PDA

View Full Version : Cili qytet ėshtė ma i bukur?


Faqet : 1 2 3 [4] 5 6

Elina
12-09-07, 21:19
Uh qysh e kishin prish qendrėn!!! Shkret krejt ish anej.


E kan prishe per me e ndreqe :biggrin: :biggrin:

rilinda
12-09-07, 21:51
Ne mund te flasim dhe te anojm nga qyteti ku jetojm por kur eshte ne pyetje realiteti ateher voten duhet tia japim me te mirit dhe simbas shume e shume mendimeve qe kam has si qytet me i bukur ne kosov gjithnji eshte vlersuar PRIZRENI

Vendase, mirė qė nuk po e pranojnė tė gjithė, se s'kishim pas ēka me debatu k'tu :biggrin:

rilinda
12-09-07, 21:54
E kan prishe per me e ndreqe :biggrin: :biggrin:

Ishalla po e nreqin ma shpejt se sun e shihsha. Hajde ajo pjesa atje, ama trotuaret aty te rrethi pse i kishin lan n'fund pa i rregullu se? nc nc nc ēfarė pune po bojshin anej!

Elina
12-09-07, 22:09
Ishalla po e nreqin ma shpejt se sun e shihsha. Hajde ajo pjesa atje, ama trotuaret aty te rrethi pse i kishin lan n'fund pa i rregullu se? nc nc nc ēfarė pune po bojshin anej!

I ndreqin moj qysh jo ... :biggrin: Prit heren tjeter kur te vjen tek dajt ke me e pa se ne cka ke me shkele :biggrin:

E sa per trotuare edhe atyne ju vjen rendi me u rregullu edhe me mire se qe jane!!! ...:biggrin:

DEA
13-09-07, 08:24
Klina, ish ne ndertim e siper dhe shume e mire per bes po pa hajgare:biggrin:

Peja-Boy
13-09-07, 23:55
Hec mor mos em lodh, GJAKOVA forever! hahaahahaha

:wink:

PS: krejt osht kam doket si met pas pa dikun :smile:

U qka Ishe ti, Njona thot Gilani se e ka Frajerin e Gilanit, Tjetra thot gjakova se eshte e Gjakoves por edhe Inatgjore...Tjetra thot e Prizerenit, Qe pasha qat Shadervan e ka te mire Prizereni... Tjetra thot e Prishtines se ski qka me pa ne Prishtin veq Berllog...Tjetra thot Mitrovica(hahahahahahahha).....Folni Real njeher ne jeten tuaj Pranojeni qe Peja eshte No1

Peja-Boy
13-09-07, 23:56
Klina, ish ne ndertim e siper dhe shume e mire per bes po pa hajgare:biggrin:

Klina eshte Qytetz more, Une e kam veq Banesen sa qendra e Klines hahaha !

DEA
14-09-07, 20:56
Klina eshte Qytetz more, Une e kam veq Banesen sa qendra e Klines hahaha !

Klina eshte lire me vlere, ne krahasim me qytetet tjera. Ne rrafsh, lumenj ka te sillesh ka toke shume frytdhenese, ka zejtarin etj, etj, Peja veq ata uje e ka te mire edhe ate restorantin qe po u sillke hahahahaahahah

valiii
14-09-07, 21:10
Klina eshte lire me vlere, ne krahasim me qytetet tjera. Ne rrafsh, lumenj ka te sillesh ka toke shume frytdhenese, ka zejtarin etj, etj, Peja veq ata uje e ka te mire edhe ate restorantin qe po u sillke hahahahaahahah

:tongue: Ahahahahah DEA ke haru se Klina gjendet nen Peje .......


Pershendetje... nga une .

Peja-Boy
14-09-07, 21:11
Klina eshte lire me vlere, ne krahasim me qytetet tjera. Ne rrafsh, lumenj ka te sillesh ka toke shume frytdhenese, ka zejtarin etj, etj, Peja veq ata uje e ka te mire edhe ate restorantin qe po u sillke hahahahaahahah

Haha, qfar Lumenj more me bo me ja qit Kollomoqit ata uj te Lumenjeve te Klines Akoma pa u shfrytzu prishet hahaha .....Ka Migrosin apo edhe Fabriken e Armeve ...Po prap se prap sosht qytet...duhesh me Bo Bashk me Jashanic e Leshan e nje rindertim per ta ber Qytet !

Per Peje, qaj Restorani qe sillet une spo e di ku Koka se qe 4 vjet u sill krejt Peja per mua !

DEA
14-09-07, 21:30
Haha, qfar Lumenj more me bo me ja qit Kollomoqit ata uj te Lumenjeve te Klines Akoma pa u shfrytzu prishet hahaha .....Ka Migrosin apo edhe Fabriken e Armeve ...Po prap se prap sosht qytet...duhesh me Bo Bashk me Jashanic e Leshan e nje rindertim per ta ber Qytet !

Per Peje, qaj Restorani qe sillet une spo e di ku Koka se qe 4 vjet u sill krejt Peja per mua !

Hahhaha Tokat i ka ner vade more, edhe ka minieren e boksitit edhe e ka ujvaren e Mirushes ncncncncncn spo e njihshe Pejen ti e leje mo Klinen hahahahahahah , Restoranti qe po u sillke, ma mire mos hy ne te se po tu mirrshin mend hahahahahah balle per balle me supin e ketynehershit

DEA
14-09-07, 21:32
:tongue: Ahahahahah DEA ke haru se Klina gjendet nen Peje .......


Pershendetje... nga une .

Hhaha O Valllllllliiiiiiiii Peja ka qene para Lufte e madhe per Kline, se tash ishin bo njejte tybe gjo dallim mo skane.


p.s. per ata se kane qit aty ma larte hiq se konkurrenc e fort e jau kish marre krejt pikt ketyne qytezave tjera te kosoves ahahhahahahahaha

jadore
14-09-07, 21:39
hahaha , te gjitha postimet e juaja qe i lexoj me kujtuan nje bised mes nje cifti qe me rastesis te degjoj keto dite ..
isha ne nje hipermarket dhe ne veshtrim te artikujve qe ne nevoiteshin , ne rradh pas meje ishte nje cifte..burri zakonishte i thonte gruas per cdo artikuj..
shiko ..paska conrfleks e marrim
kemi ne shtepi .... pergjigjej gruaja
.. paska recel a marrim ..
.. kemi ne shtepi ..
.. paska pashteta a marrim ..
.. kemi ne shtepi ..
paska .. paska .. paska ..
kemi ne shtepi .. kemi ne shtepi .. kemi ne shtepi ..
paska ..dhe befas pergjigja e gruaj ....u'nte, je Petritttt unte, se krejt i ke ne shtepi ..me tradhetoj shkujdesja dhe qesha me te madhe ..
dhe ju te gjithe kur kaq bukur i pershkuani dhe hiprbollizoni bukurin e qyteteve tuaja .. me kujtoni ate Petritin ne hipermarket .. jeni te permalluar si duket prandaj cdo gje atje ju duket parajse ..

DEA
14-09-07, 21:44
hahaha , te gjitha postimet e juaja qe i lexoj me kujtuan nje bised mes nje cifti qe me rastesis te degjoj keto dite ..
isha ne nje hipermarket dhe ne veshtrim te artikujve qe ne nevoiteshin , ne rradh pas meje ishte nje cifte..burri zakonishte i thonte gruas per cdo artikuj..
shiko ..paska conrfleks e marrim
kemi ne shtepi .... pergjigjej gruaja
.. paska recel a marrim ..
.. kemi ne shtepi ..
.. paska pashteta a marrim ..
.. kemi ne shtepi ..
paska .. paska .. paska ..
kemi ne shtepi .. kemi ne shtepi .. kemi ne shtepi ..
paska ..dhe befas pergjigja e gruaj ....u'nte, je Petritttt unte, se krejt i ke ne shtepi ..me tradhetoj shkujdesja dhe qesha me te madhe ..
dhe ju te gjithe kur kaq bukur i pershkuani dhe hiprbollizoni bukurin e qyteteve tuaja .. me kujtoni ate Petritin ne hipermarket .. jeni te permalluar si duket prandaj cdo gje atje ju duket parajse ..

Jemi kane si vjet, ahahhahahahahahahahahahahah si gruaja e Petritit ja bona( kemi ne shpi) ahhahahahaha

valiii
14-09-07, 21:45
Hhaha O Valllllllliiiiiiiii Peja ka qene para Lufte e madhe per Kline, se tash ishin bo njejte tybe gjo dallim mo skane.


p.s. per ata se kane qit aty ma larte hiq se konkurrenc e fort e jau kish marre krejt pikt ketyne qytezave tjera te kosoves ahahhahahahahaha

Krejt krej krejt njejte a ...??? jo bre pak kane dallim sa i perket , kapacitetit , infrastruktures , ajrit , ujit , kompetencave , institucioneve , bukurise etc etc ....

A e din ēka....! Futja nje vote qaty Pejes , se me duket , e vetmja eshte Peja qe nuk ka perkrahje nga rethi i vet ..... e ke obligim moral , mos harro :smile:

DEA
14-09-07, 21:51
Krejt krej krejt njejte a ...??? jo bre pak kane dallim sa i perket , kapacitetit , infrastruktures , ajrit , ujit , kompetencave , institucioneve , bukurise etc etc ....

A e din ēka....! Futja nje vote qaty Pejes , se me duket , e vetmja eshte Peja qe nuk ka perkrahje nga rethi i vet ..... e ke obligim moral , mos harro :smile:

Mbase nuk ekzistoka Klina po ja dha bre,per hater te motres ahhaahhaha

prishtinasi
15-09-07, 11:37
http://youtube.com/watch?v=0yZ5or-lfc0

Agolli
15-09-07, 13:54
http://youtube.com/watch?v=Oy-ncvnJNbg&mode=related&search=

Peja-Boy
15-09-07, 15:12
Hahhaha Tokat i ka ner vade more, edhe ka minieren e boksitit edhe e ka ujvaren e Mirushes ncncncncncn spo e njihshe Pejen ti e leje mo Klinen hahahahahahah , Restoranti qe po u sillke, ma mire mos hy ne te se po tu mirrshin mend hahahahahah balle per balle me supin e ketynehershit

Ujvara e Mirushes eshte ne Malishev moj hahahahahaha

rilinda
15-09-07, 17:12
http://youtube.com/watch?v=Oy-ncvnJNbg&mode=related&search=


hahahahahhahaha... valla bre ka turli far insani! nc nc nc!

valiii
16-09-07, 01:00
http://youtube.com/watch?v=Oy-ncvnJNbg&mode=related&search=

:tongue: :tongue: :tongue: :tongue: Sa "Pozitivat" pretendojnė me thy kryt nė mermer heeee mos Zot mo keq .

prishtinasi
16-09-07, 01:02
:tongue: :tongue: :tongue: :tongue: Sa "Pozitivat" pretendojnė me thy kryt nė mermer heeee mos Zot mo keq .


Krejt pejon jone...kane ardhe me marre vize ne Pr! hahah

P.s: te mira lopte valla...

valiii
16-09-07, 01:21
Krejt pejon jone...kane ardhe me marre vize ne Pr! hahah

P.s: te mira lopte valla...

Ahahahah , JO , Pejon krejt ishin ata ne Teater qė u agetonin me komentet e prishtinasve .... Loptė???? ēka ka lidhje tipi e ka bo njė kundervajtje me mėngjez edhe pse ma ndreqi naten u qkyva ty keshe , po me la pershtypje me se shumti trotuaret te cilat i shfrytzojshin te dy gjinite :tongue: , dhe per qudi as nje filter te cigareve nuk mujta me e verejte ne toke .....
Ahahhahaha , qka me quditi me se shumti ai gjirim ishte se bash ne ate minimoriz(qe shifet ne gjirim) isha prezent dhe ma kujtoj ate dite ( si ka as 2-3 muaj me duket )se sa e sa t`shamet ja kom jep ati far qobanit qe si denim e kisha shti qe krejt qato lope me i mjele me gishta t'komes :tongue: ...

Kalo mire Koleg ...ėėėėėė ēka dashta me t vet more ! Aha po ... POZITIV A NEGATIV :tongue: :tongue:

prishtinasi
16-09-07, 01:29
Ahahahah , JO , Pejon krejt ishin ata ne Teater qė u agetonin me komentet e prishtinasve .... Loptė???? ēka ka lidhje tipi e ka bo njė kundervajtje me mėngjez edhe pse ma ndreqi naten u qkyva ty keshe , po me la pershtypje me se shumti trotuaret te cilat i shfrytzojshin te dy gjinite :tongue: , dhe per qudi as nje filter te cigareve nuk mujta me e verejte ne toke .....
Ahahhahaha , qka me quditi me se shumti ai gjirim ishte se bash ne ate minimoriz(qe shifet ne gjirim) isha prezent dhe ma kujtoj ate dite ( si ka as 2-3 muaj me duket )se sa e sa t`shamet ja kom jep ati far qobanit qe si denim e kisha shti qe krejt qato lope me i mjele me gishta t'komes :tongue: ...

Kalo mire Koleg ...ėėėėėė ēka dashta me t vet more ! Aha po ... POZITIV A NEGATIV

Kur keni ba teater more ju...prej qatij vendit qe dulen lopte a...! hahahah! He kolega i jem...ne kete kohe...kur eshte ba intervisat me njerzit ne rruge...nuk ka pase prishtinali...zakonisht punojme ne ate kohe...vete Jador-in se i ka fitu letrat! hahah
E zakonisht ne ate kohe...vijne ne Pr...ata qe dojne me pa bardhe dhe me marre viza! hahah
Ah..po nje djale kish bo kundervajtje...ish dal ne anen tjeter te trotuarit...nejse...lopte kishin qene atraksion ate dite...s'ka pase kohe me u denu nga Alija!:biggrin:
Ah po koleg...si eshte e mundeshme...qe kur te shtypesh Peja ne "yotube" te dalin do polak...hahah...as si vend s'po ju njohin ne bote...haha!
Doku kah "papilloni" ose te "de rada"...:D

Peja-Boy
16-09-07, 18:37
Kur keni ba teater more ju...prej qatij vendit qe dulen lopte a...! hahahah! He kolega i jem...ne kete kohe...kur eshte ba intervisat me njerzit ne rruge...nuk ka pase prishtinali...zakonisht punojme ne ate kohe...vete Jador-in se i ka fitu letrat! hahah
E zakonisht ne ate kohe...vijne ne Pr...ata qe dojne me pa bardhe dhe me marre viza! hahah
Ah..po nje djale kish bo kundervajtje...ish dal ne anen tjeter te trotuarit...nejse...lopte kishin qene atraksion ate dite...s'ka pase kohe me u denu nga Alija!:biggrin:
Ah po koleg...si eshte e mundeshme...qe kur te shtypesh Peja ne "yotube" te dalin do polak...hahah...as si vend s'po ju njohin ne bote...haha!
Doku kah "papilloni" ose te "de rada"...:D

Haha Ju Prishtinalit kerkoni me e Pavarsu vetem Prishtinen ....
Kam komenete per ju mashkujt e prishtines, ju i kishi Fitu letrat ne perendim per arsye se ne Kosov Pederizmi eshte i Ndaluar !!
Po te jepje nje Intervist ne shtet perendimore qe jeni Pedera do i kishi Marr nenshtetsiat !

Peja-Boy
16-09-07, 18:40
http://youtube.com/watch?v=Oy-ncvnJNbg&mode=related&search=

Hahaha hahahahaha, Krejt Pozitiv Prishtinalit, se Pedera kan qejf me kon krejt !

DEA
16-09-07, 18:46
Ujvara e Mirushes eshte ne Malishev moj hahahahahaha

Hhahah po pasurohem me dituri te reja, se deri sot e kam dite qe i takon Klines:tongue:

P.s. informata te rrejshme jane ato moe h<hahaa

Peja-Boy
16-09-07, 18:52
Hhahah po pasurohem me dituri te reja, se deri sot e kam dite qe i takon Klines:tongue:

P.s. informata te rrejshme jane ato moe h<hahaa

Skeni Faj se ju Ana e Drenices ja keni nis me Zapu Toka me te madhe mbas Lufte , skeni kqyr a eshte Pron shaku a Shqiptari hahah !

prishtinasi
16-09-07, 18:54
Haha Ju Prishtinalit kerkoni me e Pavarsu vetem Prishtinen ....
Kam komenete per ju mashkujt e prishtines, ju i kishi Fitu letrat ne perendim per arsye se ne Kosov Pederizmi eshte i Ndaluar !!
Po te jepje nje Intervist ne shtet perendimore qe jeni Pedera do i kishi Marr nenshtetsiat !

Peja-Boy,
hahaha...valla me qef veq neve...na bini lopte ju ne qytete...s'ka bese ne juve!:tongue:
ja ja ja...shume pak prishtinali ka ne Amsterdam...sipas statistikave krejt pejon jone...haha! Edhe ashtu ju e keni kojshi Gjakoven...jeni perzi pak...hahahah!
Eh, fjalia e fundit tregon se ne interviste krejt kane qene pejon...-duke shkuar ne lagjen e arberise...(ish-dragodan per nostaligjiket)!
Edhe kush ka thone more qe pederizmi eshte i ndalum...e kane legalizu ne Peje...haha...se naten veq meshkuj ne kafiqa! Bile keni pase perkrahje nga Tropoja...njofton "sky news":biggrin:.

Peja-Boy
16-09-07, 18:58
Peja-Boy,
hahaha...valla me qef veq neve...na bini lopte ju ne qytete...s'ka bese ne juve!:tongue:
ja ja ja...shume pak prishtinali ka ne Amsterdam...sipas statistikave krejt pejon jone...haha! Edhe ashtu ju e keni kojshi Gjakoven...jeni perzi pak...hahahah!
Eh, fjalia e fundit tregon se ne interviste krejt kane qene pejon...-duke shkuar ne lagjen e arberise...(ish-dragodan per nostaligjiket)!
Edhe kush ka thone more qe pederizmi eshte i ndalum...e kane legalizu ne Peje...haha...se naten veq meshkuj ne kafiqa! Bile keni pase perkrahje nga Tropoja...njofton "sky news":biggrin:.


Prishtinasi po shoh Mjaft disa studenta qe po vijn Nga prishtina, krejt do Kullera,krejt do Jony-B....Per Pejen fol vetem aj qe e ka Inat, se Peja ta sill ne Gishta edhe Prishtinen!
Femrat prej Pederave nuk Frigohen, per ata shetisin Lirisht neper Prishtin !

DEA
16-09-07, 19:02
Skeni Faj se ju Ana e Drenices ja keni nis me Zapu Toka me te madhe mbas Lufte , skeni kqyr a eshte Pron shaku a Shqiptari hahah !

Phhaaaaaaaaaaaaaaa " ana e Drenices" prap me erdhe me njohuri te reja hahahahahahah s`me mbetet tjeter pos te qeshem me ze:biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin:

prishtinasi
16-09-07, 19:06
Prishtinasi po shoh Mjaft disa studenta qe po vijn Nga prishtina, krejt do Kullera,krejt do Jony-B....Per Pejen fol vetem aj qe e ka Inat, se Peja ta sill ne Gishta edhe Prishtinen!
Femrat prej Pederave nuk Frigohen, per ata shetisin Lirisht neper Prishtin !

Po normal Peja Boy, studenti i Prishtines nuk dallohet nga ai i Vjenes (se me duket aty jeton).
Po po...aq te forte jeni...kanihere po thom...qysh po e shperthejne rrethimin nga malet, Tarzani do te ju kishte lakmi...edhe Qita per bese (haha)!
Si duket e paske lexu sondazhin e fundit neper gazetat ditore, ku thuhet qe sapo nje pejone perfundon shkollen e mesme...ik ne Prishtine! Si duket femrat i keni te menqura...s'ka dyshim...i din vlerat!:tongue:
Femrat prej egersirave frigohen, jo prej gjentelmenave, fjale e urte "islandeze":biggrin:!

Peja-Boy
16-09-07, 19:08
Phhaaaaaaaaaaaaaaa " ana e Drenices" prap me erdhe me njohuri te reja hahahahahahah s`me mbetet tjeter pos te qeshem me ze:biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Po me sa e di une me Drenicen mbaheni edhe Ju ....si ju thon Juve Klinas apo Drenicak ??

DEA
16-09-07, 19:17
Po me sa e di une me Drenicen mbaheni edhe Ju ....si ju thon Juve Klinas apo Drenicak ??

Na kane thene "Fane" se kishe kemi shume shqiptare te besimit katolik ne Kline, na kane thene "Shkit e Klines" se kishe ka pas edhe shume shkije ne Kline, na kane edhe "Drenicak" se kishe jemi ne kufi me Drenicen, dikur u egersojsha mbi gjithe keto mbishkrime e sot vetem qeshi.........................PejaBoy une jam Klinase!!!!!!!!!!!!!!!!

Peja-Boy
16-09-07, 19:27
Na kane thene "Fane" se kishe kemi shume shqiptare te besimit katolik ne Kline, na kane thene "Shkit e Klines" se kishe ka pas edhe shume shkije ne Kline, na kane edhe "Drenicak" se kishe jemi ne kufi me Drenicen, dikur u egersojsha mbi gjithe keto mbishkrime e sot vetem qeshi.........................PejaBoy une jam Klinase!!!!!!!!!!!!!!!!
Oki tash do te te drejtohem me Klinase !!

jadore
17-09-07, 21:36
urrnoni ....!!!
a me duket a ja paskeni permend emrin Gjakoves per te mire ...!!

valiii
17-09-07, 22:10
urrnoni ....!!!
a me duket a ja paskeni permend emrin Gjakoves per te mire ...!!

Po kush guxon more me shajte Jakoven e kuqe , Krenarinė e Kosovės ...!!!

egi
17-09-07, 22:17
hala s'jeni lodh a..ncnnc po une e di pergjigjen cili qytet eshte me i bukur..
jam pejane edhe kom votu per pejen, amo kosova krejt eshte e bukur veq qe eshte e jonaaaa :biggrin:

valiii
17-09-07, 23:14
( ma merė mendja ) , Sipas mendimeve tė shumicės sė forumistave , dhe pėr ti dhėnė fund kėsaj qėshtje duhet tė formohet njė KOMISION...
Mund ta quani "nėn sondazh" ....
Mendimi im ...

* Epitetin si Qytet Shtet e fiton Gjakova , krejt kjo pėr shkak se janė krejt " uēk mos e prek " , qe thotė nganiher mama e J`adorit " Shah n'vehte" !

* Epitetin si Qyteti me i Pastėr e fiton Gjilani , Qytet i vogėl dhe me 2 punėtorė tė higjienės publike , ia dalin tė eliminojnė krejt farat e zeza qė hahen ne Qendėr .

* MIss buzeqeshja , Po du me thene Qyteti mė i buzėqeshur zgjidhet Ferizaji , 2000 paga tė Irakut , 3000 biznismen qe sė paku njė herė nė javė vizitojnė Shangain , prej hyrjes e deri nė dalje tė Ferizaj 4 mega ton kėpucė me take , e pa take , ēka e bėn mė tė buzėqeshurin ėshtė ( po dihet ) Boundstili .

* Mitrovica pasi qė eshtė e ndarė , kėtu do e marim nė konsideratė vėtem pjesen jugore , duke ia bashkangjitur Shipolin , dhe kjo , e fiton epitetin e Qytetit mė Heroik , duke mos ia mohuar edhe gjelbrimin e Torcidave .....

* Prizreni respektivisht PREZERENI , Kthen epitetin e Kryeqendresė sė Kosovės , e cila sipas mendimit tim i plotėson tė gjitha kushtet ....

* Pėr PRISHT'INEN nuk kam koment njėher pasi qė ėshtė nė renovim , por nuk dyshoj se edhe PR do tė futet ne konkurim mė vonė...

* Dhe mė nė fund epitetin e Qytetit mė tė BUKUR e fiton , Qyteti i Ajrit tė Pastėr , Qyteti i Ujit mė tė mirė ė botė , Qyteti i futbollit , basketbollit , hendbollit , Qyteti i Haxhi Zekes , Qyteti rrezė Rugovės , Qyteti qė ti garanton tė gjitha kushtet jetėsore .... PEJA

prishtinasi
17-09-07, 23:35
( ma merė mendja ) , Sipas mendimeve tė shumicės sė forumistave , dhe pėr ti dhėnė fund kėsaj qėshtje duhet tė formohet njė KOMISION...
Mund ta quani "nėn sondazh" ....
Mendimi im ...

* Epitetin si Qytet Shtet e fiton Gjakova , krejt kjo pėr shkak se janė krejt " uēk mos e prek " , qe thotė nganiher mama e J`adorit " Shah n'vehte" !

* Epitetin si Qyteti me i Pastėr e fiton Gjilani , Qytet i vogėl dhe me 2 punėtorė tė higjienės publike , ia dalin tė eliminojnė krejt farat e zeza qė hahen ne Qendėr .

* MIss buzeqeshja , Po du me thene Qyteti mė i buzėqeshur zgjidhet Ferizaji , 2000 paga tė Irakut , 3000 biznismen qe sė paku njė herė nė javė vizitojnė Shangain , prej hyrjes e deri nė dalje tė Ferizaj 4 mega ton kėpucė me take , e pa take , ēka e bėn mė tė buzėqeshurin ėshtė ( po dihet ) Boundstili .

* Mitrovica pasi qė eshtė e ndarė , kėtu do e marim nė konsideratė vėtem pjesen jugore , duke ia bashkangjitur Shipolin , dhe kjo , e fiton epitetin e Qytetit mė Heroik , duke mos ia mohuar edhe gjelbrimin e Torcidave .....

* Prizreni respektivisht PREZERENI , Kthen epitetin e Kryeqendresė sė Kosovės , e cila sipas mendimit tim i plotėson tė gjitha kushtet ....

* Pėr PRISHT'INEN nuk kam koment njėher pasi qė ėshtė nė renovim , por nuk dyshoj se edhe PR do tė futet ne konkurim mė vonė...

* Dhe mė nė fund epitetin e Qytetit mė tė BUKUR e fiton , Qyteti i Ajrit tė Pastėr , Qyteti i Ujit mė tė mirė ė botė , Qyteti i futbollit , basketbollit , hendbollit , Qyteti i Haxhi Zekes , Qyteti rrezė Rugovės , Qyteti qė ti garanton tė gjitha kushtet jetėsore .... PEJA


Ky postim duhet te fshihet....!
1. E ndane Gjakoven nga Kosova
2. E legjitimon ndarjen e Mitrovices...(pa me vete hiq)
3. Baglat e lopve i quane bukuri (Peja)...
4. Zyrtarizon gjuhen turke...duke i harruar 5 milion bashkatdhetare ne Turqi...plus i propozon si kryeqender...!

valiii
17-09-07, 23:47
Ky postim duhet te fshihet....!
1. E ndane Gjakoven nga Kosova
2. E legjitimon ndarjen e Mitrovices...(pa me vete hiq)
3. Baglat e lopve i quane bukuri (Peja)...
4. Zyrtarizon gjuhen turke...duke i harruar 5 milion bashkatdhetare ne Turqi...plus i propozon si kryeqender...!


Kujna bre me ja fshi postimin .... Nuk ma mer mendja se Rilinda mendon ashtu :biggrin:

1. Perkundrazi ajo i forcon rrojet edhe ma shume aty .

2. Ti mundesh me dal andej urres , une s'po guxoj njeher :biggrin:

3. POZITIV A NEGATIV :tongue:

4. Une propozova me e kthy aty ku e ka vendin , ku ka qene gjithmon , edhe mos harro se nuk ka kryeqender ne bote pa multietnicitet .

kalo mire , mos bo fjale me kend , se je i nxeht :tongue:

prishtinasi
18-09-07, 00:02
Kujna bre me ja fshi postimin .... Nuk ma mer mendja se Rilinda mendon ashtu

1. Perkundrazi ajo i forcon rrojet edhe ma shume aty .

2. Ti mundesh me dal andej urres , une s'po guxoj njeher

3. POZITIV A NEGATIV

4. Une propozova me e kthy aty ku e ka vendin , ku ka qene gjithmon , edhe mos harro se nuk ka kryeqender ne bote pa multietnicitet .

kalo mire , mos bo fjale me kend , se je i nxeht

Nese Rilinda pajtohet me kete postim...kjo po i bjen qe edhe ne Pz shetiten lopte, duke penguar trafikun! Postimi duhet fshire...eshte fyes per ata qe nuk jane ne diskutime, nga qytete tjera! Pres vendimin e saj!

1.cows or mini morris :tongue:
2. Cka me ba qe je pejon edhe tuxė...hehe...(ani s'ki nevoje me e nda, leje mitrovicalite me vendose per kete)...mos enderro...se qendra eshte dikund tjeter!:)
3. Trotuare apo lope:D

4. Qysh qysh...perseritu....hajte ta kallzoj nje ngjarje te vertet, se moti s'ke ni tu pa enderra..se edhe zyres zvicrrane po ja ndrron lokacion nganjehere!
A e din pse pejonte e gjujne pianon prej ballkonit te shpive/banesave? -Sepse nuk kane vend ku me lane frigoriferin!

5. Ju dhe kultura=gabim!

LuLjaa
18-09-07, 02:15
Kush Ferizajin se ka permend deri tash edhe pse eshte Qytet i Kosoves .. :P

DEA
18-09-07, 07:36
( ma merė mendja ) , Sipas mendimeve tė shumicės sė forumistave , dhe pėr ti dhėnė fund kėsaj qėshtje duhet tė formohet njė KOMISION...
Mund ta quani "nėn sondazh" ....
Mendimi im ...

* Epitetin si Qytet Shtet e fiton Gjakova , krejt kjo pėr shkak se janė krejt " uēk mos e prek " , qe thotė nganiher mama e J`adorit " Shah n'vehte" !

* Epitetin si Qyteti me i Pastėr e fiton Gjilani , Qytet i vogėl dhe me 2 punėtorė tė higjienės publike , ia dalin tė eliminojnė krejt farat e zeza qė hahen ne Qendėr .

* MIss buzeqeshja , Po du me thene Qyteti mė i buzėqeshur zgjidhet Ferizaji , 2000 paga tė Irakut , 3000 biznismen qe sė paku njė herė nė javė vizitojnė Shangain , prej hyrjes e deri nė dalje tė Ferizaj 4 mega ton kėpucė me take , e pa take , ēka e bėn mė tė buzėqeshurin ėshtė ( po dihet ) Boundstili .

* Mitrovica pasi qė eshtė e ndarė , kėtu do e marim nė konsideratė vėtem pjesen jugore , duke ia bashkangjitur Shipolin , dhe kjo , e fiton epitetin e Qytetit mė Heroik , duke mos ia mohuar edhe gjelbrimin e Torcidave .....

* Prizreni respektivisht PREZERENI , Kthen epitetin e Kryeqendresė sė Kosovės , e cila sipas mendimit tim i plotėson tė gjitha kushtet ....

* Pėr PRISHT'INEN nuk kam koment njėher pasi qė ėshtė nė renovim , por nuk dyshoj se edhe PR do tė futet ne konkurim mė vonė...

* Dhe mė nė fund epitetin e Qytetit mė tė BUKUR e fiton , Qyteti i Ajrit tė Pastėr , Qyteti i Ujit mė tė mirė ė botė , Qyteti i futbollit , basketbollit , hendbollit , Qyteti i Haxhi Zekes , Qyteti rrezė Rugovės , Qyteti qė ti garanton tė gjitha kushtet jetėsore .... PEJA

U mundova ti iki kesaj teme, qe te mos inkuadrohem mo se disi e kam ndjenjen qe po shkon pak me t`njofshem:biggrin: po nuk mujta edhe nuk mujta,Valiiiiiii ke harru me e permend qe Klina do ta fitonte kuroren e terenit me te mire, a dini qka eshte rrafshi a jo?:smile: pa token pjellore te Klines edhe ju Peja ishit mbet pa pasul :biggrin: .Ju kisha lut qitne doren ne zemer e mendoni ne familje te juaj se mos po hini ne gjynah, e folne te drejten:cool: .

rilinda
18-09-07, 14:44
Dajė, nuk e kom njet me ja fshi postimin e Valit. Nasht, le tė shetisin lopėt, edhe nėse e bėjnė ndonjė "negativitet" nė rrugė, e pastrojmė :biggrin:


E ēka ke nime puna e Prishtinės? Sheshin me granit kinez a? :biggrin:
S'kish lidhje se ish guri natyror qė nuk po njifke kufi...
Ama, a po t'doket e logjikshme shtrimi i sheshit "Nėnė Tereza" me granit (kinez :biggrin:), qė arrin shumėn 1.772 558 euro (e vetėm 120 mijė euro kanė qenė tė planifikuara nga KK pėr shtruarjen nė asfalt tė kėtij sheshi) , e shumė rrugė tjera nė periferi t'Prishtinės mund tė mbesin NĖ BALTĖ pėr shkak tė shtruarjes sė granitit nė 700 metra nė sheshin "Nėnė Tereza"?p.s. Hajt tash boma naj pyetje n'lidhje me Kinemanė tonė :wink:

Peja-Boy
18-09-07, 15:42
Ky postim duhet te fshihet....!
1. E ndane Gjakoven nga Kosova
2. E legjitimon ndarjen e Mitrovices...(pa me vete hiq)
3. Baglat e lopve i quane bukuri (Peja)...
4. Zyrtarizon gjuhen turke...duke i harruar 5 milion bashkatdhetare ne Turqi...plus i propozon si kryeqender...!


Shih Kulturen e Prishtinalive, Boll ma me Inat ndaj Pejes e Pejonve...!!

egi
18-09-07, 15:49
* Dhe mė nė fund epitetin e Qytetit mė tė BUKUR e fiton , Qyteti i Ajrit tė Pastėr , Qyteti i Ujit mė tė mirė ė botė , Qyteti i futbollit , basketbollit , hendbollit , Qyteti i Haxhi Zekes , Qyteti rrezė Rugovės , Qyteti qė ti garanton tė gjitha kushtet jetėsore .... PEJA


paske harru me shenu qe peja eshte edhe vendi i missave :tongue:

prishtinasi
18-09-07, 17:46
Shih Kulturen e Prishtinalive, Boll ma me Inat ndaj Pejes e Pejonve...!!

Kerkoj falje qe te pasna lendu...edhe ashtu nuk prekim ne bagla...!:biggrin:

prishtinasi
18-09-07, 17:54
Dajė, nuk e kom njet me ja fshi postimin e Valit. Nasht, le tė shetisin lopėt, edhe nėse e bėjnė ndonjė "negativitet" nė rrugė, e pastrojmė


E ēka ke nime puna e Prishtinės? Sheshin me granit kinez a?
S'kish lidhje se ish guri natyror qė nuk po njifke kufi...
Ama, a po t'doket e logjikshme shtrimi i sheshit "Nėnė Tereza" me granit (kinez ), qė arrin shumėn 1.772 558 euro (e vetėm 120 mijė euro kanė qenė tė planifikuara nga KK pėr shtruarjen nė asfalt tė kėtij sheshi) , e shumė rrugė tjera nė periferi t'Prishtinės mund tė mbesin NĖ BALTĖ pėr shkak tė shtruarjes sė granitit nė 700 metra nė sheshin "Nėnė Tereza"?p.s. Hajt tash boma naj pyetje n'lidhje me Kinemanė tonė

Mirembrama!
Me gjithe qef te kisha bere pytje per kinema, mbesa...por nuk keni...ndoshta me fal...!?
Mire...ai eshte vendimi i yt (jo i pamvarur)...por me duhet ta kthej pak kujtesen mbrapa...marrveshja e Kjotos dhe lirmi i gazrave ne hapsire...nga ju ishte cilesuar si fyrje (me qe rast edhe eshte fshire postimi)...tash shikoj te dy rastet dhe shihe sa korrekte je!:smile:
Cfare pytjesh je ka i bone...a po te dokem une kryetar i komunes a...nese po...atehere lirisht mund te thrras Eqrema Kryeziu!
Pershendetje (turqisht nuk e di si thuhet):wink:

rilinda
18-09-07, 18:03
Mirembrama!
Me gjithe qef te kisha bere pytje per kinema, mbesa...por nuk keni...ndoshta me fal...!?
Mire...ai eshte vendimi i yt (jo i pamvarur)...por me duhet ta kthej pak kujtesen mbrapa...marrveshja e Kjotos dhe lirmi i gazrave ne hapsire...nga ju ishte cilesuar si fyrje (me qe rast edhe eshte fshire postimi)...tash shikoj te dy rastet dhe shihe sa korrekte je!
Cfare pytjesh je ka i bone...a po te dokem une kryetar i komunes a...nese po...atehere lirisht mund te thrras Eqrema Kryeziu!
Pershendetje (turqisht nuk e di si thuhet)Ke pas than qė u kry ajo punė, ama, jo. Hala se paske harru :biggrin: Falenderomu qė nuk t'i kom fshi edhe k'to tjerat prej linkut kur e ke postu :tongue:
Kur po i hanė fjalėt ata, nga lartė, e kur po e kalojnė kufirin e asaj qė e kanė thėnė (rasti konkret me granitin kinez nė kryeqytet :biggrin:), edhe pėr mua nuk bėhet nami.

Pėrshėndetje! (se as unė nuk e di si i thonė turqisht.)

Peja-Boy
18-09-07, 19:14
Kerkoj falje qe te pasna lendu...edhe ashtu nuk prekim ne bagla...!:biggrin:

Jo bre sme lendove mua, se bash po me vjen mire qe po i shpalosin Urrejtjet ndaj Pejonve dhe Pejes disa sikur ti ...Por prap se prap Kjo eshte nje lloj Inati qe ta kan djeg Pejont me te madhe dikund ...Ku ta di po i sheh Pejont neper Prishitn me kerr te mira me Prishtinalike te Bukura, e per ata hehe !

vjeshta
19-09-07, 14:59
http://youtube.com/watch?v=0yZ5or-lfc0

Qka ka te keqe more ktu ,paskan dal me e pa koncertin e ...........http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif...upsss

gjini
20-09-07, 10:28
Kur e keni fjalen per qytet ma te bukur ne kosove!!
po quditenm pse ziheni se cili eshte ma i bukur se tjetri. une perveten time asnjerin se cilesoj si te bukur, po ma shum cilesohet per nga pozita gjeografike e tij. pra duke u nise nga kjo pozite ne radhe te pare hyn Prizreni e pastaj me bukurite mahnitese vjen Peja.
Si qytete jon katastrofe me nje fjale jon te ndertuara ashtu qe nuk mundesh me u nderrue me dy motocikleta e le ma me ece me makin neper shum pjese te qyteteve tona.
Jon me nder me thane krejt ALLA TURKA e ska asnje bukuri ne to.

Brahim Pit
22-09-07, 14:55
Cfare pyetje eshte kjo. Po natyrisht qe nese mundesh me i thane naj qytiti te bukur ne Kosove atehere Prishtines.

Kujtoje nejhere bukurine e pashoq te Vranjevcit, natyren e Germise dhe bazenin plot ekskremente, mahallen e muhaxherve (talibanve), lagjen e spitalit, parkun nderkombetar natyror te moravska, vilat te hani i dilit, bulevardet e lagjes se spitalit. :wink:

Amo pa hajgare numer nje eshte Bregu i Diellit :cool:

rilinda
23-09-07, 12:39
Amo pa hajgare numer nje eshte Bregu i Diellit :cool:

Koka pavarsu Bregu i Diellit prej Prishtinės a? Deri para dy jave bashk jon kan more :rolleyes::biggrin:

Brahim Pit
23-09-07, 13:10
Koka pavarsu Bregu i Diellit prej Prishtinės a? Deri para dy jave bashk jon kan more :rolleyes::biggrin:

Nuk po kerkojme pavarsi po autonomi se po na nervozojne kta te vranjevcit.:wink:

Heren tjeter kur te vijsh ne Prishtine te duhet leja speciale per me hy ne Breg te Diellit. Zyra e lejeve do te jete ne furre te Qerimit :biggrin:

rilinda
23-09-07, 13:54
Nuk po kerkojme pavarsi po autonomi se po na nervozojne kta te vranjevcit.:wink:

Heren tjeter kur te vijsh ne Prishtine te duhet leja speciale per me hy ne Breg te Diellit. Zyra e lejeve do te jete ne furre te Qerimit :biggrin:

Afėr Reiffeisen Bankės apo? Se kjo qė u kan afėr qendrės tregtare, ju kish ndrru emni. :tongue:


Gjithė ajo Prishtinė, s'po keni zyre veē nėpėr furra a?

jadore
23-09-07, 14:32
Afėr Reiffeisen Bankės apo? Se kjo qė u kan afėr qendrės tregtare, ju kish ndrru emni. :tongue:


Gjithė ajo Prishtinė, s'po keni zyre veē nėpėr furra a?

Ha, hahahahaha , e qelluar respekt ....

Brahim Pit
24-09-07, 19:07
Gjithė ajo Prishtinė, s'po keni zyre veē nėpėr furra a?

Natyrisht qe kemi edhe objekte te tjera po duhet me zgjedh nje objekt reprezentativ edhe simbolik. :wink:
Per Breg te Diellit furra e qerimit eshte institucion ne vete.:biggrin:

Nirvana Band
09-10-07, 11:04
Jo se nuk me pelqeka asnjeri nga qytetet tona qe jan per votim, por une nuk votova per nje arsye tjeter!

Qyteti me i bukur, ku prej nga edhe une jam, nuk gjindet ne liste per ta votuar.

Albonita
09-12-07, 15:48
(GJAKOVAAA) pa dyshim fare e thom se edhe Prizreni me ka leqy shum ;)

Fahri
09-12-07, 16:38
aiiiiiii pash allahin klina po qfar kline bre po me kan klina qaq e mir djemt e klines kur shkojn ne prishtin ne fakultet tan thojn se jemi te pejes .un i shkreti kur jam ardh prej peje ne klin jam kan i vogel e nisa me shku ne shkoll mi pat ble baba nje par puma te mira kur delshim ne pushim tan me kqyrshin si me kan un i naj planeti tjeter kur erdha ne shpi i thash babes me mi ble nje par opanga se ketu ishin ne mod kur shkova ne shkoll me njekshin me me rreh thojshin zorragjia po na shtramon

SANTANA-29
09-12-07, 16:41
PEJAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA,,,,,,,,,,,,,,,,: tongue:

Fahri
09-12-07, 16:53
ka shum arsye pse Peja esht qyteti me i mir nr 1 ne ter kosoven as qika e as djem ma te hieshem se pejanet nuk ka , merreni me mend 90 % te femrav qe vin nga qytetet tjera ne pej dhe e pin ujin e pejes ato kur te kthehen ma ta falt zoti shneten se per nja 1 muj dit hajr prej tyne ska se me ba me qillu najana qe e ka burrin pak te lig prej takati ajo ban qare ne kojshi se uji i pejes i tranon e ato sdin tjeter sen ma veq lypin me u .............

Lona
12-12-07, 14:38
Prizreni me pelqen me se shumti ...

rilinda
12-12-07, 20:08
Prizreni me pelqen me se shumti ...

Jaaaa... hala ka njerėz qė nuk po e besojnė kėtė a? :biggrin:

DEA
12-12-07, 20:11
Jaaaa... hala ka njerėz qė nuk po e besojnė kėtė a? :biggrin:

Normal qe ka, se Klinen nuk e ke fut ne sondazh se....................... a thua pse nime- nga frika hahahahahahahahaahh

valiii
12-12-07, 20:16
Normal qe ka, se Klinen nuk e ke fut ne sondazh se....................... a thua pse nime- nga frika hahahahahahahahaahh

DEA mire e ke ska me Kline bajagi shume qytete ne kete sondazh nuk i vijne as te thoni i Klines, e paramendo tash ti ku mbetet PEJA kure e dime mire se Klina eshte nder Peje :P :D:D:D

DEA
12-12-07, 20:18
DEA mire e ke ska me Kline bajagi shume qytete ne kete sondazh nuk i vijne as te thoni i Klines, e paramendo tash ti ku mbetet PEJA kure e dime mire se Klina eshte nder Peje :P :D:D:D

Besa keni pas fat qe keni qellu mbi neve, mos po jau trubullojme ujet:biggrin: :biggrin:

L~Nora
14-12-07, 21:37
http://img227.imageshack.us/img227/7715/74285409kl9.png (http://imageshack.us)

Ma-Origano
15-12-07, 18:57
prishtina edhe prizreni per mendimin time!

Abetare
21-02-08, 21:55
Deshta me votu por po mungojka Drenica http://img87.imageshack.us/img87/6246/82474346rp3.png (http://imageshack.us)

luan_i
22-02-08, 08:34
Votova pėr qytetin historik, pėr Prizrenin, pėr mė tė bukurin vend._____________________
Nė Prizren o n'mat bukurin vend
Janė mbledhė burrat o nė Kuvend
Janė mbledhė burrat e kan lidhė besėn
Pėr atdhe o tė gjithė do t'vdesim.

Cia-Ferizaj
22-02-08, 14:18
Ferizajiiiii se ka edhe CIA ne Ferizaj e besa edhe Kfor Amerikan

U.nited
S.tates
A.albania

Dardan Kastrati
22-02-08, 14:24
Une votova per Prizrenin edhe pse te gjitha qytet jane te mira ,, Ne Pz eshte gjithqka ne rregull per momentin ..

egi
22-02-08, 14:53
Une valla s'po e tradhtoj Pejushen time..:biggrin: Masi jam Pejushe edhe vet

SANTANA-29
22-02-08, 14:57
Une valla s'po e tradhtoj Pejushen time..:biggrin: Masi jam Pejushe edhe vet

Jo valla une jam per korzen e pejes,,,hahhahhaaha:tongue:

egi
22-02-08, 15:05
Jo valla une jam per korzen e pejes,,,hahhahhaaha:tongue:

Une jam per Burimin e Drinit te Pejes :tongue:

Cia-Ferizaj
22-02-08, 17:03
per qytet ferizaji a per femra .........dihet Peja more hahaa

egi
22-02-08, 22:24
per qytet ferizaji a per femra .........dihet Peja more hahaa

qka je ka don me thon me kete fjal :tongue:

SANTANA-29
22-02-08, 22:26
qka je ka don me thon me kete fjal :tongue:

Eshte habit,,,,mendoj se ke nje kompliment egi qka thua ti,,,:smile:

egi
22-02-08, 22:29
Eshte habit,,,,mendoj se ke nje kompliment egi qka thua ti,,,:smile:

Kompliment per Pejanet a ?..Uh..thojn qe jemi mendjemdhaja..PO une sjam :biggrin:

SANTANA-29
22-02-08, 22:32
Kompliment per Pejanet a ?..Uh..thojn qe jemi mendjemdhaja..PO une sjam :biggrin:

Hiq mos ta ndin se sikur pejant nuk ka prej inatit e kan,,,:smile:

egi
22-02-08, 22:36
Hiq mos ta ndin se sikur pejant nuk ka prej inatit e kan,,,:smile:

Uuuu..a ti koke expert a hehehe..:biggrin: veq ende s'pe kuptoj mendimin e shumices qe pejanet jan me te bukura..pse?

Preshevar
23-02-08, 18:01
Qka ja majkan nalt kta Pejont :biggrin:

egi
23-02-08, 21:42
Qka ja majkan nalt kta Pejont :biggrin:

qka ja majkan posht keta preshevart :tongue:

Cia-Ferizaj
23-02-08, 21:46
qka ja majkan posht keta preshevart :tongue:

qyre kto cfar kesulkuqe koka bo per pavaresinhahahahahah

rilinda
23-02-08, 22:12
S'ka bre me Prizren, veē na jemi modestė.:smile:

Cia-Ferizaj
23-02-08, 22:17
S'ka bre me Prizren, veē na jemi modestė.:smile:

modestine tende nuk e pashe ende unee

rilinda
23-02-08, 22:26
modestine tende nuk e pashe ende unee

Ne jemi tė pa parė :smile:

p.s. Na nuk po thojm pė veti k'shtu, ama tjert po na thojn :smile:

DEA
23-02-08, 22:28
Edhe ne rrasat e komunes Klines po lakmojshin prominentet shqiptare, e leje me ne te tjerat, spo hyjme ma fell hiq.Spo me kujtohet se cila kengetare veq e pash nje videoclip tek rrasat e Gllareves(komuna e Klines) hala pa hy ne qytet e paramendoni kur te mrrijne deri ne qytet:biggrin:

Cia-Ferizaj
23-02-08, 22:28
Ne jemi tė pa parė :smile:

p.s. Na nuk po thojm pė veti k'shtu, ama tjert po na thojn :smile:

mire de ,,,,,,, po me pelqejshit pra

egi
24-02-08, 13:08
Ne jemi tė pa parė :smile:

p.s. Na nuk po thojm pė veti k'shtu, ama tjert po na thojn :smile:

Une kurr s'te kom than :tongue:

rilinda
24-02-08, 13:42
Une kurr s'te kom than :tongue:

Sa mirė qė e qite edhe gjuhėn n'fund se pėrpak t'kishin besu k'ta tjert :smile:

LaCoStA
24-02-08, 13:43
mire de ,,,,,,, po me pelqejshit pra
Qyyyyyyyyy . Hiq si i punet mire ti a .

egi
24-02-08, 13:53
Sa mirė qė e qite edhe gjuhėn n'fund se pėrpak t'kishin besu k'ta tjert :smile:

S'te kom than moj qyh nieher..:biggrin: e tash a eshte me mire me dhemb hehhehe

valiii
24-02-08, 14:23
Peja bre... mos boni hajgare edhe ju !:cool:

Arkza
24-02-08, 14:33
Moni breeee se so keshtu !!!
Kreejt po Thojne Pz !
Veq une spo them , edhe pse eshte e pergjysmte por e Bukur eshte Mitrovica..........:mad:
Pas Kesaj eshte edhe Thesari me i madh i Kosoves !!!! :confused:

rilinda
24-02-08, 14:33
Peja bre... mos boni hajgare edhe ju !:cool:

E ti pse bone hajgare?

................

valiii
24-02-08, 14:36
E ti pse bone hajgare?

................


Jo hajgare hiē... vete kond t'dush qy :redface: ... edhe e para e mrama her a :biggrin: ....

Arkza
24-02-08, 14:37
E ti pse bone hajgare?

................Qe deeee !!!
E ti Shpullavico qka po Xhelozon !?

rilinda
24-02-08, 14:45
Ēka keni more qė po m'sulmoni?
O njerz PAVARĖSI heeeej... po nejse bre se s'keni pa ju ēka o ma mirė se s'jeni dal ka Prizreni qata s'po jau za pėr t'madhe qė nuk po ma pranoni "shtetin" tem :smile:

egi
24-02-08, 14:48
Ēka keni more qė po m'sulmoni?
O njerz PAVARĖSI heeeej... po nejse bre se s'keni pa ju ēka o ma mirė se s'jeni dal ka Prizreni qata s'po jau za pėr t'madhe qė nuk po ma pranoni "shtetin" tem :smile:

Une jam kan vjet :biggrin: veres..me ka pelqy shum..amo se tradhtoj shtetin tim :biggrin:

Dardan Kastrati
24-02-08, 14:51
Ēka keni more qė po m'sulmoni?
O njerz PAVARĖSI heeeej... po nejse bre se s'keni pa ju ēka o ma mirė se s'jeni dal ka Prizreni qata s'po jau za pėr t'madhe qė nuk po ma pranoni "shtetin" tem :smile:
Ska me Prizrenin asnje hiq bre ..... ani mu ngjit nalt te kalaja uhhhhhh sa mire duket Pz naten tani se .... :smile:

DEA
24-02-08, 14:52
Ska me Prizrenin asnje hiq bre ..... ani mu ngjit nalt te kalaja uhhhhhh sa mire duket Pz naten tani se .... :smile:

Kur ka rryme a kur ska:biggrin:

Dardan Kastrati
24-02-08, 14:57
Kur ka rryme a kur ska:biggrin:
Me rryme e pa rryme eshte ahahahahaa ,, te gjitha qytet e kane ate bukurine e vet .Nuk ka qytet qe eshte i keq ......Po Prizreni eshte me i veqante ne te gjitha pikepamjet ...

rilinda
24-02-08, 15:05
Kur ka rryme a kur ska:biggrin:

Edhe kur ka edhe kur s'ka. S'kem bėrllog knej ka na qė me naj mlu terri me jorganin e tij.

DEA
24-02-08, 15:08
Edhe kur ka edhe kur s'ka. S'kem bėrllog knej ka na qė me naj mlu terri me jorganin e tij.


Ku ta di une moj, se nuk e njoh fare Prizrenin ne 30 vitet e mija 2 here kam qene ne Prizren andaj veq prita reagimet e juaja qe sadopak ta kem nje fotografi te Prizrenit ne koken time:tongue:

Dardan Kastrati
24-02-08, 15:11
Ja nje pamje e Prizrenit ...
http://img106.imageshack.us/img106/5451/prizreniar0.jpg

rilinda
24-02-08, 15:20
Ku ta di une moj, se nuk e njoh fare Prizrenin ne 30 vitet e mija 2 here kam qene ne Prizren andaj veq prita reagimet e juaja qe sadopak ta kem nje fotografi te Prizrenit ne koken time:tongue:

Fotoja qė ta qiti Dardani osht pak e vjetėr, veē kysmet nesėr ta bi foton ma t're :smile:

DEA
24-02-08, 15:23
Filluat me me bind:biggrin::wink:

Preshevar
24-02-08, 21:32
qka ja majkan posht keta preshevart :tongue:


E kem nga modestia shembullore, jo per tjeter sen :biggrin:

prishtinasi
24-02-08, 23:15
ka shum arsye pse Peja esht qyteti me i mir nr 1 ne ter kosoven as qika e as djem ma te hieshem se pejanet nuk ka , merreni me mend 90 % te femrav qe vin nga qytetet tjera ne pej dhe e pin ujin e pejes ato kur te kthehen ma ta falt zoti shneten se per nja 1 muj dit hajr prej tyne ska se me ba me qillu najana qe e ka burrin pak te lig prej takati ajo ban qare ne kojshi se uji i pejes i tranon e ato sdin tjeter sen ma veq lypin me u .............

Fahri, bac u kry....Prishtina eshte e para ne sondazh! A ende kjo teme a...ncncnc!

valiii
25-02-08, 11:48
Fahri, bac u kry....Prishtina eshte e para ne sondazh! A ende kjo teme a...ncncnc!

Tungat Prishtinas... cka o ka bohet me shoqaten "valiii kthjellu":biggrin: ...eshte duke vepruar ende...!? prap e keni ndermend me ja fillu a ? une per veti po pritoj ... po nese Rilinda dhe J`ador jane ne disponim per kapitullin e dyte, pse jo, jam edhe une :cool:
Peja !!! ( Lulja e Dukagjinit ) :wink:

rilinda
25-02-08, 17:25
Peja !!! ( Lulja e Dukagjinit ) :wink:

Cila lule? :rolleyes:

Prizreni ėshtė zemra e gjithė shqiptarėve (edhe pse do me gojė e me shkrim nuk e pranojnė.)
Prizreni ėshtė oksigjeni i Kosovės :cool:

Albonita
25-02-08, 18:56
.........................GJAKOVA.................. .....


..PO prap ka te drejt Rilinda se Prizreni asht vertet i bukur mua me ka mbet pamja e prizrenit ne Sy ....

Gjumashja
25-02-08, 19:11
=> MITROVICA <= eshte Thesari i i Kosoves...:cool: ....

Guri i madh
25-02-08, 21:20
[quote=Albonita].........................GJAKOVA.................. .....

GJakova nuk hyn ne radhet e qyteteve edhe pse ėsht qytet ja kamarr sovranitetin PEJA


e tash krejt votat per gjakoven duhet me ja dhan pejes

se edhe une vitoj per qytetin e IPEK

jadore
26-02-08, 01:01
Tungat Prishtinas... cka o ka bohet me shoqaten "valiii kthjellu":biggrin: ...eshte duke vepruar ende...!? prap e keni ndermend me ja fillu a ? une per veti po pritoj ... po nese Rilinda dhe J`ador jane ne disponim per kapitullin e dyte, pse jo, jam edhe une :cool:
Peja !!! ( Lulja e Dukagjinit ) :wink:

..val.. tash raundi i dyte po thu-a.., ani ani nuk pritoj une jo , veq nuk e di bre sa ja vlen kur dihet qe Gakova eshte e pa kompromis ne kete drejtim ..
.... besa besa , qysh po ma merr mendja ( sipas vlersimit te fundit) as edhe Parisi nuk po i ofrohet per nga bukurija ..
qy , po mendon me ja nis me kesh-a, cka ka mbet me pa u ndertu ne Parsi per shekuj ajo e tha fjalen e saj me veper tash radhen ja leshoj Gjakoves.,
hajt se po ju tregoj juve te sontazhit mos te ju mbet pike e merak , Parisi e morri si privilegj nese Gjakova e pranon oferten e binjakzimit mes ketyre dy qyteteve
pra filloj dhe mbaroj dhe sontazhi i roundit te dyte ..
..a u bo.

Nirvana Band
26-02-08, 14:35
Nuk e kam ndermend te votoj per ndonje qytet, jo qe sme pelqejne, perkundrazi jane te gjitha qytetet e kosoves te mira, por pse qyteti im nuk gjindet ne liste, kur eshte njeri nga qytetet me te mira.

Albonita
26-02-08, 19:19
[quote=Albonita].........................GJAKOVA.................. .....

GJakova nuk hyn ne radhet e qyteteve edhe pse ėsht qytet ja kamarr sovranitetin PEJA


e tash krejt votat per gjakoven duhet me ja dhan pejes

se edhe une vitoj per qytetin e IPEK

......... Ka te doni qoni votat ska problem ...........

........... Veq nje e them kur ta permendish ( GJAKOVEN ) Luj vendit ................

Ahahaha :wink:

Guri i madh
26-02-08, 19:23
[quote=Guri i madh]

......... Ka te doni qoni votat ska problem ...........

........... Veq nje e them kur ta permendish ( GJAKOVEN ) Luj vendit ................

Ahahaha :wink:une shum jam i lidhur me gjakoven shum e due po peja ja ka marr sovranitetin e tash kosova po llogaritet vetem me 6 qytete


qe u lkunda prej vendi kur e permena gjakoven

Albonita
26-02-08, 19:28
[quote=Albonita]une shum jam i lidhur me gjakoven shum e due po peja ja ka marr sovranitetin e tash kosova po llogaritet vetem me 6 qytete


qe u lkunda prej vendi kur e permena gjakoven UNE nuk di,, as nuk kam kurfar inffo ... si asht ma mir baNI atje ne Ks .......

..... flm masi lujte vendit Kur e pernend emrin (( GJAKOVA )) :smile:

Dardan Kastrati
26-02-08, 19:31
UNE nuk di,, as nuk kam kurfar inffo ... si asht ma mir baNI atje ne Ks .......

..... flm masi lujte vendit Kur e pernend emrin (( GJAKOVA )) :smile:
Albonita apo vjen neser ne Gjakove pijna kafe .. qaty te scorpionsi ...

Guri i madh
26-02-08, 19:34
[quote=Guri i madh] UNE nuk di,, as nuk kam kurfar inffo ... si asht ma mir baNI atje ne Ks .......

..... flm masi lujte vendit Kur e pernend emrin (( GJAKOVA )) :smile:jo tash ne gjakovart qe jetojna ne kosov nuk po mundemi me than jena sheherli tash pejant neve po na qujn katunar

Albonita
26-02-08, 19:36
Albonita apo vjen neser ne Gjakove pijna kafe .. qaty te scorpionsi ... Upsss pse nga Gjakova je ti a ( hahahaha )

ME deshir do kisha ardh eee tash se asht ber kosova shtet ,,, po besoj edhe shpresoj doni her tjter . ........

Albonita
26-02-08, 19:38
[quote=Albonita]jo tash ne gjakovart qe jetojna ne kosov nuk po mundemi me than jena sheherli tash pejant neve po na qujn katunar.......... GjAKOVA .... Asht kan edhe ka me qen gjith edhe kurr emrin nuk ka muj ndrru .... GJAKOVES .... sa i perket Pejes kam kalu nepr ta ska edhe aq shum dallim me Gjakoven ......

Dardan Kastrati
26-02-08, 19:40
Upsss pse nga Gjakova je ti a ( hahahaha )

ME deshir do kisha ardh eee tash se asht ber kosova shtet ,,, po besoj edhe shpresoj doni her tjter . ........
Albonita pse upsssssssssss hahahahahaha aty afer jam diku ahahhahahah

Albonita
26-02-08, 19:42
Albonita pse upsssssssssss hahahahahaha aty afer jam diku ahahhahahah Dardan me vjen mir ather se je afer gjakoves ,,, po nuk e dita se edhe ti mirresh me Gjakoven .. hahaa

BE LK
26-02-08, 19:48
Hajde, hajdeeeeeeeeeeeeeeeeee. keshtu kemi me e bere bashkimin kombetar, me sondazhe te tilla...?!!?

GjIlAnAsI_cSi
28-02-08, 13:25
Nuk habitem se ka vota Prishtina me shum , se tani Prishtina u mush me kejt Drenicakt aty ahahah e 70% te votave jan te ardhur ne Prishtin qe skan kalu kurr qytetet e Kosoves per veq llokalli qe i ka qu deri te Stanica..

Estella
29-02-08, 12:56
Dihet..................... :)

BE LK
29-02-08, 16:34
Une nuk arrij me kuptu si ka mundesi qe prizereni eshte aq lart ne renditje. NJerez me te shemtute se ne prizeren nuk ka....!

rilinda
29-02-08, 20:26
Une nuk arrij me kuptu si ka mundesi qe prizereni eshte aq lart ne renditje. NJerez me te shemtute se ne prizeren nuk ka....!

Nc nc nc... a t'kan lan syt ty a?
Lexo temėn nihere...


Hajt lexo edhe nihere...


Hajt veē edhe nihere.


Tash a e more vesh qė tema ėshtė pėr qytetin e jo pėr njerėzit!?!
Edhe s'po ta za pėr t'madhe edhe qė the ashtu pėr njerzit se e di qė ti nuk ke pa e nuk din ēka ėshtė mirė :biggrin:

Linka_pz
29-02-08, 20:44
Nc nc nc... a t'kan lan syt ty a?
Lexo temėn nihere...


Hajt lexo edhe nihere...


Hajt veē edhe nihere.


Tash a e more vesh qė tema ėshtė pėr qytetin e jo pėr njerėzit!?!
Edhe s'po ta za pėr t'madhe edhe qė the ashtu pėr njerzit se e di qė ti nuk ke pa e nuk din ēka ėshtė mirė :biggrin:


Hahhahahhaha,e moj Rilinda keshtu eshte kur ngaterrohen temat si BE LK qe nuk paska kuptu temen ......ani shih se cfare paska shkruar .....?
Njerez te shemtuar ,cudi !!!

Preshevar
29-02-08, 21:23
Prizreni eshte Arkiv historik qe deshmon me se miri per te kaluaren dhe rrenjet e Shqiptarve !

egi
29-02-08, 22:47
Prizreni eshte Arkiv historik qe deshmon me se miri per te kaluaren dhe rrenjet e Shqiptarve !

Tradhetar! :tongue:---------------------------------------:biggrin:

dardan100
29-02-08, 23:15
Qyeteti me i bukur ne Kosove, pa dyshim PRIZRENI, ne te gjitha aspektet, si nga pastertia, siguria, trashegimia kulturore - historike, respektimi i lirive dhe te drejtave te njeriut dhe bashkjetesa nder etnive te ndryshme. Me nje fjale PRIZRENI duhet te shpallet AMBASADOR I KOSOVES NE BOTE! VENEDIKU I BALLKANIT

Preshevar
29-02-08, 23:16
Tradhetar! :tongue:---------------------------------------:biggrin:


PEEEEEEEEJA Deshta me thoooooonė :A !!!


Edhe spo luj n'qet tem mo ! :biggrin:

egi
29-02-08, 23:20
PEEEEEEEEJA Deshta me thoooooonė :A !!!


Edhe spo luj n'qet tem mo ! :biggrin:

Qe de..i ka perzi emrat se dyjat me P heheh
S'po lun..kjo nuk ehste loj..seriozie pun eshte :tongue:

Preshevar
29-02-08, 23:25
Qe de..i ka perzi emrat se dyjat me P heheh
S'po lun..kjo nuk ehste loj..seriozie pun eshte :tongue:

Po de,.. Peja Prishtina Presheva Prizreni krejt t'ni familjes, si bineq hec e dalloj :A hahahahaa

DEA
29-02-08, 23:25
Kosova e re me nje imazh asi sondazh te ri:biggrin: dhe apeloj qe te futet edhe Klina ime:smile:

Estella
29-02-08, 23:32
Nc nc nc... a t'kan lan syt ty a?
Lexo temėn nihere...


Hajt lexo edhe nihere...


Hajt veē edhe nihere.


Tash a e more vesh qė tema ėshtė pėr qytetin e jo pėr njerėzit!?!
Edhe s'po ta za pėr t'madhe edhe qė the ashtu pėr njerzit se e di qė ti nuk ke pa e nuk din ēka ėshtė mirė :biggrin:


hauahuahauauahauauahauahuaaha qka kom kesh me qet postim

rilinda
01-03-08, 09:25
Qyeteti me i bukur ne Kosove, pa dyshim PRIZRENI, ne te gjitha aspektet, si nga pastertia, siguria, trashegimia kulturore - historike, respektimi i lirive dhe te drejtave te njeriut dhe bashkjetesa nder etnive te ndryshme. Me nje fjale PRIZRENI duhet te shpallet AMBASADOR I KOSOVES NE BOTE! VENEDIKU I BALLKANIT

T'lumtė valla!
Hala askush mė mirė nuk e ka pėrshkruar Prizrenin tim- tonin :wink:

BE LK
01-03-08, 11:02
Nc nc nc... a t'kan lan syt ty a?
Lexo temėn nihere...


Hajt lexo edhe nihere...


Hajt veē edhe nihere.


Tash a e more vesh qė tema ėshtė pėr qytetin e jo pėr njerėzit!?!
Edhe s'po ta za pėr t'madhe edhe qė the ashtu pėr njerzit se e di qė ti nuk ke pa e nuk din ēka ėshtė mirė :biggrin:

O me me fal se me qenkan ngaterruar kabllot. Por i ka fajet puna e jo une. kam pas shume pune...hahahaha

Per prizerenin kam shume respekt. se eshte nje germadhe e vertete arkeologjike ne trojet shqipetare. Me te vertete eshte nje qytet qe paraqitet denjesisht me antikitetin etij ne te gjithe boten. Por me e bukura eshte se dhe njerezit jane shume fanatik ndaj kesaj kulture antike e me behet qejfi qe akoma mbajne nje mentalitet te lashte dhe mjaft te perparuar te kohes para eres sone/para lindjes se krishtit. E per kete duhet te jemi krenare per ngacjen e njerezve te ketij qyteti ne antikitet/lashtesi/primitivizem ...etj :rolleyes:
!
:biggrin::tongue:

Arkza
01-03-08, 12:05
Pash Zotin a Hala su Murr vesh se kush eshte ma i miri a !?

Nje Gje spo muj me Kuptu se pse nuk e shihni Realitetin me nje Sy !
Kuptohet shume mir se Kush !

Nje Prishtina sepse eshte Kryqytet dhe eshte qyteti me i madh i Kosoves po ashtu eshte ne te gjitha prej Qyteteve eshte Prishtina qe bohet tregtia me e madhe ne Kosove !

E Dyta eshte Mitrovica sepse aty eshte Thesari i Kosoves ! Pa Mitrovicen ( Trepqen) as Kosova nuk Vlen !!!

E Treta eshte Prizereni me Pamje te Saj te Bukur te Vjetrre dhe me Parsetin e saj !

E Katerta eshte Peja Ka nje Pajme me te Bukur prej Krejt Kosoves ! Nga Natyra e saj nga Klima po ashtu nga Uje Peja eshte NR: 1 !!!

E Pesta eshte Ferizaj Thuhet se ne Ferizaj eshte ne Vendin e Dyt qe bohet Tregti i Madh nga Kosova D.M.TH se Pr-ja 1 e 2 Eshte Ferizaji !

Per Vende te Tjtra sdi Ose per Momentin spo me Kujtohet !

Arb
01-03-08, 13:07
Prizreni eshte Arkiv historik qe deshmon me se miri per te kaluaren dhe rrenjet e Shqiptarve !

Perjashtohen si rrenje te Shqiptareve, xhamiat ne cdo qoshe te rruges. Prizreni me shume ka pamjen e nje qyteti Turk ne Kosove.

Zoni i mesdites po i bojke qente bashke, tu leh prej se nalti harapisht... Po e flliqshin edhe qytetin me ate zo...

Guri i madh
01-03-08, 13:14
Prizreni eshte Arkiv historik qe deshmon me se miri per te kaluaren dhe rrenjet e Shqiptarve !preshevar prizreni vetem lidhjen e prizerenit e ka me vler kombtare hamami e gjamiat

jan te turqve

Arb
01-03-08, 13:17
preshevar prizreni vetem lidhjen e prizerenit e ka me vler kombtare hamami e gjamiat

jan te turqve

Per Preshevarin me co. rrenjet e Shqiptareve paraqiten me pushtimin e vellezeve te tij gabele turqe te trojeve Shqiptare.

Preshevar
01-03-08, 14:47
Perjashtohen si rrenje te Shqiptareve, xhamiat ne cdo qoshe te rruges. Prizreni me shume ka pamjen e nje qyteti Turk ne Kosove.

Zoni i mesdites po i bojke qente bashke, tu leh prej se nalti harapisht... Po e flliqshin edhe qytetin me ate zo...

Qaq din ti,... Prizreni nuk ka vetem Xhamia,... ajo ka edhe nje Katedrale Katolike, po edhe Ortodokse me duket.

Pse Mbi 300 xhamia i dogji serbia sipas teje ?? A nuk ishin ato fakte/prova qe Kosova eshte e jetuar me Shqiptar edhe para ndertimit te kishave te tyre ????

Sigurisht qe PO ! Bile ato ishin argumentet me te forta sa i perket historis sonė ne ballkan !preshevar prizreni vetem lidhjen e prizerenit e ka me vler kombtare hamami e gjamiat

jan te turqve


Lidhja e Prizrenit eshte mbajtur edhe neper Xhamia o Guri,... a hala se lexove historin e kombit tend a ????.... filllo mo !Per Preshevarin me co. rrenjet e Shqiptareve paraqiten me pushtimin e vellezeve te tij gabele turqe te trojeve Shqiptare.

Gabim je,... un krenohem qe rrenjet e mia ishin ne ate "Pagane" dhe me pas evuluan nė kėrkim te vėrtetes me menquri dhe sot ja arritem tek Ajo qe i mėsonte Gjoni ne bibel me nje vakt te paret e tanė : "Do ta njihni tė vėrtetėn dhe e vėrteta do t'ju bėjė tė lirė''


Dhe kur na erdhi e vėrteta e dalluam ashtu siq e dallojm diten me natėn !

"Ėshtė sqaruar e vėrteta nga e kota”.

Hajde keshni pak, se s'ka qytet te keq Kosova ! :biggrin:

Arb
01-03-08, 15:00
http://dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=20886

Preshevar
01-03-08, 17:17
http://dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=20886

S'eshte kurgjo hiq kjo,.. :smile:

egi
01-03-08, 22:05
Preshevar te lumt goja per tanat ato fjal qe i the :biggrin:

Preshevar
01-03-08, 22:52
Preshevar te lumt goja per tanat ato fjal qe i the :biggrin:

:biggrin: Falimnderit Egi,... Goja t'lumt edhe ty per kto fjal qe mi the :biggrin:

egi
01-03-08, 23:22
:biggrin: Falimnderit Egi,... Goja t'lumt edhe ty per kto fjal qe mi the :biggrin:

:biggrin: Lum Peja qe me ka..e lum Presheva qe te ka :biggrin:

rilinda
01-03-08, 23:33
Hej, ju dy mos keni harru se kah jeni?! :rolleyes:

Sharr
03-03-08, 09:32
:biggrin: Lum Peja qe me ka..e lum Presheva qe te ka :biggrin:
"Prej nga je, prej peje - largom zot prej teje". Hahahahahahaaaa

Linka_pz
03-03-08, 13:18
"Prej nga je, prej peje - largom zot prej teje". Hahahahahahaaaa


Ehhh ,edhe une shpesh e kam degjuar kete thenie nga shume njerez !!

prishtinasi
03-03-08, 16:58
Krejt senet e mira fillojne me P!

rilinda
03-03-08, 17:19
Krejt senet e mira fillojne me P!

Hahahahhahahahahhahahahhh ahahahhahahha...
Veē Prizreni ėshtė ma i bukuri apo? :biggrin:

Preshevar
03-03-08, 17:26
Krejt senet e mira fillojne me P!

:tongue:.......................................... ........
.......................:P......................... .

.................................................. :biggrin:

egi
03-03-08, 20:16
"Prej nga je, prej peje - largom zot prej teje". Hahahahahahaaaa

Boll qik e urt jam :biggrin: keshtu qe largohu ti prej meje..:tongue:

Guri i madh
03-03-08, 20:20
Boll qik e urt jam :biggrin: keshtu qe largohu ti prej meje..:tongue:
pse mos je prej peje

egi
03-03-08, 20:30
pse mos je prej peje

PO bash :biggrin: E mos thuj edhe ti ik prej meje..se tybe tani po tutna mos po jes ne vetmi krejt haha :tongue:

Guri i madh
03-03-08, 20:35
PO bash :biggrin: E mos thuj edhe ti ik prej meje..se tybe tani po tutna mos po jes ne vetmi krejt haha :tongue:hhhhaaaaaa hhhhaaaaa peja esht qyteti ma i bukur i kosoves

egi
03-03-08, 20:39
hhhhaaaaaa hhhhaaaaa peja esht qyteti ma i bukur i kosoves

ohoooo..me ne fund edhe nje vendas i imi :biggrin:

DritonPR
03-03-08, 21:09
Prishtinaaaaa

hahaha numer 1 jena gjithmon :D

Prishtinasja_
03-03-08, 21:21
Prishtinaaaaa

hahaha numer 1 jena gjithmon :D

http://www.smiliegenerator.de/s34/smilies-19272.png http://www.smiliegenerator.de/s34/smilies-19272.pnghttp://www.smiliegenerator.de/s34/smilies-19272.png

prishtinasi
03-03-08, 23:01
Hahahahhahahahahhahahahhh ahahahhahahha...
Veē Prizreni ėshtė ma i bukuri apo? :biggrin:

Isha shume i kjartė:biggrin: ...per shkronjen!

Agolli
03-03-08, 23:18
Isha shume i kjartė:biggrin: ...per shkronjen!
Aaaaa ēka je ti,.. per (P) Pejonkat, me siguri !! :biggrin:

rilinda
03-03-08, 23:30
Aaaaa ēka je ti,.. per (P) Pejonkat, me siguri !! :biggrin:

Ty t'bohet qefi me than ai qashtu apo?

E jo nuk e pat pėr pejonkat po pėr Pr..... breee...
Pejonkat n'tjetėr tem i ki o kopuk :biggrin:

-Anxa-
05-03-08, 17:02
mu mpelqen Prishtina se i qati venit jom :D:D

Elina
05-03-08, 17:05
mu mpelqen Prishtina se i qati venit jom :D:D


Edhe mu valla zemra mal me behet per Prishtinen,,, se ketu kam linde e rrite,,,besa kam fillu me u plake ne kete qytet :tongue: :biggrin:

rilinda
05-03-08, 17:17
Edhe mu valla zemra mal me behet per Prishtinen,,, se ketu kam linde e rrite,,,besa kam fillu me u plake ne kete qytet :tongue: :biggrin:

Edhe sorrat i ka t'mira Prishtina apo tezushe? :biggrin:
Hajt, hajt kallzo ēfarė sorrash kemi pa :biggrin:

Arkza
05-03-08, 17:19
Edhe sorrat i ka t'mira Prishtina apo tezushe? :biggrin:
Hajt, hajt kallzo ēfarė sorrash kemi pa :biggrin:Hhahahahahhaha o Zoti te Vraft ty hoo ahhahahahahahahahah , Nime sdi se pse ka shume Sorra ne Pr !?

Elina
05-03-08, 17:24
Edhe sorrat i ka t'mira Prishtina apo tezushe? :biggrin:
Hajt, hajt kallzo ēfarė sorrash kemi pa :biggrin:

Sorrat i kemi per merak,,,pse ? :biggrin:

Ama mos thuj qe nuk te pelqen vendi i dajve a ? :tongue:

rilinda
05-03-08, 17:30
Sorrat i kemi per merak,,,pse ? :biggrin:

Ama mos thuj qe nuk te pelqen vendi i dajve a ? :tongue:

hahahahhahahahahhah hahahhahaha... ani kishe une s'pe di! Edhe ti je tut prej qatyne sorrave e bile bile edhe u hutove e pėrpak kerri me t'shkel :tongue:

O po bre vend i mirė ėshtė Prishtina, ama jo qaq i mirė qysh pe hiperbollizoni ju se krejt hjeshinė po jau hupin sorrat :biggrin:

rilinda
05-03-08, 17:31
Hhahahahahhaha o Zoti te Vraft ty hoo ahhahahahahahahahah , Nime sdi se pse ka shume Sorra ne Pr !?

Mos mė thuaj qė edhe ty t'kan tut sorrat?! :rolleyes:

:biggrin:

Arkza
05-03-08, 17:35
Mos mė thuaj qė edhe ty t'kan tut sorrat?! :rolleyes:

:biggrin:Hhahahahahahahha Jooo joooo aty e kam Dajen tende e nuk tutna une jo kurrsesi edhe Korktilla me pas.......:biggrin:

Ashtu e keshtu jam Msu une me Sorra se e Katunit jam une Asiii e Fshatit ......:tongue:
Veq per Qudi eshte se sdi se pse ka shume Sorra ne Pr !?

Cia-Ferizaj
06-03-08, 10:37
http://www.smiliegenerator.de/s34/smilies-19272.png http://www.smiliegenerator.de/s34/smilies-19272.pnghttp://www.smiliegenerator.de/s34/smilies-19272.png

hej ti a ne proteste je a ......... hahahha

ALbanisch_Chik
06-03-08, 16:20
more e qyteti jem ku osht ncncnnc
SKENDERAJ osht nr.1

DritonPR
06-03-08, 17:45
SKENDERAJ osht nr.1

e kush te ka rrejt eeeeee o kush tka mashtrueeeee shpirti jemmm oooo a po vjen ne Prishtineee

rilinda
06-03-08, 17:48
e kush te ka rrejt eeeeee o kush tka mashtrueeeee shpirti jemmm oooo a po vjen ne Prishtineee

Hahahahhahahahaha... ēka me bo ēika n'Prishtinė?
Mu trishtu prej sorrave a? :biggrin:

DritonPR
06-03-08, 17:50
Hahahahhahahahaha... ēka me bo ēika n'Prishtinė?
Mu trishtu prej sorrave a? :biggrin:

po qika nuk eshte budallic kryt te nalte veq mi kqyr sorrat oj qyqe :D

ne prishtin, shko ne dardani, shko te santeja, shko te rinia pallatit, shko ne muze, shko ku dush :D

dihet kqyre perqindjet cili qytet ma i mire hahah :tongue:

rilinda
06-03-08, 18:00
po qika nuk eshte budallic kryt te nalte veq mi kqyr sorrat oj qyqe :D

ne prishtin, shko ne dardani, shko te santeja, shko te rinia pallatit, shko ne muze, shko ku dush :D

dihet kqyre perqindjet cili qytet ma i mire hahah :tongue:

Hahahahhahahahah ooo heeej s'ki nevoj pasha babin tem me qu kryt pėrpjet e mi pa sorrat se ato qaty n'rrugė nalen krejt... Pasha tezen Elinė nime e kom... qe bre edhe ajo munėt me ardh me kallzu ēka kemi pa... ihaaaa mu durt mu thafshin qysh nuk i qita n'foto gjithė ato sorra... veē hajt se mas ni jave ka me shku prap (enkas) me ta fotografu Prishtinėn ty :wink::biggrin:

DritonPR
06-03-08, 18:04
Hahahahhahahahah ooo heeej s'ki nevoj pasha babin tem me qu kryt pėrpjet e mi pa sorrat se ato qaty n'rrugė nalen krejt... Pasha tezen Elinė nime e kom... qe bre edhe ajo munėt me ardh me kallzu ēka kemi pa... ihaaaa mu durt mu thafshin qysh nuk i qita n'foto gjithė ato sorra... veē hajt se mas ni jave ka me shku prap (enkas) me ta fotografu Prishtinėn ty :wink::biggrin:

ok pra dhurat prej teje fotot e prishtines per mu....mos harro fotografoji edhe prapanicat e qikave :D

Elina
06-03-08, 20:08
Hahahahhahahahah ooo heeej s'ki nevoj pasha babin tem me qu kryt pėrpjet e mi pa sorrat se ato qaty n'rrugė nalen krejt... Pasha tezen Elinė nime e kom... qe bre edhe ajo munėt me ardh me kallzu ēka kemi pa... ihaaaa mu durt mu thafshin qysh nuk i qita n'foto gjithė ato sorra... veē hajt se mas ni jave ka me shku prap (enkas) me ta fotografu Prishtinėn ty

Nuk e di cka po te duket aq interesant bre mbese puna e sorrave!!!...As nuk e di ne cilin vend te Kosoves nuk ka sorra...:rolleyes:
E vertete qe i kemi pa sorrat...sorra mo,me pas qene Kingura ani nuk isha qudite aq shume ,,,ose une jam msu me to e nuk me bejne pershtypje nese i shoh...:tongue:
Nime Rilinda,a tu duken sorrat si jashtetokesore a cka qe po quditesh aq shume ?!:biggrin: Na edhe sorrat i kemi te hjashme bre :biggrin:

prishtinasi
06-03-08, 22:45
Mos mė thuaj qė edhe ty t'kan tut sorrat?! :rolleyes:

:biggrin:


E di pse je tut, sorrat te na fluturojne e te ju ecin me dy kame:):biggrin:

Elina
06-03-08, 22:53
E di pse je tut, sorrat te na fluturojne e te ju ecin me dy kame:):biggrin:

Eh bre Prishtinali, me paska marre malli per ty qe besa...:smile:

Edhe bash sot mendova per ty,thash kah na mbet prishtinasi me u inkuadru pak ne kete muhabetin e sorrave :tongue:

prishtinasi
06-03-08, 22:57
Eh bre Prishtinali, me paska marre malli per ty qe besa...:smile:

Edhe bash sot mendova per ty,thash kah na mbet prishtinasi me u inkuadru pak ne kete muhabetin e sorrave :tongue:

Ah, kom qene i nxane me pllumbesha:biggrin: !
Te pershendes gjithashtu!

Agolli
06-03-08, 22:59
Ah, kom qene i nxane me pllumbesha:biggrin: !
Te pershendes gjithashtu!
Ka sa i shitshe vot! :biggrin:

prishtinasi
06-03-08, 23:02
Ka sa i shitshe vot! :biggrin:

1.5...pa dallime racore ne mes pllumbeshave:biggrin:

Agolli
06-03-08, 23:03
1.5...pa dallime racore ne mes pllumbeshave:biggrin:
hahahahah, prej sodit, posht PEJA! :tongue: :tongue:

prishtinasi
06-03-08, 23:04
hahahahah, prej sodit, posht PEJA! :tongue: :tongue:

Qajo...e kom dite qe e njeh biznesin...hahah

Elina
06-03-08, 23:10
Sa mire,si te vjen Prishtinasi kendej,,,tema ngjallet :tongue:

rilinda
06-03-08, 23:18
Nuk e di cka po te duket aq interesant bre mbese puna e sorrave!!!...As nuk e di ne cilin vend te Kosoves nuk ka sorra...
E vertete qe i kemi pa sorrat...sorra mo,me pas qene Kingura ani nuk isha qudite aq shume ,,,ose une jam msu me to e nuk me bejne pershtypje nese i shoh...:tongue:
Nime Rilinda,a tu duken sorrat si jashtetokesore a cka qe po quditesh aq shume ?!:biggrin: Na edhe sorrat i kemi te hjashme bre :biggrin:

Hahahahahhahahahahah... kuku bre po t'mdhaja ken hajt kujtoje... nime si me pas kan kėngura :biggrin:

rilinda
06-03-08, 23:20
E di pse je tut, sorrat te na fluturojne e te ju ecin me dy kame:):biggrin:

S'jon kan tu fluturu valla po tu nejt qaty dikun pėrball menzėn, posht semaforave me ni far veni, edhe ato ka dy kam i kishin pas :biggrin: Krejt hjeshin qytetit ja kishin hup. Po tybe :biggrin:

prishtinasi
06-03-08, 23:24
S'jon kan tu fluturu valla po tu nejt qaty dikun pėrball menzėn, posht semaforave me ni far veni, edhe ato ka dy kam i kishin pas :biggrin: Krejt hjeshin qytetit ja kishin hup. Po tybe :biggrin:

Po normal s'ka qene pjate fluturuese po sorra...edhe ato pushojne...hehe! S'ki faj kur te jetojsh ne qarkun e Kukesit, gjithqka te duket jashtokesore...:))))

Agolli
06-03-08, 23:25
Qajo...e kom dite qe e njeh biznesin...hahah
Normal,....koleg me beso, edhe ne Pasaporten e Suedis kom me ndrru qytetin, ska mo Peja..tani e tutje Prishtina,.....ishalla se lexon Valiii :mad: :biggrin:
Ja sa isha ne pushim, sidomose ne Peje mu perzishin lopt me pulebardha, ja nisa me hipnotizu!!
Ilaēi jem PRISHTINA, aty vlla ēka s'kish..

rilinda
06-03-08, 23:30
Po normal s'ka qene pjate fluturuese po sorra...edhe ato pushojne...hehe! S'ki faj kur te jetojsh ne qarkun e Kukesit, gjithqka te duket jashtokesore...:))))

Jetojsh:tongue:

Edhe jo n'qarkun e Kukėsit, po n'zemėr t'shqiptarisė :biggrin:

jadore
06-03-08, 23:31
Normal,....koleg me beso, edhe ne Pasaporten e Suedis kom me ndrru qytetin, ska mo Peja..tani e tutje Prishtina,.....ishalla se lexon Valiii :mad: :biggrin:
Ja sa isha ne pushim, sidomose ne Peje mu perzishin lopt me pulebardha, ja nisa me hipnotizu!!
Ilaēa jem PRISHTINA, aty vlla ēka s'kish..

jaaa Agoll , a nuk te paska tregu ty valiii hala-a,
na krejt e paskemi keqkuptu pytjen .. fjala paska qene cili ''qytet eshte ma i bukuri'' .. demek brenda shtetit te Kosoves, e une mendo qe po flitet per qytetet Kontinentit , keshtu kur u kthjella e pash qe isha duke u inkuadruar ne punet e mbrendeshme te nje shteti , e pasi qe Gjakova si shtet qytet ne kopetenca komunale merr dhe Pejen kjo kupton qe dhe valiii automatikisht nuk nderhyne ne sontazhin e juaj
.. me respekt per antaret prishtinasi dhe Agolli dhe Eline, ju pershendet me kete leter te ngrohte fqinja j'adore

rilinda
06-03-08, 23:32
Ilaēi jem PRISHTINA, aty vlla ēka s'kish..

Bėrllog, sorra, tym, tollovi... yhyyy s'po m'kujtohen tjerat :biggrin:

Elina
06-03-08, 23:33
Hahahahahhahahahahah... kuku bre po t'mdhaja ken hajt kujtoje... nime si me pas kan kėngura :biggrin:

Rilinda nuk po di pse me i kujtu moj,sorra shof per cdo dite ... po kengura nuk mu ka dhene rasti te shof asnjehere :biggrin:

rilinda
06-03-08, 23:33
jaaa Agoll , a nuk te paska tregu ty valiii hala-a,
na krejt e paskemi keqkuptu pytjen .. fjala paska qene cili ''qytet eshte ma i bukuri'' .. demek brenda shtetit te Kosoves, e une mendo qe po flitet per qytetet Kontinentit , keshtu kur u kthjella e pash qe isha duke u inkuadruar ne punet e mbrendeshme te nje shteti , e pasi qe Gjakova si shtet qytet ne kopetenca komunale merr dhe Pejen kjo kupton qe dhe valiii automatikisht nuk nderhyne ne sontazhin e juaj
.. me respekt per antaret prishtinasi dhe Agolli dhe Eline, ju pershendet me kete leter te ngrohte fqinja j'adore

Hahahhahahahahahahah... ki mi shti me kajt :biggrin:

prishtinasi
06-03-08, 23:34
Bėrllog, sorra, tym, tollovi... yhyyy s'po m'kujtohen tjerat :biggrin:

Moti spaske qene ne Pr:biggrin:

rilinda
06-03-08, 23:34
Rilinda nuk po di pse me i kujtu moj,sorra shof per cdo dite ... po kengura nuk mu ka dhene rasti te shof asnjehere :biggrin:

Hajt se i she se ēka u bo Prishtina, hiē s'o ēudi edhe kėngura me pa aty :biggrin:

prishtinasi
06-03-08, 23:36
Jetojsh:tongue:

Edhe jo n'qarkun e Kukėsit, po n'zemėr t'shqiptarisė :biggrin:

Stambolli i vogel....:tongue:


P.s: na fal per gabim ne drejtshkrim...kerkesat jane te medha...:biggrin:

rilinda
06-03-08, 23:36
Moti spaske qene ne Pr:biggrin:

Ka me ardh t'mėrkuren, edhe ka mi qit sorrat n'foto edhe me jau kallzu ktyne tjerve qė s'jon ka e din pėr ēka e kom fjalėn e pse m'ka ardh qaq ēudi :biggrin: Se nime... seriozisht e kam qeshtu... k'shtu shumė seriozisht, edhe knej ka na, munesh me pa sorra, ama rrallėėėė... edhe nuk jan qaq t'mdhaja bre.

prishtinasi
06-03-08, 23:36
Hajt se i she se ēka u bo Prishtina, hiē s'o ēudi edhe kėngura me pa aty :biggrin:

Normal...Prishtina anon nga Australia...jo nga Stambolli....

Elina
06-03-08, 23:37
Bėrllog, sorra, tym, tollovi... yhyyy s'po m'kujtohen tjerat :biggrin:


A e mban ne mende sa hjekem prej berllogut e tymit e cka jo tjeter deri sa hynem ne lokal :biggrin: ...mos te lutem mos nai nenqmo Kryeqytetin se gjynah...:biggrin:

Agolli
06-03-08, 23:38
J'adore! seriozisht, Gjakova ma mur kohen me te gjate, ama gjallni dhe sallamdi si n'Prishtin s'gjeta asekund! ..ēka kom faje une, si HUTI ma :biggrin: (njeri i nates)!!

prishtinasi
06-03-08, 23:38
Ka me ardh t'mėrkuren, edhe ka mi qit sorrat n'foto edhe me jau kallzu ktyne tjerve qė s'jon ka e din pėr ēka e kom fjalėn e pse m'ka ardh qaq ēudi :biggrin: Se nime... seriozisht e kam qeshtu... k'shtu shumė seriozisht, edhe knej ka na, munesh me pa sorra, ama rrallėėėė... edhe nuk jan qaq t'mdhaja bre.

Shko ne wikepedia pak...edhe lexo qe sorrat fluturojne...:biggrin: , rrine edhe shume afer shish-kebapave...!
Pytje per 1$?
Kush eshte kryeqyteti i Republikes se Kosoves?:tongue:

rilinda
06-03-08, 23:38
Stambolli i vogel....:tongue:


P.s: na fal per gabim ne drejtshkrim...kerkesat jane te medha...:biggrin:
Eheeee... knej i keshni prizrenalit e knej vet me ato far sh-jat n'fund :biggrin:, e mu KURRĖ nuk muni me m'zan tu shkru e bile bile as tu fol qashtu :biggrin:

Edhe daj, a ke harru qė edhe dukati ėshtė i vogėl a?

Elina
06-03-08, 23:39
Hajt se i she se ēka u bo Prishtina, hiē s'o ēudi edhe kėngura me pa aty :biggrin:

Seriozisht, nuk e di pse gjith kjo qudi per SORRAT?!:rolleyes:

rilinda
06-03-08, 23:40
Shko ne wikepedia pak...edhe lexo qe sorrat fluturojne...:biggrin: , rrine edhe shume afer shish-kebapave...!
Pytje per 1$?
Kush eshte kryeqyteti i Republikes se Kosoves?:tongue:

Hahahhahahahahah...
PRISHTINAAAAAAAA :biggrin:

S'ki qare pa ma dhan qat 1$.
Edhe qė o kryeqytet bre nuk o patjetėr me kan ma i bukuri qy. Hajt daja jem ma i miri t'lutna pajtoju :biggrin:

rilinda
06-03-08, 23:41
Seriozisht, nuk e di pse gjith kjo qudi per SORRAT?!:rolleyes:

Hahhahahahahhahahahah ahhahahahah oj tezushe mete mori veē tu i sill sytė. Edhe ditė qeshtu kur u tutum te dyjat a e din qysh ke tu na shkel kerri? :biggrin:

rilinda
06-03-08, 23:42
A e mban ne mende sa hjekem prej berllogut e tymit e cka jo tjeter deri sa hynem ne lokal :biggrin: ...mos te lutem mos nai nenqmo Kryeqytetin se gjynah...:biggrin:

Uh tybistikfaaaaa!
Nuk pe nėnēmoj moj ama edhe juve po ju thom mos e boni Australi se nuk o qashtu. :biggrin:

Elina
06-03-08, 23:45
Hahhahahahahhahahahah ahhahahahah oj tezushe mete mori veē tu i sill sytė. Edhe ditė qeshtu kur u tutum te dyjat a e din qysh ke tu na shkel kerri? :biggrin:

JO moj une qika 2 metra e gjate nuk tutem prej nje sorre sa grushti...:biggrin:
Edhe ai shoferi te garantoj qe nuk ka qene Prishtinali kurre,mu duk shume i pakujdeseshem,mesiguri edhe ai nuk kish pa sorra kurre,e u tremb as semaforin si duhet se kshyri :biggrin:
Hajmedet qe ckas po na bajka vaki :biggrin:

prishtinasi
06-03-08, 23:46
Hahahhahahahahah...
PRISHTINAAAAAAAA :biggrin:

S'ki qare pa ma dhan qat 1$.
Edhe qė o kryeqytet bre nuk o patjetėr me kan ma i bukuri qy. Hajt daja jem ma i miri t'lutna pajtoju :biggrin:


hahahah...qka po ngreh bre...shume paske shkru...s'po muj me te percjell, po e shoh qe qenke abonu te kafja...se chit-chat po bon!
Dajes, sorrat jane pasuri kombetare...bile ato me dy kame vijne nga provinca:)))

prishtinasi
06-03-08, 23:47
Eheeee... knej i keshni prizrenalit e knej vet me ato far sh-jat n'fund :biggrin:, e mu KURRĖ nuk muni me m'zan tu shkru e bile bile as tu fol qashtu :biggrin:

Edhe daj, a ke harru qė edhe dukati ėshtė i vogėl a?

Nuk mirrem me organizim te darsmave:)

rilinda
06-03-08, 23:48
Nuk mirrem me organizim te darsmave:)

hahahahhahahah... ama vlerėn duhesh me jau dit.

prishtinasi
06-03-08, 23:53
hahahahhahahah... ama vlerėn duhesh me jau dit.

Darsmave a...:))))

Rilinda, mos dil vetem ne qytete te medha se te shkel kerriiiii...

P.s: kete e kam mesuar nga nje mike e nje shtetit tjeter...:))))

LuLjaa
07-03-08, 18:17
Prizreni um pelqen, Prishtina po edhe Mitrovica si qytet ish i mire
por prap mas shumti Ferizaji hėė kush nuk thot per vendin e vet se nuk eshte i mire bree

DritonPR
07-03-08, 19:38
Bėrllog, sorra, tym, tollovi... yhyyy s'po m'kujtohen tjerat :biggrin:

a po te vjen inati qe sje shtetase e Prishtines :biggrin:

rilinda
07-03-08, 19:44
a po te vjen inati qe sje shtetase e Prishtines :biggrin:

Une jom me dy nėnshtetėsi nė kėtė drejtim mos t'ardht mėrzi. Edhe e Prizrenit edhe e Prishtinės m'takon :biggrin: As ti e as daja Prishtinas sun ma ndaloni :biggrin:

DritonPR
07-03-08, 19:56
Une jom me dy nėnshtetėsi nė kėtė drejtim mos t'ardht mėrzi. Edhe e Prizrenit edhe e Prishtinės m'takon :biggrin: As ti e as daja Prishtinas sun ma ndaloni :biggrin:

spo te ndaloj po realiteti te ndalon, se krejt Kosova e ka shtetsin Prishtinase (capital city) :D

A eshte e ver8 se ne Prishtine jetojn gjysma e popullates Kosoves? hahah

rilinda
07-03-08, 20:05
spo te ndaloj po realiteti te ndalon, se krejt Kosova e ka shtetsin Prishtinase (capital city) :D

A eshte e ver8 se ne Prishtine jetojn gjysma e popullates Kosoves? hahah

Edhe n'..na..z.m ka gjithēka :biggrin:

DritonPR
07-03-08, 20:16
Edhe n'..na..z.m ka gjithēka :biggrin:

gjimnaz e ki fjalen a? :biggrin:

rilinda
07-03-08, 20:18
gjimnaz e ki fjalen a? :biggrin:

Ani merre kupto qysh t'dush veē shkronja e tret ke n e jo m :biggrin:

valiii
07-03-08, 20:30
Normal,....koleg me beso, edhe ne Pasaporten e Suedis kom me ndrru qytetin, ska mo Peja..tani e tutje Prishtina,.....ishalla se lexon Valiii :mad: :biggrin:
Ja sa isha ne pushim, sidomose ne Peje mu perzishin lopt me pulebardha, ja nisa me hipnotizu!!
Ilaēi jem PRISHTINA, aty vlla ēka s'kish..


Jo Kopuk, taman puna... jo qe me vie inati dicka, po perkundrazi pajtohem plotesishte me kete shkrim, sepse Ti nuk ke mohuar ketu asgje nga bukurite qe posedon Peja, vetem sa ke dal pak prej temes dhe i ke konfirmuar fjalet e mija...
Kopuk ! A t'thojsha more, se kur shkon ne PR te mjafton vetem me tregu se je Pejon dhe krejt femrat hygjym bojne mbas teje... e po te them se s'ke faj se per shumicen e pejonve beqar PR eshte "ilaē" ... E miratoj kete shkrim ( s'kam cka me bo ) shumica e pejonve mendojne keshtu ....
E sa i perket temes dua te them se asnje qytet "si vjen as te thoni" i Pejes :biggrin: .

jaaa Agoll , a nuk te paska tregu ty valiii hala-a,
na krejt e paskemi keqkuptu pytjen .. fjala paska qene cili ''qytet eshte ma i bukuri'' .. demek brenda shtetit te Kosoves, e une mendo qe po flitet per qytetet Kontinentit , keshtu kur u kthjella e pash qe isha duke u inkuadruar ne punet e mbrendeshme te nje shteti , e pasi qe Gjakova si shtet qytet ne kopetenca komunale merr dhe Pejen kjo kupton qe dhe valiii automatikisht nuk nderhyne ne sontazhin e juaj
.. me respekt per antaret prishtinasi dhe Agolli dhe Eline, ju pershendet me kete leter te ngrohte fqinja j'adore


Pak s'i n'ge ...!!! ( keshtu thojne kah ana ime ) ... ok jador, pa dashte me hi fellutave e mu perla me ty se cili qytet ne kompetencat e veta mer tjetrin.... kryesorja jemi te ndare dhe te mbeshetetur plotesishte ne krahun e luftes ( me plote kuptimin e fjales )... dhe sipas burimeve te mire-informuara, mesova se GjK me gjithe Pejen do te behen 1( do te shkrihen ) dhe do te kene sovranitet te pacenuar dhe sipas te gjitha gjasave Gllogjani do te jete kryeqyteti i SHQIPERISE VERIORE ( tashme te bashkangjitur----> lexo PEJA & GJAKOVA )... me shpres qe Prizreni te na bashkangjitet ne te ardhmen dhe prishtinalive me ju bo me hy me vize, po ju le te pershendetur... per momentin :biggrin:

Agolli
07-03-08, 20:35
Jo Kopuk, taman puna... jo qe me vie inati dicka, po perkundrazi pajtohem plotesishte me kete shkrim, sepse Ti nuk ke mohuar ketu asgje nga bukurite qe posedon Peja, vetem sa ke dal pak prej temes dhe i ke konfirmuar fjalet e mija...
Kopuk ! A t'thojsha more, se kur shkon ne PR te mjafton vetem me tregu se je Pejon dhe krejt femrat hygjym bojne mbas teje... e po te them se s'ke faj se per shumicen e pejonve beqar PR eshte "ilaē" ... E miratoj kete shkrim ( s'kam cka me bo ) shumica e pejonve mendojne keshtu ....
E sa i perket temes dua te them se asnje qytet "si vjen as te thoni" i Pejes


Spate tjera pune, mendova,me lexu diēka tjeter! :redface: :tongue:

Guri i madh
07-03-08, 20:38
Jo Kopuk, taman puna... jo qe me vie inati dicka, po perkundrazi pajtohem plotesishte me kete shkrim, sepse Ti nuk ke mohuar ketu asgje nga bukurite qe posedon Peja, vetem sa ke dal pak prej temes dhe i ke konfirmuar fjalet e mija...
Kopuk ! A t'thojsha more, se kur shkon ne PR te mjafton vetem me tregu se je Pejon dhe krejt femrat hygjym bojne mbas teje... e po te them se s'ke faj se per shumicen e pejonve beqar PR eshte "ilaē" ... E miratoj kete shkrim ( s'kam cka me bo ) shumica e pejonve mendojne keshtu ....
E sa i perket temes dua te them se asnje qytet "si vjen as te thoni" i Pejes :biggrin: .
Pak s'i n'ge ...!!! ( keshtu thojne kah ana ime ) ... ok jador, pa dashte me hi fellutave e mu perla me ty se cili qytet ne kompetencat e veta mer tjetrin.... kryesorja jemi te ndare dhe te mbeshetetur plotesishte ne krahun e luftes ( me plote kuptimin e fjales )... dhe sipas burimeve te mire-informuara, mesova se GjK me gjithe Pejen do te behen 1( do te shkrihen ) dhe do te kene sovranitet te pacenuar dhe sipas te gjitha gjasave Gllogjani do te jete kryeqyteti i SHQIPERISE VERIORE ( tashme te bashkangjitur----> lexo PEJA & GJAKOVA )... me shpres qe Prizreni te na bashkangjitet ne te ardhmen dhe prishtinalive me ju bo me hy me vize, po ju le te pershendetur... per momentin :biggrin:
oo valii edhe ti je pre peje apo

Agolli
07-03-08, 20:39
oo valii edhe ti je pre peje apo
Pse edhe ti aaaaaaaa :eek: :tongue:

Guri i madh
07-03-08, 20:41
Pse edhe ti aaaaaaaa :eek: :tongue:


nuk e ke dit hhhaaa une jam nga kapishnica te xhamia e kuqe e kam shpin

Agolli
07-03-08, 20:43
Ehe, allahille mos je kusheri me Ukellet! :biggrin:

Guri i madh
07-03-08, 20:46
Ehe, allahille mos je kusheri me Ukellet! :biggrin:
na jena te ardhur nga mali i zi

valiii
07-03-08, 20:48
oo valii edhe ti je pre peje apo

Mos po don me thene.. largom Zot prej teje :biggrin: , e cka je ti ooooo, Hahahahah, Po edhe Gurin e kemi nga Peja e ka shtepine afer "Xhamise se Kuqe", kjo Xhami shume e frekuentuar nga wehabet ... po qe Gurit s'pi bohet me ardh ksajde hiē e mi demasku kodoshat :tongue: ......

Guri i madh
07-03-08, 20:50
Mos po don me thene.. largom Zot prej teje :biggrin: , e cka je ti ooooo, Hahahahah, Po edhe Gurin e kemi nga Peja e ka shtepine afer "Xhamise se Kuqe", kjo Xhami shume e frekuentuar nga wehabet ... po qe Gurit s'pi bohet me ardh ksajde hiē e mi demasku kodoshat :tongue: ......po qashtu deshta me than hhhaaaaa

DritonPR
07-03-08, 20:53
hhahah qyre qyre Valii ju ka nxe gjaku prej fjales Prishtine :biggrin:


Prishtina olle olleee ooooo

Agolli
07-03-08, 20:54
po qashtu deshta me than hhhaaaaa
Guri, allahile a ja ke ndi zonin Tafe burgise! :biggrin:

Agolli
07-03-08, 20:55
Mos po don me thene.. largom Zot prej teje :biggrin: , e cka je ti ooooo, Hahahahah, Po edhe Gurin e kemi nga Peja e ka shtepine afer "Xhamise se Kuqe", kjo Xhami shume e frekuentuar nga wehabet ... po qe Gurit s'pi bohet me ardh ksajde hiē e mi demasku kodoshat :tongue: ......
hahahahahahahahahahahahahaha :tongue: :tongue:

Guri i madh
07-03-08, 20:55
Guri, allahile a ja ke ndi zonin Tafe burgise! :biggrin:


taf burgia po e kam njoft mjeshter i mir per perpunimin e hekurit po edhe fmijt e tij i kam njoft

Agolli
07-03-08, 20:58
taf burgia po e kam njoft mjeshter i mir per perpunimin e hekurit po edhe fmijt e tij i kam njoft
Valla zanatli i forte, Pejon maaaa, na e qpojna hekurin se le mo njeriun! :biggrin:

egi
07-03-08, 20:58
PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJAPEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA

http://www4.slikomat.com/08/0307/avt-57E0.jpg (http://www.Slikomat.com/slika/2416770.htm)

valiii
07-03-08, 21:00
hhahah qyre qyre Valii ju ka nxe gjaku prej fjales Prishtine :biggrin:


Prishtina olle olleee ooooo


Po vet emri po te tregon PRISHT-TiNE, kete e kane definuar etimologet me te shquar qe ka njohur shqiptarija, po qe, une nuk e mbeshtese kete tezė, sepse e kam njohur nje TINE qe banon dhe vepron ne PR po eshte e kunderta e se "prishtes" ( e bukur, e drejte, e ngritur dhe me vlera ):cool:

DritonPR
07-03-08, 21:00
Egi ki harru me thon Prishtina, Prizreni tani Peja (gati Gjilani me ja u marr medaljen e bronzt) hahah

Guri i madh
07-03-08, 21:01
PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJAPEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA PEJA

http://www4.slikomat.com/08/0307/avt-57E0.jpg (http://www.Slikomat.com/slika/2416770.htm)

po qashtu qyteti i jon ėsht ma i miri nė botė

DritonPR
07-03-08, 21:01
Po vet emri po te tregon PRISHT-TiNE, kete e kane definuar etimologet me te shquar qe ka njohur shqiptarija, po qe, une nuk e mbeshtese kete tezė, sepse e kam njohur nje TINE qe banon dhe vepron ne PR po eshte e kunderta e se "prishtes" ( e bukur, e drejte, e ngritur dhe me vlera ):cool:

a po te vjen inati...zerr ka ka nati....a po te vjen inatiiii hahahahahhaha

PRISHTINA

egi
07-03-08, 21:02
Egi ki harru me thon Prishtina, Prizreni tani Peja (gati Gjilani me ja u marr medaljen e bronzt) hahah

Ohh..mos i mbyll syt se kur ti qel prap ka me te dal hidherim :tongue:

http://www4.slikomat.com/08/0307/8y2-97E54.jpg (http://www.Slikomat.com/slika/2416790.htm)

DritonPR
07-03-08, 21:05
ohohoh Gjilani per 2 minuta e murr vendin e 3te hahahah