitrina artificiale Jugosllave...........

Prizrenalia e fut Kryeqytetin e Kosoves Prishtinen ne Jugosllavi ......
po mi ardh rasti me pas ndonje forc me te madhe me perfaqsu kosoven?,,, paska me qu ne Kosoven ne rusi....

shikohet dituria, menquria, dhe dashuria e flaket per Kosoven,,,, ta mbroj Prizrenin e ta bej Prishtinen jugosllavi ncncncnc
ky pra eshte qyteterimi antik i popullates Prezrenase

rilinda
05-11-05, 13:14
PSE NUK REAGON ATY KU THOT KULTI SE

Prishtina na qenka vitrina artificiale Jugosllave...........

Prizrenalia e fut Kryeqytetin e Kosoves Prishtinen ne Jugosllavi ......
po mi ardh rasti me pas ndonje forc me te madhe me perfaqsu kosoven?,,, paska me qu ne Kosoven ne rusi....

shikohet dituria, menquria, dhe dashuria e flaket per Kosoven,,,, ta mbroj Prizrenin e ta bej Prishtinen jugosllavi ncncncnc
ky pra eshte qyteterimi antik i popullates Prezrenase

jo ne pergjithesi...
p.s. une e kundershtova tėrė shkrimin e Kaltit.

Krokodilli
05-11-05, 13:54
Perseri Prizreni germadh o Kroki a?

jo nuk eshte germadh,, po ne krahasim me Prishtinen po,, jo vetem Prizreni po Peja, Gjakova, Ferizaj, etj etj

Kalt
05-11-05, 14:50
Kroki duhet me mesu mire gjuhen shqipe, miku im!
Kur kam thene "vitrina" jugosllave kam patur parasyh se aty eshte perpjek regjimi jugosllav te krijoje fytyren e "Jugosllavise se re", por jo se Prishtina eshte Jugo.

Harroje kete njehere e pergjithmone!
Prishtina ka qene e do te jete perjete shqiptare!
Keshtu qe s'ka nevoje me pas dileme lidhur me shkrimin tim.

Kalt
05-11-05, 14:52
Perseri Prizreni germadh o Kroki a?

jo nuk eshte germadh,, po ne krahasim me Prishtinen po,, jo vetem Prizreni po Peja, Gjakova, Ferizaj, etj etj

A ke degjuar ndonjehere per UNESKO-n Kroki?
Me siguri se jo!
UNESKO mbron vlerat me te mira te kulturave boterore, krijuar ne shekuj.
Besoj se ke degju se ajo organizate mbron Gjirokastren dhe Beratin. Pse?
Pse nuk merr ne mbrojtje Tiranen apo Prishtinen?

Kalt
05-11-05, 14:53
PSE NUK REAGON ATY KU THOT KULTI SE

Prishtina na qenka vitrina artificiale Jugosllave...........

Prizrenalia e fut Kryeqytetin e Kosoves Prishtinen ne Jugosllavi ......
po mi ardh rasti me pas ndonje forc me te madhe me perfaqsu kosoven?,,, paska me qu ne Kosoven ne rusi....

shikohet dituria, menquria, dhe dashuria e flaket per Kosoven,,,, ta mbroj Prizrenin e ta bej Prishtinen jugosllavi ncncncnc
ky pra eshte qyteterimi antik i popullates Prezrenase

jo ne pergjithesi...
p.s. une e kundershtova tėrė shkrimin e Kaltit.

Prizrenjane mos u frik prej Krokit, se ai nuk te "ha"!
Une sa per dijeni nuk jam nga Prizreni e as qe kam te bej me te!
Po une respektoj vlerat!

Kalt
05-11-05, 14:57
nc nc nc. qka duhet me bo o Kroki per met bind qe as Peja e as Prizreni nuk jane qyteza po jane qytete????

:? sorry rilinda,, vetem flas si i shoh keto vende nga kendi im.....

Prishtina qyteti me i bukur

Prishtina nuk eshte gje tjeter vecse nje mish-mash.
Ajo eshte "vitrina" jugosllave e krijuar artificialisht, vetem e vetem me e largu kryeqytetin nga Prizreni.
Prishtina nuk ka asnje tradite te veten, pervec snobizmit te te rinjve te sotem!

Kalt nese kundershton nje qytet me qe mban gjysmen e Popullates se Kosoves,,,, nese nuk e pranon te verteten dhe realitetin,,, na qenke Kosovar qe jeton ne erresir,,,,,,

Prishtina eshte i vetmi qytet ne Kosove,, me nje pamje te nje qyteti pak a shum te civilizuar,,,
sa per Prizrenin (germadha) shih ti enderrat se eshte qyteti me i bukur..... asgje tjeter veqse qytet antik

Kroki,

Para disa viteve vizitova me disa inxhiniere gjermane shume qytete shqiptare.
Me beso se atyre ju ngeli ne mendje vetem Prizreni!
A e di si thane? Si Prishtina ka kudo edhe ne Afrike bile, por si Prizreni ka shume rralle e kjo eshte vlera e atij qyteti miku im.
Qytetin e bejne njerezit, tradita, kultura e ate nuk e bejne shumekateshet, asfalti apo snobizmi e pub-et!

figura
05-11-05, 15:01
qyteti me i bukur esshte dhe do te jete PRIZRENI sepse PRIZRENI ESHTE KRYEQYTETI I SHQIPERIS

figura
05-11-05, 15:17
qyteti me i bukur esshte dhe do te jete PRIZRENI sepse PRIZRENI ESHTE KRYEQYTETI I SHQIPERIS

Murgesha
05-11-05, 16:50
Ata qė skanė vizituar kurrė Gjilanin mund tė thojnė se qytetet tjera janė mė tė bukura.
Jo mė kot Gjilani ėshtė quajtur Parisi i Vogėl :lol: :lol: :lol: :wink:

Guri i madh
05-11-05, 22:41
kosova me 11000 km katrore i ka 7 qytete dhe besoj qe qdo njeri nga ne
ka pas rast ta shetis kosoven .

Guri i madh
06-11-05, 02:50
peja esht qytet i bukur por bukurin edhe ma shum ja shton pozita gjeografike qe ja ka dhuru natyra perata esht qyteti ma i bukurKur Kom tna un per Pejen po nuk ma besojshin more :)

Valla Karagaci i mire tybe. :lol:


ani pak ma nalt se karagaqi ne kapishnic edhe ma mir

Krokodilli
06-11-05, 03:09
Kroki duhet me mesu mire gjuhen shqipe, miku im!
Kur kam thene "vitrina" jugosllave kam patur parasyh se aty eshte perpjek regjimi jugosllav te krijoje fytyren e "Jugosllavise se re", por jo se Prishtina eshte Jugo.

Harroje kete njehere e pergjithmone!
Prishtina ka qene e do te jete perjete shqiptare!
Keshtu qe s'ka nevoje me pas dileme lidhur me shkrimin tim.

prap e vazhdon te njejtin gabim,,,, vitrina jugosllave......
le more burr jugosllavin se nuk ekziston,, e nuk ka ekzistu kurr...

Prishtina me sa e di une eshte qendra e shqiptaris e Kosoves....dhe ashtu do te jet.....SA PER PRIZRENIN, ESHTE QYTET ANTIK PO JO QYTET I BUKUR

DALLO ANTIKEN DHE BUKURIN ,,,
QYTET MODERN ESHTE QYTET I BUKUR
AI ANTIK ESHTE QYTET HISTORIK,

Krokodilli
06-11-05, 03:15
Para disa viteve vizitova me disa inxhiniere gjermane shume qytete shqiptare.
Me beso se atyre ju ngeli ne mendje vetem Prizreni!
A e di si thane? Si Prishtina ka kudo edhe ne Afrike bile, por si Prizreni ka shume rralle e kjo eshte vlera e atij qyteti miku im.
Qytetin e bejne njerezit, tradita, kultura e ate nuk e bejne shumekateshet, asfalti apo snobizmi e pub-et!


Prap e them se Prizreni na qenka qytet me vlera antike, me vlera historike por jo qytet i bukur..

keto kisha e xhamia qe jan te ndertuara me qindra vite ne Prizren kan vlerat e tyre historike

por ato kisha e xhamia qe jan te ndertuara me qindra vite ne prizren, me trego ti qfar bukurie kan? apo qfar bukurie i japin Prizrenit si qytet

p.s hape temen e re ,,,

CILI QYTET KA VLERAT ME TE MEDHA NE KOSOVE. . HISTORIKISHT ETJ ETJ.... ATHERE FLASIM

rilinda
06-11-05, 11:04
Kroki, Prizreni fakt qe Prizreni eshte qytet antik, por edhe antikiteti e vleren e bukurise se saj. Antikiteti nuk mund te quhet GERMADHĖ siē i ke thene ti.
Prizreni qytet sa antik aq edhe romantik.

Kalt
06-11-05, 18:32
Para disa viteve vizitova me disa inxhiniere gjermane shume qytete shqiptare.
Me beso se atyre ju ngeli ne mendje vetem Prizreni!
A e di si thane? Si Prishtina ka kudo edhe ne Afrike bile, por si Prizreni ka shume rralle e kjo eshte vlera e atij qyteti miku im.
Qytetin e bejne njerezit, tradita, kultura e ate nuk e bejne shumekateshet, asfalti apo snobizmi e pub-et!


Prap e them se Prizreni na qenka qytet me vlera antike, me vlera historike por jo qytet i bukur..

keto kisha e xhamia qe jan te ndertuara me qindra vite ne Prizren kan vlerat e tyre historike

por ato kisha e xhamia qe jan te ndertuara me qindra vite ne prizren, me trego ti qfar bukurie kan? apo qfar bukurie i japin Prizrenit si qytet

p.s hape temen e re ,,,

CILI QYTET KA VLERAT ME TE MEDHA NE KOSOVE. . HISTORIKISHT ETJ ETJ.... ATHERE FLASIM

A po se harrova se Prishtina ka monumentin e vellazerim-bashkimit!
A je ne terezi mik? Prizreni nuk ehste qytet antik, por nje qytet i cili e ka ruajtur vazhdimesine. A e kupton?
Vazhdimesia ruhet aty ku ka traditia qytetare!
Ndersa Prishtina eshte nje qytet tipik sipas modelit te ish-Jugosllavise, pra pa vlere!

rilinda
06-11-05, 19:01
shoki Prizreni edhe eshte qytet antik ne kuptimin e plot te fjales por antik-romantik.
ta terhoqi edhe me parė Kroki vrejtjen e edhe une tash PRISHTINA NUK ESHTE QYTET TIPIK SIPAS MODELIT TE ISH-JUGOSLLAVISE. Prishtina eshte ndertuar dhe eshte ne kete gjendje pas lutes, se ne kohen e luftes nuk ka qene keshtu si eshte tani. Nese je i sigurt per keto qka flet FAKTE a ke? :?

Guri i madh
06-11-05, 23:22
me fal rilinda edhe kroki qe po nderhyj ne kit bised ne mes jush prizreni i ka vlerat e veta kombtare edhe esht nder qytetet ma te vjetra si vushtrria artana ish (novoberrda) por nese e vlersojm si qytet nuk besoj
se asht ma i miri as prizreni e as prishtina nuk duhet vlersuar pse jetoj nji qytet dhe aj duhet te jet ma i miri

Krokodilli
07-11-05, 08:11
Kalt shkruajti: A po se harrova se Prishtina ka monumentin e vellazerim-bashkimit!
A je ne terezi mik? Prizreni nuk ehste qytet antik, por nje qytet i cili e ka ruajtur vazhdimesine. A e kupton?
Vazhdimesia ruhet aty ku ka traditia qytetare!
Ndersa Prishtina eshte nje qytet tipik sipas modelit te ish-Jugosllavise, pra pa vlere!

Kalt me kete shkrim merr fund diskutimi me ju,,, te paska mbet ne zemer (ne gjak) Jugosllavia,,, si duket te mungon pa mas,,,,,

keshtu qe nese per ju Prishtina na qenka qytet tipik Jugosllav,, athere te deshiroj jet te mbar ne Jugosllavi kudo qe je,,,,, por Kosoven mos e perzi ne ato vlerat e juaja qe i paske kinse te qyteteruara.

Krokodilli
07-11-05, 08:15
Kosoven e du pa dallime,, pa marr parasysh, Peja, GJakova, Prizreni, Ferizaj, Prishtina etj etj

Prizrenin e du si qytet antik-romantik :) , Pejen e du ne menyr tjeter, Ferizaj poashtu, Gjakoven e du njesoj si tjerat, Prishtinen e du sepse eshte vendlindja ime.....

keshtu qe eshte normal qe te gjith te dallojm sadopak vendlindjen nga qytetet tjera....... edhe per mu ashtu vendlindja me e mira..
Prishtina mbetet qyteti me i bukur per mu :wink:

Kalt
07-11-05, 09:51
Kalt shkruajti: A po se harrova se Prishtina ka monumentin e vellazerim-bashkimit!
A je ne terezi mik? Prizreni nuk ehste qytet antik, por nje qytet i cili e ka ruajtur vazhdimesine. A e kupton?
Vazhdimesia ruhet aty ku ka traditia qytetare!
Ndersa Prishtina eshte nje qytet tipik sipas modelit te ish-Jugosllavise, pra pa vlere!

Kalt me kete shkrim merr fund diskutimi me ju,,, te paska mbet ne zemer (ne gjak) Jugosllavia,,, si duket te mungon pa mas,,,,,

keshtu qe nese per ju Prishtina na qenka qytet tipik Jugosllav,, athere te deshiroj jet te mbar ne Jugosllavi kudo qe je,,,,, por Kosoven mos e perzi ne ato vlerat e juaja qe i paske kinse te qyteteruara.

Mire e ke se e ke bo temen si muzika "tallava"!
Me vjen keq po ju nuk kuptoni se cfare eshte nje qytet e lene me te ndash nese eshte i bukur apo jo!
Prishtina eshte nje qytet i madh, kryeqytet, me shume njerez, levizje, gjalleri, qendra sociale-kulturore, mode, muzike etj, por marre ne aspektin arkitektonik, nuk eshte vecse nje grumbull ndertesash.
Kur citoj ish-Jugosllavine, ketu kam parasysh faktin se ajo ishte nje krijese artificiale, njejte si Prishtina qe eshte nje krijese e pas viteve '45.
Prishtina nuk ka pas qyteterim me themel, por i eshte krijuar artificialisht.
Nuk eshte si Shkupi, Tetova, Tirana, Shkodra, Korca, Prizreni, Peja, Gjakova, Ulqini, Berati, Gjirokastra etj!
A e kupton vlera e nje qyteti nuk eshte asfalti, moda-show, snobizmi, berrloku, tymi, seksi, droga e ku di une se cfare?
Vlera e nje qyteti eshte vlera e ndjenjave qytetare qe ai bart, vlera te krijuar ne shekuj e jo te krijuara me dekrete e me ligje, por sic e shoh kete e ke te veshtire ta kuptosh!

Krokodilli
07-11-05, 14:30
Kalt shkruajti: A po se harrova se Prishtina ka monumentin e vellazerim-bashkimit!
A je ne terezi mik? Prizreni nuk ehste qytet antik, por nje qytet i cili e ka ruajtur vazhdimesine. A e kupton?
Vazhdimesia ruhet aty ku ka traditia qytetare!
Ndersa Prishtina eshte nje qytet tipik sipas modelit te ish-Jugosllavise, pra pa vlere!

Kalt me kete shkrim merr fund diskutimi me ju,,, te paska mbet ne zemer (ne gjak) Jugosllavia,,, si duket te mungon pa mas,,,,,

keshtu qe nese per ju Prishtina na qenka qytet tipik Jugosllav,, athere te deshiroj jet te mbar ne Jugosllavi kudo qe je,,,,, por Kosoven mos e perzi ne ato vlerat e juaja qe i paske kinse te qyteteruara.

Kalt
07-11-05, 14:45
Prizreni ėshtė qytet i lashtė historik qė shtrihet brigjeve tė Lumbardhit, nėn shpatijet pitoreske tė maleve tė Sharrit. Tė dhėnat arkeologjike dėshmojnė se Prizreni ėshtė njėri ndėr qytetet mė tė vjetra tė Evropės Juglindore e mė gjerė.
I nėnshtruar lėvizjeve tė mėdha shoqėrore gjatė periudhave tė caktuara kohore, Prizreni pėrjeton dhe baticat e zbaticat e zhvillimit ekonomik, social e kulturor, duke pėsuar edhe transformime tė emėrtimit. Shėnimet historike flasin se lulėzimin mė tė madh tė zhvillimit Prizreni e kishte gjatė shek. XIV dhe XIX, kur njihej si qendėr e fortė tregtare, fidanishte e zejtarisė, kulturės dhe artit, ēka dėshmon edhe prania e mėse 65 pėrmendoreve historike tė patundshme dhe mbi 600 tė tjera tė lėvizshme, tė gjitha kėto nėn mbrojtjen e shtetit.

Jo rastėsisht Prizreni quhet "Qytet muze".

Krokodilli
07-11-05, 15:18
per qytet muze, apo qytete te lashta hapni temat tjera,,
ketu eshte tema cili eshte qyteti me i bukur
qyteti me i bukur ne Kosove eshte Prishtina

rilinda
07-11-05, 15:52
nc nc nc :roll:
N'dor te Zotit.

Sy_kaltra
07-11-05, 16:28
per qytet muze, apo qytete te lashta hapni temat tjera,,
ketu eshte tema cili eshte qyteti me i bukur
qyteti me i bukur ne Kosove eshte PrishtinaTi spo don me lshu rrug po get :P :lol: :lol: Hajt loqko se gjdo kujna qyteti vet i duket ma i bukuri ,,Sikur ty prishtina qe un e urrej,,Mu me pelqen Peja qe ti thua asht Katund :D :wink:

uliksi31
07-11-05, 20:58
Pom duket se na ka ardh koha me i thirr pleqt, se tybe qeshtu ni vazhdoshi ka me ju nxon edhe Bajrami tjeter pa me dijt kush eshte maj bukuri qytet. Mire ish kon me thirr Bacin let vij deri qetu e nashti po ju jep rruge ai. Ahahahahahahaa

rilinda
07-11-05, 21:55
Pom duket se na ka ardh koha me i thirr pleqt, se tybe qeshtu ni vazhdoshi ka me ju nxon edhe Bajrami tjeter pa me dijt kush eshte maj bukuri qytet. Mire ish kon me thirr Bacin let vij deri qetu e nashti po ju jep rruge ai. Ahahahahahahaa

mir e ki :wink: veq mos harro mem thirr edhe mu kur te mbahet ajo mbledhje :lol:

Krokodilli
08-11-05, 07:17
per qytet muze, apo qytete te lashta hapni temat tjera,,
ketu eshte tema cili eshte qyteti me i bukur
qyteti me i bukur ne Kosove eshte PrishtinaTi spo don me lshu rrug po get :P :lol: :lol: Hajt loqko se gjdo kujna qyteti vet i duket ma i bukuri ,,Sikur ty prishtina qe un e urrej,,Mu me pelqen Peja qe ti thua asht Katund :D :wink:

po normal...
nuk e thu vetem ti kete po edhe une e kam thene shum here

vendlindja i pelqen gjithkujna me shum,,,,,,
nuk eshte qe nuk me pelqen Peja,, me pelqen krejt Kosova pa marr parasysh,, por kur te krahasohet me Prishtinen athere edhe pse nuk eshte katund, une e bej katund :lol:
per mu eshte Prishtina qyteti me i bukur :lol: :lol: :wink:

Krokodilli
08-11-05, 07:21
Pom duket se na ka ardh koha me i thirr pleqt, se tybe qeshtu ni vazhdoshi ka me ju nxon edhe Bajrami tjeter pa me dijt kush eshte maj bukuri qytet. Mire ish kon me thirr Bacin let vij deri qetu e nashti po ju jep rruge ai. Ahahahahahahaa

mir e ki :wink: veq mos harro mem thirr edhe mu kur te mbahet ajo mbledhje :lol:

ja nese e thirr rilinden,, dije qe Prizreni ka me fitu,,,,,, duhet pa tjeter kjo bledhje mu ba pa antar te keti forumi,, sidomos pa Krokin e Rilinden :lol: ,,,,, do te shenderrohet sikur ne negociata per te ardhmen e Kosoves,,,,,, jo Prizreni jo Prishtina,,,,, me ne fund fiton Pamvarsia e Kosoves me kryeqytetin Prishtinen :lol:

rilinda
08-11-05, 21:00
a pavarsia e Kosoves prej qesaj mbledhje po m'varka a??? organizone more ma shpejt qet mbledhje.

Barbaroza
08-11-05, 21:04
Nese kisha ndare une drejtesine,atehere rradhitja do ishte:

1.Prizreni
2.Prishtina
3.Peja ose Gjilani

rilinda
08-11-05, 21:08
Nese kisha ndare une drejtesine,atehere rradhitja do ishte:

1.Prizreni
2.Prishtina
3.Peja ose Gjilani

:shock:

Barbaroza
08-11-05, 21:10
Nese kisha ndare une drejtesine,atehere rradhitja do ishte:

1.Prizreni
2.Prishtina
3.Peja ose Gjilani

:shock:

Cka pate oj dreqe? :roll:

rilinda
08-11-05, 21:14
me erdh qudi qe e kishe rendit te parin Prizren valla :lol:

Barbaroza
08-11-05, 21:25
me erdh qudi qe e kishe rendit te parin Prizren valla :lol:

Une jam reale moj. :wink:

rilinda
09-11-05, 01:39
nuk ke gabu Barbaroza se edhe eshte i bukur :lol: :arrow:
http://img427.imageshack.us/img427/9365/prizreni3im.png (http://imageshack.us)

http://img427.imageshack.us/img427/6404/dikuneqytet7eo.png (http://imageshack.us)

Krokodilli
09-11-05, 07:50
http://img491.imageshack.us/img491/4586/hahah6wd.jpg

i bukur i bukur eshte Prizreni

Krokodilli
09-11-05, 08:34
New York-u i Kosoves PRISHTINA

http://lindinet.4t.com/images/prishtina.jpg

Krokodilli
09-11-05, 08:36
Lagje Dardania - Prishtine :wink:

http://mysite.verizon.net/vze7b2yg/sitebuildercontent/sitebuilderpictures/prishtina.jpg

Krokodilli
09-11-05, 08:42
Bregu i Diellit (shopping qendra)- Prishtine


http://img119.exs.cx/img119/187/prishtina4ky.jpg

Krokodilli
09-11-05, 08:45
sheshi SKenderbeu (qender) Prishtine

http://gazetajava.com/artman/uploads/skenderbeu_pr.jpg

Krokodilli
09-11-05, 08:48
Aeroporti i Prishtines - Air Prishtina

http://www.jetphotos.net/images/h/HB-IJZ_28_08_04_45_GVA_2.jpg.31115.jpg.thumb

Krokodilli
09-11-05, 08:51
Prishtina

http://www.osce.org/photo_gal/web_81_511321_1014888000.jpg

Krokodilli
09-11-05, 09:00
Lagje Ulpiana- Prishtine (zbulime arkeologjike-qytet Ilir)

http://www.serbien-montenegro.de/assets/images/ulpiana.jpg

Krokodilli
09-11-05, 09:04
Lagje Dardania - Prishtine

http://hem.passagen.se/hashimg/bilder/Dardania_2.jpg

rilinda
09-11-05, 13:51
hahahahahha kqyrne sa punen ja nxerra Krokit :?

rilinda
09-11-05, 14:19
Kalaja e Prizrenit
http://www.lajmet.com/Qytetet/images/Prizren_Kalaja.jpg

qendra
http://www.lajmet.com/Qytetet/images/Prizreni_diten.jpg

Ura e Gurit
http://www.lajmet.com/Qytetet/images/Prizren_Ura2.jpg

rilinda
09-11-05, 16:47
Parku te kuvendi- n'Prizren (normal) :lol:

http://img290.imageshack.us/img290/3581/parku0zd.png (http://imageshack.us)

Shadėrvani- natėn
http://img290.imageshack.us/img290/8418/shadervani2qb.png (http://imageshack.us)

rilinda
09-11-05, 16:49
Shadėrvani-ditėn
http://img290.imageshack.us/img290/258/shadervani8xk.jpg (http://imageshack.us)

rilinda
11-11-05, 23:40
http://img469.imageshack.us/img469/763/tekeja3kp.jpg (http://imageshack.us)

Krokodilli
17-11-05, 14:06
http://img469.imageshack.us/img469/763/tekeja3kp.jpg (http://imageshack.us)

foto e mire

por prap Prishtina eshte qyteti me i bukur

rilinda
17-11-05, 14:53
e kom dit qe ki me shkru qeshtu.

M_u_k_i
22-11-05, 16:48
M ĻÆ|Æ®Õ\\v// ļ ©Å Normal zana se mitrovica esht bodihava skan qa folin kta

M_u_k_i
22-11-05, 17:11
http://www.zeriyt.com/galeria/displayimage.php?pid=7641&fullsize=1 ja pra qyteti ma i bukri

Gentiana
22-11-05, 17:20
http://www.zeriyt.com/galeria/displayimage.php?pid=7641&fullsize=1 ja pra qyteti ma i bukri

http://www.zeriyt.com/galeria/albums/userpics/Ura%20mbi%20lumin%20Iber.jpg

rilinda
22-11-05, 21:40
fantazi aaaaaa?! :lol:

M_u_k_i
22-11-05, 23:24
fantazi aaaaaa?! :lol:po normal :lol: :wink:

Krokodilli
23-11-05, 06:54
http://www.zeriyt.com/galeria/displayimage.php?pid=7641&fullsize=1 ja pra qyteti ma i bukri

http://www.zeriyt.com/galeria/albums/userpics/Ura%20mbi%20lumin%20Iber.jpg

une ketu nuk shoh qytet,, shoh nje ure, nje histori e Kosoves e hidheruar, nje ure ku u derdh gjak Kosovar, nje tregim i trishtuar qe sa here ta shoh,, mi kthem kujtimet e Marsit 2004 sa isha ne Pushime ne Kosove :cry:

xhema
23-11-05, 15:37
Permue eshte qyteti mai bukur XXXXXXX :lol:************************************************** ***********
Xhemo ai qytet nuk figuron ne listen e sondazhit


Bond

M_u_k_i
23-11-05, 17:10
http://www.zeriyt.com/galeria/displayimage.php?pid=7641&fullsize=1 ja pra qyteti ma i bukri

http://www.zeriyt.com/galeria/albums/userpics/Ura%20mbi%20lumin%20Iber.jpg

une ketu nuk shoh qytet,, shoh nje ure, nje histori e Kosoves e hidheruar, nje ure ku u derdh gjak Kosovar, nje tregim i trishtuar qe sa here ta shoh,, mi kthem kujtimet e Marsit 2004 sa isha ne Pushime ne Kosove :cry:kroki per qa u derdh ata gjak a e din pse per qata dukatin qe thojkshe ti e per qat pasuni qe e ka kosova

rilinda
23-11-05, 19:35
djaloooooo Mitrovica eshte pjese e Kosoves e gjaku u derdh per mos me lan te ndame nga trungu i vet.

zana e maleve
23-11-05, 20:20
M ĻÆ|Æ®Õ\\v// ļ ©Å Normal zana se mitrovica esht bodihava skan qa folin kta
qashtu bre njite zerin

M_u_k_i
24-11-05, 00:22
djaloooooo Mitrovica eshte pjese e Kosoves e gjaku u derdh per mos me lan te ndame nga trungu i vet.e di oj rilinda qe esht pjes e kosoves po tema po thot cili qytet esht ma i bukri e po du met than se me mitrovic nuk ka a po zana e maleve

anna
28-11-05, 22:06
prizreni :wink:

M_u_k_i
30-12-05, 04:24
M ĻÆ|Æ®Õ\\v// ļ ©ÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅ edhe pik....

rilinda
31-12-05, 13:14
M ĻÆ|Æ®Õ\\v// ļ ©ÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅ edhe pik....

nc nc nc :P

Daja POLIC
01-01-06, 22:24
prizreni :wink:

po pra ska me prizrenin :lol: :lol: :lol:

Zana_ch
05-01-06, 19:04
I vetmi qytet ku flitet vetem gjuha shqipe,
natyeishte se eshte edhe veni ma i bukur GJAKOVA


http://www.sejfullasena.com/gjakova2.jpg

Kalt
05-01-06, 19:09
Bravo Zana_ch,

Tash ne forum duhet te krijojme dhe lobin per qytetin e dashur te Gjakoves, se na lodhen keto katundet e medha te Kosoves, qe keta po ju thojne qytete. :wink: :wink: :wink:

Tung Kalt

FrEsKiA
05-01-06, 20:10
http://www.struga.org/images/struga1_large.jpg
:wink: :wink: :wink:

rilinda
06-01-06, 13:28
I vetmi qytet ku flitet vetem gjuha shqipe,
natyrishte se eshte edhe veni ma i bukur GJAKOVA


Nuk ėshtė e vėrtetė qė Gjakova ėshtė i vetmi qytet ku flitet vetem gjuha shqipe.Yhyyyy ka edhe qytete tjera... po e di ku deshte me dal ti me kėtė fjali- te turqishtja nė Prizren- po ēka me bo qe pa qet turqishten e pa disa gjuhė tjera s'ka STANDARDE,zemrushe :lol: :wink: Sa ma shumė gjuhė me dit aq ma mirė ėshtė pėr tė gjithė...po nejse se edhe Gjakova ėshtė e bukur por jo vetėm qė flitet gjuha shqipe e asnjė gjuhė tjetėr. :wink:

Arb
06-01-06, 19:13
I vetmi qytet ku flitet vetem gjuha shqipe,
natyrishte se eshte edhe veni ma i bukur GJAKOVA


Nuk ėshtė e vėrtetė qė Gjakova ėshtė i vetmi qytet ku flitet vetem gjuha shqipe.Yhyyyy ka edhe qytete tjera... po e di ku deshte me dal ti me kėtė fjali- te turqishtja nė Prizren- po ēka me bo qe pa qet turqishten e pa disa gjuhė tjera s'ka STANDARDE,zemrushe :lol: :wink: Sa ma shumė gjuhė me dit aq ma mirė ėshtė pėr tė gjithė...po nejse se edhe Gjakova ėshtė e bukur por jo vetėm qė flitet gjuha shqipe e asnjė gjuhė tjetėr. :wink:

Se dini me shume gjuhe, s'ka gje te keqe ketu. Ama duket se ju (Prizrenasit) si gjuhe ametare e keni Gabelo-Turqishten.

Ishte viti 1996. Kisha shku te percjell ndeshjen Kampionale te Futbollit, Prishtina - Liria. Gjersa po kaloj pergjate turmes se tifozeve te Lirise, me rane ne vesh biseda ne nje gjuhe tjeter. E mora vesh se po flasin Gabelisht-Turqisht. Thashe qysh dreqin more paskan ardh ky ekip nga Turqia me lujt me Prishtinen...

Nuk besoj se mund te themi se ne pergjithesi ne cdo vater "Shqiptare" si gjuhe ametare eshte Turqishtja, por nje nuk e kuptoj dot, cfare i shtyen Prizrenasit te flasin Turqisht? Ku e marrin gjithe ate dashni per me fol nje gjuhe te huaj?

rilinda
07-01-06, 16:17
Se dini me shume gjuhe, s'ka gje te keqe ketu. Ama duket se ju (Prizrenasit) si gjuhe ametare e keni Gabelo-Turqishten.
Ishte viti 1996... E mora vesh se po flasin Gabelisht-Turqisht. Thashe qysh dreqin more paskan ardh ky ekip nga Turqia me lujt me Prishtinen...

Nuk besoj se mund te themi se ne pergjithesi ne cdo vater "Shqiptare" si gjuhe ametare eshte Turqishtja, por nje nuk e kuptoj dot, cfare i shtyen Prizrenasit te flasin Turqisht? Ku e marrin gjithe ate dashni per me fol nje gjuhe te huaj?

Ėshtė e vertetė se njė numėr jo fort i madh i popullsisė prizrenase e flasin gjuhėn turke (e jo gabelo-turke)vetėm mu tregu kinse janė "qytetar".Nė pėrgjithėsi nė Kosovė gjuha shqipe nuk flitet siē duhet (ėshtė bastarduar), p.sh.ana e Karadakut flasin edhe serbisht, ndėrsa nė Prishtinė edhe nė vende tjera por Prishtina mė e dalluar :? (e dini edhe vet, s'po shkruaj ma shumė)...
-E pse gjithmonė pėrmendet Prizreni kur ėshtė fjala pėr gjuhėn turke??? A nuk flitet edhe nė Gjilan e nė Vushtrri kjo gjuhė a? Apo nuk keni njohuri?!
Nuk besoj qe ka njeri qė e urren kėtė gjuhė ma shumė se unė edhe pse nuk duhet me e urrejt njė gjuhė se ajo vetėm ēka ėshtė njė "monedhė" mė shumė pėr njė person?
Mjaft me kaq...e nese ti Arb apo ndokush tjetėr doni me debatu nė lidhje me kėtė, mundeni me hap njė temė tjeter edhe vetėm lajmėromėni e do t'ju bashkangjitem nė debate sepse kėtu nuk ėshtė vendi adekuat.

Dritero_HN
10-01-06, 05:15
ULPIANA antike PRISHTINA sotme

Guri i madh
15-01-06, 22:38
qyteti ma i bukur esht peja nuk ka dilem po forumistat po votojn per ato qytete nga vin gabim esht ne mund te votojm cilli qytet ma i paster cili ma i madh cili ma antik por qyteti ma i bukur ne kosov esht peja ....

Agroni22
18-01-06, 23:14
per ka pamja PRIZERENI

FrEsKiA
15-02-06, 16:41
http://www.struga.org/images/struga1_large.jpg
:wink: :wink: :wink:

Dreni30
16-02-06, 00:26
http://www.struga.org/images/struga1_large.jpg
:wink: :wink: :wink:


Jubiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

FrEsKiA
16-02-06, 01:14
Dreni, kuptohet se nuk ka kompromis qyteti im! :lol: :P

Dreni30
16-02-06, 01:56
Dreni, kuptohet se nuk ka kompromis qyteti im! :lol: :P

Ketu eshte bukuria e natyres. Te bukur e ke be kete. Te lumt dhe te flm. per kete foto te bukur.

FrEsKiA
16-02-06, 01:59
Dreni, urdheroni veres me familjen tuaj, do te ju pres me kenaqesi! :lol: :lol: :wink:

Dreni30
16-02-06, 02:08
Dreni, urdheroni veres me familjen tuaj, do te ju pres me kenaqesi! :lol: :lol: :wink:Befasiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Me gjithe deshire Freskia, rrespekti dhe mirekuptimi qon vetem perpara.

Krokodilli
04-03-06, 09:03
Prishtina eshte qyteti me i bukur, ska fjal,, pastaj vie Prizreni ...

dr1ta
04-03-06, 10:49
STRUGA esht nje nder qytet me te bukura shqiptare , prishtina:tongue:

Murgesha
04-03-06, 10:58
Me Gjilanin nuk ka askund nė botė. :biggrin:

LOJETARI
04-03-06, 11:22
Dikur Prishtina ka qene per mua nje qytet mjafte i bukur , ndoshta per arsyen se lidhej drejtperdrejte me te perditshmen time .Zerat e njerezve qe degjoheshin rruges , zhurma e automjeteve , te qeshurat e nxenesve ,piskama e femijeve qe luanin skaj trotuareve apo edhe tingujt e muzikes qe vinin nga drejtime te ndryshme disi harmonizoheshin, duke me dhene ate ndjenjen e sigurise shpirterore se gjindesha diku ku gjeja rehatine time ,qe nganjehere edhe e quaja veten te privilegjuar qe kisha rastin te jem pjese e ketij qyteti.
Sot , vizitoj Prishtinen ndoshta njehere ne vit ,edhe ate gjithehere ne stinen e veres ,ku zakonisht do te duhej te ishte koha me e pershtatshme per te ndjere ate qe ndjeja dikur . Por mjerisht ne syte e mi Prishtina ka marre nje pamje mjerane ,trishtuese , eshte bere thjeshte tempull i kaosit .Prishtina eshte plake ,ajo jep nje pamje te lodhur ,duket e semure ,e vuajtur ,thjeshte ka humbe bukurine e saj .Shpresoj se nje gjendje e tille gjindet vetem ne syte e mi .

Dimri
05-03-06, 14:35
Peja qyteti ma i bukur

rilinda
05-03-06, 16:21
Peja pas Prizrenit apo?

ninnela
06-03-06, 01:00
PRISHTINA edhe pike:smile: :wink:

Krokodilli
06-03-06, 07:06
Dikur Prishtina ka qene per mua nje qytet mjafte i bukur , ndoshta per arsyen se lidhej drejtperdrejte me te perditshmen time .Zerat e njerezve qe degjoheshin rruges , zhurma e automjeteve , te qeshurat e nxenesve ,piskama e femijeve qe luanin skaj trotuareve apo edhe tingujt e muzikes qe vinin nga drejtime te ndryshme disi harmonizoheshin, duke me dhene ate ndjenjen e sigurise shpirterore se gjindesha diku ku gjeja rehatine time ,qe nganjehere edhe e quaja veten te privilegjuar qe kisha rastin te jem pjese e ketij qyteti.
Sot , vizitoj Prishtinen ndoshta njehere ne vit ,edhe ate gjithehere ne stinen e veres ,ku zakonisht do te duhej te ishte koha me e pershtatshme per te ndjere ate qe ndjeja dikur . Por mjerisht ne syte e mi Prishtina ka marre nje pamje mjerane ,trishtuese , eshte bere thjeshte tempull i kaosit .Prishtina eshte plake ,ajo jep nje pamje te lodhur ,duket e semure ,e vuajtur ,thjeshte ka humbe bukurine e saj .Shpresoj se nje gjendje e tille gjindet vetem ne syte e mi .


LOJETARI,, o burr askush nuk te ka faj qe ska mbet asnje shka ne Prishtine me ta ba ty at atmosferen e mir,,,,

Prishtina ka qen dhe do te mbetet qyteti me i bukur ne Kosove, dhe mund te them se Pristhina eshte i vetmi qytet qe ka pamje te qytetit ne Kosove, tjerat jan qytetza

Krokodilli
06-03-06, 07:08
PRISHTINA edhe pike:smile: :wink:

ska fjale,, PRISHTINA eshte qyteti me i bukur ne te gjitha trojet shqiptare :wink:

Krokodilli
06-03-06, 07:18
http://www.dnevnik.com.hr/admin/upload/images/1083511926Pristina_2B.jpg

Kaltrushi
06-03-06, 08:13
te nderuar,

mos u mundoni kot
se tybe me PEJE nuk ka.....

:cool:

Kaltrushi
06-03-06, 08:50
ska fjale,, PRISHTINA eshte qyteti me i bukur ne te gjitha trojet shqiptare :wink:

jo po.... besa edhe ne bote...qy
po qfarteeeeeeeeeeeee PEJA esht vend me bukuri te veqant...
heeeeee niher....

:cool: :cool: :cool:

LOJETARI
06-03-06, 13:01
LOJETARI,, o burr askush nuk te ka faj qe ska mbet asnje shka ne Prishtine me ta ba ty at atmosferen e mir,,,,

Prishtina ka qen dhe do te mbetet qyteti me i bukur ne Kosove, dhe mund te them se Pristhina eshte i vetmi qytet qe ka pamje te qytetit ne Kosove, tjerat jan qytetza

Bukuria qendron ne syte e vezhguesit e jo ne objktin vezhgues .Kur njeriu ka sy krokodili lehte munde te ndodhe qe gjerat e shemtuara te te duken si bukuri .

Kaltrushi
06-03-06, 14:26
Bukuria qendron ne syte e vezhguesit e jo ne objktin vezhgues .Kur njeriu ka sy krokodili lehte munde te ndodhe qe gjerat e shemtuara te te duken si bukuri .

phaaaa po te isha ne vend te krokit do te thoja: qyre djali i mire Prishtina se pari sesht e shemtuar dhe se dyti une nuk vezhgoj asnje send qe flitet kunder Prishtines....ha haa
por pasi sjam po e le dhe po them se PEJA esht vend i bukur (esht fakt) jo thenje..... :biggrin: :biggrin:

Krokodilli
06-03-06, 14:41
qyre djali i mire Prishtina se pari sesht e shemtuar dhe se dyti une nuk vezhgoj asnje send qe flitet kunder Prishtines

Kaltrushi
06-03-06, 15:42
qyre djali i mire Prishtina se pari sesht e shemtuar dhe se dyti une nuk vezhgoj asnje send qe flitet kunder Prishtines

ha hahahhahahahahha

dreqi niher.....
qashtu kroki po mire e fole.... hahahhaa

jadore
06-03-06, 16:10
qenkemi tek Prishtina !!-
-se pse kam deshire te them mendimin tim ( nuk e di se ne c `sy .sot e shof !) -ishte qyteti i rinis sime ...as ateher nuk me dukej atraktiv nga forma urbanistike po ishte jeta qe zhvillohej atje dhe e bente ate terheqese per ato vitet e rinise.
....sot si e shof Pishtinen si qytet?! ( pergjigje qe nuk do te ju pelqej -e di ) ne keta syte e mi ( njerzor jane valla-haha) e shof si nje grupacion ndertimesh te populluar me nje plamimetri "kaotike" ku planimetria e qytetrimit -relike e nje sistemi ("lulezimi") te vjetruar ( qe per kohen beri aq sa mundi) te kujton kohen qe dikur kishte nje lulzim,si qytet -dhe (gabaritet) ndertimet e reja (individuale) qe thejne pak ate monotonin kontinuale egzistuese, me nje forme arkitektonike ndoshta te bukur -po te quditesheme qe nuk perkon me nje planimetri te nje qyteti te vete quajtur "metropol"?- ..dhe me keq se kaq shof qe kjo planimetri "urbanistike"eshte e populluar me frymore, qe ngado ec, vren ose skamjen qe i ka pllakosur ose shkelqimin e rrejshem ( imitimin)-njejte si vete ky qytet neper kohen qe po kalon....te eshte e bukur Prishtina vertet ne syte tane????!!!!)

Krokodilli
15-03-06, 11:18
ha hahahhahahahahha

dreqi niher.....
qashtu kroki po mire e fole.... hahahhaa

hehe Kaltrushi,, fjalt e tua u ben HIT 2006, te pershendes, prap Prishtina eshte qyteti me i bukur pastaj Peja me bukuroshet e Pejes

Agroni22
23-03-06, 21:48
per mendimin tim eshte PRIZERENI

Arb
24-03-06, 00:38
ani, cilin e lame, e cili na mbeti?

Luani_fr
27-03-06, 10:36
Prizereni vjen pas GJILANIT kuptohet

Krokodilli
13-04-06, 07:34
Prishtina Qyteti Me I Bukur Ne Kosove, Pastaj Vin Fshatrat Si Do Gjilana E Prizrena E Peja E Gjakova, E Ferizaja....................................... Fshatrat Me Rradh

doGzona
13-04-06, 21:20
E bre Krokodilli ,cdo here me mllef.

Pa qato katunde nuk do te ekzistonte Prishtina.

Murgesha
13-04-06, 22:40
Prishtina Qyteti Me I Bukur Ne Kosove, Pastaj Vin Fshatrat Si Do Gjilana E Prizrena E Peja E Gjakova, E Ferizaja....................................... Fshatrat Me Rradh

Jo bre Kroki se Prishtina ėshtė kryqytet i Gjilanit. :biggrin:

GURI SYLAJ
14-04-06, 08:03
NGONI MORE CKA THOJN!
Ju te gjithe po i permendeni do paralagje te Prizrenit.
Kur na jena kan sheher ,prizrenalite vishin me ble pekmez te na.
Shehri ma i mire as ju e as ju po na.
E di qe ju tash vetni po kush,e une po ju them po BUSHATI, he mbeteshi pa mu.

Krokodilli
16-04-06, 09:20
Jo bre Kroki se Prishtina ėshtė kryqytet i Gjilanit. :biggrin:
haha jo jo Gjilani eshte lagje e Prishtines

Aga Syl
16-04-06, 14:44
Sa qytete te bukra paska Kosova,po qenkan pake,
nuk permendet qytete si Kaqaniku.........etj etj.
per mua eshte Kaqaniku.

rilinda
22-04-06, 07:35
Kur dielli lėshon rrezet mbi Prizrenin historik njerėzit fillojnė tė dehen nga bukuria e kėtij qyteti magjik. Petalet e luleve si nuse e zbukurojnė vendin anė e kėnd...bredhin bijtė e shqipes... e ku ka mė mirė se nė qytetin e Lidhjes?!!!
Bubullima e lehtė e Lumbardhit tingėllon si njė kėngė melankolike. Yjet shikojnė nė fshehtėsi dhe mahniten nga gjithė kjo bukuri.
Kur hėna me diellin dalin tė shėtisin, ndalen nė Shadėrvan. Lehtas e shijonė gjithė kėtė mrekulli e bile harrojnė tė kthehn atje lart nė gjithėsi.

:biggrin: :biggrin: :biggrin:

Agroni22
03-05-06, 21:01
Prizereniiiiiii

Guri i madh
09-05-06, 23:23
ahhh po mos votoni vetem pse jeni te ati qyteti une mbes ne qendrimet e ma parshme se qyteti ma i bukukur ne kosov esht P E J A .

ne mundemi te votojm qytetin ma te madh ne kosov ose ma te vjeter aaa per qytetin ma te bukur mos harroni P E J A

rilinda
14-05-06, 06:06
Ti kunder Prizrenit a?

Tanushi
14-05-06, 09:22
Kur dielli lėshon rrezet mbi Prizrenin historik njerėzit fillojnė tė dehen nga bukuria e kėtij qyteti magjik. Petalet e luleve si nuse e zbukurojnė vendin anė e kėnd...bredhin bijtė e shqipes... e ku ka mė mirė se nė qytetin e Lidhjes?!!!
Bubullima e lehtė e Lumbardhit tingėllon si njė kėngė melankolike. Yjet shikojnė nė fshehtėsi dhe mahniten nga gjithė kjo bukuri.
Kur hėna me diellin dalin tė shėtisin, ndalen nė Shadėrvan. Lehtas e shijonė gjithė kėtė mrekulli e bile harrojnė tė kthehn atje lart nė gjithėsi.

:biggrin: :biggrin: :biggrin:


Ne cilin liber qenka moj ky far shehri!

Dimri
15-05-06, 12:29
Peja eshte qytieti ma i bukur ne kosov

doGzona
15-05-06, 16:37
Sot, nuk e di cili qytet eshte me i bukur, sepse kane ndryshuar shume,
dhe ende nuk i kam vizituar te gjithe per te i vleresuar.
Por sot eshte duke perparuar/rregulluar me shume Ferizai.

Guri i madh
15-05-06, 20:09
Ti kunder Prizrenit a?rilinda te pershendes

nuk besoj se dikush qenka kunder PRIZRENIT se i ka shum do vlera qe qytetet tjera si kan edhe esht shum ma paster se qytetet tjera po ma i bukur se PEJA nuk esht .

Drinni
16-05-06, 21:21
Prizreni ore Prizreni, kuuuuu ku doni me m'shti mju tregue edhe sa kocka ka kalldrėmi i shatervanit, pak me do tyrqeli te pa integrum edhe bash nuk krenohemi, po kemi na, eeeee kemi kalan madheshtore, kemi lidhjen e Prizrenit, pastaj vije ne radh nje romans orientalo-moderne per rreth lumit bisstrica me uren e vjeter te gurit, kemi kemi besa mir.

Guri i madh
17-05-06, 21:55
Prizreni ore Prizreni, kuuuuu ku doni me m'shti mju tregue edhe sa kocka ka kalldrėmi i shatervanit, pak me do tyrqeli te pa integrum edhe bash nuk krenohemi, po kemi na, eeeee kemi kalan madheshtore, kemi lidhjen e Prizrenit, pastaj vije ne radh nje romans orientalo-moderne per rreth lumit bisstrica me uren e vjeter te gurit, kemi kemi besa mir.


drini une nuk kam pas mundsi te shadervani me i njeh kalldremet po ne lagjen e artakollit edhe te tususit jam munduar po po prap nuk kam mujt

Drinni
18-05-06, 12:45
drini une nuk kam pas mundsi te shadervani me i njeh kalldremet po ne lagjen e artakollit edhe te tususit jam munduar po po prap nuk kam mujt
hahahahaha Guri i madh, paj burr fukaralloku atyne here, mos ki lek me u nal dikund me pi diēka ec e ec,posht e lart. Bile bash njeher u kujtum me do shoqni a i njehim sa kocka ka hahahahahahaha.:wink:
veq mrekulli a, ajo shetitja e zakont ne mesdit ne mbremje si kalvare prej shkollave deri te lidhja e Prizrenit.
Te pershendes i nderum

Guri i madh
18-05-06, 17:37
hahahahaha Guri i madh, paj burr fukaralloku atyne here, mos ki lek me u nal dikund me pi diēka ec e ec,posht e lart. Bile bash njeher u kujtum me do shoqni a i njehim sa kocka ka hahahahahahaha.:wink:
veq mrekulli a, ajo shetitja e zakont ne mesdit ne mbremje si kalvare prej shkollave deri te lidhja e Prizrenit.
Te pershendes i nderumDRINI gjdo her je i pershendetur nga une