PDA

View Full Version : Cili qytet ėshtė ma i bukur?


Faqet : 1 2 3 4 [5] 6

rilinda
07-03-08, 21:46
He kuku pėr juve... ishalla po ju vijn ment!
Jom tu u lut.

prishtinasi
08-03-08, 03:24
Po vet emri po te tregon PRISHT-TiNE, kete e kane definuar etimologet me te shquar qe ka njohur shqiptarija, po qe, une nuk e mbeshtese kete tezė, sepse e kam njohur nje TINE qe banon dhe vepron ne PR po eshte e kunderta e se "prishtes" ( e bukur, e drejte, e ngritur dhe me vlera ):cool:

Qitja nje "ė" emrit...se munden njerzit me mendu qe je ka fol per finlandeze!

P.s: era qebapa po vjen...e paskan qel prizrenalit dritaren...pifff

rilinda
08-03-08, 10:03
S'po sho sen prej tymit e bėrllogut... e besa besa edhe syt lot po m'qesin se knej ka na ajri shumė i pastėr, e tash syt sun po e durojnė tymin :mad:

Elina
08-03-08, 12:13
Per te gjith ata qe nuk e dine cili eshte qyteti me i bukur ne Kosove,,,ja rezultati pak me lart...:biggrin:

Arkza
08-03-08, 12:16
Hhahahahahahha Elina e qka me bo disa disa spo e shohin Realitetin me sy por Qdo Kush po e thot per vendin e vet !
E sa per Rezulatat shumica jan kresisht Fallz !
Une per veti edhe pse jam e Mitrovices e Pranoj se Pr-ja NR: 1 !!
Por e dua shume Vendin time e as qe Mendoj Ndonjehere te Jetoj ne PR !!!

Elina
08-03-08, 12:33
Hhahahahahahha Elina e qka me bo disa disa spo e shohin Realitetin me sy por Qdo Kush po e thot per vendin e vet !
E sa per Rezulatat shumica jan kresisht Fallz !
Une per veti edhe pse jam e Mitrovices e Pranoj se Pr-ja NR: 1 !!
Por e dua shume Vendin time e as qe Mendoj Ndonjehere te Jetoj ne PR !!!

Nuk e di sa eshte fals ky rezultat, vertete.!
Ama nje me pelqen tek ti Arkza,je e sinqerte,,,sikur te ishin be edhe dodo ketu te sinqerte si ti bash kisha pas qef :tongue:

Arkza
08-03-08, 12:37
Nuk e di sa eshte fals ky rezultat, vertete.!
Ama nje me pelqen tek ti Arkza,je e sinqerte,,,sikur te ishin be edhe dodo ketu te sinqerte si ti bash kisha pas qef :tongue:
Te Flm Elina per Vlersimin Mbi mua !
Elina e Pata Fjalen per Rezulatet te Tjtra Fallz ! Ejo per Pr , por nga Qytetet e Tjtra me duket eshte Faqja 5-6 dikun qe kam Postue se kush eshte me Rend , p/sh Pr 1 e Dyta Pz e Treta Mitro . e 4 Peja , e 5 Ferizaji !
Per kete thash e jo per Pr ... :tongue:

Skyfter
08-03-08, 16:46
Te gjitha, ok. pak me shume Prishtina.

valiii
09-03-08, 01:17
Qitja nje "ė" emrit...se munden njerzit me mendu qe je ka fol per finlandeze!

P.s: era qebapa po vjen...e paskan qel prizrenalit dritaren...pifff

Me ja pa qitė atė "ė" emrit atėhere s'kishe pas ku mu kap !..... Po mendoj s'kishe repliku fare :biggrin:

prishtinasi
09-03-08, 01:50
Me ja pa qitė atė "ė" emrit atėhere s'kishe pas ku mu kap !..... Po mendoj s'kishe repliku fare :biggrin:

Je ka permisohesh dita -dites, po i kupton vlerat...:biggrin:

Mendjen
18-03-08, 10:15
Pse nuk i keni vendos krejt Qytetet nuk jon vetem kto qytete ne Kosov po prej qityne ma i miri osht Prizreni

Nora_
18-03-08, 11:25
Edhe pse jam nga Mitrovica, Prishtina me pelqen shume...:biggrin:

rilinda
19-03-08, 12:22
Pse nuk i keni vendos krejt Qytetet nuk jon vetem kto qytete ne Kosov po prej qityne ma i miri osht Prizreni

O Mendjen, e dimė qė ka edhe qytete tjera, por mundėsitė e sondazhit janė veē 10.
Edhe t'lumtė! Prizreni ėshtė qyteti mė i mirė (edhe mė i bukur) :wink:

valiii
19-03-08, 12:38
A po don fjalė a kopalla :biggrin:

emine
19-03-08, 12:39
Perzereni...........

DritonPR
19-03-08, 17:40
Edhe pse jam nga Mitrovica, Prishtina me pelqen shume...:biggrin:

Ty be a po duhet naj burre te prishtines me ti bo letrat e Prishtines? :biggrin:

Arkza
19-03-08, 17:42
Ty be a po duhet naj burre te prishtines me ti bo letrat e Prishtines? :biggrin:HhHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHH po u deshka edhe mu valla ne Kofte keshtu ................:biggrin:

DritonPR
19-03-08, 17:46
HhHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHH po u deshka edhe mu valla ne Kofte keshtu ................:biggrin:
Shuj moj mos te nin CIA se ka alltia

Arkza
19-03-08, 17:56
Shuj moj mos te nin CIA se ka alltiaLere more Cia Rahat se ska kohe ai me keqyr ketu se po me njek Tjtre kah hahahahahahahahhahahahahahaha :biggrin:

Cia-Ferizaj
19-03-08, 17:58
hahahahha lemza pom nguc nuk e di qka u bo

DritonPR
19-03-08, 18:00
Lere more Cia Rahat se ska kohe ai me keqyr ketu se po me njek Tjtre kah hahahahahahahahhahahahahahaha :biggrin:

qy tash i ke qu sinjal tek lemza Cias :D

Arkza
19-03-08, 18:01
hahahahha lemza pom nguc nuk e di qka u boKush te boni zo ty me Ardhe qetu Allahile ! hahahahahahah une valla une ste kam permend veq ky tjtri sdi se qka deshi me te vet ........:biggrin:

Cia-Ferizaj
19-03-08, 18:02
a mos pat najkush me shtu najsen a ika une ?????

pRiShTiNaLiKjA
19-03-08, 19:56
PRISHTINA!!!!!
:biggrin:

Prishtinasja_
19-03-08, 19:59
PRISHTINA!!!!!
:biggrin:
Ashtu bre vendase.....:biggrin::biggrin: Tregoju se nuk po marrin vesh keta...:tongue:

DritonPR
19-03-08, 20:02
Paska ardhe edhe nje prishtinalike ktu, qele nje tem e pershkruje veten pak oj kojshi,,,eeedhe e ciles pjese te pr je??

Elina
19-03-08, 21:20
PRISHTINA!!!!!
:biggrin:
Bile mire qe e paske shkru me ngjyre te kalter...per syshe te na thojne :biggrin:

Adrenalina
20-03-08, 16:13
Peja dhe Prishtina!!

pRiShTiNaLiKjA
21-03-08, 03:38
Ashtu bre vendase.....:biggrin::biggrin: Tregoju se nuk po marrin vesh keta...:tongue:

Hahaha qe s'na marrin vesh na i bojna me marr vesh qy :P

Mushtishti
21-03-08, 05:40
PRISHTINA!!!!!
:biggrin:

Mbas PRIZRENIT :P hahahahhahahahahahaa

rilinda
21-03-08, 10:30
Mbas PRIZRENIT :P hahahahhahahahahahaa

S'po dojn me pa bre k'to ēikat ma nalt realitetin.
Lej le t'bojn qef :wink:

gjini
21-03-08, 20:37
Edhe pse e dua prizrenin ma shum se te gjitha qytetet peja me rrethin eshte ma e bukura ne kosove.
Me qudit se si ende se keni kuptue se peja eshte komplet ma e bukura me te tana.

DritonPR
21-03-08, 21:29
Edhe pse e dua prizrenin ma shum se te gjitha qytetet peja me rrethin eshte ma e bukura ne kosove.
Me qudit se si ende se keni kuptue se peja eshte komplet ma e bukura me te tana.

qy tash kur te vjen Rilinda kur te fut shpulla :biggrin:

Albonita
22-03-08, 16:35
.........Prizreni...........

rilinda
23-03-08, 02:28
qy tash kur te vjen Rilinda kur te fut shpulla :biggrin:

Pėr inat tanin pe fali. :tongue: Kop ti :tongue:

Albonita a po bindesh qė k'ta ma nalt nuk e dinė se ēka ėshtė bukuria?! :rolleyes:

DritonPR
23-03-08, 15:43
Pėr inat tanin pe fali. :tongue: Kop ti :tongue:

Albonita a po bindesh qė k'ta ma nalt nuk e dinė se ēka ėshtė bukuria?! :rolleyes:

Bukuria eshte Prishtina
Prishtina eshte bukuri.
qytetet tjera jan dukuri :biggrin:

Albonita
25-03-08, 14:34
Pėr inat tanin pe fali. :tongue: Kop ti :tongue:

Albonita a po bindesh qė k'ta ma nalt nuk e dinė se ēka ėshtė bukuria?! :rolleyes:Rilinda...Bukurija flet vet,, veq asht nje qytet i bukur shum se muame ka pelqy:smile:...........Po mbi te gjitha se edhe Vajzat i paska te Bukra.!


..................PRIZRENI...

Istogu69
28-03-08, 17:32
Mitrovica shume e bukur eshte !!

premium
29-03-08, 10:05
Prizreni eshte nje qytet historik ku kane jetuar agallaret , dhe eshte me i qete , me natyre te paster,,, sidomos uji i Prizrenit hmm

Zana_ch
29-03-08, 11:22
Qyteti ma i bukur dhe ma i mirei ne shum aspkete ashte GJAKOVA
ashte nje qytete vetem i SHQIPTARVE , EDHE ASHTE I BUKUR
valla mos tju ngel hatri hiq, ju kisha lut shiqoni gjant pak me ndyshi mos folne vat ate qe ju e keni deshir
edhe pse ashte normale me than secili se qyteti i vet ashte ma i miri .TASH PO JU PYS UN CILI QYTET NE KOSOVE ASHTE I PASTER SI LOTI NE ASPEKTIN KOMBTAR ???????

premium
29-03-08, 22:35
Qyteti ma i bukur dhe ma i mirei ne shum aspkete ashte GJAKOVA
ashte nje qytete vetem i SHQIPTARVE , EDHE ASHTE I BUKUR
valla mos tju ngel hatri hiq, ju kisha lut shiqoni gjant pak me ndyshi mos folne vat ate qe ju e keni deshir
edhe pse ashte normale me than secili se qyteti i vet ashte ma i miri .TASH PO JU PYS UN CILI QYTET NE KOSOVE ASHTE I PASTER SI LOTI NE ASPEKTIN KOMBTAR ???????
TASH PO JU PYS UN CILI QYTET NE KOSOVE ASHTE I PASTER SI LOTI NE ASPEKTIN KOMBTAR ???????

Asnje qytet me kombesi te paster..... jane mbushur me rome e ashkali (anglunipe)(-:

BE LK
29-03-08, 22:51
TASH PO JU PYS UN CILI QYTET NE KOSOVE ASHTE I PASTER SI LOTI NE ASPEKTIN KOMBTAR ???????

Asnje qytet me kombesi te paster..... jane mbushur me rome e ashkali (anglunipe)(-:
Ehhhhhhhhhhhh, Sa u habita kur e lexova kete shkrim, Po ku jane shqipetaret mor. ka kane ikur 'a?!?!?!

Preshevar
30-03-08, 01:12
Qyteti ma i bukur dhe ma i mirei ne shum aspkete ashte GJAKOVA
ashte nje qytete vetem i SHQIPTARVE , EDHE ASHTE I BUKUR
valla mos tju ngel hatri hiq, ju kisha lut shiqoni gjant pak me ndyshi mos folne vat ate qe ju e keni deshir
edhe pse ashte normale me than secili se qyteti i vet ashte ma i miri .TASH PO JU PYS UN CILI QYTET NE KOSOVE ASHTE I PASTER SI LOTI NE ASPEKTIN KOMBTAR ???????

Ti se paske pa m'duket humorin e fundit te Qumilit :biggrin:

Elina
30-03-08, 01:15
Oooooooooooooo,,, me Prishtinen nuk ka bre :biggrin:

CrAzY-BoY
30-03-08, 01:32
Kuptohet..

G J I L A N I

Cia-Ferizaj
30-03-08, 01:35
edhe ferizaji po...........

CrAzY-BoY
30-03-08, 01:36
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/sq/thumb/4/4b/GjilaniEmblema.JPG/100px-GjilaniEmblema.JPG

Prishtinasja_
04-04-08, 08:34
Oooooooooooooo,,, me Prishtinen nuk ka bre :biggrin: Ashtu bre Linush...........tregoju..!

Albonita
05-04-08, 11:22
Kuptohet..

G J I L A N I


Kuptohet se Gjakova mos ta harroj edhe Prizrenin.! :smile:

CrAzY-BoY
05-04-08, 11:40
Kuptohet se Gjakova mos ta harroj edhe Prizrenin.! :smile:


per mu ska tjeter vend perveq se G J I L A N I :)

Albonita
05-04-08, 11:41
per mu ska tjeter vend perveq se G J I L A N I :)


Fol drejt se gjakova asht me e mire.. se gjilani hahaa

CrAzY-BoY
05-04-08, 11:43
Fol drejt se gjakova asht me e mire.. se gjilani hahaa


hhahaha shuj be far gjakove ja kam zili gjakoves :P hahaha

Albonita
05-04-08, 11:55
hhahaha shuj be far gjakove ja kam zili gjakoves :P hahaha


Hahaha pse ja ki zili gjakoves ?? se i ka qikat e mira a hahaha

CrAzY-BoY
05-04-08, 12:07
Hahaha pse ja ki zili gjakoves ?? se i ka qikat e mira a hahaha

hahahahah jo be po djemt i ka krejt asishne :P hahahahahaa

Albonita
05-04-08, 12:15
hahahahah jo be po djemt i ka krejt asishne :P hahahahahaa


SI QKA Asishne ?? qa po don me than une te thash vajzat i kan te mira nuk te thash se djemt trgo qka asishne more ?? hahahaa

CrAzY-BoY
05-04-08, 12:21
SI QKA Asishne ?? qa po don me than une te thash vajzat i kan te mira nuk te thash se djemt trgo qka asishne more ?? hahahaa


po une te tregova se percka ja kam zili qyyy :P
e per me tregu se percka jo se male :P

Linka_pz
05-04-08, 12:32
Kuptohet se Gjakova mos ta harroj edhe Prizrenin.! :smile:


Albonita te tregon motra ty ,vizitoje Prizrenin e pastaj flet ...,qe s`te del perpara asnje Qytet tjeter para Prizrenit bindesh vet ,per Qytet Kosovar mendova .

Albonita
05-04-08, 12:48
Albonita te tregon motra ty ,vizitoje Prizrenin e pastaj flet ...,qe s`te del perpara asnje Qytet tjeter para Prizrenit bindesh vet ,per Qytet Kosovar mendova .Lika une kur ta ceki gjakoven gjith e kom para sysh edhe Prizrenin spse me ka lan shum pershtypje te madhe po nje e tham se ..nese vi doni her ne Kosovo dota vizitoje Prizrenin cep e ne cep se ta vertetoj se vertet asht qytet i bukur edhe do vija te ti ne caffe...


Mandej vjen ne pytje Gjilani ,suhareka,edhe shum e shum tjra se nuk i njoh.!

jadore
05-04-08, 13:22
Albonita te tregon motra ty ,vizitoje Prizrenin e pastaj flet ...,qe s`te del perpara asnje Qytet tjeter para Prizrenit bindesh vet ,per Qytet Kosovar mendova .


ah, Linka ...
e dine ku isha dje me pune .. ne Prizerenin legjendar ..
ta them te verteten cka bisedova me kolegun ne auto ..
i thash , kaq te ceket dhe te mjere jemi ne .. kaq te mjere dhe te varfer e kemi perceptimin per bukurine ... apo une nuk e kuptoj qka dome te tregojme me fjalen bukuri ..!!!
...shiko i them me kujdes cdo rruge ketu , cdo skut ,cdo ndertese,a mund te quhen keto bukuri urbanistike apo bukuri e ndertimit , a mund te quhet nje qytet i bukur kur nuk e ka asgje kompozicionale ..!!!
.. eshte e vertet ajo kur perkufizojme se Prizereni eshte nje nder qytetet me te bukura te Kosoves ..apo une kam lajthitur..
vertet pyes cili eshte definicioni i bukurise per Ne...!!!

Linka_pz
05-04-08, 14:04
ah, Linka ...
e dine ku isha dje me pune .. ne Prizerenin legjendar ..
ta them te verteten cka bisedova me kolegun ne auto ..
i thash , kaq te ceket dhe te mjere jemi ne .. kaq te mjere dhe te varfer e kemi perceptimin per bukurine ... apo une nuk e kuptoj qka dome te tregojme me fjalen bukuri ..!!!
...shiko i them me kujdes cdo rruge ketu , cdo skut ,cdo ndertese,a mund te quhen keto bukuri urbanistike apo bukuri e ndertimit , a mund te quhet nje qytet i bukur kur nuk e ka asgje kompozicionale ..!!!
.. eshte e vertet ajo kur perkufizojme se Prizereni eshte nje nder qytetet me te bukura te Kosoves ..apo une kam lajthitur..
vertet pyes cili eshte definicioni i bukurise per Ne...!!!

ah e nderuar ...
eshte e vertet se edhe Prizreni nuk eshte Qytet perfekt si Qytetet e botes me pasterti , me infrastruktur etj , por Prizreni dallon pak per keto nga Qytetet e tjera ,eshte pak me i paster ,eshte me ndertesa te vjetra ,me Shadervan ,me lumbardh ,e me shume nga kjo edhe Qytet me Histori , vertet jam shume krenare qe jam Qytetare e ketij Qyteti ....
....por mos te harrojme se shijet jane te ndryshme .

rilinda
05-04-08, 14:17
ah, Linka ...
e dine ku isha dje me pune .. ne Prizerenin legjendar ..
ta them te verteten cka bisedova me kolegun ne auto ..
i thash , kaq te ceket dhe te mjere jemi ne .. kaq te mjere dhe te varfer e kemi perceptimin per bukurine ... apo une nuk e kuptoj qka dome te tregojme me fjalen bukuri ..!!!
...shiko i them me kujdes cdo rruge ketu , cdo skut ,cdo ndertese,a mund te quhen keto bukuri urbanistike apo bukuri e ndertimit , a mund te quhet nje qytet i bukur kur nuk e ka asgje kompozicionale ..!!!
.. eshte e vertet ajo kur perkufizojme se Prizereni eshte nje nder qytetet me te bukura te Kosoves ..apo une kam lajthitur..
vertet pyes cili eshte definicioni i bukurise per Ne...!!!

Ah, e di ku t'ka lind ky mendim!
Garant paske kalu ka rruga qė jon tu e nreq je bo nervoz. Mirė e ke tybe se edhe une sa herė po kaloj anej nervat po mprishen edhe bile po m'dhimet kerri me shti anej... hajt J'ador-e hajt se qe sot jon tu ja qit shtresėn e fundit me zall (a ēka o ai) edhe pastaj asfalt pėrmbi. Si rrush ka me nau bo qyteti.

Linka_pz
05-04-08, 14:48
Ah, e di ku t'ka lind ky mendim!
Garant paske kalu ka rruga qė jon tu e nreq je bo nervoz. Mirė e ke tybe se edhe une sa herė po kaloj anej nervat po mprishen edhe bile po m'dhimet kerri me shti anej... hajt J'ador-e hajt se qe sot jon tu ja qit shtresėn e fundit me zall (a ēka o ai) edhe pastaj asfalt pėrmbi. Si rrush ka me nau bo qyteti.


Ahahahah, po bre vertet andej per me ardh nga ju ishin duke e rregullu ,po hajt se e ndreqin e xham e bojne si ne hymje qe shpirti po te pushon kur po hyn ne Pz .

O Prizreni im i bukur.

MemphiSx
05-04-08, 15:20
Ahahahah, po bre vertet andej per me ardh nga ju ishin duke e rregullu ,po hajt se e ndreqin e xham e bojne si ne hymje qe shpirti po te pushon kur po hyn ne Pz .

O Prizreni im i bukur.

Qka jeni bo lokaliste bre,e dijm qe osht Prizreni vend i mir,por thuni Gjakova me pelqen bile :D :D

rilinda
05-04-08, 15:30
Qka jeni bo lokaliste bre,e dijm qe osht Prizreni vend i mir,por thuni Gjakova me pelqen bile :D :D

E ti hiē s'koke lokalist ap ap ap! :biggrin:
O hajt se sa t'na nreqet rruga knej, prej bukurisė t'qytetit tonė, rrezaton bukuria edhe n'Gjakovė e jau shtojmė pak namin :wink:

Guri i madh
05-04-08, 15:41
80%te atyre qe kan votue jan lokalista ,PEJA ėsht ma e bukura perendia ja ka fal bukurit natyrore dhe ėsht qyteti ma i bukur

Breshka
05-04-08, 18:36
me nejt shtremt e me fol drejt Prizreni qyteti me i bukur

rilinda
06-04-08, 14:43
me nejt shtremt e me fol drejt Prizreni qyteti me i bukur

Eh. Qeshtu thojnė ka na, e ka k'ta tjert po thojshin: "Rri drejt e fol shtremt." :biggrin:

CrAzY-BoY
07-04-08, 01:22
Eh. Qeshtu thojnė ka na, e ka k'ta tjert po thojshin: "Rri drejt e fol shtremt." :biggrin:Pse nuk ke CEK EMER se kush jan " k'ta " qe po Rrikan Drejt e po folkan shtremt !

rilinda
07-04-08, 09:42
Pse nuk ke CEK EMER se kush jan " k'ta " qe po Rrikan Drejt e po folkan shtremt !

K'ta de qė nuk pe pranojnė qė Prizreni ėshtė qyteti mė i bukur.

CrAzY-BoY
08-04-08, 01:25
K'ta de qė nuk pe pranojnė qė Prizreni ėshtė qyteti mė i bukur.

hahahah " K'ta " e pranojn qe qyteti i tyre eshte ma i bukur, bukuroshe ;)

Prishtinasja_
08-04-08, 11:07
Prishtina dhe pike ! :biggrin::tongue:

^katunari^
08-04-08, 11:09
PRISHTINA ...........EDHE DY PIKA

Prishtinasja_
08-04-08, 11:10
PRISHTINA ...........EDHE DY PIKA
:tongue::tongue: Ashtu bre katundar tregoju se cili eshte "shehri" me i mire :tongue:

^katunari^
08-04-08, 11:14
:tongue::tongue: Ashtu bre katundar tregoju se cili eshte "shehri" me i mire :tongue:

Kallxom , qe thot dikush naj sen tjeter, e te shkoj te marr ni terfurk edhe
ngrrrrrrrrk

Elina
08-04-08, 11:59
PRISHTINA ...........EDHE DY PIKA
Katunar,po ja shtoj edhe une nje pike :biggrin:

^katunari^
08-04-08, 12:23
Katunar,po ja shtoj edhe une nje pike :biggrin:

Elina, a e ke seriozisht . a u tute pej terfurki ?:biggrin:

Elina
08-04-08, 12:25
Elina, a e ke seriozisht . a u tute pej terfurki ?:biggrin:

Me shum tutna me ndejte ner dud,se prej terfurki ...edhe pike :biggrin:

^katunari^
08-04-08, 12:28
Me shum tutna me ndejte ner dud,se prej terfurki ...edhe pike :biggrin:

Hiq mos ta nin, se une jam katunar modern- ani ty bile qe te kam kojshike ,
e sa per dud, tutu valla se naten po fluturon qka mos mi dud:smile:

rilinda
08-04-08, 18:00
Katunar,po ja shtoj edhe une nje pike :biggrin:

Mirė bone qė ja shtove edhe njė pikė, e gjithsej u bėnė tri pika, qė dmth. PRISHTINA do tė ishte qyteti mė i bukur sikur e gjithė popullata qė jetojnė nė tė, tė jenė me vetėdije mė tė plotė e mos t'ia humbin bukurinė qytetit me lloj- lloj mbeturinash. :wink:

prishtinasi
09-04-08, 23:09
Mirė bone qė ja shtove edhe njė pikė, e gjithsej u bėnė tri pika, qė dmth. PRISHTINA do tė ishte qyteti mė i bukur sikur e gjithė popullata qė jetojnė nė tė, tė jenė me vetėdije mė tė plotė e mos t'ia humbin bukurinė qytetit me lloj- lloj mbeturinash. :wink:

Gjithkush u ba ekologjist ne kete shekull...

Fshatari
10-04-08, 11:48
Mirė bone qė ja shtove edhe njė pikė, e gjithsej u bėnė tri pika, qė dmth. PRISHTINA do tė ishte qyteti mė i bukur sikur e gjithė popullata qė jetojnė nė tė, tė jenė me vetėdije mė tė plotė e mos t'ia humbin bukurinė qytetit me lloj- lloj mbeturinash. :wink:
A kishe mujt me i detajue(me i emnue) disa nga ata lloj tė shumtė tė mbeturinave nė Prishtinė. Mė mungon ky sektor i leksikut se unė pėr veti e pėrdori vetėm nji fjalė:mbeturina!
Tė falenderon nji mbeturinė e fshatit!

Buqja_ch
10-04-08, 12:30
Katunar,po ja shtoj edhe une nje pike :biggrin:Elina e ka edhe njé pik nga uné .....Prishtina

rilinda
11-04-08, 15:07
Gjithkush u ba ekologjist ne kete shekull...

Ku pe din ti se a jam unė gjithkush apo dikush?! :rolleyes:
Hyp menifar mali (ja harrova emnin veē pe shihshe Prishtinėn krejt prej naltit), edhe veē kqyre a munėsh me dallu najsen prej tymit.

rilinda
11-04-08, 15:15
A kishe mujt me i detajue(me i emnue) disa nga ata lloj tė shumtė tė mbeturinave nė Prishtinė. Mė mungon ky sektor i leksikut se unė pėr veti e pėrdori vetėm nji fjalė:mbeturina!
Tė falenderon nji mbeturinė e fshatit!

:rolleyes:
Valla bre fshatar, ma mirė me kan fshatar sesa sheherli i njė qytetit, pėr tė cilin duhet tė na vijė keq.
Paramendo: Me dal e me ec nėpėr kryeqytet, e pa prit, e pa kujtu me tu paraqitet para kėmbėve shporeti... nc nc nc... po pooo... n'Prishtinė ka ndodh kjo. Prej katit mė tė lartė, nė njėrėn nga ato banesat afėr postės u hodh njė shporet nė trotuar.
E me ato "lloj- lloj mbeturinash", i kuptoj kėto mbeturina duke u nisur nga shporeti e deri tek ato mė tė voglat, pėr tė cilat edhe kontinjerėt i kanė pėr t'i klasifikuar, e DISA banorė t'kryeqytetit, nuk i klasifikojnė ato, po i hedhin para kontinjerėve duke menduar se po e hijeshojnė qytetin.

niemand
12-04-08, 11:03
Gjith kosova eshte e bukur , por pak Gjilani jau merr antet qyteteve tjera..

Prishtinasja_
12-04-08, 11:14
Gjith kosova eshte e bukur , por pak Gjilani jau merr antet qyteteve tjera..

Niemand....sa per bukurin e djemve ja keni anen :biggrin: ..e valla sa per qytet..pakez si veshtir !:tongue:

rilinda
12-04-08, 13:07
Niemand....sa per bukurin e djemve ja keni anen :biggrin: ..e valla sa per qytet..pakez si veshtir !:tongue:

Eh qeta deshta me ja than edhe une, ama ja paske than ti para meje :biggrin:

prishtinasi
12-04-08, 14:06
Ku pe din ti se a jam unė gjithkush apo dikush?! :rolleyes:
Hyp menifar mali (ja harrova emnin veē pe shihshe Prishtinėn krejt prej naltit), edhe veē kqyre a munėsh me dallu najsen prej tymit.


Kesh i lexova letrat tarot ne nje teme te forumit, e me tregun kush je!:smile:
Po e dim qe ti e "njeh" Prishtinen...edhe nifare mali po e njifshe...sukses, se perpara ke qendru veq ne stacion te autobusave (ne cilin peron se di, se moti se kom ba rrugen per Kukes)...a po tash qenke afru edhe afer hekurishtes se qytetit:biggrin: !
Une prape te them...mos i ngatrro qytetzat me qytete...:wink: , (ti, ju) zonjusha Dikushi!

Dukagjinas_i
14-04-08, 09:36
...gjitha jane t'mira, veq me Peje s'ka :biggrin:

Gjumashja
14-04-08, 10:09
Kot e keni Mitrovia eshte njĖsh....:biggrin: ...

rilinda
14-04-08, 11:20
...gjitha jane t'mira, veq me Peje s'ka :biggrin:

Dje Labi (i 21-shit) ke me emision n'Pejė, edhe tu fol me drejtoreshen e shkollės t'Artit, kjo drejtoresha tha: "Shpresojm se me punė do t'ia kalojmė pėr bukuri edhe Prizrenit."

:biggrin:

BE LK
14-04-08, 12:55
Kot e keni Mitrovia eshte njĖsh....:biggrin: ...
Ka bie kjo mitrovia...!? http://dardania.de/vb/upload/images/smilies/biggrin.gif

Dukagjinas_i
14-04-08, 13:09
Dje Labi (i 21-shit) ke me emision n'Pejė, edhe tu fol me drejtoreshen e shkollės t'Artit, kjo drejtoresha tha: "Shpresojm se me punė do t'ia kalojmė pėr bukuri edhe Prizrenit."

:biggrin:
...me t'gjitha ja kemi kalu Prizrenit,,,veq edhe me pune na ka mbete :biggrin:

rilinda
14-04-08, 13:40
...me t'gjitha ja kemi kalu Prizrenit,,,veq edhe me pune na ka mbete :biggrin:

Eh hajde ishalla!
Se tybe, nime e kom, bash m'bohet qefi me pa krejt Kosovėn t'pėrparume. Labi (kolega jem) kish me than: t'perparume/t'zbukurume/ t'lulume :biggrin:

niemand
15-04-08, 11:27
I ka vdek nana ksaj pune , u pa mire se G J I L A N I eshte simply the best..

Gjumashja
15-04-08, 11:28
Ka bie kjo mitrovia...!? http://dardania.de/vb/upload/images/smilies/biggrin.gif


Mitrovica e kisha fjalen...:tongue: ....

Elina
15-04-08, 11:36
I ka vdek nana ksaj pune , u pa mire se G J I L A N I eshte simply the best..

Ngushellime per nenen e kesaj pune :biggrin:


Ta them te drejten,sa e kam pase dajen edhe gjyshen gjalle...gezim me te madh se me shku ne Gjilan nuk kam pase...
Edhe tash kur me vjen puna me shku atje me pelqen ...
Edhe Qyteti ku pjesen me te madhe te femijerise time e kam kalu atje ....!!!


Po perseri po them se me Qytet te Prishtinasit,Prishtinases,Buqes,Legendes,Dritonit, Lyres nuk ka breeeeeeeeeeeeeeeeee....Ps;Rilinda mos me cito pash besen hihihihihiihihih....se nuk po du me dite sa shporeti ka fluturu prej kateve te larta te ndertesave :biggrin:

Arkza
15-04-08, 11:58
Hhahahahahaha Veq Pritni tash kur te kercen ajo Shpullavica rrethe kesaj temes ! su Pajtohet ajo me faktin e kesaj temes jooo e as qe e pranon Ndonjehere se Pr-ja eshte NR: 1 ..........:biggrin: :wink:

niemand
15-04-08, 12:04
Ngushellime per nenen e kesaj pune :biggrin:


Ta them te drejten,sa e kam pase dajen edhe gjyshen gjalle...gezim me te madh se me shku ne Gjilan nuk kam pase...
Edhe tash kur me vjen puna me shku atje me pelqen ...
Edhe Qyteti ku pjesen me te madhe te femijerise time e kam kalu atje ....!!!


Po perseri po them se me Qytet te Prishtinasit,Prishtinases,Buqes,Legendes,Dritonit, Lyres nuk ka breeeeeeeeeeeeeeeeee....Ps;Rilinda mos me cito pash besen hihihihihiihihih....se nuk po du me dite sa shporeti ka fluturu prej kateve te larta te ndertesave :biggrin:


Ateher e ke trathtu Gjilanin , sado me qen e mire Prishtina vetem mendoje sa u mbush prej Mogilles/Kaloshevcit/Llapit/Llapushnik/Katunet e Drenices aty :PP ec e mos plas ..

Qe nga sot ne grenze Prishtin - Kanton Zurich hahaha (Gjilan) e ke te ndaluar :P Shko ne Prishtin me.. dhe ri priti ata shporetat dhe pampersat prej katit te 4..5 tu te ra ne kok rruges ha ha..

Sa me mungon.. hėė..

niemand

Elina
15-04-08, 12:16
Ateher e ke trathtu Gjilanin , sado me qen e mire Prishtina vetem mendoje sa u mbush prej Mogilles/Kaloshevcit/Llapit/Llapushnik/Katunet e Drenices aty :PP ec e mos plas ..

Qe nga sot ne grenze Prishtin - Kanton Zurich hahaha (Gjilan) e ke te ndaluar :P Shko ne Prishtin me.. dhe ri priti ata shporetat dhe pampersat prej katit te 4..5 tu te ra ne kok rruges ha ha..

Sa me mungon.. hėė..

niemand

More Niemand sa kam qeshe me ty....
Po ndashta edhe ke harru ... edhe Gjilani eshte mbushe me te ardhun prej rrethine pa i ceke vendet kuptohet :tongue:

Une nuk kam pas qysh me e trathetu Gjilanin,se aty e kam pase dajen ...
Qyteti ku kam linde une eshte Prishtina....edhe prap mendoj edhe nuk ka kush qe ma kthen mendjen se Prishtina nuk eshte qyteti me i bukur ne shtetin e Kosoves :biggrin:Arkza qashtu eshte bre ...po ajo Rilinda nuk po e pranon :biggrin:

niemand
15-04-08, 12:28
More Niemand sa kam qeshe me ty....
Po ndashta edhe ke harru ... edhe Gjilani eshte mbushe me te ardhun prej rrethine pa i ceke vendet kuptohet :tongue:


Ta bej me te bardh mos te duket se tani i ke ra pikes hahahaha.. e pikerisht aty ka lagjja ime ku un jetoj jan te ardhur shum hahah.. nqs ke ndegju ndonjeher per "Dheu i Bardh" ama un jam me lart ... ahh cka me erdh inati pse ma kujtove..

Nejse tani un po dorzohem.. dhe po ju le te fitoni njeher Prishtinalit.. me Pejont..se kurr sja keni dal per dicka me fitu :P

niemand

p.s Gjithmon ishalla te shkon jeta tu qesh..

Preshevar
15-04-08, 12:34
Hhahahahahaha Veq Pritni tash kur te kercen ajo Shpullavica rrethe kesaj temes ! su Pajtohet ajo me faktin e kesaj temes jooo e as qe e pranon Ndonjehere se Pr-ja eshte NR: 1 ..........:biggrin: :wink:

Qe se pranon qe Presheva eshte nr° 1, so problem qyre 1x :biggrin:

Arkza
15-04-08, 12:38
Qe se pranon qe Presheva eshte nr° 1, so problem qyre 1x :biggrin:Hhahahahahaha Djali i huj o bre Presheven mos ma permend se me dhemb zemra kur e di qe eshte jasht Kosoves por se shpejttiiiiii dote jet mrena dhe ko mu bo NR : 2 a bonm keshtu ! :smile: :wink:

Preshevar
15-04-08, 12:41
Hhahahahahaha Djali i huj o bre Presheven mos ma permend se me dhemb zemra kur e di qe eshte jasht Kosoves por se shpejttiiiiii dote jet mrena dhe ko mu bo NR : 2 a bonm keshtu ! :smile: :wink:

ncncn Kurrsesi !!! Mitrovicen n'daq e bojmi n° 2 :biggrin:... tani vin kto t'voglat si prishtina-peja-prizreni e gjakova :biggrin:

Arkza
15-04-08, 12:43
ncncn Kurrsesi !!! Mitrovicen n'daq e bojmi n° 2 :biggrin:... tani vin kto t'voglat si prishtina-peja-prizreni e gjakova :biggrin:Hhahahahah pse qka po mendon ti me bo NR: 1 aaa !? ja jo me vjen keq Djali i huj se para Pr smunde as kush me i dal perpara hahahahahah :biggrin: :biggrin:

Preshevar
15-04-08, 12:51
Hhahahahah pse qka po mendon ti me bo NR: 1 aaa !? ja jo me vjen keq Djali i huj se para Pr smunde as kush me i dal perpara hahahahahah :biggrin: :biggrin:

yhy.... jena mar vesh me Einen, Prishtinasen_ e Buqėn, m'than qe hajt !! Dil perpara, kapėrcena/tejkalona/pretisatna :biggrin::biggrin: hahahahahaha

Arkza
15-04-08, 13:00
yhy.... jena mar vesh me Einen, Prishtinasen_ e Buqėn, m'than qe hajt !! Dil perpara, kapėrcena/tejkalona/pretisatna :biggrin::biggrin: hahahahahahaHhahahahaha ehh vallah une sdi se qysh jeni marre vesh pasi nje kohe skam qen ketu hjhahahahahha :biggrin:

BE LK
15-04-08, 14:26
Hhahahahaha ehh vallah une sdi se qysh jeni marre vesh pasi nje kohe skam qen ketu hjhahahahahha :biggrin:
Oj Arkeze mire sse nq paske ardhe, po ku ishe me leje te zakonshme a ? :D

Arkza
15-04-08, 14:32
Oj Arkeze mire sse nq paske ardhe, po ku ishe me leje te zakonshme a ? :DBe lk Mir se te gjej ty , me fal se tani e pash se jam edhe tjtre kah spo shiqoj fort ketu !
Isha ku isha ne Tjtre matan gardhit u knaqa valla hahahahahha , po tia je mir qysh kalon !?
Ti Kthem temes !
Elina po de po ajo keshtu eshte krejt Shpullavic nuk mendon ma shuem veq qe ska Borllog e thot keshtu bveq se veq Pz e tjtrat te metat e Pz po i harron ajo hahahahahahahahhaa :biggrin: :biggrin:

SANTANA-29
15-04-08, 14:40
shum enteresan ,,qdo kuj i doket shtepija vet e mir,por e verteta eshte se te gjithe kemi shtepi te mira dikush pak te pa lyer dikush pa kulm dikush te pa paster me nje fjal Kosova eshte e bukur,,,,,,,,,,,,,,,,(edhe peja),,,,,,:tongue:

rilinda
15-04-08, 14:41
Qaq shumė ju ka marr ment qyteti jem, saqė sun pe harroni as ata e as mue :biggrin:
Juhuuuuuu... Linkaaaa... http://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/70.gif hajde qakma dorėn nihere :wink:

Arkza
15-04-08, 14:43
shum enteresan ,,qdo kuj i doket shtepija vet e mir,por e verteta eshte se te gjithe kemi shtepi te mira dikush pak te pa lyer dikush pa kulm dikush te pa paster me nje fjal Kosova eshte e bukur,,,,,,,,,,,,,,,,(edhe peja),,,,,,:tongue:Po Santana e Verete eshte se qdo Kujt i duket shtepija e vet me e bukura ne Bot !!!
Por ne fakt duhet te jemi te sinqert e jo si disa disa qe se shohin realitetin me sy te verteten e thojne Kunder !
Edhe pse une jam Nga Mitrovica porr me deshir te falkte dote jetoja gjithe ne Mitrovice ama smuj te them se eshte Mitrovica qytet me i bukur ne Kosove jo !
Pra ajo eshte Prishtina :smile:

Preshevar
15-04-08, 14:47
...qka ju pėlqen nė qytetin me te bukur ?

Arkza
15-04-08, 14:49
...qka ju pėlqen nė qytetin me te bukur ?Si pamje qytetare , si pamje njerzore , si pamje krejtsisht Modeste aty muj te gjej vetem ne Pr :wink:

prishtinasi
16-04-08, 21:03
Dje Labi (i 21-shit) ke me emision n'Pejė, edhe tu fol me drejtoreshen e shkollės t'Artit, kjo drejtoresha tha: "Shpresojm se me punė do t'ia kalojmė pėr bukuri edhe Prizrenit."

:biggrin:


Paramendo, jete o jete, (jeto me mire...)nese per bukuri flitet ne emision te Balit, atehere veq ngjitja drynin atij qyteti:tongue:

shoki
16-04-08, 21:33
Gjakovaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa Rrepublik :wink:

rilinda
16-04-08, 22:45
Paramendo, jete o jete, (jeto me mire...)nese per bukuri flitet ne emision te Balit, atehere veq ngjitja drynin atij qyteti:tongue:

Drejtoresha e shkollės sė vetme tė Artit e dha vlerėsimin.

prishtinasi
16-04-08, 22:50
Drejtoresha e shkollės sė vetme tė Artit e dha vlerėsimin.

Edhe qka????
Ne emison te Balit...veq komplimente jepin...mos prit me msu diqka aty!

vjeshta
16-04-08, 22:54
Drejtoresha e shkollės sė vetme tė Artit e dha vlerėsimin.

Mos i ka rronjet prej Prizereni ajo ??:biggrin:

rilinda
16-04-08, 22:54
Edhe qka????
Ne emison te Balit...veq komplimente jepin...mos prit me msu diqka aty!


I japin komplimente secili qytetit t'vet, ama ajo u bo realiste.
Une pajtohna qė edhe Peja osht qytet i mirė (e i bukur), ama nuk din me i shfrytzu ato t'mira qė i kanė.
A pėr Prishtinė, s'ka fjalė. Pajtohna qė ėshtė qytet tallava i Kosovės.


P.s. Hajde tash prap k'tu e thujum "Tallava jeni ju Prizreni se i keni aty tona nacionalitet...", ama veē kije parasysh qė as nacionalitet nuk ia prishin bukurinė qytetit sikurse mbeturinat :biggrin:

rilinda
16-04-08, 22:58
Mos i ka rronjet prej Prizereni ajo ??:biggrin:

Ēka s'bon vakia! :biggrin:
Veē bre me pas kan prizrena'like ajo, kish insistu qat shkollėn e Artit me qel n'Prizren e jo n'Pejė.

vjeshta
16-04-08, 23:03
Ēka s'bon vakia! :biggrin:
Veē bre me pas kan prizrena'like ajo, kish insistu qat shkollėn e Artit me qel n'Prizren e jo n'Pejė.

E kish qel moj ,por kur eshte qel shkolla e artit ne Peje ,Prizereni nuk ka dite se qka eshte arti...:biggrin: :tongue:

prishtinasi
16-04-08, 23:03
I japin komplimente secili qytetit t'vet, ama ajo u bo realiste.
Une pajtohna qė edhe Peja osht qytet i mirė (e i bukur), ama nuk din me i shfrytzu ato t'mira qė i kanė.
A pėr Prishtinė, s'ka fjalė. Pajtohna qė ėshtė qytet tallava i Kosovės.


P.s. Hajde tash prap k'tu e thujum "Tallava jeni ju Prizreni se i keni aty tona nacionalitet...", ama veē kije parasysh qė as nacionalitet nuk ia prishin bukurinė qytetit sikurse mbeturinat :biggrin:

Ti je shembulli i kultures tallava...per nje arsye...kalon prej berrllogut, del fol per arte te bukura, kalon te sorra...qohesh ne mengjes e shikon labin...(garant idoll e ki, lloj mbeturine eshte edhe ai), ndalesh e shikon ndonje serial latino-amerikan...edhe mendon qe je ne Karakas, qohesh zbret e pine nje qaje turku me shtate sheqera mbrenda, dhe e kqyre filmat e ibrahimit...e thu..."akshėm, hajde dalim hajme qebapa"! Ende enderron me studiu ne UP, ama qendrat e shqiptarise te kane qellu larg, Prishtina dhe Tirana, e per fat te keqe per ty, kojshit e ty Dragashi dhe Kukesi nuk kane Universitet...!
Qka me ba dajes...vjen dita edhe per ju...ama lypsen vite!:biggrin:

vjeshta
16-04-08, 23:04
I japin komplimente secili qytetit t'vet, ama ajo u bo realiste.
Une pajtohna qė edhe Peja osht qytet i mirė (e i bukur), ama nuk din me i shfrytzu ato t'mira qė i kanė.
A pėr Prishtinė, s'ka fjalė. Pajtohna qė ėshtė qytet tallava i Kosovės.


P.s. Hajde tash prap k'tu e thujum "Tallava jeni ju Prizreni se i keni aty tona nacionalitet...", ama veē kije parasysh qė as nacionalitet nuk ia prishin bukurinė qytetit sikurse mbeturinat :biggrin:


Askush nuk e shfrytzon veten qiko ...:biggrin:

rilinda
16-04-08, 23:20
Ti je shembulli i kultures tallava...per nje arsye...kalon prej berrllogut, del fol per arte te bukura, kalon te sorra...qohesh ne mengjes e shikon labin...(garant idoll e ki, lloj mbeturine eshte edhe ai), ndalesh e shikon ndonje serial latino-amerikan...edhe mendon qe je ne Karakas, qohesh zbret e pine nje qaje turku me shtate sheqera mbrenda, dhe e kqyre filmat e ibrahimit...e thu..."akshėm, hajde dalim hajme qebapa"!

A fole pėr veti a?
N'kėtė rast nuk pajtohna me fjalėn e urtė: "Fmija gajn ka dajt. " :biggrin:
E ato ma nalt, prej mbeturinave, te arti i bukur, "QYSH T'O VENI, BOHET KUVENI." :biggrin:
Ndaq me ditė, qaq e zanun po jom sa qė nashta edhe e keni vrejt qė as n'Dardani nuk po dokna shumė, kshtu qė kohė pėr seriale s'po kom (se i kisha kqyr me qef :D).

Ende enderron me studiu ne UP, ama qendrat e shqiptarise te kane qellu larg, Prishtina dhe Tirana, e per fat te keqe per ty, kojshit e ty Dragashi dhe Kukesi nuk kane Universitet...!


Ēka e pate Nostradamusin ti? :tongue:
Mos paēin Dragashi e Kukėsi Universitet, ka qyteti mė i bukur n'Ks., pra Prizreni, edhe kushtet mė tė mira se n'UP i kemi, edhe kah e keqja kėrkush nuk ėndėrron.


Qka me ba dajes...vjen dita edhe per ju...ama lypsen vite!:biggrin:

Edhe n'fund, selom po t'boj me kangėn e Sinanit (t'pėrpunume) "Ju vjen dita edhe juve... me e bo qytetin ma t'mirė..."

rilinda
16-04-08, 23:22
Askush nuk e shfrytzon veten qiko ...:biggrin:

Nuk dinė me i shfrytzu bukuritė e qytetit moj (mos meno mrapsht :biggrin:).

jadore
16-04-08, 23:33
Gjakovaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa Rrepublik :wink:
tamam shoki , .... tash i vure kapak kesaj pune ( pike)

.. a po bre , ne kemi gjera me madhore , leri keta tjeret te mirren me vlerat devalvuese siq eshte bukurija , dhe shperftyrimin e keti nocioni ..

tung shoki , se hatri jot dhe nderhyra ne ceshtjet e te tjereve ...( ahahaha )

P.s.

prishtinasi , te ''odyssea''.. e ke te paguar neser ( nje caffe te nivelit diplomatik)..

prishtinasi
16-04-08, 23:37
A fole pėr veti a?
N'kėtė rast nuk pajtohna me fjalėn e urtė: "Fmija gajn ka dajt. " :biggrin:
E ato ma nalt, prej mbeturinave, te arti i bukur, "QYSH T'O VENI, BOHET KUVENI." :biggrin:
Ndaq me ditė, qaq e zanun po jom sa qė nashta edhe e keni vrejt qė as n'Dardani nuk po dokna shumė, kshtu qė kohė pėr seriale s'po kom (se i kisha kqyr me qef :D).


Po, kur fmija eshte ne rruge te gabume, ashtu thojne!:)
Ma murr menja qe i kishe shiku...ne shkrime po shihet qe po inspirohesh nga amerika latine!:)Ēka e pate Nostradamusin ti? :tongue:
Mos paēin Dragashi e Kukėsi Universitet, ka qyteti mė i bukur n'Ks., pra Prizreni, edhe kushtet mė tė mira se n'UP i kemi, edhe kah e keqja kėrkush nuk ėndėrron.


D.m.th ja pasna qellu...masi e permende Nostradamusin!:)
Po, por prape Universiteti i PZ, mbete dege e Prishtines:)))!
Kerkah s'je a...prape po sharron:)

Edhe n'fund, selom po t'boj me kangėn e Sinanit (t'pėrpunume) "Ju vjen dita edhe juve... me e bo qytetin ma t'mirė..."


Ma murr menja...qe me kange tjeter pos tallava s'mundesh me e pershendet kerkon!:)! Flm per pershendetje, po nuk vijne valet e Radio Kukesit te ne!:)

vjeshta
16-04-08, 23:40
Nuk dinė me i shfrytzu bukuritė e qytetit moj (mos meno mrapsht :biggrin:).

Qyyy per bukuri e pata moj ,pse me e pre na malin tone duke qene i kojshive ..:biggrin:

prishtinasi
16-04-08, 23:40
tamam shoki , .... tash i vure kapak kesaj pune ( pike)

.. a po bre , ne kemi gjera me madhore , leri keta tjeret te mirren me vlerat devalvuese siq eshte bukurija , dhe shperftyrimin e keti nocioni ..

tung shoki , se hatri jot dhe nderhyra ne ceshtjet e te tjereve ...( ahahaha )

P.s.

prishtinasi , te ''odyssea''.. e ke te paguar neser ( nje caffe te nivelit diplomatik)..

Do jem ne takim, normal mbas takimit priten arrestime...nuk lejojme shkeputje....

rilinda
16-04-08, 23:48
Ma murr menja...qe me kange tjeter pos tallava s'mundesh me e pershendet kerkon!:)! Flm per pershendetje, po nuk vijne valet e Radio Kukesit te ne!:)
Ku e dite more qė osht tallava, mosi ti nuk po ngojshe ksi muzike e bile s'paske lidhje pėr tallava!?! :rolleyes::biggrin:

He bre dajė, uroj qė edhe qyteti yt mu bo i bukur! InshAllah!http://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/63.gif

rilinda
16-04-08, 23:50
Qyyy per bukuri e pata moj ,pse me e pre na malin tone duke qene i kojshive ..:biggrin:

Jo moj me e pre, po me e rujt... n't'mirė t'qytetit e pata fjalėn e jo n't'keq. :wink:

prishtinasi
16-04-08, 23:52
Ku e dite more qė osht tallava, mosi ti nuk po ngojshe ksi muzike e bile s'paske lidhje pėr tallava!?!

He bre dajė, uroj qė edhe qyteti yt mu bo i bukur! InshAllah!http://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/63.gif

Hiq se morra vesh fjaline e pare, pate treme dajes apo...diq tjeter!? Po teksti i kenges ishte prerje zhiletash...kupton!:cool:
Mos uro ne gjuhen turke dajes, se po del naje qytet i bukur, dikun ne ndonje rajon te humbur te Turqise:biggrin:

Jana
25-04-08, 01:11
Phaaaaa a skoka kerkush i Gjakoves a

More Gjakova ma e bukura eshte qy a sjeni kan kurre n'Gjakove a hahahha ;)

Me Gjakov ska.....me ty jam edhe une.....

SANTANA-29
24-10-08, 14:41
http://www.gg-office.com/Kosova/Peja.jpg

Jana
24-10-08, 14:44
http://www.albemigrant.com/fotoalbum/albums/userpics/10018/normal_gjakova_2.jpg

SANTANA-29
24-10-08, 14:48
PEJA

http://iberdemaj.homepage24.de/bilder/peja2.jpg

Jana
24-10-08, 14:49
Gjakova....

Mundesisht ngjyren e kuqe mes ma prekni hahahhaha....

SANTANA-29
24-10-08, 14:52
http://i21.tinypic.com/2cxulic.jpg

lovely
24-10-08, 16:03
shehri i madh :biggrin: Pr :smile:

Giovanni
24-10-08, 18:20
Pa kurrfar dyshimi PEJA

Llapjani_HH
24-10-08, 18:26
O vallahi nuk e di qka jeni tu thanė e tu shkrue, veq me Podujevė ( Llap ) nuk ka.

Nuk kan than badihava: Prej kahit je? Prej Llapi si krejt Kosova :biggrin:

E tash mos u shtyni ma se qyteti ma i mirė ėshtė Podujeva edhe kit temė muni lirisht me mshel :biggrin: :tongue: :biggrin:

Jana
24-10-08, 23:37
GJAKOVA....edhe s'di sha pe diskutoni kit tem mo hahhha

Albonita
25-10-08, 11:07
GJAKOVA....edhe s'di sha pe diskutoni kit tem mo hahhha


Te gjith e din :wink: ska fjal....!

Elina
25-10-08, 11:17
O Zot, njefar vakti... cfar atmosfere u bejke ne kete teme :frown:

Blu_sky
25-10-08, 21:31
O Zot, njefar vakti... cfar atmosfere u bejke ne kete teme :frown: Prej te gjithave te keqiave po e marr Prizerenin si ma te mirin pak.

SANTANA-29
25-10-08, 21:32
PEJA---------:smile:

Oqeani
25-10-08, 21:33
Jo bre kurr nuk kam qehe hahahaha - ani se kam me ardhe

SANTANA-29
25-10-08, 21:46
Qdo her ka qen edhe ka me mbet qyteti ma i bukur ....PEJA

Zana_ch
26-10-08, 22:36
Qdo her ka qen edhe ka me mbet qyteti ma i bukur ....PEJA
hahaha po ta kona ty me thon peja


valla me Gjakov ska po krejt tmirat i gjoni te na


mos harroni as mos tju met hatri GJAKOVAS ASHTE NUMER 1

Zogu_1
20-12-08, 16:20
Vushtrria:smile:

qysh more qytetin ma te vjeter ne Kosove e keni harru pa e qit ne votim...ncncncncnc........

premium
21-12-08, 16:29
Qdo qytet Kosove po humb zbukurimin mbramje ...... Me redukimin e rrymės elektrike.... nuk po pėrngjan as katundit bileee!!!

speci
23-12-08, 16:57
Mitrovica edhe Peja i ka qikat ma t'mira per qata edhe si qytet me pelqejn

ritta
23-12-08, 17:48
Prizreni me pelqen me shum.........

Jana
24-12-08, 11:10
Mitrovica edhe Peja i ka qikat ma t'mira per qata edhe si qytet me pelqejn

Del ka Gjakova se ndrron mendimin....

speci
24-12-08, 17:10
Del ka Gjakova se ndrron mendimin....
a po a?
kuuuuu krejt paskam harru po shume i trullavt jom ba kohen e fundit:biggrin:

shfletuesi_
03-01-09, 15:31
Prizereni mendoj qe eshte dhe pse sjam nga ajo pjes... Por i ka te gjitha bilem jam i zhgenjyer qe shumica kan votuar Pr pr eshte nje Metropol por se ka bukurin e nje qyteti... e ka perspektiven e jo bukurin

Arkza
03-01-09, 15:34
O Kot E Kot E Keni Se Prishtina !!!

Prishtinasja_
03-01-09, 23:17
O Kot E Kot E Keni Se Prishtina !!!
ooo po bre vetem

P R I SH T I NA !!!!!

Krokodilli
15-01-09, 00:34
Prishtina - pse a paska qytete tjera Kosova a?, kam mendu qe jan qytetza

Elina
16-01-09, 20:37
Prishtina - pse a paska qytete tjera Kosova a?, kam mendu qe jan qytetza

:biggrin:

Qashtu edhe une mendoj besa :biggrin:

Ps;Prishtinaaaassssssss mos nai marrsh te ligat hooo ... qe hupe krejt :redface:

shfletuesi_
16-01-09, 21:18
Po bre PRISHTINA eh mjer une per juve qe sdini ta ndani qysh thon sheqerin nga krypa hahaha... Po qka ka t'mire ne prishtine berllog ne te djatht berllog ne te majt..
Per mua Prishtina eshte Qyteti i Mjamuneve....


Hajde, shnetje,
Ju ngat Jeta..

Konti1
17-01-09, 21:04
O prej Kumune kah pazari... e qeshtu perpjet e rreth... jan te mira te omla qe ja vlen a..

Te banesave posht jan kullerka shiten si kullerka gojes lypin rreh

Krokodilli
18-01-09, 08:11
:biggrin:

Qashtu edhe une mendoj besa :biggrin:

Ps;Prishtinaaaassssssss mos nai marrsh te ligat hooo ... qe hupe krejt :redface:

hahaha jo more skam hup jo oj Vendase, disa muaj ne Australi e disa ne Prishtinen e bukur, mire se te gjeta

premium
18-01-09, 14:05
Prizreni eshte qyteti ma i mire bree arkadash???
pejsazhi i bjeshkave, lumin bistricė,, etj.

Arkza
18-01-09, 14:10
ooo po bre vetem

P R I SH T I NA !!!!!Po po Prishtinasja Kot e kan te tjtret qe ju dhemb shume me pranu Realitetin :biggrin:
Une per Veti kur hi ne Prishtine marre Frym Lirisht http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon14.gif
Ku do shkoj neper Pr me knaqe syt , si nga Ana e njerve te kulturuar , Moderno Uhaa ka shume shume por mjafton me kaq dhe nuk bohet as 1 jav pa u sille neper Pr une :D

aLbaChiCk
18-01-09, 14:37
Ska me Gjilanin :smile:

Arkza
18-01-09, 14:48
Ska me Gjilanin :smile: Qyreee qyre keto hahhahahahah po qfare Gjilani mojjj :redface: hahahahhaha Te Pershendes shumeee , ku je bre qike ?

aLbaChiCk
18-01-09, 15:14
Qyreee qyre keto hahhahahahah po qfare Gjilani mojjj :redface: hahahahhaha Te Pershendes shumeee , ku je bre qike ?

Arkza Gjilani asht per mu :smile: Te pershendes edhe un ty shum

Oqeani
21-02-09, 15:14
Ja cili eshte me i bukur !


http://www.presheva.com/foto/dites/2009/presheva-200209.jpg

Jana
21-02-09, 16:57
o Milet hajdeni en Gjakova....ani mooo tash qe ka ra bor,,,,s'ka vend ma te mir en Bot....

Zhaneta
21-02-09, 20:27
Peja ka qen dhe,do te mbetet Qytet ma i bukri..............

Shqiptare_ne_Turqi
21-02-09, 23:22
O krejt Kosova bre ésht e bukur :smile:

Shqiptare_ne_Turqi
21-02-09, 23:26
Po qé duhet patjetér me vequ , edhe pse s'jam e asaj éne mé pélqejn shum Prizreni dhe Peja :smile:
edhe pér Gjakové thojn por,vetum kam kaluar nga ky qytet i bukur ...

Jana
21-02-09, 23:53
Po qé duhet patjetér me vequ , edhe pse s'jam e asaj éne mé pélqejn shum Prizreni dhe Peja :smile:
edhe pér Gjakové thojn por,vetum kam kaluar nga ky qytet i bukur ...

Ja sen spaske pa....hajde en Gjakov edhe bindesh...edhe une pet ftoj ....

Te pershendes...

Shqiptare_ne_Turqi
22-02-09, 00:17
Ja sen spaske pa....hajde en Gjakov edhe bindesh...edhe une pet ftoj ....

Te pershendes...


Jana, jam bind me aq qé e kam par :smile: dhe ne rastin e par pa ardh nuk e la, shifem ne Gjakoven e bukur :smile:


dhe uné té pérshendes shum e dashur ...

Makresh
22-02-09, 10:12
Ja cili eshte me i bukur !


http://www.presheva.com/foto/dites/2009/presheva-200209.jpg


Cfar i bukuri ore ? Veturat hecin neper sheshe, disa tjera jan parkiruar, burlloogjet per toke edhe bukur te duket :biggrin:

Oqeani
22-02-09, 16:48
Mos dashte te jete sikur ne Dubai !

miti
22-02-09, 16:59
Nese Eshte Fjala per qytet te Kosoves kisha then te gjitha jan te mira E Ndresa per qytet Evropes apo te botes Nuk e di se skam qen as nje her dhe nuk di te jap ndonje Mendim bash shum te sakt

LisMalisi
22-02-09, 21:14
Kaēaniku nuk eshte veq shkemb e gure por edhe xhevahir e flamur,
ndersa Gryka e Kaēanikut tmerri dhe varri i armikut.

Qika^Me^Kule
27-04-09, 20:23
Phaaaaa a skoka kerkush i Gjakoves a

More Gjakova ma e bukura eshte qy a sjeni kan kurre n'Gjakove a hahahha ;)

aghaghaghaghgha Po me duket kurr Gjakoven e kuqe me sy keta se paskan pa le qe se paskan pa por as shiju hiq se hiq :P

UNE THEM SE GJAKOVA SKA VEND MA I BUKUR A SDI ASHTU ME DUKET MUA QE JAM NGA AI VEND.

~AnnA~
27-04-09, 22:57
Votova Prishtinen,se tjerat qytete nuk i kam vizituar :)

Po te ishin edhe qytetet e Maqedonise,atehere dihet...Ohrit s'ja kalon qytet,as ne Kosove,as Shqiperi e as Malesi :smile:

jadore
27-04-09, 23:05
aghaghaghaghgha Po me duket kurr Gjakoven e kuqe me sy keta se paskan pa le qe se paskan pa por as shiju hiq se hiq :P

UNE THEM SE GJAKOVA SKA VEND MA I BUKUR A SDI ASHTU ME DUKET MUA QE JAM NGA AI VEND.
Qika me kule , fol drejte de , edhe ti e dine qe Gjakova edhe bukurija e nje qyteti jane larg me vite drite , si krejte tjerat rreth e rrotull Kosoves
Gjakoven e bene terhjeqese , kultura qytetare qe posedon , e bene te cmuar pse eshte vendlindja jone ..tjeter ......tjeter ,e dhimsheme eshte vetem fakti qe bukurine autoktone ja bastarduan me reformat urbane te socializmit..
pra kujdes kur e permendeni fjalen bukuri per qytete ..!

Idila
28-04-09, 13:08
Votova Prishtinen,se tjerat qytete nuk i kam vizituar :)

Po te ishin edhe qytetet e Maqedonise,atehere dihet...Ohrit s'ja kalon qytet,as ne Kosove,as Shqiperi e as Malesi :smile:
Yeppp AnnA :wink:

Arkza
28-04-09, 13:12
Prishtina o vallahin kot kot e keni se Prishtina !
P/S E Flm Zoti qe me qiti ngat Pr-es :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Arkza
28-04-09, 13:14
Yeppp AnnA :wink:Jeppppp jepppp Qiko ky eshte Trolli Shqipe duhet me kan jeppp po qkaaa :D:D
Ju Pershendes juve te dyjave se un kam qen veq Shkup hala e kam para syve sa e bukur eshte e te tjtrat si kam pa por me shpres se nje dit doti Vizitoj te gjitha Trojet Shqipet ..... :wink:

Idila
28-04-09, 13:19
Jeppppp jepppp Qiko ky eshte Trolli Shqipe duhet me kan jeppp po qkaaa :D:D
Ju Pershendes juve te dyjave se un kam qen veq Shkup hala e kam para syve sa e bukur eshte e te tjtrat si kam pa por me shpres se nje dit doti Vizitoj te gjitha Trojet Shqipet ..... :wink:
Je gjithmon e mirėpritur Arkėza.

Votėn ia dhashė Prishtinės! :wink:

Arkza
28-04-09, 13:28
Je gjithmon e mirėpritur Arkėza.

Votėn ia dhashė Prishtinės! :wink:O Te Flm shume Oj Shqipe ! Hiq pa me than e di mir s e jam e Mirpritur sepse ja u njoh Karakterin e juve :) Kam pas shuem shume SHOQE Nga Maqedonia o Zot se me ka marre malli per to e sidomos me Nick Shqiptareja , Freksia , Molla e Krym ( hahahahahahhahaha keshtu e ka pas nickun ajo ) Doda , Nisa etj etj ...I Pershendes ku do qe jan dhe i perqafoj shuem shume nga larg me shuem mall :S

P/S Me falni se dola nga Tema !

Makresh
28-04-09, 13:56
New Bazari i vitit nonmdhet-katermdhet,

Menti1
10-05-09, 23:20
peja ,,,,,,,

Sirios1
11-05-09, 22:34
Nuk e kam vizituar akoma Kosoven por Prizreni eshte me i bukur. Kurse ne shqiperi qytetet me te bukura jane Shkodra dhe Berati....duhet ti vizitoni.

Zhaneta
12-05-09, 06:12
Peja....

Albonita
12-05-09, 12:17
Peja....


---->> Gj.........A..................K...........O....... ...V......A

Idila
12-05-09, 15:09
Nuk e kam vizituar akoma Kosoven por Prizreni eshte me i bukur. Kurse ne shqiperi qytetet me te bukura jane Shkodra dhe Berati....duhet ti vizitoni.
Nė Berat kam tė afėrmit, ėshtė njė qytet mbresėlėnės.

12-05-09, 18:16
Gj.........A............K.........O..........V.... ...A

Dani11
13-05-09, 10:30
PRISHTINA

lola.G
13-05-09, 12:52
Ferizaji

Albonita
16-05-09, 07:33
3 veta jemi edhe nuk pajtohem cilli qytet asht ma i Bukur...njera po thot

----> Shkruje Peja tjetra thot shkruje Prishtina Tjetra thot shkruje Ferizai...Une ju them Gjakovaaa prap nuk pajtohen

Po gjith keta persona te fd hala nje nuk u pajtua me zgjedh nje Cytet per ta marr vendin e par se asht ma i bukuri. ne Kosovo ..edhe mu byll kjo teme :biggrin:


Pra me sot mbyllen ket tem Se ------------> Gjakova asht cyteti ma i bukur:biggrin:

Kaqanikasja
17-05-09, 19:09
KAQANIKU
vot nuk i dhash asnjenit pasi qe vendi me i bukuri me nje natyre me te bukur,e me gjithqka te bukur nuk eshte permend....

Gjumashja
19-05-09, 12:32
Ehh na ishte njehere Mitrovica... por prej qyteteve e pa konkurence eshte Prishtina

Arkza
19-05-09, 12:47
Po Vallahin Gjumashe Rripshtina( Prishtina ) :wink: NR: 1 dhe s'ka Koment tyben :biggrin: :biggrin:

Gjumashja
19-05-09, 12:55
Po Vallahin Gjumashe Rripshtina( Prishtina ) :wink: NR: 1 dhe s'ka Koment tyben :biggrin: :biggrin:

ani tash qysh po bohemi edhe atje kojshike hahahahah i jepim pak gjelbrim... (K)

prizrenansja
22-08-09, 18:03
hey bre ku ka ma mire se me lind ne pz met lind gjysh e ster gjysh...ehh une jam krenare shum per pz se eshte nje vend me bukuri me shum se vendet tjera...eshte nje qytet i vogel por ka bukuri te madhe,njerz te respektueshem...une kam lind ne pz dhe ndihem krenare per vendin tim...

Horizonti
23-08-09, 09:00
P r i sh t i n a

shfletuesi_
23-08-09, 10:37
Qyteti i Mjamuneve...

Prishtinasja_
23-08-09, 11:25
Qyteti i Mjamuneve...

E cili qytet qenka ai pra ...???

Prishtinasja_
23-08-09, 11:25
P r i sh t i n a

:wink: Ashtu pra.....! :biggrin:

shfletuesi_
23-08-09, 11:27
E cili qytet qenka ai pra ...???

P r i s h t i n a - :tongue:

Prishtinasja_
23-08-09, 11:30
P r i s h t i n a - :tongue:

S'po folim per Skenderajin se ku me dite ēfare del tani...:tongue:

shfletuesi_
23-08-09, 11:32
S'po folim per Skenderajin se ku me dite ēfare del tani...:tongue:

Hahahaha per S k e n d e r a j i n , e din qysh moti qe ka qen por per Prishtinen se kan dite e vetem ju tregova Yhh

Pra Qyteti Majmuneve eshte Nr.1 Prishtina. Nese nuk eshte ashtu thuani nuk eshte ama.. Ne gjungel me shume rend ka se sa ne Prishtine.

Prishtinasja_
23-08-09, 11:42
Hahahaha per S k e n d e r a j i n , e din qysh moti qe ka qen por per Prishtinen se kan dite e vetem ju tregova Yhh

Pra Qyteti Majmuneve eshte Nr.1 Prishtina. Nese nuk eshte ashtu thuani nuk eshte ama.. Ne gjungel me shume rend ka se sa ne Prishtine.
S'po shkruaj me shume hiq se mos se shkretoj tani dicka e po idhnohesh ! :eek:

Thuj ēka te dush ti se me Prishtine s'ka pastaj vjen Peja, nje qytet shume i bukur ! :wink:

shfletuesi_
23-08-09, 11:44
S'po shkruaj me shume hiq se mos se shkretoj tani dicka e po idhnohesh ! :eek:

Thuj ēka te dush ti se Prishtine s'ka pastaj vjen Peja,gjithashtu nje qytet shume i bukur ! :wink:

Ok tash po e lem Qytetin e Majmunave rehat dhe po tregoj per Qytet kshtu cili eshte me i bukuri nese shihet nga Lartesia e Aeroplanit :)

Nr. 1 eshte Prizereni
Nr.2 eshte Mitrovica.

instruktori
23-08-09, 21:27
Gjakova

eshte qyteti ma i bukur ne Shtetin e Kosoves

Mandej vjen Peja

premium
23-08-09, 22:09
Hala nuk keni ra n'dakord se Prizreni ėshtė qyteti mbi qytetet e Kosovės???

Nirvana Band
25-08-09, 16:31
Qyteti im nuk qenka ketu, edhe pse eshte me i miri, keshtu qe une nuk do te votoj per asnje tjeter.

Kaqanikasja
26-08-09, 15:47
Edhe pse vetem qytetet e medhaja i paskeni shti en vota un po flas per qytezat me te bukura e ajo eshteKaēaniku

instruktori
26-08-09, 18:39
Edhe pse vetem qytetet e medhaja i paskeni shti en vota un po flas per qytezat me te bukura e ajo eshte
Kaēaniku

I rafte Pika

Elina
26-08-09, 23:49
P r i sh t i n a

Bash mire qe e paske shkru me ngjyre te kalter...per m'syshe :biggrin:

instruktori
28-08-09, 17:00
Gjakova

Peja-Boy
30-08-09, 18:57
http://www.heathersanimations.com/alphabets/snow/bz00062.gifhttp://www.heathersanimations.com/alphabets/snow/bz00051.gif (http://www.heathersanimations.com/alphabets/snow/bz00056)http://www.heathersanimations.com/alphabets/snow/bz00056.gifhttp://www.heathersanimations.com/alphabets/snow/bz00047.gif

http://www.heathersanimations.com/alphabets/skeletons/KKS.%20Freddy%20Skeleton%20P.gif


http://www.heathersanimations.com/alphabets/skeletons/KKS.%20Freddy%20Skeleton%20E.gif
http://www.heathersanimations.com/alphabets/skeletons/KKS.%20Freddy%20Skeleton%20J.gif
http://www.heathersanimations.com/alphabets/skeletons/KKS.%20Freddy%20Skeleton%20A.gif

instruktori
30-08-09, 20:37
http://www.heathersanimations.com/alphabets/snow/bz00062.gifhttp://www.heathersanimations.com/alphabets/snow/bz00051.gif (http://www.heathersanimations.com/alphabets/snow/bz00056)http://www.heathersanimations.com/alphabets/snow/bz00056.gifhttp://www.heathersanimations.com/alphabets/snow/bz00047.gif

http://www.heathersanimations.com/alphabets/skeletons/KKS.%20Freddy%20Skeleton%20P.gif


http://www.heathersanimations.com/alphabets/skeletons/KKS.%20Freddy%20Skeleton%20E.gif
http://www.heathersanimations.com/alphabets/skeletons/KKS.%20Freddy%20Skeleton%20J.gif
http://www.heathersanimations.com/alphabets/skeletons/KKS.%20Freddy%20Skeleton%20A.gifPAs Gjakove

Guri i madh
30-08-09, 20:45
jeni lokalista


PEJA esht qyteti ma i bukur


ani do po thoj gjejlani po qfar ore

instruktori
30-08-09, 21:00
pas gakove Eshte Peja

Guri i madh
30-08-09, 21:14
pas gakove Eshte Peja


gjakova i ka do vequri tjera shkollimin arsimimin shqip ne kosov e kan shpernda gjakovart doren ne zemer qysh thot populli , po peja e ka okupue ja suprimoj autonomin

Makresh
30-08-09, 21:59
Jam kon n'pej para dy vite. Doren n'zemer : Pardon i koft !

Peja-Boy
31-08-09, 12:30
PAs Gjakove

Krejt po i ndij tu thon Nalt Gjakova e posht Peja ... Po mundohen me jau ndrru vendet po kot hahahah !!

shfletuesi_
31-08-09, 12:34
Eh dee e pat edhe kjo pune u mor vesh qe t'gjitha

instruktori
31-08-09, 13:21
Ka shume ne kosov qe jan te mire

premium
31-08-09, 13:30
Qyteti ma i mirė i Kosovės ėshtė '' Muqivėrci'' a \ kini ndi najhere qė egziston kjo vend :confused:

Kaqanikasja
31-08-09, 14:25
I rafte Pika

I Rafte pika pse a thu

instruktori
31-08-09, 17:39
Hahahaha ke te drejte Kaqanikut.......

kosborn
18-09-09, 18:53
A e dini se kur behet prishtina e bukur , duhet maspari me ba rrafsh me tok mos me lan sen nta, masanej me livru mir e me mjell nja dy vjet kallamoq e masanej me ja nis prej fillimi me ndertu ashtu bahet prishtina e mire se njiher ska sen tmir aty........

Peja-Boy
21-09-09, 13:16
Gjakova ... hahahahahhaa

Zana_ch
21-09-09, 13:22
Gjakova ... hahahahahhaa


Yes.....

ateher vjen Peja

pirro
21-09-09, 13:25
Valla hiq as gjakova as Peja hahahahahah. Skom as nje lidhje me Prizrenin ama vertet osht qytet i bukur.

Per hater te zanes pastaj vjen Gjakova ehhe

Zana_ch
21-09-09, 13:30
Valla hiq as gjakova as Peja hahahahahah. Skom as nje lidhje me Prizrenin ama vertet osht qytet i bukur.

Per hater te zanes pastaj vjen Gjakova ehhe


Ani ani na keni inatin se na jem kon gjithmon ma te damtumit por jam tregu gjithmon ma te fortit ......

nejse veq se ni gja po ju them se Gjakova ka qen nje nder venten ma te damtune gjat gjithra kohrav qe un kam lexu ...por asni her nuk ashte Perkrah nga qytete tjera te Kosovės.

Ne prap se prasp kem me ja dal dhe kem me u ba njeri nder qytetet ma industrial qysh jem kon perpara .

pirro
21-09-09, 16:16
Ani ani na keni inatin se na jem kon gjithmon ma te damtumit por jam tregu gjithmon ma te fortit ......

nejse veq se ni gja po ju them se Gjakova ka qen nje nder venten ma te damtune gjat gjithra kohrav qe un kam lexu ...por asni her nuk ashte Perkrah nga qytete tjera te Kosovės.

Ne prap se prasp kem me ja dal dhe kem me u ba njeri nder qytetet ma industrial qysh jem kon perpara .

hahahahahahahhahahah Per cilen gjakove e ki fjalen?? A e ke fjalen per Gjakoven e Fadil Hoxhes, Zaaaane mos qit me fol heehehhe

Prishtinasja_
21-09-09, 17:10
Qyteti i Plisave....:biggrin:

premium
21-09-09, 19:23
Made in Prizren
historical town

Peja-Boy
21-09-09, 19:46
Yes.....

ateher vjen Peja

Kryesorja Mbas Gjakovareve hahahahahaha

Lapsi
02-11-09, 14:32
prizreni eshte themeli i Kosoves

premium
02-11-09, 19:21
Rrnofsh lapsi .... shkruje qaty nė tefter se osht qashtu ;D

me punimet e reja tė infrastrukturės , me malet e bjeshkėt, me ujin e ftohtė, me pastertin e kulturė tė veqant .

Shkodranja
02-11-09, 19:51
...............prishtina E Kam Shume Deshire Te Shkoj .................

premium
02-11-09, 19:53
...............prishtina E Kam Shume Deshire Te Shkoj .................
A' ti dėrgoj njė taxi

Linka_pz
02-11-09, 22:19
prizreni eshte themeli i Kosoves

Te lumte dora qe po te mban o LAPS :smile:.

.............premium a ka hala cka me shtu :tongue:.

Lapsi
02-11-09, 22:30
Te lumte dora qe po te mban o LAPS :smile:.

.............premium a ka hala cka me shtu :tongue:. nuk bera gje, vetem thash ate qe kam mesuar gjate studimeve... mandej edhe gjyshi me ka fol shume per kete qytet. Nuk eshte rastesi pse edhe Lidhja e Prizrenit u mbajt ne kete qytet... ka tradite, kulture, vertete meriton te jete kryeqender e Kosoves

premium
02-11-09, 22:33
Po kam haru me tregu se edhe ne lakuriq kan boe kerat tė shkonin me kahje dy drejtimshe ;)Te lumte dora qe po te mban o LAPS :smile:.

.............premium a ka hala cka me shtu :tongue:.

Linka_pz
02-11-09, 22:34
nuk bera gje, vetem thash ate qe kam mesuar gjate studimeve... mandej edhe gjyshi me ka fol shume per kete qytet. Nuk eshte rastesi pse edhe Lidhja e Prizrenit u mbajt ne kete qytet... ka tradite, kulture, vertete meriton te jete kryeqender e Kosoves

S`te thash gje dhe une te thash vetem ate qe meqe lapsin mbaje ne dore dhe mendova te na sjellesh shkrime te bukura :smile: Te lumte dora pra .

Linka_pz
02-11-09, 22:36
Po kam haru me tregu se edhe ne lakuriq kan boe kerat tė shkonin me kahje dy drejtimshe ;)

Ahahahahahhahahahahahahah sa kam qesh flm qe tregove por une e di dhe une te kam tregu ne nje teme mesa mbaj mend :smile:

Lapsi
02-11-09, 22:39
S`te thash gje dhe une te thash vetem ate qe meqe lapsin mbaje ne dore dhe mendova te na sjellesh shkrime te bukura :smile: Te lumte dora pra . te cfare karakteri i do shkrimet?