PDA

View Full Version : Cili qytet ėshtė ma i bukur?


Faqet : [1] 2 3 4 5 6

rilinda
30-06-04, 13:54
pasi qė ka anėtar nga tė gjitha qytet e Kosovės, atėherėduhet ditur se cili qytet e ka vendin e parė......

lazdrani
30-06-04, 17:44
Mitrovica kuptohet :wink: NR.1

Zana
30-06-04, 18:26
Qashtu ashte Lazdran MITROVICA Nr. 1! :wink:

rilinda
01-07-04, 12:12
po de mitrovica mas PRIZRENIT

ILIR BYTYQI
01-07-04, 12:30
o popull merrni nje here vesh se prizreni eshte number one(1 :shock: )
prizrenin e ndan ne dysh lumi por nuk eshte i ndare si mitrovica

IceGirl
01-07-04, 12:55
Ferizaji :)

Cool_Boy
01-07-04, 14:17
Ferizaji

tolja
01-07-04, 14:57
valla i mire eshte edhe ferizaji, veq mas mitrovices edhe prizrenit


PRIZREN, YOU ARE THE BEST!

dafja
01-07-04, 15:07
valla edhe pse jam e ferizajit, kom pi uj ne shadervan edhe prizreni eshte ma i mire ne realitet,a me rrejt, normal qe eshte vendi jem.

artina
01-07-04, 15:14
votėn ia dhash prizrenit, po vendi jem ėshtė ma i ''ėmbėl''

sykaltroshja
01-07-04, 15:29
lum prizreni qe e ka kalanė edhe shadėrvanin

Zana
01-07-04, 19:14
MiTrOvIcA e JoNe NorMalitIkiSht! :wink:

aferdita
02-07-04, 07:15
me thene te drejten nuk e di se si duken, por voten ja dhash gjilanit normal :wink:

landa
02-07-04, 08:49
edhe prishtina eshte e mire, po jo si prizreni

MemphiSx
02-07-04, 09:10
Phaaaaa a skoka kerkush i Gjakoves a

More Gjakova ma e bukura eshte qy a sjeni kan kurre n'Gjakove a hahahha ;)

agoni
02-07-04, 09:17
o dajt i kom ne prizren, edhe ska ma mire se atje, edhe a se din qe gjakova eshte e para prej fundit aaaaaaaa :lol: :lol: :lol: :lol:

MemphiSx
02-07-04, 12:15
Hahaha agon pse more po thu ashtu a pse spo i lojm arpaxhikt me ardhe n'Gjakove a hahahaha ;):D:P

Zana
02-07-04, 15:20
M
I
T
R
O
V
I
C
A

rilinda
02-07-04, 15:41
pse spi leni arpagjikt me ardh ne gjakove.hahahahah ata skan pse me ardh, se me bo me ju tek ju nuk muni me i nal, ju hapni rrugen edhe ju thoni WELCOME.hahahahahhahah :lol: :lol: :P :P

agoni
02-07-04, 16:03
bravo bre rilinda qashtu duhet, a kom votu une per prizrenin, as topi s'mun me lujt e le ma zana.., :lol: :lol: :lol:

Zana
02-07-04, 16:12
Eh more Agon a po thu nuk munet Zana a...ma bre?? hehe :P

Po e din edhe ti bre Agon se MITROVICA NR.1 ..

agoni
02-07-04, 16:23
PO DE NR 1 MAS PRIZRENIT. zana mos u bo nervoz se keshtu eshte realiteti :lol: :lol: :lol: :lol:

Zana
02-07-04, 16:25
Jp bre nuk bona nervoz me pas qa per qa mu bo nervoz isha bo..po une skam qa mu bo bre se e din edhe ti se MITROVICA para krejtve NR.1 :wink:

dezi
03-07-04, 18:03
tung tung ju krejt njerz te ''smut'', thoni q'te doni, po si prizreni s'ka.........
nese ende se keni pa ejani edhe mahnituni me bukurit e tij.
qaooooooooooooo nga prizrenasit :lol: :lol: :lol:

Zana
03-07-04, 20:04
ohhhhhhhhhhhhhhhhhh MITROVICA breeeeeeeeeeeeeeeeeee :wink: 8)

Barbaroza
04-07-04, 16:42
Prizreni!

rilinda
21-08-04, 11:24
barbaroza e u qudite..........

Barbaroza
21-08-04, 14:56
barbaroza e u qudite..........


Nuk u cudita,por kelthita!

mr_beni
21-08-04, 15:10
Po sa her me ju tregu qe ma e mira eshte MITROVICA.

dr1ta
06-09-04, 00:22
:arrow: :arrow: :arrow: :arrow: @[email protected]@[email protected]@I

ARMENDI_USA
06-09-04, 08:30
shkova ka shkova shum vende kalova vetem me Pejanka ende kund sund takovaaa

Djal_rugove
06-09-04, 08:57
mire mengjezi juaj
sotazhet behen sipas realitetit e jo sipas deshire,e kur a ne pyetje qyteti ma i bukur kjo nuk perputhet me ralitetin sipas meje. Peja ishte gati e funditė, por nejse te mebetet ne meshiren tuaj.
per mua ėshtė P E J A por jo veq per mua por edhe per shumė shumė qytetar. kaloni mire a

Murgesha
06-09-04, 09:00
mire mengjezi juaj
sotazhet behen sipas realitetit e jo sipas deshire,e kur a ne pyetje qyteti ma i bukur kjo nuk perputhet me ralitetin sipas meje. Peja ishte gati e funditė, por nejse te mebetet ne meshiren tuaj.
per mua ėshtė P E J A por jo veq per mua por edhe per shumė shumė qytetar. kaloni mire a

Djal_rugove, sondazhet kanė mė tepėr karakter argėtues.
Tė gjitha qytetet janė tė bukura pa pėrjashtim, ama gjithnjė ėshtė vetėm njė fitues. :lol:

Alamaida
06-09-04, 11:38
Dihet pasi ja dhash voten ferizajit .

Ferizai the best

Aurelius
06-09-04, 12:06
Ferizaj CITY

Agroni22
06-09-04, 22:18
gjilani po mas MITROVICES.

aferdita
07-09-04, 20:40
gjilani po mas MITROVICES.

hahahaha ashtu a,mos eshte Mitrovica pas Gjilanit se

GjIlAnAsI_cSi
08-09-04, 09:09
Te gjitha qytetet jan te mira , por jo pse jam Gjilanas dhe dua te Votoj per vendin tim Apo Qytetin tim vetem per mua Nuk mund ta ndrroj Me as nje vend tjeter GJILANI ZEMER

nitushe
08-09-04, 10:01
Qyteti ma i bukuri osht Peja edhe Prizreni 8)

IceGirl
12-09-04, 23:40
Ferizaje bre.... aaiiiiiiiiiiiii mo edhe ju ku se kuptuat me :lol:

Nexhati
13-09-04, 12:54
Peja me e bukure,ndersa Mitrovica ka vetem Vajzat e bukura :wink:

nitushe
30-09-04, 13:59
Peja me e bukure,ndersa Mitrovica ka vetem Vajzat e bukura :wink:
Nexhati qfare Peja more :twisted: ,Mitrovica o me te tanat :P

lazdrani
30-09-04, 14:55
Une jam Mitrovicali dhe me pelqen Qyteti im shume.Por qyteti me i bukure eshte ai i Prizerenit nese behemi realista :wink:

mr_beni
01-10-04, 16:20
Mitrovica dhe Vushtrria

DannyAus
01-10-04, 16:41
PRISHTINA NORMAL :arrow: NUK DISKUTOHET KJO TEM

http://www.chati.dk/prishtinalija/foto/prishtina-1.jpg

Krokodilli
05-10-04, 04:04
PRISHTINA NORMAL :arrow: NUK DISKUTOHET KJO TEM

http://www.chati.dk/prishtinalija/foto/prishtina-1.jpg

qyqy a edhe DannyAus paska ketu a.... te pershendes Australian,,,, edhe une mendimin e kam te njejt,, Prishtina eshte qyteti me i bukur,, por i mungon nje gje ,,,, nuk ka krokodilla per ata nuk me pelqen sa duhet :wink:

tonny
05-10-04, 05:28
pershendtje se pari.
ta themi relitetin qyteti me i bukur per mendimin tim eshte PRIZERENI edhe pse nuk jam nga prizereni por realitet eshte per edhe rrezikohet tash nga ferizaji se eshte ka i rrin mbrapa kac,,mirmetshi

Krokodilli
05-10-04, 06:06
[b]TE GJITH NE I RESPEKTOJM VOTAT TONNY
** POR VOTAT NUK I JEPNI SEPSE ESHTE QYTETI MA I MIRE POR SEPSE JENI NGA AJ VEND,,,
**KURSE TE GJITH E DIN NE KOSOVE SE PRISHTINA ESHTE QYTETI ME I BUKUR,, --SKA DISKUTIM KETU-- :wink:

Gjumashja
16-10-04, 10:27
:arrow: PEJA :arrow:

Kaltrushi
18-10-04, 10:48
:arrow: PEJA :arrow:

PEJA de

Te pershendes gjumashe a je e pejes ti?

DEA
18-10-04, 14:33
nuk vije nga Peja ,po e dua Pejen eshte vendi me i mire ne Kosove vetem sikur ti shihnit bukurit natyrore te Pejes do te bindeshit edhe vet e sa per Prishtihen krejt bota jane qu ne kembe per te bere diqka po ju duhet edhe ca kohe! :wink: :wink: :wink:

Krokodilli
19-10-04, 04:59
nuk vije nga Peja ,po e dua Pejen eshte vendi me i mire ne Kosove vetem sikur ti shihnit bukurit natyrore te Pejes do te bindeshit edhe vet e sa per Prishtihen krejt bota jane qu ne kembe per te bere diqka po ju duhet edhe ca kohe! :wink: :wink: :wink:

Dea moj pyetja eshte se cili eshte qyteti me i bukur e jo bukurit natyrore.... per bukuri natyrore shkojm ne fshatra,,,, se cili qytet eshte me i bukur dihet PRISHTINAAAA.....
:wink: te pershendes Dea

Kaltrina
19-10-04, 08:00
pershendtje se pari.
ta themi relitetin qyteti me i bukur per mendimin tim eshte PRIZERENI edhe pse nuk jam nga prizereni por realitet eshte per edhe rrezikohet tash nga ferizaji se eshte ka i rrin mbrapa kac,,mirmetshi

hahahhaha nncnnc qfare naiviteti, Prizreni qaty pak ne qender 100 m sen tjeter ska, se per Ferizaj ahahahah mos veeeeeeet qfare bukurije e rralle natyroreee :roll: :P , qka snin njeri...

Diana007
19-10-04, 08:49
Valla me i mir se Theranda (Suhareka) nuk ka ,hhehehhehehehhhehhehehheh :wink:

Kaltrushi
19-10-04, 09:00
nuk vije nga Peja ,po e dua Pejen eshte vendi me i mire ne Kosove vetem sikur ti shihnit bukurit natyrore te Pejes do te bindeshit edhe vet e sa per Prishtihen krejt bota jane qu ne kembe per te bere diqka po ju duhet edhe ca kohe! :wink: :wink: :wink:


Dea ashtu te pershendes shum. O Peja esht qyteti me i bukri edhe at nje nder me te bukrit ne evrop. heheheh :wink:

napoleoni
20-10-04, 15:25
K U M A N O V A

aferdita
20-10-04, 18:20
GJILANI

Barbaroza
20-10-04, 19:12
Ferizaj!

Kaltrushi
21-10-04, 08:57
Edhe nje here po ju tregoj


PEJA


nese ka nevoj prap tregoj. (hehehheh :D )

Diana007
21-10-04, 09:07
THERANDA

XXL
21-10-04, 09:26
MITROVICA eshte qyteti me i bukuri

napoleoni
21-10-04, 14:36
Pėr ata qė nuk dėgjuan: Kumanovaaaa

rilinda
22-10-04, 08:05
u sillėt ka u sillėt, apet mbeti PRIZRENI!!

Krokodilli
22-10-04, 08:28
ncncncncncncnncncncncncncncncncnc qka snin njeri ne ket forum,,,,,,
ani Prishtina veq 7% te votave
hahahaha po ku i krahasoni fshatrat me Prishtinen
NE KOSOVE I VETMI QYTET ESHTE PRISHTINA
**Peja 2 rrug kryesore,,,, 1 minut e gjys qdo rrug te qytetit e kalon
**Ferizaj,, nje rrugic te vogel me qender (kishe qender) 25 sekonda e kalon krejt qytetit ne kemb (50% te popullates magjup)
**Prizreni nje qender te vogel me nje lum ne mes,,,,, 45 sekonda e shetit krejt qytetin me vetur (ka te sillesh ta merr mendja se je midis ISTAMBUL)
**Gilani edhe pse qytetz e bukur,,,, nje rrug ka kryesore tek teatri kombetar,, dhe mbaroi qyteti......
**Gjakova nuk dihet a osht fshat a qytetz,,,, ka rrugica shum,, po asnje rrug .....
**Vushtrria sillu ka te sillesh,, ski ka shkon perpos te KAFFE PUCI ...... nje rrugic e vogel......
HEHEHEHE PA KEQKUPTIME SHOQERI,,,, JU PERSHENDES :wink:

Zana
22-10-04, 13:24
kuptohet MITROVICA!!!

Agroni22
22-10-04, 19:46
kuptohet MITROVICA!!!
pa dyshim.

Barbaroza
22-10-04, 20:03
ncncncncncncnncncncncncncncncncnc qka snin njeri ne ket forum,,,,,,
ani Prishtina veq 7% te votave
hahahaha po ku i krahasoni fshatrat me Prishtinen
NE KOSOVE I VETMI QYTET ESHTE PRISHTINA
**Peja 2 rrug kryesore,,,, 1 minut e gjys qdo rrug te qytetit e kalon
**Ferizaj,, nje rrugic te vogel me qender (kishe qender) 25 sekonda e kalon krejt qytetit ne kemb (50% te popullates magjup)
**Prizreni nje qender te vogel me nje lum ne mes,,,,, 45 sekonda e shetit krejt qytetin me vetur (ka te sillesh ta merr mendja se je midis ISTAMBUL)
**Gilani edhe pse qytetz e bukur,,,, nje rrug ka kryesore tek teatri kombetar,, dhe mbaroi qyteti......
**Gjakova nuk dihet a osht fshat a qytetz,,,, ka rrugica shum,, po asnje rrug .....
**Vushtrria sillu ka te sillesh,, ski ka shkon perpos te KAFFE PUCI ...... nje rrugic e vogel......
HEHEHEHE PA KEQKUPTIME SHOQERI,,,, JU PERSHENDES :wink:

Krokiiiiiiiiiiiiiiiiii,mos i thuaj shumices shqiptare magjupppppp,se veq diku 5 % jane magjup,okkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk :evil:

rilinda
26-10-04, 09:02
o krokodil a po ta merr menja qe e shetit ti PRIZRENIN per 45sekonda aaaaaa........!!!!shum i shpejt koke bre si raket. pse nuk ke shku me marr pjes ne garat olimpike te vrapimit ket vit......... nashta kishe fitu....

Kaltrushi
28-10-04, 11:52
Siq esht ka me doket mu Forumin e paskan ne dore Gjilani.

Krokodilli
28-10-04, 12:07
ncncncncncncnncncncncncncncncncnc qka snin njeri ne ket forum,,,,,,
ani Prishtina veq 7% te votave
hahahaha po ku i krahasoni fshatrat me Prishtinen
NE KOSOVE I VETMI QYTET ESHTE PRISHTINA
**Peja 2 rrug kryesore,,,, 1 minut e gjys qdo rrug te qytetit e kalon
**Ferizaj,, nje rrugic te vogel me qender (kishe qender) 25 sekonda e kalon krejt qytetit ne kemb (50% te popullates magjup)
**Prizreni nje qender te vogel me nje lum ne mes,,,,, 45 sekonda e shetit krejt qytetin me vetur (ka te sillesh ta merr mendja se je midis ISTAMBUL)
**Gilani edhe pse qytetz e bukur,,,, nje rrug ka kryesore tek teatri kombetar,, dhe mbaroi qyteti......
**Gjakova nuk dihet a osht fshat a qytetz,,,, ka rrugica shum,, po asnje rrug .....
**Vushtrria sillu ka te sillesh,, ski ka shkon perpos te KAFFE PUCI ...... nje rrugic e vogel......
HEHEHEHE PA KEQKUPTIME SHOQERI,,,, JU PERSHENDES :wink:Ky eshte realiteti,, ti lem hajgaret.... :wink:

adrioni
28-10-04, 12:59
Krokodilli shume pergjigjeje te sakt ke dhene dhe komplimente per kete e kta let shtyhen sat dojn, se po dihet ne baz te votave se cili qytet eshte me i bukuri.....he he.Pershendetje per te gjithe forumistat e Gjilanit....

di_zi
28-10-04, 14:36
tung popull!! ej pse bre po folni sene qe nuk jon ne realitet aaa... hahah okok, mir osht me pa andrra me sy qel haha....... po a asnihere nuk jeni ardh ne prizren me pa se qfar qyteti osht aaaa?????
edhe o krokodil une prej si jom lind hala nuk e kom shetit prizrenin per 45 sekonda. veq mir e pat rilinda ti koke shum i shpejt. me vjen mire qe ne mesin e shqiptareve gjendet ni njeri kaq i shpejt.......... pa idhnime aa?

Kaltrina
28-10-04, 14:44
ncncncncncncnncncncncncncncncncnc qka snin njeri ne ket forum,,,,,,
ani Prishtina veq 7% te votave
hahahaha po ku i krahasoni fshatrat me Prishtinen
NE KOSOVE I VETMI QYTET ESHTE PRISHTINA
**Peja 2 rrug kryesore,,,, 1 minut e gjys qdo rrug te qytetit e kalon
**Ferizaj,, nje rrugic te vogel me qender (kishe qender) 25 sekonda e kalon krejt qytetit ne kemb (50% te popullates magjup)
**Prizreni nje qender te vogel me nje lum ne mes,,,,, 45 sekonda e shetit krejt qytetin me vetur (ka te sillesh ta merr mendja se je midis ISTAMBUL)
**Gilani edhe pse qytetz e bukur,,,, nje rrug ka kryesore tek teatri kombetar,, dhe mbaroi qyteti......
**Gjakova nuk dihet a osht fshat a qytetz,,,, ka rrugica shum,, po asnje rrug .....
**Vushtrria sillu ka te sillesh,, ski ka shkon perpos te KAFFE PUCI ...... nje rrugic e vogel......
HEHEHEHE PA KEQKUPTIME SHOQERI,,,, JU PERSHENDES :wink:

Pa koment :wink: !!!

Krokodilli
28-10-04, 14:47
ncncncncncncnncncncncncncncncncnc qka snin njeri ne ket forum,,,,,,
ani Prishtina veq 7% te votave
hahahaha po ku i krahasoni fshatrat me Prishtinen
NE KOSOVE I VETMI QYTET ESHTE PRISHTINA
**Peja 2 rrug kryesore,,,, 1 minut e gjys qdo rrug te qytetit e kalon
**Ferizaj,, nje rrugic te vogel me qender (kishe qender) 25 sekonda e kalon krejt qytetit ne kemb (50% te popullates magjup)
**Prizreni nje qender te vogel me nje lum ne mes,,,,, 45 sekonda e shetit krejt qytetin me vetur (ka te sillesh ta merr mendja se je midis ISTAMBUL)
**Gilani edhe pse qytetz e bukur,,,, nje rrug ka kryesore tek teatri kombetar,, dhe mbaroi qyteti......
**Gjakova nuk dihet a osht fshat a qytetz,,,, ka rrugica shum,, po asnje rrug .....
**Vushtrria sillu ka te sillesh,, ski ka shkon perpos te KAFFE PUCI ...... nje rrugic e vogel......
HEHEHEHE PA KEQKUPTIME SHOQERI,,,, JU PERSHENDES :wink:

Pa koment :wink: !!!

kaltrina qka me ba me keta forumista qe nuk kan deshir ta pranojn realitetin,,,,,,

bile ty te kom vendase si per nga drenica ashtu edhe Prishtina :wink:

Kaltrina
28-10-04, 14:51
ncncncncncncnncncncncncncncncncnc qka snin njeri ne ket forum,,,,,,
ani Prishtina veq 7% te votave
hahahaha po ku i krahasoni fshatrat me Prishtinen
NE KOSOVE I VETMI QYTET ESHTE PRISHTINA
**Peja 2 rrug kryesore,,,, 1 minut e gjys qdo rrug te qytetit e kalon
**Ferizaj,, nje rrugic te vogel me qender (kishe qender) 25 sekonda e kalon krejt qytetit ne kemb (50% te popullates magjup)
**Prizreni nje qender te vogel me nje lum ne mes,,,,, 45 sekonda e shetit krejt qytetin me vetur (ka te sillesh ta merr mendja se je midis ISTAMBUL)
**Gilani edhe pse qytetz e bukur,,,, nje rrug ka kryesore tek teatri kombetar,, dhe mbaroi qyteti......
**Gjakova nuk dihet a osht fshat a qytetz,,,, ka rrugica shum,, po asnje rrug .....
**Vushtrria sillu ka te sillesh,, ski ka shkon perpos te KAFFE PUCI ...... nje rrugic e vogel......
HEHEHEHE PA KEQKUPTIME SHOQERI,,,, JU PERSHENDES :wink:

Pa koment :wink: !!!

kaltrina qka me ba me keta forumista qe nuk kan deshir ta pranojn realitetin,,,,,,

bile ty te kom vendase si per nga drenica ashtu edhe Prishtina :wink:

Valla Krokodill, vendase prej Prishtines nashta e Drenices jo...

pershendetje

Krokodilli
28-10-04, 14:59
aiiiiiiiii kaltrina a nuk mujte me ma ba qefin me than po aaaaa?
mire ska gje,,, gabimi tu falet :P

Kaltrina
28-10-04, 15:14
aiiiiiiiii kaltrina a nuk mujte me ma ba qefin me than po aaaaa?
mire ska gje,,, gabimi tu falet :P

hahahhahahha ok sorry, une pasna gabu, do u feel better now? :wink:

pershendetje

Krokodilli
28-10-04, 15:20
aiiiiiiiii kaltrina a nuk mujte me ma ba qefin me than po aaaaa?
mire ska gje,,, gabimi tu falet :P

hahahhahahha ok sorry, une pasna gabu, do u feel better now? :wink:

pershendetje

hahaha ju pejonkat qka jeni... :wink:
te pershendes,, your the best

Kaltrina
28-10-04, 15:29
aiiiiiiiii kaltrina a nuk mujte me ma ba qefin me than po aaaaa?
mire ska gje,,, gabimi tu falet :P

hahahhahahha ok sorry, une pasna gabu, do u feel better now? :wink:

pershendetje

hahaha ju pejonkat qka jeni... :wink:
te pershendes,, your the best

hej sjam more pejonke po prishtinalike, me ke perzi me Kaltrushin ndoshta a, ok ska problem, pershendetje :wink:

Krokodilli
28-10-04, 15:36
hahahahahahahahahahahahahahaha jeni ba edhe ju shum,,, sa kaltrina sa kaltrushi hahahahahahahahaha
sido qe te jet vendase qenkum ,,,, ne Prishtine kom lind edhe une,, keshtu qe te pershendes :wink: :wink:

Kaltrina
28-10-04, 15:39
hahahahahahahahahahahahahahaha jeni ba edhe ju shum,,, sa kaltrina sa kaltrushi hahahahahahahahaha
sido qe te jet vendase qenkum ,,,, ne Prishtine kom lind edhe une,, keshtu qe te pershendes :wink: :wink:

Ski faj valla, veq une jam Kaltrina e pare a hihiih, pershendetje ty edhe kaltrushit :wink:

Sopranos
28-10-04, 15:46
pershendetje,,,, pajtohem me ty Krokodilli dhe Kaltrina,,,, Prishtina eshte qyteti me i bukur ne Kosove :idea:

kosovari1
28-10-04, 16:25
PRISHTINA :wink:

mimoza1
28-10-04, 17:28
Prishtina eshte qyteti ma i bukuri ne kosove,, pastaj vjen Gjilani

mimoza1
28-10-04, 17:29
Prishtina eshte qyteti ma i bukuri ne kosove,, pastaj vjen Gjilani
ju pershendes

Sopranos
29-10-04, 07:03
Prishtina eshte qyteti ma i bukuri ne kosove,, pastaj vjen Gjilani
ju pershendes

ASHTU MENDOJ EDHE UNE MIMOZA :wink: EDHE GJILANI KA NJE BUKURI NE VETE

Motorristi
29-10-04, 11:04
Prishtina eshte qyteti me i bukur ne kosove,, pastaj vjen Gjilani Prizreni Mitrovica

Kaltrina
29-10-04, 12:25
edhe prishtina eshte e mire, po jo si prizreni

Po bre a per qata po ngani krejte Kosova me ardhe ne Prishtine a ??? :P

qeqa&zana
29-10-04, 18:03
memphisx pajtohem plotsisht me ty hallall krejt carica jemi bre na femnat ngjakov veq kush na ka inatin apojo memphy :wink: :wink: :wink:

rilinda
30-10-04, 14:30
bravo bre a e paski qit prishtinen ne vend te par aaaa????? ok ok urime

Krokodilli
30-10-04, 15:41
bravo bre a e paski qit prishtinen ne vend te par aaaa????? ok ok urime

Te pershendes Rilinda,,, ne nuk e kemi qit Prishtinen ne vendin e Par,,,
Prishtina gjithmon ka qen Nr 1,, si per bukuri,, si per pasterti,, per te gjitha,, :wink:

rilinda
30-10-04, 17:13
o krokodil e di qe ki qef, jo vetem ti po krejt banort e prishtinens, per me qen kjo ne vend te par. edhe pse osht kryeqytet nuk i plotson krejt qato qka i the se pari pastertin e tani bukurin, se pa pasterti ska bukuri.

Krokodilli
30-10-04, 18:22
Qyteti i Prizrenit eshte qytet antik,, i vjeter,, por nuk ka kurfar bukurie ne te,,,,,, kam qen 100 here ne PZ dhe kurr skam verejt ndonje bukuri,,,, kurse Prishtina ka dallim te madh me qytetet e kosoves,,, bile per mendimin tim Prishtina eshte i vetmi qytet ne kosove,, qe mund te quhet qytet,,,, kurse tjerat qytetza :) :wink:
mbetesh e nderuar qiki

DEA
31-10-04, 09:15
Qyteti i Prizrenit eshte qytet antik,, i vjeter,, por nuk ka kurfar bukurie ne te,,,,,, kam qen 100 here ne PZ dhe kurr skam verejt ndonje bukuri,,,, kurse Prishtina ka dallim te madh me qytetet e kosoves,,, bile per mendimin tim Prishtina eshte i vetmi qytet ne kosove,, qe mund te quhet qytet,,,, kurse tjerat qytetza :) :wink:
mbetesh e nderuar qiki


Krokodill, mos u ngut bre njeri ,se qdo qytet i ka bukurit e veta.E sidomos te gjithe e duan vendlindjen. Si thuhet ma popullorqe edhe dhjet Prishtina me mi rendis nuk vij te jetoj atje, jo qe ka te bej me qytetin e Prishtines po e dua me shume qetesin se sa zhurmat e perditshme te qyteteve te medhaja.

rilinda
31-10-04, 18:20
oj dea ky krokodili ka vendos mos me pranu kurrgja se qka thojn tjert, edhe i doket qe veq prishtina ekziston ne kosovė...... e mosi ai po thot ashtu pe lajm me qaq..... ok

Barbaroza
31-10-04, 18:32
Qyteti i Prizrenit eshte qytet antik,, i vjeter,, por nuk ka kurfar bukurie ne te,,,,,, kam qen 100 here ne PZ dhe kurr skam verejt ndonje bukuri,,,, kurse Prishtina ka dallim te madh me qytetet e kosoves,,, bile per mendimin tim Prishtina eshte i vetmi qytet ne kosove,, qe mund te quhet qytet,,,, kurse tjerat qytetza :) :wink:
mbetesh e nderuar qiki

Me pelqen Prizreni si qytet antik,per cka ne shqiptaret duhet te bejme me shume per ruajtjen e vlerave antike monumentale,por,per te jetuar me shume preferoj qytetet me jete dinamike siq eshte Prishtina!

Krokodilli
01-11-04, 11:00
oj dea ky krokodili ka vendos mos me pranu kurrgja se qka thojn tjert, edhe i doket qe veq prishtina ekziston ne kosovė...... e mosi ai po thot ashtu pe lajm me qaq..... ok

haha oj Rilinda qiki,, te pershendes,,, dhe me siguri se mund te shprehni mendimin tuaj,, une kam qen pothuajse ne te gjitha qytetet e botes,, kam qen ne USA qdo kund,, po ashtu jetoj ne nje qytet me madhesi sa 40 her prishtina,,, por nuk pe krahasoj me askund,,,,

po flas per kosove .. i vetmi vend qe mund ta therras qytet ne kosove eshte Prishtina,,,, nuk kam asgje kunder askujt,,, ky eshte mendimi im,, dhe besoj se eshte real.....
p.s
pa hidherime,, ky eshte mendimi im ju pershendes rilinda dhe Dea

Krokodilli
01-11-04, 11:03
Krokodill, mos u ngut bre njeri ,se qdo qytet i ka bukurit e veta.E sidomos te gjithe e duan vendlindjen. Si thuhet ma popullorqe edhe dhjet Prishtina me mi rendis nuk vij te jetoj atje, jo qe ka te bej me qytetin e Prishtines po e dua me shume qetesin se sa zhurmat e perditshme te qyteteve te medhaja.

haha Dea vet kjo fjala pupullore tregon se PRISHTINA NA QENKA QYTETI ME I BUKUR,,
pse nuk thot populli edhe dhjet Prizrena me mi rendis po dhjet PRISHTINA thot,,,,
kurse qka thu ti eshte e vertet se ka njeri qe i pelqen qetesia ne fshatra dhe nuk e nderron me asnje vend,,,
por pyetja eshte se cili qytet eshte me i bukur e jo ku kishim pas deshir me jetu,,
mbetesh e pershendetur...

A r d i t a
01-11-04, 16:42
o krokodil e di qe ki qef, jo vetem ti po krejt banort e prishtinens, per me qen kjo ne vend te par. edhe pse osht kryeqytet nuk i plotson krejt qato qka i the se pari pastertin e tani bukurin, se pa pasterti ska bukuri.
tungi rilinda,, jo moj spo kena qef po qashtu asht,, Pse qfar kushtesh po deshka mi pas me qen qyteti me i mir,, Prizreni as qe esht qytet,, sa ndertesa i ka,, nja 2 a 3,,,, si ne Kukes te Shqiperis Prizreni i njejt,, e keni qat lum edhe ate e mbani per mi hedh mbeturinat,,, ..
Krejt kosova syt ne Prishtin i keni,,, nje here ne mujt me ardh ne Prishtin e lajmeroni krejt shoqerin qe kesh valla ne Prishtine,, e boni te madhe si une me shku ne New York....
te pershendes loqki

Kaltrina
02-11-04, 10:38
o krokodil e di qe ki qef, jo vetem ti po krejt banort e prishtinens, per me qen kjo ne vend te par. edhe pse osht kryeqytet nuk i plotson krejt qato qka i the se pari pastertin e tani bukurin, se pa pasterti ska bukuri.
tungi rilinda,, jo moj spo kena qef po qashtu asht,, Pse qfar kushtesh po deshka mi pas me qen qyteti me i mir,, Prizreni as qe esht qytet,, sa ndertesa i ka,, nja 2 a 3,,,, si ne Kukes te Shqiperis Prizreni i njejt,, e keni qat lum edhe ate e mbani per mi hedh mbeturinat,,, ..
Krejt kosova syt ne Prishtin i keni,,, nje here ne mujt me ardh ne Prishtin e lajmeroni krejt shoqerin qe kesh valla ne Prishtine,, e boni te madhe si une me shku ne New York....
te pershendes loqki

hahahaahha Ardita me shtine me kesh me loqke te zemres

pershendetje veq Prishtinalive :P :wink:

rilinda
02-11-04, 15:02
shum flm ardita. po qysh po mmendon ti qe osht prizreni nuk osht aspak e vertet edhe nuk bohet nami qe vim ne prishtin se shum her jom kan edhe vi shum shpesh sa ne prizren edhe ne prishtin rri................po shum mene e madhe bre e keni ju prishtinalit..............tung

Gentiana
02-11-04, 15:08
:roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Prishtina na qenka gjoja qyteti me i mire??? hmmmm, qefi i njeriut esht aty. Un vij nga Gjakova, dhe edhe pse ky qytet me pelqen shuuuuuuuum, me duhet ta pranoj se Prizereni esht me i mire, si per pasterti ashtu edhe per gjera tjera.
Prishtina, me i ndryshu shum e shum gjera, ndoshta behet qyteti me i mire ne Kosove.... :wink:

Kaltrina
02-11-04, 15:14
:roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Prishtina na qenka gjoja qyteti me i mire??? hmmmm, qefi i njeriut esht aty. Un vij nga Gjakova, dhe edhe pse ky qytet me pelqen shuuuuuuuum, me duhet ta pranoj se Prizereni esht me i mire, si per pasterti ashtu edhe per gjera tjera.
Prishtina, me i ndryshu shum e shum gjera, ndoshta behet qyteti me i mire ne Kosove.... :wink:

sipas teje qka na paska prizreni ma shume e ma bukur se Prishtina :roll: :roll: :roll:

Krokodilli
02-11-04, 15:16
Qyteti i Prizrenit eshte qytet antik,, i vjeter,, por nuk ka kurfar bukurie ne te,,,,,, kam qen 100 here ne PZ dhe kurr skam verejt ndonje bukuri,,,, kurse Prishtina ka dallim te madh me qytetet e kosoves,,, bile per mendimin tim Prishtina eshte i vetmi qytet ne kosove,, qe mund te quhet qytet,,,, kurse tjerat qytetza :) :wink:
mbetesh e nderuar qiki

Me pelqen Prizreni si qytet antik,per cka ne shqiptaret duhet te bejme me shume per ruajtjen e vlerave antike monumentale,por,per te jetuar me shume preferoj qytetet me jete dinamike siq eshte Prishtina!

hehe Gentiana te pershendes,, une kam mendu se ju moderatoret keni pak a shum mendimet e njejta lol,,,,,,,,,,,, edhe pse Barbaroza eshte me reale ,, flet realitetin gjithmon :wink:

te pershendes dhe te sugjoj ta lexosh edhe mendimin e Barbarozes :lol: :wink:
ciaoooo

Gentiana
02-11-04, 15:43
hehe Gentiana te pershendes,, une kam mendu se ju moderatoret keni pak a shum mendimet e njejta lol,,,,,,,,,,,, edhe pse Barbaroza eshte me reale ,, flet realitetin gjithmon :wink:

te pershendes dhe te sugjoj ta lexosh edhe mendimin e Barbarozes :lol: :wink:
ciaoooo

Ma muar mendja se keshtu do te reagoni. Krokodilli, esht e vertet se te dyja jemi moderatore, po ashtu edhe shoqe, (mos te ardht merzi) po nuk don te thot se gjith'her te jemi te nje mendimi, asaj po i pelqejke prishtina mua Prizereni, qka te bejsh. Kurse me lexu mendimin e dikujt nuk ke nevoj te me thuash ti mua.... :wink:
Un e dhash vetem mendimin tim, e ju beni (thuani dhe shkruani) qka te doni....

rilinda
02-11-04, 15:56
pershendetje gentiana edhe flm qe e tregove realitetin

Krokodilli
02-11-04, 17:18
hehe Gentiana te pershendes,, une kam mendu se ju moderatoret keni pak a shum mendimet e njejta lol,,,,,,,,,,,, edhe pse Barbaroza eshte me reale ,, flet realitetin gjithmon :wink:

te pershendes dhe te sugjoj ta lexosh edhe mendimin e Barbarozes :lol: :wink:
ciaoooo

Ma muar mendja se keshtu do te reagoni. Krokodilli, esht e vertet se te dyja jemi moderatore, po ashtu edhe shoqe, (mos te ardht merzi) po nuk don te thot se gjith'her te jemi te nje mendimi, asaj po i pelqejke prishtina mua Prizereni, qka te bejsh. Kurse me lexu mendimin e dikujt nuk ke nevoj te me thuash ti mua.... :wink:
Un e dhash vetem mendimin tim, e ju beni (thuani dhe shkruani) qka te doni....

hehehe te Pershendes Gentiana,,,, me vjen shum mire qe reagove ne kete menyr se besom se edhe une kam prit reagimin tend,,,,, dhe je mese e respektuar nga une.... ato fjal i thash si ne hajgare, keshtu qe mos i merr shum seriozisht,,,
dhe me vjen edhe me mire qe jeni shoqe me Barbarozen,, dhe kam respektin per te dyja,, ty dhe shoqen tende :wink:
pa keqkuptime,,, mbetesh e respektuar nga une..

rilinda
10-12-04, 16:05
"fito nė Stamboll, jeto nė PRIZREN, vdis ne Gjakovė!"


ndoshta e keni ndėgju kta naj her......

Agroni22
11-12-04, 18:04
mitrovica edhe peja

rilinda
12-12-04, 14:21
po de pas prizrenit

Krokodilli
13-12-04, 18:00
"fito nė Stamboll, jeto nė PRIZREN, vdis ne Gjakovė!"


ndoshta e keni ndėgju kta naj her......

hhaha Pershendetje Rilinda,,,, qeto fjal qe i the shum interesant,, fito ne Stamboll, jeto ne Prizren, vdis ne Gjakove,, hahaha
sjom ka i kuptoj edhe pse mu duk thenje interesante dhe e vertet,, se prizreni lidhet me stambollin si shum,, edhe gjuhen shumica e dini,,,,

blusky
13-12-04, 21:24
Peja -Prizreni

Krokodilli
14-12-04, 16:43
Peja -Prizreni

uhhhh q'bukurie na paska Peja dhe Prizreni,,,,
isha ne pej dhe Prizeren gati e humba rrugen kaq qytete te medha,, po ashtu te bukura,, mu merren ment prej dritave reklamave te shumta,,,,,

besoni se kam kalu neper Peje duke prit te arri ne Pej,, deri sa mrriva ne kufi me Malin e Zi atehere e dita se e kisha Kalu pejen,,,,
Me mendim qe isha ne ndonje fshat te rrafshit te Dukagjinit,,

kurse Prizreni i bukur shum,, mos te flasim per bukurin e hatashme....
nuk disha a kan perparesi kembesoret apo ata me bicikleta,, njerzit me qerre me kali apo veturat.... sido qofte edhe aty kalova me mendimin se isha ne ndonje fshat deri sa arrita ne Kukes te shqiperis,, atehere e mora vesh se kisha kalu neper Prizeren,,,,

U Ktheva ne Prishtine aty gjeta ngrohtesine
:wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

loni19
14-12-04, 16:53
me lidhi dicka per gjakoven prandaj e votova se ka humorista te forte vec apet prishtina e prizreni jan me te bukur.

rilinda
14-12-04, 19:52
flm o krokodill qe i ke marr ato pershtypje per prizrenin, e po ashtu edhe per pejen. po a po mendon ti qe tash na per 5 vjet pas lufte dojm me bo kosoven austri aaaaa???
qe sa vjet ka perfundu lufta atje, e ktu te na politikajt tan nuk kqyrin se qysh me qu KOSOVEN perpara, po kqyrin vetem kush pe zen at karriken "e fildisht" atje ne krye te vendit.
e at fjalin qe e shkrujta "fito ne stamboll, jeto ne PRIZREN, vdis ne gjakov'' nuk e kom than une po kjo osht ni fjal e urt qe e degjove edhe e shkrujta. e oshte e vertet qe ne prizren ka edhe turq, po nuk osht kuptimi i ksaj fjale ashtu qysh ke mendu ti, po dihet qe puna ma e madhe osht atje, keshtu qe mundesh me fitu ma shum, e me jetu ne prizren sepse osht ma mir, edhe ne fund me vdek ne gjakov se atje ish toka ma e mir. hahahaha
edhe diqka..... peja bon pjes ne rrafshin e dukagjinit, edhe ty tu ka dok qe kuksi ma i mir se prizreni aaaa???? qudi e madhe apo jo?!

Krokodilli
15-12-04, 07:25
flm o krokodill qe i ke marr ato pershtypje per prizrenin, e po ashtu edhe per pejen. po a po mendon ti qe tash na per 5 vjet pas lufte dojm me bo kosoven austri aaaaa???
qe sa vjet ka perfundu lufta atje, e ktu te na politikajt tan nuk kqyrin se qysh me qu KOSOVEN perpara, po kqyrin vetem kush pe zen at karriken "e fildisht" atje ne krye te vendit.
e at fjalin qe e shkrujta "fito ne stamboll, jeto ne PRIZREN, vdis ne gjakov'' nuk e kom than une po kjo osht ni fjal e urt qe e degjove edhe e shkrujta. e oshte e vertet qe ne prizren ka edhe turq, po nuk osht kuptimi i ksaj fjale ashtu qysh ke mendu ti, po dihet qe puna ma e madhe osht atje, keshtu qe mundesh me fitu ma shum, e me jetu ne prizren sepse osht ma mir, edhe ne fund me vdek ne gjakov se atje ish toka ma e mir. hahahaha
edhe diqka..... peja bon pjes ne rrafshin e dukagjinit, edhe ty tu ka dok qe kuksi ma i mir se prizreni aaaa???? qudi e madhe apo jo?!

hehe RILINDA te pershendes shum shum,,
Rilinda besom se e du Prizreni si qdo qytet te Kosoves,, per mu te gjitha vendet,, qdo pellembe e kosoves eshte e bukur,, ..
Por qe jam vet Prishtinali normal se e du vendin tim ma shum,,, por mos i merr fjalt e mia shum serioze,, se Prizreni Peja Gjakova Ferizaji Gjilani Mitrovica Prishtina vushtrria dardana skenderaj,, te gjitha jan ne kosove, dhe si thash ma par e du qdo pellembe te kosoves,,,
te pershendes Rilinda vetem po kam deshir me ngacmu ketu,, me pa se si po reagojn qytetaret e kosoves,,,,,,, normal se vendlindja i pelqen qdonjerit ma shum se qdo gje,, keshtu qe mos keqkupto hunnie.. :wink:

Diana007
15-12-04, 10:45
O Theranda esht me mira bre qy :wink:

Kaltrushi
15-12-04, 13:24
me lidhi dicka per gjakoven prandaj e votova se ka humorista te forte vec apet prishtina e prizreni jan me te bukur.


O loni po e harrove qytetin ma te bukrin. PEJEn.


:wink:

rilinda
15-12-04, 15:27
eshte e qart se qdo kush e mbron vendin e vet, mirepo edhe realiteti eshte realitet.

KriSTaL
15-12-04, 20:57
Dhe Ati Pra JU thaft e Dora , Qe Se Livdon o Vendin e Vet , po Skenderaj MOre Eshte The Best , Numer 1, ec e Bindemni ju mu. Por Prizereni vjen mbas Skenderajit ahhaha

rilinda
16-12-04, 18:23
hahahah..... skenderaji si niku yt aaaa "kristal" apo. ruje se po thehet, e keq bohet valla

loni19
16-12-04, 19:03
me lidhi dicka per gjakoven prandaj e votova se ka humorista te forte vec apet prishtina e prizreni jan me te bukur.


O loni po e harrove qytetin ma te bukrin. PEJEn.


:wink:kurr nuk kam qene ne peje e as ne gjakove por i kam pa ne televizion por masi po thot kaltrushi atehere pajtohem pra se peja eshte qyteti me i bukur ha ha :wink: :wink:

rilinda
16-12-04, 19:08
pas prizrenit

Krokodilli
18-12-04, 04:17
eshte e qart se qdo kush e mbron vendin e vet, mirepo edhe realiteti eshte realitet.

eshte e vertet se realiteti eshte realitet,, me vjen mire qe e mbron Prizrenin,,,

po te ishte pyetja cila eshte qytetza me e mira ne kosove do te thoja Prizreni por kur flasim per qytete mos e injoroni realitetin,,,,

vetem injoranti nuk voton per Prishtinen,, e cila eshte i vetmi qytet , ,qe ta qon mallin e qytetit ne kosove,,,,

2 qytete ka kosova me fol te drejten PRISHTINA MITROVICA DHE GJILANI pak a shum,,, QE KAN PAMJE TE QYTETIT,,,,,, PRIZRENI PEJA GJAKOVA NUK E DI ,, SI ME SHKU NE FSHAT,, kete qka e thom eshte shum e vertet ,, se kam shetit rresht per 4 muaj qdo dit qytetet e Kosoves,, dhe kur them kam shetit jo nga nje here po per qdo dittttt..

rilinda
18-12-04, 12:53
hahahaha o kroki, prizreni osht kryeqyteti i zemres se kosoves. ndoshta nuk e ke dit, po munesh me i pyt ma te vjetrit edhe e din

Krokodilli
18-12-04, 18:34
Lej more Pleqt Rilinda,,
a vetet gjyshja jem,, me syza nuk sheh mir,,, nashta ka kalu neper Prizren e nuk ka pa kurgjo......

po flas qka kam pa vet,, Prishtina shum shum dallon nga qytetet tjera te ksoves,, eshte tamam qytet,, me dallim teper te dukshem me qytetet tjera te kosoves

blusky
19-12-04, 13:18
O kroki derisa te beheni me lume mos na fol per prishtinen :wink:
ups harova,me fale e pasket nje bazen :oops:

rilinda
19-12-04, 14:05
po valla bazenin po, veq nuk osht si lumbardhi jon....

Krokodilli
19-12-04, 17:31
O kroki derisa te beheni me lume mos na fol per prishtinen :wink:
ups harova,me fale e pasket nje bazen :oops:

HAHAHA AIII QAKA KENI FOL TASH BLUSKY,,, PO QFAR LUMI KA PRIZRENI,,, EDHE TI RILINDA ME AT LUMBARDH HAHAHA

PO JU PRIZRENALIT PE PERDORSHIT AT LUMIN QE PO KALOJKE NE QENDER TE QYTETIT NE VEND TE KONTEJNERAVE,,,,, EDHE UJIN E SHKRET E KISHIT BLLOKU PREJ BERLLOGU,,,, JO QE ME VJEN MIRE PO FLAS REALITETIN.. DHE MU PERSONALISHT ME KA PENGU AJO PUN,, SI ME JA PRISH QYTETIT BUKURIN,, QAT LUM E KA PRIZRENI EDHE QATA NUK PO DISHIN ME MBAJT MIR.....

KURSE BAZENI NE PRISHTINE TE PAKTEN ESHTE ME I MADHI NE KOSOVE DHE NUK KA MBETURINA,, PO ASHTU KA PARKUN GERMIN ATY PRAN... :wink: HEHEHE OOOOOO SKA ME PRISHTINEN

rilinda
20-12-04, 08:38
hahahaha. qka kom fooool?! qka osht edhe kom fol! na ne prizren nuk e kemi vetem lumbardhin, kemi edhe gjera te tjera si Lidhjen Shqiptare te Prizrenit, e kemi edhe kalanė, e plot gjera tjera, po me lumbardh nuk ka. shum her kom than jo vetem une po edhe disa forumiste tjera se prizreni e ka vendin e pare per pasterti, po nuk do te thot se askund nuk mund te gjesh mbeturina. ka edhe njerez te papergjegjshem, qe i bojne krej kto.
bazeni i germise nuk osht bazeni ma i madh ne Kosove, se jane hap shum pisha tjera qe jam me te medha dhe me te mira, se ne germi me sa e kom vrejt une uji nuk eshte shum i paster. kete nuk e kom vrejt vetem une po edhe te tjert, por kjo ndodh nga dashuria e madhe per vendlindjen edhe nuk e pranojne realitetin. edhe pse ne ndergjegjjen e tyre e dine kete.
po perseri po them se ai mund te pastrohet vetem nese qytetaret mund te kujdesen per te.

Krokodilli
21-12-04, 09:14
qetu eshte Problemi Rilinda se qytetaret e Prizrenit nuk po kujdeseshin per AT lumin LUmbardhin,, per ata edhe kish mbeturina brenda,,,,,
e sa per bazen te Germis eshte me i madhi ne kosove,,,, te gjitha bazenet e kosoves i kam provu,, isha edhe ne zllakuqan diku afer klines thoshin se eshte me i madh se germia,, ish bukur po ma i madh nuk ish,,,,,..

isha 5 here ne SHqiperi gjat Veres 2004,, sa here shkojsha ne SHqiperi u deshke te kaloja neper qender te Prizrenit,, keshtu qe kam pa bukurin e pastertin ,, si e mbajn qytetaret>.>>.>

Kam ndegju edhe une menjehere pas luftes se Prizrenin pe mbajn Paster Gjermant,,,, po menjeher pas nje viti eshte kthy ne gjendje si ma par,,, qytetaret jan ata qe nuk pe majn paster...
kurse Prishtina ka qen berllog pas luftes,, por isha sivjet per qdo nat pastrohen rruget e Prishtines,,,, shum paster ne krahasim me vende tjera te kosoves...... :wink: pershendetje

rilinda
21-12-04, 14:22
o bre krokodil po mendon se gjermant kan ardh prej gjermanis me na pastru mbeturinat tona aaa.... jo jo kjo nuk osht e vertet. ata vetem na ndihmojn me i pastru e jo ata me na pastru vendin tonė, e na vetem me i kqyr.
qysh po shihet ti neper vendet tjera te KOSOVES paske qen vetem diten edhe ata nuk paske nejt shum. po me pas nejt ti ne qytet tjera sa ne prishtin e kishe vrejt se edhe kto vendet tjera pastrohen sikurse edhe prishtina. po prishtina perseri nuk mundet me qen ma e paster se prizreni edhe pse ju kan sjell edhe kontineret per klasifikim e mbeturinave, e ata qysh po shihet edhe me lexu nuk po dishin mir shqip se mu pas kan anglisht nuk e kishin marr ndoshta vesh, po shqip edhe mos me kuptu, kjo ndodh vetem te shqiptart. sa per me vertetu ti mundhesh me shku apo edhe me e pyt dikon qe e ke ne prishtinė se qfar pastertie ka ne lagjen "Bregi i diellit" apo " Kodra e diellit" aty te shkolla "Ismail Qemajli" edhe te tregojn.
me vjen shum keq per ket gjendje po shpresoj se nje dit ka me u bo edhe popullata kosovare sikur ajo ne australi, po kjo eshte koh e gjatė, qe mbetet te shihet ne te ardhmen e larget.

Krokodilli
25-12-04, 20:40
EDHE UNE ATE DESHIR KAM RILINDA

Qe nje dite Popullata e Kosoves te behet si ajo Australiane,, per nga kultura,, pastertia,, respekti per njeritjetrin,,,,

edhe pse ate gje as ne enderr nuk mund ta shoh,,,,,
por asgje nuk eshte e pamundur,,,,
jan diku 10% te popullates ne kosove qe kan kultur pasterti dhe rrespekt ma te madhe se ketu ne australi,,, ai 10% i kan ruajt traditat e te pareve tan Ilireve,, e 90% tjere jan mbrapa.. as me ILIR E AS ME ROMAK,, shum mbrapa,,,,,
na duhet shumic qe te perparojm
Pershendetje Rilinda

rilinda
30-12-04, 16:37
a dini qkaaaaaaa............?
po bohum fer edhe pe tregojm realitetin se deri tash veq fjal edhe ata te kota bile jon kan kto.
PRISHTINA per nga bukuria e ka vendin e par,URIME Prishtinali; e per pasterti PRIZRENI.


dihet apo joooooo.......?!

Krokodilli
30-12-04, 16:45
po po Prishtina e Bukur po,, veq kqyre Prizrenin RilinDa qfar bukurie,,, vetem lumin qe e kini boll e keni,,,http://images.google.com.au/imgres?imgurl=http://galeria.albasoul.com/albume/album33/prizren_2.jpg&imgrefurl=http://galeria.albasoul.com/album33/prizren_2&h=394&w=591&sz=137&tbnid=0dNyEiWntaIJ:&tbnh=88&tbnw=132&start=2&prev=/images%3Fq%3Dprizreni%26hl%3Den%26lr%3D

Krokodilli
30-12-04, 16:46
po po Prishtina e Bukur po,, veq kqyre Prizrenin RilinDa qfar bukurie,,, vetem lumin qe e kini boll e keni,,,


http://galeria.albasoul.com/albume/album33/prizren_2.jpg

Krokodilli
30-12-04, 16:54
po po Prishtina e Bukur po,, veq kqyre Prizrenin RilinDa qfar bukurie,,, vetem lumin qe e kini boll e keni,,,


http://galeria.albasoul.com/albume/album33/prizren_2.jpg

experti_lu
20-01-05, 11:33
pasi qe jam nga gjakova duhet me thna se gjakova!!
-hajt se edhe vendet e juaja jan te mira mos merziti aaa!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Kaltrushi
20-01-05, 11:41
pasi qe jam nga gjakova duhet me thna se gjakova!!
-hajt se edhe vendet e juaja jan te mira mos merziti aaa!!! :lol: :lol: :lol: :lol:


Gjakova esht e bukur por pas Peje[/b]

rilinda
20-01-05, 14:53
po veq krejt mas prishtines

anna
22-01-05, 14:55
prishtina per fat te keq eshte fshati me i madh i kosoves :wink: katastrof edhe njerzit plus

rilinda
22-01-05, 16:03
nejse veq per bukuri valla ma e mir se qytetet tjera ėshtė Prishtina edhe pse pa pastėrti s'ka bukuri.[/i]

Krokodilli
24-01-05, 11:24
nejse veq per bukuri valla ma e mir se qytetet tjera ėshtė Prishtina edhe pse pa pastėrti s'ka bukuri.[/i]

A RILINDA JE BA FER,, E KE TREGU TE VERTETEN SE PRISHTINA ESHTE E BUKUR,,,
** PO DIQKA PO ME PENGON,,,, SI THU PA PASTERTI NUK KA BUKURI HAHA,, PE BON PRISHTINEN TE PAPASTERT TI,, SI QUMILI KTYNEHERE >> QESH E NGJESH<< EDHE PO FLAS MIR EDHE RROTULL RROTULL PE BOJ QYTET JO TE BUKUR SE NUK KA PASTERTI,,,
HIHIHI PERSHENDETJE BUKUROSHE

rilinda
24-01-05, 14:17
Mė fal Kroki, po nuk isha duke "qeshur e duke ngjeshur. Ėshtė e vėrtetė qė Prishtina e ka bukurinė e vet po me pas qen edhe ma e pastėr kish me qen edhe ma mirė.

experti_lu
30-01-05, 21:28
kaltrushi shkruajti:
-gjakova eshte e bukur perpos pejes.
************************************************** ***
************************************************** ***
kaltrushi po thua aaa? valla kompliment per qikat e pejes a sa per qytet jo,hahahahahahaha..

Krokodilli
31-01-05, 11:59
Mė fal Kroki, po nuk isha duke "qeshur e duke ngjeshur. Ėshtė e vėrtetė qė Prishtina e ka bukurinė e vet po me pas qen edhe ma e pastėr kish me qen edhe ma mirė.

good girl,, te pershendes bukuroshja e Prizrenit :wink:

rilinda
31-01-05, 15:30
FLM.

Krokodilli
03-02-05, 11:41
ti kthehemi temes,,,
Vajza me e mire e forumit Eshte Rilinda,,,,,
Upsssss i kom perzi temat,, qyteti me i bukur ne kosove eshte Prishtina :wink:

rilinda
03-02-05, 14:04
hahahah flm kroki. edhe une kom tregu qe prishtina osht ma e mir per nga pamja fizike e saj.

Krokodilli
04-02-05, 18:14
hahahah flm kroki. edhe une kom tregu qe prishtina osht ma e mir per nga pamja fizike e saj.

hahahaha po edhe une kom than shum here se ti je e bukur edhe nga ana fizike edhe shpirterore,,,
prap dola nga tema,, Prishtina edhe e bukur edhe e paster.... :wink:

rilinda
05-02-05, 12:20
e bukur po, veq e paster shum jo.

Krokodilli
06-02-05, 15:33
e bukur po, veq e paster shum jo.


<<si nuk eshte e paster bre Prishtina,,,, edhe donacione ju kum ofru ne Prishtine mi kan refuzu,,,, than Prizreni dhe Ferizaj kan nevoj per Pasterti,, me than nese ke vendos atje dergoi donacionet se kan nevoj shum....>>

keshtu qe nuk pe di tash,, nuk jetoj atje,, ndoshta edhe kan ndryshu gjerat prej veres se kaluar qe isha ne kosove,, por sa kom pa une Prishtina ishte i vetmi qe kish rregull dhe pasterti..

rilinda
07-02-05, 15:06
o kroki Prishtina nuk ka desht me ti pranu ato donacionet e tua sepse ju ka ardh marre. e na Prizrenalit edhe pse e kemi qytetin ma te paster ne Kosovė, t'i kishim pranu ato donacione edhe pse per pasterti nuk ka nevoj me pas donator sepse pastertin e mbajne vet qytetart, pa pas nevoj per donator. po megjithate kishe bo mir me i pru qato pare se ju kishim dhan atyne familjeve qe kan nevoj.besoj se edhe pejant e kan ket mendim. I PRESIM DONACIONET E TUA SEPSE NDIHMA KURR NUK ĖSHTĖ E TEPERT. flm shum shum shum.

turisti
08-02-05, 13:28
Respekt per te gjitha qytetet,per mua,me i bukuri eshte KAĒANIKU.

rilinda
08-02-05, 14:54
ndoshta duhet me ju bind fjaleve tua se ti qenke turist, por nuk besoj se KAĒANIKU ėshtė mė i bukur.

turisti
09-02-05, 12:29
ndoshta duhet me ju bind fjaleve tua se ti qenke turist, por nuk besoj se KAĒANIKU ėshtė mė i bukur.

Pershendetje edhe per Prizrenin,por shiquar me syte e mi - KAĒANIKU.


Pershendetje me respekt per ty - rilinda-,

TURISTI.

tole
09-02-05, 12:54
valla qytet ma te bukur se PRIZRENIN nuk ka

Krokodilli
09-02-05, 15:03
Turisti pershendetje Vllaqko,, Kaqaniku eshte i bukur NJE QYTETZ e ndertuar puthuajse ne gur ,, MEGJITHAT KA BUKURIN E VET,, POZITEN,,
Prizreni gjithashtu eshte shum vend i bukur,, Por Prishtina edhe pse nuk eshte ndonje qytet krahasuar perendimin,, eshte me i bukuri ne Kosove

DEA
09-02-05, 15:15
O Klinen kishin thene me bo Kryeqytet a keni ndegju a jo! :wink: :wink: :wink:

rilinda
09-02-05, 17:55
hajde mashallah....... sa kryeqytete paskan me u bo bre?!

Kaltrushi
10-02-05, 09:44
Turisti pershendetje Vllaqko,, Kaqaniku eshte i bukur NJE QYTETZ e ndertuar puthuajse ne gur ,, MEGJITHAT KA BUKURIN E VET,, POZITEN,,
Prizreni gjithashtu eshte shum vend i bukur,, Por Prishtina edhe pse nuk eshte ndonje qytet krahasuar perendimin,, eshte me i bukuri ne Kosove

e ku mbeti Bukurija e KOSOVES, PEJA, o bjeshket e Rugoves e bejn nje pamje fantastike..............ah Pej o Pej me te gjtha te mirat je e...............

Krokodilli
10-02-05, 10:46
Turisti pershendetje Vllaqko,, Kaqaniku eshte i bukur NJE QYTETZ e ndertuar puthuajse ne gur ,, MEGJITHAT KA BUKURIN E VET,, POZITEN,,
Prizreni gjithashtu eshte shum vend i bukur,, Por Prishtina edhe pse nuk eshte ndonje qytet krahasuar perendimin,, eshte me i bukuri ne Kosove

e ku mbeti Bukurija e KOSOVES, PEJA, o bjeshket e Rugoves e bejn nje pamje fantastike..............ah Pej o Pej me te gjtha te mirat je e...............

Kaltrushi pershendetje.. eshte e vertet se rrethina e Pejes ka bukurin natyrore , bjeshket e rugoves,, por per qytet me keqardhje them se eshte nder qytetet ma te kqijat ne kosove,, nje rrug ka kryesore edhe ata pa ndertesa,, nje shtepi te mallrav asgje tjeter.......
>>dil pak ka Prishtina qmalli syt me qytet :P :lol: <<

Kaltrushi
10-02-05, 11:06
Turisti pershendetje Vllaqko,, Kaqaniku eshte i bukur NJE QYTETZ e ndertuar puthuajse ne gur ,, MEGJITHAT KA BUKURIN E VET,, POZITEN,,
Prizreni gjithashtu eshte shum vend i bukur,, Por Prishtina edhe pse nuk eshte ndonje qytet krahasuar perendimin,, eshte me i bukuri ne Kosove

e ku mbeti Bukurija e KOSOVES, PEJA, o bjeshket e Rugoves e bejn nje pamje fantastike..............ah Pej o Pej me te gjtha te mirat je e...............

Kaltrushi pershendetje.. eshte e vertet se rrethina e Pejes ka bukurin natyrore , bjeshket e rugoves,, por per qytet me keqardhje them se eshte nder qytetet ma te kqijat ne kosove,, nje rrug ka kryesore edhe ata pa ndertesa,, nje shtepi te mallrav asgje tjeter.......
>>dil pak ka Prishtina qmalli syt me qytet :P :lol: <<


Kam qen ne prishtin........ahhaha por mos harro mbeturinat po ja prishin Bukurin Qytetit. E kush hjedh mbeturina?? :arrow: Populli.....por me doket se secili thot per Qytetin i vet se esht ma i bukri.....siq the ti PEJA e ka pamjen natyrore te bukur d.th. se esht nga Natura e bukur(haha) dhe per Qytet, hajt se krejt me kohe do behet...............

pershendetje kroki

Krokodilli
10-02-05, 11:43
TUNG KALTRUSH,, PEJA DHE TE GJITHA QYTETET E KOSOVES KAN NEVOJ PER PASTERTI DHE ME KOHE TE GJITHA DO TE RREGULLOHEN ,,
TE PERSHENDES BUKUROSHJA PEJES :wink:

Krokodilli
14-03-05, 05:49
TE GJITHA QYTETET E KOSOVES KAN BUKURIN E VET :

PER QYTET MODERN : PRISHTINA ESHTE QYTETI MA I BUKUR
PER QYTET ANTIK: PRIZRENI ESHTE QYTETI MA I BUKUR
PER QYTET BASHKEKOHORE DHE DEMOKRATIK : DO TE THOJA MITROVICA EDHE PSE PERNIHERE ESHTE QYTET TRAZIRASH
PER QYTET ME BUKURI NATYRORE (GRYKA E RUGOVES) : PEJA
PER QYTET TE VOGEL DHE TE BUKUR KEMI GILANIN
GJAKOVA NJE QYTET ME PAK NDERTESA PO ME SHUM GJERA DHE HISTORI INTERESANTE
FERIZAJ NJE QYTET I MIR PER BANORET E VET :)

TUNG KALONI BUKUR

rilinda
15-03-05, 19:31
hahahahah, valla kroki qashtu osht, me perjashtim te ai grupi modern qe e ke cek vetem prishtinen.....

Krokodilli
30-03-05, 09:31
hahahahah, valla kroki qashtu osht, me perjashtim te ai grupi modern qe e ke cek vetem prishtinen.....

haha rilinda mos deshte edhe Prizreni me qen ne at grupin e qyteteve moderne,, hmmm ka qen modern per ate kohen para 100 viteve,, se ska pas qytete neper ballkan ,, keshtu qe prizreni ka qen me te vertet modern,, por ditet e sotme eshte qytet antik :wink:

Kaltrushi
30-03-05, 10:45
TE GJITHA QYTETET E KOSOVES KAN BUKURIN E VET :

PER QYTET MODERN : PRISHTINA ESHTE QYTETI MA I BUKUR
PER QYTET ANTIK: PRIZRENI ESHTE QYTETI MA I BUKUR
PER QYTET BASHKEKOHORE DHE DEMOKRATIK : DO TE THOJA MITROVICA EDHE PSE PERNIHERE ESHTE QYTET TRAZIRASH
PER QYTET ME BUKURI NATYRORE (GRYKA E RUGOVES) : PEJA
PER QYTET TE VOGEL DHE TE BUKUR KEMI GILANIN
GJAKOVA NJE QYTET ME PAK NDERTESA PO ME SHUM GJERA DHE HISTORI INTERESANTE
FERIZAJ NJE QYTET I MIR PER BANORET E VET :)

TUNG KALONI BUKURper ket Shkrim ke nje OSCAR nga une............................... :wink:

rilinda
30-03-05, 12:51
prizreni osht edhe antik veq edhe modern osht pak a shum, po une nuk e pata fjalen o kroki vetem per prizrenin po edhe per qyetet tjera.....

Krokodilli
30-03-05, 15:22
TE GJITHA QYTETET E KOSOVES KAN BUKURIN E VET :

PER QYTET MODERN : PRISHTINA ESHTE QYTETI MA I BUKUR
PER QYTET ANTIK: PRIZRENI ESHTE QYTETI MA I BUKUR
PER QYTET BASHKEKOHORE DHE DEMOKRATIK : DO TE THOJA MITROVICA EDHE PSE PERNIHERE ESHTE QYTET TRAZIRASH
PER QYTET ME BUKURI NATYRORE (GRYKA E RUGOVES) : PEJA
PER QYTET TE VOGEL DHE TE BUKUR KEMI GILANIN
GJAKOVA NJE QYTET ME PAK NDERTESA PO ME SHUM GJERA DHE HISTORI INTERESANTE
FERIZAJ NJE QYTET I MIR PER BANORET E VET :)

TUNG KALONI BUKURper ket Shkrim ke nje OSCAR nga une............................... :wink:

wow flm flm Kaltrushi,,, se kam dit qe OSCAR fitohet kaq leht,, por fal respektit tend e fitova me sa duket,,,
:lol: te pershendes dhe kalo bukur :wink:

rilinda
05-04-05, 17:07
oooo urime urime per Oscar-in e fituar, edhe pse jo aq shum te merituar. po megjithate urime edhe pas ketij fitofsh edhe qmime te tjera.

GURI SYLAJ
05-04-05, 21:18
Mes per mes i rash Europes
s'lash qytet per pa e pa
por sikur Prizreni im
jo,jo Europa nuk ka.
G.Sylaj

Kaltrushi
06-04-05, 08:01
oooo urime urime per Oscar-in e fituar, edhe pse jo aq shum te merituar. po megjithate urime edhe pas ketij fitofsh edhe qmime te tjera.


edhe per ty ka nje qmim qe nuk dorzohesh duke mbrojtur Vendlindjen tande............... :wink: :wink:

Krokodilli
06-04-05, 13:59
oooo urime urime per Oscar-in e fituar, edhe pse jo aq shum te merituar. po megjithate urime edhe pas ketij fitofsh edhe qmime te tjera.


edhe per ty ka nje qmim qe nuk dorzohesh duke mbrojtur Vendlindjen tande............... :wink: :wink:

SHKOVA KA NUK SHKOVA,, TERE BOTEN E SHIJOVA,, SI VAJZAT KOSOVARE ASKUND NUK TAKOVA,, JENI ME TE MIRAT A

Kaltrushi ate OSCAR qe ma dhe flm shum shum nga ti,, por ne menyr rrespekti do te ja dhuroj RILINDES shoqes se dashur

http://www3.estart.com/stores/media/oscar%20copy_2.jpg

rilinda
06-04-05, 15:01
ooooo flm kroki, por nuk muj me pranu se ajo eshte e jotja edhe une nuk e kom meritu, po megjithaste flm, a e ke marr ti, si me pas marr une.
pershendetje

doGzona
06-04-05, 21:06
Gjilani :wink:

Krokodilli
07-04-05, 13:54
Gjilani :wink:


GJILANI??? :lol: HAJDE MIRE SE NA ERDHE doGzona paska mem dal pun edhe me ty po me duket,, hehe pershendetje GJilanase

qyteti me i bukur Prishtina po dihet pa diskutime pastaj gjithmon me ka pelqy Gjilani,, nga nje kafe ne dit te teatri kombetar te ben mire :wink:

rilinda
22-04-05, 11:38
oooo..... gjithqka qe han e qe pin ti te boft mir bre si ne gjilan, ashtu edhe ne prishtinė e ne australi duke mos e harruar edhe prizrenin e qytetet tjera boterore. kjo e mir mos e gjet vetem krokin po te gjithe!

Krokodilli
23-04-05, 03:34
oooo..... gjithqka qe han e qe pin ti te boft mir bre si ne gjilan, ashtu edhe ne prishtinė e ne australi duke mos e harruar edhe prizrenin e qytetet tjera boterore. kjo e mir mos e gjet vetem krokin po te gjithe!

:) flm Rilinda,, te gjitha ato te mira te percjellshin ty gjat jetes,..
te pershendes shum shum

ReDragon
23-04-05, 08:33
te gjitha qytetet ne kosove jan te bukura por Prishtina dallohet per ate edhe eshte Kryeqytet

yea hommie

rilinda
24-04-05, 11:27
Prishtina nuk eshte kryeqytet vetem qe dallohet per nga bukuria por sepse eshte me ne mes te hartes edhe sepse eshte pak me e madhe se qytetet tjera per ata edhe eshte sterngarkuar(ahahahahhahaha), per ndryshe Prizreni edhte kryeqyteti i ZEMRĖS SĖ SHQIPTARĖVE!

Krokodilli
25-04-05, 04:04
Prishtina nuk eshte kryeqytet vetem qe dallohet per nga bukuria por sepse eshte me ne mes te hartes edhe sepse eshte pak me e madhe se qytetet tjera per ata edhe eshte sterngarkuar(ahahahahhahaha), per ndryshe Prizreni edhte kryeqyteti i ZEMRĖS SĖ SHQIPTARĖVE!

Pershendetje Rilinda,, ska rendesi se Prishtina eshte ne qender te Kosoves,, por eshte me e Perparuar,, qytet me i madh etj etj,,,
Por: Prizreni eshte Kryeqytet siq the ne Zemren e Shqiptarve,, eshte kryeqytet i Lasht jo I kosoves po i te gjitha Trojeve Shqiptare...
tung Prizreni Princess

rilinda
27-04-05, 17:20
hohohooo....... flm shum a
po qysh bre mos mu kan prizreni ne zemer te shqiptareve kur krejt na prizrenalit si me na bo me sherbet jemi. hahahah

Krokodilli
01-05-05, 09:04
hohohooo....... flm shum a
po qysh bre mos mu kan prizreni ne zemer te shqiptareve kur krejt na prizrenalit si me na bo me sherbet jemi. hahahah

e valla rilinda se di a jan krejt prizreni te embel si me ju ba me sherbet,, por per ty e di se je 100% e embel si mjalti..
tung pershendetje per Prizrenin e bukur,,

rilinda
01-05-05, 14:19
hahahahah. valla se di edhe une a jon krejt komplet te amel veq shumica jan. pershendetje edhe nga sherbet prizreni

Krokodilli
04-05-05, 07:34
hahahahah. valla se di edhe une a jon krejt komplet te amel veq shumica jan. pershendetje edhe nga sherbet prizreni

mire qe jan shumica,, po Prishtinalit jo shumica po krejt jemi te embel,, vetem jo edhe teper te embel si Prizrenalit,,

qka eshte teper eshte teper,, do te thot edhe me qen teper nuk eshte mir :wink:

rilinda
04-05-05, 15:10
po une nuk thash qe krejt jemi te omel e ti the qe ju prishtinalit jeni te gjithe te amel, kshtu qe po del qe ju jeni teper...... hahahah
nejse nejse se se krejt nisoj jemi njerz

Krokodilli
05-05-05, 11:26
po une nuk thash qe krejt jemi te omel e ti the qe ju prishtinalit jeni te gjithe te amel, kshtu qe po del qe ju jeni teper...... hahahah
nejse nejse se se krejt nisoj jemi njerz

:)
tung te pershendes

rilinda
05-05-05, 13:35
:D

Krokodilli
07-05-05, 09:20
Skam nevoj mi njoft te gjith Prizrenalit,, mjafton qe e njoh Rilinden sado pak qe te bindem qe Prizrenalit jan te embel,,
e sa per qytet, Prishtina

rilinda
11-05-05, 18:42
po valla per qytet Prishtina veq edhe Gjilani qka ish boo..... pa tekst mbeta, veq eshte ne konkurenc te fort me Prishtinen.

Krokodilli
12-05-05, 11:20
po valla per qytet Prishtina veq edhe Gjilani qka ish boo..... pa tekst mbeta, veq eshte ne konkurenc te fort me Prishtinen.

po valla rilinda,, gjithmon kom than Prishtina dhe Gjilani,,, edhe mu shum me ka pelqy,,,,

IceGirl
15-05-05, 17:03
Po e flasim realitetin nuk ka as nje muaj qe isha ne Kosove
dhe i kerkova Prishtine Prizeren etj.
Se pari Prishtina kuptohet por dhe Ferizaj pas Prishtines menjeher.
Jam besfasuar sa ishte ndertuar mbrenda nje viti, i paster dhe me i bukur ishte bere...gjithashtu dhe rinia mu duk me e edukuar me te dashure
me te respektuar..gjithashtu dhe femrat te veshura me thjesht dhe kozmetika perdorej me pak, qe zbukuronte dhe me shume qytetin.

Shume shume me ka lene pershtypje kesaje here ne te gjitha aspektet.

Krokodilli
16-05-05, 08:53
Po e flasim realitetin nuk ka as nje muaj qe isha ne Kosove
dhe i kerkova Prishtine Prizeren etj.
Se pari Prishtina kuptohet por dhe Ferizaj pas Prishtines menjeher.
Jam besfasuar sa ishte ndertuar mbrenda nje viti, i paster dhe me i bukur ishte bere...gjithashtu dhe rinia mu duk me e edukuar me te dashure
me te respektuar..gjithashtu dhe femrat te veshura me thjesht dhe kozmetika perdorej me pak, qe zbukuronte dhe me shume qytetin.

Shume shume me ka lene pershtypje kesaje here ne te gjitha aspektet.

Pershendetje IceGirl,, pajtohem me ty se ka shum ndryshime ne kosove brenda nje viti,,,, me vjen mire qe te kan len pershtypje per te mire te gjitha qytetet e Kosoves qe i ke vizitu..
tung

IceGirl
22-05-05, 03:33
Po e flasim realitetin nuk ka as nje muaj qe isha ne Kosove
dhe i kerkova Prishtine Prizeren etj.
Se pari Prishtina kuptohet por dhe Ferizaj pas Prishtines menjeher.
Jam besfasuar sa ishte ndertuar mbrenda nje viti, i paster dhe me i bukur ishte bere...gjithashtu dhe rinia mu duk me e edukuar me te dashure
me te respektuar..gjithashtu dhe femrat te veshura me thjesht dhe kozmetika perdorej me pak, qe zbukuronte dhe me shume qytetin.

Shume shume me ka lene pershtypje kesaje here ne te gjitha aspektet.

Pershendetje IceGirl,, pajtohem me ty se ka shum ndryshime ne kosove brenda nje viti,,,, me vjen mire qe te kan len pershtypje per te mire te gjitha qytetet e Kosoves qe i ke vizitu..
tung
Ju faleminderit.

Pershendetje keni dhe nga une i nderuar.

rilinda
27-05-05, 23:57
Gjilani, Prishtina, Prizreni.....

Krokodilli
29-05-05, 03:38
Prishtina, Prizreni, Gjilani, ..... :wink:

rilinda
29-05-05, 09:11
o pse bre ju ndrrove vendet? :D

Krokodilli
29-05-05, 13:12
o pse bre ju ndrrove vendet? :D

na fal rilinda :)

Prizreni, Prishtina, Gjilani

rilinda
29-05-05, 14:20
apet gabim ke than

Krokodilli
30-05-05, 12:51
apet gabim ke than

Ok Pra Prizreni, Gjilani, Prishtina

rilinda
30-05-05, 14:24
Gjilani, Prishtina e mandej Prizreni

Krokodilli
31-05-05, 10:00
Gjilani, Prishtina e mandej Prizreni

E JO VALLA KURRSESI NUK PAJTOHEM ME TY,, NUK MUNDET ME QEN GJILANI MA I BUKUR SE PRIZRENI

TE FLAS REALITETIN

PRISHTINA , PRIZRENI, GJILANI, MITROVICA, PEJA........

presheva
31-05-05, 10:05
per mua qyteti me i bukur eshte presheva ime a edini perse ;
perse ai eshte qyteti i dem babademave.
me rrespekt presheva.

rilinda
31-05-05, 18:40
po per ate qe secili po thot per qytetin e den babademeve nuk po e kemi nje gjuhe te perbashket....

aferdita
31-05-05, 18:44
Krokodili pasi qe edhe rilinda e ka nderruar mendjen dhe pajtohet qe Gjilani eshte qyteti bukur besoj qe edhe ti nje dite te jesh i ketij mendimi

pershendetje

Dali!Keq
31-05-05, 23:24
Prizreni

Krokodilli
01-06-05, 09:14
Krokodili pasi qe edhe rilinda e ka nderruar mendjen dhe pajtohet qe Gjilani eshte qyteti bukur besoj qe edhe ti nje dite te jesh i ketij mendimi

pershendetje

hahaha pershendetje Aferdita,, pasi je ti nga Gjilani athere eshte leht ta bejm qefin

Gjilani qyteti me i bukur

rilinda
01-06-05, 18:36
jo more veq me ja bo qefin nuk duhet, po pernime Gjilanin e kishin rregullu edhe shum i mir ish bo, Prizreni gjithashtu eshte rrugullu mir edhe ende eshte tu u punu per me bo edhe ma te mir; Prishtina valla pak ka mbet mbrapa veq edhe ajo mir mir eshte. :wink:

Krokodilli
02-06-05, 11:12
jo more veq me ja bo qefin nuk duhet, po pernime Gjilanin e kishin rregullu edhe shum i mir ish bo, Prizreni gjithashtu eshte rrugullu mir edhe ende eshte tu u punu per me bo edhe ma te mir; Prishtina valla pak ka mbet mbrapa veq edhe ajo mir mir eshte. :wink:

HAHA PRISHTINA KA MBET MBRAPA,, MOJ RILINDA KJO PRISHTINA KA DALLIM ME QYTETET TJERA TE KOSOVES SI DITA ME NAT,,, GJILANI ESHTE NJE QYTETZ E BUKUR, ME KA PELQY EDHE MU,, PRIZRENI PO ASHTU KA BUKURIN E VET,, QYTET ANTIK,, POR PRAP THEM SE PRIZRENI ME KA PELQY MA SHUM SE GJILANI....
PERSHENDETJE

rilinda
02-06-05, 12:52
para nje viti e ke pa e jo tash, po edhe tash kur te vjen edhe kur ti she nuk ki me mujt mi dallu se cili eshte me i bukur.

anna
02-06-05, 12:54
asnje !!krejt jane fshatra te kosoves ihaaaaaaa!! :) :D

rilinda
02-06-05, 13:18
e po valla veq ka met me ju than qytete, sa mi dallu pak :wink:

Kurvani
02-06-05, 16:14
Prizreni.

rilinda
02-06-05, 17:27
ėhė, e vertet veq jo shum po nejse se ti koke i prizrenit sipas te gjitha gjasave

Krokodilli
03-06-05, 04:32
asnje !!krejt jane fshatra te kosoves ihaaaaaaa!! :) :D

hahahaha moj ANNA, DON'T COMPLAIN GIRL

PO JETON NE KRYEQYTET PO QFAR FSHATI PRISHTINA??????,,

FSHAT I MADH PRA!!!

ReDragon
03-06-05, 05:05
qyteti me i bukur,, KUKESI NE SHQIPERI
DARDANA NE KOSOVEmendova qe eshte pyetja cilat jan qytetet me te lenat pas dore

Kurvani
03-06-05, 12:29
:lol: :lol:

aferdita
03-06-05, 17:59
hahaha pershendetje Aferdita,, pasi je ti nga Gjilani athere eshte leht ta bejm qefin

Gjilani qyteti me i bukur

pershendetje gjithashtu

jo more qefin por ashtu eshte edhe prishtina normal qe duhet te jete qyteti i mire se edhe kryeqytet e kemi dhe kuptohet qe nuk ka fjale :wink:

Lona
08-06-05, 09:48
Me vjen pak keq te ju them se ne prej anesh ju shohim me mire por skeni ne Kosov qytet te bukur flas keshtu se kam qene ne disa qytete, per kete keni arsye te ndryshme por shpresojm tani me kalimin e kohes t'ia arini............

Krokodilli
08-06-05, 14:56
Me vjen pak keq te ju them se ne prej anesh ju shohim me mire por skeni ne Kosov qytet te bukur flas keshtu se kam qene ne disa qytete, per kete keni arsye te ndryshme por shpresojm tani me kalimin e kohes t'ia arini............

SIDO QE TE JET,, PRISHTINA ESHTE 10 HERE ME E MIRE SE TETOVA :wink:

rafet llapjani
09-06-05, 10:39
KUKU NAKINI HARRU KREJT BESIANA(podujeva)kush qesh imrami qesh mase embli :lol:

rilinda
09-06-05, 11:16
po nuk eshte fundi ketu se...

Krokodilli
10-06-05, 06:43
po nuk eshte fundi ketu se...

hahahahaha :wink:

Krokodilli
19-06-05, 05:03
te gjith e dim se Kosova ka Vetem nje Qytet Prishtinen,, keshtu qe kjo tem eshte e mbyllur,, (deri athere kur ta pranojn te gjith) :wink:

Prishtinasja_
19-06-05, 08:57
Ashtu bre Krokodill , tregoj se ska me PRISHTINEN :D !!!!!!!

rilinda
19-06-05, 15:51
hej hej more kush ju dha juve at te drejt me mbyll temen edhe me pas qen e vertet hajde ama ktu secili po e shpreh mendimin e vet ne favor te vendlindjes se tij, kshtu qe tema mbetet e hapur deri sa ta mbyll stafi.

Krokodilli
20-06-05, 11:13
hej hej more kush ju dha juve at te drejt me mbyll temen edhe me pas qen e vertet hajde ama ktu secili po e shpreh mendimin e vet ne favor te vendlindjes se tij, kshtu qe tema mbetet e hapur deri sa ta mbyll stafi.

haha rilinda askush nuk e mbylli temen llokumi i Prizrenit,, une thash :arrow: tema eshte e mbyllur deri athere kur ta pranojn te gjith se Prishtina eshte qyteti ma i bukur (do te thot per me pranu te gjith qe Prishtina eshte qyteti ma i bukur,, duhet te diskutojn ende,, keshtu qe nuk eshte e mbyllur ende :wink: ),, keshtu qe shumica se kan pranu,, do te thot ende eshte tema e hapur :wink:

sille ka te sillesh Prishtina qyteti me i bukur :lol:

rilinda
25-06-05, 12:25
:wink: s'bon de me pranu se me bo me pranu tani shperblimi eshte "TEMA E MBYLLUR" e kshtu ma mir mos me pranu


:arrow: PRIZRENI :wink:

Krokodilli
26-06-05, 06:57
:wink: s'bon de me pranu se me bo me pranu tani shperblimi eshte "TEMA E MBYLLUR" e kshtu ma mir mos me pranu


:arrow: PRIZRENI :wink:

hahahaah STUBURN LADY,,,,,, E JOOOOOO

PRISHTINA Nr 1 :wink:

rilinda
28-06-05, 13:32
Prizreni eshte START-i e pastaj ja fillon prej numrit 1 qe eshte Prishtina e pastaj me radh...

Krokodilli
29-06-05, 09:05
Prizreni eshte START-i e pastaj ja fillon prej numrit 1 qe eshte Prishtina e pastaj me radh...


haha Starti simbas teje pi bjen 0 (zero) pasaj 1 Prishtina e keshtu me radh,,
une kisha than Prishtina 1 pastaj Prizreni 2 e keshtu me rradh ose i rradhisim nga lart

kur te zgjedhen 10 kenget me te mira,, fillojn prej 10 e teposht 9, 8,7,6,5 e keshtu me radh,, ne kete rast Prishtina eshte numer 1,,,

PRISHTINAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA Nr1

rilinda
30-06-05, 10:58
me start fillon qdo gje edhe ktu nuk jemi ne toplista te kengeve po e kemi fjalen se cili qytet eshte me i bukur...e kshtu qe po ja nisim me Prizrenin pastaj Prishtinen edhe ......me radh tjerat.

Krokodilli
01-07-05, 09:34
me start fillon qdo gje edhe ktu nuk jemi ne toplista te kengeve po e kemi fjalen se cili qytet eshte me i bukur...e kshtu qe po ja nisim me Prizrenin pastaj Prishtinen edhe ......me radh tjerat.

siq e kam then me par,, te gjith e Din Se Kosova Ka Vetem 1 (nje) Qytet dhe 6 (gjasht) Qytetza,,,

Keshtu qe Prishtina eshte qyteti i vetem i Kosoves dhe me i bukuri :wink: 8)

rilinda
01-07-05, 12:15
e pa pasterti ku ka bukuri???!!!

Krokodilli
02-07-05, 05:12
e pa pasterti ku ka bukuri???!!!

bukuria eshte bukuri pa marr parasysh pastertin ..
pastertia eshte pasterti,, bukuria bukuri...

mundet te jet nje vajz shum shum e bukur,, bukuroshe,, ka ra me fytyr ne balt,, prap eshte e bukur,, por fytyren e papaster....... qe ne kete rast nuk pe Krahasoj Prishtinen,, sepse Prishtina eshte e bukur dhe e paster....

rilinda
02-07-05, 22:21
po po qysh jo more...krejt kristal u bo Prishtina, edhe po duhet me rujt mos po thehet rasisht...e mjer na tani. :shock:

Krokodilli
05-07-05, 10:28
po po qysh jo more...krejt kristal u bo Prishtina, edhe po duhet me rujt mos po thehet rasisht...e mjer na tani. :shock:

Po moj rilinda qka ke kunder Prishtines,, nje Prishtine kemi ne Kosovaret,, mos ja merr kaq shum inati Kryeqytetit (qytetit me te bukur ne Kosove),, nuk ju dihet fatit,, te bjen mu martu me naj Prishtinali e qatu te bjen me jetu,,,,
:roll: :oops: :wink: pershendetje

rilinda
05-07-05, 13:48
nuk ja kom mar inati more edhe kunder deshires se Zotit s'jom edhe sjom ka shkruj kurgja kunder veq qata qka osht ne realitet edhe qka te vjen prej Zotit veq AMIN thom.

Krokodilli
08-07-05, 18:01
te gjith e dim se Kosova ka Vetem nje Qytet Prishtinen,,


Prishtinasja_


Anėtarėsuar: 15 Jun 2005
Mesazhe: 55
Vendodhja: Gjermani
Postuar: 19.06.2005 15:57 Titulli i mesazhit:

--------------------------------------------------------------------------------

Ashtu bre Krokodill , tregoj se ska me PRISHTINEN !!!!!!!

rilinda
08-07-05, 18:46
ėhėėė vetem Prizreni ja kalon

Gentiana
08-07-05, 19:14
E te dyjave Gjakova 8) 8)

Krokodilli
08-07-05, 19:46
E te dyjave Gjakova 8) 8)

cila Gjakov moj Gentiana,, edhe Gjakova qenka qytet a??? :lol: :lol: :wink:

rilinda
08-07-05, 21:53
paaaaaaa hajde hajde kroki edhe per Gjakoven nuk paske ni qe eshte qytet a? av av av valla :? nejse spo di qysh me ti spjegu qytetet e Kosoves veq :? ishalla i mson

Krokodilli
09-07-05, 09:54
paaaaaaa hajde hajde kroki edhe per Gjakoven nuk paske ni qe eshte qytet a? av av av valla :? nejse spo di qysh me ti spjegu qytetet e Kosoves veq :? ishalla i mson

hahhaha ti don me mi spjegu qytetet e Kosoves rilinda a?,,,

po me deshire edhe une te kisha ndegju se si mi kishe spjegu,, por ne ndonje vend privat,, se ketu ne forum edhe me mi spjegu nuk i kuptoj edhe qaq...

me sa e di une as Prizreni nuk eshte qytet,, po nejse i ka mbet qashtu mi than.... :wink:

rilinda
09-07-05, 09:57
ohoooooo ani more qysh po don me hi ne Evrop Kosova me ni qytet te vetmin- Prishtinen? Mundet me ndodh edhe kjo pasi qe Kosova eshte "nana e vakive"!

Krokodilli
09-07-05, 10:35
ohoooooo ani more qysh po don me hi ne Evrop Kosova me ni qytet te vetmin- Prishtinen? Mundet me ndodh edhe kjo pasi qe Kosova eshte "nana e vakive"!

ahahahahahhahahaha ku pi gjen moj edhe ti do fjal ''NANA E VAKIVE''
HAHAHAHAHHAHAHAHAHAH nje mpuqqqqqqqqqq prej matan oqeanit vetem per ty :)

rilinda
09-07-05, 11:08
hahahahaha o kroki edhe ti vet ke than qe ne Kosov po ndodh qkamos "EDHE KALI PO FLURURON!" e kjo i bjen mu kan qashtu NANA E VAKIVE. hahahaha
pershendetje edhe nga une

dafinaaaa
31-07-05, 19:41
ooooooooo folni qa doni se me PRIZRENIN nuk ka

number one :wink:

Krokodilli
01-08-05, 09:21
e kam then me par,, dhe e them prap se Kosova ka vetem nje qytet,
Prishtina No 1